Handel

Inflacja osłabia patriotyzm Polaków. Teraz najważniejsze jest by było tanio

Dla Polaków liczy się coraz mniej nie tylko kraj pochodzenia, ale też marka czy ekologiczne składniki. Absolutnym priorytetem jest, ile za zakupy trzeba zapłacić. Trzeba się liczyć z pogłębieniem trendu.

Litwa zakaże węgla i torfu. Przyśpieszy inwestycje w OZE

Od 2025 roku Litwa wprowadzi zakaz stosowania stałych paliw kopalnych – węgla kamiennego, brunatnego i torfu. Zakaz obejmie wszystkie rodzaje działalności: produkcję ciepła, gotowanie i podgrzewanie wody.

Polacy najczęściej polecają markę Allegro

Platforma handlowa wraca na pozycję lidera rankingu w Polsce. Na świecie prowadzą Samsung, Toyota i Netflix.

Unia jest bliska uwolnienia się od gazu z Rosji

Zanim rosyjski reżim napadł na Ukrainę, udział rosyjskiego gazu w rynku Unii sięgał 41 procent. Po ośmiu miesiącach spadł do 7,5 procent, a Gazprom nerwowo szuka nowych rynków.

Afera drobiowa. Niemiecki właściciel zabrał głos: „Jesteśmy wstrząśnięci”

– Grupa Stern-Wywiol jest mocno wstrząśnięta całą sytuacją – pisze niemiecki właściciel polskiej spółki Berg+Schmidt, której niezbadane dodatki do pasz wywołały właśnie aferę drobiową.

Rząd szykuje kolejne obniżki cen na rynku hurtowym energii

Prace nad kolejną ustawą obniżającą ceny energii w hurcie trwają, a założenia dotyczące takiego rozwiązania mają pojawić się jeszcze w tym tygodniu. Rozwiązania miałyby być nakierowane na odbiorców wrażliwych i sektor małych i średnich przedsiębiorstw – dowiaduje się „Rzeczpospolita”.

Najlepsze prace młodych polskich projektantów nagrodzone w konkursie Young Design 2022.

Podczas uroczystej Gali Konkursu Young Design przyznano nagrody projektantom młodego pokolenia, którzy w tym roku zaprezentowali najlepsze projekty realizujące ideę dobrostanu i podnoszenia jakości życia.

Ukrainie grożą niedobory energii. Co z eksportem do Polski?

Sytuacja powstała po rosyjskiej deklaracji aneksji czterech ukraińskich obwodów może zagrażać bezpieczeństwu energetycznemu Ukrainy – wynika z analizy opublikowanej przez Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW).

Ceny gazu idą w dół. Rynki zareagowały na wieści z Francji i Włoch

Ceny gazu kontynuują spadek. W środę pomagają dwie wiadomości – pełne magazyny gazu we Francji i wznowienie dostaw rosyjskiego gazu do Włoch.

Elektryczne ciężarówki na kablu grubym jak ręka

Megawatowe ładowarki są już gotowe, ale nie ma jeszcze standardu ich podłączenia do samochodu.

To miała być przyszłość inwestowania. Po roku nikt się nią nie interesuje

Boom na cyfrowe „dzieła sztuki” to już historia. W ub.r. rynek ten wzrósł o 8500 proc., jednak od stycznia br. globalna branża tzw. niewymiennych tokenów runęła aż o 97 proc.

W III kwartale stabilizacja cen mieszkań i domów

Popyt na mieszkania i domy pikuje za sprawą paraliżu rynku kredytów. Ceny nieruchomości stabilizują się, w grze są ciągle kawalerki i działki.

Hakerów się boimy, ale sami ich zapraszamy

Liczba cyberataków systematycznie rośnie. Polacy często sami otwierają przestępcom drzwi, nie przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W pociągach pasażerów już więcej niż przed pandemią

Kolei mocno przybywa w tym roku pasażerów. Z danych Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) wynika, że od stycznia do końca sierpnia pociągi przewiozły ponad 219,3 mln podróżnych.

Krzysztof Drynda, prezes PAIH: Polscy inwestorzy czekają, by wejść na ukraiński rynek

Potrzeby tego kraju są ogromne. Dziś najważniejsza jest odbudowa infrastruktury krytycznej, ale też drogowej czy energetycznej – mówi Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Ta branża w Polsce wciąż rośnie. Zatrudnia i daje podwyżki

Globalne spowolnienie nie hamuje producentów oprogramowania. Większość z nich chce w II połowie br. szukać nowych pracowników i podwyższać stawki.

Ukraina dała naszej zbrojeniówce impuls do działania. Bezprecedensowe inwestycje

W zbrojeniówce ruszają duże inwestycje. Do zwiększenia mocy dyskretnie sposobią się nawet firmy niedawno zbudowane. Ich możliwości produkcyjne przestały wystarczać w czasie wojny w Ukrainie i w obliczu nowych zagrożeń.

Ukraina walczy, produkuje i eksportuje. Handel zagraniczny największy od lutego

We wrześniu wielkość ukraińskiego eksportu wzrosła w porównaniu z sierpniem o ponad 23 proc. do 4,144 mld dol. To najlepszy wynik od lutego. Ukraina eksportowała przede wszystkim zboże, olej słonecznikowy, prąd i produkty sektora górniczo-hutniczego.

Ministerstwo robi unik w sprawie alkoholu i ustawy z PRL

Sąd potwierdził, że sklepy nie łamią prawa sprzedając alkohol online, choć prawo tego nie reguluje. Szansa na zmiany są jednak niewielkie.