Malarstwo

Tagesspiegel: Do kogo należy obraz Kandinskiego?

Niemiecki dziennik „Tagesspiegel” informuje o polskich zarzutach wobec domu aukcyjnego Villa Grisebach i wstrzymaniu sprzedaży akwareli Kandinskiego do czasu decyzji sądu. Redakcja nie komentuje sprawy.

Konflikty zbrojne

Ukraina nakłada sankcje na duchownych Cerkwi

na żywo

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 284

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.

Jerzy Haszczyński: U Macrona bez zmian, niestety

W czasie, gdy Rosja próbuje chłodem wykończyć miliony Ukraińców, prezydent Francji wrócił do swoich prorosyjskich pomysłów.

Wojna w zamarzniętych okopach

Wojska ukraińskie i rosyjskie prowadzą zajadłe ataki w dwóch miejscach frontu. Ale największy znak zapytana zawisł nad trzecim.

Emmanuel Macron mówi o gwarancjach bezpieczeństwa dla Rosji

Zachód musi przemyśleć, co jest gotów zrobić, jak chronić sojuszników i państwa członkowskie oraz jak dać gwarancje bezpieczeństwa Rosji w dniu jej powrotu do stołu negocjacyjnego - powiedział prezydent Francji dla francuskiej stacji telewizyjnej TF1.

Były szef Roskosmosu: Wojna będzie trwała, póki Rosja nie weźmie Kijowa

Były szef Roskosmosu Dmitrij Rogozin, stwierdził, że "specjalna operacja wojskowa" nie skończy się, dopóki Rosja nie „weźmie Kijowa” i „nie pokona Ukrainy”.

Zburzono dom irańskiej sportsmenki. Zdjęła hidżab

Rodzinny dom Elnaz Rekabi, irańskiej alpinistki, która startowała na zagranicznych zawodach wspinaczkowych bez hidżabu, został zrównany z ziemią.

Hiszpania: Koperty z ładunkiem wybuchowym wysyłała jedna osoba

Hiszpańska policja podejrzewa, że ​​sześć kopert z materiałami pirotechnicznymi wysłanymi w ostatnich dniach do siedziby premiera i ambasad w Madrycie nadała ta sama osoba. Wysłano je w prowincji Valladolid.

Ukraina: czekając na rosyjskie rakiety

Przedłuża się przerwa w atakach rakietowych Kremla. Nikt nie wie, jakimi zasobami dysponuje jeszcze Putin.

Osiem osób zatrzymanych w związku z kradzieżą graffiti Banksy'go

Policja w Kijowie zatrzymała osiem osób w związku z kradzieżą muralu Banksy'ego pod Kijowem.

Szojgu na Białorusi. Media: Do Mińska przyleciała grupa generałów z Rosji

Wiktar Chrenin i Siergiej Szojgu prowadzą rozmowy w stolicy Białorusi. Dyskusja koncentruje się na aktualnych kwestiach współpracy w sferze wojskowej i wojskowo-technicznej.

Putin pojedzie do Donbasu. "We właściwym czasie"

Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedzi Donbas - powiedział dziennikarzom sekretarz prasowy Kremla Dmitrij Pieskow. - To region Federacji Rosyjskiej - dodał.

Rosyjskie dowództwo ukrywa przyczyny śmierci żołnierzy. „Zasnął i się nie obudził”

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła rozmowę telefoniczną rosyjskiego oficera, dotyczącą ukrywania przez rosyjskie dowództwo przyczyn śmierci zmobilizowanych.

Niemiecki dziennik: Obalenie Putina przestało być celem Zachodu

Prezydent USA Joe Biden po raz pierwszy tak otwarcie wypowiedział się o ewentualnych negocjacjach z Rosją. Pominął przy tym Ukrainę. Czy obalenie prezydenta Władimira Putina przestało być celem Zachodu?

Sondaż: Dwie trzecie Niemców krytycznie ocenia pracę rządu Olafa Scholza

Koalicja rządząca traci, chadecja zyskuje. Wyniki badania ARD Deutschlandtrend wskazują także, że Niemcy nie tolerują radykalnych działań aktywistów klimatycznych.

Musk ujawnił maile dotyczące tłumienia historii laptopa Huntera Bidena. Nie ma dowodów na działanie rządu federalnego

Opublikowane na Twitterze e-maile pokazują, jak pracownicy platformy społecznościowej debatowali na temat artykułu, opublikowanego przez „New York Post” na temat Huntera Bidena w 2020 roku

Sondaż: Połowa Polaków negatywnie ocenia politykę rządu wobec Niemiec

"Jak ocenia Pani/Pan politykę rządu Mateusza Morawieckiego wobec Niemiec?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 282

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja na Ukrainę. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, poinformował, że od 24 lutego z rosyjskiej niewoli wróciło 1 300 Ukraińców.

Wspólna unijna pożyczka dla Ukrainy. Orbán: Węgry to zablokują

Premier Węgier Viktor Orbán zadeklarował, że wciąż będzie sprzeciwiał się unijnemu planowi wspólnego zaciągania długu w celu udzielenia Ukrainie pomocy w wysokości 18 miliardów euro w 2023 r.