Tchibo opuszcza Rosję. Niemcy sprzedali wszystko co mieli

Na początku wojny Tchibo przestał dostarczać kawę do Rosji. Na początku lipca niemiecki gigant kawowy ostatecznie sprzedała swój biznes w tym kraju.

Dyrektor generalny Stock Polska: Akcyza w Polsce jest nie fair

Podwyżki uderzają w mocne alkohole, a piwa niemal nie dotyczą – mówi Marek Sypek, dyrektor generalny Stock Polska.

Lepszy rok dla francuskiego wina, ale susza zagrożeniem

Francuski resort rolnictwa spodziewa się w tym roku większej produkcji wina w porównaniu z 2021 r., gdy przymrozki wyniszczyły część plantacji. Uporczywa susza może tylko zmniejszyć przewidywaną ilość.

Nie było cukru, teraz może zabraknąć mleka w sklepach. Branża apeluje do rządu

Ograniczenie dostaw energii i gazu dla przetwórców mleka skutkować będzie niedoborem wyrobów na rynku – ostrzega Związek Polskich Przetwórców Mleka.

Carlsberg wraca na Ukrainę. Koncern wznawia produkcję

Carlsberg Group wznowił produkcję na Ukrainie, którą zawiesił po ataku Rosji na naszego wschodniego sąsiada. Dzięki temu podwyższył też całoroczne prognozy wyników finansowych - informuje portal ISBNews.

Susza w Hiszpanii. Ceny oliwy niedługo mocno skoczą w sklepach

Cena oliwy sporo wzrośnie, ponieważ fala upałów uderzyła w produkcję w Hiszpanii, ostrzegają eksporterzy.

Żywność na świecie tanieje, a ceny w Polsce rosną

Co prawda indeks cen produktów rolnych FAO spada, ale dla konsumentów nad Wisłą nie ma to większego znaczenia. Ceny rosną bowiem z wielu innych powodów. Do tego w lipcu skoczyły nawet mocniej niż miesiąc wcześniej.

Największa fabryka czekolady wznawia produkcję

Fabryka czekolady w belgijskim Wieze należąca do światowego lidera od kakao i czekolady Barry Callebaut wznowiła produkcję po 6 tygodniach przerwy

Tony pomarańczy z RPA gniją w europejskich portach. Skarga na UE złożona do WTO

Nowe przepisy sanitarne w Europie zaostrzyły warunki importu cytrusów z RPA. Ok. 3,2 mln kartonów tych owoców o wartości ok. 35 mln euro utknęło w europejskich portach. Władze w Pretorii złożyły skargę na Unię Europejską do Światowej Organizacji Handlu.

Żywność na świecie tanieje. Spadły ceny zbóż i olejów roślinnych

Tak dobrych wiadomości nie było od dawna. Zanurkowały zwłaszcza ceny zbóż i olejów roślinnych.

Żywność na świecie tanieje. Tylko Polska ma problem z cukrem

Tak dobrych wiadomości ze światowych rynków żywności nie było od dawna. Indeks jej cen za lipiec zanurkował. Mocno taniały zboża, oleje roślinne, w dół poszły też ceny mięsa, nabiału, no i cukru.

Cukier wraca do sklepów. „Panikę w Polsce mamy co kilka lat, winna logistyka"

W niektórych placówkach wciąż nie ma, wciąż obowiązują ograniczenia w jego sprzedaży i ceny wyższe niż wcześniej – zazwyczaj już 5-6 zł za kg, ale podwyżki są więcej niż pewne. Jeszcze w czerwcu kosztował średnio 4 zł za kg, w promocji nawet taniej

Rosyjski producent chce wypełnić pustkę po Coca-Coli. Nadchodzi Czernogołowka

Po tym jak najwięksi światowi producenci napojów bezalkoholowych porzucili rosyjski rynek, lokalny producent Czernogołowka chce zając ich miejsce i planuje spektakularne przejęcie 50 proc. udziałów w prawie 9 miliardowym rynku.

Polacy odwracają się od mięsa. Na półkach coraz więcej roślinnych zamienników

Producenci i sklepy odpowiadają na zainteresowanie Polaków dietą roślinną. W efekcie oferta produktów bardzo szybko rośnie, choć branża boi się inflacji.

Długi producentów lodów mocno stopniały

Długi branży lodowej zmniejszyły się o połowę od początku lockdownu. Choć to pozytywny wyjątek, bo dla całego rynku żywności rosły, to kryzys wcale nie minął.

Zagrożone 76 mln na promocję polskiej żywności

Polityk ruchu Kukiz 15 i b. senator Samoobrony chcą przejąć kontrolę nad wartymi 76 mln zł funduszami polskich rolników.

Cukru w Europie obfitość, ale nad Wisłą półki puste

W dyskontach brakuje cukru, bo spanikowani klienci kupują na zapas, bojąc się wzrostu cen. Na dodatek muszą rywalizować o niego z właścicielami małych sklepów.

Cukru brak, chociaż jest. Przestraszeni Polacy rzucili się na zakupy

W dyskontach klienci konkurują o cukier z właścicielami małych sklepów, bo w wielkim handlu bywa tańszy niż w hurcie.