Chińczycy przeciw lockdownowi. Protesty w Urumczi i Pekinie

W Chinach zorganizowano protesty przeciw wprowadzanym przez władze lockdownom. Chińczycy protestowali m.in. w stolicy kraju. Tłum w Szanghaju wzywał prezydenta Xi Jinpinga do ustąpienia.

Śnieg przykryje Kijów. W stolicy Ukrainy wciąż brakuje prądu

W Kijowie od niedzieli spodziewane są obfite opady śniegu, a temperatury spadną poniżej zera w dzień i w nocy. Miliony ludzi mieszkających w stolicy Ukrainy i jej okolicach pozostają bez prądu i ciepła.

Ukraina upamiętnia ofiary Wielkiego Głodu

Dzień Pamięci o Hołodomorze obchodzony jest corocznie w czwartą sobotę listopada na mocy dekretów prezydenckich z 1998 i 2007 roku.

Rosja sięga po wróżbitów: "Nasz kraj będzie oazą światła"

"Eksperci" - jasnowidze zaproszeni do rosyjskiej telewizji państwowej, dzielili się swoimi przemyśleniami na temat kryzysu w Ukrainie, który wchodzi w dziesiąty miesiąc. Omawiali także przyszłość Rosji.

Wielka Brytania: Związek organizuje pierwszy od 106 lat strajk pielęgniarek

Tysiące brytyjskich pielęgniarek odejdą od łóżek pacjentów 15 i 20 grudnia - informuje związek zawodowy brytyjskich pielęgniarek, Royal College of Nursing (RCN). Pielęgniarki domagają się podwyżek wyższych o 5 proc. od poziomu inflacji, na co nie zgadza się rzą.

Rosja: Duma zakazuje "propagowania homoseksualizmu" wśród dorosłych

Rosyjska Duma - izba niższa parlamentu - w trzecim czytaniu przyjął ustawę rozszerzającą istniejący zakaz "promowania homoseksualizmu" w kraju. Przepisy, które obecnie zakazują szerzenia "propagandy LGBT" wśród dzieci mają teraz objąć wszystkich mieszkańców Rosji.

Dobry czas dla bezrobotnych w Niemczech

Szczodre zasiłki wywołują obawy, czy praca w ogóle jest opłacalna.

Szturm uchodźców na Europę. Przez siedem lat UE nie posunęła się w budowie jednej polityki migracyjnej

Koniec pandemii, skok cen żywności i ocieplenie klimatu wywołują największą od 2015 r. falę migracji.

Mundial w Katarze: Dziennikarz z USA zatrzymany z powodu tęczowej koszulki

Amerykański dziennikarz został na krótko zatrzymany w poniedziałek, kiedy próbował wejść na stadion Mistrzostw Świata w Katarze, mając na sobie tęczową koszulkę wspierającą społeczność LGBTQ w kraju, gdzie związki osób tej samej płci są nielegalne.

Co piąty mieszkaniec Ukrainy ma problemy z dostępem do leków

Około jedna na pięć osób na Ukrainie ma problemy z dostępem do leków - powiedział dr Jarno Habicht, przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia na Ukrainie.

Ukraina ewakuuje cywilów z wyzwolonych terenów. Obawa przed zimą

Ukraina zamierza ewakuować ludność cywilną z niedawno wyzwolonych obszarów obwodu chersońskiego i mikołajowskiego, w obawie, że zniszczenia infrastruktury spowodowane wojną są zbyt poważne, aby ludzie mogli przetrwać zimę.

Brytyjski komik udawał, że rozrywa pieniądze, by zwrócić uwagę na kontrakt Beckhama z Katarem

Brytyjski komik, który na opublikowanym w internecie nagraniu porwał banknoty o wartości 10 tys. funtów w proteście przeciwko decyzji byłego kapitana reprezentacji Anglii Davida Beckhama o przyjęciu roli ambasadora podczas Mistrzostw Świata w Katarze, przyznał w poniedziałek, że użył fałszywych banknotów.

Na Ukrainie odkryto salę tortur, w której trzymano dzieci

Ukraiński rzecznik praw człowieka Dmytro Łubiniec poinformował o odkryciu nowych okoliczności tortur, które miały być zadawane przez wojska rosyjskie mieszkańcom obwodu chersońskiego podczas okupacji, w tym izbę tortur z osobną celą, w której trzymano nieletnich.

Iran: Dom założyciela Islamskiej Republiki Iranu podpalony przez protestujących?

Media społecznościowe obiegają nagrania, na których widać rodzinny dom założyciela Islamskiej Republiki Iranu, ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, który stanął w płomieniach. Według nieoficjalnych doniesień dom miał zostać podpalony przez uczestników protestów społecznych, które trwają w kraju od śmierci 22-letniej Mahsy Amini.

Iran. 15 lat więzienia za kartkę z nazwiskiem Mahsy Amini

Irański sąd skazał młodą Kurdyjkę na 15 lat więzienia za posiadanie kartki z wypisanym nazwiskiem Mahsy Amini.

Teheran oskarża Izrael i Zachód o chęć doprowadzenia do wojny domowej w Iranie

Hosejn Amir Abdollahijan, szef MSZ Iranu, na swoim profilu na Twitterze pisze, że Izrael i Zachód planują podzielić Iran i doprowadzić do wojny domowej w tym kraju.

Rosja. Resort kultury zakazuje emisji filmu o głodzie. "Szokujące treści"

Rosja wstrzymała emisję filmu dokumentalnego o sowieckim głodzie w kinach w całym kraju ze względu na jego „prowokacyjne i szokujące” treści.

Iran: Strajki w miastach. Słynny irański piłkarz z wsparciem dla protestujących

W kilku irańskich miastach we wtorek doszło do strajków w rocznicę protestów z 2019 roku przeciwko cenom paliw - podaje Reuters.