Ukraińscy żołnierze Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 391

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski dziękuje krajom europejskim i USA za dostawy amunicji dla ukraińskiej armii.

Coraz słabsze ataki na wschodzie Ukrainy

Rosyjska armia traci na froncie impet, ukraińskie oddziały próbują uderzyć w jej głębokie zaplecze.

USA wyślą systemy Patriot i czołgi na Ukrainę szybciej, niż pierwotnie planowano

Amerykańskie systemy obrony przeciwrakietowej Patriot i czołgi Abrams zostaną wysłane na Ukrainę szybciej niż pierwotnie planowano - poinformowali we wtorek przedstawiciele amerykańskiej administracji, odpowiedzialni za obronę.

Dotychczasowy wojewoda mazowiecki nowym ambasadorem na Litwie

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau wręczył nominację ambasadorską Konstantemu Radziwiłłowi.

Trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy były odczuwalne nawet w stolicy Indii. Są ofiary

Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie wstępnie szacowanej na 6,5 nawiedziło północno-wschodni Afganistan. Wstrząsy były odczuwalne także w części Tadżykistanu, Pakistanu, a nawet w New Delhi.

Japońskie symbole. Pierwsza taka wizyta od końca drugiej wojny światowej

Fumio Kishida, premier trzeciej gospodarki świata, nieoczekiwanie odwiedził Kijów, gdy Xi Jinping składał wizytę w Moskwie.

Putin po spotkaniu z Xi: „Chiński plan pokojowy” może być podstawą rozmów

Zdaniem Władimira Putina tzw. chiński plan pokojowy „może być wykorzystany jako podstawa do pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie, gdy Zachód i Kijów będą na to gotowe”. Deklarację taką wygłosił po zakończeniu spotkania z przywódcą Chin Xi Jinpingiem.

Macron vs Francuzi. „Będą na niego mówić Neron Paryża”

Emmanuel Macron jest dziś nad Sekwaną wrogiem publicznym numer 1. Wszystko za sprawą reformy emerytalnej, podnoszącej wiek nabycia praw do świadczeń do 64 lat. Francja – nie tylko w przenośni – stanęła w ogniu. W podcaście „Rzecz W Tym” Cezary Szymanek rozmawia z Jędrzejem Bieleckim.

Gen. Skrzypczak wskazał bitwę, która rozstrzygnie losy wojny

- Ukrainie potrzebny jest szybki sukces, który zmusi Rosjan do odwrotu, choćby z jednego kierunku - ocenił gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.

BBC: Śmiertelnie groźne operacje odchudzające w Turcji

Siedmiu brytyjskich pacjentów, którzy udali się do Turcji na operacje odchudzające, zmarło po przeprowadzonych tam zabiegach - wykazało śledztwo BBC.

Kto był w Mariupolu? Putin czy jego sobowtór?

Mimo, że rosyjski przywódca pierwszy raz odwiedził okupowane części Ukrainy w niedzielę, spory i dyskusje o jego wizycie trwają do dziś.

Wielka Brytania dostarczy Ukrainie pociski ze zubożonym uranem

Pociski przeciwpancerne zawierające zubożony uran zostaną dostarczone Ukrainie przez Wielką Brytanię.

Minister po słowach ambasadora we Francji: Polska nie chce być częścią żadnej wojny

Do prezydenta Dudy nie wpłynął wniosek o odwołanie ambasadora RP w Paryżu, Jana Emeryka Rościszewskiego - przekazał prezydencki minister Marcin Przydacz. W rozmowie z RMF FM przekonywał, że niedawne głośne słowa polskiego dyplomaty powinny być rozpatrywane w szerszym kontekście.

Somalia: 43 tys. nadmiarowych zgonów z powodu suszy. Połowa to małe dzieci

Nowy raport ujawnił tragiczną skalę kryzysu wywołanego suszą w Somalii. Naukowcy ostrzegają przed kolejnymi 34 tysiącami zgonów w 2023 roku.

Donald Trump w kajdankach czy bez?

Zatrzymanie byłego prezydenta wydaje się kwestią godzin. To precedens w historii Ameryki.

Raport: "Instytucjonalny rasizm" w londyńskiej policji

Przeprowadzenie raportu zlecono po tym, jak funkcjonariusz londyńskiej policji zgwałcił i zamordował kobietę.

Scholz o rozmowach telefonicznych z Putinem: Były uprzejme

Wojna w Ukrainie nie skończy się szybko – przewiduje kanclerz Niemiec. Olaf Scholz opowiedział również o swoich rozmowach telefonicznych z Putinem.

Bliski współpracownik Putina kontra internet. "Promuje obcy nam indywidualizm"

Internet staje się coraz potężniejszym narzędziem do manipulowania sumieniem i zachowaniem - mówił Nikołaj Patruszew, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, na spotkaniu w Ulianowsku.

Finlandia: Greta Thunberg otrzyma doktorat honoris causa z teologii

Uniwersytet Helsiński przedstawił listę osób, którym ma przyznać doktorat honoris causa w dziedzinie teologii. Jedną z nagrodzonych jest Greta Thunberg, szwedzka, 20-letnia aktywistka klimatyczna.