Kreml sprzedał największego producenta wódek. Podejrzany kupiec, zaniżona cena

Ta transakcja ma drugie dno. Cały rosyjski sektor alkoholowy nabrał wody w usta. Największego producenta alkoholu państwo sprzedało dużo poniżej wartości, a kupcem jest spółka windykacyjna o niskich dochodach należąca do mało znanego biznesmena.

Polacy wydają ponad 10 mld zł na posiłki z dostawą. Ale branża ma problem

Za branżą kolejny trudny rok z ogromnym wzrostem kosztów i cen. Oczekiwania co do 2024 r. są zdecydowanie bardziej optymistyczne. Firmy chcą dalej inwestować.

Polacy kupują coraz więcej kawy, chociaż drożeje

Ceny w kawiarniach czy w sklepach wzrosły nawet ok. 20 proc., ale Polacy rozsmakowali się w coraz lepszej kawie. Pitej na mieście, jak i domu, co widać także po zainteresowaniu ekspresami.

Do sklepów trafi różowy sos od koncernów Heinz i Mattel. Efekt sukcesu „Barbie”

Oparty na wegańskim majonezie różowy sos trafi do sklepów w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii z okazji 65-lecia Barbie. Jest to też odpowiedź na zapotrzebowanie wywołane filmem „Barbie”.

Włoska restauracja daje darmowe wino klientom. Warunkiem posiłek bez telefonu

Restauracja w Weronie promuje jedzenie bez telefonów za pomocą wina. Reakcja klientów na zachętę jest bardzo pozytywna.

Polacy przestaną kupować chiński miód? Mogą na to wpłynąć nowe przepisy

8 maja wchodzi w życie rozporządzenie, na mocy którego na opakowaniu miodu będzie musiał wyraźnie zostać podany kraj pochodzenia. W efekcie Polacy mogą już nie tak chętnie kupować mieszanki. To szansa dla polskich producentów.

FAO: ceny żywności wzrosły w marcu po 7 miesiącach spadku

Światowe ceny podstawowych grup żywności wzrosły w marcu z najniższego poziomu od 3 lat, po 7 kolejnych miesiącach spadku, bo oleje roślinne, mięso i nabiał zdrożały bardziej od spadku cen zbóż i cukru podała Organizacja NZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w Rzymie. Ich wskaźnik wyniósł 118,3 pkt wobec 117 pkt w lutym, był niższy o 9,9 pkt/7,7 proc. od wskaźnika sprzed roku i najniższy od lutego 2021.

Ukraińska firma przejmuje polskiego producenta lodów i mrożonek

Три Ведмеді (Trzy Niedźwiedzie), ukraiński producent lodów i mrożonek, przejął polską firmę Nordis. Z danych rejestrowych wynika, że nowym prezesem polskiej firmy został założyciel ukraińskiej, Dmytro Uszmajew.

McDonald’s walczy ze światowym bojkotem. Wykupi wszystkie franczyzy w Izraelu

McDonald’s coraz silniej odczuwa w swoich wynikach finansowych bojkot konsumentów, którzy zarzucają sieci wspieranie Izraela w wojnie z Hamasem. Gigant fast-foodów ma pomysł, jak rozwiązać ten problem.

Rosja pozywa duńskiego giganta. Rosjan oburzyły słowa prezesa

Rosyjskie browary Baltika pozwały cztery spółki zależne Carlsberga o odszkodowanie na kwotę 6,24 miliarda koron duńskich (902 miliony dolarów) – wynika z rosyjskich akt sądowych.

Kawa o aromacie „tradycyjnych rosyjskich wartości” już do kupienia

Rosjanie mogą uraczyć się specjalną kawą przygotowaną przez markę Russkije Korni. Według producenta pachnie ona tradycyjną Rosją.

Wrócił VAT na żywność. Ceny pójdą w górę

Duże sieci handlowe prowadzą teraz akcje zamrażające podwyżki, ale ceny prędzej czy później i tak wzrosną. Powrót VAT dotyczy podstawowych produktów, więc wzrost cen odczują wszyscy.

Polacy oszczędzają i nie marnują żywności

Tylko 17 proc. badanych już wie, że po świętach wyrzuci jedzenie. Problem marnotrawstwa zmniejszają m.in. wysokie ceny.

Kakao droższe od miedzi. Zyskuje na wartości szybciej niż bitcoin

Notowania kakao zwyżkowały przez ostatnie trzy miesiące o blisko 130 proc. Złoto rosło bardziej umiarkowanie, ale ustanowiło nowy rekord.

Chude lata dla alkoholi. Uderzyła je akcyza

Sprzedaż wódek czystych osiągnęła już dwucyfrowe spadki w skali roku, słabnie też piwo, które wśród alkoholi najmocniej podrożało. Polacy piją mniej, choć wydają więcej.

Kakao drożeje szybciej niż bitcoin

Cena kakao co prawda spadła w środę poniżej poziomu 9600 dolarów za tonę, ale dzień wcześniej sięgnęła, w kontraktach terminowych na maj, rekordowego poziomu 10 080 dolarów.

Wielka Brytania grozi zakazem importu polskiego drobiu z powodu salmonelli

Wielka Brytania rozważa wprowadzenie zakazu importu polskich kurczaków. Brytyjczycy podejrzewają mięso drobiowe z Polski o wywołanie fali salmonelli i oskarżają producentów o nadużywanie antybiotyków. Wkrótce kontrole w Polsce.

McDonald's wprowadza do oferty popularne pączki Krispy Kreme

McDonald's nawiązał współpracę ze znaną marką pączków Krispy Kreme. Słodkie wyroby mają trafić do wszystkich restauracji sieci w Stanach Zjednoczonych.