Inflacja osłabia patriotyzm Polaków. Teraz najważniejsze jest by było tanio

Dla Polaków liczy się coraz mniej nie tylko kraj pochodzenia, ale też marka czy ekologiczne składniki. Absolutnym priorytetem jest, ile za zakupy trzeba zapłacić. Trzeba się liczyć z pogłębieniem trendu.

Ukraina walczy, produkuje i eksportuje. Handel zagraniczny największy od lutego

We wrześniu wielkość ukraińskiego eksportu wzrosła w porównaniu z sierpniem o ponad 23 proc. do 4,144 mld dol. To najlepszy wynik od lutego. Ukraina eksportowała przede wszystkim zboże, olej słonecznikowy, prąd i produkty sektora górniczo-hutniczego.

Ministerstwo robi unik w sprawie alkoholu i ustawy z PRL

Sąd potwierdził, że sklepy nie łamią prawa sprzedając alkohol online, choć prawo tego nie reguluje. Szansa na zmiany są jednak niewielkie.

Sprzedaż już zaczęła spadać. Coraz więcej Polaków oszczędza na jedzeniu

We wrześniu w sklepach tradycyjnych sprzedaż była o ponad 7 proc. mniejsza w ujęciu ilościowym niż przed rokiem. Wiele gospodarstw domowych oszczędzać może tylko na jedzeniu.

Polacy coraz mocniej trzymają się za kieszenie. Oszczędności na zakupach w sieci

Dotąd online liczyły się głównie terminy dostawy, teraz też cyfrowe zakupy stają się oszczędniejsze. Polacy coraz mocniej trzymają się za kieszenie.

Polacy zaciskają pasa też w internecie. Żniwa e-commercesię skończyły

Wielu Polaków przeszło na zakupy internetowe podczas pandemii przez ograniczenia w handlu stacjonarnym. , teraz i oni zaczynają oszczędzać

Wydatki Ukraińców zasilają polski handel

W pierwszym półroczu wydali w sklepach i na usługi 2,1 mld zł, czyli dwa razy więcej niż rok temu.

E-sklepy okopane w kraju. Niechętnie wychodzą za granicę

Rodzimy sektor e-commerce niechętnie wychodzi za granicę. Tylko 5 proc. firm sprzedaje online na innych rynkach. Pod tym względem jesteśmy w ogonie Unii.

Polskie e-sklepy są pod tym względem w unijnym ogonie. Czego nam brakuje?

Rodzimi internauci chętnie robią zakupy online za granicą. Gorzej z rodzimymi e-sklepami – te mają problem, by wyjść na inne rynki.

Wymuszone oszczędzanie nie sprzyja platformom internetowym. Ostra walka o klienta

28 proc. Polaków już przyznaje, że z powodu inflacji kupuje online mniej niż kiedyś, 34 proc. ma już plany takich cięć. Także w sieci walka o klienta będzie się zaostrzać, siły do niej zbiera Allegro.

Zamiast sklepów Lego w Rosji pojawi się sieć „Świat klocków”

Inventive Retail Group, która prowadzi specjalistyczne sklepy detaliczne i internetowe, zamiast certyfikowanych sklepów Lego uruchamia nową sieć sklepów „Mir kubikow” – Świat klocków.

Zmobilizowani Rosjanie sami kupują odzież, sprzęt i leki. W sklepach kończą się zapasy

Kreml wymusza na powołanych do wojska Rosjanach zakupy odzieży, sprzętu wojskowego i leków na własny koszt. Po ogłoszonej mobilizacji w Rosji ruch w sklepach specjalistycznych wzrósł o 40 proc. Z otrzymanymi w komisjach poborowych listami leków i wyrobów medycznych zmobilizowani ludzie stoją w kolejkach do aptek. Sklepom internetowym kończy się asortyment. Brakuje już kamizelek kuloodpornych, hełmów, ciepłej odzieży.

Moc jest z Lego. Zyski zabawkowego giganta rosną jak na drożdżach

Zestawy Lego Star Wars i Lego Harry Potter napędzają sprzedaż duńskiego producenta klocków.

USA: Właściciele małego sklepu w New Jersey stworzyli potężną piramidę finansową

Trzech inwestorów z firmy z jednym sklepem w małym miasteczku w New Jersey stworzyło piramidę, wartą w pewnym momencie 100 mln dol. Teraz czekają na sądowe wyroki za oszustwo.

Koniec zakupów na zapas. Teraz Polacy robią szturm na promocje

Tylko 38 proc. Polaków przyznaje, że wciąż robi większe zakupy, niż potrzebuje na bieżąco. Zdecydowanie zwracają się za to w stronę sklepowych promocji.

Coraz więcej kradzieży w sklepach. Zabezpieczenia nawet na maśle i cukierkach

Sklepy znów coraz mocniej inwestują w najróżniejsze zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. Zabezpieczenia są już teraz nie tylko na elektronice czy ubraniach, ale nawet produktach spożywczych jak masło czy słodycze.

Modowi potentaci tracą markę znanego rapera

Muzyk Kanye West, czyli twórca jednej z najgorętszych marek odzieży i obuwia zdecydował skończyć współpracę z koncernami GAP oraz Adidas.

Galeria Mokotów zmienia nazwę. Kultowe centrum w nowych barwach

Kilka lat po zmianie nazwy przez właściciela i innej stołecznej galerii, Arkadii, teraz także Galeria Mokotów będzie nazywała się Westfield Mokotów.