Evergrande, chiński deweloper, sieje strach na światowych giełdach

Potencjalne bankructwo jednego z największych deweloperów w Chinach może mieć poważne konsekwencje nie tylko dla Państwa Środka.

Rosjanie inwestują w Polsce. Zakład uroczyście otwarty

Koncern Technonicol kosztem 290 mln zł zbudował zakład produkcji wełny mineralnej na Dolnym Śląsku. Zapowiada kolejne projekty za 100 mln euro.

Wyhamowały inwestycje na rynku hotelowym

Pandemia zniechęciła inwestorów do inwestowania w hotele.

Podatkowy cios w rynek PRS

Z ogromnym deficytem i wciąż drożejącymi mieszkaniami Polska potrzebuje instytucjonalnego rynku najmu, tymczasem pomysły decydentów mogą zahamować rozwój tej młodej branży – alarmuje Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych.

Wartki strumień pieniędzy na mieszkaniowe inwestycje

Deweloperzy wierzą w mieszkaniówkę, a fundusze wierzą w deweloperów. Spółki uruchamiają kolejne transze przyjętych w ostatnim czasie programów, których wartość można szacować na ponad miliard złotych.

Ceny nieruchomości w USA rosną najszybciej w historii

Hossa na polskim rynku mieszkaniowym blednie na tle tego, co dzieje się na szeregu innych rynków nieruchomości. W USA tempo wzrostu cen jest najwyższe od przynajmniej 45 lat, za które dostępne są dane - pisze Business Insider Polska.

Jeden z największych chińskich deweloperów bliski bankructwa

China Evergrande Group, jeden z największych chińskich deweloperów, ostrzegł, że może zbankrutować. Jego zobowiązania sięgały na koniec pierwszego półrocza aż 1,97 bln juanów (305 mld dol.).

Impregnacja więźby dachowej. Czy to ma sens?

Wielu inwestorów zastanawia się nad zasadnością impregnacji więźby dachowej, która nie jest narażona na bezpośredni kontakt z czynnikami atmosferycznymi. Czy to w ogóle ma sens?

Niskie stopy procentowe nakręcają ceny mieszkań

Skutkiem niemal zerowych stóp jest nie tylko tani i łatwiej dostępny kredyt, ale też odpływ gotówki z lokat bankowych. Oba czynniki windują ceny lokali. I nieprędko się to zmieni.

Polska powiatowa napędza mieszkaniowy boom

Mieszkaniowe statystyki kipią, ale to nie w aglomeracjach idzie główne natarcie deweloperskiej ofensywy. Mieszkańcy małych miast mogą się cieszyć, a dużych będą ponosić konsekwencje niewystarczającej podaży.

Deweloperzy nacierają na małe miasta. W dużych paraliż

To małe ośrodki napędzają dziś mieszkaniowy boom. W aglomeracjach nastroje są raczej kiepskie.

Murapol wchodzi na giełdę w szczycie koniunktury

Dotrzymanie kroku popytowi na lokale wymaga ogromnych nakładów. Jeden z topowych graczy z rynku mieszkaniowego zapowiedział debiut na GPW, inni stawiają na Catalyst i obligacje.

Polacy spodziewają się wyższych cen mieszkań

Cztery piąte ankietowanych oczekuje wyższych cen zakupu lub wynajmu nieruchomości.

Wielu Amerykanów chce kupić dom. I bardzo wielu to się nie udaje

Zakup własnego domu stał się priorytetem dla Kelly Robinson podczas pandemii, ponieważ zaczęła czuć się ciasno w swoim mieszkaniu w Indianapolis.

Marcin Hutyra, wiceprezes Skanska Central Europe: Koniunktura w budownictwie sprzyja, wyzwaniem są koszty

Waloryzacja w kontraktach z publicznymi zamawiającymi nie działa przy dynamicznych zwyżkach cen materiałów. Warto byłoby dokonać przeglądu tego mechanizmu – mówi Marcin Hutyra, wiceprezes Skanska Central Europe.

Firmy powalczą o miliardy na remonty dróg

W tym roku GDDKiA uruchomi 96 przetargów o łącznej wartości 3,5 mld zł. W przyszłym ogłosi kolejnych 88 postępowań wartych 2,1 mld zł. Dadzą szansę zarobku małym i średnim firmom.

Rynek budowlany rośnie, a za nim także koszty

Duża aktywność inwestycyjna na rynku budowlanym z jednej strony cieszy, ale z drugiej można ją określić klęską urodzaju. Rosną koszty, a to nie pozostanie bez wpływu na rentowność kontraktów.

Dobre wyniki budownictwa. Inwestycje gonią konsumpcję

Produkcja budowlano-montażowa wzrosła w maju o 4,7 proc. rok do roku, zdecydowanie przebijając oczekiwania ekonomistów. Wygląda na to, że rozpoczęte w I kwartale ożywienie w inwestycjach nabiera rozpędu.