Budownictwo

Mieszkania będą tańsze

Firmy może i nie budują więcej, ale zmieniają strukturę oferty. Więcej lokali powstaje z myślą o Bezpiecznym Kredycie. To obniży średnie ceny na rynku.

Chcą podbić cenę ropy. Saudowie zaskoczyli inwestorów

Arabia Saudyjska zaskoczyła inwestorów decyzją o dużym cięciu poziomu wydobycia ropy naftowej.

URE: koncerny PGE i Enea bez wyższej taryfy

Dwie największe spółki nie dostaną wyższych taryf za energię elektryczną. Muszą poradzić sobie z gorszymi wynikami w obrocie, ale jako grupy nadal będą dobrze zarabiać.

Rosja ma coraz mniej pieniędzy na wojnę z eksportu ropy i gazu

Gwałtownie spada strumień pieniędzy, jaki przez dziesięciolecia płynął do budżetu Kremla z eksportu ropy i gazu. To konsekwencja wywołanej przez Kreml wojny - sankcji, pułapów cenowych i trudności logistycznych w sprzedaży surowców.

Pride Month problemem dla firm? Prawicowe bojkoty mogą być skuteczne

Czerwiec to już od kilku lat tradycyjny okres celebracji mniejszości pod hasłem „Pride Month”. Jednak ostatnie przypadki bojkotów marki Bud Light i sieci sklepów Target dowodzą, że może ona przynosić też problemy.

Lotnictwo odżywa. Ma być więcej pasażerów w samolotach, ale skromne zyski

To już pewne. Linie lotnicze wyszły z kataklizmu, jaki spowodowała pandemia koronawirusa. To nie oznacza jednak, że mogą komfortowo inwestować. Bo zysk jest niewielki — wynika z prognoz Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).

„Ceny w knajpach odleciały". Paragon grozy za frytki na festynie

Autorka bloga Krytyka Kulinarna zamieściła w mediach społecznościowych paragon za frytki. Cena za to popularne danie może zaskoczyć.

Ponad 28 mln zł zebrano podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2023

- Każdy, kto krytykuje polskich przedsiębiorców, powinien się wstydzić - mówił Rafał Brzoska, polski przedsiębiorca i twórca InPostu podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2023. W czasie imprezy udało się zebrać ponad 28 mln zł, które zostaną przeznaczone na edukację i wsparcie psychologiczne dla dzieci z polskich domów dziecka, dzieci ulicy z Ghany i dzieci z Ukrainy.

Traktory znikają w Wielkiej Brytanii. Trop prowadzi do Rosji

Wielką Brytanię ogarnęła fala kradzieży sprzętu rolniczego. Liczba kradzieży u farmerów wzrosła 300-krotnie w pierwszym kwartale tego roku. Policja wskazuje na Rosję.

Niezwykła kolekcja legendarnego hollywoodzkiego aktora trafi na licytację

Przez ponad 50 lat Paul Newman i Joanne Woodward byli małżeństwem i jednocześnie kolekcjonerami. Teraz ponad 300 przedmiotów, które zgromadzili w tym czasie zostanie sprzedanych na aukcji Sotheby's.

Konferencja Infoshare 2023. Festiwal społeczności napędzanej technologią!

Ponad 6000 tysięcy uczestników, ponad 500 startupów, korporacje oraz blisko 200 ekspertów z całego świata, którzy podzielili się wiedzą na 9 scenach Infoshare. Tak wyglądał Infoshare 2023! Największa technologiczna konferencja w CEE odbyła się w maju w Gdańsku.

Bruksela przedłuży zakaz importu zboża z Ukrainy do Polski i sąsiadów

KE zaproponowała od wtorku zakaz importu czterech produktów do krajów objętych kryzysem zbożowym - informuje Robert Telus, minister rolnictwa. - Jest to projekt, ale mam nadzieję, że wejdzie w życie od jutra - tweetuje minister.

Niemiecki koncern chciałby odkupić swój rosyjski biznes. Stawia warunki

Niemiecki koncern produkujący dobra konsumpcyjne Henkel chce nadal stawiać na akwizycję - poinformował dyrektor generalny firmy Carsten Knobel niemieckiej gazecie „Rheinische Post”. Nie wykluczył także odkupienia swojego rosyjskiego biznesu w przyszłości.

Pogarsza się kondycja Azotów

Koncern wystąpił do banków z wnioskiem, aby te zawiesiły na półtora roku stosowanie niektórych zapisów zawartych w podpisanych umowach kredytowych.

Brakuje w Polsce specjalistów do produkcji baterii e-aut

System edukacyjny w Polsce nie nadąża za dynamicznie rozwijającymi się inwestycjami w branżach związanych z elektromobilnością.

Aukcja 5G w czerwcu

Na ostatniej prostej do tzw. aukcji 5G Urząd Komunikacji Elektronicznej pyta o opinię kancelarię prawną.

Brazylia może być dla polskich firm bramą na cały kontynent

Pomimo wielu barier wszystkie procedury związane z wchodzeniem na brazylijski rynek są do pokonania. Trzeba tylko się gruntownie przygotować – mówi Wojciech Baczyński, dyrektor generalny Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej.

Skuteczny sposób na podniesienie innowacyjności firm z sektora MŚP

Z projektu Sieć Otwartych Innowacji realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. skorzystało łącznie ponad 170 przedsiębiorstw. Fundusze europejskie pomogły im podnieść ich konkurencyjność.

Zmiana w fotelu ministra odpowiedzialnego za atom

Ogłoszone w piątek zmiany na stanowisku sekretarza stanu i pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej to finał pewnego etapu atomowego projektu rządu.