Restauracje toną w długach, a połowa Polaków oszczędza na posiłkach

Sektor gastronomiczny jest już zadłużony na ponad 800 mln zł, zaś kondycję 2/3 firm można określić jako słabą. Firmy boją się wzrostu kosztów i utraty klientów, a co drugi Polak oszczędza na jedzeniu poza domem.

McDonald's zatrudniał dzieci: 10-latek nocą w okienku drive-thru

Amerykański Departament Pracy w raporcie o wynikach kontroli warunków pracy w tej sieci fast-food poinformował, że w stolicy Kentucky Louisville dwoje 10-letnich dzieci pracowało nawet na nocnych zmianach.

Roboty dostarczają już posiłki w Polsce. Najpierw w Warszawie

Podobne rozwiązania funkcjonują już w wielu krajach, teraz Pyszne.pl testuje dostawy na krótkich odległościach przy wykorzystaniu półautonomicznych robotów. Póki co przez miesiąc i tylko w Warszawie

Problem z nową kawą w Starbucks. Klienci pędzą po niej do łazienki

Starbucks promuje nową, wspaniałą kawę z oliwą z oliwek, ale wielu klientów po spróbowaniu szybko staje się sceptyczna. I nic dziwnego.

Japońska policja aresztowała „sushi terrorystów”. Dla nich to była dobra zabawa

Policja w Japonii aresztowała dwóch mężczyzn za zanieczyszczenie wspólnej miski z marynowanym imbirem w restauracji typu fast food. Mężczyźni nagrali i opublikowali filmik ze swojego „dowcipu” w mediach społecznościowych.

Ban na telefony podczas jedzenia. Tak restauracja walczy o… dobre wrażenia

Tokijska restauracja z ramenem pilnuje, by klienci jedli, a nie oglądali filmy. I nie chodzi tu tylko o zajmowanie miejsca - właściciel podkreśla, że chodzi o smak.

McDonald's tymczasowo zamyka biura w USA, przygotowuje się do dużych zwolnień

Amerykański koncern McDonald's Corp. tymczasowo zamyka swoje biura w USA. Firma zamierza poinformować swoich pracowników korporacyjnych o zwolnieniach w ramach dużego programu restrukturyzacji – pisze „Wall Street Journal”.

Niesmacznie i kropka, czyli fiasko rosyjskiej podróbki McDonald’sa

Sieć „Wkusno i Toczka” (Smacznie i Kropka) zastąpiła w Rosji amerykański fast food, który opuścił ten rynek po rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wszystko miało być jak w McDonald’sie, ale swojskie, więc lepsze. Sieć jednak pogrążyła się w stratach.

McDonald’s zamyka swoje lokale w Izraelu. Powodem strajk przeciwko premierowi

Izraelski McDonald’s właśnie poinformował na Twitterze, że dołączył do strajku generalnego.

Burgery i pizza z owadami. Takie dania można już zjeść w Polsce

Polska sieć restauracji wprowadziła do oferty burgery i pizzę z jadalnymi owadami. To pierwsza taka oferta w Polsce — informuje portal horecanet.pl.

Nowy prezes Starbucks przykłada się do pracy. Przeszedł szkolenie baristy

Laxman Narasimhan postanowił poznać nową firmę od podszewki. Nie tylko przeszedł szkolenie baristy, ale także podawał kawę klientom.

Gastronomia tonie w długach. Lockdowny się skończyły, a kryzys narasta

Długi gastronomii wzrosły o 14 proc. w ciągu roku. Większość zadłużenia wypracowały restauracje.

Starbucks dodaje oliwy do kawy, ale tylko z pierwszego tłoczenia

Sieć Starbucks wprowadza na rynek nowe napoje. W składzie nowej linii napojów jest oliwa z pierwszego tłoczenia. Na razie napoje będą dostępne tylko we Włoszech. A premiera miała miejsce 22 lutego.

Dziś mogą być problemy z obiadem. Część kurierów zapowiada strajk

Część kurierów dostarczających zamówienia z Pyszne.pl zapowiada na dzisiaj protest. Firma nie spodziewa się jednak kłopotów z dostawami.

Magdalena Piróg, prezes Da Grasso- Pizza to danie dla każdego

Nie chcę powiedzieć, że kryzysy są korzystne, ale nadal silnie rośniemy – mówi Magdalena Piróg, prezes pizzerii Da Grasso.

McDonald’s testuje nową pokrywkę na kubek. Pożegnanie ze słomkami

Słomki mogą już niedługo zniknąć z restauracji McDonald’s. Sieć rozpoczęła testowanie bezsłomkowych wieczek kubków – informuje CNN.

McDonald’s wydaje miliony na zablokowanie podwyżek dla swoich pracowników

W Kalifornii ma odbyć się referendum, w którym giganci fast food mogą utrącić korzystne dla pracowników branży gastronomicznej przepisy określające warunki płacy i pracy.

Byłe kazachskie lokale McDonald’s ponownie otwarte. Ale bez złotych łuków

Licencjobiorca McDonald’s otworzył lokale ponownie, choć umowy z fastfoodowym gigantem już nie ma.