Potężne zwolnienia Unilever w Europie. Pracę straci jedna trzecia załogi biurowej

Koncern Unilever ogłosił plan zwolnienia co trzeciego pracownika ze stanowisk biurowych w Europie do końca 2025 r. Nie wiadomo, w jakim stopniu obejmą one Polskę.

Finał Euro 2024. Angielskie sieci handlowe zmieniają godziny otwarcia sklepów

Szał kibicowania w Anglii zmusił sieci handlowe do realizmu. Tesco zamknie część sklepów w niedzielę wcześniej, Lidl w poniedziałek otworzy później. Wszystko po to, by wspieranie Trzech Lwów było mniej stresujące.

Polacy kupują używane produkty luksusowe. Która marka króluje?

W ubiegłym roku 30 proc. Polaków kupiło co najmniej jedną luksusową rzecz z drugiej ręki, płacąc za nią nawet ponad 500 euro.

Sklepy internetowe nadal powstają jak szalone

W pierwszym półroczu liczba internetowych sprzedawców wzrosła aż o 3,3 tys. To jedna z najszybciej rozwijających się branż na rynku, choć zmaga się też z ostrą konkurencją.

Amerykańska sieć rezygnuje z niegdyś ulubionej formy płatności bezgotówkowej

Amerykańska sieć Target przestanie przyjmować czeki osobiste od klientów od 15 lipca. To kolejny sprzedawca detaliczny w USA, który rezygnuje z tej formy płatności.

Kreml walczy z pijaństwem. Rosjanie na alkoholu nie oszczędzają

W rosyjskiej Dumie przepadł projekt ustawy o sprzedaży alkoholu w kraju wyłącznie w sklepach monopolowych. W Rosji, którego obywatele wypijają rocznie ocean alkoholu, połowa osad i miasteczek jest pozbawiona w ogóle legalnych punktów sprzedaży alkoholu. Tam króluje samogon lub alkohol z nielegalnych gorzelni kontrolowanych przez kaukaskie mafie.

Jeszcze jedna rosyjska specjalność eksportowa zagrożona sankcjami

Stany Zjednoczone chcą pozbawić Rosję możliwości korzystania z międzynarodowych, połowowych certyfikatów środowiskowych. Są one niezbędne do eksportu ryb i owoców morza do Unii Europejskiej.

Dyson chce zwolnić jedną trzecią swoich brytyjskich pracowników

Koncern ma znakomitą finansową passę i zwiększa wydatki na badania i rozwój. Jednak w Wielkiej Brytanii, która miała być centrum B+R Dysona, pracownicy będą musieli szukać nowego zajęcia, bo koncern chce być „przedsiębiorczy i elastyczny”.

Ceny w sklepach rosną coraz szybciej. Co drożeje najmocniej?

Po wzroście cen w sklepach w maju o 2,9 proc. w czerwcu już drożały o 3,1 proc., a kolejne miesiące mogą przynieść tylko przyspieszenie tego trendu.

Kultowa polska marka podbije Zachód? Producent szykuje inwestycje i ekspansję

Znana z płynu do mycia naczyń Ludwik Grupa Inco planuje ekspansję na europejskich rynkach i szykuje warte 200 mln zł inwestycje. Także w ekologiczne nawozy.

Chiny odpowiadają na unijne cła na auta elektryczne. Co mają na celowniku?

Rząd w Pekinie postanowił sprawdzić, dlaczego francuskie koniaki są w tym kraju tak tanie. To może być pierwszy krok do wojny handlowe Chiny-UE.

Polski gigant: System kaucyjny? Zachodnie regulacje nie przystają do realiów

– Dziś stoimy przed wyzwaniem wprowadzenia systemu kaucyjnego i widzimy próbę kopiowania zachodnich regulacji, które nie przystają do realiów państw Europy Środkowo-Wschodniej – stwierdził prezes Grupy Eurocash Paweł Surówka w wywiadzie dla Business Insidera.

Sieci handlowe ruszają w ślad za turystami na wakacje. Otwierają sklepy sezonowe

W okresie wakacyjnym Żabka czy Biedronka uruchamiają specjalne placówki w miejscowościach, do których przyjeżdża najwięcej gości. Dla sklepów to nie tylko okazja na zarobek, ale także budowanie lojalności wśród klientów.

Polacy do sklepów nie chodzą już z listami zakupów. Liczą na coś innego

W miarę wciąż utrzymującej się inflacji, ale i rosnącego optymizmu coraz mniej Polaków planuje, co kupi w sklepie, stawiając raczej na to, co będzie w promocji.

Będą cłą na produkty kupowane z Chin? KE planuje uderzenie w Temu i Shein

Komisja Europejska planuje znieść próg 150 euro, poniżej którego zakupy spoza UE są zwolnione z cła. Uderzy to w falę przesyłek z zakupami z chińskich platform internetowych.

Woda za 15 groszy. Żabka chce uczyć klientów bycia eko i dobrze zarobić

W wyselekcjonowanych sklepach sieci Żabka testowana jest nowa usługa – woda ze specjalnego dystrybutora, którą można nalać do własnej butelki. W bardzo atrakcyjnej cenie.

Ceny sprzętu IT i elektroniki będą rosły. Ale popyt nie wyhamuje

W niektórych segmentach ceny mogą urosnąć o 10–20 proc. Mimo to konsumenci i firmy będą zwiększać zakupy. Motorem ma być cyfryzacja.

Lidl Polska: dbamy o to, aby traktować wszystkich klientów równo

Obserwujemy rynek i widzimy, że w koszyku kilkunastu artykułów ceny w konkurencyjnej sieci potrafią się różnić o kilkanaście złotych w różnych lokalizacjach. To jest dla nas nie do pomyślenia – mówi Michał Nowaczyk, członek zarządu, CFO w Lidl Polska.