John G. Ruggie Wydarzenia Gospodarcze

John G. Ruggie: Odpowiedzialne działanie firm przestało być kwestią wyboru

Musimy znaleźć sposób na prowadzenie biznesu, który wspiera zrównoważone społecznie rynki.

ZDROWIE

Świat po nadejściu czarnego łabędzia

Na jakie inwestycje stać dziś samorządy?

Podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się 4–5 marca 2024 r. w Mikołajkach, spotka się ponad 2000 uczestników z ponad 30 krajów.

Bezpieczeństwo energetyczne jest kluczowe

Niezależność energetyczna kraju to fundament rozwoju gospodarki. Dlatego biznes oczekuje szybkiej transformacji w tym zakresie, i to nie tylko sektora energii.

Trzeba więcej inwestować w odnawialne źródła energii

Notujemy stabilne wzrosty sprzedaży zielonej energii. W styczniu nasza sprzedaż była o 60 proc. wyższa niż w styczniu zeszłego roku. – mówi Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy

Inwestujący w Polsce oczekują stabilności

Biznesowi zależy na jasnych ramach prawnych, przewidywalności działań rządzących, a także na włączeniu do rozmów o efektach wprowadzanych regulacji. Wtedy łatwiej będzie się decydował na szerokie inwestowanie.

Trendy gospodarcze w centrum uwagi

Jeden dzień, 11 debat, niemal setka prelegentów, ponad 1100 uczestników. Dyskusje i wnioski dotyczące gospodarki i perspektyw jej rozwoju. Tak przebiegała konferencja EEC Trends, zapowiadająca XVI Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress, EEC 7–9 maja, Katowice).

Trwa odliczanie do końca kryzysu

Skala zapaści w finansowaniu młodych, innowacyjnych spółek w naszym kraju jest ogromna. Ale już za kilka miesięcy ma przyjść ożywienie.

Mniejszości narodowe i etniczne w samorządach lokalnych – tożsamość, rola, wyzwania

Zbliża się IX Europejski Kongres Samorządów w Mikołajkach, który odbędzie się 4–5 marca 2024 r. w hotelu Gołębiewski. W wydarzeniu weźmie udział ponad 2 tys. uczestników z ponad 30 krajów.

Decentralizacja – jak wzmocnić europejską samorządność?

Podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach, który odbędzie się w dniach 4–5 marca 2024 r., spotka się ponad 2000 uczestników z ponad 30 krajów. Hasłem tegorocznej konferencji jest: „Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie”. W nawiązaniu do hasła przewodniego IX EKS-u jednym z wiodących wydarzeń merytorycznych będzie panel „Decentralizacja – jak wzmocnić europejską samorządność?”.

Zbliża się doroczne spotkanie samorządowców

Zaledwie miesiąc przed wyborami do władz lokalnych odbędzie się w Mikołajkach kolejny Europejski Kongres Samorządów.

2023 – rok ESG do potęgi trzeciej

Dla wszystkich osób zawodowo zajmujących się zrównoważonym rozwojem mijający rok obfitował w liczne zmiany.

Biznes coraz bardziej zielony

Przedsiębiorcy, rządy i organizacje międzynarodowe będą dalej intensyfikować działania w obszarze ESG.

Smart city to również elektromobilność

Inteligentne, przyjazne mieszkańcom miasto łączy szereg elementów, m.in. szerokopasmowy internet, nowoczesne platformy komunikacji, miejskie mobilne aplikacje, ale też płynny, wygodny i zrównoważony system transportowy.

W trosce o przyszłość planety

Reprezentanci państw, naukowcy, przedsiębiorcy i inwestorzy spotkali się w Dubaju, żeby rozmawiać o tym, jak chronić Ziemię przed klimatycznym kryzysem. To ostatni moment na zahamowanie katastrofalnych zmian – przestrzegają.

Co przyniesie nam COP28?

Przed nami kolejny globalny szczyt klimatyczny – tym razem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od 30 listopada do 12 grudnia teren centrum EXPO w Dubaju wypełnią negocjatorzy z całego świata. Co chcą osiągnąć?

ESG to nie tylko nowy obowiązek, ale i szansa

Raportowanie niefinansowe jest wciąż dla wielu firm nowością, ale też wiedza o nim zaczyna spływać kaskadowo od podmiotów największych przez średnie po małe w ramach łańcuchów dostaw.

ESG sprowadza due diligence na nowe tory

Koszula szyta w Azji Południowej czy w lokalnym zakładzie krawieckim? Żywność produkowana z dbałością o minimalizację emisji? Kosmetyki testowane na zwierzętach czy cruelty free? Nie tylko konsumenci stają przed tego typu dylematami. Na kwestie ESG w transakcjach zaczął zwracać uwagę również biznes i inwestorzy.

Inwestor nie pyta już tylko o finanse

To efekt nie tylko regulacji, ale i świadomości, że pominięcie w ocenie spółki kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem zwiększa ryzyko nietrafionych inwestycji.

W McDonald’s liczy się inkluzywność

Podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu poświęcono uwagę wszystkim płaszczyznom ESG. W debacie „Rzeczpospolita liderek – wyzwania w obszarze zarządzania, ESG i zmian społecznych” Renata Prys, People Director w McDonald’s Polska, rozmawiała z pozostałymi panelistkami na temat społecznego wymiaru zrównoważonego rozwoju w kontekście różnorodności w biznesie.