05:12
25.02.2022

Najnowsze doniesienia z Ukrainy można znaleźć tutaj

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą
03:03
25.02.2022

Kończymy relację

O dalszym rozwoju sytuacji na Ukrainie będziemy informować od rana.

02:57
25.02.2022

Odłączenie Rosji od SWIFT. Premier: Nie było jednomyślności

- Bardzo wielu liderów podziela pogląd, że trzeba odłączyć Rosję z systemów SWIFT (...), ale do uchwalenia sankcji potrzebna jest jednomyślność. Dzisiaj jeszcze, na ten moment takiej jednomyślności w stosunku do tego bardzo daleko posuniętego działania związanego z systemem płatniczym nie było. Ale jest blisko do tej jednomyślności - sądzę, że również te państwa, które miały pewne wątpliwości, czy to jest ten moment, skłonią się ku temu działaniu, ku tej sankcji - powiedział premier Morawiecki.

02:55
25.02.2022

Morawiecki o sankcjach: To będzie ogromny koszt dla Rosji

- Ograniczenie w dostępie do technologii (...) będzie dotyczyło także przemysłu energetycznego, wydobywczego, rafineryjnego. To razem będzie ogromny koszt dla Rosji. To będzie pakiet sankcji, który do tej pory nigdy wcześniej nie został uchwalony - mówił premier. Przekazał, że na szczycie rozmawiano też o kolejnych pakietach. Zaznaczył, że do listy sankcji dopisano Białoruś.

02:53
25.02.2022

Morawiecki: Nie możemy zostawić Ukrainy samej

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że zatwierdzony pakiet sankcji jest "bardzo zasadniczy" i najdalej posunięty w historii UE. - Doprowadzi do zasadniczego ograniczenia w dostępie do technologii, w dostępie do pieniędzy dla reżimu rosyjskiego - powiedział. Podkreślił, że pakiet wiąże się z "bezprecedensowym, barbarzyńskim" atakiem Rosji na Ukrainę.

- Nie możemy pozostawić Ukrainy samej i jest bardzo ważne, że dzisiaj podobnym głosem jak my mówiło tutaj bardzo wiele krajów - zaznaczył szef polskiego rządu po szczycie w Brukseli.

02:37
25.02.2022

Szefowa KE: Zatwierdziliśmy pakiet sankcji na Rosję

"Zatwierdzony dziś wieczorem pakiet rozległych i ukierunkowanych sankcji pokazuje, jak zjednoczona jest UE" - oświadczyła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Przekazała, że pakiet obejmuje sankcje finansowe, wymierzone w 70 proc. rosyjskiego rynku bankowego oraz kluczowe przedsiębiorstwa państwowe, w tym z sektora obronnego.

02:28
25.02.2022

Wielka Brytania: Rosja nie osiągnęła zakładanych celów wojskowych

"Jest mało prawdopodobne, by Rosja osiągnęła zaplanowane przez siebie cele wojskowe pierwszego dnia (ofensywy). Siły ukraińskie stawiają zaciekły opór na wszystkich kierunkach rosyjskiego natarcia" - ocenia brytyjski resort obrony.

02:12
25.02.2022

Szczerba: Putin i Łukaszenko staną przed Trybunałem Hadze

Poseł Michał Szczerba (KO) we wpisie w mediach społecznościowych określił prezydenta Rosji "terrorystą, zbrodniarzem i mordercą". "Putin zabił 137 ludzi w pierwszym dniu inwazji na Ukrainie" - napisał, odnosząc się do podanych przez prezydenta Zełenskiego danych o stratach w ludziach w pierwszym dniu ataku Rosji na Ukrainę.

02:00
25.02.2022

Sumy: doniesienia o zwycięstwie Ukraińców

Bitwa w pobliżu budynku korpusu kadetów i terenu jednostki wojskowej w mieście Sumy zakończyła się zwycięstwem strony ukraińskiej, atakujące wojska rosyjskie wycofały się - informuje portal Ukrinform, powołujący się na media i władze lokalne. Portal zaznaczył, że wcześniej doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowicz mówił, że kontrolę nad miastem Sumy sprawowały wojska ukraińskie, a siły rosyjskie zajęły pozycje na północnych przedmieściach. - Nasza obrona jest tam niezawodna, na tym odcinku zniszczono 15 rosyjskich czołgów. To połowa batalionu - podkreślił.

01:37
25.02.2022

Ukraińskie dowództwo szacuje straty wojenne Rosji

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, Walery Załużny, poinformował, że pierwszego dnia ataku Rosji na Ukrainę wojska rosyjskie straciły: ponad 30 czołgów, do 130 pojazdów opancerzonych, 7 samolotów i 6 śmigłowców. Przekazał, że trwają walki m.in. w rejonie Charkowa, Chersonia i Sumy.

01:04
25.02.2022

Eksperci NBC News: Na efekty sankcji możemy czekać latami

Z czasem sankcje mające na celu ukaranie Rosji za inwazję na Ukrainę mogą spowodować załamanie się moskiewskiej giełdy, obniżenie wartości rubla i utrudnienie prowadzenia interesów w Rosji - oceniają eksperci, cytowani przez NBC News.

Czytaj więcej

NBC News: Sankcje wobec Rosji to „wielka sprawa”, ale na efekty możemy czekać latami
00:55
25.02.2022

Amerykański dron patroluje przestrzeń nad Morzem Czarnym

To RQ-4 Global Hawk - ten sam, który nad ranem był ostatnim statkiem powietrznym, który opuścił przestrzeń powietrzną Ukrainy przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji.

flightradar24

00:50
25.02.2022

Latające cysterny nad Polską

Dwie amerykańskie latające cysterny z niemieckiej bazy w Zweibrucken operują obecnie nad terytorium Polski, krążąc w okolicach Krakowa i Tarnowa.

flightradar24

00:47
25.02.2022

Prezydent Ukrainy: Rosyjscy dywersanci są już w Kijowie

- Mamy informacje, że do Kijowa wkroczyły grupy dywersyjne wroga - oświadczył prezydent Ukrainy. Wołodymyr Zełenski zapewnił, że nie opuścił stolicy i wraz ze wszystkimi, którzy są "niezbędni do pracy rządu centralnego" przebywa w dzielnicy rządowej.

Czytaj więcej

Wojna na Ukrainie. Zełenski: Mamy informacje, że dywersanci weszli już do Kijowa
00:17
25.02.2022

Doradca Zełenskiego: Rosja będzie szantażować świat zdobytym Czarnobylem

Ołeksij Arestowicz, doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy uważa, że ​​Rosjanie będą próbować szantażować Zachód i świat przejętą w czwartek elektrownią atomową w Czarnobylu.

Czytaj więcej

Doradca prezydenta: Rosja będzie szantażować świat zdobytym Czarnobylem
00:14
25.02.2022

Prezydent Ukrainy informuje o ofiarach wojny z Rosją

Wołodymy Zełenski poinformował, że według wstępnych danych w pierwszym dniu ataku Rosji na Ukrainę zginęło 137 obywateli Ukrainy.

Czytaj więcej

Wojna na Ukrainie. Prezydent Zełenski: Zginęło 137 naszych obywateli
23:39
24.02.2022

Koronawirus. Brak kwarantanny dla przybywających z Ukrainy

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie rządu zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z nim, osoby przekraczające granicę polsko-ukraińską w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy będą zwolnione z obowiązku kwarantanny. Rozporządzenie wchodzi w życie w piątek.

23:29
24.02.2022

Antony Blinken: Rosja zamierza okrążyć Kijów

Czytaj więcej

Antony Blinken: Rosja zamierza okrążyć Kijów
23:14
24.02.2022

Przewodniczący Dumy: To pokojowa operacja, Ukraińcy nie powinni się obawiać

- Obywatele Ukrainy nie muszą obawiać się rosyjskiej operacji, ma ona na celu wyłącznie demilitaryzację Ukrainy – powiedział przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin, przemawiając na posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego Nikaragui. Przybył tam w czwartek z oficjalną wizytą.

Dyktator Nikaragui Daniel Ortega jest jednym z niewielu przywódców państw, którzy publicznie poparli Władimira Putina po uznaniu przez niego niepodległości samozwańczych republik w Donbasie.

Czytaj więcej

Przewodniczący Dumy: To pokojowa operacja, Ukraińcy nie powinni się obawiać
23:12
24.02.2022

PILNE: Prezydent Zełenski ogłosił powszechną mobilizację

Czytaj więcej

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił powszechną mobilizację
23:11
24.02.2022

Minister Bortniczuk: Jestem za zupełnym wykluczeniem Rosji ze współpzawodnictwa sportowego

23:10
24.02.2022

Angela Merkel nie komentuje rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Czytaj więcej

Angela Merkel nie komentuje rosyjskiej inwazji na Ukrainę
22:55
24.02.2022

Mołdawia wprowadza stan wyjątkowy

W związku z sytuacją na Ukrainie parlament Mołdawii przegłosował wprowadzenie stanu wyjątkowego w kraju na okres 60 dni poczynając od 24 lutego. Parlament podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego jednogłośnie.

22:45
24.02.2022

Antywojenne protesty w Rosji: Zatrzymano 1 700 osób

Na ulice rosyjskich miast miały wyjść tysiące osób protestujących przeciw agresji Rosji na Ukrainę, do której doszło w czwartek rano.

Czytaj więcej

Antywojenne protesty w Rosji. Aresztowano ponad 1 700 osób
22:44
24.02.2022

W piątek kolejna odprawa w BBN

Wieczorem odbyła się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę odprawa z przedstawicielami rządu, dowódcami wojskowymi oraz szefami służb specjalnych. Szef BBN Paweł Soloch przekazał, że w części spotkania brał udział szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. Kolejna odprawa odbędzie się w piątek przed południem. - Sytuacja wymaga tego, żebyśmy się kontaktowali jak najczęściej - zaznaczył Soloch.

22:35
24.02.2022

Emmanuel Macron rozmawiał z Władimirem Putinem

Czytaj więcej

Macron rozmawiał z Putinem. "Otrzymał wyczerpujące wyjaśnienia"
22:33
24.02.2022

Ukraińskie Siły Zbrojne określiły główny cel rosyjskiej operacji

„Podstępny plan rosyjskich najeźdźców jest już jasny. Głównym celem operacji jest zablokowanie Kijowa, utworzenie korytarza lądowego do Półwyspu Krymskiego i samozwańczego Naddniestrza” - przekazały Wojska Lądowe Sił Zbrojnych Ukrainy w wieczornym komunikacie.

Czytaj więcej

Siły Zbrojne określiły główny cel rosyjskiej operacji: blokada Kijowa i utworzenie korytarzy lądowych
22:19
24.02.2022

Prezydent Litwy: Przyznać Ukrainie status państwa-kandydata do UE

Prezydent Litwy, Gitanas Nausea oświadczył, że Europa musi podjąć bardziej zdecydowane działania wobec inwazji Rosji na Ukrainę. Dodał, że należy rozważy przyznanie Ukrainie statusu państwa-kandydata do członkostwa w UE.

22:17
24.02.2022

Ukraiński MON: Walki w Hostomlu trwają

Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Malar oświadczyła, ze "aktywne działania Sił Zbrojnych Ukrainy uniemożliwiły lądowanie głównych sił wroga w Hostomlu". Minister przekazała, że walki trwają.

22:13
24.02.2022

Przedstawiciel Pentagonu: Rosyjskie wojska zbliżają się do Kijowa

Rosyjskie wojska czynią postępy w ofensywie w kierunku Kijowa. Moskwa nadal przerzuca wojska na Ukrainę - twierdzi przedstawiciel Pentagonu, cytowany przez Reutersa, który chce zachować anonimowość. 

22:11
24.02.2022

USA: Rosja wystrzeliła ponad 160 pocisków

- Rosja wystrzeliła w sumie ponad 160 pocisków - powiedział dziennikarzom w czwartek wysoki rangą przedstawiciel obrony USA.  

- Większość z tych pocisków to "rakiety balistyczne krótkiego zasięgu", ale wszystkie ataki powietrzne obejmują "mieszankę pocisków średniego zasięgu i pocisków cruise -  dodał urzędnik.

22:06
24.02.2022

Mężczyźni w wieku 18-60 lat z zakazem wyjazdu z Ukrainy

W związku ze stanem wojennym Ukraińcy w wieku od 18 do 60 lat nie będą mogli wyjechać z kraju - zapowiedział szef lwowskiego urzędu celnego Daniił Mieńszykow.

Czytaj więcej

Mężczyźni w wieku 18-60 lat z zakazem wyjazdu z Ukrainy
22:05
24.02.2022

Francja: Władimir Putin musi zrozumieć, że NATO ma broń jądrową

Czytaj więcej

Francja: Władimir Putin musi zrozumieć, że NATO ma broń jądrową
21:58
24.02.2022

Minister obrony Ukrainy: Wróg nie spodziewał się takiego oporu

"Wykorzystujemy już nowoczesne systemy uzbrojenia otrzymane od partnerów. Będzie ich nawet więcej. Świat zaczyna nakładać sankcje. Antywojenne demonstracje rozpoczęły się w Rosji. Jutro Rosjanie poznają cenę szaleństwa Putina" - podkreślił Ołeksij Reznikow.

Czytaj więcej

Minister obrony Ukrainy: Cały naród zaczyna stawiać opór
21:55
24.02.2022

Strona ukraińska: Rosjanie nie zdobyli lotniska pod Kijowem

Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowicz przekazał, że siły ukraińskie odparły atak rosyjskich wojsk desantowych na lotnisko w Hostomlu pod Kijowem.

Czytaj więcej

Wojska rosyjskie nie zdobyły lotniska pod Kijowem. Ukraiński urzędnik: Hostomel jest nasz
21:53
24.02.2022

W Kijowie cywilom przekazano 10 tys. karabinów automatycznych

O zaangażowaniu cywilów w stolicy Ukrainy poinformował minister spraw wewnętrznych.

21:50
24.02.2022

Putin rozmawiał z Macronem

Agencja AFP poinformowała o rozmowie telefonicznej prezydentów Rosji i Francji

21:40
24.02.2022

Chleb podrożeje przez wojnę na Ukrainie

Czytaj więcej

Chleb podrożeje. Może go nawet zabraknąć przez wojnę na Ukrainie
21:34
24.02.2022

Premier Łotwy: Jeśli Putin może zaatakować Ukrainę, może zaatakować każde inne państwo

Rosyjski prezydent Władimir Putin walczy z demokracją. Unia Europejska musi przyjąć sankcję, aby odizolować go od reszty świata - powiedział łotewski premier, Krisjanis Karins. - Musimy powiedzieć jasno Putinowi, że to (co robi) jest pod każdym względem nie do przyjęcia i zmierzamy do jeszcze większego odizolowania Putina i jego reżimu od reszty świata poprzez różne sankcje - dodał. - Jeśli Putin zaatakował Ukrainę, teoretycznie mogłoby to być każde inne europejskie państwo - ostrzegł.

21:30
24.02.2022

Biden: Europejscy przywódcy nie są zainteresowani odcięciem Rosji od SWIFT

- Odcięcie Rosji od globalnego systemu płatności międzybankowych SWIFT nie powinno być częścią drugiego pakietu sankcji UE wobec Rosji, o którym zdecydują przywódcy UE na spotkaniu w czwartek w Brukseli - powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Czytaj więcej

Biden: Europa nie chce odciąć Rosji od SWIFT. Scholz: Nie w tej chwili
21:29
24.02.2022

Ukraińska armia: Bronimy pozycji na wschodzie Ukrainy

"Mimo licznych ataków wroga, uderzeń samolotów, artylerii i rakiet, dużej liczby pojazdów opancerzonych, wróg nie był w stanie wtargnąć głęboko na terytorium Ukrainy z kierunku wschodniego. Ukraińscy obrońcy zdołali odeprzeć ataki, obronić i utrzymać kluczowe miejscowości i elementy infrastruktury" - głosi komunikat biura prasowego Sztabu Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Czytaj więcej

Ukraińska armia: Wróg nie wdarł się w głąb kraju na wschodzie Ukrainy
21:27
24.02.2022

Ministerstwo Obrony Ukrainy potwierdza zajęcie Wyspy Węży

„Niestety, według dostępnych informacji, Wyspa Węży została przejęta. Utracono łączność ze strażnikami granicznymi znajdującymi się na wyspie razem z żołnierzami Sił Zbrojnych”.

21:27
24.02.2022

Ukravtodor apeluje o niszczenie rosyjskich oznaczeń na drogach

Ukravtodor, ukraiński odpowiednik GDDKiA, wezwał obywateli do „wykrywania i niszczenia znaków wroga na drogach i innych obiektach infrastrukturalnych w kraju”. Na Facebooku agencja opublikowała przykłady, jak mogą wyglądać rosyjskie znaki. „Jest to system sygnałów używany przez wrogą armię rosyjską, zwłaszcza w nocy. Zamaluj je lub posyp ziemią, brudem, smołą” apeluje Ukravtodor. Organizacja prosi również o zachowanie czujności i zgłaszanie takich znaków policji za pośrednictwem linii 102.

21:26
24.02.2022

Oświadczenie 150 organizacji: Żadne wolne państwo i społeczeństwo nie może czuć się bezpieczne

„Wyrażamy solidarność z obywatelami i obywatelkami Ukrainy, zmuszonymi do walki zbrojnej w obronie swojego kraju oraz wszystkimi ofiarami agresji, która trwa już od 2014 roku i do dziś przyniosła śmierć tysiącom osób, a miliony zmusiła do opuszczenia swoich domów. W tej strasznej godzinie próby nie jesteście sami!” - czytamy w oświadczeniu 150 organizacji społecznych z Polski.

Czytaj więcej

Oświadczenie 150 organizacji: Żadne wolne państwo i społeczeństwo nie może czuć się bezpieczne
21:07
24.02.2022

Szef MSZ Ukrainy: Bezpieczeństwo Ukrainy to także bezpieczeństwo Polski

Cały dzień spędziliśmy na walce i będziemy walczyć dalej. To chcę powiedzieć Polakom: będziemy walczyć. To jest nasza ziemia, będziemy jej bronić. Cieszymy się, że Polska stoi ramię w ramię z nami - podkreślił Dmytro Kułeba.

Czytaj więcej

Szef MSZ Ukrainy do Polaków: Będziemy się bronić, wspierajcie nas
21:03
24.02.2022

FAA rozszerza strefę zakazu lotów dla amerykańskich linii lotniczych

Federalna Administracja Lotnictwa Cywilnego wydała zawiadomienie o rozszerzeniu obszaru Europy Wschodniej i Rosji, na którym nie mogą wykonywać lotów amerykańskie linie lotnicze i piloci. 

Zakaz obejmuje obecnie całą Ukrainę, całą Białoruś i zachodnią część Rosji.

21:01
24.02.2022

Czołgi z Czarnobyla zmierzają do Kijowa

„Kolumna rosyjskich czołgów przejechała przez KPP Ditiatki - główny punkt kontrolny na wjeździe do Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej” - informuje posiadająca dobre źródła w Czarnobylu strona napromieniowani.pl. Rosyjskie jednostki kierują się w stronę Kijowa.

20:59
24.02.2022

Reklamy Nord Stream 2 na meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

20:57
24.02.2022

Prezes PZPN: Nasze stanowisko złagodzono przez naszych partnerów

20:49
24.02.2022

Amerykanie nakładają sankcje na 24 Białorusinów

Biały Dom poinformował, że Departament Skarbu USA nałożył sankcje na 24 białoruskie osoby i podmioty. Przyjmuje się, że wszyscy objęci sankcjami wspierali rosyjską inwazję na Ukrainę. Wcześniej premier Boris Johnson przekazał, że rozszerzy "pełen wachlarz środków" na Białoruś - bliskiego sojusznika Rosji.

Sankcjami objęto m.in. ministra obrony Białorusi.

20:46
24.02.2022

Bloomberg: Ukraińska obrona przeciwlotnicza została skutecznie wyeliminowana

Według wysokiego rangą urzędnika zachodniego wywiadu Kijów może dziś wpaść w ręce sił rosyjskich, ponieważ ukraińska obrona przeciwlotnicza została skutecznie wyeliminowana - twierdzi źródło agencji Bloomberg.

Czytaj więcej

Bloomberg: Ukraińska obrona przeciwlotnicza została skutecznie wyeliminowana
20:45
24.02.2022

Ministerstwo Zdrowia Ukrainy: Nie żyje 57 Ukraińców, a 169 zostało rannych

20:42
24.02.2022

Rosyjski An-26 rozbił się w Woroneżu

Należący do rosyjskiej armii samolot An-26 rozbił się w rejonie Woroneża, załoga zginęła - poinformowała agencja TASS. „Na ziemi nie ma żadnych uszkodzeń. Według wstępnych informacji przyczyną wypadku była awaria sprzętu” - zaznaczono w komunikacie.

Rosyjski MON potwierdził, że załoga nie żyje, ale nie przekazano, ile osób znajdowało się na pokładzie.

20:37
24.02.2022

Kwaśniewski: Putin jest zbrodniarzem wojennym

Putin chce i zawsze chciał, wiem to z rozmów, które z nim prowadziłem sprzed bardzo wielu, wielu lat, odbudować wielką Rosję. Wielkiej Rosji nie może być bez Ukrainy - mówił były prezydent w rozmowie z TVN24

Czytaj więcej

Kwaśniewski: Ukraińcy nie są w stanie wygrać z armią rosyjską
20:36
24.02.2022

Amerykanie wysyłają do Europy kolejnych żołnierzy

Czytaj więcej

Amerykanie wyślą do Europy dodatkowych siedem tysięcy żołnierzy
20:28
24.02.2022

Morawiecki: Musimy działać szybko. Inaczej nie zrealizujemy celów

- Nie możemy pozwolić na to, aby Putin przekroczył kolejny rubikon. Musimy to powstrzymać, jeżeli Europa chce i ma mieć jakiekolwiek znaczenie, należy działać bardzo szybko - w przeciwnym razie nie będziemy mogli tych celów zrealizować - powiedział w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

20:22
24.02.2022

Sondaż dla rp.pl: 71,1 proc. Polaków uważa, że Rosja mogłaby zaatakować Polskę

O tym, że Rosja może zaatakować Polskę przekonanych jest 78,1 proc. ankietowanych w wieku do 24 lat oraz 75,2 proc. respondentów z wykształceniem wyższym.

Czytaj więcej

Sondaż: 71,1 proc. Polaków uważa, że Rosja mogłaby zaatakować Polskę
20:20
24.02.2022

Biden: Wojska amerykańskie nie są i nie będą zaangażowane w konflikt z Rosją na Ukrainie

- Chociaż w zeszłym roku przekazaliśmy Ukrainie ponad 650 milionów dolarów w ramach pomocy obronnej..., pozwólcie, że powtórzę to jeszcze raz. Nasze siły nie są i nie będą zaangażowane w konflikt z Rosją na Ukrainie, nasze siły nie jadą do Europy, aby walczyć na Ukrainie, ale bronić naszych sojuszników z NATO i uspokajać tych sojuszników na wschodzie. Jak już wyraźnie powiedziałem, Stany Zjednoczone będą bronić każdego centymetra terytorium NATO z całą siłą amerykańskiej potęgi - zapowiedział Biden.

20:18
24.02.2022

Biden: Putin ma znacznie większe ambicje niż Ukraina

- Władimir Putin chce przywrócić dawny Związek Radziecki. O to właśnie chodzi. I myślę, że jego ambicje są całkowicie sprzeczne z miejscem, do którego dotarła reszta świata - powiedział Joe Biden.

Czytaj więcej

USA nakładają na Rosję nowe sankcje. Biden: Putin ma większe ambicje niż Ukraina
20:08
24.02.2022

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy: Najważniejsza jest jedność, jedność i jeszcze raz jedność

Czytaj więcej

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy: Najważniejsza jest jedność, jedność i jeszcze raz jedność
20:01
24.02.2022

Nowe sankcje USA. "Putin wybrał tę wojnę"

Czytaj więcej

USA nakładają na Rosję nowe sankcje. Biden: Putin ma większe ambicje niż Ukraina
19:46
24.02.2022

Biden: Zachód widzi, że Kijów padnie łupem rosyjskich sił w ciągu godzin.

- Rosyjski atak przebiega w dużej mierze zgodnie z przewidywaniami - mówił.

19:45
24.02.2022

Joe Biden rozpoczął wystąpienie

- Rosyjski atak na Ukrainę został zaplanowany z premedytacją - powiedział prezydent USA.

19:42
24.02.2022

Kanclerz Scholz: Nie ma powrotu do czasów zimnej wojny

- Atakiem na Ukrainę prezydent Putin chce cofnąć czas - ale nie ma powrotu do czasów XIX wieku, kiedy to wielkie mocarstwa decydowały ponad głowami mniejszych państw - powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

- Nie ma powrotu do czasów zimnej wojny, kiedy supermocarstwa dzieliły świat między siebie na strefy wpływów - mówił. 

19:40
24.02.2022

OBWE tymczasowo ewakuuje cały swój personel z Ukrainy

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oświadczyła, że "tymczasowo ewakuuje" wszystkich swoich członków misji międzynarodowych z Ukrainy tak szybko, jak to możliwe.

19:38
24.02.2022

Informacja dla uchodźców z Ukrainy

19:36
24.02.2022

Amerykańskie Apache wylądowały na Łotwie

Około 20 amerykańskich wojskowych śmigłowców szturmowych Apache wylądowało na lotnisku wojskowym Lielvarde na Łotwie w czwartek, kilka godzin po inwazji sił rosyjskich na Ukrainę.

19:32
24.02.2022

Putin uspokaja rosyjski biznes. Pokorni przedsiębiorcy będą lojalni

Rosyjski reżim zapewnia, że „Rosja jest częścią światowej gospodarki”, a zagranica powinna to zrozumieć. Jeżeli nie zrozumie i zacznie ograniczać dostęp do rynków, to Rosja sobie poradzi.

Czytaj więcej

Putin uspokaja rosyjski biznes. Pokorni przedsiębiorcy będą lojalni
19:26
24.02.2022

Prawnicy na pomoc Ukrainie

Czytaj więcej

Tomasz Pietryga: Prawnicy 
na pomoc Ukrainie
19:21
24.02.2022

Rosja będzie mogła wziąć udział w Eurowizji

Organizatorzy oświadczyli, że Eurowizja to "niepolityczne wydarzenie kulturalne" i że "obecnie planują", by w tegorocznym konkursie wzięli udział przedstawiciele zarówno Rosji, jak i Ukrainy.

Czytaj więcej

Rosja napadła na Ukrainę, ale może wystartować na Eurowizji
19:15
24.02.2022

Andrzej Duda spotka się dziś z szefem MSZ Ukrainy

19:13
24.02.2022

Moskwa: Przeciwnicy wojny na Ukrainie zatrzymywani przez służby

19:08
24.02.2022

Politico: Sankcje Zachodu nie dotkną kluczowych sektorów gospodarki Rosji

Z opublikowanej przez Politico informacji wynika, że rosyjski gigant energetyczny Rosnieft' nie będzie być celem nowego pakietu sankcji. Sankcje mają dotyczyć przede wszystkim instytucji finansowych.

Wysoki rangą urzędnik amerykańskiej administracji powiedział, że "żadna opcja nie jest wykluczona", ale "rozpoczęcie od energii mogłoby przynieść Putinowi korzyści". Biorąc pod uwagę wysokie ceny ropy i gazu, odcięcie rosyjskiej ropy i gazu spowoduje wzrost cen, co będzie korzystne dla Putina. 

19:01
24.02.2022

Rosyjska ropa szybko tanieje. Najwięksi odbiorcy wstrzymują zakupy

Czytaj więcej

Rosyjska ropa szybko tanieje. Najwięksi odbiorcy wstrzymują zakupy
18:59
24.02.2022

NBC News: Biden rozważa potężny atak cybernetyczny na Rosję

Prezydent USA Joe Biden został zapoznany z propozycją przeprowadzania przez Stany Zjednoczone masowych cyberataków, mających na celu zakłócenie zdolności Rosji do utrzymania operacji wojskowych na Ukrainie – poinformowała telewizja NBC News, powołując się na cztery źródła.„Można zrobić wszystko, od spowolnienia pociągów, po sprawienie, aby spadły z torów” - twierdzi jedno ze źródeł, cytowane przez telewizję.

Czytaj więcej

NBC News: Bidenowi zaproponowano potężny atak cybernetyczny na Rosję
18:58
24.02.2022

Zagraniczne firmy wstrzymują produkcję na Ukrainie i ewakuują pracowników

Czytaj więcej

Zagraniczne firmy wstrzymują produkcję na Ukrainie i ewakuują pracowników
18:53
24.02.2022

Setki eksplozji w południowo-wschodniej Ukrainie

Miasto Mariupol jest dziś wieczorem pod silnym ostrzałem. Według źródła dyplomatycznego cytowanego przez agencję Reutera, odnotowano setki eksplozji.

18:50
24.02.2022

Duży protest zorganizowano także w Petersburgu

18:49
24.02.2022

W Moskwie zorganizowano duży protest przeciw działaniom Kremla na Ukrainie

18:47
24.02.2022

Biden: Grupa G7 uzgodniła "niszczycielski pakiet sankcji" wobec Rosji

18:46
24.02.2022

Chiny nie zgodziły się na nazwanie działań Rosji na Ukrainie "inwazją"

Czytaj więcej

Chiny nie zgadzają się na nazywanie działań Rosji "inwazją"
18:32
24.02.2022

Wielka Brytania przedstawiła sankcje przeciw Rosji

Czytaj więcej

Wielka Brytania przedstawia kolejne sankcje przeciwko Rosji
18:27
24.02.2022

KRRiT podejmuje uchwałę w sprawie rosyjskich kanałów

Wcześniej stanowisko zajęła telewizja Orange. "W związku z agresją na Ukrainę wyłączamy wszystkie rosyjskie kanały w telewizji od Orange" - przekazał rzecznik Wojciech Jabczyński.

18:25
24.02.2022

Schroeder przestrzega przed zbyt ostrymi sankcjami na Rosję

Czytaj więcej

Gerhard Schroeder: Należy uważać, by sankcje nie doprowadziły do całkowitego zerwania relacji
18:24
24.02.2022

Rosyjskie wojsko przejęło elektrownię jądrową w Czarnobylu

Czytaj więcej

Rosyjskie wojsko przejęło elektrownię jądrową w Czarnobylu
18:12
24.02.2022

Warszawska społeczność żydowska solidaryzuje się z Ukrainą

„Warszawska społeczność żydowska solidaryzuje się z całym Narodem Ukraińskim w tych niewyobrażalnie trudnych chwilach walki o wolność i jedność Ojczyzny” - napisały organizacje żydowskie w specjalnym liście poparcia.

Czytaj więcej

Warszawska społeczność żydowska solidaryzuje się z Ukrainą
18:09
24.02.2022

Boris Johnson: To ohydne i barbarzyńskie posunięcie Władimira Putina musi zakończyć się porażką

Premier Wielkiej Brytanii zapowiedział  "największy i najbardziej dotkliwy" pakiet sankcji gospodarczych, z jakim Rosja "kiedykolwiek miała do czynienia.

18:02
24.02.2022

Donald Tusk: Pełna jedność świata zachodniego jest konieczna

Pełna jedność Polaków, Europy i całego świata zachodniego jest w tej chwili koniecznością. Działajmy odważnie i rozsądnie, w absolutnej solidarności z Ukrainą i naszymi sojusznikami - zaapelował na Twitterze Donald Tusk.

18:00
24.02.2022

Amerykanie spodziewają się, że Kijów upadnie w ciągu kilku dni

Czytaj więcej

Amerykanie spodziewają się, że Kijów upadnie w ciągu kilku dni
17:58
24.02.2022

Bellingcat: 18 samolotów IŁ-76 wystartowało z Pskowa w Rosji w kierunku Kijowa

„Źródła w rządzie Ukrainy poinformowały mnie, że 18 samolotów IŁ-76 wystartowało z Pskowa do Kijowa. Przylecą za około godzinę” – napisał na Twitterze ok. godz. 16.50 Christo Grozev , dyrektor grupy śledczej Bellingcat. Zdaniem analityków może to oznaczać duży zrzut spadochronu, wielkości pułku. Każdy samolot mieści do 126 żołnierzy z jednostek powietrznodesantowych, więc w drodze może być ponad 2 tys. rosyjskich spadochroniarzy.

17:48
24.02.2022

Grupa G7: Putin postawił się po złej stronie historii

"Potępiamy prezydenta Putina za jego konsekwentną odmowę zaangażowania się w proces dyplomatyczny w celu rozwiązania kwestii związanych z bezpieczeństwem europejskim, mimo naszych wielokrotnych propozycji" - przekazano w oświadczeniu.

Czytaj więcej

Przywódcy G7: Putin postawił się po złej stronie historii
17:46
24.02.2022

Nieoficjalnie: Niemcy, Włochy, Węgry i Cypr przeciw odłączeniu Rosji od SWIFT

Poinformował o tym dyrektor Bellingcat Christo Grozev

17:37
24.02.2022

Komunikat MSZ dotyczący polskiej obecności dyplomatyczno-konsularnej na Ukrainie

Ze względu na zmieniającą się sytuację bezpieczeństwa na Ukrainie, spowodowaną rosyjską agresją, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP informuje, że utrzymujemy obecność dyplomatyczno-konsularną w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie oraz w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie. Z przyczyn bezpieczeństwa, następuje czasowe zawieszenie działalności pozostałych polskich przedstawicielstw konsularnych na terytorium Ukrainy.

W związku z zaistniałą sytuacją, Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchamia specjalną infolinię – + 48 22 523 88 80 dla obywateli polskich oraz posiadaczy Karty Polaka przebywających na Ukrainie.

17:34
24.02.2022

Władimir Putin: Zostaliśmy zmuszeni do podjęcia takich kroków

- Rosja pozostaje częścią globalnej gospodarki. Nasi partnerzy powinni to zrozumieć i nie powinni nas z tego systemu wypychać - powiedział prezydent Rosji.

17:31
24.02.2022

Ukraiński ambasador: Brakuje nam ludzi i sprzętu, by odeprzeć atak 

W rozmowie z dziennikarzami ambasador Ukrainy w Londynie  powiedział, że Ukraina otwarcie mówi o tym, iż potrzebuje sprzętu wojskowego, a także wsparcia finansowego i humanitarnego od innych krajów. 

Czytaj więcej

Ukraiński ambasador: Nie mamy wystarczającej ilości sprzętu, by odeprzeć rosyjski atak
17:24
24.02.2022

Potwierdzone miejsca prowadzonych ataków [MAPA]

17:22
24.02.2022

Wielki antyrosyjski protest w Tbilisi

Tysiące osób biorą udział w wiecu solidarności z Ukrainą w stolicy Gruzji, Tbilisi.

17:20
24.02.2022

Ukraińskie wojsko apeluje: Weźcie tylko paszport, damy broń patriotom

Dramatyczny apel ukraińskiego Ministerstwa Obrony. „Wszyscy, którzy są gotowi chwycić za broń, wstąpcie w szeregi Sił Zbrojnych Ukrainy. Uprościliśmy wszystkie procedury. Zabierzcie tylko paszport. Damy broń wszystkim patriotom!”

17:18
24.02.2022

W czwartek do Europy Wschodniej dotrze więcej amerykańskiego sprzętu wojskowego.

Urzędnicy Pentagonu poinformowali, że w czwartek sześć myśliwców F-35 dotrze do Estonii, Litwy i Rumunii - po dwa do każdego kraju.

Dodatkowo na wschodnią flankę NATO zostanie wysłana grupa śmigłowców szturmowych.

17:14
24.02.2022

Zełenski: Rosja zajęła lotnisko pod Kijowem

Agencja AFP cytuje wypowiedź prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. 

17:13
24.02.2022

Urzędnik Pentagonu: To pierwsza faza ataku na pełną skalę

Czytaj więcej

Pracownik Pentagonu: Prowadzony atak to "początkowa faza" inwazji na pełną skalę
17:11
24.02.2022

UE gotowa na przyjęcie ukraińskich uchodźców

Unia Europejska jest „w pełni przygotowana na przyjęcie ukraińskich uchodźców", uciekających przed rosyjską ofensywą, powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Czytaj więcej

UE gotowa na przyjęcie ukraińskich uchodźców
16:56
24.02.2022

Zełenski: żądamy odłączenia Rosji od SWIFT

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że pakiet surowych unijnych sankcji na Rosję jest w drodze. Szczegóły podejmowanych kroków omówił z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. 

"Żądamy odłączenia Rosji od SWIFT, wprowadzenia zakazu lotów nad Ukrainą i innych skutecznych kroku w celu powstrzymania agresora" - napisał prezydent.

16:55
24.02.2022

Nie działa oficjalna strona Putina kremlin.ru

Nie wiadomo na razie, co jest przyczyną awarii

16:48
24.02.2022

PZPN wydał oświadczenie w sprawie meczu w Moskwie

"Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. (...) Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich" - przekazano w oświadczeniu.

Czytaj więcej

PZPN z federacjami Czech i Szwecji: W Rosji grać nie będziemy
16:43
24.02.2022

Premier przed wylotem do Brukseli: Dość podświetlania budynków

- Dość opowiadania różnych oświadczeń o wsparciu dla Ukrainy, podświetlania budynków, ogólnego gadania. Koniec czasu naiwności. Ja jadę do Brukseli w konkretnym celu - żeby wypracować konkretny i dotkliwy pakiet sankcji - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na krótkim briefingu przed wylotem na szczyt UE. Podkreślił, że „inwazja i napaść na Ukrainę jest bezprecedensowym złamaniem prawa międzynarodowego”. - Zaopiekujmy się naszymi sąsiadami z Ukrainy - oni teraz są w potrzebie, a przyjaciół nie można zostawiać w potrzebie i biedzie - dodał.

16:41
24.02.2022

Rosja straciła trzy śmigłowce w bitwie o lotnisko Hostomel

Ukraińskie wojsko stoczyło bitwę z wrogiem o lotnisko Hostomel pod Kijowem. Żołnierze zestrzelili 3 z 34 śmigłowców wroga - podało ukraińskie Ministerstwo Obrony, dodając, że brygada broniąca lotniska obecnie się przegrupowuje.

16:38
24.02.2022

DPA: UE uzgodniła sankcje na Rosję

Państwa członkowskie UE uzgodniły główne punkty nowego pakietu sankcji wymierzonego w Rosję, w tym dotyczące sektora energetycznego, finansowego i transportowego - poinformowała niemiecka agencja DPA.

16:38
24.02.2022

Biura podróży: Klienci pytają, czy polecą nad Ukrainą

Czytaj więcej

Biura podróży: Klienci nie panikują, ale pytają, czy polecą nad Ukrainą
16:31
24.02.2022

Siły porządkowe dokonują wielu aresztowań w centrum Moskwy

Matthew Luxmoore, korespondent „Wall Street Journal” w stolicy Rosji donosi o wielu protestujących, którzy wyszli na ulice z hasłami „Nie dla wojny!”. Są masowo zatrzymywani. Centralny Plac Puszkina jest zablokowany przez policję.

16:23
24.02.2022

Amerykański F-35 wylądował na Litwie

Dodatkowe siły wojskowe USA rozmieszczone na Litwie. Uzbrojony samolot wojskowy USA F-35 wylądował w Bazie Lotnictwa Litewskich Sił Powietrznych w Szawlach - poinformowało ministerstwo obrony tego kraju.

16:21
24.02.2022

Władze Kijowa wprowadziły godzinę policyjną

Mer Kijowa Witalij Kliczko poinformował na Telegramie o wprowadzeniu godziny policyjnej w stolicy Ukrainy. „Kijów wprowadza od dziś godzinę policyjną. Będzie ona obowiązywać od 22:00 do 7:00” - napisał.

16:20
24.02.2022

Zełenski: Rosyjskie siły próbują przejąć Czarnobylską Elektrownię Jądrową

Rosyjskie siły okupacyjne próbują przejąć Czarnobylską Elektrownię Jądrową. Nasi obrońcy oddają życie, aby tragedia z 1986 roku się nie powtórzyła. Zgłosiłem to premierowi Szwecji. To jest wypowiedzenie wojny całej Europie.

prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskiś

16:08
24.02.2022

Wybuch w elektrowni cieplnej Trypilska TES nad brzegiem Dniepru

Chodzi o obiekt w odległości 45 km na południe od Kijowa. Rosyjskie siły wkroczył na teren elektrowni wodnej Kachowska HES - podało ukraińskie Ministerstwo Energii.

16:03
24.02.2022

Ukraińska parlamentarzystka: Zniszczono 15 rosyjskich czołgów

Piętnaście rosyjskich czołgów zostało zniszczonych w rejonie miasta Sumy - przekazała Mariana Bezuhla z partii Sługa Narodu, zastępca parlamentarnej komisji ds. bezpieczeństwa. Z jej wpisu w mediach społecznościowych wynika, że do zniszczenia pojazdów użyto pocisków przeciwpancernych Javelin.

15:52
24.02.2022

Media: Wojska rosyjskie wkroczyły do ​​strefy czarnobylskiej

Informację o wejściu Rosjan do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia potwierdził Anton Heraszczenko, doradca szefa MSW Ukrainy.

Czytaj więcej

Wojska rosyjskie wkroczyły do ​​strefy czarnobylskiej z terytorium Białorusi
15:47
24.02.2022

Rosyjskie władze ostrzegają obywateli przed udziałem w protestach antywojennych

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej przestrzega przed udziałem w protestach antywojennych. "W związku z wezwaniami do udziału w zamieszkach i wiecach związanych z napiętą sytuacją międzynarodową Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej ostrzega przed negatywnymi konsekwencjami prawnymi takich działań, w tym odpowiedzialnością karną" - czytamy w komunikacie.

15:43
24.02.2022

Mieszkańcy Kijowa wezwani do udania się do schronów

W mieście rozlegają się syreny. Wszyscy mieszkańcy mają opuścić domy i szukać miejsca w schronach.

15:40
24.02.2022

Caritas Polska przekazuje 100 tys. zł na bieżące działania kryzysowe ukraińskich Caritas

Czytaj więcej

Caritas: jesteśmy gotowi na pomoc dla Ukrainy
15:37
24.02.2022

Co najmniej kilkadziesiąt ofiar rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Z różnych miejscowości Ukrainy napływają doniesienia o śmiertelnych ofiarach rosyjskiej inwazji. W wyniku ataku zginęło od rana co najmniej kilkadziesiąt osób. Są setki rannych.

Czytaj więcej

Atak na Ukrainę: jest bardzo wiele ofiar
15:35
24.02.2022

Znaczna część elit zostaje w ukraińskiej stolicy. Z prezydentem na czele - pisze Jerzy Haszczyński

Czytaj więcej

Jerzy Haszczyński z Kijowa: Najważniejsi zostali z narodem w stolicy
15:22
24.02.2022

Lokalne media donoszą o rozpoczęciu "bombardowania Charkowa"

„Pilnie wszyscy w schronie! Bombardowanie!” - czytamy na kanale Telegram „Charków 1654”. W Charkowie nie informowano dotąd o ofiarach wśród cywilów.

15:19
24.02.2022

Siły okupacyjne kontrolują trasę z Kijów-Moskwa od granicy z Rosją do obwodu czernihowskiego

Informacje takie podaje agencja Unian, powołując się na przedstawiciela lokalnych władz. Siły rosyjskie wkraczają do miasta Sumy. - Siły zbrojne stawiają opór. Jeśli wróg otrzyma poważną odpowiedź, wycofa się. Są zabici i ranni przez kraj agresora. Wojsko i sprzęt rosyjski wkroczyły już do miasta Sumy. Dlatego proszę wszystkich o podjęcia działań zapewniających własne bezpieczeństwo – powiedział szef obwodowej administracji państwowej.

15:09
24.02.2022

Dramatyczny apel byłego szefa MSZ Ukrainy w rozmowie z Jerzym Haszczyńskim

Jeżeli jesteście przyjaciółmi, użyjcie samolotów, by powstrzymać Putina - mówi Wołodymyr Ohryzko, były minister spraw zagranicznych Ukrainy (2007-2009).

Czytaj więcej

Były MSZ Ukrainy: Jeżeli jesteście przyjaciółmi, użyjcie samolotów, by powstrzymać Putina
15:08
24.02.2022

Schalke 04 usuwa logo Gazprom z koszulek w trybie natychmiastowym

Informację podało Deutsche Welle

14:57
24.02.2022

Ukraiński polityk ostrzega przed desantem Rosjan w Kijowie

Ewentualne lądowanie jest możliwe. Obecnie w Hostomelu toczą się ciężkie walki. Możliwa jest próba wejścia do dzielnicy rządowej. Jednym z celów jest usunięcie najwyższego kierownictwa kraju - oświadczył doradca dyrektora kancelarii prezydenta Ukrainy, Mychajło Podoliak.

Czytaj więcej

Ukraiński polityk ostrzega przed desantem wojsk rosyjskich w centrum Kijowa
14:55
24.02.2022

Cztery rakiety balistyczne wystrzelono w kierunku Ukrainy z Białorusi

14:50
24.02.2022

Przyjaciel Putina stracił stanowisko w klubie Schalke 04

Czytaj więcej

Przyjaciel Putina stracił stanowisko w klubie Schalke 04
14:48
24.02.2022

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker poinformował, w miejscowościach: Dorohusk, Dołhobyczów, Zosin, Hrebenne (woj. lubelskie), Korczowa, Medyka, Budomierz i Krościenko (województwo podkarpackie) powstaną tzw. punkty recepcyjne dla uchodźców z Ukrainy. Dodatkowy punkt zostanie utworzony na dworcu kolejowym w Przemyślu. W miejsach tych przybywający będą mogli odpocząć, otrzymać posiłek, pomoc medyczną i informacje.

14:45
24.02.2022

Ukraiński rząd: Zgłaszajcie podejrzane osoby na ulicach

„Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby z elementami czerwieni na ubraniach” – napisała w komunikacie ukraińska policja.

14:44
24.02.2022

Morawiecki do Ukraińców: Nie zostawimy was w potrzebie. Jesteśmy razem z wami

14:34
24.02.2022

Boniek: Mnie nie kupi ani Putin, ani Gazprom

Czytaj więcej

Zbigniew Boniek: mnie nie kupi ani Putin, ani Gazprom
14:28
24.02.2022

Morawiecki w Sejmie: Rosja wybrała wojnę

Czytaj więcej

Morawiecki: Polska jest bezpieczna. Ukraina walczy o wolność Europy
14:17
24.02.2022

Podniesiono stan gotowości w brygadach Wojsk Obrony Terytorialnej

Żołnierze z brygad 1, 2 i 3, które znajdują się na wschodzie kraju, mają stawić się w jednostkach wojskowych do 6 godzin, żołnierze z pozostałych brygad w ciągu 12 godzin. Postawiono w stan gotowości także żołnierzy jednostki cyberbezpieczeństwa WOT.

Czytaj więcej

Wojna na Ukrainie. Wojsko Polskie podnosi gotowość bojową
14:15
24.02.2022

Polska szykuje się na falę uchodźców. Powstają "punkty recepcyjne"

14:09
24.02.2022

Tusk: Mer Kijowa mówi o liczbie ofiar idącej w setki

14:08
24.02.2022

Sejm w specjalnej uchwale wzywa Rosję do zaprzestania działań wojennych

14:05
24.02.2022

Na razie bez szturmu uchodźców na granicę Polski

Czytaj więcej

Na razie bez szturmu uchodźców na granicę
14:03
24.02.2022

Rosyjski żużlowiec solidaryzuje się z Ukrainą

Emil Sajfutdinow to aktualny brązowy medalista mistrzostw świata w żużlu.

14:00
24.02.2022

Mieszkańcy Charkowa szukają schronienia na stacjach metra

13:55
24.02.2022

NEXTA zamieszcza nagranie, które ma przedstawiać uderzenie na lotnisko w Melitopolu

13:53
24.02.2022

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski: Polska jest bezpieczna

13:51
24.02.2022

50 proc. gazu pochodzi z Rosji. Greenpeace wie jak uniezależnić Polskę od Putina

Czytaj więcej

50 proc. gazu pochodzi z Rosji. Greenpeace wie jak uniezależnić Polskę od Putina
13:48
24.02.2022

Spełnia się czarny scenariusz lotnictwa. Cyberataki z Kaliningradu

Czytaj więcej

Spełnia się czarny scenariusz lotnictwa. Cyberataki z Kaliningradu
13:46
24.02.2022

Johnson: Jeśli ogień wolności będzie przygasał, jestem pewien, że znów rozbłyśnie na Ukrainie

Czytaj więcej

Boris Johnson do Rosjan: Nie wierzę, że Putin robi to w waszym imieniu
13:17
24.02.2022

Rosyjskie śmigłowce atakują lotnisko wojskowe w pobliżu Kijowa

Strona ukraińska podaje, że rosyjskie śmigłowce atakują lotnisko wojskowe w Hostomelu, w obwodzie kijowskim. Ukraina miała strącić trzy atakujące maszyny. Ukraińska straż graniczna twierdzi, że rosyjska armia stara się spenetrować obwód kijowski i obwód żytomierski w pobliżu granicy z Białorusią. Rosja ma ostrzeliwać cele w tych obwodach z użyciem wyrzutni rakiet Grad.

13:14
24.02.2022

W sieci pojawiają się nagrania z walki powietrznej, która miała być prowadzona w pobliżu Kijowa

13:10
24.02.2022

Agencja AP, nieoficjalnie: UEFA nie zorganizuje finału Ligi Mistrzów w Sankt Petersburgu

Jutro rano ma się odbyć nadzwyczajne posiedzenie komitetu wykonawczego UEFA.

13:09
24.02.2022

Kamiński: Naszym ukraińskim braciom okażemy solidarność

Szef MSWiA Mariusz Kamiński powiedział, że należy poważnie liczyć się z tym, że do Polski dotrze fala uchodźców z Ukrainy. - Podkreślam: uchodźców - ludzi, którzy będą uciekali przed bombami, które już na terenie całej Ukrainy eksplodują, którzy będą uciekali w obronie swojego życia, zdrowia, wolności - dodał. - Wszystkim naszym ukraińskim braciom okażemy solidarność. Przygotowujemy się od wielu tygodni do tej fali uchodźców, która może nas spotkać. Będziemy robili wszystko, aby każdy, kto tego potrzebuje, znalazł w Polsce bezpieczne schronienie - zadeklarował.

13:07
24.02.2022

Rzecznik Kremla: Naszym celem denazyfikacja i demilitaryzacja Ukrainy

Dmitrij Pieskow przekonywał na konferencji prasowej, że Rosja nie prowadzi wojny tylko "operację specjalną".

Czytaj więcej

Kreml: Moskwa gotowa rozmawiać z rządem Ukrainy o jej neutralności
12:53
24.02.2022

Granica z Ukrainą jest przejezdna, polskie służby wpuszczają obywateli Ukrainy nawet bez wiz

Czytaj więcej

Po rosyjskiej napaści transport samochodowy na wschód pod znakiem zapytania
12:51
24.02.2022

Prezydent Czech przyznał, że pomylił się w ocenie Putina. "To szaleniec"

Czytaj więcej

Prezydent Czech: Myliłem się. Putin to szaleniec, trzeba go odizolować
12:51
24.02.2022

Belgijski minister ds. migracji: zawiesić wizy UE dla Rosjan

Minister Sammy Mahdi mówi, że „na razie Rosjanie nie są tu mile widziani, a zamrożenie wiz nie powinno być tematem tabu”. Sankcja nie powinna natomiast dotyczyć rosyjskich opozycjonistów.

12:48
24.02.2022

UEFA spotka się w piątek na "nadzwyczajnym posiedzeniu" w związku z inwazją Rosji na Ukrainę

12:44
24.02.2022

Trzaskowski na Twitterze: Niech żyje wolna Ukraina!

12:43
24.02.2022

Prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosi orędzie do Francuzów w związku z atakiem Rosji na Ukrainę

12:41
24.02.2022

Stoltenberg: Na Ukrainie nie ma żołnierzy NATO. Nie mamy planów wysłania tam żołnierzy Sojuszu

12:40
24.02.2022

PKB Ukrainy może stopnieć nawet o połowę

Czytaj więcej

PKB Ukrainy może stopnieć nawet o połowę
12:35
24.02.2022

Jens Stoltenberg poinformował, że NATO uaktywniło swoje plany obronne

Sekretarz generalny NATO zadeklarował, że Sojusz jest zdeterminowany, by bronić każdego z członków w przypadku ataku.

Czytaj więcej

Sekretarz generalny NATO: Sojusz uaktywnia swoje plany obronne
12:25
24.02.2022

W piątek odbędzie się nadzwyczajny szczyt szefów państw i rządów NATO

12:21
24.02.2022

Patriarcha Moskwy i całej Rusi popiera atak Rosji na Ukrainę

Patriarcha Cyryl powiedział, że "rosyjscy wojskowi dokonali jedynie słusznego i prawidłowego wyboru". Rosyjscy, niezależni komentatorzy odebrali to jako błogosławieństwo dla ataku Moskwy na Ukrainę.

12:18
24.02.2022

Putin wzywa oligarchów na Kreml

Bloomberg podaje, że spotkanie ma się odbyć około godziny 16 czasu moskiewskiego. Mają na nim być udziałowcy i prezesi największych rosyjskich firm.

12:16
24.02.2022

Szef MON: Siły zbrojne RP monitorują sytuację na Ukrainie

12:15
24.02.2022

Wielka Brytania wzywa do MSZ rosyjskiego ambasadora

- Wezwałam ambasadora Rosji aby spotkał się ze mną i wyjaśnił bezprawną, niesprowokowaną inwazję na Ukrainę - oświadczyła szefowa brytyjskiej dyplomacji Liz Truss. Zapowiedziała nałożenie surowych sankcji na Rosję.

12:13
24.02.2022

Głównodowodzący niemieckiej armii pisze w serwisie LinkedIn, że "jest wkurzony" bezradnością Bundeswehry

Czytaj więcej

Dowódca niemieckiej armii: Jesteśmy bezradni, jestem wkurzony
11:57
24.02.2022

W wojsku polskim wprowadzono pierwszy stopień gotowości bojowej

Żołnierze dostali rozkaz powrotu do koszar - podaje Onet.

Czytaj więcej

Wojna na Ukrainie. Wojsko Polskie podnosi gotowość bojową
11:54
24.02.2022

Izrael potępił działania Rosji na Ukrainie

- Rosyjski atak na Ukrainę stanowi poważne naruszenie porządku międzynarodowego. Izrael potępia ten atak - oświadczył szef MSZ Izraela, Jair Lapid. Lapid wezwał jednocześnie do "powrotu do stołu negocjacyjnego".

11:00
24.02.2022

W internecie pojawia się nagranie przedstawiające skutki ostrzału Mariupola

10:58
24.02.2022

Szef MSW Niemiec deklaruje, że Berlin zapewni pomoc Polsce w przypadku napływu uchodźców

10:55
24.02.2022

Napastnik reprezentacji Rosji, Fiodor Smołow pisze: "Nie dla wojny" na Instagramie

Smołow zamieścił na swoim profilu na Instagramie czarną planszę i słowa "Nie dla wojny" oraz ikonę pęknięto serca i ukraińskiej flagi. Smołow jest na co dzień piłkarzem Dynama Moskwa.

10:53
24.02.2022

Biuro prezydenta Ukrainy: 40 ukraińskich żołnierzy zginęło, mniej niż 10 ofiar cywilnych

10:51
24.02.2022

MSZ Białorusi wezwało swoich obywateli, aby opuścili Ukrainę

MSZ Białorusi radzi też, aby unikać wyjazdów na Ukrainę "do czasu uspokojenia sytuacji w tym kraju".

10:51
24.02.2022

Prezydent Litwy wprowadził w kraju stan wyjątkowy w związku z sytuacją na Ukrainie

10:46
24.02.2022

Renault, Stellantis i Volkswagen obawiają się się sankcji w Rosji

Czytaj więcej

Renault, Stellantis i Volkswagen obawiają się się sankcji w Rosji
10:43
24.02.2022

Polskie firmy mogą pomóc zaatakowanemu sąsiadowi

Po sfałszowanych wyborach na Białorusi Polska udzieliła pomocy ok. 20 tys. obywatelom Białorusi. O taką samą pomoc zwrócą się teraz do Polski Ukraińcy - piszemy w serwisie firma.rp.pl.

Czytaj więcej

Praca dla Ukraińców. Polskie firmy mogą pomóc zaatakowanemu sąsiadowi
10:38
24.02.2022

Ukraińska armia: Cztery rosyjskie czołgi zniszczone na drodze w pobliżu Charkowa

Ukraińska armia informuje też o zabiciu 50 żołnierzy w pobliżu miasta w obwodzie ługańskim i strąceniu szóstego rosyjskiego samolotu. Rosja zaprzecza jakoby straciła jakiekolwiek pojazdy bojowe albo samoloty. Straż graniczna Ukrainy informuje, że trzech jej funkcjonariuszy zginęło w walkach w rejonie Chersonia.

10:34
24.02.2022

Ukraina: Nie będzie blitzkriegu

Doradca z kancelarii ukraińskiego prezydenta, cytowany przez Sky News, powiedział, że sytuacja jest pod kontrolą. - Nie będzie blitzkriegu - dodał, odnosząc się do działań wojsk rosyjskich.

10:32
24.02.2022

Świadkowie: Syreny w Medyce

W miejscowości Medyka zawyły syreny alarmowe - poinformowali agencję Reutera świadkowie. W Medyce (województwo podkarpackie, powiat przemyski) znajduje się polsko-ukraińskie drogowe przejście drogowe.

10:31
24.02.2022

Zełenski: Zerwaliśmy relacje dyplomatyczne z Rosją

- Rosja dawała nam gwarancje bezpieczeństwa, a potem na nas napadła - mówi Wołodymyr Zełenski w czasie konferencji prasowej w Kijowie. Zełenski wzywa Rosjan do protestów przeciwko działaniom rosyjskich władz.

10:29
24.02.2022

Ukraina ogranicza wypłaty gotówki i blokuje transakcje obywatelom Rosji

Narodowy Bank Ukrainy ograniczył do 100 tys. hrywien (14 tys. zł) dziennie wypłatę gotówki z kont klientów oraz wprowadził moratorium na transgraniczne płatności dewizowe.

Czytaj więcej

Ukraina ogranicza wypłaty gotówki i blokuje transakcje obywatelom Rosji
10:27
24.02.2022

Terlecki: Nie sądziłem, że Putin zdecyduje się zaatakować Ukrainę

Od dzisiejszego poranka jesteśmy w zupełnie nowej sytuacji politycznej zarówno w Polsce, w Europie, jak i w świecie - powiedział Terlecki.

Czytaj więcej

Terlecki: Nie sądziłem, że Putin zdecyduje się zaatakować Ukrainę
10:25
24.02.2022

Duda: Stoimy przy Ukrainie jako jej sąsiedzi, jako Sojusz Północnoatlantycki, jako UE

- Apeluję do rosyjskich obywateli, aby nie sekundowali władzom w tym działaniu. Apeluję, o zaprzestanie działań wojennych, pozostawienie Ukrainy w spokoju - mówił po naradzie BBN prezydent Andrzej Duda.

Czytaj więcej

Duda: Zrobię wszystko, by Ukraina mogła trwać w swoich granicach
10:05
24.02.2022

Służby prasowe MSW Ukrainy pokazują zdjęcia przedstawiające zniszczenia w Kijowie

Skutki eksplozji na terenie budynku jednostki wojskowej w Kijowie, udostępnione przez stronę ukraińs

Skutki eksplozji na terenie budynku jednostki wojskowej w Kijowie, udostępnione przez stronę ukraińską

PAP/EPA/służby prasowe MSW Ukrainy

10:01
24.02.2022

Granica polsko-ukraińska: powstają punkty recepcyjne dla uchodźców

Wiceminister Paweł Szefernaker informuje o uruchomieniu planu przyjęcia przez Polskę osób napływających z Ukrainy, przygotowanego na wypadek spodziewanej agresji Rosji.

Czytaj więcej

Szefernaker: Na granicy z Ukrainą powstają punkty recepcyjne dla uchodźców
09:58
24.02.2022

Ambasador Ukrainy w Polsce: Rosja zaczęła wojnę przeciwko Ukrainie

To nie jest atak, którego oczekiwaliśmy w Donbasie. Ludzie są przerażeni - mówił w RMF FM ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca.

Czytaj więcej

Ambasador Deszczyca: Rosja zaczęła wojnę przeciwko Ukrainie. Putin to zbrodniarz. Stawiamy opór
09:56
24.02.2022

Prof. Dudek: W krótkoterminowej perspektywie PiS korzysta na inwazji Rosji

Sytuacja w Ukrainie może oznaczać dla Polski bardzo poważne problemy. Jeśli konflikt przekroczy granicę dwóch separatystycznych obwodów, a wojska Putina ruszą na Kijów czy Charków, liczba uchodźców w Polsce będzie gwałtownie rosła.

Czytaj więcej

Prof. Dudek: W krótkoterminowej perspektywie PiS korzysta na inwazji Rosji
09:54
24.02.2022

Rosja zamyka Morze Azowskie dla statków cywilnych

Ambasador Ukrainy w Ankarze zwrócił się do władz Turcji o zamknięcie cieśnin Bosfor i Dardanele dla statków i okrętów rosyjskich.

Czytaj więcej

Rosja zamyka Morze Azowskie. Porty nad Morzem Czarnym otwarte
09:41
24.02.2022

Inwazji Rosji na Ukrainę towarzyszy wielki atak cybernetyczny

Czytaj więcej

Zmasowany cyberatak na Ukrainę. Zablokowane serwery urzędów i banków
09:40
24.02.2022

Panika w Warszawie. WIG20 poniżej 1900 pkt

Czytaj więcej

Panika w Warszawie. WIG20 poniżej 1900 pkt
09:39
24.02.2022

Rosyjski resort obrony deklaruje, że nie będzie atakował poddających się żołnierzy armii Ukrainy

Czytaj więcej

Rosyjski resort obrony: Nie będziemy atakować poddających się Ukraińców
09:37
24.02.2022

Brytyjskie władze chcą zająć luksusowe nieruchomości, które kupili najbliżsi ludzie Putina

Czytaj więcej

Londyn bierze się za majątki ludzi Putina
09:30
24.02.2022

Na ulicach Mariupola widać ukraińskie czołgi i transportery opancerzone

09:27
24.02.2022

Łukaszenko: Żołnierze z Białorusi nie biorą udziału w rosyjskiej operacji wojskowej

Wypowiedź białoruskiego dyktatora cytuje agencja Reutera.

09:19
24.02.2022

Macron: Rosja musi natychmiast zakończyć działania wojskowe na Ukrainie

"Francja zdecydowanie potępia rosyjską decyzję o rozpoczęciu wojny przeciw Ukrainie. Rosja musi natychmiast skończyć działania wojskowe" - napisał na Twitterze prezydent Francji, Emmanuel Macron. Macron dodał, że Francja "solidaryzuje się z Ukrainą i stoi przy Ukraińcach oraz pracuje ze swoimi partnerami i sojusznikami, żeby zakończyć wojnę". 

09:17
24.02.2022

Przedstawiciel biura prezydenta Ukrainy: Kijów jest dobrze obroniony. Łatwo nie będą mieli

Prezydent jest w Kijowie, przed chwilą rozmawialiśmy. Wszyscy pracują - mówi przedstawiciel biura ukraińskiego prezydenta, kpt. Ołeksij Arestowycz.

Czytaj więcej

Biuro prezydenta Ukrainy: Pierwsze uderzenie Rosji nieudane
09:08
24.02.2022

Rosja zaprzecza doniesieniom o zniszczeniu rosyjskich samolotów

Ministerstwo Obrony Rosji oświadczyło, że informacje dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy o tym, że zniszczone zostały rosyjskie samoloty i pojazdy opancerzone to "kompletne kłamstwo" - podała rosyjska agencja Interfax.

09:05
24.02.2022

Złoty jest pod presją ze względu na rozpoczęcie wojny na Ukrainie

09:01
24.02.2022

Ambasada Chin w Kijowie do Chińczyków: Oznakujcie swoje samochody

Ambasada ChRL w Kijowie prosi obywateli chińskich o czujność i ostrożność, utrzymywanie kontaktu z zagranicznymi chińskimi organizacjami oraz o „wyciągnięcie do siebie pomocnej dłoni, aby odzwierciedlić wizerunek Chińczyków i siłę Chin”.

Czytaj więcej

Chiny ostrzegają swoich obywateli w Ukrainie przed "poważnymi zamieszkami"
08:52
24.02.2022

Rosyjskie pojazdy wojskowe wjeżdżają na Ukrainę z terytorium Krymu - podaje rosyjska straż graniczna

Rosyjska armia ma przekraczać również granicę Ukrainy z Białorusią oraz granicę Rosji z Ukrainą w rejonie Charkowa.

08:52
24.02.2022

MSW Ukrainy informuje o pierwszych ofiarach cywilnych wojny

W obwodzie chersońskim zginąć miał 17-latek, ofiara śmiertelna ma być też w obwodzie sumskim. Łącznie w wyniku ostrzałów zginąć miało już osiem osób, dziewięć zostało rannych.

08:50
24.02.2022

Wielka Brytania zapowiada surowe sankcje wobec Rosji

Brytyjski minister stanu ds. Europy James Cleverly oświadczył, że na działania Władimira Putina i Rosji Wielka Brytania odpowie surowszymi sankcjami. Dodał, że inwazja Rosji na Ukrainę jest "całkowicie niesprowokowana i nieusprawiedliwiona". Jego zdaniem, Putin chce "odbudować rosyjskie imperium". - Ukraina to nie Rosja - podkreślił.

08:49
24.02.2022

Ursula von der Leyen: To mroczne czasy. Unia Europejska oraz jej narody stoją przy Ukrainie

- Jesteśmy świadkami bezprecedensowego aktu agresji podjętego przez Rosję przeciwko niepodległemu państwu - podkreśliła von der Leyen komentując decyzję Władimira Putina o rozpoczęciu operacji wojskowej na Ukrainie.

Czytaj więcej

UE: Mocarstwo jądrowe zaatakowało sąsiada, grozi innym
08:34
24.02.2022

Kolejne rosyjskie jednostki przekraczają granicę Białorusi z Ukrainą

08:28
24.02.2022

DPSU: Rosyjskie konwoje wojskowe przekraczają granicę

Konwoje rosyjskich wojsk przekroczyły północną granicę Ukrainy, w obwodach czernihowskim i sumskim - podała Państwowa Służba Graniczna Ukrainy (DPSU). Dodała, że wojska rosyjskie weszły też na teren obwodów ługańskiego i charkowskiego. Według ukraińskiej Straży Granicznej, ofensywa została poprzedzona ostrzałem artyleryjskim. DPSU informuje o obrażeniach odniesionych przez ukraińskich funkcjonariuszy.

08:27
24.02.2022

Reuters: Ukraińskie czołgi zmierzają w kierunku Mariupola

Ukraińcy żołnierze mają zajmować pozycje obronne w rejonie Mariupola.

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Kolumna czołgów zmierza w kierunku miasta Mariupol
08:25
24.02.2022

Za naszą granicą realizuje się najgorszy scenariusz - komentarz Michała Szułdrzyńskiego

Czytaj więcej

Michał Szułdrzyński: Czas na solidarność i odpowiedzialność
08:23
24.02.2022

Zwykli Rosjanie nie mogli powstrzymać Putina, nawet gdyby chcieli - pisze w komentarzu Jerzy Haszczyński

Czytaj więcej

Jerzy Haszczyński: Atak Rosji na Ukrainę. Moment historyczny, tragiczny
08:14
24.02.2022

Ukraińskie MSW informuje o ofierze ostrzału w obwodzie kijowskim

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy poinformował, że do ostrzału doszło w całym kraju. Według doniesień, w rejonie browarskim w obwodzie kijowskim jedna osoba zginęła, a jedna została ranna.

08:13
24.02.2022

Ambasador Ukrainy w Polsce w rozmowie z TVN24: Nie poddamy się, będziemy walczyć

08:11
24.02.2022

W sieci pojawiają się nagrania wybuchu rakiety na lotnisku w Iwano-Frankiwsku

08:09
24.02.2022

Na giełdzie w Moskwie zawieszono notowania

Moskiewska giełda Moex poinformowała w czwartek rano, że zawiesza handel na wszystkich rynkach do odwołania. Jej strona internetowa później przestała działać.

Czytaj więcej

Giełda moskiewska zawiesiła notowania. Paniczna wyprzedaż
08:06
24.02.2022

Doradca Cichanouskiej: Pilne spotkanie Łukaszenki z dowództwem armii

"W ciągu godziny Aleksander Łukaszenka odbędzie »pilne spotkanie« z dowódcami wojsk. Stał się cichym wspólnikiem w rozpętaniu wojny" - napisał w mediach społecznościowych doradca Swiatłany Cichanouskiej Franciszak Wiaczorka.

08:05
24.02.2022

Loty z Polski na Ukrainę wstrzymane

Czytaj więcej

Loty z Polski wstrzymane. LOT nie ma samolotów na ukraińskich lotniskach
08:04
24.02.2022

Po ataku Rosji na Ukrainę ropa mocno drożeje

Cena ropy gatunku Brent skoczyła w czwartek rano o ponad 5 proc., do 102 USD za baryłkę. Po raz pierwszy od 2014 r. przekroczyła poziom 100 USD za baryłkę.

08:02
24.02.2022

Senator USA ostrzega przed atakami blisko granicy z Polską

Republikański senator Marco Rubio, członek senackiej komisji ds. wywiadu, w serii tweetów przekazał, że Rosja przeprowadza „na pełną skalę i kompleksowy atak wojskowy na całą Ukrainę”.

Czytaj więcej

Senator USA ostrzega przed atakami blisko granicy z Polską. "Ryzyko eskalacji"
08:02
24.02.2022

Rzecznik MSZ Ukrainy: Rosja chce zniszczyć nasze państwo

Czytaj więcej

Rzecznik MSZ Ukrainy: Rosja chce zniszczyć nasze państwo
07:58
24.02.2022

MSZ wzywa Polaków do opuszczenia terytorium Ukrainy

07:53
24.02.2022

Ukraiński Sztab Generalny zaprzecza doniesieniom o lądowaniu wojsk rosyjskich w Odessie

Czytaj więcej

Ukraina: Rosja rozpoczęła atak. Decydują się losy naszego państwa
07:51
24.02.2022

Białoruski portal Nasza Niwa podaje, że lotnisko w Mińsku odwołało dzisiaj część lotów

07:49
24.02.2022

Siemoniak wzywa do "jak najtwardszych sankcji" na Rosję

Wojska rosyjskie zaatakowały obiekty na terytorium Ukrainy. Jaka powinna być odpowiedź państw Zachodu? - Sankcje, jak najtwardsze sankcje. Nie ma co już tutaj miarkować - powiedział w Polsat News były szef MON Tomasz Siemoniak. - Wszystkie granice są przekroczone. Prezydent Putin okrył hańbą siebie, władze rosyjskie i przejdzie do historii jako ktoś, kto wywołał wojnę - podkreślił.

07:29
24.02.2022

Ambasador Polski na Ukrainie: Ukraina zaatakowana ze wszystkich kierunków

Atak na Ukrainę nastąpił z lądu, powietrza, a także z morza. Wojnę słychać, widać i czuć - mówił w TVN24 Bartosz Cichocki. Na pytanie czy atak na Ukrainę jest próbą likwidacji niepodległego państwa ukraińskiego, Cichocki odpowiedział krótko: "Tak"

07:27
24.02.2022

Doniecka Republuka Ludowa zaatakowała granice z Ukrainą

Siły Donieckiej Republiki Ludowej dokonują masowych uderzeń na pozycje armii ukraińskiej wzdłuż całej linii granicy. Ługańsk szturmuje ukraińskie miasto Szczastia.

Czytaj więcej

Separatyści z Doniecka i Ługańska zaatakowali Ukrainę
07:26
24.02.2022

Z Ukrainy napływają doniesienia o ostrzale w obwodzie lwowskim

07:23
24.02.2022

Rzecznik polskiego rządu: Będziemy się domagać ostrych sankcji

Czytaj więcej

Rzecznik rządu: Chcemy uruchomienia artykułu 4 Traktatu Północnoatlantyckiego
07:12
24.02.2022

CNN pokazuje zdjęcia rosyjskich czołgów przekraczających granicę Białorusi z Ukrainą

07:11
24.02.2022

Prezydent Zełenski rozmawiał m.in. z Andrzejem Dudą. Wezwał do budowy antyputinowskiej koalicji

07:08
24.02.2022

Rzecznik rządu Piotr Müller: Polska chce uruchomienia artykuł 4 Traktatu Północnoatlantyckiego

Rosja musi odczuć ekonomicznie swoje działania. Nie może być tak, że bogaci się na wojnie - mówił też rzecznik rządu.

07:05
24.02.2022

RB ONZ. Rosja wyjaśnia atak samoobroną

Ambasador Ukrainy w ONZ Sergij Kislitsa pod koniec posiedzenia RB zwrócił się bezpośrednio do przedstawiciela Rosji: - Nie ma czyśćca dla zbrodniarzy wojennych. Idą prosto do piekła.

Czytaj więcej

Obrady RB ONZ. Rosja informuje o działaniach "w samoobronie"
07:04
24.02.2022

Mer Charkowa wzywa mieszkańców, by pozostali w domach

W mieście nie będą w czwartek działać szkoły i przedszkola

07:02
24.02.2022

Siły zbrojne Ukrainy informują o strąceniu pięciu samolotów i jednego śmigłowca w Donbasie

Takie doniesienia płyną z obwodu ługańskiego.

06:59
24.02.2022

Departament Obrony USA monitoruje doniesienia o wtargnięciu na Ukrainę wojsk z Białorusi

CNN podaje, że Departament Obrony nie ma jeszcze jasności czy na terytorium Ukrainy wchodzą z Białorusi wyłącznie rosyjskie jednostki, czy również jednostki białoruskie.

06:56
24.02.2022

O 5 rano Władimir Putin rozmawiał z Aleksandrem Łukaszenką

Czytaj więcej

Wojska wchodzą na Ukrainę z terytorium Białorusi
06:40
24.02.2022

W sieci pojawiają się nagrania przedstawiające uderzenia w rejonie Łucka, na zachodniej Ukrainie

06:38
24.02.2022

Ursula von der Leyen: W tych mrocznych godzinach nasze myśli są z Ukraińcami

"Pociągniemy Kreml do odpowiedzialności" - napisała na Twitterze szefowa KE.

06:34
24.02.2022

Ukraińskie media: Białoruś przepuszcza rosyjską armię

Doniesienia ukraińskich mediów śledzi dziennikarz "Rzeczpospolitej" Rusłan Szoszyn.

06:32
24.02.2022

Rosyjski resort obrony: Atakujemy bronią precyzyjną

Rosyjski resort obrony poinformował, że rosyjskie siły zbrojne prowadzą ataki na cele na Ukrainie z użyciem precyzyjnych systemów uzbrojenia. Z komunikatu wynika, że celami ataków jest infrastruktura wojskowa, obrona przeciwlotnicza, lotniska wojskowe i pozycje sił zbrojnych Ukrainy. Ministerstwo obrony Rosji zapewnia, że nie prowadzi ataków rakietowych ani artyleryjskich na ukraińskie miasta.

06:18
24.02.2022

Prezydent Duda: Ukraina padła ofiarą brutalnej agresji

06:14
24.02.2022

Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą - pisze z Kijowa Jerzy Haszczyński

Czytaj więcej

Jerzy Haszczyński z Kijowa: Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą
06:07
24.02.2022

W Kijowie rozlegają się syreny alarmowe

06:04
24.02.2022

Premier Kanady potępia atak Rosji na Ukrainę

"Te niesprowokowane działania są jasnym naruszeniem suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy i rosyjskich zobowiązań wynikających z prawa międzynarodowego i Karty Narodów Zjednoczonych".

06:02
24.02.2022

Szef MSZ Ukrainy: Stawką jest przyszłość Europy

05:59
24.02.2022

Giełda w Moskwie zawiesiła notowania

05:57
24.02.2022

Przewodniczący Rady Europejskiej: Pociągniemy Kreml do odpowiedzialności

"Zdecydowanie potępiamy nieusprawiedliwiony atak Rosji na Ukrainę" - pisze Charles Michel.

05:55
24.02.2022

Interfax Ukraina: Artyleria przeciwlotnicza prowadzi ogień przeciwko celom nad Odessą

05:54
24.02.2022

PILNE. Wołodymyr Zełenski wprowadził stan wojenny na terytorium całej Ukrainy

05:53
24.02.2022

Prezydent Joe Biden rozmawia z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim

O trwającej właśnie rozmowie informuje CNN.

05:51
24.02.2022

Zastępczyni sekretarza generalnego ONZ: Jestem pewna, że mieszkańcy Rosji chcą pokoju

- Nie możemy przewidzieć dokładnie co się stanie w nadchodzących godzinach i dniach na Ukrainie. To, co jest oczywiste to, że cierpienie ludzi i zniszczenia wynikające z eskalacji są nie do zaakceptowania - mówiła Rosemary DiCarlo.

Czytaj więcej

Sekretarz generalny ONZ apeluje do Putina: Zatrzymaj swoich żołnierzy
05:38
24.02.2022

Siemoniak: Bezpieczeństw Polski wymaga rozsądku i solidarności między Polakami

05:35
24.02.2022

Rosyjscy żołnierze wylądowali w Odessie, przekraczają granicę w rejonie Charkowa

Takie informacje przekazał doradca szefa ukraińskiego MSW, Anton Geraszczenko.

Czytaj więcej

Doradca szefa MSW Ukrainy: Inwazja się zaczęła. Prawda jest z nami
05:32
24.02.2022

Rosyjski atak na Ukrainę potępił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg

Czytaj więcej

Sekretarz generalny NATO: Potępiam rosyjski atak
05:21
24.02.2022

Sekretarz generalny ONZ apeluje do Putina: Prezydencie Putin, powstrzymaj swoich żołnierzy

- Niech pan da pokojowi szansę. Zbyt wiele osób już zginęło - dodał Antonio Guterres.

05:17
24.02.2022

Trwa ewakuacja pasażerów i pracowników z lotniska w Kijowie

05:12
24.02.2022

Szef MSZ Ukrainy: Ukraińskie miasta są atakowane. To wojna agresywna. Ukraina będzie się bronić

05:08
24.02.2022

Rzecznik polskiego rządu informuje o zwołaniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych

05:03
24.02.2022

Atakowane jest też miasto Dnipro

05:01
24.02.2022

W sieci pojawiają się nagrania z atakowanego Mariupola

04:58
24.02.2022

Ambasador Ukrainy przy ONZ: Prezydent Rosji wypowiedział wojnę mojemu państwu

Serhij Kyslyca, ambasador Ukrainy przy ONZ powiedział, że ambasador Rosji przy ONZ potwierdził w rozmowie z nim, że "jego prezydent" wypowiedział wojnę Ukrainie - podaje Reuters.

04:54
24.02.2022

W sieci pojawiają się zdjęcia z Nowej Kachowki w obwodzie chersońskim, na którą miały spaść rakiety

04:53
24.02.2022

AFP: Eksplozje słyszane w Mariupolu

04:49
24.02.2022

Sikorski: Temu złu trzeba się przeciwstawić

04:47
24.02.2022

Biden zapowiada, że świat pociągnie Rosję do odpowiedzialności

"Modlitwy całego świata są z Ukraińcami" - pisze w wydanym nad ranem oświadczeniu prezydent USA.

Czytaj więcej

Joe Biden: Świat pociągnie Rosję do odpowiedzialności
04:34
24.02.2022

BBC: Doniesienia o eksplozjach z wielu części Ukrainy

BBC, podobnie jak CNN, informuje o eksplozjach słyszanych w Kijowie, a także w Charkowie, Odessie oraz Kramatorsku w obwodzie donieckim.

04:30
24.02.2022

Biden potępił "niesprowokowany, nieusprawiedliwiony atak" Rosji przeciw Ukrainie

Biden ostrzega o tym, że atak ten pociągnie za sobą "katastrofalne straty w ludziach i cierpienie".

04:29
24.02.2022

Interfax informuje o strzałach słyszanych w pobliżu lotniska w Kijowie

04:27
24.02.2022

Charków: CNN informuje o ciągłych eksplozjach słyszanych w mieście

04:26
24.02.2022

Ukraina ok. 3 nad ranem, czasu polskiego, zamknęła przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych

Czytaj więcej

Ukraina zamyka przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych
04:22
24.02.2022

CNN: W Kijowie słychać eksplozje

Eksplozję dało się słyszeć w czasie wejścia na żywo dziennikarza CNN z Kijowa

04:12
24.02.2022

W sieci pojawiają się doniesienia o eksplozjach słyszanych w okolicy Charkowa

04:04
24.02.2022

Putin ogłosił rozpoczęcie specjalnej operacji militarnej w Donbasie

Czytaj więcej

Rosja zaatakowała Ukrainę. Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie operacji militarnej
03:59
24.02.2022

Jak eskalowała agresja Rosji na Ukrainę 23 lutego?

Czytaj więcej

Konflikt Rosji z Ukrainą. Czyny, słowa, decyzje
03:57
24.02.2022

W poniedziałek wieczorem separatystyczne republiki poprosiły Rosję o pomoc wojskową

Szefowie Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, Denis Puszylin i Leonid Pasiecznik, zwrócili się do prezydenta Rosji Władimira Putina o pomoc w odparciu agresji ukraińskich sił zbrojnych, aby uniknąć ofiar wśród ludności cywilnej i zapobiec katastrofie humanitarnej w Donbasie - przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Czytaj więcej

Liderzy separatystów proszą Putina o pomoc w "odparciu agresji Kijowa"
03:56
24.02.2022

Zełenski apelował po rosyjsku do Rosjan: Atakując, zobaczycie nasze twarze, a nie plecy

Naród ukraiński chce pokoju, władze Ukrainy chcą pokoju (...) Jeżeli zostaniemy zaatakowani, będziemy się bronić. Zobaczycie nasze twarze, a nie nasze plecy - powiedział Wołodymyr Zełenski.

Czytaj więcej

Zełenski do Rosjan: Ukraina chce pokoju. Ale atakując, zobaczycie nasze twarze, nie nasze plecy
03:55
24.02.2022

Władimir Putin wydał rozkaz o rozpoczęciu operacji wojskowej na wschodniej Ukrainie