Media

Europa porządkuje internet. Pierwszy taki projekt na świecie

Parlament Europejski ma w czwartek przyjąć akt o usługach internetowych. UE będzie pierwszym obszarem, który ureguluje działalność internetowych gigantów.

Praca hybrydowa to standard

Coraz więcej pracowników będzie pracować zdalnie – mówi Adam Dyszkiewicz, business development manager w Lenovo Polska.

UOKiK sięga po sztuczną inteligencję. Bot sprawdzi umowy i odczyta nasze emocje

UOKiK sięga po sztuczną inteligencję, która będzie wychwytywała klauzule niedozwolone. Pracuje też nad technologią AI, która przeanalizuje opinie konsumentów na temat jakości produktów.

Jedna z największych niemieckich stoczni ogłosiła upadłość

Upadek stoczni MV Werften. To problem dla Meklemburgii-Pomorza Wschodniego, gdzie MV Werften zatrudnia 2000 osób.

Katar sprzedaje bilety na mundial. Tanio nie jest

Kibice mogą już kupować bilety na rozgrywki Pucharu Świata w Katarze. Dobre miejsca na mecz finałowy Pucharu Świata, to wydatek bliski 1,6 tys. dolarów (5850 riali).

Zderzenie z ptakiem przyczyną awaryjnego lądowania koreańskiego F-35A

Południowokoreańskie media, powołując się na Ministerstwo Obrony Republiki Korei, poinformowały, że bezpośrednią przyczyną awaryjnego lądowania samolotu Lockheed Martin F-35A Lightning II, które miało miejsce 4 stycznia w bazie lotniczej Seosan, było zderzenie z ptakiem.

Stary włoski lotniskowiec stanie się pływającą platformą startową rakiet

Giuseppe Garibaldi (C 551) to włoski lotniskowiec, który służbę w Marina Militare rozpoczął 30 września 1985 r.

Milionerzy wzywają „Opodatkujcie nas!”

Ponad setka milionerów i miliarderów wystosowała apel do rządów, który da się streścić w trzech słowach – opodatkujcie nas natychmiast!

Nowe pasmo łączności 5G znów odroczone

Operatorzy AT&T i Verizon odroczyli na jakiś czas wprowadzenie pasma nowej łączności 5G na niektórych lotniskach w USA, aby nie doszło do chaosu w transporcie lotniczym, czego obawiali się przewoźnicy. Prezydent Joe Biden podziękował za to obu operatorom.

BBC będzie kasować seriale i programy. Rząd zamroził opłaty

Rząd Borisa Johnsona zdecydował zamrozić brytyjski odpowiednik abonamentu RTV na dwa lata.

Brzoska, Miłek, Pawiński, a także Hajdarowicz. Liderzy polskiego biznesu w 2021 r. według magazynu „Forbes”

„Wszyscy pokazali, że potrafią działać z rozmachem” – czytamy we wstępie do rankingu „Liderzy Biznesu 2021”. Na pierwszym miejscu znalazł się Rafał Brzoska, twórca InPostu. Grzegorz Hajdarowicz, główny inwestor i Przewodniczący Rady Nadzorczej Gremi Media SA zajął 17 pozycję w zestawieniu. Wyboru dokonało jury złożone z 16 bankierów inwestycyjnych i doradców biznesowych.

Kolejny przetarg w CPK. Tym razem na 2,5 mld złotych

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła Postępowanie na tzw. Inżyniera Kontraktu. Dotyczy on usług związanych z budową kolejowych „szprych” w całej Polsce. Szacowana wartość umowy ramowej to 2,5 mld zł. I ma ona obowiązywać na 8 lat.

Wraca ruch na Lotnisku Chopina. Koniec pandemicznej recesji?

Dokładnie 7473734 pasażerów odprawił stołeczny port w 2021 roku. Tylko grudniu z Lotniska Chopina skorzystało 741 tys. pasażerów. Jest to 40 proc. wyniku z rekordowego roku 2019. Cieszy i to, że odbudowuje się również ruch tranzytowy i rosną przewozy cargo.

"Zwierzęce instynkty w ekonomii”. Prezes NBP napisał książkę

– Powstanie kapitalizmu i idei wolnego rynku wynika z przemożnej chciwości – jednego z podstawowych ludzkich instynktów (…). W realnym świecie nigdy nie było i nie będzie czystego kapitalizmu i pełnej dominacji rynku nad społeczeństwem, bo równie silny jak chciwość jest instynkt poszukiwania bezpieczeństwa – pisze prezes NBP Adam Glapiński w wydanej właśnie książce.

Udany początek ferii w górach. Gdzie najchętniej jadą Polacy?

Mimo pandemii na urlop wyjeżdża duża część Polaków. Aż połowa wybiera wyjazdy rodzinne. Mniejszą niż przed rokiem popularnością cieszy się wypoczynek ze znajomymi i obozy dla dzieci.

Chaos w przestrzeni kosztuje ponad 80 mld zł. Płacimy za to wszyscy

Za bałagan związany z nieprawidłową lokalizacją zabudowy każdy mieszkaniec Polski płaci 2,2 tys. zł rocznie – wyliczył Polski Instytut Ekonomiczny. Powodem jest m.in. brak planów miejscowych.

Globalna hossa na zielonym rynku pracy dociera także do Polski

W obszarach związanych ze zrównoważonym rozwojem powstaną na świecie miliony miejsc pracy. Tysiące z nich pojawią się w Polsce.

Pandemia osłabiła uczciwość firm

Chociaż niemal wszyscy pracownicy i menedżerowie w Polsce chcieliby, by ich firma mogła wykazać się etyką w biznesie, to co trzeci byłby gotów nagiąć te standardy dla własnych korzyści.

Nie czekają z opłatami na ministra kultury. Kina dostają rachunki

Organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi wysyłają do małych kin umowy w sprawie przyszłych rozliczeń. Mimo że trwa spór.