Rating ESG, czyli drogowskaz do zrównoważonego rozwoju firmy
Ratingi ESG pozwalają zmierzyć efektywność oraz ryzyko danego przedsiębiorstwa w obszarze środowiskowym, społecznym i ładu korporacyjnego. Choć są dobrowolne, to przystąpienie do oceny pozwala z wyprzedzeniem zwrócić uwagę na wdrożenie istotnych wymagań, które stopniowo stają się obowiązkowe – pisze Anna Burza, ekspertka Banku Ochrony Środowiska.
Zielona gospodarka, digitalizacja i nowe technologie na EEC 2023
Trwa rejestracja uczestników XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress) zaplanowanego na 24–26 kwietnia 2023 r. Organizatorzy zaplanowali ponad 160 debat – wiele miejsca poświęcą zielonej transformacji, digitalizacji i nowym technologiom.
Zielona zmiana nabiera rozpędu
Transformacja energetyczna, walka ze smogiem, usprawnienie gospodarki wodnej i odpadowej, zagospodarowanie zieleni miejskiej, kształcenie ekoodpowiedzialnych obywateli. Zielone zmiany objęły wszystkie obszary naszego życia.
Samorządy na pierwszej linii wyzwań
Międzynarodowe grono uczestników zgromadziła sesja plenarna, która odbyła się podczas pierwszego dnia VIII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach.
Gospodarka obiegu zamkniętego przyniesie wymierne korzyści
Transformacja gospodarki do obiegu zamkniętego (GOZ) jest jednym z głównych filarów zrównoważonego rozwoju. Aby ten cel osiągnąć, konieczne jest postrzeganie odpadów jako źródło cennego surowca. Aktualny kryzys energetyczny z całą pewnością stanowi katalizator dla intensywnego rozwoju GOZ w wielu sektorach gospodarki – piszą eksperci Banku Ochrony Środowiska.
EEC: jak cyfryzacja zmienia świat
Digitalizacji i nowym technologiom zostanie poświęconych aż 11 debat podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress), który odbędzie się w Katowicach od 24 do 26 kwietnia. Trwa już rejestracja uczestników.
Boom na algorytmy AI. To nowa technologiczna bańka?
Szybko rosnąca popularność bota ChatGPT nakręciła wśród start-upów i inwestorów zainteresowanie projektami związanymi ze sztuczną inteligencją. Eksperci ostrzegają: w branży trwa „gorące lato", ale ta pora roku może się zmienić.
W jaką stronę powinny podążać regiony
Polityka spójności i kierunki rozwoju regionów znalazły się w centrum uwagi podczas sesji plenarnej drugiego dnia tegorocznego Europejskiego Kongresu Samorządów.