Troska o środowisko musi być wpisana w biznes już na stałe

Do 2050 r. przynajmniej co czwarta osoba na świecie może żyć w kraju, w którym odczuwany będzie chroniczny niedobór czystej wody – alarmuje ONZ. Zmiany klimatyczne w coraz większym stopniu wpływają na globalny biznes.

Światowy Dzień Wody z widmem regresu

Sieć wodociągowo-kanalizacyjna jako kluczowa część infrastruktury krytycznej państwa

Nieruchomości na sprzedaż

Bank BNP Paribas – jeden z wiodących banków w Polsce – oferuje do sprzedaży 23 nieruchomości położone na terenie całego kraju. W ofercie znajdują się nieruchomości zabudowane budynkami biurowymi, lokale niemieszkalne lub spółdzielcze własnościowe prawa do lokali użytkowych.

Niesłabnący apetyt na Trójmiasto

Na rynku nieruchomości premium Trójmiasto już od kilkunastu lat zajmuje stabilną pozycję lokalizacji o bardzo wysokim stopniu zainteresowania inwestycyjnego. Tylko w 2021 roku 30 proc. wszystkich transakcji w segmencie zostało zawartych właśnie tutaj. Aglomeracja niezmiennie kusi jakością życia, przyciągając turystów i przedsiębiorców. Operujący na lokalnym rynku deweloperzy oferują szeroki wybór mieszkań i apartamentów. Czy nadal warto inwestować w Trójmieście w apartament z najwyższej półki? Jakie warunki muszą zostać spełnione? Jedno jest pewne – potencjał najlepszych lokalizacji kurczy się w szybkim tempie.

Jak walczyć ze smogiem? Jednym z dobrych rozwiązań są gazociągi!

Jakość powietrza w Warszawie i podwarszawskich gminach jest problemem zarówno dla mieszkańców, jak i włodarzy miast.

Powietrzny czempion

| Oszczędność czasu i pieniędzy, doskonała jakość i parametry udowodnione certyfikatami – to tylko najważniejsze z cech oczyszczaczy powietrza marki Airdog. Mogą one przyjąć 10 razy więcej zanieczyszczeń niż podobne produkty na rynku i mimo to pozostać 50 razy wydajniejsze.

Franczyza, więcej niż biznes

Dorota Brzozowiec, menedżer działu rozwoju sieci sprzedaży w VIVE Textile Recycling.

INFORMACJA TYLKO DLA WŁAŚCICIELI APTEK. DOZ Franczyza - Bezpieczna przyszłość Twojej Apteki

Jesteśmy największą polską firmą działającą w obszarze detalicznej sprzedaży leków, która wspiera prywatnych przedsiębiorców w realizacji misji Pacjent w Centrum Uwagi oraz prowadzeniu nowoczesnego biznesu.

Polskie kryptoznaczki zadebiutowały na rynku

Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży pierwsze w historii kryptoznaczki. To nie tylko nowa odsłona tradycyjnego hobby, ale też innowacje, takie jak pierwszy na świecie kryptoklaser.

Mimo setek lat działalności ciągle potrafimy zaskakiwać

Jesteśmy w czołówce europejskich narodowych operatorów, którzy zaangażowali się w projekt emisji kryptoznaczków. Wydają je m.in. Chorwaci, Austriacy czy Szwajcarzy – mówi Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.

Sieć ułatwia prowadzenie biznesu

Minimum formalności, szybki proces i szeroka oferta sprzętów – tak firmy leasingowe reklamują leasing online. A faktoring online sprawdzi się w przedsiębiorstwach, które prowadzą sprzedaż towarów czy usług z odroczoną płatnością i mają problemy z uzyskaniem innych źródeł finansowania.

Ukraina odrodzi się na zielono

Rekonstrukcja gospodarki i infrastruktury naszego sąsiada ma się odbyć w duchu integracji z UE, decentralizacji i zrównoważonego rozwoju. W wykorzystaniu zielonych technologii i energii z OZE mogą pomóc polskie przedsiębiorstwa

Leasing wyznacza trendy

Otoczenie makroekonomiczne, wojna w Ukrainie, gwałtowny wzrost inflacji, rosnące ceny energii spowodowały, że ubiegły rok był pełen wyzwań dla przedsiębiorców.

Faktoring jest skutecznym sposobem na poprawę płynności finansowej

Kluczowym elementem w prowadzeniu działalności jest zapewnienie płynności finansowej.

Polska chce pomóc Ukrainie w odbudowie

Polski biznes zamierza zaangażować się w proces odbudowy gospodarki i infrastruktury sąsiada. Zachęca do tego rodzima administracja. Pytanie – kiedy i w jakiej formie może to nastąpić?

Odbudowa Ukrainy będzie zielona

Polska może odegrać kluczową rolę w odbudowie Ukrainy, ale nie stanie się to automatycznie. Potrzebna jest strategia biorąca pod uwagę wizję przyszłości prezentowaną przez samych Ukraińców – a ta jest europejska i zielona.

Co się zmieniło w programie „Czyste Powietrze” od nowego roku

W edycji na 2023 r. – kolejny rok realizacji programu – NFOŚiGW zmodyfikował jego zasady, dostosowując m.in. warunki finansowe do zmian na rynku, które nastąpiły w 2022 r., oraz wprowadzając nowe zachęty dla beneficjentów.

Pieniądze z wyprzedzeniem

Na czym polega prefinansowanie w najnowszej edycji programu „Czyste powietrze”?