Nagłe komplikacje przed samym urlopem? Pieniądze można odzyskać

Nagła choroba podczas wakacyjnego wyjazdu, wypadek na quadzie czy niespodziewane zdarzenie, przez które trzeba odwołać wycieczkę, to sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu. Mogą być bardzo kosztowne, jeśli nie zadbamy o właściwe ubezpieczenie.

Fundamentem naszej pracy jest rodzinność – już 45 lat pracujemy razem, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem

Rozpoczęli swoją działalność w 1979 roku jako niewielka firma rodzinna. Jej założyciel Werner Kenkel miał jasną wizję – tworzyć opakowania tekturowe najwyższej jakości.

Międzypokoleniowa wymiana doświadczeń drogą do sukcesu

Zbigniew, Elżbieta i Małgorzata Grycan, właściciele najbardziej rozpoznawalnej marki rodzinnej w Polsce.

Polisa turystyczna stała się już standardem

Czterech na pięciu Polaków (82 proc.) kupuje polisę turystyczną przed wyjazdem z Polski – wynika z badania przeprowadzonego przez multiporównywarkę rankomat.pl. Polacy doceniają spokój i bezpieczeństwo finansowe, których gwarantem jest ubezpieczenie podróżne.

Opera prezentuje pierwszą, testową wersję przeglądarki Opera One R2

Opera One R2, to najnowsza wersja przeglądarki dla systemów Windows, MacOS i Linux.

Hype, halucynacje i koszty

O tym czy sztuczna inteligencja na stałe zagości w bankach, jaki będzie miała wpływ na ich klientów oraz zagrożeniach z nią związanych rozmawiamy z Michałem Plechawskim, CIO w mBanku i prof. Piotrem Gawrysiakiem, Chief Data Scientist, także z mBanku.

Tabu menopauzy utrudnia życie kobiet i szkodzi pracodawcom

Dla niemal połowy Polek menopauza jest tematem tabu, który budzi wiele negatywnych skojarzeń. To w dużej mierze efekt braku rzetelnej wiedzy o menopauzie, co utrudnia też funkcjonowanie dojrzałych kobiet na rynku pracy.

Komunikacja i promocja z dużymi obostrzeniami

Placówki medyczne i farmaceutyczne w swoich działaniach promocyjnych muszą liczyć się z dużymi ograniczeniami, które nakładają na nie ustawy.

Cyfryzacja, robotyka i wzmocnienie geriatrii

Rynek farmaceutyczny przechodzi na przestrzeni ostatnich lat dynamiczne zmiany, napędzane postępami w nauce, zmieniającymi się potrzebami zdrowotnymi oraz ewolucją biznesowych strategii. Innowacje w badaniach i rozwoju, starzejąca się populacja oraz nowe regulacje kształtują przyszłość tej fascynującej branży. Medycyna i biznes to kluczowe sfery dla dobrego funkcjonowania i rozwoju społeczeństwa. W dzisiejszych czasach nauka i przedsiębiorczość są ściśle powiązane, a budowanie mostów między nimi, dzielenie się pomysłami, wiedzą i zasobami jest niezbędne dla postępu.

Wciąż wprowadzane za wolno

Tempo udostępniania innowacji medycznych w Polsce poprawia się, ale nadal nie odpowiada na aktualne wyzwania.

Szpitale samorządu Mazowsza w innowacyjnej czołówce

|Pionierska w skali świata terapia genowa mózgu, nowatorska metoda operowania stawów, roboty chirurgiczne, projekt pierwszego w kraju centrum zdrowia psychicznego małego dziecka – to tylko początek listy innowacyjnych rozwiązań wprowadzanych przez szpitale podlegające samorządowi województwa mazowieckiego. MATERIAŁ PARTNERA

Sztuczna inteligencja przyszłością branży

Poza technicznymi rozwiązaniami optymalizującymi procesy świadczenia usług i procesów zarządczych w placówkach medycznych coraz więcej uwagi poświęca się wykorzystaniu AI do poprawy jakości i długości życia.

Więcej równości w work-life balance

Organizatorzy konkursu RównoWaga nie bez powodu pytają pracodawców o popularność urlopów rodzicielskich wśród mężczyzn. Mogą one pomóc zarówno w poprawie zawodowych szans kobiet, jak i bilansu demograficznego

W pracy konieczna jest równowaga

Kobiety wciąż napotykają na przeszkody w życiu zawodowym. Trwający właśnie konkurs „Prokobieca firma roku. RównoWaga” ma pomóc tworzyć środowisko pracy przyjazne wszystkim, bez względu na płeć.

Kluczowy element Tarczy Wschód na wyciągnięcie ręki

Kluczowy element Tarczy Wschód, która ma składać się m.in. z komponentu satelitarnego znajduje się na wyciągnięcie ręki.

Planowanie ścieżki edukacyjnej to ważny krok w budowaniu kariery zawodowej

Wybór kierunku studiów to jedna z najważniejszych decyzji, którą podejmuje młody człowiek. Może ona znacząco wpłynąć na przyszłą karierę zawodową oraz osobisty rozwój. Eksperci są zdania, że warto kierować się przede wszystkim swoimi zainteresowaniami i pasją, bo wtedy nauka będzie znacznie przyjemniejsza i efektywniejsza, a motywacja większa.

Lekarze, pielęgniarki, nauczyciele czy inżynierowie należą do zawodów mniej narażonych na zniknięcie

ynamika gospodarki, wspierana przez technologię, sprawia, że trudno jest wskazać zawody, które przetrwają dekadę - mówi Mateusz Żydek, ekspert rynku pracy, Randstad Polska

Zetki na rynku pracy

Pokolenie Z, czyli osoby urodzone po 1995 roku, stanowi obecnie najmłodszą grupę pracowników na rynku pracy. Z biegiem lat ich odsetek w firmach będzie się zwiększać, a w przestrzeni publicznej nie brakuje krytycznych opinii na ich temat. Przedstawiciele tej generacji często spotykają się z zarzutami dotyczącymi nierealistycznych oczekiwań dotyczących wynagrodzenia, elastyczności pracy i roszczeniowego podejścia. Zetki, choć mają wysokie wymagania, są ambitne i chętne do ciągłego rozwoju, co może przyczynić się do pozytywnych zmian w kulturze i środowisku pracy.