Po zmianie przepisów kradzieży w sklepach jest mniej. Mogły zdecydować inne powody Handel

Po zmianie przepisów kradzieży w sklepach jest mniej. Mogły zdecydować inne powody

W pierwszym półroczu liczba tego rodzaju przestępstw spadła o 28,5 proc., do 17,1 tys. – wynika z danych policyjnych, które „Rzeczpospolita” poznała pierwsza.

Biznes

CVC inwestuje w Comarch. Co to oznacza dla giełdy i branży IT?

Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców

Konkurencyjne ceny, nacisk na funkcjonalność i nieustanne dostosowywanie programu do potrzeb użytkowników sprawiają, że przedsiębiorcy korzystają z Małej Księgowości od ponad dwudziestu lat. Wielu z nich jest z nami od początku i nie wyobraża sobie zmiany programu księgowego. Zobacz, co ich z nami trzyma i dlaczego warto pójść w ich ślady.

Ukraińcy mają dość. Wstrzymali tranzyt rosyjskiej ropy na Węgry

Rosyjska ropa przestała płynąć na Węgry przez Ukrainę. — Wystąpiły komplikacje prawne — tłumaczy Peter Szijjarto, szef węgierskiej dyplomacji.

Carrefour zwolnił w Polsce ponad 900 pracowników. Zamyka też kolejne sklepy

Francuska sieć Carrefour w ciągu roku zwolniła w Polsce ponad 900 osób, w tym samym okresie zlikwidowała też niemal 100 placówek. To efekt rosnącej potęgi dyskontów, które zdominowały rynek.

Rosatom opuścił Niemcy. Już tam nie zarobi

Niemiecka struktura Rosatomu, Nukem Technologies Engineering Services, ogłosiła na swojej stronie internetowej, że podpisała umowę sprzedaży przedsiębiorstwa japońskiej firmie informatycznej Muroosystems Corp. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Egipt kupił rekordowe ilości rosyjskiej pszenicy. Cena najniższa z możliwych

Egipt zakupił największą, od początku rozpętanej przez Putina wojny, partię pszenicy oferowanej przez Rosję na przetargu. Cena była prawdopodobnie poniżej minimalnej.

Senator z Ohio łączy Donalda Trumpa z Doliną Krzemową

Republikański kandydat na wiceprezydenta był inwestorem z branży venture capital. Za jego nominacją lobbował wcześniej choćby potentat technologiczny Elon Musk.

Rząd jest gotowy na uderzenie w chińskie platformy – szybciej, niż się spodziewano

Nawet bez nowych przepisów, a tylko na bazie już obowiązujących, rząd chce szerszych kontroli chińskich firm handlujących przez internet, zwłaszcza takich jak Temu. Zapowiada nowe procedury i działania, które mają wymusić stosowanie europejskiego prawa.

Nowe prawo podatkowe uderzy w dużą fotowoltaikę. Prosumenci są bezpieczni

Prosumenci i ich domowe instalacje fotowoltaiczne nie będą opodatkowani na bazie nowego prawa podatkowego – zapewnia „Rzeczpospolitą” Ministerstwo Finansów. Projekt uderzy jednak w duże farmy fotowoltaiczne.

Koniec BRELL. Rosja i Białoruś zostają same z nadmiarem prądu

Bałtyccy operatorzy systemów przesyłowych odłączą sieci elektroenergetyczne Litwy, Łotwy i Estonii od kontrolowanego przez Rosję systemu BRELL w lutym 2025 r.

Polskie kurczaki trafią na japońskie stoły. Japonia znosi bariery

Przed polskim sektorem rolno-spożywczym otworzyły się nowe możliwości. Japonia zezwoliła na import mięsa drobiowego i produktów jajecznych z Polski.

Litwa pomoże odbudować energetykę Ukrainy po atakach Rosji

Litwa przekazuje Ukrainie krytyczny sprzęt ze swojej elektrociepłowni w Wilnie. Pakiet pomocy obejmuje ponad 300 sztuk urządzeń niezbędnych do odbudowy ukraińskich obiektów energetycznych uszkodzonych przez rosyjskie ataki.

Poczta Polska uruchomiła nowy sklep internetowy

W ofercie sklepu znajduje się kilka tysięcy produktów z różnych kategorii. Poczta Polska zapewnia, że wiele z nich będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kto będzie kierował pracami zarządu PKP Cargo? Jest decyzja rady nadzorczej

Decyzją rady Marcin Wojewódka będzie p.o. prezesa do 25 października. Do tego czasu swoje stanowiska zachowają też dwie inne osoby ze ścisłego kierownictwa spółki. To konsekwencja nadal nierozstrzygniętego konkursu na nowych członków zarządu.

Chcemy poprawiać dobrostan pracowników

Kapitał ludzki jest dziś najważniejszym zasobem każdej firmy. Dlatego kompleksowe dbanie o dobrostan pracowników staje się z jednej strony koniecznością, a z drugiej świadczy o nowoczesności organizacji i ich potencjale biznesowym – mówi Piotr Szostak, dyrektor zarządzający ds. strategii i rozwoju produktu w Benefit Systems.

NIS2 a praktyczna poprawa bezpieczeństwa ICT/OT

NIS2 – nowa dyrektywa UE dotycząca cyberbezpieczeństwa – istotnie zmienia dotychczasowe regulacje. Jej celem jest zwiększenie odporności i skuteczności reakcji na cyberataki w kluczowych obszarach gospodarki.

Sklepów dalej ubywa tysiącami. Są jednak wyjątki

Tylko w sześć miesięcy 2024 r. zlikwidowano 1,6 tys. placówek, ale aż 5,2 tys. zawiesiło działalność. Nic nie wskazuje na to, by trend miał się odwrócić. Zwłaszcza przez wzrost kosztów energii, pensji czy znów rosnącą inflację.

W PKP Cargo nasilają się wzajemne oskarżenia

Związkowcy zarzucają zarządowi brak planu naprawczego i koncertowanie się na cięciach kosztów pracowniczych. Ten za współwinnych obecnej sytuacji uważa związkowców.

Przewodniczący EKES: Obok Zielonego Ładu Europa potrzebuje ładu przemysłowego

Poprzednia Komisja Europejska przez większość swej kadencji ignorowała kwestię konkurencyjności Europy, przyjmując za pewnik, że firmy zawsze będą rozwijać się i przynosić zyski – mówi Stefano Mallia, przewodniczący Grupy Pracodawców EKES.