Ukraińscy żołnierze Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 176

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, po raz kolejny wezwał do wycofania się Rosjan z terenu Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, największej w Europie elektrowni tego typu.

Eksplozja w Kerczu. Zadziałała rosyjska obrona przeciwlotnicza

Mieszkańcy Kerczu na okupowanym przez Rosjan Krymie usłyszeli w czwartek wieczorem eksplozję, a rosyjscy urzędnicy twierdzą, że zadziałały systemy obrony powietrznej.

Erdogan rozmawiał z Zełenskim. Zboże, atom i wojna

Lwów stał się dyplomatycznym centrum, w którym próbowano rozwiązać nierozwiązywalne problemy.

W pobliżu granicy z Ukrainą płonie rosyjski skład amunicji

Mieszkańcy dwóch wsi w południowej Rosji w pobliżu granicy z Ukrainą zostali ewakuowani w czwartek po tym, jak zapalił się pobliski skład amunicji.

Rosjanie przekazali pracownikom elektrowni w Zaporożu, żeby nie pojawiali się w piątek pracy

Według ukraińskiego wywiadu, Rosjanie poinformowali pracowników elektrowni atomowej w Zaporożu, aby nie pojawiali się w piątek w pracy.

Dania zainwestuje 5,5 mld dolarów w nowe okręty wojenne

Dania zamierza zainwestować 40 miliardów koron duńskich (5,47 miliarda dolarów) w nowe okręty wojenne. Kraj, członek NATO, stara się wzmocnić swoje bezpieczeństwo morskie w następstwie inwazji Rosji na Ukrainę.

Pierwsza od początku wojny wizyta Erdogana na Ukrainie. Turcja pomoże w odbudowie kraju

We Lwowie doszło do spotkania prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem i szefem ONZ Antonio Guterresem. Efektem rozmów jest podpisanie przez Turcję i Ukrainę porozumienia w sprawie odbudowy ukraińskiej infrastruktury.

Viktor Orban: wojna na Ukrainie zakończy dominację Zachodu

Zdaniem Viktora Orbana po wojnie na Ukrainie Unia Europejska będzie słabsza niż dotychczas, natomiast skorzystają na tym inne kraje i regiony.

Rosja: Użycie broni jądrowej możliwe tylko w nadzwyczajnych okolicznościach

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji oświadczyło, że Moskwa użyje swojego arsenału nuklearnego tylko w "nadzwyczajnych okolicznościach" i że nie jest zainteresowana bezpośrednią konfrontacją z NATO i Stanami Zjednoczonymi.

Rosjanie protestują przeciw wojnie na Ukrainie. Wcześniej im grożono

Rosyjscy działacze antywojenni na Cyprze zapowiedzieli kontynuowanie protestów przeciwko inwazji na Ukrainę, mimo gróźb wysłanych pod ich adresem. Twarze aktywistów pojawiły się na plakacie zasłoniętym czarnymi wstążkami.

Rosja odrzuca możliwość demilitaryzacji ukraińskiej elektrowni jądrowej

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło, że propozycja ONZ w sprawie demilitaryzacji Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej jest nie do przyjęcia - podała agencja Reutera.

Ukraińcy zbierali na bayraktara, kupili satelitę

Ukraiński artysta i wolontariusz Serhij Prytuła, inicjator akcji zbierania środków na Ukrainie na zakup "ludowego bayraktara", poinformował, że ponad 600 mln hrywien zebranych na ten cel, zostało przeznaczonych na zakup satelity dla ukraińskiej armii.

Finlandia: Rosyjskie myśliwce mogły naruszyć naszą przestrzeń powietrzną

Dwa rosyjskie ciężkie myśliwce MiG-31 prawdopodobnie naruszyły fińską przestrzeń powietrzną w czwartek rano - podaje resort obrony Finlandii.

Rosyjskie myśliwce, wyposażone w pociski hipersoniczne, w pobliżu granic Polski

Trzy samoloty MiG-31 uzbrojone w pociski hipersoniczne Kindżał, zostały przeniesione na lotnisko Czkałowsk w obwodzie kaliningradzkim - informuje TASS, cytując resort obrony Rosji.

Duże kraje UE nie obiecały Ukrainie w lipcu żadnej broni. Polska na tej liście

W lipcu sześć największych państw Europy (pięć krajów UE i Wielka Brytania) nie zaoferowało Ukrainie żadnych nowych, dwustronnych porozumień w sprawie dostaw broni - wskazują najnowsze dane, które opisuje "Politico".

Nieoficjalnie: USA popierają ukraińskie ataki na Krymie. "Krym to Ukraina"

Stany Zjednoczone popierają przeprowadzanie przez siły ukraińskie uderzeń na cele na Krymie, jeśli Kijów uzna je za konieczne - powiedział Politico wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji.

Wyciekło nagranie z tańczącą i śpiewającą premier Finlandii. Jest komentarz

Nagrania, na których premier Finlandii, Sanna Marin, liderka fińskich socjaldemokratów, tańczy i śpiewa z fińskimi celebrytami i osobami znanymi z życia publicznego, jest rozpowszechniane w mediach społecznościowych. Marin, komentując publikację nagrania stwierdziła, że po prostu bawiła się z przyjaciółmi.

Rosja: Ukraina wraz z USA chcą doprowadzić do wypadku w elektrowni jądrowej

Naczelny dowódca rosyjskich wojsk obrony radiologicznej, biologicznej i chemicznej, generał Igor Kiryłow oświadczył, że Kijów, "przy udziale Waszyngtonu", zamierza doprowadzić do wypadku na terenie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, i oskarżyć o to Rosję.

Estonia odparła największy od 2007 r. atak hakerów z Rosji

Po decyzji o usunięciu z przestrzeni publicznej radzieckich pomników, Estonia doświadczyła największego od 2007 roku ataku hakerskiego, ale - jak twierdzą władze w Tallinie - jego skutki nie były poważne.