USA: Imigranci zapraszani i wydalani

Administracja Joe Bidena ma od 1 października zwiększyć liczbę przyjmowanych uchodźców do 125 tys. rocznie. Pula nie obejmie Afgańczyków ani Haitańczyków.

Unia na nas nie naciska w sprawie imigrantów na granicy

Tylko jeśli Polska o to wystąpi, Frontex wesprze Warszawę w starciu z Białorusią.

Wielka Brytania oskarża trzeciego Rosjanina ws. próby otrucia Siergieja Skripala

Brytyjska policja poinformowała, że ​​Denis Siergiejew, używający fałszywej tożsamości i podróżujący jako Siergiej Fedotow, jest poszukiwany w związku z próbą zabójstwa byłego szpiega Siergieja Skripala i jego córki Julii za pomocą nowiczoka w marcu 2018 roku, wraz z dwoma innymi podejrzanymi.

Australia: Zamieszki przeciw lockdownowi w Melbourne. Policja użyła gumowych kul

Policja w Melbourne użyła gazu pieprzowego i gumowych kul przeciw demonstrantom w Melbourne, którzy sprzeciwiają się lockdownowi obowiązującemu w mieście. Protestujący zablokowali jedną z ruchliwych dróg w rejonie miasta. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych. Aresztowano 40 osób.

Rekord Guinnessa: Najstarsze bliźniaczki na świecie mają 107 lat

Urodzone 5 listopada 1913 roku bliźniaczki z Japonii, Umeno Sumiyama i Koume Kodama, zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsze na świecie bliźniaczki jednojajowe - informuje AP.

Tajemnicza choroba u agenta CIA po wizycie w Indiach

U agenta CIA, który towarzyszył dyrektorowi agencji, Williamowi Burnsowi, w czasie pobytu w Indiach, zaobserwowano symptomy zbieżne z tymi, które pojawiły się u osób cierpiących na tzw. syndrom hawański - informuje CNN i "New York Times".

Melbourne: Władze zamykają place budowy po protestach przeciw szczepieniom

Władze stanu Wiktoria, którego stolicą jest Melbourne, zdecydowały się na zamknięcie na dwa tygodnie wszystkich placów budowy w mieście poczynając od wtorku - informuje Reuters.

Złota medalistka z Tokio hospitalizowana z powodu COVID-19. "Jestem w pełni zaszczepiona, uważałam"

Mistrzyni olimpijska Madison Wilson trafiła do szpitala z powodu COVID-19. Australijska pływaczka poinformowała, że jest w pełni zaszczepiona. "Mam wyjątkowego pecha" - stwierdziła.

Rosja: znów strzały w szkole

W Permie, mieście u podnóża Gór Uralskich, student napadł na swój uniwersytet.

Amerykanie nie odbierają swoich zmarłych

Tysiące ludzi rocznie umiera w USA i nikt nie zgłasza się po ich ciała.

Talibowie zakazują pracy kobietom. Mogą czyścić damskie toalety

Pełniący obowiązki burmistrza Kabulu Hamdullah Nohmani ogłosił w niedziele nakaz, na mocy którego te kobiety, których obowiązki zawodowe mogą przejąć mężczyźni, mają pozostać w domu. Są wyjątki: mogą sprzątać damskie toalety.

San Marino: W niedzielę referendum ws. zakazu aborcji z 1865 r.

W niedzielę w San Marino odbędzie się referendum ws. legalizacji aborcji. Obecnie w tej znajdującej się na terenie Włoch enklawie aborcja jest bezwzględnie zakazana.

Niemcy: Kiedy jedna dawka szczepionki? Minister podał warunki

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn zapowiedział zmianę przepisów dotyczących podawania szczepionek. Tylko jedną dawkę otrzymają osoby, które posiadają przeciwciała przeciw Covid-19.

Protestują antyszczepionkowcy. Lokalne władze zamykają wszystkie szkoły

Okręg szkolny w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej będzie zamykać szkoły od poniedziałku z powodu trwających protestów antyszczepionkowych.

Afganistan: Niektóre dziewczynki wróciły do szkół. Pozostałe czekają

Niektóre afgańskie dziewczynki powróciły w sobotę do szkół podstawowych, w których zajęcia odbywają się z podziałem na płeć. Nastolatki muszą czekać z niepokojem, nie mając pewności, czy i kiedy będą mogły wznowić naukę na poziomie szkoły średniej.

Waszyngton przygotowuje się na wiec zwolenników Trumpa

Setki policjantów patrolowały w sobotę okolice Kapitolu przed wiecem zwolenników byłego prezydenta Donalda Trumpa. Służby mają w pamięci zdarzenia, do których doszło 6 stycznia po porażce w wyborach kandydata Republikanów.

Kobiety bardziej narażone na zakrzepy? EMA nie ma pewności

Europejska Agencja Leków nie jest w stanie potwierdzić na podstawie dostępnych danych, czy kobiety i młodzi ludzie są bardziej narażeni na wystąpienie rzadkich zakrzepów krwi z niską liczbą płytek po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca.

Wyspy Owcze wybiły 1400 delfinów. Ocenią obecne przepisy

Wyspy Owcze, autonomiczne terytorium Danii, ponownie przyjrzą się praktyce polowania na delfiny po tym, jak oburzenie w tym tygodniu wywołała rzeź ponad 1400 ssaków.