McDonald’s przyciągnie najbiedniejszych. Ale tylko przez miesiąc

Szykowana tania oferta dla amerykańskich konsumentów będzie dostępna tylko przez miesiąc. Tani zestaw za 5 dolarów ma pojawić się w lokalach McDonald’s pod koniec czerwca.

Kultowy warszawski lokal okradziony. Właściciele apelują o pomoc

Rurki z Wiatraka to lokal znany większości warszawiaków z prawego brzegu Wisły. O lokalu było głośno w 2020, gdy walczył o przetrwanie w pandemii. Teraz liczy na pomoc klientów w odzyskaniu unikalnej maszyny.

McDonald’s przyciąga najbiedniejszych. Szykuje nowy bardzo tani zestaw

W Stanach Zjednoczonych McDonald’s pracuje nad wprowadzeniem budżetowego zestawu dla tych konsumentów, którzy zaciskają pasa. Kosztować ma nie więcej niż 5 dolarów. Polscy konsumenci mają już podobny zestaw.

Polacy znów ruszyli po jedzenie do fast foodów

W pierwszym kwartale ruch w tych lokalach wzrósł średnio o 4,7 proc., najmocniej w burgerowniach i lokalach nastawionych na dania z kurczaka. Może to świadczyć o poprawie nastrojów Polaków.

KFC zamyka ponad 100 lokali przez propalestyński bojkot

Malezyjska franczyza KFC stała się celem bojkotu w związku z akcją Izraela w Gazie. Kurczakowy gigant nie jest jedyną siecią fast food, która jest ofiarą propalestyńskich bojkotów.

McDonald’s ruszył z nową kampanią. Nie skierował jej do klientów

Gigant szybkiego jedzenia postanowił zachęcić potencjalnych pracowników do pracy w swoich lokalach. Pod hasłem „Przyjaźń od kuchni” reklamuje, jak fajnie pracuje się w McDonald’s. Ale czy na pewno mu się to udało?

Dopłaty za sztućce, słońce i widok. Hiszpańskie pomysły na naciąganie gości

Chcesz siedzieć w restauracji na słońcu, a nie w cieniu? Albo odwrotnie? Na tarasie, a nie we wnętrzu? Jesteś sam, a nie z kilkoma osobami? To tylko kilka przykładów pretekstów do kasowania dodatkowych dopłat w hiszpańskich kurortach.

McDonald’s: Ta gigantyczna awaria to nie nasza wina

McDonald's poinformował, że problemy techniczne, które w piątek sparaliżowały większość restauracji amerykańskiej sieci fast foodów na całym świecie, zostały spowodowane przez zewnętrznego dostawcę.

Wielka awaria w McDonald's. Zamknięte restauracje

Wiele placówek sieci fastfood na całym świecie nie mogło obsługiwać klientów z powodu awarii systemu informatycznego. Również w Polsce.

WcDonald’s trafi do McDonald’s. Na celowniku giganta fani anime

Dotychczas WcDonald’s w mangach i anime dyskontował popularność McDonald’s i był oczywistym ukłonem w stronę amerykańskiego giganta. Teraz McDonald’s wykorzysta popularność fikcyjnej marki.

Zerwij za pomocą… pizzy. Pizza Hut z nietypową kampanią na Walentynki

Naprawdę nietypową kampanię reklamową ma w tym roku Pizza Hut w USA. Proponuje wysyłanie byłym partnerom lub osobie, z którą chce się zerwać, pizzy.

Kryzys goni kryzys, ale restauracji wciąż przybywa. Nie tylko fast food

Choć większość Polaków tnie wydatki, to w 2023 r. rynek urósł o ponad 3 tys. placówek. Rozwijają się niemal wszystkie sektory, mocno przybywa mobilnych punktów.

Pub odwiedzany przez ofiary Kuby Rozpruwacza na sprzedaż

Bankructwo spółki, do której należy pub rozsławiony między innymi związkami z historią Kuby Rozpruwacza, sprawiło, że The Ten Bells jest na sprzedaż.

McDonald’s ma kłopoty na Bliskim Wschodzie. Gniew w krajach muzułmańskich

Dyrektor generalny McDonald's, Chris Kempczinski, przyznał, że kilka rynków na Bliskim Wschodzie i niektóre rynki poza regionem odczuły „znaczący wpływ na biznes” w wyniku konfliktu Izrael-Hamas, a także „powiązanej dezinformacji” na temat amerykańskiej sieci.

McDonald’s pozywa bojkotujących Izrael. Żąda ponad milion dolarów odszkodowania

Malezyjski McDonald’s nie jest zachwycony uwagami pod swoim adresem od ruchu wzywającego do bojkotu Izraela. Za szkody „dla biznesu” domaga się więc odszkodowania.

Daniel Pawełek: Polska kuchnia ma wszystko, co niezbędne, by odnieść sukces

Jesteśmy dosyć dużym krajem, a regionalizacja produktów bywa u nas niesamowita. Mamy ogromną przewagę nad Czechami, Węgrami czy Austrią, bo Polska to więcej niż jeden rodzaj gotowania – mówi Daniel Pawełek, czołowy polski restaurator, współtwórca lokali od lat docenianych przez krytyków kulinarnych.

Amerykańska sieć rezygnuje z popularnego wegańskiego mleka

Amerykańska sieć Dunkin’ usuwa mleko kokosowe ze swojego menu niecałe trzy lata po tym, jak roślinna alternatywa mleka krowiego zaoferowano jako opcję dla wegan.

Chiny mają więcej markowych kawiarni niż Stany Zjednoczone

Chiny dotychczas kojarzyły się raczej z herbatą niż kawą. Jednak według raportu World Coffee Portal, Chiny wyprzedziły Stany Zjednoczone jako największy rynek markowych kawiarni na świecie pod względem liczby punktów sprzedaży.