Wydarzenia Gospodarcze

PwC utrzymało pierwszą pozycję

Na podium zmieściła się cała wielka czwórka. Powody do zadowolenia mają także audytorzy średniej wielkości.

W czasach niepewności potrzebujemy nadziei

Konferencja „Nadzieja w czasach niepewności”, która odbyła się 28 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, była wydarzeniem zamykającym IX edycję programu Eco-Miasto.

Wybraliśmy elitę innowatorów

Podczas gali, która odbyła się w sali notowań warszawskiej giełdy, wręczyliśmy nagrody w już VIII edycji konkursu „Rzeczpospolitej” Orzeł Innowacji. Laury trafiły do 17 firm w sześciu kategoriach.

Znamy laureatów konkursu Eco-Miasto

Jury nagrodziło miasta, które na różnych polach konsekwentnie realizują strategię zrównoważonego rozwoju.

Tauron przekonuje firmy do efektywności energetycznej

Najtańsza energia to ta zaoszczędzona – przekonuje Tauron w nowym poradniku skierowanym do biznesu. Nawet o 30 proc. może obniżyć rachunki za energię firma, która wdroży rozwiązania optymalizujące ich zużycie – podkreślają eksperci energetycznego lidera.

Odpowiedzialny biznes wkracza na drogę od słów do czynów

Termin ESG, określający szeroko rozumianą odpowiedzialność przedsiębiorstw i innych organizacji, na dobre wszedł do biznesowego słownika. Przejście od deklaracji do rzeczywistych działań zmienia rolę dyrektorów finansowych.

ESG – sprawdzian kondycji korporacji i odpowiedź na współczesne wyzwania w obszarze HR

Zanim kolejne zjawiska na rynku pracy podbiją media społecznościowe, warto zastanowić się, co stoi za #greatresignation czy #quietquitting i jakie wnioski może z nich wyciągnąć świadomy lider HR – wskazuje Artur Miernik, partner EY Polska, lider Praktyki Workforce Advisory w ramach People Advisory Services.

Valéry Gaucherand: Potrzebny jest łatwiejszy dostęp do zielonej energii

Ważne jest dla nas wsparcie polskich władz w łatwiejszym dostępie do zielonej energii dla firm – mówi Valéry Gaucherand, dyrektor generalny L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie.

Poznaliśmy laureatów nagród Orzeł Innowacji „Rzeczpospolitej”

System ochrony ptaków dla farm wiatrowych, technologia wykrywania zmian w mózgu czy emitery nowej generacji dla nowoczesnych ekranów OLED – to tylko niektóre projekty, które mogą być wizytówką polskiej innowacyjności.

Gala wręczenia nagród w konkursie Orzeł Innowacji „Rzeczpospolitej”

Najbardziej innowacyjne firmy i projekty w polskiej gospodarce nagrodzone zostały podczas tegorocznej gali „Orzeł Innowacji”. To już VIII edycja konkursu, w tym roku kapituła powołana przez redakcję „Rzeczpospolitej” nagrodziła 17 firm w sześciu kategoriach. Została również wręczona nagroda specjalna – zaproszenie do udziału w programie mentoringowym InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Powojenny, dziesięciopunktowy plan od Międzynarodowej Agencji Energetycznej

Datowany na 3 marca 2022 r. raport Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) jest drogowskazem w kierunku ograniczenia uzależnienia europejskiej gospodarki od paliw kopalnych z Rosji.

Geopolityczne zawirowania nie zatrzymają zielonej transformacji

Rosyjska agresja na Ukrainę w krótkim terminie może spowolnić dekarbonizację europejskiej gospodarki. Natomiast w długim terminie może ją nawet przyspieszyć. Bez niej kryzys energetyczny i klimatyczny jeszcze się pogłębi.

Wzrost temperatury uderzy w globalną gospodarkę. Pytanie tylko, jak mocno

Na siedmiu największych emitentów dwutlenku węgla – czyli Chiny, Stany Zjednoczone, Unię Europejską, Indie, Rosję, Japonię i Brazylię – przypada prawie 72 proc. światowego PKB i 66 proc. emisji.

Joanna Affre: Początek końca greenwashingu

Jeśli posługujemy się danymi zwrotami, musi to być weryfikowalne. Żeby nie okazało się, że „eco” jest tylko opakowanie, a sam produkt już nie – mówi Joanna Affre, wiceprezes Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, szefowa Kancelarii Affre i Wspólnicy.

Philippe Crouzet: Atom to droga do dekarbonizacji gospodarki

Energia jądrowa to filar miksu energetycznego przyszłości – mówi Philippe Crouzet, wysoki przedstawiciel ds. francusko-polskiej współpracy w dziedzinie cywilnej energetyki jądrowej.

Dimitri Gitas, MSD Polska: Inwestycje w system opieki zdrowotnej powinny być priorytetem

Jeśli chcemy budować odporność Polski na przyszłe kryzysy, to priorytetem powinny być inwestycje w system opieki zdrowotnej – mówi Dimitri Gitas, dyrektor zarządzający MSD Polska.

Nowe technologie mogą naprawić ochronę zdrowia

Tegoroczna edycja raportu „Future Health Index” firmy Philips wskazuje, że jednym z priorytetów dla polskich liderów ochrony zdrowia jest rozwój infrastruktury technologicznej.

Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse w Polsce: Przyszedł czas na energetykę jądrową

Czas na energetykę jądrową, która mogłaby ewolucyjnie zastąpić bloki węglowe i dać Polsce niezależność i samowystarczalność energetyczną – mówi Mirosław Kowalik, prezes zarządu Westinghouse w Polsce.

Joanna Affre: Klienci zyskają narzędzia do weryfikacji ekologicznych deklaracji producentów

- W ramach nowych obowiązków firm w zakresie informowania rynku o ekologiczności produktów chodzi o taką zwykłą, kupiecką uczciwość, żeby jeśli posługujemy się tymi ekologicznymi zwrotami było to weryfikowalne dla klienta - mówi Joanna Affre, Wiceprezes Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, Kancelaria Affre i Wspólnicy.