Polityka

Członek komisji wyborczej zabrał karty do głosowania. „Naruszenie proceduralne”

W Petersburgu członek obwodowej komisji wyborczej wyniósł z lokalu wyborczego do domu karty do głosowania. Petersburska komisja wyborcza stwierdziła, że nie zachodzi obawa fałszerstwa, bo było to tylko „naruszenie proceduralne”.

Polityka

Morawiecki: Licho nie śpi. Rosja wzmacnia swoją potęgę

Trzaskowski w Budapeszcie: Pamiętajcie, Polska to nie Kaczyński

- Kaczyński bardzo by chciał, żeby w Warszawie był Budapeszt - więc zróbmy to razem, niech Budapeszt wygra, niech później wygra Polska - mówił na wiecu opozycji w stolicy Węgier Rafał Trzaskowski. - Nie pozwolimy na polexit, nie pozwolimy na hungarexit - deklarował.

Kobiety bardziej narażone na zakrzepy? EMA nie ma pewności

Europejska Agencja Leków nie jest w stanie potwierdzić na podstawie dostępnych danych, czy kobiety i młodzi ludzie są bardziej narażeni na wystąpienie rzadkich zakrzepów krwi z niską liczbą płytek po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca.

Afganistan: Talibowie każą wracać do szkół. Tylko chłopcom

Afgańskie Ministerstwo Edukacji poinformowało, że - począwszy od soboty - uczniowie z klas od szóstej do 12 i nauczyciele płci męskiej powinni wznowić zajęcia w szkołach.

Wyspy Owcze wybiły 1400 delfinów. Ocenią obecne przepisy

Wyspy Owcze, autonomiczne terytorium Danii, ponownie przyjrzą się praktyce polowania na delfiny po tym, jak oburzenie w tym tygodniu wywołała rzeź ponad 1400 ssaków.

List w butelce odnaleziony po 37 latach. Pokonał 6000 kilometrów

Wiadomość w butelce wypuszczona 37 lat temu przez japońskich licealistów została odnaleziona około 6000 kilometrów dalej na Hawajach.

Chińskie myśliwce w pobliżu Tajwanu. Tajwan poderwał samoloty bojowe

Tajwańskie siły zbrojne poderwały myśliwce, by zmusić do zmiany kierunku lotu 10 chińskich samolotów wojskowych, które znalazły się w strefie identyfikacji obrony powietrznej Tajwanu - informuje resort obrony wyspy.

Albanią będą rządzić kobiety - pierwszy taki rząd w historii

W nowym rządzie Ediego Ramy, który po raz trzeci obejmuje urząd premiera Albanii, 12 z 17 resortów obejmą kobiety.

Floryda: Tylko rak i choroby serca zabijają częściej niż COVID-19

1 na 400 mieszkańców Florydy, którzy mieszkali w tym stanie w marcu 2020 roku, gdy w USA rozpoczynała się epidemia koronawirusa SARS-CoV-2, zmarł po zakażeniu koronawirusem - informuje AP.

Orban: Bez względu na to, jak UE skrzypi, pozostaniemy w niej

Węgry muszą pozostać członkiem Unii Europejskiej, aby zapewnić sobie stały dostęp do jednolitego rynku, powiedział . Viktor Orban. Premier Węgier dodał, że jego kraj byłby jednym z ostatnich, który opuściłby blok, gdyby doszło do jego rozpadu.

Indonezyjscy rybacy boją się, że znajdą się w centrum wojny USA z Chinami

Indonezja wyraziła w piątek obawy, że umowa między USA, Australią a Wielką Brytanią, na mocy której Australia zbuduje osiem okrętów podwodnych o napędzie atomowym, doprowadzi do wyścigu zbrojeń w regionie Indo-Pacyfiku, w którym dużą aktywnością wykazują się Chiny.

Minister z Trynidadu Tobago: Nie, po szczepionce nie było obrzęku jąder

Minister zdrowia Trynidadu Tobago, Terrence Deyalsingh skrytykował wypowiedź amerykańskiej raperki, Nicki Minaj, która twierdziła, iż mieszkaniec Trynidadu Tobago doświadczył obrzęku jąder po szczepieniu na COVID-19.

Rosja: Rozpoczęły się wybory. Google i Apple usuwają aplikację Nawalnego

Google i Apple usunęły ze swoich sklepów aplikację Aleksieja Nawalnego, krytyka Kremla, po tym, jak Rosja oskarżyła amerykańskie firmy o mieszanie się w jej wewnętrzne sprawy.

Francja mówi o "ciosie w plecy". Australia: ostrzegaliśmy was

Premier Australii Scott Morrison w czerwcu miał ostrzegać prezydenta Francji o możliwości rozwiązania umowy na zakup okrętów podwodnych. Paryż twierdzi, że nie został ostrzeżony.

Australia po półtora roku otworzy granice? Pomóc ma domowa kwarantanna

Władze Australii mają zamiar przetestować program domowej kwarantanny dla w pełni zaszczepionych podróżnych przybywających do Sydney spoza granic kraju. Program taki ma umożliwić otwarcie granic Australii - poinformował w piątek premier Australii, Scott Morrison.

Ćwiczenia wojskowe na Ukrainie. Wezmą w nich udział żołnierze z USA

Armie Ukrainy i USA wezmą udział we wspólnych ćwiczeniach wojskowych na zachodniej Ukrainie, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu - poinformował ukraiński Sztab Generalny.

Brazylia: Rząd chce wstrzymać szczepienia nastolatków. Zgon po szczepieniu

Brazylijski rząd federalny chce wstrzymania szczepienia przeciw COVID-19 większości nastolatków, wskazując m.in. na zgon niepełnoletniej osoby, do którego doszło po podaniu pierwszej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi.

Nowy antysemicki ruch we Francji. Obarcza Żydów winą za pandemię

Organizacja Ruch Walki z Antysemityzmem (CAM) monitoruje szerzenie się we Francji ruchu znanego jako "Qui?" ("Kto?"), który - zdaniem przedstawicieli CAM - zagraża bezpieczeństwu Żydów we Francji.

Rosjanie wybierają nową Dumę. Komuniści najgroźniejszym rywalem partii Putina

W piątek rozpoczęły się w Rosji trzydniowe wybory do Dumy. Faworytem wyborów jest prezydencka partia Jedna Rosja, która jednak w ostatnim czasie zanotowała spadek w sondażach i pytanie o skalę jej zwycięstwa pozostaje otwarte.