Body Shop zamknie 75 sklepów i zwolni setki pracowników

Sieć The Body Shop zamknie w nadchodzących tygodniach 75 sklepów w Wielkiej Brytanii i zwolni 489 pracowników. Oznacza to, że w połączeniu z cięciami kosztów w centrali firmy zwolnionych zostanie od 750 do 800 osób.

Duży spadek produkcji AGD, ale Polska nadal liderem

W 2023 r. produkcja AGD w Polsce spadła o 11 proc. To niemal 3 mln urządzeń mniej niż w 2022 r. Ale mimo to pozostajemy największą fabryką AGD w Unii.

Polskie AGD cofnęło się o niemal dekadę. Mocny spadek produkcji

W polskich zakładach sprzętu AGD w 2023 r. produkcja spadła o 11 proc., co przełożyło się na niemal 3 mln urządzeń mniej. Firmy, mimo to, nie planują wielkich zwolnień.

Ceny wódki w Biedronce i Lidlu podejrzanie niskie. UOKiK zawiadamia prokuraturę

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zdecydował się na działania w związku z niskimi cenami wódki w kilku sieciach handlowych. Obok zaciekle walczących o pozycję najtańszej sieci Biedronki i Lidla dostało się też sieci Kaufland.

Ekspert o wojnie Lidla i Biedronki: Uwaga na pułapki jakości i płytkiej kieszeni

Największe sieci handlowe, Biedronka i Lidl, wytaczają nowe działa, na czym chwilowo zyskują klienci. Tracą za to producenci, jak i małe sklepy.

Lidl-Biedronka 1:0. Komornik zajmuje reklamy Biedronki na czas trwania procesu

Kolejna odsłona wojny o klienta — billboardy Biedronki są stopniowo „aresztowane” jako zabezpieczenie w sprawie, którą wytoczył największej sieci handlowej w Polsce jej najpoważniejszy konkurent.

Chińskie AGD zalewa Europę. Konkurencja dla polskich fabryk

Na razie jesteśmy największym w Europie producentem AGD. Ale coraz więcej sprzętu trafia do Unii Europejskiej z Chin i Turcji, co może się okazać zagrożeniem dla naszych zakładów.

AliExpress i Temu. Polscy sprzedawcy mają tego dość

Platformy, jak Temu czy AliExpress, podbijają Europę dzięki niskim cenom, możliwym także dzięki ogromnemu wsparciu chińskiego rządu. Polscy sprzedawcy mają już tego dość i protestują.

Bielenda znów na zakupach. Tym razem idzie po Miya Cosmetics

Wspierana przez fundusz Innova Capital spółka Bielenda Kosmetyki Naturalne uzgodniła kupno Kanani Europe, właściciela marki Miya Cosmetics.

Wojna cenowa Biedronki z Lidlem uderza w producentów. Jaja sprzedawane poniżej kosztów

Walka między Biedronką a Lidlem o pozycję w koszyku cenowym jednego z dzienników uderza w producentów jaj.

Zara ma tajną broń w walce z konkurencją. Dawny outlet staje się tanią marką

Szybka ekspansja Shein to wyzwanie dla bardziej tradycyjnych detalistów odzieżowych. Właściciel Zary przekształcił więc swój outlet w tanią markę.

Carrefour zadowolony z wyników, Auchan nie ma z czego

Sieć Carrefour zwiększyła w 2023 r. zysk o 23 proc. i wypłaci dywidendę większą o 55 proc. Sieć Auchan poniosła stratę 379 mln euro.

Na jakie produkty spożywcze wydajemy najwięcej? Jakich podwyżek Polacy boją się najbardziej?

Rynek rośnie tylko dzięki wyższym cenom, ponieważ realnie zakupy Polaków się kurczą. Nadal zdecydowanie największy udział w wydatkach spożywczych mają alkohole.

Żabka wchodzi na całkiem nowy rynek z nową marką

Choć Żabka jest już w trakcie przejmowania firmy Drim, rumuńskiego dystrybutora produktów spożywczych, to jak dotąd grupa nie potwierdziła, czy zamierza również otwierać sklepy w Rumunii, a jeśli tak, to z jakim logo. Z nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że sklepy, które przejmie Żabka mogą nadal funkcjonować pod dotychczasowym szyldem Froo.

Apetyt na duże zakupy jest największy od ponad dwóch lat. GUS podał nowe dane

Skłonność gospodarstw domowych do dokonywania ważnych zakupów wzrosła w lutym do najwyższego poziomu od października 2021 r. Przyczyniła się do tego wyraźna poprawa ich sytuacji finansowej.

Pożyczki dla eksporterów z gwarancją KUKE

Gwarancje KUKE obniżają o 80 proc. wykorzystanie limitu bankowego przyznanego eksporterowi, co znacząco zwiększa kwotę dostępnego finansowania.

Wykryto fragmenty metalu w ciasteczkach znanych sieci

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z sieci Kaufland i Netto dwóch wyrobów ciastkarskich ze względu na obecność fragmentów metalu w produktach.

Biedronka szuka studentów i absolwentów. Zapłaci im 8 tys. zł

Biedronka otworzyła rekrutację do kolejnej edycji programu menedżerskiego skierowanego do absolwentów i studentów ostatnich lat. Sieć przekonuje, że już na starcie będą mogli liczyć na 8 tys. zł brutto miesięcznie i „atrakcyjny pakiet benefitów”.