Konflikty zbrojne

Niemieccy żołnierze z Bundeswehry do armii najemnych

Byli niemieccy żołnierze usłyszeli zarzut przygotowywania zbrodni przeciwko ludzkości.

Polityka

Wprowadzanie talibów na salony

Kosmiczne ambicje Muska niepokoją Rosję

Ambicje amerykańskiego miliardera zaczynają niepokoić rządzących w Rosji.

Jerzy Haszczyński: Ciemne chmury nad sojuszem z Litwą

Wspólne świętowanie, spotkania prezydentów, nawet rządów. Pojawiają się jednak rysy w kwestiach unijnych oraz mniejszości.

Rosja i Białoruś przeprowadzą w 2023 r. wspólne ćwiczenia wojskowe

Minister obrony Rosji, Siergiej Szojgu zapowiedział organizację w 2023 r. wspólnych rosyjsko-białoruskich ćwiczeń wojskowych "Tarcza Związku" - informuje agencja Interfax.

Rumunia: Zgon zakażonego co pięć minut. Chorzy przewożeni na Węgry

W ciągu doby w Rumunii wykryto ponad 18,8 tys. zakażeń koronawirusem, zmarło 574 chorych na COVID-19. Obie te liczby są rekordowo wysokie - informuje Reuters.

Za radą lekarza królowa Elżbieta II odwołuje wizytę w Irlandii Płn.

Królowa Elżbieta II ma - za radą lekarza - odpocząć kilka dni. W efekcie 95-letnia brytyjska monarchini odwołała planowaną wizytę w Irlandii Północnej - podał Pałac Buckingham.

Izrael: Nowy wariant koronawirusa z Wielkiej Brytanii wykryty w Izraelu

Wariant określany jako AY4.2, lub Delta Plus, podwariant wariantu Delta, wykryty w Wielkiej Brytanii, został właśnie wykryty u 11-letniego chłopca w Izraelu - informuje "Jerusalem Post".

Rosja: Rekordowa liczba zgonów. Dobowa liczba ofiar COVID rośnie od września

Niemal codziennie od 24 września w Rosji wzrasta dobowa liczba zgonów zakażonych koronawirusem. 20 października rosyjskie centrum antykryzysowe poinformowało o rekordowej liczbie zgonów.

Chiny: Miasto masowo testuje na COVID drugi raz. Za pierwszym nic nie wykryło

Od czterech dni w Chinach wykrywane są w miastach lokalne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

Byli niemieccy żołnierze tworzyli oddział, który miał walczyć w Jemenie

Niemiecka policja zatrzymała w środę dwóch byłych żołnierzy w związku z zarzutami dotyczącymi terroryzmu. Zatrzymani mieli próbować stworzyć liczącą 150 osób grupę najemników, którzy mieli podjąć walkę w Jemenie - informuje niemiecka prokuratura federalna.

Bombowce USA nad Morzem Czarnym. Rosja poderwała myśliwce

Rosja poderwała dwa myśliwce Su-30, w związku z pojawieniem się dwóch bombowców amerykańskich B-1B nad Morzem Czarnym.

Wielka Brytania: Czy nowy wariant koronawirusa może zastąpić Deltę?

Nowo odkryty w Wielkiej Brytanii wariant koronawirusa, określony jako AY.4.2, który jest podwariantem wariantu Delta, odpowiada obecnie za ok. 6 proc. zakażeń koronawirusem wykrywanych w Wielkiej Brytanii.

Talibowie nagrodzili rodziny zamachowców-samobójców. Odzieżą

P.o. szefa MSW w rządzie talibów, Sirajuddin Haqqani, spotkał się z rodzinami zamachowców-samobójców, którzy przeprowadzali zamachy w czasie wieloletniej wojny prowadzonej przez talibów z afgańskim rządem i zachodnimi siłami stacjonującymi w Afganistanie. Rodziny zamachowców mają - w dowód uznania - otrzymać pieniądze i ziemię.

Japonia: Wybuch wulkanu na wyspie Kiusiu. Pył wyrzucony na wysokość 3,5 km

Góra Aso, największy aktywny wulkan w Japonii, który znajduje się na wyspie Kiusiu, wyrzuca popiół wulkaniczny na wysokość 3,5 km - informuje Japońska Agencja Meteorologiczna.

Nowy Jork usuwa posąg byłego prezydenta. Powód? Miał niewolników

Posąg byłego prezydenta USA, jednego z Ojców Założycieli USA, Thomasa Jeffersona został po ponad wieku usunięty z siedziby nowojorskiej rady miasta - informuje Reuters.

Kandydatka na szefową MSZ Niemiec: Rosja nie może nas szantażować

Annalena Baerbock, współliderka Zielonych, która w nowym rządzie tworzonym przez Olafa Scholza może objąć tekę szefowej MSZ oskarżyła Rosję o "szantaż" polegający na działaniach powodujących wzrost cen gazu w Europie.

Sondaż: 46 proc. mieszkańców Izraela uważa Unię Europejską za przeciwnika

53 proc. uczestników badania przeprowadzonego na zlecenie think tanku Mitvim uważa, że prezydentura Donalda Trumpa była korzystniejsza dla Izraela niż prezydentura Joe Bidena.

Wielka Brytania: Zgonów zakażonych najwięcej od marca. Nowa mutacja wirusa

W ciągu doby w Wielkiej Brytanii zmarło 223 chorych na COVID-19 - informuje Sky News.

Brazylia: Senator proponuje, by oskarżyć Bolsonaro o ludobójstwo. Chodzi o COVID

Brazylijski senator Renan Calheiros w raporcie, przygotowanym dla senackiej komisji prowadzącej śledztwo ws. walki z pandemią COVID-19 prowadzonej przez administrację prezydenta Jaira Bolsonaro w 1 200-stronicowym raporcie rekomenduje, by prezydent Brazylii usłyszał zarzut wielokrotnego zabójstwa w związku z błędami administracji, które miały doprowadzić do śmierci tysięcy Brazylijczyków.