Maciej Lasek Transport

Koleje Dużych Prędkości w ramach CPK zbudują polskie firmy

Pierwsze spotkanie w ramach Forum dialogu technicznego CPK. Budowa KDP szansą dla polskich firm.

Paliwa

Orlen inwestuje w usługi inżynieryjne

Czy Dreamlinerami można latać bezpiecznie? Boeing w ogniu pytań

Boeingami 787, czyli popularnie nazywanymi dreamlinerami, można latać bez obaw. Podobnie jest z B777 — zapewniali inżynierowie koncernu podczas internetowego spotkania z mediami. I podali dowody.

Auchan opuścił Rosję. Wielki majątek francuskiej sieci oficjalnie kupił 23-latek

Francuska sieć handlowa, która po rosyjskiej agresji na Ukrainę została w Rosji i wspomagała Kreml podatkami, ogłosiła, że sprzedała swoje rosyjskie aktywa. Ceny nie ujawniono, a nabywcą gigantycznego majątku oficjalnie jest 23-latek.

Promocja działań dla wspólnej przyszłości

TOGETAIR 2024 to już piąta edycja największego wydarzenia ekologicznego w Polsce, która po raz kolejny połączy przedstawicieli ze świata biznesu, administracji, NGO-sów i uczelni wyższych.

Koniec eldorado w polskim IT. Niższe płace i zwolnienia pracowników

Mocno rosną długi firm informatycznych i listy zwalnianych specjalistów, którzy coraz częściej idą na swoje. Kto najczęściej traci pracę?

Boom na rynku rowerów. Coraz większą popularnością cieszą się elektryczne

Doskonały początek roku potwierdzają sklepy stacjonarne i internetowe. Branża mocno liczy na modele elektryczne.

Anna Pruska, prezeska Comarchu: Ekspansja zagraniczna jest dla nas w tym roku kluczowa

Polska jest na dobrej drodze, aby dorównać największym europejskim gospodarkom. Bo my, Polacy, mamy w sobie ogromną determinację i dużą dozę przedsiębiorczości – mówi Anna Pruska, zarządzająca spółką Comarch.

Dyrektywa budynkowa nie umożliwi eksmisji

Rząd będzie miał dwa lata na implementację unijnych reguł do polskiego prawa. Podwyższenie standardów energetycznych w naszych domach stanie się faktem.

Wyrok dotyczący połączenia Orlenu z Lotosem zapadnie za miesiąc

Sąd Apelacyjny w Łodzi miał dziś ogłosić, czy uchwała walnego zgromadzenia gdańskiego Lotosu dotycząca połączenia z płockim koncernem była ważna. Odczytanie wyroku nastąpi jednak 15 maja.

Rosyjski LNG na celowniku USA. Zakłady w Arktyce mogą nigdy nie powstać

„Naszym celem jest uniemożliwienie dokończenia projektu Arctic LNG 2” – powiedział zastępca sekretarza stanu USA ds. zasobów energetycznych Geoffrey Pyatt na konferencji w Szwajcarii.

Niemcy: Europa jest otwarta na chińskie samochody, ale nie za wszelką cenę

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz opowiada się za otwartym i uczciwym europejskim rynkiem dla chińskich samochodów. Jednak w przemówieniu do grupy studentów w Szanghaju przestrzegł przed dumpingiem, nadprodukcją i naruszeniami własności intelektualnej.

Polacy przestaną kupować chiński miód? Mogą na to wpłynąć nowe przepisy

8 maja wchodzi w życie rozporządzenie, na mocy którego na opakowaniu miodu będzie musiał wyraźnie zostać podany kraj pochodzenia. W efekcie Polacy mogą już nie tak chętnie kupować mieszanki. To szansa dla polskich producentów.

Po ataku Iranu podwyżka cen ropy jest nieuchronna

Atak Iranu na Izrael spowodował kolejne napięcie na rynku ropy naftowej. O ile zdrożeje ten najbardziej upolityczniony surowiec, okaże się po tym, jak Izrael odpowie na irański atak.

Firmy coraz więcej pieniędzy wydają na krajowy sport. Będzie rekord?

Na sponsoring sportowy biznes wydał w ubiegłym roku 1,35 mld zł. W tym ma być jeszcze więcej. Kluczową rolę nadal pełnią spółki z udziałem Skarbu Państwa.

Poczta Polska dostanie wielki przelew z budżetu państwa

Poczta Polska, by przetrwać, zadłuża się na potężną skalę. Ale już nadciąga ratunek: lada moment na jej kontach pojawi się ok. 700 mln zł rekompensaty z budżetu państwa za nierentowne usługi powszechne – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Igor Klaja, prezes 4F: Budujemy polskiego Adidasa

Kontrakt z Narodowym Komitetem Olimpijskim Ukrainy będzie trampoliną dla zagranicznego rozwoju OTCF, właściciela marki 4F – mówi Igor Klaja, prezes i założyciel firmy. Jego plan do 2030 roku zakłada wejście do Chin.

Walka z dyskontami nie tylko na ceny żywności

Tanie sklepy to nie tylko Biedronka, Lidl czy Aldi. Konkurencję w produktach do domu, chemii i kosmetykach czy odzieży nakręcają również Pepco, Dealz czy Action.

Prezes Lufthansy pod specjalnym nadzorem

Carsten Spohr, prezes Lufthansa Group zawsze podróżuje z ochroniarzem — podaje niemiecki magazyn „Der Speigel”. Reporter tygodnika napisał o Spohrze reportaż po tym, jak spędził z nim cały dzień.

Ukraińcy polecą dla Wizz Aira

Nie ma co się dziwić, jeśli kupując bilet u węgierskiego Wizz Aira, polecimy ukraińską linią lotniczą SkyUp. W dodatku boeingiem, a nie airbusem.