Żabka ostro wchodzi w rynek cateringów

Przejecie Maczfit było początkiem podboju sektora. Teraz grupa uruchamia spółkę, która chce zajmować się usługami logistycznymi dla innych firm cateringowych.

Woda mineralna Borjomi znów może być gruzińska. Rosyjski właściciel ma ofertę

Rosyjska firma IDS Borjomi, produkująca kultową gruzińską wodę mineralną, zaoferowała rządowi gruzińskiemu nieodpłatne przekazanie części swoich udziałów po tym, jak firma została zmuszona do zamknięcia działalności w wyniku międzynarodowych sankcji przeciwko Rosji za inwazję na Ukrainę.

Skład produktu nie taki pewny? Producenci mogą nie informować o zmianie

Składniki użyte przez producentów żywności mogą być pod pewnymi warunkami zmieniane bez konieczności informowania o tym na etykiecie. Może to uderzyć w konsumentów.

Polacy oszczędzają na chlebie, piekarnie w dołku

Ogromny wzrost kosztów energii i surowców już przekłada się na 30 proc. droższe pieczywo. W tej sytuacji coraz więcej osób woli tańsze produkty z dużych sieci niż z piekarni.

Rosja ma już zastępstwo Coca-Coli. Poznajcie CoolColę i jej siostry

Wyjście Coca-Coli z Rosji stworzyło lukę, którą chcą zapełnić rosyjskie firmy. Etykiety niektórych napojów są łudząco podobne do oryginałów.

Susza bije w producentów i winduje ceny zboża

Susza już sporo kosztuje. Strach o zapasy zboża to kolejny po wojnie w Ukrainie niepokój, który podwyższa ceny na świecie, a w Polsce dołoży się do inflacji.

Berlin traci blask. Znikają kolejne znane sklepy i restauracje

Stolica Niemiec, do tej pory uznawana za jedną z najlepszych europejskich lokalizacji dla handlu i gastronomii, przeżywa wielki kryzys. Najważniejsze ulice handlowe zaczynają świecić pustkami.

KFC i Pizza Hut miały wyjść z Rosji, ale restauracje wciąż działają

Amrest, operator między innymi KFC, Pizza Hut i Starbucksa, ogłosił w marcu, że zawiesza działalność w Rosji. Negocjacje z właścicielami marek się jednak przedłużają i restauracje wciąż są otwarte.

Poważny kryzys w USA. Brakuje mleka dla najmłodszych

W amerykańskich sklepach brakuje mleka modyfikowanego dla niemowląt. Najpierw pandemia Coviod-19, potem zerwane łańcuchy dostaw a teraz kłopoty dużego amerykańskiego producenta sprawiły, że mleko modyfikowane jest racjonowane w sklepach w USA.

„Złota era” taniej żywności się kończy. Były szef sieci spożywczej nie ma złudzeń

Zdaniem byłego prezesa Sainsbury’s gospodarstwa domowe powinny być przygotowane na to, że rachunki za jedzenie wzrosną.

Drożyzna dotarła do wina i piwa. Będą znaczące podwyżki

Czeka nas fala podwyżek cen alkoholu, zwłaszcza jesienią – zapowiadają dystrybutorzy. Przyczyną są głównie wyższe koszty energii i surowców.

Rosjanie piją alkohol na umór. Od wojny coraz więcej

Kreml przyznaje, że nadmierne spożycie alkoholu jest nadal poważnym problemem w Rosji. Od minionego roku popyt na mocne alkohole w dużych butelkach zwiększył się o 60 proc. i dalej rośnie. Do tego trzeba doliczyć wódkę z szarej strefy, która w Rosji zajmuje ponad jedną trzecią rynku.

Makaron pomoże ratować planetę? Startup z Singapuru ma plan

Błyskawiczny makaron kojarzy się z szybkim, przemysłowym jedzeniem nie mającym wiele wspólnego ze zdrowiem i ekologią. Singapurski startup chce to zmienić.

Francuzi mierzą się z poważnym kryzysem. Brakuje foie gras

Produkcji francuskiego przysmaku nie zastopowały oskarżenia o okrucieństwo wobec zwierząt, ale ptasia grypa to już inna sprawa.

Zboże pod ostrzałem. Ukraina wysłała w kwietniu milion ton zbóż

Ukraina musi siać, mimo wojny i walk prowadzonych dosłownie – na polach. Dobra informacja polega na tym, że Rosjanom nie udało się całkowicie zatrzymać eksportu, mimo blokady portów i ostrzeliwania dróg, a także różnych problemów z koleją, w kwietniu Kijów wyeksportował milion ton zbóż.

Eksport żywności do Chin ostro hamuje

Wartość sprzedaży polskiej żywności do Państwa Środka spadła w pierwszych miesiącach roku niemal o połowę.

Zaskakujący spadek cen żywności na świecie

Po rekordowym wystrzale cen w marcu, już po wybuchu wojny w Ukrainie, w kwietniu ceny żywności na świecie lekko wyhamowały. To może być jednak przejściowe.

500 kg kokainy w fabryce Nestlé. To byłoby naprawdę mocne espresso

Tajemniczy biały proszek zamiast kawy zaniepokoił pracowników fabryki Nespresso w Szwajcarii.