Ukraiński operator drona Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 818

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Kilkanaście państw dołączyło do inicjatywy Niemiec, której celem jest wzmocnienie obrony przeciwlotniczej Ukrainy.

Konflikty zbrojne

Broń nuklearna przy granicy z Ukrainą. Rosja z Białorusią zaczynają ćwiczenia

Donalda Tuska zapytano o Beniamina Netanjahu i decyzję MTK. „Nieakceptowalny symetryzm”

- Ewolucja polityczna premiera Beniamina Netanjahu każe mi być bardzo sceptycznym wobec tego, co robi - powiedział Donald Tusk, szef polskiego rządu, pytany o premiera Izraela Beniamina Netanjahu i decyzję Międzynarodowego Trybunału Karnego wobec niego.

Ministerstwo Obrony Rosji chce zmienić granicę obwodu królewieckiego

Ministerstwo Obrony Rosji przedstawiło listę nowych punktów, od których mierzona byłyby wody terytorialne Rosji przylegające do brzegu lądowej części Rosji oraz rosyjskich wysp na Morzu Bałtyckim.

Rosyjski generał aresztowany za oszustwo. Ostrzegał, że na wojnie są duże straty

Garnizonowy Sąd Wojskowy nakazał aresztować byłego dowódcę 58. Armii, generała dywizji Iwana Popowa. Żołnierz jest oskarżony o oszustwo na dużą skalę.

Największy proces współczesnych Niemiec. Sąd nad spiskowcem Heinrichem XIII

To nie była groteska ani operowe libretto, lecz poważny plan przekształcenia Niemiec w Cesarstwo Niemieckie z czasów kanclerza Bismarcka.

Turbulencje na pokładzie samolotu lecącego z Londynu. Jedna osoba nie żyje

Samolot linii Singapore Airlines lecący z Londynu doświadczył silnych turbulencji i musiał lądować awaryjnie w Bangkoku - informuje BBC.

Meksyk: Pod drzewami znaleziono 80 martwych małp

W południowo-wschodnich lasach tropikalnych Meksyku – kraju mierzącego się obecnie z falą upałów – znajdowane są martwe małpy. Zwierzęta umierają przez ekstremalnie wysokie temperatury.

5 lat kadencji Wołodymyra Zełenskiego. Prezydent w pułapce wojny

Zakończyła się pięcioletnia kadencja Wołodymyra Zełenskiego. Pozostanie głową państwa do końca walk z Rosją.

Rosja: Mężczyzna z żółto-niebieskimi włosami ukarany za "dyskredytowanie armii"

25-letni Rosjanin, który chciał zgłosić na policji napad, został oskarżony o "dyskredytowanie armii" - informuje niezależny rosyjski portal Mediazona. Powód? Mężczyzna miał włosy pofarbowane na niebiesko, zielono i żółto, co – zdaniem funkcjonariuszy – miało nawiązywać do ukraińskiej flagi.

Żona Baszara el-Asada wygrała z nowotworem piersi. Teraz wykryto u niej białaczkę

U Asmy Al-Asad, żony prezydenta Syrii Baszara el-Asada wykryto białaczkę - poinformował syryjski Pałac Prezydencki.

Finlandia będzie odsyłać uchodźców? Rząd proponuje ustawę niezgodną z konstytucją

Finlandia chce, aby UE zaproponowała wspólne środki, które mają przeciwdziałać "instrumentalizacji migracji", mając na myśli wzrost presji migracyjnej wywoływany celowymi działaniami Rosji, która ma przerzucać imigrantów na granicę Finlandii. Moskwa zaprzecza tym oskarżeniom.

Prokurator MTK chce aresztu dla Netanjahu i przywódcy Hamasu

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze stara się o nakaz aresztowania premiera Izraela Beniamin Netanjahu i przywódcy Hamasu Jahji Sinwara pod zarzutem zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości w związku z atakiem na Izrael z 7 października i późniejszą wojną w Gazie.

Iran po wypadku Ebrahima Raisiego. Śmierć prezydenta niewiele zmienia

Ebrahim Raisi był lojalnym wykonawcą woli ajatollaha Chameneiego, najwyższego przywódcy Iranu. To on rozdaje karty w opresyjnej republice islamskiej.

Koreańczycy z Południa ćwiczą na siłowni w rytm piosenki o Kim Dzong Unie

Korea Południowa zamierza zakazać rozpowszechniania północnokoreańskiej pieśni propagandowej, która sławi Kim Dzong Una, przywódcę Korei Północnej jako "przyjaznego ojca".

Donald Trump po raz pierwszy zbierał pieniądze skuteczniej od Joe Bidena

W kwietniu były prezydent USA, Donald Trump, po raz pierwszy w czasie kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się jesienią 2024 roku, zebrał więcej pieniędzy na kampanię od urzędującego prezydenta, Joe Bidena.

Amerykanie mieli jedną obawę w związku ze śmiercią prezydenta Iranu Ebrahima Raisiego

Administracja Joe Bidena uważnie obserwuje jak Iran zareaguje na tragiczną śmierć swojego prezydenta, Ebrahima Raisiego, w katastrofie śmigłowca - pisze "Politico".

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 817

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 19 na 20 maja rosyjskie drony atakowały obwód lwowski.

Uchodźcy mają być wysyłani poza Unię. Konieczne „niestandardowe rozwiązania”?

Piętnaście krajów UE chce, aby Komisja Europejska poszła w ślady Wielkiej Brytanii, która zamierza odsyłać osoby przekraczające nielegalnie granice do Rwandy.

Pekin zirytowany współpracą Moskwy i Pjongjangu. "Nie zbliżać się do Korei"

Chiny coraz bardziej irytuje ścisła współpraca wojskowa Moskwy i Pjongjangu. Utrudnia ona Pekinowi dyplomatyczną konkurencję ze Stanami Zjednoczonymi.