Świadomość i czas to klucz do sukcesu. Jak podejść do tematu rozpoznania terenów zanieczyszczonych?

Świadomość problemu zanieczyszczeń gruntów jest coraz większa. Klienci coraz częściej pytają deweloperów o historię przemysłową swojej przyszłej inwestycji, a inwestorzy już na początkowym etapie budowy decydują się na sprawdzenie gruntu.

Roboty, sztuczna inteligencja i kosmos – Budimex na drodze innowacji

Budimex, największa grupa budowlana w Polsce, chce wyznaczać trendy w innowacyjnym i zrównoważonym budownictwie. Dlatego firma zaczęła wykorzystywać sprzęt, który w coraz większym stopniu traktuje prąd elektryczny jako źródło energii.

E-mobilność poprawi jakość powietrza w miastach

Optymalnym rozwiązaniem dla starszych osiedli, na których nie ma prywatnych miejsc postojowych, są dzielnicowe huby ładowania, mające kilka–kilkanaście miejsc szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Więcej prądu z wiatru przyspieszy transformację polskiej energetyki

Przyspieszenie budowy farm wiatrowych powinno zagwarantować dodatkowy przyrost PKB, zwiększyć wpływy do samorządów, przynieść wzrost zamówień na produkty i usługi oraz stworzyć kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy.

Wojna na Wschodzie postawiła przed biznesem nowe wyzwania

Rosyjska agresja na Ukrainę nasila presję inflacyjną. Zmusza też przedsiębiorców do szukania nowych rynków zbytu i dywersyfikacji kierunków dostaw. Większość firm wychodzi z tych zawirowań obronną ręką.

Rozwój elektromobilności musi mieć konkretne cele

Samorządy powinny odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chcą wspierać e-mobilność i do tego dostosować swoje plany działania – mówi Jacek Mizak, ekspert Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych i autor jej najnowszego raportu „Prądem w smog. Jak rozwijać infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych”.

Za cztery lata Orlen uruchomi pierwszą morską farmę wiatrową

Inwestycja zlokalizowana jest około 23 km na północ od linii brzegowej Bałtyku, na wysokości Łeby i Choczewa. Sama budowa będzie realizowana w latach 2024–2026. Na farmę o mocy do 1,2 GW złoży się około 70 turbin.

Będzie nas rozpędzał zielony wodór

Już wkrótce wodór stanie się jednym z kluczowych nośników energii. Jego zastosowanie w energetyce, ciepłownictwie, transporcie i przemyśle będzie systematycznie rosnąć.

Robert Lewandowski: Obsesja doskonałości

Twierdzenie, że gra drużyny narodowej jest uzależniona od najlepszego napastnika świata, to truizm. Paulo Sousa już podczas pierwszych spotkań z dziennikarzami nie krył, że po objęciu funkcji od razu pomyślał o rozmowie z Lewandowskim.

Niezależność dzięki transformacji

Pierwszym etapem uniezależnienia się od paliw kopalnych ze Wschodu jest szybka dywersyfikacja dostaw. Jednak dopiero kompleksowa zielona metamorfoza polskiej energetyki przyniesie pełne uniezależnienie.

ORLEN intensyfikuje inwestycje w projekty wodorowe

W tym roku koncern m.in. uruchomił pierwszą w Polsce stację tankowania wodoru, zainicjował i stanął na czele Mazowieckiej Doliny Wodorowej oraz ogłosił strategię, na której realizację wyda do 2030 r. około 7,4 mld zł.

ORLEN inwestuje w elektromobilność

Koncern systematycznie zwiększa liczbę ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Stawia też na nowe rozwiązania związane z hubami ładowania i na projekty wykorzystujące istniejącą infrastrukturę oświetleniową.

BAT: Inwestujemy w Polsce, odpowiedzialnie patrzymy w przyszłość

Od wielu lat British American Tobacco rozwija się w Augustowie i wspiera lokalną społeczność. Wszyscy razem pracujemy na rzecz przyszłości miasta i jego mieszkańców – mówi Grzegorz Kazana, członek zarządu fabryki BAT Polska w Augustowie.

Rynek aut już jedzie z prądem

Producenci samochodów stoją wobec perspektywy spadku zyskowności z aut spalinowych już pod koniec obecnej dekady. Ma on być efektem większej konkurencyjności tańszych pojazdów elektrycznych i zaostrzania przepisów dotyczących emisji.

Obsługa private także w sieci

Jesteśmy w stanie świadczyć codzienne usługi private bankingu w wirtualnym świecie równie skutecznie, jak „na żywo” – mówi Katarzyna Tomaszewska, dyrektor departamentu bankowości prywatnej i usług maklerskich w Banku Pekao S.A.

Ćwierć wieku obsługi klientów

Rynek private banking rozwija się w bardzo szybkim tempie. Ze względu na postępującą edukację ekonomiczną, dojrzałość rynku i sukcesje powiększa się liczba beneficjentów bankowości prywatnej.

Młody milioner wyzwaniem dla rynku

Rozwój technologii i nowych sposobów monetyzacji usług sprawia, że zamożni klienci banków to często bardzo młode osoby o zupełnie odmiennych oczekiwaniach.

Bankowość szyta na miarę

Bankowość prywatna to przede wszystkim odpowiednia relacja z klientem, indywidualne doradztwo oraz zaawansowane produkty i usługi finansowe.