„Szatańskie wersety” a sprawa polska

Po wydaniu fatwy przez ajatollaha Chomeiniego Salman Rushdie zakładał, że pożyje kilka dni. Przeszło trzy dekady później próbował go zabić człowiek, którego wówczas nie było na świecie.

Śnięte ryby w kolejnej rzece. Zwołano sztab kryzysowy

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z odkryciem znacznej liczby śniętych ryb w rzece Ner.

Niemcy ostrzegają: Bałtyk może odczuć skutki tragedii w Odrze

Po masowej śmierci ryb w Odrze ponad 300 osób we wschodniej Brandenburgii zebrało martwe zwierzęta.

Sondaż: Większość Niemców nadal popiera obowiązek noszenia masek w transporcie publicznym

Z przeprowadzonego w Niemczech sondażu wynika, że większość obywateli kraju popiera noszenie masek w środkach transportu publicznego. Rząd omawia projekt ustawy mającej na celu aktualizację przepisów dotyczących postępowania w przypadku pandemii koronawirusa w okresie jesienno-zimowym.

Niemcy debatują na temat depenalizacji marihuany. Eksperci mówią o limitach dla kierowców

W debacie na temat depenalizacji marihuany w Niemczech, eksperci wzywają do zwiększenia prawnego limitu spożycia marihuany dla kierowców.

Sondaż. Putinowi ufa ponad 80 proc. ankietowanych Rosjan

Poziom zaufania obywateli Rosji do prezydenta Władimira Putina wzrósł w ciągu tygodnia o 0,5 punktu procentowego do ponad 81 proc. - wynika z sondażu Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej opublikowanego w piątek. Donosi TASS.

Gra imigrantami z dala od granicy USA z Meksykiem

Gubernatorzy Teksasu i Arizony wysyłają migrantów przekraczających południową granicę autobusami do Waszyngtonu i Nowego Jorku. Tam często lądują na ulicy lub w schroniskach dla bezdomnych.

Brytyjski instytut badawczy odrzucił doktorantkę z Rosji. Teraz przeprasza

Beatson Institute, ośrodek naukowy, który prowadzi prace badawcze nad nowotworami, spotkał się z krytyką po tym, jak odrzucił kandydaturę młodej doktorantki z Rosji, ze względu na jej narodowość.

Wypadek kolejki w niemieckim Legolandzie. Są ranni

W parku rozrywki Legoland, który znajduje się w Guenzburgu w południowych Niemczech, doszło do wypadku kolejki górskiej. W wyniku zdarzenia ranne zostały co najmniej 34 osoby.

Rosyjski "Labirynt" pomaga uchodźczyniom z Ukrainy

Autorka projektu, Anna Riwina, ma nadzieję, że założony przez nią "Labirynt" pomoże nie tylko Ukrainkom, ale i obywatelkom Białorusi, które uciekły przed represjami politycznymi.

Prawnik z Indii przez 22 lata procesował się o 25 centów. Wygrał

66-letni prawnik z Indii, Tungnath Chaturvedi, przez 22 lata procesował się z kolejami o 20 rupii (ok. 25 amerykańskich centów), które nadpłacił kupując dwa bilety w 1999 roku - informuje BBC.

Brytyjczycy nie mogą wspierać ukraińskich uchodźców. Chodzi o koszty utrzymania

Siedmiu na dziesięciu Brytyjczyków goszczących pod swoimi dachami Ukraińców, którzy uciekli z kraju przed wojną, twierdzi, że nie jest dłużej w stanie ich wspierać przez wysokie koszty utrzymania.

Nie żyje białucha arktyczna, która utknęła w Sekwanie

Białucha arktyczna, która tydzień temu utknęła w Sekwanie, zmarła podczas transportu do nadmorskiego miasta Ouistreham w Normandii, gdzie miała zostać umieszczona w zbiorniku ze słoną wodą.

Rosja: Wielki pożar w magazynie paliw w Jejsku

W rosyjskim mieście Jejsk nad Morzem Azowskim, w pobliżu granicy rosyjsko-ukraińskiej, płonie magazyn paliw. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana - podaje agencja informacyjna TASS.

Paryż: Strzały na lotnisku de Gaulle’a. Nie żyje mężczyzna uzbrojony w nóż

Na lotnisku Charles'a de Gaulle’a pod Paryżem straż graniczna zastrzeliła agresywnego mężczyznę uzbrojonego w nóż. Funkcjonariusze wielokrotnie mieli prosić go o zachowanie spokoju i odłożenie broni, ten jednak nie reagował.

Białucha z Sekwany trafi do śluzy ze słoną wodą. Jest w drodze do Normandii

Po kilku godzinach akcji ratunkowej z wody udało się wyciągnąć białuchę arktyczną, która tydzień temu utknęła w Sekwanie. Zwierzę jest obecnie pod opieką weterynarzy, ale po odzyskaniu sił wróci do morza.

Białucha z Sekwany zostanie przetransportowana do zbiornika ze słoną wodą

Białucha arktyczna, która utknęła w Sekwanie 160 kilometrów od ujścia rzeki do kanału La Manche, zostanie we wtorek przeniesiona do zbiornika ze słoną wodą. Zwierzę wydawało się coraz bardziej wychudzone, a próby jego nakarmienia wielokrotnie się nie powiodły.

USA: 9-latek zastrzelił 15-latkę bawiąc się bronią

9-latek, który bawił się nabitym pistoletem, przypadkowo zastrzelił 15-latkę - poinformowała policja z Baltimore (stan Maryland).