Arabia Saudyjska: 34 lata więzienia za działalność na Twitterze

34-letnia Saudyjka, która mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii, została skazana w swojej ojczyźnie na 34 lata więzienia za działalność na Twitterze. Kobieta miała obserwować i retweetować w medium społecznościowym wpisy publikowane przez dysydentów i aktywistów.

Sondaż: Dla Ukraińców obywatelstwo ważniejsze niż narodowość

Z badań przeprowadzonych przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KIIS) wynika, że obecnie 85 proc. Ukraińców przedkłada swoje obywatelstwo nad przynależność do grup etnicznych, językowych czy wyznaniowych.

"Nieprzyjemny zapach" w Moskwie. Władze szukają przyczyny

Specjaliści z rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowali, że w Moskwie, ani jej pobliżu nie ma pożarów, które mogłyby być powodem nieprzyjemnego zapachu powietrza w stolicy Rosji - poinformowało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Niemiecki biolog: Mogliśmy uratować ryby, gdyby Polacy poinformowali nas wcześniej

Niemiecki biolog Jörn Gessner swoją karierę poświęcił na odtworzenie populacji jesiotra w Odrze. Po raz pierwszy od ich wyginięcia mogły się tam w tym roku pojawić młode jesiotry. Nie przeżyły po przejściu zakażonej fali. Gessner uważa, że ryby można było uratować, gdyby Polacy wcześniej poinformowali o sytuacji.

Pierwsze wyniki niemieckich badań. Nie wykryto w Odrze wysokich poziomów metali

Agencja Ochrony Środowiska Brandenburgii nie stwierdziła w Odrze wysokiego poziomu metali takich jak rtęć. Z rzeki wyłowiono prawie 100 ton martwych ryb.

Chiny ograniczą prawo do aborcji. Chcą zwiększyć liczbę urodzeń

Władze Chin poinformowały, że prawo do usuwania ciąży „z powodów niemedycznych” zostanie ograniczone. Pekin stara się w ten sposób zwiększyć rekordowo niski wskaźnik urodzeń.

USA: Aktywiści oburzeni egzekucją skazanego. Mogła być najdłuższą w historii

Amerykańscy aktywiści twierdzą, że procedura podania śmiertelnej dawki trucizny Joe Nathanowi Jamesowi Jr., który w 1994 roku został skazany na karę śmierci za zabójstwo, mogła trwać ponad trzy godziny.

„Szatańskie wersety” a sprawa polska

Po wydaniu fatwy przez ajatollaha Chomeiniego Salman Rushdie zakładał, że pożyje kilka dni. Przeszło trzy dekady później próbował go zabić człowiek, którego wówczas nie było na świecie.

Śnięte ryby w kolejnej rzece. Zwołano sztab kryzysowy

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z odkryciem znacznej liczby śniętych ryb w rzece Ner.

Niemcy ostrzegają: Bałtyk może odczuć skutki tragedii w Odrze

Po masowej śmierci ryb w Odrze ponad 300 osób we wschodniej Brandenburgii zebrało martwe zwierzęta.

Sondaż: Większość Niemców nadal popiera obowiązek noszenia masek w transporcie publicznym

Z przeprowadzonego w Niemczech sondażu wynika, że większość obywateli kraju popiera noszenie masek w środkach transportu publicznego. Rząd omawia projekt ustawy mającej na celu aktualizację przepisów dotyczących postępowania w przypadku pandemii koronawirusa w okresie jesienno-zimowym.

Niemcy debatują na temat depenalizacji marihuany. Eksperci mówią o limitach dla kierowców

W debacie na temat depenalizacji marihuany w Niemczech, eksperci wzywają do zwiększenia prawnego limitu spożycia marihuany dla kierowców.

Sondaż. Putinowi ufa ponad 80 proc. ankietowanych Rosjan

Poziom zaufania obywateli Rosji do prezydenta Władimira Putina wzrósł w ciągu tygodnia o 0,5 punktu procentowego do ponad 81 proc. - wynika z sondażu Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej opublikowanego w piątek. Donosi TASS.

Gra imigrantami z dala od granicy USA z Meksykiem

Gubernatorzy Teksasu i Arizony wysyłają migrantów przekraczających południową granicę autobusami do Waszyngtonu i Nowego Jorku. Tam często lądują na ulicy lub w schroniskach dla bezdomnych.

Brytyjski instytut badawczy odrzucił doktorantkę z Rosji. Teraz przeprasza

Beatson Institute, ośrodek naukowy, który prowadzi prace badawcze nad nowotworami, spotkał się z krytyką po tym, jak odrzucił kandydaturę młodej doktorantki z Rosji, ze względu na jej narodowość.

Wypadek kolejki w niemieckim Legolandzie. Są ranni

W parku rozrywki Legoland, który znajduje się w Guenzburgu w południowych Niemczech, doszło do wypadku kolejki górskiej. W wyniku zdarzenia ranne zostały co najmniej 34 osoby.

Rosyjski "Labirynt" pomaga uchodźczyniom z Ukrainy

Autorka projektu, Anna Riwina, ma nadzieję, że założony przez nią "Labirynt" pomoże nie tylko Ukrainkom, ale i obywatelkom Białorusi, które uciekły przed represjami politycznymi.

Prawnik z Indii przez 22 lata procesował się o 25 centów. Wygrał

66-letni prawnik z Indii, Tungnath Chaturvedi, przez 22 lata procesował się z kolejami o 20 rupii (ok. 25 amerykańskich centów), które nadpłacił kupując dwa bilety w 1999 roku - informuje BBC.