W tym roku Dzień Dziecka będzie skromny

Co drugi Polak chce z tej okazji kupić najmłodszym prezent. Największa grupa planuje jednak dać gotówkę. Szaleństw zakupowych nie widać.

E-commerce nie zawodzi, ale kurs Allegro spada

Allegro przekracza plany na I kwartał, rynek w naszym regionie rośnie, ale dla inwestorów to za mało, więc akcje tanieją.

Wolny rynek się chwieje. Z Chinami handlować, ale bardzo ostrożnie

Unia Europejska musi lepiej dbać o swoje strategiczne interesy w relacjach z Chinami. Jednak nie kosztem zerwanych łańcuchów dostaw – argumentują zwolennicy wolnego rynku.

Fani Apple’a czekają na przeceny. Sklepy iDream ze spadkiem

Spadki obrotów notują salony z produktami amerykańskiego producenta prowadzone przez Eurotel. Klienci biznesowi rzadziej kupują iPhone’y.

37 mld złotych wydaliśmy na towary luksusowe, a bogaczy przybywa

Wartość rynku w 2022 roku wzrosła o blisko 19 proc., w końcu odrabiając z nawiązką pandemiczne straty. Największą część rynku dóbr luksusowych stanowią samochody.

GIS ostrzega przed waflami kukurydzianymi, zawierają niebezpieczny środek chemiczny

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed konsumpcją wafli kukurydzianych wyprodukowanych przez firmę Good Food Products. Zawierają one śladową obecność niedozwolonego środka ochrony roślin.

Johnson&Johnson wstrzyma dostawy soczewek kontaktowych do Rosji

Koncern Johnson&Johnson poinformował swoich kontrahentów, że przestaje wysyłać do Rosji soczewki kontaktowe.

Allegro przekracza plany na pierwszy kwartał

Wartość sprzedaży na platformie w tym okresie w Polsce wzrosła 14 proc. Firma zapowiada iż w bieżącym kwartale także urośnie dwucyfrowo

Małe sklepy zaczynają odczuwać, że klienci oszczędzają

W kwietniu liczba transakcji w najmniejszych sklepach spożywczych spadła 3,7 proc. Rynek rośnie, ale to efekt wyłącznie wzrostu cen. Tracą zwłaszcza największe kategorie, jak alkohole.

Ustawa o SUP weszła w życie. Znikną plastiki, wejdą nowe opłaty

Ustawa, która weszła dziś w życie, ma generalnie zniechęcać do sięgania po jednorazowe opakowania i przedmioty z tworzyw sztucznych. Część z nich, jak słomki i inne drobiazgi, zniknie z rynku.

Coraz więcej firm myśli w co zainwestować, żeby przyciągnąć klientów

Oczekiwania konsumentów wymuszają na handlowcach poszukiwanie nowych rozwiązań.

Efekt szminki ciągle działa. Kosmetyki bronią się przed kryzysem

Rynek urody potrafi rosnąć także w czasach zawirowań gospodarczych, które uderzają w pozostałe sektory konsumenckie. W najbliższych latach globalne wydatki na kosmetyki mają się zwiększać o 6 proc. rocznie.

Sklepy liczą na powrót optymizmu konsumenta

Decyzje budżetowe gospodarstw domowych to najważniejszy czynnik ważący na wynikach i wycenach przedsiębiorstw z sektora handlu detalicznego. Czego należy się spodziewać?

Długi sklepów znowu rosną, a inflacja bije w ich wyniki

Najwyższe zadłużenie handel miał w trzecim kwartale 2021 roku. Od tego czasu systematycznie spadało. Teraz jednak widać ponownie wzrost. To efekt zmian zachowań konsumenckich.

Rewolucja w Rossmannie, prezes odchodzi po 24 latach

Marek Maruszak, twórca potęgi sieci w Polsce, który stworzył niekwestionowanego lidera rynku drogeryjnego, odchodzi na emeryturę. Nowym prezesem Rossmanna w Polsce jest Marcin Grabara.

Prezes Tesco ustępuje po skandalu. Sam się broni: „Jestem niewinny”

Jeden z najbardziej wpływowych brytyjskich biznesmenów ma kłopoty. Zarząd Tesco podjął decyzję, że John Allan musi ustąpić ze stanowiska prezesa po zarzutach o molestowanie pracownic.

Prezes Carrefour Polska na czele stowarzyszenia francuskich firm nad Wisłą

Tareck Ouaibi został nowym prezesem Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, jednej z najstarszych tego typu organizacji w Polsce. Łączna wartość inwestycji francuskich to już 107 mld zł

Auchan idzie w ślady Lidla. Papierowe ceny znikają ze sklepowych półek

Sieci przechodzą na elektroniczne etykiety cenowe, które pozwalają nie tylko na oszczędności papieru, ale również ograniczają pomyłki pomiędzy kasą a półką. Zwłaszcza przy ciągle zmienianych promocjach.