Helsinki zrywają umowę z rosyjską cerkwią. Zamiast świątyni będą mieszkania

Samorząd stolicy Finlandii nie chce u siebie „centrum duchowego oraz świątyni” Rosyjskiej Prawosławnej Cerkwi. Oficjalny powód rozwiązania umowy dzierżawy działki miejskiej to zaplanowane tam budownictwo mieszkaniowe. Nieoficjalnie Finowie nie chcą u siebie instytucji wyznaniowej, która wspiera krwawą wojnę Putina.

Śmierć programu Mieszkanie+. Najemcy dostaną preferencyjne oferty wykupu

Resort rozwoju zapowiada, że najemcy lokali z niesławnego programu dostaną oferty preferencyjnego wykupu.

Mieszkanie+ do wykupu i zaorania. Buda: Zamknę ten temat

Najemcy lokali z niesławnego programu dostaną oferty wykupu na preferencyjnych warunkach – zapowiada resort rozwoju.

Słodko-gorzkie wyniki budowlanych liderów

Najwięksi gracze w branży szukają sposobów na większą niezależność od mocno cyklicznego rynku zamówień budowlanych. Na celowniku są OZE, wymagające specjalizacji nisze czy drewniane moduły.

Działki rekreacyjne. Dobry czas na łowienie okazji

Metr najtańszych działek rekreacyjnych kosztuje kilkanaście złotych, najdroższych – nawet 1 tysiąc złotych. Wywołana pandemią gorączka na tym rynku opadła. Trafiają się okazje.

Efekt lotniska? Kluczowa wylotówka z Warszawy wreszcie w pełni przejezdna

Włączony w piątek do ruchu brakujący fragment drogi ekspresowej S7 pozwala szybciej dojechać do nowego lotniska w Radomiu

Dariusz Blocher przechodzi do konkurencji. Został prezesem Grupy Unibep

Menedżer po dwóch latach zmęczył się „urlopem”. Poszedł szukać wyzwań do konkurencji.

Koniec cudów w sektorze budowlanym

Produkcja budowlano-montażowa, która w pierwszych miesiącach br. zaskakująco szybko rosła, w marcu zmalała o 1,5 proc. rok do roku. Zapaść widać przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym.

Sprzedaż mieszkań żwawo odbija od dna

Choć transakcji jest coraz więcej, to deweloperzy nie palą się do budowy lokali, bo otoczenie jest dalej niepewne. Jednak „podpompowana” w czerwcu oferta nowych mieszkań jest relatywnie duża.

Deweloperzy poczuli wiosnę. Ostrożny, ale optymizm

Mniejszy lub większy, ale jednak optymizm przebija z wypowiedzi menedżerów giełdowych firm deweloperskich podczas konferencji wynikowych. Widać wzrost aktywności klientów, a z poprawy koniunktury skorzystają duzi gracze.

Brak cudzoziemców może wyhamować polskie budowy

Na budowach brakuje Ukraińców, których liczba w ub. roku spadła w porównaniu z 2021 r. o dwie trzecie, do niespełna 127 tys. Firmy budowlane usiłują ich zastąpić pracownikami ściąganymi z Azji.

Wczesna wiosna w budownictwie. Wzrosła produkcja

Produkcja budowlano-montażowa wzrosła w lutym o 6,6 proc. rok do roku, najbardziej od maja 2022 r. Koniunktura w budownictwie mieszkaniowym pozostaje słaba, ale sytuację w całym sektorze budowlanym ratują inwestycje infrastrukturalne.

Budownictwo modułowe to ulga dla środowiska naturalnego

Budownictwo modułowe, choć w naszym kraju jest wciąż mało powszechne i raczej niedoceniane, to w ocenie ekspertów jest przyszłością. Tym bardziej że jest nie tylko lepszej jakości i szybsze w realizacji, ale i przyjaźniejsze dla natury.

Ciepła zima wspiera inwestycje w budownictwie

Produkcja budowlano-montażowa wzrosła w styczniu o 2,4 proc. rok do roku po zniżce o 0,8 proc. w grudniu. W budownictwie mieszkaniowym trwa zapaść, ale sytuację w całym sektorze budowlanym ratują inwestycje infrastrukturalne.

Grupa Budimex spada przez śmieci. Kryzys po areszcie Rafała Baniaka

Kurs koncernu spadł w reakcji na kłopoty spółki córki spowodowane korupcyjnymi zarzutami z zabarwieniem politycznym w tle.

Śmieciowy kryzys w Budimeksie po zatrzymaniu Rafała Baniaka

W poniedziałek pilne posiedzenie rady nadzorczej zależnego FBSerwisu, jego prezes usłyszał zarzuty, trafił do aresztu – został zawieszony przez radę nadzorczą.

Deweloperzy na niskich obrotach. Kowalscy porzucili kielnie

Grudzień to kolejny miesiąc bardzo niskiej aktywności firm budujących mieszkania. Inwestycje indywidualne są wręcz w zapaści.

Rynek nieruchomości skazany na spowolnienie

Polski rynek mieszkaniowy wchodzi w korektę, jednak co do jej głębokości analitycy nie są zgodni.