VII EKS: Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, i prof. Carlos Moreno Wydarzenia Gospodarcze

Szybko zbliża się kolejny Europejski Kongres Samorządów

Za niespełna miesiąc do Mikołajek zjadą przedstawiciele władz lokalnych, państwowych i biznesu. Będą rozmawiać o kondycji i przyszłości samorządów.

Kongres 590

Rynki pozaeuropejskie szansą na dywersyfikację eksportu

Sztuczna inteligencja w HR to szansa, ale i wyzwanie

AI może wspomóc pracę lidera czy menedżera w każdej branży. W HR sztuczna inteligencja pomaga w kompleksowej analizie i planowaniu kariery pracowników. Trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie danych – zwraca uwagę Anetta Lasota, service process management leader and problem management process owner, ThyssenKrupp.

Piotr Borawski podczas Infoshare 2023

Gościem programu Marcina Piaseckiego podczas Infoshare 2023 był Piotr Borawski, zastępca prezydenta miasta Gdańska.

Mikołaj Lewandowski podczas Infoshare 2023

Gościem programu Marcina Piaseckiego podczas Infoshare 2023 był Mikołaj Lewandowski, Gdańsk Site Head, Software Center, Capgemini Polska.

Wojtek Ptak podczas Infoshare 2023

Gościem programu Marcina Piaseckiego podczas Infoshare 2023 był Wojtek Ptak, Head of Engineering, Revolut Business.

Infoshare to świetne miejsce do inspiracji

Sztuczna inteligencja jest wsparciem przy wykonywaniu powtarzalnych czynności, pomaga zaoszczędzić czas, ale IT ciągle potrzebni są specjaliści i ich kreatywność – mówi Małgorzata Jara, Software Development Academy/ Codecool.

Nagrodziliśmy innowacyjne firmy i ich nowatorskie projekty

21 laureatów konkursu Orzeł Innowacji poznaliśmy na gali w Gdańsku. Została także ogłoszona nagroda specjalna.

Strumień z pieniędzmi nad Wisłą wysycha

Kryzys w branży młodych, innowacyjnych firm na dobre zadomowił się w naszej części Europy. Czy w takim klimacie jest szansa na budowanie jednorożców?

Poznaliśmy laureatów nagród „Orła Innowacji”

Kapituła wybrała najlepsze innowacyjne rozwiązania. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. biznesy, które stawiają na rynku pierwsze kroki, jak i największe firmy, które w nowościach widzą szansę na umocnienie swojej pozycji.

W punkcie zwrotnym

Coś się dzieje w start-upowym świecie. Czy dostał zadyszki, związanej z kryzysem finansowania, który opisujemy obok?

Kondycja polskiego sektora bankowego wobec upadków banków w USA

Jeden z najwybitniejszych filozofów antycznych Platon mawiał, że nic nie dzieje się przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność. Działalność banków oraz szerzej, polityka monetarna to skomplikowany system, który wpływa na sytuację makroekonomiczną i jednocześnie musi na nią reagować.

Widzimy ogromny potencjał badawczy w Polsce

Chcemy stworzyć szerokie forum współpracy między firmami technologicznymi i z różnymi organizacjami na rzecz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, i to nie tylko w farmacji – mówi Karolina Tkaczuk, odpowiedzialna za innowacje oraz współpracę z uczelniami i start-upami w AstraZeneca Pharma Poland.

Kluczowe w opiece zdrowotnej są innowacje

Naszą ambicją jest wspieranie systemu w szybszym, lepszym diagnozowaniu pacjentów oraz w rozwiązaniach, które będą koncentrowały się na potrzebach pacjenta – mówi Wiktor Janicki, prezes AstraZeneca Pharma Poland.

W biznesie kluczowe jest słuchanie swoich pracowników

Słuchanie ludzi wymaga odwagi. Nie wystarczy zapytać: co faktycznie sądzisz? Należy być także gotowym na wysłuchanie odpowiedzi, zarówno na pozytywny, jak i negatywny feedback, mówiono podczas dyskusji poświęconej roli biznesowych liderów.

Polskie start-upy coraz mocniej stawiają na ekspansję

Rodzimy ekosystem młodych innowacyjnych spółek wyszedł z wieku niemowlęcego. O jego dojrzałości świadczy jakość projektów, jakie zostały zgłoszone do Orła Innowacji. Konkurs „Rzeczpospolitej” to swoisty papierek lakmusowy branży.

Końca historii nie będzie

Nurty neoliberalne w ostatnich latach mocno osłabły. Ale nie zostały wyparte tylko przez czysty polityczny populizm. Mocne w przestrzeni publicznej i politycznej stały się ruchy ekologiczne i działające na rzecz ochrony klimatu – mówi Adam Tooze, brytyjski historyk, badacz dziejów XX i XXI wieku.

Mocne polskie targi

Imprezy targowe, a także takie konferencje jak Impact świadczą o tym, że przemysł spotkań odrodził się po pandemii. Polskie ośrodki targowe wykorzystują tę szansę, są zdecydowanie najsilniejsze w tej części Europy – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Poznań centrum debat o gospodarce

Ponad 600 prelegentów – top menedżerów największych globalnych firm, polityków, decydentów, przedsiębiorców, ekspertów – dyskutowało podczas Impact’23 o najbardziej aktualnych wyzwaniach gospodarczych i cywilizacyjnych.