Parlament Ugandy poparł niemal jednogłośnie karanie śmiercią za homoseksualizm

387 z 389 parlamentarzystów biorących udział w głosowaniu w parlamencie Ugandy poparło ustawę wprowadzającą w kraju karę śmierci za homoseksualizm.

Pożar w pierwszym muzeum Jelcyna. W budynku miał mieścić się Memoriał

W nocy w Jekaterynburgu doszło do pożaru budynku, w którym mieściło się pierwsze muzeum Borysa Jelcyna, a w którym od niedawna miał mieć siedzibę uralski oddział "Memoriału".

Chiny: Pekin czeka w środę burza piaskowa

Stolica Chin, Pekin i kilka prowincji Chin doświadczy w środę burz piaskowych, które poważnie ograniczą widoczność - poinformowały chińskie służby meteorologiczne.

BBC: Śmiertelnie groźne operacje odchudzające w Turcji

Siedmiu brytyjskich pacjentów, którzy udali się do Turcji na operacje odchudzające, zmarło po przeprowadzonych tam zabiegach - wykazało śledztwo BBC.

Raport: "Instytucjonalny rasizm" w londyńskiej policji

Przeprowadzenie raportu zlecono po tym, jak funkcjonariusz londyńskiej policji zgwałcił i zamordował kobietę.

Finlandia: Greta Thunberg otrzyma doktorat honoris causa z teologii

Uniwersytet Helsiński przedstawił listę osób, którym ma przyznać doktorat honoris causa w dziedzinie teologii. Jedną z nagrodzonych jest Greta Thunberg, szwedzka, 20-letnia aktywistka klimatyczna.

Hongkong: Odwołują seanse horroru o Kubusiu Puchatku. Podobieństwo do Xi?

Pokaz brytyjskiego horroru "Kubuś Puchatek: Krew i miód", który był zaplanowany na wtorek w Hongkongu, został "odwołany z przyczyn technicznych" - informuje "The Guardian".

Duński polityk z zakazem wjazdu do Wielkiej Brytanii. Chciał spalić Koran

Rasmun Paludan, lider antyislamskiej duńskiej partii Twarda Linia (dun. Stram Kurs), nie zostanie wpuszczony do Wielkiej Brytanii gdzie, jak wcześniej zapowiadał, zamierzał spalić publicznie Koran, świętą księgę muzułmanów.

Brytyjczyk dostał pismo informujące go, że nie żyje i może nie płacić podatku

Rada dystryktu South Norfolk w hrabstwie Norfolk w Wielkiej Brytanii, skierowała do 77-letniego Stuarta Dobsona, mieszkańca dystryktu pismo, w którym "z przykrością poinformowała go o jego śmierci" i poinformowała, że w związku ze śmiercią może uzyskać zwolnienie z podatku. O sprawie pisze BBC.

Co przekona ukraińskich uchodźców do powrotu do domu?

Ukraińcy są gotowi wrócić nawet do innych regionów kraju niż ich dotychczasowe miejsce zamieszkania, jeśli otrzymają odpowiednie wsparcie. Co wiemy o ukraińskich uchodźcach ponad rok po rosyjskiej inwazji?

Floryda zakaże prawnie mówienia o menstruacji w szkołach przed szóstą klasą?

Parlamentarzyści z Florydy rozważają projekt ustawy, która ma umocnić stanową kontrolę nad edukacją seksualną w szkołach. Jednym z celów ustawy zakaz rozmowy z uczniami i uczennicami w szkołach o menstruacji kobiet przed szóstą klasą.

Białoruski więzień polityczny próbował popełnić samobójstwo

Białoruscy niezależni dziennikarze informują o próbie popełnienia samobójstwa przez więzionego Ihara Łosika. Mężczyzna został uratowany.

Producenci przygotowują szczepionkę na ptasią grypę dla ludzi "na wszelki wypadek"

Część wiodących światowych producentów szczepionek przeciwko grypie twierdzi, że może w ciągu kilku miesięcy przygotować setki milionów szczepionek przeciwko ptasiej grypie dla ludzi, jeśli nowy szczep ptasiej grypy kiedykolwiek pokona podział gatunkowy.

Bronili się kłem narwala i metalowym prętem. Polak wśród odznaczonych przez królową

Mieszkańcy, którzy zareagowali na atak terrorysty na Moście Londyńskim w 2019 roku, są wśród osób uhonorowanych przez królową Elżbietę II. Wśród laureatów jest Polak - Łukasz Koczocik.

Gubernator Wyoming podpisał ustawę zakazującą używania pigułek aborcyjnych

Gubernator Wyoming Mark Gordon podpisał ustawę delegalizującą stosowanie lub przepisywanie pigułek aborcyjnych, która w marcu została uchwalona przez kontrolowane przez Republikanów władze tego stanu.

Wietnam: Użytkowniczka Facebooka aresztowana za „próbę obalenia władz"

Wietnamska policja aresztowała w piątek 39-letnią Phan Thi Thanh Nha za jej aktywność na Facebooku – podaje agencja Reutera, powołując się na ministerstwo bezpieczeństwa tego kraju.

Milioner zaproponował kobiecie 100 tys. dol. za zdjęcie maseczki w samolocie

Amerykański milioner Steve Kirsch zaproponował pasażerce, która siedziała obok niego w samolocie, że jeśli zdejmie maseczkę ochronną i nie założy jej przez cały lot, to zapłaci jej 100 tysięcy dolarów. Mężczyzna zrobił to, by przekonać kobietę, że tego rodzaju ochrona nie jest skuteczna.

Książę Harry pozwał wydawcę "Daily Mail”. Sąd orzecze na jego korzyść bez procesu?

Prawnicy księcia Harry’ego potwierdzili w rozmowie z agencją Reutera, że chcą, by sąd orzekł na jego korzyść bez konieczności przeprowadzania procesu. Chodzi o pozew o zniesławienie członka rodziny królewskiej przez Associated Newspapers, jednego z największych brytyjskich wydawców.