Przeszukania w lokalach Red Bulla. KE: możliwa zmowa kartelowa

Funkcjonariusze pionu konkurencji Komisji Europejskiej dokonali przeszukań w lokalach Red Bulla w kilku krajach europejskich, aby ustalić, czy austriacki producent napojów energetycznych naruszał przepisy o konkurencji, zakazujące zmowy kartelowej i ograniczania działalności handlowej.

Burgery i pizza z owadami. Takie dania można już zjeść w Polsce

Polska sieć restauracji wprowadziła do oferty burgery i pizzę z jadalnymi owadami. To pierwsza taka oferta w Polsce — informuje portal horecanet.pl.

Polska jest niemal samowystarczalna żywnościowo. Najlepszy wynik w UE

W produkcji siedmiu na dziewięć kategorii żywności Polska jest samowystarczalna. Wyjątki to tylko „ryby i owoce morza” oraz „tłuszcze roślinne”. To najlepszy wynik w całej Unii Europejskiej. Daleko za nami są Niemcy, Francja i Włochy.

To będzie droga Wielkanoc. Ceny popularnych produktów wzrosły o ponad 20 proc.

Ceny jeszcze długo będą rosły w tempie ponad 20 proc. miesięcznie, promocje nie pozwalają ich już łagodzić. Drożeje dosłownie wszystko, a przed świętami będzie jeszcze gorzej.

Rosyjskie hotele upiją gości legalnie, ale tylko rosyjską wódką

Reżim rosyjski szuka dodatkowych pieniędzy na rozpętaną wojnę. Zobowiązał rosyjskie hotele z opcją „all inclusive” do dostarczania gościom alkoholu w nieograniczonych ilościach. Musi być to jednak wyłącznie alkohol rosyjskiej produkcji.

W Leżajsku nowe nadzieje. Dwóch chętnych na browar, jeden znany

Dwóch inwestorów chce rozmawiać o przejęciu browaru w Leżajsku.

Palikot chce marki i instalacji Leżajska

– Środki na akwizycję Leżajska są w naszym zasięgu – twierdzi Palikot, który chce produkować piwo Leżajsk.

Powiew optymizmu z rynków żywności. Czy stanieją warzywa

Mocno tanieją rośliny oleiste, ale w dół idą też ceny zbóż. Jeśli potanieją w efekcie pasze, to także mięso i mleko. Poprawia się sytuacja na rynku warzyw.

Palikot, gmina, a może rząd? Ruszył wyścig chętnych na browar w Leżajsku

Janusz Palikot złożył prezesowi Grupy Żywiec propozycję zakupu Browaru Leżajsk – dowiedziała się "Rzeczpospolita". Chętnych na Leżajsk jest więcej. Ofertę może złożyć sama gmina, a także Krajowa Grupa Spożywcza, spółka kontrolowana przez ministerstwo Jacka Sasina.

Heineken przyznał, że wciąż inwestuje w Rosji mimo obietnic

Holenderski browar nie tylko nadal nie wyszedł z rosyjskiego rynku pomimo wcześniejszych zapewnień, ale wprowadził tam w ostatnim roku nowe produkty. Firma przyznała to w oświadczeniu.

Starbucks uwierzył znów w Wielką Brytanię. Nie chce już sprzedawać biznesu

W ubiegłym roku kryzys uderzył w Starbucksa tak mocno, że znana sieć kawiarni rozważała sprzedanie swojego biznesu w Wielkiej Brytanii. Teraz firma zmieniła zdanie i zapowiedziała duże inwestycje na Wyspach.

Cios w sałatkę jarzynową, majonez już po 16 zł

Ceny masła przestały przyprawiać o palpitacje serca, to teraz do rekordowo drogich warzyw dochodzi jeszcze majonez. Tegoroczna Wielkanoc będzie i tak droga, a sałatka jarzynowa to w końcu obowiązkowy jej element.

Z opakowania Toblerone zniknie znany symbol. Bo to już nie szwajcarski produkt

Wyprowadzenie produkcji poza Szwajcarię skutkuje utratą prawa do korzystania z wizerunku szwajcarskiej góry Matterhorn.

Szwajcarzy przegrali przed amerykańskim sądem bitwę o ser

Nazwy „gruyere” można używać do etykietowania serów spoza regionu Gruyère w Szwajcarii i Francji – uznał amerykański sąd.

Coca-Cola mocno zdrożeje. Podwyżki zapowiada szef koncernu

Popularny napój w ciągu roku zdrożał o niemal 20 proc. W tym trzeba się szykować na co najmniej takie same podwyżki, choć firma nie chce tego skomentować.

Zysk BA InBev rośnie mimo mniejszej sprzedaży piwa

Największa na świecie grupa piwowarska, belgijsko-brazylijska AB InBev, osiągnęła w 2022 r. wzrost zysku większy od spodziewanego przy zmniejszonej sprzedaży piwa jej marek na świecie.

Piwo będzie coraz słabsze. I droższe

Sprzedaż piwa nie spada, ale branża twierdzi, że jest kryzys. I zapowiada podwyżki cen.

Robert Ogór, prezes Grupy Ambra: Najpierw rynek alkoholi czeka stagnacja, a potem ożywienie

Nie ma lepszego momentu na inwestycje niż sytuacje kryzysowe. Warto się nie spóźnić, by nie przegapić tego okresu, gdy dla inwestorów może być tanio – mówi nam Robert Ogór, prezes Grupy Ambra.