Ukraiński czołg w rejonie Siewierodoniecka Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 90

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Niemcy zapowiadają rychły przełom ws. embarga na ropę z Rosji.

Polityka

Nawalny przed sądem: Głupia wojna, szalony złodziej Putin

Sikorski: Prezydenta Andrzeja Dudę trzeba pochwalić

Szkoda, że rząd tak długo był w jakimś dziwnym zaułku nacjonalistycznym jeśli chodzi o Ukrainę. Teraz wrócił na łono tradycyjnej polskiej polityki - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem były szef MSZ, MON i były marszałek Sejmu, Radosław Sikorski.

Think tank z USA: Rosyjscy weterani chcą, by Rosja przyznała, że prowadzi wojnę

Rosyjscy nacjonaliści coraz intensywniej krytykują porażki Rosji w czasie "specjalnej operacji wojskowej" (tak Rosja określa wojnę na Ukrainie - red.) i wzywają do bardziej zdecydowanych działań - wynika z analizy amerykańskiego think tanku, Instytutu Studiów nad Wojną.

Polska przekaże Ukrainie systemy artyleryjskie? "To jest ten kierunek"

My graniczymy już z obwodem królewieckim, Białoruś de facto jest już częścią Rosji, reżim (Aleksandra) Łukaszenki jest agresywny wobec Polski, a więc naszą racją stanu, gwarancją naszego bezpieczeństwa jest to, aby południowo-wschodnia granica nie była granicą z Rosją - mówił w rozmowie z Polsat News szef MON, Mariusz Błaszczak.

Wielka Brytania rozmawia z sojusznikami o wysłaniu okrętów na Morze Czarne

Brytyjski "The Times" podaje, że Wielka Brytania prowadzi rozmowy z sojusznikami na temat wysłania okrętów na Morze Czarne, które miałyby chronić frachtowce transportujące ukraińskie zboże.

Ukraiński Sztab Generalny: Iskandery w odległości 50 km od naszej granicy

"Rosyjski wróg nie przerywa prowadzenia operacji ofensywnych we Wschodniej Strefie Operacyjnej" - czytamy w najnowszym raporcie Sztabu Generalnego armii Ukrainy na temat sytuacji na frontach.

Ukraińska armia: Rosjanie kierowali samochody na miny. Wśród ofiar dzieci

Ukraińska armia natknęła się na pograniczu między obwodem mikołajowskim a chersońskim na kilka cywilnych samochodów, w których znajdowały się rozczłonkowane, noszące ślady po kulach ciała, w tym ciała dwojga dzieci w wieku szkolnym.

Szczyt Quad. Premier Indii nie wspomina o wojnie na Ukrainie

Premier Japonii, Fumio Kishida, przemawiając w czasie rozpoczęcia szczytu Quad (nieformalny sojusz USA, Japonii, Indii i Australii) stwierdził, że inwazja Rosji na Ukrainę "wprost kwestionuje zasady zapisane w Karcie Narodów Zjednoczonych ONZ"

W obwodzie chersońskim powstanie rosyjska baza wojskowa?

Powołana przez Rosję, kolaboracyjna administracja obwodu chersońskiego, zwróci się do Moskwy z prośbą o stworzenie rosyjskiej bazy wojskowej na terytorium częściowo okupowanego przez Rosję obwodu - informuje rosyjska agencja informacyjna RIA.

Ławrow: Rosja skupi się na rozwoju relacji z Chinami

Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow, mówił w poniedziałek, że Moskwa rozważy ewentualne propozycje Zachodu dotyczące ponownego nawiązania relacji i oceni czy jest to potrzebne, ale jednocześnie skupi się na rozwoju relacji z Chinami.

Biden na szczycie grupy Quad: Wojna na Ukrainie to sprawa globalna

- Żeglujemy przez mroczną godzinę naszej wspólnej historii - mówił Joe Biden otwierając szczyt grupy Quad w Tokio. W skład Quad wchodzą USA, Japonia, Indie i Australia.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 89

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. W ciągu tygodnia Ukraińcy odparli w Donbasie 84 ataki Rosjan niszcząc m.in. 43 czołgi.

Żołnierze z Kolumbii uczą ukraińskie wojsko technik rozminowywania

Zespół kolumbijskich żołnierzy ma udać się do Europy, aby szkolić ukraińskich kolegów w zakresie technik rozminowywania - poinformował minister obrony Kolumbii Diego Molano.

Prokuratura Ukrainy wydała nakaz aresztowania Janukowycza

Ukraina nakazała zaocznie aresztowanie byłego prezydenta Wiktora Janukowycza, oskarżając go o zdradę stanu.

Zełenski: Rosjanie zorganizowali w Donbasie masakrę

Nie było takiej wojny na kontynencie europejskim od 77 lat. Wojny totalnej, kiedy wróg próbuje zniszczyć jak najwięcej ludzi i infrastruktury - mówił w wieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Trybunał w Mariupolu będzie sądzić obrońców Azowstalu

W zrównanym z ziemią Mariupolu zostanie zorganizowany pokazowy trybunał, który ma osądzić ukraińskich żołnierzy broniących przez ponad 80 dni zakładów Azowstal.

Niemcy ułatwią otrzymanie wiz wykwalifikowanym pracownikom z Rosji

Niemcy mają złagodzić wymogi wizowe dla wykwalifikowanych pracowników z Rosji, mimo ostrzeżeń wywiadu przed zwiększonym ryzykiem szpiegostwa przemysłowego.

RPO Ukrainy: Ołeksandriwka drugą Buczą. Rosjanie gwałcili dzieci

Podczas Forum w Davos ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmiła Denysowa nazwała wieś Ołeksandriwka w obwodzie chersońskim drugą Buczą, Rosjanie dopuszczali się tam przestępstw natury seksualnej nawet na kilkumiesięcznych dzieciach. Niektóre ofiary oprawców zmarły.

Zeznania Medwedczuka: Wojna trwała, ropa płynęła, węgiel z Donbasu sprowadzano

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ujawnia zeznania aresztowanego lidera sił prorosyjskich. Mocno obciążają byłego prezydenta.