W Chinach 81 produktów ze Stanów bez cła

Chiny przedłużyły o 7 miesięcy zwolnienie z cła 81 produktów amerykańskich — podał resort finansów w Pekinie.

Amica na fali boomu w AGD

W pierwszej połowie 2021 r. grupa zwiększyła przychody o 24% rdr, do 1,6 mld zł, rosnąc we wszystkich obszarach geograficznych i we wszystkich kategoriach asortymentowych.

Kawa coraz droższa. Nie ma co liczyć na szybkie spadki cen

Ceny kawy w ostatnich miesiącach poszybowały i niestety wiele wskazuje na to, że przynajmniej do 2022 r. nie ma co oczekiwać ich spadku.

Kaucje na plastik i szkło będą, ale nie wiadomo kiedy

Rząd zapowiada przyjęcie ustawy w pierwszym kwartale 2022 r. System będzie obowiązkowy dla sklepów większych niż 100 mkw.

Marks&Spencer zamyka sklepy w Francji i wini za to brexit

Opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię utrudniło brytyjskim firmom działalność na kontynencie.

Alkohol mocno drożeje. Cydr za to trzyma się mocno

Najmocniej rosną ceny mocnych trunków, ale droższe niż przed rokiem jest także piwo.

Tysiące sklepów to poczty. Rząd chce je zamknąć w niedziele

Tylko w tym roku taki status uzyskało ponad 6 tys. placówek, ponad 300 proc. więcej niż w 2020 r. Posłowie chcą ograniczyć tę opcję i zamknąć je w niedziele.

Ceny pieczywa rosną jak szalone. Chleb jeszcze będzie drożał

Konsumenci załamują ręce. Ceny pieczywa rosną jak szalone, niemal z tygodnia na tydzień. Eksperci nie mają dobrych informacji: chleb jeszcze będzie drożał.

Chleb drożeje i na razie to się nie zmieni

Za wzrost cen chleba odpowiadają nie tylko drożejące zboże i mąka, ale też rosnące koszty innych surowców, w tym oleju i cukru, a także energii, transportu, opakowań i płac – wyliczają producenci.

Duży wzrost polskiego eksportu. Odbicie po pandemii

O ponad jedną piątą (21,9 proc.) wzrósł w pierwszych siedmiu miesiącach 2021 r. polski eksport liczony w euro. Jak podał w środę GUS, w okresie od stycznia do lipca wartość zagranicznej sprzedaży towarów wyprodukowanych w Polsce wyniosła 160,2 mld euro.

Ofiary ekspansji dyskontów: małe sklepy i hipermarkety

Ogólna liczba placówek handlowych spada od lat, ale są formaty rozwijające swoje sieci. Głównymi ofiarami ekspansji dyskontów są małe sklepy. I hipermarkety, które są zamykane lub zmniejszane.

Rzeź małych sklepów. Polacy wolą dyskonty. Inflacja nie pomaga

W ciągu roku zniknęło ich z rynku aż 1,6 tys. Polacy robią zakupy w rosnących w siłę dyskontach.

Krzysztof Drynda: Polscy przedsiębiorcy skutecznie poradzili sobie z pandemią

- Pandemia była wielkim dramatem dla wielu przedsiębiorców, ale też okazała się wielką szansą dla poszczególnych branż, dla niektórych sektorów lub konkretnych przedsiębiorstw. Mamy nadzieję, jako PAIH, że te wyniki będą cały czas tak bardzo zadowalające - mówi Krzysztof Drynda, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Amazon podnosi pensje i szuka nowych pracowników. Na razie w USA

Amazon podniósł średnią płacę początkową w Stanach Zjednoczonych do ponad 18 dol. za godzinę. Koncern zamierza też zatrudnić kolejne 125 tys. pracowników magazynów i transportu – informuje Reuters.

Google wprowadza dwa nowe narzędzia dla polskich MŚP

Polscy przedsiębiorcy mogą już korzystać z „Grow My Store” i z „Nawigatora wyszukiwań lokalnych”. Pierwsze narzędzie pomaga ocenić i poprawić stronę www, a drugie dostarcza wskazówki, które pomogą firmie wyróżnić się w wyszukiwarce i Mapach Google.

Tomasz Suchański: Dzięki pandemii ludzie nauczyli się korzystać z e-commerce

- Klientom nie wystarczy, że zamówią produkt, który dostaną jutro. Chcą go mieć za 15 minut. To zmiana, którą nas cieszy - mówi Tomasz Suchański, Prezes Zarządu Żabka Polska.

Pekin znów straszy inwestorów

Akcje koncernu Alibaba traciły nawet 6 proc. podczas poniedziałkowej sesji w Hongkongu. Inwestorzy reagowali w ten sposób na doniesienia "Financial Timesa", że chińscy regulatorzy chcą, by spółka Ant Group (należąca do Jacka Ma, założyciela Alibaby) dokonała podziału swojej aplikacji płatniczej Alipay. Aplikacja ta jest bardzo w Chinach popularna i wykorzystywana jest m.in. do transakcji zawieranych poprzez platformy handlowe Alibaby.

Dyrektor Jysk Polska: Podatki płacimy tam, gdzie działamy

Płacone podatki to powód do dumy, bo oznaczają, że są zyski – mówi Piotr Padalak, dyrektor generalny Jysk Polska.