Polska jest rosnącą światową potęgą czekoladową

Pomimo pandemii globalny i rodzimy rynek słodyczy czekoladowych nadal się rozwija. W dobrej kondycji pozostaje eksport, a Polska awansowała tu na czwarte miejsce na świecie.

To już fakt. Polacy rezygnują z mięsa i idą w zamienniki

Sprzedaż większości rodzajów mięsa spada, zaś w przypadku zamienników roślinnych można mówić o prawdziwej eksplozji – 480 proc. wzrostu w trzy lata.

Polskie placki ziemniaczane wygrały prestiżowy konkurs we Francji

Piotr Jarząbek z krakowskiego hotelu Metropolo by Golden Tulip wygrał konkurs Cheaud Devant! (czyli „Uwaga gorące!”) zorganizowany przez Uniwersytet Kulinarny Louvre Hotels Group. Jego placki ziemniaczane ze śmietaną wybrano jako najlepsze danie w kategorii „Smaki dzieciństwa” .

Fatalny sezon dla polskich winiarzy. Rozwiązanie: więcej cukru przy produkcji

Ministerstwo Rolnictwa zgodziło się, aby winiarze przez kiepską pogodę w tym sezonie mogli dodatkowo podnieść zawartość cukru podczas produkcji wina.

Producenci martwią się wzrostem cen w sklepach

Indeks nastrojów w firmach spożywczych rósł od kilku kwartałów, ale teraz się zatrzymał – wynika z badania Food Research Institute, które pierwsza opisuje „Rzeczpospolita".

Francja i Rosja będą negocjować w sprawie szampana

Francja i Rosja zgodziły się na rozmowy w celu rozwiązania sporu dotyczącego nowego rosyjskiego prawa, które zmusza francuskich producentów szampana do etykietowania swoich butelek jako wina musującego - poinformowało francuskie ministerstwo rolnictwa.

Wytwarzamy ponad 3,3 mld zł wartości dodanej dla gospodarki

Aby móc prowadzić biznes, planować wieloletnie inwestycje, a przede wszystkim rozwijać się w sposób zrównoważony, biorąc pod uwagę aspekty ekologiczne i społeczne, potrzebujemy przewidywalnego i stabilnego otoczenia regulacyjnego – mówi Natalia Stroe, dyrektor generalna Polski i krajów bałtyckich w Coca-Cola Poland Services.

Szampan czy szampanskoje? Rosja wygrywa na razie spór

Organizacja francuskich producentów szampana postanowiła wznowić eksport do Rosji i dostosować się do rosyjskiego prawa wymagającego informacji na tylnej etykietce, że jest to „wino musujące”.

GIS ostrzega przed salmonellą w jajkach z popularnej sieci sklepów

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące jajek z sieci Biedronka. Na skorupkach jednej partii produktu wykryto bakterie salmonelli.

Witold Włodarczyk: Państwo traci sponsorując zagraniczne koncerny

- Nie ma dziś żadnego uzasadnienia, by wciąż preferować piwa. Nie ma też żadnego uzasadnienia, by preferować wyroby spirytusowa. Traktujmy wszystkich uczciwie i sprawiedliwie - mówi o akcyzie na alkohol Witold Włodarczyk, Prezes Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy.

TSUE: Nazwa „szampan” chroniona też w tapaderias

Hiszpańskie bary z przekąskami tapaderias nie mogą oferować „champanillo”, a producenci win musujących nazywać go szampanem, bo jest to nazwa chroniona prawem — orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE.

Polacy kupują więcej wina i z wyższej półki

W tym roku w sklepach i w gastronomii wydatki na ten trunek po raz pierwszy sięgnęły 6 mld zł. To jeden z najszybciej rosnących segmentów wśród alkoholi, a coraz lepiej schodzą lepsze wina.

Rosjanie wybierają meliny, spada sprzedaż legalnej wódki

Rosja to kraj, w którym od dziesięcioleci funkcjonują dwa równoległe rynki wódki: legalny i nielegalny. Ten drugi - wspierany przez mafie z Kaukazu i skorumpowanych urzędników - ma coraz więcej klientów. Podczas kiedy spada sprzedaż wódki z akcyzą, nielegalny alkohol zajmuje ponad 35 proc. rosyjskiego rynku.

Czarny rok francuskiego wina

Francuski resort rolnictwa potwierdził pierwszą prognozę z początku sierpnia: produkcja wina w tej kampanii będzie najmniejsza od początku zbierania takich danych statystycznych.

McDonald’s ma problem z maszynami do lodów

Ich awarie zdarzają się tak często i naprawy są tak długie, że z franczyzobiorcami skontaktowali się już urzędnicy federalnej agencji FTC.

UOKiK sprawdzi, kto zarabia na owocach i warzywach

Prezes UOKiK zlecił kolejną kontrolę cen tych produktów, aby sprawdzić jak rozkładają się marże dystrybutorów czy sklepów.

Potentat przetwórstwa ryb kupił w Polsce kolejny zakład

Działający w Polsce światowy potentat przetwórstwa ryb CPF kupił w kraju kolejny zakład.

Ceny żywności na świecie znów w górę. Tym razem mocno

Po krótkiej przerwie w marszu w górę indeks światowych cen żywności znów podskoczył i to do poziomu najwyższego od 10 lat. W sierpniu drożały zboża, cukier i oleje roślinne.