Walka z gwałtami zakończyła się porażką. Władze zamykają więzienie w USA

Federalne Biuro Więziennictwa zamknie więzienie dla kobiet w Kalifornii, znane z aktów przemocy seksualnej wobec kobiet. Nie udało się zreformować tego obiektu po tym, jak dochodzenie Associated Press ujawniło wykorzystywanie seksualne więźniarek przez personel.

5 milionów osób o krok od śmierci głodowej. Kryzys humanitarny w Sudanie

Rok wojny między rywalizującymi ze sobą frakcjami wojskowymi w Sudanie zepchnął dużą część mieszkańców na skraj głodu. Według agencji pomocowych zagrożonych jest 25 milionów ludzi, czyli około połowa populacji.

Szefowa niemieckiego MSW: Ponad 700 zatrzymanych przemytników ludzi

Wprowadzone w ub. roku przez Niemcy kontrole na granicach m.in. z Polską przynoszą skutek – uważa niemiecka minister spraw wewnętrznych.

Roberto Cavalli nie żyje. Jego ekstrawagancki styl był uwielbiany przez gwiazdy

W wieku 83 lat zmarł projektant mody Roberto Cavalli. Od wielu lat walczył z ciężką chorobą.

Oscar Pistorius po wyjściu z więzienia nie może znaleźć pracy. "Zbyt toksyczny"

W styczniu 2024 roku Oscar Pistorius – niepełnosprawny lekkoatleta, który niemal 11 lat temu zastrzelił swoją partnerkę Reevę Steenkamp – został zwolniony warunkowo z więzienia w RPA. Teraz były sportowiec zamiatać ma podłogi w kościele – nie może on znaleźć bowiem stałej pracy.

Gumowa kaczka znaleziona na plaży po 18 latach. Przepłynęła setki kilometrów

Pochodzący ze szkockiej wyspy Stronsay 13-latek odnalazł na plaży gumową kaczkę, która – jako jedna ze 150 tysięcy zabawek – w 2006 roku, w ramach akcji charytatywnej, wrzucona została do rzeki Liffey w Dublinie. Kaczka, która odnalazła się po 18 latach, przepłynąć miała setki kilometrów.

Całe grupy społeczne korzystają na konflikcie z Ukrainą. Wojna sposobem na biedę

Najazd na Ukrainę wypromował nowych miliarderów, ale też stworzył całe grupy społeczne, których dobrobyt zależy od dalszego prowadzenia wojny.

Norwegowie chcą wydłużyć dobę o dwie godziny. Dlaczego?

List w tej sprawie wysłało do Komisji Europejskiej niewielkie miasteczko Vadso leżące na dalekiej północy kraju.

Niemcy: Nietypowy powód zwolnienia pracownika technicznego galerii sztuki

Galeria sztuki współczesnej z Monachium, Pinakothek der Moderne, zwolniła 51-letniego pracownika technicznego z powodu ingerencji w wygląd ekspozycji.

Wielkie sprzątanie Mount Everestu. Nepalskie wojsko usunie tony śmieci

Nepalskie wojsko sprzątnie ponad dziesięć ton śmieci, które pozostawili po sobie wspinacze na Mount Evereście oraz w obozach wokół niego – informuje CNN. Ze zboczy najwyższego szczytu świata zabrane mają także zostać zwłoki zmarłych wspinaczy.

Zaćmienie słońca w USA: W Stanach Zjednoczonych pobito nietypowy rekord

Tłumy ludzi w USA spoglądały w poniedziałek w niebo, obserwując zaćmienie słońca, które powitano wiwatami, muzyką i zawieraniem małżeństw w momencie, gdy księżyc przesłonił słońce.

Tysiące Izraelczyków na ulicach. Domagają się dymisji Netanjahu

W sobotę dziesiątki tysięcy Izraelczyków wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko Benjaminowi Netanjahu.

Litera "L" nielegalna w Rosji. Sąd: To symbol Legionu Wolność Rosji

Rosyjski Sąd Najwyższy oficjalnie zdelegalizował łacińską literę „L”. Powód? Uznał, że jest ona symbolem Legionu Wolność Rosji, a ten – zdaniem sądu – jest organizacją terrorystyczną.

Obywatele cieszą się z sukcesu Putina

Świat demokratyczny nie ma wątpliwości co do tego, że wybory prezydenckie nie były ani wolne, ani uczciwe. Większość Rosjan uważa inaczej.

Nietypowa groźba kraju w Afryce pod adresem Niemiec. "Wyślemy wam słonie"

- Niemcy powinni żyć ze zwierzętami w sposób, który próbują nam wmówić - oświadczył prezydent Botswany, Mokgweetsi Masisi, w rozmowie z niemieckim "Bildem".

Organizacje humanitarne wstrzymują pomoc dla Strefy Gazy. "Nie mamy wyboru"

Po tym, jak siedmioro pracowników World Central Kitchen (WCK) zginęło w izraelskim ataku w Strefie Gazy, organizacje humanitarne wstrzymują swoje działania w regionie. „Rozumiemy poważne konsekwencje, jakie to zawieszenie działalności będzie miało dla ludności palestyńskiej, ale rosnące ryzyko nie pozostawia nam innego wyboru” – podkreślono.

Jedna z ostatnich pand w Korei Południowej opuściła kraj. Żegnały ją tłumy

4-letnia panda Fu Bao, która w 2020 roku przyszła na świat w znajdującym się nieopodal Seulu parku rozrywki Everland, opuściła właśnie Koreę Południową, by zamieszkać w Chinach. Zwierzę żegnane było przez tłumy – Fu Bao była bowiem jedną z ostatnich pand w kraju.

Pod rządami dyktatora Białoruś się wyludnia. Dokąd uciekają młodzi ludzie?

Przez reżim Łukaszenki z kraju uciekły setki tysięcy zdolnych i wykształconych Białorusinów. Wielu z nich na nowo układa swoje życie w Polsce.