Jednym z hitów filmowych dostępnych na Skyshowtime jest Top Gun: Maverick z Tomem Cruise`m Usługi

Więcej czasu na streaming przed telewizorem. Pomógł im SkyShowtime

Platformy streamingowe na telewizorach oglądano w Polsce w lutym 2023 roku o minutę dłużej niż w styczniu. Widzowie przeznaczyli na nie po raz pierwszy ponad 6 proc. czasu – wyniki badania The Gauge.

Jak Polacy oszczędzają? Wypożyczają sprzęt zamiast kupować

Aż 70 proc. Polaków zgadza się, że chcąc ograniczyć wydatki, zamiast kupić samochód, sprzęt elektroniczny czy sprzęt budowlany, wystarczy go wypożyczyć.

Wisława Szymborska w wersji Lego. Akcja z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Poezji polska noblistka pojawiła się w wersji… figurki Lego.

Nadciąga Siła Syberii-2, ale nie wiadomo kiedy ruszy

Rosja zbuduje drugi gazociąg ze złóż gazowych Syberii do Chin przez Mongolię. Przepustowość ma wynieść 50 mld m sześc. gazu rocznie. Końcowej umowy jednak wciąż nie podpisano.

E-Kiosk: EBITDA w górę o 8 proc. Przychody wzrosły o 9 proc.

W ubiegłym roku firma e-Kiosk (kontrolowana przez Gremi Media), do której należą platformy e-Kiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i ebookami oraz agencja marketingowa eContentLAB.pl, wypracowała wzrost przychodów o 9 proc. w stosunku do roku 2021, osiągając poziom, 13 869 tys. zł, a wskaźnik EBITDA wyniósł 5 026 tys. zł wobec 4 658 tys. zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 8 proc.

Obajtek: Nie będę hipokrytą. Nie da się Orlenu odciąć od polityki

– Nie da się Orlenu odciąć od polityki, zwłaszcza że to politycy tworzą programy gospodarcze, a działania naszej spółki, żeby były skuteczne, muszą być spójne z wizją na gospodarkę – podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z Onetem.

Przeszukania w lokalach Red Bulla. KE: możliwa zmowa kartelowa

Funkcjonariusze pionu konkurencji Komisji Europejskiej dokonali przeszukań w lokalach Red Bulla w kilku krajach europejskich, aby ustalić, czy austriacki producent napojów energetycznych naruszał przepisy o konkurencji, zakazujące zmowy kartelowej i ograniczania działalności handlowej.

Rosną koszty firm przewozowych z powodu Rosji

Koszty ubezpieczenia i zgodności z obowiązującymi przepisami firm przewozowych będą wysokie, bo zachodnie ograniczenia w handlu z Rosją i możliwość dalszych sankcji utrudniają globalny handel — stwierdziła międzynarodowa firma prawna DWF z Manchesteru.

Amerykanie chcą znów latać do Europy

Rośnie liczba Amerykanów, którzy szukają w internecie pakietów wypadów do Europy mimo drożejących biletów, gorszych perspektyw gospodarczych i ryzyka zatorów na największych lotniskach.

Columbus przetrwał trudny 2022 r. Ma plan, jak nabrać sił

Zmiana ustawy dla prosumentów obowiązująca od 1 kwietnia 2022 r., ustawa zamrażająca ceny energii i najwyższy od 17 lat poziom stóp procentowych przełożył się na słabsze wyniki firmy Columbus Energy, która za kilka w najbliższym czasie może zadebiutować na rynku głównym GPW.

Jest pomoc dla przemysłu energochłonnego

Wsparcie w ramach pomocy dla przedsiębiorstw energochłonnych zostanie wypłacone 208 firmom, a suma udzielonej pomocy to ponad 2,4 mld zł – przekazał we wtorek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Otoczenie prawne nie sprzyjało wynikom PGE

Największy producent prądu w Polsce opublikował wyniki finansowe i operacyjne za 2022 r. Powtarzalny zysk EBITDA w 2022 r. wyniósł ponad 7 mld zł, czyli o 12 proc. mniej w porównaniu z 2021 r. W efekcie ustawy mrożącej ceny energii firma musiała dokonać odpisów aktualizacyjnych.

Efekt ChatGPT? Polacy zmieniają zdanie o sztucznej inteligencji

Konwersacyjna AI wyrasta na ulubiony temat rodzimych internautów. Tylko w lutym nad Wisłą o bocie ChatGPT wspomniano online aż 18 tys. razy.

Braki na stronie internetowej mogą doprowadzić do pozwów

Coraz więcej firm, też handlowych, jest pozywanych za niedostosowanie stron np. dla niepełnosprawnych. W marcu pozwano producenta notesów Moleskine.

Nowe kina tylko siłą rozpędu

Prezesi dwóch największych sieci multipleksów nad Wisłą zapowiadają, że mogą zamknąć nierentowne obiekty. Choć widzów przed dużym ekranem przybywa, nagromadziły się zobowiązania, a koszty wzrosły.

Gunnar Günther, prezes Kaufland: Jesteśmy jednym z największych płatników CIT wśród sieci

Rynek jest trudny, wyzwań nie brakuje, ale firma nadal będzie rozwijać sieć sklepów. W 2022 roku sprzedaż wzrosła do ok. 14,5 mld zł, a tylko podatku handlowego odprowadziliśmy ok. 170 mln zł – mówi Gunnar Günther, prezes Kauflandu.

Portugalski TAP wcześniej pozbył się strat

Narodowy przewoźnik TAP Air Portugal wypracował zysk w 2022 r., wcześniej niż przewidywał to plan restrukturyzacji, bo większe przychody i niższe koszty osobowe pokryły rosnące ceny paliwa. Lepszy bilans ułatwi jego prywatyzację.

Wysyp rosyjskich firm w Turcji. Oligarchowie znaleźli spokojną przystań

W 2022 roku Rosjanie założyli w Turcji ponad 1300 firm. To skok o 670 procent w ujęciu rocznym. Na rynku nieruchomości rosyjscy klienci stanowili jedną czwartą wszystkich nabywców.

Burgery i pizza z owadami. Takie dania można już zjeść w Polsce

Polska sieć restauracji wprowadziła do oferty burgery i pizzę z jadalnymi owadami. To pierwsza taka oferta w Polsce — informuje portal horecanet.pl.