Sebastian Kulczyk funduje stypendium na studia MBA

Już niewiele czasu pozostało, aby wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest ufundowane przez Sebastiana Kulczyka stypendium pokrywające koszt czesnego studiów MBA for Startups. Konkurs trwa tylko do 20 września.

Zdrowie i edukacja to sektory, gdzie innowacje zaglądają dziś najczęściej

Warsaw Genomics, Sidly, Jutro Medical czy Telemedico to jedne z tych spółek, które zyskały dzięki pandemi. Wiele kolejnych nowatorskich rozwiązań z Polski czeka już w kolejce, by ruszyć z ekspansją. Wkrótce je poznamy.

Bariery regulacyjne wciąż hamują rozwój innowacji nad Wisłą

Brak gwarancji stosowania jednolitej wykładni prawa, ryzyko związane z ciągłą zmianą przepisów, zbyt długie terminy postępowań administracyjnych i niekorzystne rozwiązania podatkowe ograniczają działalność nowatorskich biznesów.

Covid-19 sprawił, że branże śmielej sięgają po nowatorskie rozwiązania

Pandemia doprowadziła do ewolucji wielu modeli biznesowych i przyspieszyła wdrażanie nowych technologii, zwłaszcza w obszarze medycyny, e-commerce czy logistyki. Na znaczeniu zyskały internet rzeczy, Big Data i uczenie maszynowe.

Suchą stopą przez pandemię

Covid-19 uświadomił, jak ciężko prognozować rozwój rynku innowacji. Ale jeśli nie dojdzie do elektromagnetycznego ataku, pewne jest dalsze przyspieszenie świata technologii. A to świetna informacja dla startupów i inwestorów z branży.

Jednorożce potrzebują przyjaznego ekosystemu

Jeżeli mamy ambicje, by w Polsce powstawały jednorożce – firmy z wyceną przekraczającą 1 mld dol. – konieczne jest konsekwentne budowanie środowiska do ich rozwoju. Potrzebne są nie tylko pieniądze, ale też kompetencje.

Nowe wyzwania dla liderów zmian

Zgłoszenia w ramach konkursu pokazują, że innowacyjność w polskich firmach odgrywa coraz ważniejszą rolę i pozwala zdobywać przewagi konkurencyjne.

Konkurs Dobry Wzór 2020 rozstrzygnięty!

Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił zwycięzców najbardziej prestiżowego polskiego konkursu wzorniczego.

Współpraca Dawida z Goliatem staje się biznesowym standardem

Kooperacja młodych spółek z korporacjami to szansa dla startupów na dostęp do rynku, infrastruktury i klientów, motor rozwoju nowatorskich rozwiązań, a dla dużych przedsiębiorstw okazja na zdobycie przewagi konkurencyjnej.

Firma bez nowatorskich rozwiązań i technologii nie przetrwa na rynku

Zaawansowane badanie naszych cyfrowych zachowań, tworzenie „inteligentnych" farmaceutyków czy wspieranie startupów – to przykłady z Grant Thornton, Adamedu oraz AIP na to, jak można się rozwijać w oparciu o innowacje.

Pandemia szansą na przyspieszony rozwój

Dla Polski, która jest wśród liderów branży dronowych, epidemia koronawirusa to szczególne wyzwanie. Służba zdrowia łaknie wręcz takich technologii.

W globalnym wyścigu innowacji regulacje UE wiążą nogi jednorożcom

Budowany przez dekady ekosystem startupów w USA i chiński system masowego tworzenia technologicznych gigantów to scenariusze, których w Europie nie da się powtórzyć. Mamy jednak potencjał, by gonić światowych liderów.

Firmom nie brakuje nowatorskich pomysłów. Problem to ich wdrożenie

Kondycja polskiej innowacyjności na tle Europy budzi mieszane uczucia. Z jednej strony dołujemy we wszelakich rankingach tego typu, z drugiej zaś mamy swoje mocne strony, których nie potrafimy skutecznie wykorzystywać.

SURE, czyli solidarność w trudnych czasach

Nowy instrument pomoże finansować krajowe systemy skróconego czasu pracy. To pierwszy krok do europejskiego systemu reasekuracji świadczenia dla bezrobotnych.

Sojusz dla współpracy nauki i biznesu

Jak skutecznie wypracowywać i wdrażać innowacyjne rozwiązania? Jaki jest efektywny model współdziałania instytutów naukowych i przedsiębiorstw?

Nie mówmy już o polskim potencjale w tworzeniu innowacji

Przeszliśmy z etapu szukania naszych mocnych stron w zakresie nowatorskich rozwiązań do faktycznych działań i dziś intensywnie je wykorzystujemy – podkreślają eksperci. Problemem wciąż jednak jest komercjalizacja wynalazków.

Szansa na dynamiczny skok do przodu

Pandemia twardo zweryfikuje modele biznesowe startupów. W efekcie jednak dla projektów odpowiadających na rzeczywiste potrzeby klientów stanie się impulsem do rozwoju.

Innowacje w obliczu pandemii okazały się niezbędne do przetrwania

Ci, którzy przespali dobre lata i nie inwestowali w cyfryzację, obsługę zdalną i nowe modele sprzedaży, mieli w trakcie kryzysu związanego z epidemią koronawirusa bardzo duże problemy z płynnością działania – podkreślają eksperci.