LVMH cieszy się na powrót chińskich turystów

Koncern LVMH opublikował w czwartek rekordowe wyniki i wyraził przekonanie, że otwarcie się Chin przyniesie kolejne rekordy.

Polacy płacą więcej, kupują mniej. Zyskują na tym dyskonty

Wartość zakupów Polaków rośnie tylko dzięki cenom, znacznie wyższym niż w 2021 roku. Zyskują na tym wyłącznie dyskonty, najlepiej radzące sobie w realiach drożejących produktów spożywczych.

Chińczycy mogą już wrócić do luksusowych zakupów. Ale wolą je robić u siebie

Przed pandemią zamożni chińscy konsumenci chętnie podróżowali do Europy by zrobić zakupy. Teraz wolą je robić bliżej domu.

Lumpeksy znikają. Używane ubrania przeniosły sie do internetu

Popularność towarów z drugiej ręki mocno rośnie, napędzana m.in. pnącymi się w górę cenami odzieży. Mimo to sklepów second-hand od lat ubywa, a klientów zdobywają platformy internetowe.

Kup teraz, zapłać później – ten trend podbija zakupy w sieci

Rynek odroczonych płatności wystrzelił – w ciągu roku urósł ponad 200 proc. Branżę czeka hamowanie?

Konsumenci znów w lepszych nastrojach. Jak długo jeszcze?

W grudniu i styczniu nastroje konsumenckie poszły w górę. Może to być efekt wyhamowania inflacji w grudniu, ale tak jak wskaźnik zmian cen – efekt może być chwilowy.

Handlowcy odkryli sposób na zakaz handlu. Rynek podbijają PopBox-y

Powstają kolejne urządzenia z których o dowolnej porze można kupić najróżniejsze produkty. W sektor wchodzą też sieci handlowe.

Polacy nie boją się skarżyć na zakupy. Co najczęściej reklamujemy?

Niemal co drugi Polak w ciągu roku miał zastrzeżenia do zakupionych towarów. Najczęściej chodzi o okazje upolowane podczas sezonowych wyprzedaży.

Ceny w sklepach wciąż wysokie i dalej będą rosły w 2023

W 2022 r. w sklepach było średnio 19,1 proc. drożej niż rok wcześniej. Najmocniej skoczyły ceny produktów tłuszczowych i cukru.

Polska zmierza w stronę modelu z Chin

Kolejne projekty ustaw zakładają nowe mechanizmy inwigilacji obywateli. Zarówno jeśli chodzi o komunikację elektroniczną, ale nawet o zwykłe zakupy

Załamanie niemieckiego eksportu poza UE. Jeden kierunek wyraźnie zyskuje

Niemieccy eksporterzy sprzedali wyraźnie mniej dóbr do krajów spoza UE. W szczególności spadł eksport do Chin i Rosji. Z drugiej strony przyspieszył eksport do USA i Wielkiej Brytanii.

Polacy chcą, aby rząd zaostrzył kary wobec sklepowych złodziei

Niemal co drugi Polak chce zaostrzenia kar za takie wykroczenia, co piąty jest przeciwnego zdania. Kradzieży przybywa, a straty obciążają niestety wszystkich.

Kryzys dosięgnął gigantów. Amazon i Microsoft rozpoczynają masowe zwolnienia

Handlowy gigant Amazon rozpoczął już proces zwolnienia 18 tys. osób, z kolei lider sektora oprogramowania zwolni ok 10 tys. osób.

Majątek po Go Sport Polska sprzedany. Brytyjska grupa postawiła na swoim

Grupa Frasers przejęła majątek po Go Sport Polska. Teraz syndyk zajmie się spłatą wierzycieli handlowej sieci, upadłej za sprawą antyrosyjskich sankcji.

Gdy Europa kupuje nowe auta, Polacy zaciskają pasa

Na europejskim rynku nowych aut popyt rośnie coraz szybciej. Jednak u nas sprzedaż pozostaje mizerna i nic nie wskazuje, by miała przyspieszyć.

Bez Ukraińców w polskich centrach byłyby pustki

Niemal co piąty gość w takich obiektach pochodzi już właśnie z Ukrainy. Polacy odwiedzają je coraz rzadziej, ale pomaga napływ cudzoziemców, także z innych państw.

Niepokojący trend: Polska daleko w tyle za motoryzacyjnym rynkiem UE

Gdy Europa zaczyna żegnać kryzys w branży motoryzacyjnej i rozpędza się w zakupach nowych samochodów, Polska zostaje daleko w tyle.

Polacy rezygnują z zakupów pralek i lodówek

Tylko w grudniu sprzedaż dużego AGD od producentów do sklepów spadła ponad 18 proc. Branża szykuje się na gorsze miesiące, przynajmniej do końca półrocza. Taki trend widać nie tylko w Polsce.