Rosyjska szczepionka Sputnik V Biznes

Sputnik V to za mało. Rosja zezwoli na zagraniczne szczepionki?

Rosja otrzymała dwa wnioski od zagranicznych producentów o rejestrację szczepionki przeciwko koronawirusowi. Trwa proces ich rejestracji. Wejść na rosyjski rynek stara się Astra Zeneca i firma z Chin.

Ropa

Po gazie kolej na ropę. Rosja ogranicza dostawy do Unii

JLL: Sprzedaż mieszkań w największych miastach spadnie, ale ceny nie

Wzrost stóp procentowych przekłada się na ostudzenie koniunktury na rynku mieszkaniowym. Zdaniem ekspertów JLL trudno oczekiwać, by wraz z malejącym popytem zaczęły spadać ceny.

Asseco przejmuje firmę z Krakowa. Mocna konsolidacja w nowych technologiach

Asseco właśnie kupiło udziały w krakowskiej spółce Pirios, a koncern Snowflake przejął software house Pragmatists. Kolejne transakcje w tej branży to tylko kwestia czasu.

Sklepy po cichu podnoszą ceny przed obniżką VAT

Część sieci zapowiada obniżki cen, ale inne po cichu podnoszą je teraz, by po spadku podatku etykiety wyglądały „lepiej". Wszyscy patrzą na dyskonty wytyczające rynkowe trendy.

Lotnisko we Frankfurcie wstrzymuje przeładunki

Lufthansa Cargo poinformowała klientów, że wstrzymuje wszystkie transporty cargo, które miałyby być przeładowywane we Frankfurcie. Powodem jest wzrost zachorowań na mutację koronawirusa, Omikrona wśród pracowników lotniska.

Dobry sposób na poprawę pozycji na rynku pracy

Rozwój kariery zawodowej niejednokrotnie nie jest możliwy bez dodatkowych studiów pozwalających zdobyć nie tylko nową fachową wiedzę, ale też nowe kompetencje.

Piloci linii lotniczych nadal uziemieni przez pandemię

Ponad jedna trzecia pilotów linii lotniczych nie może nadal pracować z powodu pandemii - wynika z kolejnej ankiety. Poprawa jest nieduża, rok temu ponad połowa tych fachowców była uziemiona.

Sparaliżowany mężczyzna żąda od Ubera 63 mln dolarów odszkodowania

Mężczyzna, który po wypadku w trakcie podróży Uberem został sparaliżowany na całe życie, pozywa firmę i żąda od niej 63 mln dolarów.

Elon Musk chce zapłacić nastolatkowi 5 tys. dolarów za zaprzestanie śledzenia

Elonowi Muskowi nie spodobał się fakt, że 19-latek prowadzi konto śledzące prywatny odrzutowiec Muska. Zaoferował niewielką kwotę za zaprzestanie śledzenia.

KGHM zapowieda podwyżki i bonusy dla pracowników

Płace w koncernie wzrosną w tym roku o 10 proc. Będzie za to ulga w podatku miedziowym.

Rekordowy optymizm prezesów w Polsce i na świecie

Ponad trzy czwarte top menedżerów na świecie i 70 proc. w Polsce przewiduje w tym roku poprawę koniunktury w gospodarce. To najbardziej optymistyczne ocena od dziesięciu lat.

PGNiG: Inwestycje w Norwegii nie są zagrożone

Problemy na rynku gazu, wysokie ceny surowca nie zmienią planów PGNiG i nie dotkną inwestycji w norweskie złoża na potrzeby Baltic Pipe.

Szpitale i wspólnoty mieszkaniowe pod gazową ochroną. Duda podpisał ustawę

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu. Celem ustawy jest m.in. ochrona mieszkańców budynków wielolokalowych i niektórych odbiorców wrażliwych przed drastycznymi podwyżkami rachunków za gaz.

Tesla z rekordem, ale bez nowych modeli w tym roku

Amerykański producent aut elektrycznych w czwartym kwartale 2021 roku osiągnął rekordowe wyniki, ale ostrzegł, że z powodu problemów z zaopatrzeniem w tym roku nie będzie w stanie ruszyć z produkcją nowych modeli.

Orlen z największymi zyskami w historii. Ten rok też będzie rekordowy

W ubiegłym roku płocki koncernu zanotował najwyższe w swojej historii przychody i zyski. Podobnie było z inwestycjami. W tym roku wydatki na różne przedsięwzięcia również mają być rekordowe.

Nielegalny eksport samochodów do Afryki. Ghana zakazuje importu starych aut

Wiele starych samochodów trafia nielegalnie do Afryki. Takie auta cieszą się na kontynencie afrykańskim dużą popularnością ze względu na cenne podzespoły. Sama Ghana importuje 100 000 samochodów rocznie.

Orlen odpowiada na apel o wstrzymanie fuzji z Lotosem

Zdaniem Gospodarczego Gabinetu Cieni Business Centre Club, z punktu widzenia interesu Skarbu Państwa fuzja Orlenu z Lotosem nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia. Orlen stara się jednak uzasadnić sens tego procesu. BCC apeluje o wstrzymanie tego procesu.

Końca sporu o Turów nie widać. Czechy chcą rozmów obu premierów

Spór o kopalnię węgla brunatnego Turów nadal trwa. – Negocjacje z Polską w sprawie kopalni „Turów" nie zostały jeszcze zakończone i nie można podpisać umowy – powiedział po posiedzeniu rządu szef czeskiego gabinetu Petr Fiala. Czesi chcą nadal prowadzić rozmowy z Polską.

Boom na polskie startupy sięga zenitu. Rekordowe inwestycje

Boom na młode, innowacyjne spółki sięga zenitu – popłynęło do nich w ub.r. ponad 3,6 mld zł. To więcej niż w historycznie najlepszych dotąd latach 2019 i 2020 razem wziętych. Z rynku płyną sygnały, że 2022 r. będzie jeszcze lepszy.