Prezes Paweł Niewiadomski podsumował ostatnie półtora roku działań PIT Tendencje

PIT: Nie wyszliśmy na ulice, woleliśmy negocjować. To dało efekty

Od pierwszego dnia pandemii Polska Izba Turystyki pracuje nad restartem turystyki. Wybraliśmy drogę lobbowania, negocjowania i współpracy z władzami na rzecz łagodzenia skutków kryzysu dla branży turystycznej. To się opłaciło.

Innowacje

Powstał ekstremalnie wytrzymały materiał. Inspiracją była kolczuga

E-faktury, czyli już wkrótce fakturowanie trafi do sieci

Od 2023 r. obligatoryjne będzie wystawianie faktur elektronicznych. Rada Ministrów przyjęła projekt zmian do ustawy VAT wdrażającej Krajowy System e-Faktur (KSeF). Rozwiązania najpierw będzie stosowane dobrowolnie, a od 2023 r. już obligatoryjnie.

Prezes POT: Liczymy na większy budżet na promocję turystyki

Staramy się o dość znaczne zwiększenie budżetu na promowanie polskiej turystyki - ujawnił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

W Chinach 81 produktów ze Stanów bez cła

Chiny przedłużyły o 7 miesięcy zwolnienie z cła 81 produktów amerykańskich — podał resort finansów w Pekinie.

Bank Światowy manipulował ratingiem Doing Business. Raport już się nie ukaże

Pracownicy Banku Światowego (BŚ) zaniżali lub zawyżali wskaźniki państw z prestiżowego ratingu warunków dla biznesu - Doing Business. Korzystały na tym m.in. Chiny i Arabia Saudyjska. W sprawę zamieszana jest szefowa MFW. Doing Business znika na zawsze.

Rząd Czech zatwierdził zakup armatohaubic CAESAR

Minister obrony Republiki Czeskiej Lubomír Metnar zatwierdził zakup 52 155 mm armatohaubic samobieżnych na podwoziu kołowym CAESAR dla Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Republiki Czeskiej.

Przebity drogowy tunel do Świnoujścia

Kończy się drążenie tunelu pod Świną w Świnoujściu. - Maszyna TBM drążąca tunel już przeszła pod cieśniną i dotarła do ściany komory odbiorczej na wyspie Wolin – poinformowała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Amica na fali boomu w AGD

W pierwszej połowie 2021 r. grupa zwiększyła przychody o 24% rdr, do 1,6 mld zł, rosnąc we wszystkich obszarach geograficznych i we wszystkich kategoriach asortymentowych.

Grzej, płać i płacz. To będzie drogi sezon grzewczy

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził trzecią podwyżkę gazu w tym roku. To oznacza, że sezon grzewczy, który lada moment się zacznie, mocno uderzy po kieszeni. Za portfele powinni złapać się też mieszkańcy bloków. Im grożą nawet 20-procentowe podwyżki.

Greccy hotelarze zadowoleni z obłożenia. „A sezon jeszcze trwa”

W wielu regionach Grecji sezon turystyczny jeszcze się nie zakończył, a przychody branży turystycznej już doszły do 50 procent tego, co uzyskała ona w rekordowym roku 2019. To pozytywne zaskoczenie - uważa szef tamtejszej Federacji Hotelarskiej.

Wytwarzamy ponad 3,3 mld zł wartości dodanej dla gospodarki

Aby móc prowadzić biznes, planować wieloletnie inwestycje, a przede wszystkim rozwijać się w sposób zrównoważony, biorąc pod uwagę aspekty ekologiczne i społeczne, potrzebujemy przewidywalnego i stabilnego otoczenia regulacyjnego – mówi Natalia Stroe, dyrektor generalna Polski i krajów bałtyckich w Coca-Cola Poland Services.

Global Cosmed buduje potencjał rozwoju

Zdaniem zarządu bieżąca cena akcji jest niedowartościowana i nie odzwierciedla możliwości naszej Grupy Kapitałowej. Jest to dobry moment na pozyskanie akcji – mówi Magdalena Mielimonka, wiceprezes zarządu Global Cosmed SA.

Ryanair zwiększa przewozy i podniesie ceny biletów

Tani irlandzki przewoźnik podwyższył 5-letnią prognozę przewozu pasażerów i zapowiedział dużo droższe bilety latem 2022. Na giełdzie w Dublinie jego akcje zdrożały o ponad 8 proc.

Ryanair otworzył własne centrum szkoleniowe. Zapłacił 50 milionów euro

Zatrudnienie 5 tysięcy nowych członków załóg to plan Ryanaira na najbliższe 5 lat. Przewoźnik chce w 2025 roku obsłużyć 200 milionów pasażerów, o 33 procent więcej niż w rekordowym roku 2019.

Politycy znów dokręcą śrubę operatorom

Wyższe koszty w kraju, niższe – przynajmniej przejściowo – przychody za granicą. Tak mogą skończyć się dla telekomów prace nad prokonsumenckim prawem.

Czy czeka nas wysyp polskich firm wartych miliard dolarów

Mamy coraz więcej nowych, innowacyjnych spółek, które są na prostej drodze do statusu jednorożca. Kto pójdzie w ślady DocPlannera i zniweluje przepaść, która dzieli nas od reszty Europy?

Kolejowy świat w jednym miejscu

Za cztery dni otwarcie Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO.

Z kupnem nowego auta są coraz większe problemy

Brak półprzewodników mocno wyhamowuje europejski przemysł motoryzacyjny. Po czterech miesiącach odrabiania strat sprzedaż aut w UE tąpnęła.

Energa i Orlen nie chcą negocjacji

Rozmów z mniejszościowymi akcjonariuszami gdańskiej spółki dotyczących wycofania jej akcji z giełdy nie było i nie są planowane. Podobnie jest ze sprawą ewentualnej podwyżki przez Orlen ceny za walory Energi.