Ukraiński żołnierz Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 392

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski przyjął zaproszenie na szczyt G7, który odbędzie się w maju w Hiroszimie.

Rosyjscy wojskowi przestali otrzymywać wynagrodzenie. Skargi z wielu regionów kraju

Rosyjscy żołnierze walczący na Ukrainie i ich rodziny coraz częściej skarżą się na opóźnienia w wypłacie pensji - informuje niezależny serwis informacyjny Werstka.

Francja szkoli ukraińskich pilotów na myśliwcach Mirage 2000

Francuski dziennik "Le Figaro" informuje, że od półtora miesiąca trwa we Francji szkolenie ukraińskich pilotów na wielozadaniowych odrzutowcach Mirage 2000.

Prezydent Zełenski w pobliżu Bachmutu spotkał się z żołnierzami

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wrócił na linię frontu pod Bachmutem, gdzie od miesięcy trwają walki.

Książę William z wizytą w Polsce. W planach spotkanie z prezydentem Dudą

Książę William w środę rozpoczął niezapowiedzianą wizytę w Polsce. Brytyjski następca tronu spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą.

Parlament Szwecji zatwierdził przystąpienie do NATO

Szwedzki parlament oficjalnie zatwierdził projekt ustawy umożliwiającej przystąpienie tego kraju do NATO.

USA: Następne tygodnie wojny na Ukrainie będą decydujące

- Rosja może w najbliższych tygodniach rozpocząć nową ofensywę na wielu różnych kierunkach - powiedział CNN rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby.

Groźny wypadek w porcie w Edynburgu. Statek przechylił się o 45 stopni

Dwadzieścia pięć osób odniosło obrażenia po tym, jak 76-metrowy statek przewrócił się w suchym doku w Edynburgu.

Słowacja otrzyma nowoczesny sprzęt z USA w zamian za MiG-i przekazane Ukrainie

Stany Zjednoczone zaoferowały Słowacji pakiet pomocy obronnej jako "rekompensatę" za 13 myśliwców MiG-29, które kraj zobowiązał się dostarczyć Ukrainie - poinformował minister obrony Słowacji Jaroslav Nad.

"Zabiłem dziś mężczyznę". Rosyjski żołnierz oskarżony zaocznie o zbrodnie wojenne po przechwyceniu rozmowy

Rosyjski żołnierz, który miał zastrzelić cywila w ataku uchwyconym na kamerze przez ukraińskiego drona, został zaocznie oskarżony przez ukraińską policję o zbrodnie wojenne.

Rosjanie wyciągają z magazynów czołgi z lat 40-tych? Dowodzą tego zdjęcia

Analitycy z Conflict Intelligence Team, wywodzącej się z Rosji niezależnej organizacji zajmującej się analizą przebiegu konfliktów zbrojnych przy użyciu powszechnie dostępnych źródeł, weszli w posiadanie zdjęć, które ilustrują przerzut z Dalekiego Wschodu Rosji czołgów T-54 i T-55. Czołgi T-54 weszły do użycia w armii ZSRR w latach 40-tych XX wieku a czołgi T-55 - w 1958 roku.

Białoruś. Reżim aresztuje adwokatów broniących więźniów politycznych

Walec represji dotarł już nawet do prawników broniących w reżimowych sądach więźniów politycznych.

Ukraina dostanie pociski ze zubożonym uranem. Moskwa grozi, Londyn odpowiada

Wielka Brytania oskarżyła prezydenta Rosji, Władimira Putina, o celowe rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat decyzji brytyjskiego rządu o przekazaniu Ukrainie pocisków przeciwpancernych zawierających zubożony uran.

Amunicja ze zubożonym uranem dla Ukrainy. Ławrow martwi się o produkcję żywności

Dostarczenie Ukrainie pocisków przeciwpancernych ze zubożonym uranem doprowadzi do eskalacji konfliktu i podniesienia go na nowy, bardzo poważny poziom - ocenił szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow.

Rosyjska rakieta trafiła w blok w Zaporożu. Jest ofiara, wielu rannych

Jedna osoba zginęła, a 25 zostało rannych, po tym jak w czasie rosyjskiego ostrzału Zaporoża jedna z rakiet trafiła w dziewięciopiętrowy blok mieszkalny.

Rosja tworzy "strefę kontroli" na Kurylach. Wyrzutnie rakiet na jednej z wysp

Dywizjon przeciwokrętowych systemów rakietowych "Bastion" został w grudniu 2022 roku rozmieszczony na wyspie Paramuszyr wchodzącej w skład północnej grupy Dużego Łańcucha Kurylskiego Wysp Kurylskich, ze względu na tworzenie przez Rosję " stałej strefy kontroli sytuacji".

Wojna na Ukrainie. Rosjanie uderzyli w internat pod Kijowem, zginęli cywile

Co najmniej cztery osoby zginęły w rosyjskim nocnym ataku dronów kamikadze na obiekt cywilny w obwodzie kijowskim - podały lokalne władze.

Łukaszenko ostrzega przed amunicją ze zubożonym uranem dla Ukrainy. "Szaleństwo"

Przywódca Białorusi, Aleksandr Łukaszenko, ostrzegł przed dostawami amunicji przeciwpancernej ze zubożonym uranem, którą Wielka Brytania chce przekazać Ukrainie razem z czołgami Challenger II.

Parlament Ugandy poparł niemal jednogłośnie karanie śmiercią za homoseksualizm

387 z 389 parlamentarzystów biorących udział w głosowaniu w parlamencie Ugandy poparło ustawę wprowadzającą w kraju karę śmierci za homoseksualizm.