Przedsiębiorcy wspólnotowi oraz obywatele UE mają prawo wjazdu na terytorium Włoch i przebywania we Włochy

Usługi budowlane we Włoszech – jakie są obowiązki przedsiębiorstwa zagranicznego?

Na polskie przedsiębiorstwa będące wykonawcami usług w sektorze budowlanym na terenie Włoch, oprócz interesujących zleceń, czeka także wiele obowiązków do spełnienia.

Rolnictwo

Rosja płonie coraz szybciej, Syberia walczy z ogniem

Fidżi nie wypuści olbrzymiego jachtu oligarchy

Sąd Fidżi odrzucił apelację w sprawie aresztowania jachtu Amadea rosyjskiego oligarchy Sulejmana Kerimowa. Na początku maja luksusowa jednostka wielkości boiska piłkarskiego została aresztowana na wniosek Stanów Zjednoczonych.

Jest porozumienie kontrolerów z PAŻP co do wynagrodzeń. Koniec konfliktu bliżej

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego zawarły wstępne porozumienie w sprawie zmian w regulaminach pracy i wynagrodzeń. Oznacza to, że finał sporu o polskie niebo jest coraz bliższy.

Koniec Fish&Chips? Rosnące ceny zagrażają brytyjskiej tradycji

Wojna w Ukrainie zagraża tradycyjnej brytyjskiej potrawie. Rosną ceny ryb, oleju i mąki.

Ostatnie dni zapisów do Poland Business Run 2022!

To już ostatni moment, by zarejestrować firmową drużynę do biegu sztafetowego Poland Business Run, który odbędzie się 4 września.

Gdzie w te wakacje rzadziej usłyszymy język rosyjski

W tym roku na wakacje wyjedzie co najwyżej 10 proc. Rosjan, z tych którzy zazwyczaj spędzali urlop zagranicą. To, dlatego znacznie rzadziej niż w poprzednich latach usłyszymy podczas urlopu język rosyjski.

Co dalej z zakupami śmigłowców? Posłowie pytają MON

Na stronach Kancelarii Sejmu opublikowana została interpelacja posła Pawła Bejdy (Klub Parlamentarny Koalicja Polska) dotyczącą zakupu śmigłowców dla Wojska Polskiego.

Izrael nie zmienił zdania. Ukraina nie dostanie pocisków Spike

Amerykański portal informacyjny Axios podał, że rząd Izraela po raz kolejny odmówił administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena wydania zgody na dostawę izraelskiej broni Ukrainie. Ostatnia faza dwustronnych rozmów na ten temat trwała od dwóch tygodni.

Putin o opuszczaniu Rosji przez zachodnie firmy: Dzięki Bogu

Zdaniem prezydenta Federacji Rosyjskiej lukę po zachodnich koncernach wypełnią rosyjskie firmy, a na import dóbr luksusowych i technologii sposób się znajdzie.

KLM tymczasowo wstrzymuje sprzedaż biletów na loty z Amsterdamu

Holenderska linia lotnicza KLM poinformowała, że częściowo zawiesi sprzedaż biletów na wszystkie loty odlatujące z lotniska Amsterdam Schiphol do poniedziałku, ponieważ lotnisko zmaga się z przepełnieniem z powodu niedoboru pracowników ochrony.

Amica pod presją wzrostu kosztów

Grupa w pierwszym kwartale 2022 roku zwiększyła przychody o blisko 6 proc., a zyski odczuwają gigantyczne wzrosty kosztów

Justin Timberlake sprzedał swój cały dorobek muzyczny za 100 mln dolarów

Piosenkarz i producent muzyczny Justin Timberlake sprzedał firmie Hipgnosis Song Management prawa do katalogu swoich utworów - informuje Reuters.

NIE dla dezinformacji w sprawie cen wody i ścieków

Artykuł Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, który ukazał się na tych łamach 13 maja, pt. „Ceny za wodę i ścieki pod kontrolą”, budzi niepokój branży wodociągowo-kanalizacyjnej, pracującej 24 godziny na dobę, dzień po dniu, na rzecz mieszkańców Polski.

Węgry: Obcokrajowcy zapłacą za benzynę więcej. Będą sprawdzane rejestracje

Tańsza benzyna na stacjach ma przysługiwać wyłącznie obywatelom Węgier. Kierowcy aut posiadających zagraniczne rejestracje będą musieli zapłacić więcej – ogłosił szef kancelarii premiera Węgier.

Stacje paliw gonią sklepy. Pomaga niedzielny zakaz handlu

Choć stacji paliw jest mniej niż 7 tys., to sklepy przy nich generują już ponad 12 mld zł obrotów. Walka o klientów będzie się zaostrzać, zwłaszcza z kurczącym się sektorem handlu tradycyjnego.

Europejskie linie lotnicze liczą na udany sezon wakacyjny

Przewoźnicy intensywnie szukają klientów. Promocja goni promocję, pojawiają się nowe kierunki, wraca egzotyka i walka o pasażerów przesiadkowych. Ale nie ma co liczyć, że polecimy bardzo tanio.

Rząd Viktora Orbána sięga po zyski dużych spółek

Zapowiedź wprowadzenia podatku od zysków nadzwyczajnych doprowadziła do ostrej wyprzedaży węgierskich aktywów przez inwestorów.

Polacy coraz bardziej zielenieją. Wciąż potrzeba jednak edukacji i regulacji

Dziś już większość konsumentów podejmuje działania, które ograniczają ich negatywny wpływ na środowisko, choć to zaangażowanie ogranicza brak wiedzy. Potrzebne są działania edukacyjne i regulacje wspierające zieloną konsumpcję.

Allegro tnie prognozy, ale nadal liczy na zwyżki

Nasza oferta to dobra odpowiedź na czasy wysokiej inflacji i presji na portfele kupujących – przekonuje zarząd handlowej grupy.