Ubezpieczenie moto, jakiego nie ma nikt

Szeroki pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, który obejmuje obowiązkowe OC, a także ubezpieczenia autocasco, Auto Assistance, od następstw nieszczęśliwych wypadków i Zieloną Kartę, oferuje PKO Ubezpieczenia, firma z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego w ramach swojego pakietu PKO Moto.

Kolejny sezon urlopowy przed nami. Czego należy się spodziewać?

Magdalena Oszczak, dyrektorka Działu Ubezpieczeń Turystycznych UNIQA.

Firmy: nadal daleko do normalności

Na ankietę „Rzeczpospolitej” odpowiedziało 120 przedsiębiorców. Z ich odpowiedzi wynika, że czas licznych wyzwań nadal trwa.

Żywność premium w dobie inflacji

Konsumenci robią zakupy ostrożniej i patrzą na ceny. A jednak producenci żywności ekologicznej nie widzą kryzysu i chcą wzmacniać eksport, także do krajów azjatyckich.

Łańcuchy dostaw w centrum uwagi

Czy raportowanie ESG to zbliżające się wyzwanie tylko dla wielkich przedsiębiorstw? Nic bardziej mylnego. Do końca 2024 r. aż 37 tys. małych i średnich firm zostanie poproszonych o takie raporty przez dużych klientów.

Polacy chcą żyć zdrowiej!

Choroby układu krążenia, cukrzyca typu II oraz otyłość, to tylko niektóre następstwa nieprawidłowej diety. Czy na naszym społeczeństwie te zagrożenia robią wrażenie? Wydaje się, że tak i w naszej świadomości coś się zmienia.

Firmy spożywcze o inflacji mówią niechętnie, odpowiedzią jest eksport

Choć patriotyzm konsumencki deklarujemy rekordowy, to zakupy ograniczamy, bo ceny też są wysokie. Producenci szukają oszczędności.

Wykorzystać potencjał transportu kolejowego

Logistyka kolejowa z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna i rozpoznawalna głównie ze względu na fakt, iż idealnie wpisuje się w politykę zeroemisyjną Unii Europejskiej. Pakiety „Fit for 55” oraz „Grean deal” jednoznacznie zachęcają do przenoszenia ładunków z drogi na tory. Jednak aby w pełni wykorzystać potencjał transportu kolejowego, potrzeba wielu inwestycji oraz zmiany bieżącego uświadamiania o nich gestorów ładunków.

PKP CARGO S.A. kontynuuje program wymiany wstawek hamulcowych dzięki czemu znacznie wzrośnie liczba „cichych” wagonów w taborze spółki.

Około 60% wagonów użytkowanych przez PKP CARGO jest wyposażonych w żeliwne wstawki hamulcowe. Jest to stara technologia, uciążliwa dla ludzi i środowiska, gdyż podczas jazdy i hamowania pociągi emitują duży hałas. Podobny problem mają inni europejscy przewoźnicy i dlatego w ostatnich latach ruszył proces wymiany wstawek hamulcowych z „głośnych” żeliwnych na „ciche” kompozytowe. PKP CARGO też prowadzi ten proces, korzystając z unijnego dofinansowania. W tym roku wstawki mają być wymienione w 2200 wagonach.

Politechnika Śląska? – duży wybór kierunków i nowoczesna marka

Wybór kierunków studiów na Politechnice Śląskiej jest duży, a ich zakres ogromny! Od informatyki, automatyki, przez budownictwo, architekturę, biotechnologię aż po zarządzanie, lingwistykę czy inżynierię ogólną! Oprócz głównych kierunków bardzo dużo jest też specjalizacji. W każdej dziedzinie wykładowcami są naukowcy i nauczyciele akademiccy z pasją, wiedzą ekspercką i doświadczeniem.

Coraz więcej kobiet wybiera uczelnie techniczne

W Polsce stopniowo przybywa pań, które wybierają uczelnie techniczne i kierunki związane z nowymi technologiami.

Nowe wyzwania, nowe kierunki

Technologie przełomowe, inteligentne systemy miejskie, inżynieria recyklingu i inżynieria pojazdów – to tylko niektóre nowe kierunki studiów proponowane przez polskie uczelnie.

Kierunki przyszłości: sektor IT i języki obce zawsze będą w cenie

Coraz więcej zagranicznych firm inwestuje na polskim rynku. Eksperci prognozują, że najmocniejszymi kartami grają i nadal będą grali absolwenci studiów o profilach IT, inżynieryjnych, językowych. Ale branża nowych technologii czy IT będzie potrzebować też socjologów czy psychologów.

Płatności odroczone wchodzą do sklepów stacjonarnych

W ciągu półtora roku działalności w Polsce Klarna stała się kluczowym partnerem wzrostu dla 4 tysięcy sklepów internetowych, teraz wprowadza proklienckie usługi w sklepach stacjonarnych – mówi Łukasz Dwulit, szef szwedzkiego fintechu Klarna na Polskę.

Pracodawcom przybywa wyzwań

Pogorszenie koniunktury gospodarczej nie zmniejszyło niedoboru talentów, który mogą dodatkowo nasilać zmiany demograficzne. Zmieniają się też oczekiwania pracowników.

Odporne kadry – konkurencyjna firma

Kluczem do sukcesu organizacji w dobie kryzysu jest troska o zdrowie psychiczne zatrudnionych.

Mamy tylko jedną Ziemię

Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 28 lipca 2022 roku przyjęło rezolucję uznającą prawo do zdrowego środowiska za prawo człowieka. Ma to ogromne znaczenie dla nadawania rangi wyzwaniom środowiskowym w poszczególnych krajach. Każdy z nas powinien wziąć odpowiedzialność za stan środowiska.

Wolontariusze Castoramy zasadzili 7 tysięcy sosen

W miniony czwartek region Podlasia w Białogrądach, w nadleśnictwie Rajgród, wzbogacił się o nowy las.