Unijny zastrzyk gotówki paliwem dla inwestycji

Tegoroczny wzrost gospodarczy będzie napędzany przede wszystkim przez konsumpcję. Natomiast od 2025 r., dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy, przyspieszą inwestycje.

Niepewność i zmiana stały się dla firm normą

Na ankietę „Rzeczpospolitej” odpowiedziało ponad 130 przedsiębiorców. W przyszłość patrzą z umiarkowanym optymizmem.

Polska w UE – 20 lat rozwoju. Raport SGH

Dostęp do jednolitego rynku oraz stosowanie prawa europejskiego to główne korzyści społeczno-gospodarcze dwudziestoletniego członkostwa Polski w Unii Europejskiej – piszą naukowcy z Katedry Integracji i Prawa Europejskiego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Alior Bank stawia na pracowników

Rozwój osobisty i zawodowy, dbałość o zdrowie oraz wolontariat – to tylko niektóre z działań skierowanych do pracowników Alior Banku, który stawia sobie za cel bycie cyfrowym liderem wrażliwym społecznie.

AI zaprząta głowy przedsiębiorcom

Wśród kluczowych wyzwań czekających na rodzime firmy menedżerowie wskazują automatyzację i sztuczną inteligencję.

Technologie wsparciem dla ESG

Nowe rozwiązania pomagają firmom w raportowaniu i wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju.

Krajem taniej pracy już nie będziemy

Chcąc utrzymać konkurencyjność, polskie firmy powinny już zacząć się przestawiać na biznes oparty na wiedzy.

Nowe obowiązki w cyberbezpieczeństwie – ryzyko nadregulacji

W obliczu rosnących zagrożeń w przestrzeni cyfrowej Polska podejmuje kroki w celu wzmocnienia swojego systemu cyberbezpieczeństwa.

Jakoś to będzie... czy przezorny zawsze ubezpieczony?

Własne zdrowie to przedmiot troski 60 proc. badanych Polaków – tak wskazują wyniki badania przeprowadzonego w styczniu 2024 r. na zlecenie Unum Życie. Jakoś to będzie… czy przezorny zawsze ubezpieczony?

Wzrost wartości Twoich finansów? – jak wykorzystać do tego lokaty i rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Banku

W dzisiejszym dynamicznym świecie budowanie stabilnej przyszłości finansowej jest jedną z kluczowych aktywności.

Targi Idei ESG FOB: 10. edycja w zupełnie nowej odsłonie już za nami

16 kwietnia 2024 w CK ADN w Warszawie odbyła się 10. już edycja znanego wydarzenia Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Targi Idei ESG.

Rośnie znaczenie dobrostanu pracownika

Potrzebna gospodarce dłuższa aktywność zawodowa Polaków nie będzie możliwa bez poprawy naszej kondycji fizycznej i psychicznej. Także przy wsparciu pracodawców.

Opakowania uzupełniające przyszłością branży kosmetycznej

Polacy chcą korzystać z możliwości uzupełniania kosmetyków – tak wynika z badania konsumenckiego przygotowanego dla firmy L’Oréal.

Zarządzanie odpadami: inicjatywy, które zmieniają branżę

Zarządzanie odpadami staje się kluczowym wyzwaniem współczesnego świata, także Polski, w której z roku na rok zwiększa się ich wytwarzanie. Na znaczeniu zyskują tym samym inicjatywy usprawniające selektywną zbiórkę odpadów, przekazywanie do recyklingu i ich powtórne wykorzystanie.

Pozwalamy łączyć oszczędności z troską o środowisko

Musimy się zmieniać po to, by chronić klimat i środowisko, ale też po to, by zabezpieczyć nasz rozwój długoterminowo. ESG, CSR czy odpowiedzialność społeczno-środowiskowa, niezależnie od nazwy, jaką przyjmiemy, powinny służyć umożliwieniu przedsiębiorstwu funkcjonowania za 5, 10, czy 15 lat – mówi Jacek Hutyra, członek zarządu ds. ESG w Leroy Merlin Polska sp. z o.o.

Konsument jeszcze nie czuje swej siły w ESG

Wprawdzie przybywa firm, które zaczęły się przestawiać na zrównoważony rozwój, lecz zwykle robią to pod presją regulacji. Znacznie rzadziej pod naciskiem konsumentów.

Gotowi na zrównoważoną transformację? Polski biznes a ESG

Największe polskie firmy mierzą się lub już wkrótce będą musiały się zmierzyć z obowiązkiem raportowania działań nakierowanych na zrównoważony rozwój, wynikającym z unijnej dyrektywy CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive).

AI w ESG: wielkie nadzieje, sporo niepewności

Jak wynika z pierwszego w Polsce raportu dotyczącego wykorzystania sztucznej inteligencji w ESG, biznes wiąże z tą technologią olbrzymie nadzieje. Nadzieja ta jednak jest podszyta sporą dawką realizmu: zrozumienia dla obecnych ograniczeń AI oraz ryzyk, jakie ze sobą niesie.