Na Białorusi zakazano książki „Rok 1984” Orwella. Jej wydawca zatrzymany przez policję polityczną

„1984” Orwella to znowu książka zakazana. Reżim Łukaszenki prześladuje, bije i wsadza za kraty „niepoprawnych”.

Sondaż: Finowie nie chcą surowców energetycznych z Rosji, wolą płacić więcej

Najnowszy sondaż przeprowadzony na zlecenie Greenpeace wskazuje, że cztery piąte Finów chce, aby kraj przestał importować surowce energetyczne z Rosji.

Aktywiści z Wielkiej Brytanii zatrzymali tankowiec z rosyjską ropą

Aktywiści z Greenpeace zablokowali grecki tankowiec przed wpłynięciem do portu w południowej Anglii. Jednostka transportuje ok. 33 tys. ton rosyjskiego paliwa.

Rosjanie piją coraz więcej alkoholu. Ministerstwo Zdrowia przedstawia plan przeciwdziałania

Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że należy podjąć dodatkowe działania w celu zmniejszenia spożycia alkoholu w Rosji. Zaproponowano szereg rozwiązań.

Pogrzeb palestyńskiej dziennikarki. Izraelska policja użyła pałek przeciw żałobnikom

Izraelska policja starła się we wschodniej Jerozolimie z palestyńskimi żałobnikami odprowadzającymi trumnę z ciałem zabitej palestyńskiej dziennikarki Shireen Abu Akleh.

Coraz więcej ofiar narkotyków w Stanach Zjednoczonych

Ponad 100 tys. Amerykanów zmarło w 2021 r. z przedawkowania. To kolejny ponury rekord.

Członkini Pussy Riot uciekła z Rosji w przebraniu dostawcy żywności

Maria Aliochina, jedna z trzech członkiń grupy Pussy Riot, uciekła z Rosji przebierając się za dostawcę żywności, by uniknąć zatrzymania przez policję - wynika z słów Rosjanki, z którą rozmawiał "New York Times".

Sondaż: Niemal co drugiemu Rosjaninowi nie podoba się nowy pomysł władz

49 proc. respondentów najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez Rosyjski Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM), nie popiera rządowego pomysłu, by naukę historii wprowadzić już w pierwszej klasie szkoły podstawowej - podaje rosyjska agencja Interfax.

Al-Dżazira: Nasza dziennikarka została zastrzelona przez siły izraelskie

Powołując się na palestyńskie Ministerstwo Zdrowia Al-Dżazira podała, że na Zachodnim Brzegu izraelskie siły zastrzeliły dziennikarkę stacji. Według izraelskiej armii, reporterka mogła zginąć z rąk Palestyńczyków podczas starć z oddziałami Izraela w Dżaninie.

Ukraińcy są przesiedlani do Rosji wbrew swojej woli. Pentagon posiada dowody

Stany Zjednoczone twierdzą, że istnieją dowody na to, że Ukraińcy są przenoszeni z ogarniętego konfliktem kraju do Rosji wbrew ich woli.

Zmarł kolejny rosyjski oligarcha. Leczył alkoholizm u szamana

Kolejny rosyjski oligarcha zmarł w tajemniczych okolicznościach. Miliarder Aleksander Subbotin, były wysokiej ranki menedżer grupy Łukoil, zmarł po skorzystaniu z usług szamana.

Eurobarometr: Europejczycy pokochali Ukrainę i chcą ograniczyć zależność od surowców z Rosji

Większość mieszkańców Unii chce przesiąść się na rower w drodze do pracy czy obniżyć temperaturę w mieszkaniu, byle ograniczyć import nośników energii z Rosji i pozbawić finansowania machinę śmierci Putina.

Putin pchnął Ukrainę w objęcia Unii Europejskiej. Najnowszy sondaż Komisji Europejskiej przynosi zaskakujące dane

Przytłaczająca większość respondentów w krajach „27” nie ma wątpliwości: Ukraińcy powinni zostać przyjęci do Wspólnoty, warto zmienić styl życia, aby ograniczyć zależność od rosyjskich nośników energii, a pełną winę za wojnę na wschodzie ponosi Kreml.

Sondaż: 96 proc. Ukraińców ma pozytywną opinię o armii, 71 proc. - o UPA

Niemal wszyscy Ukraińcy oceniają pozytywnie o współczesnej ukraińskiej armii - wynika z sondażu przeprowadzonego 27 kwietnia 2022 roku przez Rating Sociological Group.

Aborcja – sposób na Trumpa

Nie obietnica pokonania Władimira Putina w Ukrainie, ale obrona prawa do przerywania ciąży może ustrzec demokratów przed klęską w wyborach do Kongresu jesienią i oddaniem Białego Domu dwa lata później.

Ewakuacja z Mariupola. Rosjanie: Z Azowstalu wyjechały dwie grupy cywilów

Dwie grupy cywilów zostały ewakuowane w sobotę z okolic oblężonej stalowni Azowstal w Mariupolu - podały rosyjskie państwowe agencje informacyjne.

Ukraiński wywiad: Opór może zniweczyć plan stworzenia Chersońskiej Republiki Ludowej

Opór i aktywna postawa obywateli Ukrainy na tymczasowo okupowanych terytoriach może zakłócić referendum i wszystkie plany rosyjskich najeźdźców dotyczące utworzenia tak zwanej "Chersońskiej Republiki Ludowej".

Sondaż: Prawie wszyscy Ukraińcy pozytywnie oceniają prezydenta Dudę

Większość Ukraińców uważa pomoc wojskową państw Zachodu oraz sankcje na Rosję za niewystarczające. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy stosunek mieszkańców Ukrainy do przywódców Polski, Wielkiej Brytanii czy USA znacznie się poprawił - wynika z ukraińskiego sondażu.