Biznes jest odpowiedzialny – także za naszą wspólną przyszłość

Podejmując decyzje biznesowe, należy mieć na uwadze ich konsekwencje dla przyszłych pokoleń. Musimy stworzyć symbiozę pomiędzy światem gospodarczym a społecznym, w którym wszyscy żyjemy – mówi Karol Wolff, dyrektor Biura Strategii i Projektów Strategicznych PKN ORLEN.

Biznes odpowiedzialny za klimat

Zarządzanie kwestiami klimatu jest głównym elementem zrównoważonego rozwoju w Grupie ORLEN. Firma ukierunkowała standardy i systemy zarządzania na strategiczne działania, które zmniejszają wpływ koncernu na klimat, a także dostosowują modele biznesowe do konsekwencji tych zmian na aktywa firmy.

Firma otwarta na świat i potrzeby ludzi

Relacje Grupy ORLEN z interesariuszami bazują na odpowiedzialności i dialogu. Firma stawia na uczciwość, przejrzystość, wzajemny szacunek oraz profesjonalizm.

Grupa ORLEN: Napędzamy przyszłość. Odpowiedzialnie

Siłą napędową koncernu jest zrównoważony rozwój. Dlatego Strategia Zrównoważonego Rozwoju Grupy ORLEN 2021–2023 jest zintegrowana ze strategią biznesową ORLEN2030 i strategią dekarbonizacji do 2050 r.

Pandemia kreuje przyszłe trendy

Rozwój zdalnej pracy, ekspansja analityki danych i sztucznej inteligencji oraz metawersum odcisną piętno na 2022 r.

Umocni się pozycja pracownika

Pracodawcy muszą się przygotować na jeszcze większą rywalizację o ludzi i silny wzrost presji na podwyżki płac.

Czy surowce dadzą odetchnąć gospodarkom

Prognozy dla ropy, metali przemysłowych, złota i surowców rolnych są na razie dosyć konserwatywne. Wszyscy mają nadzieję, że 2022 rok nie przyniesie tak szalonych zwyżek jak 2021.

Producenci w Europie będą potrzebować magazynów

Globalne branże wyciągają wnioski z pandemicznego kryzysu: będą modyfikować sposoby i źródła zaopatrzenia, by zabezpieczyć się przed zerwaniem łańcuchów dostaw.

Przed nami czas pełen niepewności

Za sobą mamy załamanie aktywności w gospodarce w 2020 r. i jej odbicie w 2021 r. Najbliższy rok miał być początkiem normalności po pandemicznych zawirowaniach. Tak jednak nie będzie.

Na parkietach może być dość niespokojnie

Mimo pandemicznych zawirowań indeksy w 2021 r. ustanowiły rekordy wszech czasów.

Gotowi na nową normalność

Elementem nowej normalności są dla nas coraz silniejsze oczekiwania dotyczące zaangażowania biznesu w ideę zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy do tego przygotowani – mówi Dawid Jakubowicz, prezes zarządu CIECH S.A.

Digitalizacja pomaga firmom odpowiadać na nowe potrzeby

Coraz więcej organizacji rozumie, że nie ma już powrotu do warunków sprzed dwóch lat, a podstawą ciągłości biznesowej w świecie po Covid-19 będzie digitalizacja w ramach całej organizacji, w tym w sieci partnerów i interesariuszy – mówi Ireneusz Borowski, dyrektor zarządzający na Polskę w Dassault Systèmes.

Biznes pod znakiem ESG

Kwestie klimatyczne w coraz większym stopniu stają się nieodłącznym elementem nowego paradygmatu w biznesie.

Kluczowa jest stabilna i szybka łączność

Technologia 5G to olbrzymie spektrum nowych możliwości – mówi prezes Emitela Andrzej J. Kozłowski.

Czarny łabędź wciąż groźny

W tym samym miejscu i podobnych okolicznościach pytałem – drogi czytelniku – 12 miesięcy temu, czy czarny łabędź odleci.

Nowa nienormalność i pandemia nierównowag

Przyszłość biznesu zdeterminują cztery „nie": nieoczekiwane technologie, niezauważeni konkurenci, niezadowoleni klienci i wydarzenia, które uważamy za nieistotne – twierdzi prof. Piotr Płoszajski, specjalista w zakresie zarządzania.

CIECH 2021: lepsze wyniki finansowe niż przed pandemią

Mimo pandemii i gospodarczych perturbacji CIECH w ciągu ostatnich dwóch lat kontynuował proces transformacji w nowoczesny koncern chemiczny, zaplanowany w strategii na lata 2019–2021.

KDPW Nowe usługi podnoszą konkurencyjność polskiego rynku kapitałowego

Grudzień sprzyja podsumowaniom i refleksji nad kończącym rokiem. Jaki był? Czy spełnił nasze oczekiwania? Czy zrealizowaliśmy zamierzone cele? Chociaż rok 2021 był trudnym czasem z uwagi na trwającą wciąż pandemię, patrząc obiektywnie na to, co działo się na rynku kapitałowym, bez wątpienia można stwierdzić, że był to rok wyjątkowo dobry.