Taylor Swift Komentarze

Taylor Swift może zgotować Donaldowi Trumpowi amerykańskie Jagodno

Gwiazda muzyki pop Taylor Swift poparła Kamalę Harris na prezydentkę USA. Jest obrażana przez republikanów, nazywana „bezdzietną kociarą”, posądzana o absurdalne spiski. Bo jej poparcie może mieć olbrzymi wpływ na wybory. Z kilku powodów.

Komentarze

Z kogo śmieje się Kamala Harris

Jacek Nizinkiewicz: Czy Donald Trump oddałby Polskę Władimirowi Putinowi? Co wiemy po debacie

Debata Kamali Harris z Donaldem Trumpem pokazała, czego Polska może spodziewać się po nowym prezydencie Stanów Zjednoczonych. Nie dziwi, że politycy PiS nie są po niej entuzjastycznie nastawieni do byłego prezydenta USA i powściągliwi w ocenie najważniejszego retorycznego starcia.

Jan Skoumal: Czy Adam Bodnar depcze niezawisłość i powagę funkcji sędziego?

Znamy plany Adama Bodnara i Donalda Tuska w sprawie tzw. neosędziów. Sędziowie będą korzyć się przed opinią publiczną, a władza ustawodawcza zdegraduje konkretnych, znanych z imienia i nazwiska przedstawicieli władzy sądowniczej. I to wszystko w Europie i w imię „przywracania praworządności”.

Paweł Łepkowski: Donald Trump z Kamalą Harris na mocny remis w niegrzecznej debacie

To była szczególnie dramatyczna konfrontacja polityczna, pokazująca prawdziwe oblicze Donalda Trumpa i Kamali Harris. Obydwoje pokazali temperament, dobre przygotowanie merytoryczne i zdolności do szybkiej riposty.

Ewa Szadkowska: Jak u Hitchcocka

Wydarzenia w wymiarze sprawiedliwości zaczynają przypominać scenariusz filmów mistrza dreszczowców i suspensu: na początku jest trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie.

Mikołaj Małecki: Aborcja dozwolona nie znaczy dowolna

Wytyczne ministerstwa trzeba traktować jak dodatkowe drogowskazy, którędy da się legalnie dostać do lekarza przerywającego ciążę.

Marek Domagalski: Zbiórka na PiS wyrasta na obywatelską samoobronę

Niezależnie od tego, czy decyzja PKW o ograniczeniu finansowania PiS okaże się prawnie trafna czy zakwestionuje ją Sąd Najwyższy, już po kilku dniach widać, że uaktywniła obywateli, którzy chcą wesprzeć PiS, a część po prostu polską demokrację.

Gutowski, Kardas: Paradoksy polskiego sądownictwa

Niejeden prawnik, spoglądając na zdarzenia z ostatnich miesięcy, czuje się jak bohaterowie filmu „Seksmisja”. Widzi raczej ciemność.

Maciej Zaborowski: Gdy pióro staje się bronią, czyli dziś każdy z nas jest dziennikarzem

Niestety coraz mniej osób rozumie, że słowo ma ogromną moc, i źle użyte, może doprowadzić do wielu tragedii.

Jacek Dubois: Jak Paweł z Gawłem

Nie było dowodów na istnienie grupy, ale sąd mógł to kupić.

Robert Damski: Włos im z głowy nie spada

Jak tłumaczyć egzekucję z minimalnego wynagrodzenia.

Rafał Krawczyk: Wizja sądu w wersji cyfrowej potrzebna od zaraz

Jedyną szansą na udrożnienie szeroko rozumianej cywilnej części sądownictwa jest pełna elektronizacja postępowań.

Katarzyna Batko-Tołuć: Niespołeczni i nieprzejrzyści

Wydaje się, że od finansowania partii z budżetu nie ma odwrotu. Warto jednak przemyśleć zasady.

Andrzej Antkiewicz: Procedura pełna znaków zapytania

Przepisy dotyczące konkursu na stanowisko referendarza sądowego wymagają zmiany.

Migalski: Polska polityka powinna wystrzegać się prawyborów

Prawybory niszczą amerykańską demokrację. Polscy politycy też z nimi eksperymentowali, ale na szczęście zrezygnowali. I bardzo dobrze, bo jeśli chcemy zachować liberalną demokrację, powinniśmy ograniczać, a nie poszerzać, władztwo demos.

Rusłan Szoszyn: Trwa wojna na wyczerpanie. Zełenski i Putin w patowej sytuacji

Żadna ze stron trwającej od ponad dwóch lat wojny nie jest w stanie przełamać impasu. I żadna nie chce zrobić kroku wstecz jako pierwsza. Pozostają więc drony i rakiety.

Kołodziej, Pyrgies: Likwidacja wielkotowarowych gospodarstw dzierżawców – w imię zasad?

W sierpniu br. portal rolniczy Farmer.pl powrócił do komentowania skutków ustawy „wyłączeniowej” z 2011 roku. Jest to jeden z najbardziej kontrowersyjnych przepisów dotyczących polskiego rolnictwa, jakie parlament uchwalił po 1989 r.

Estera Flieger: gdzie „Pan Bóg i Polacy” widzą prezesa IPN?

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki nie ukrywa swoich ambicji politycznych. Wprost mówi o swojej gotowości startu w wyborach prezydenckich jako kandydat PiS. A tymczasem prezes IPN ma być z założenia apolityczny.

Sowiński: Rząd Donalda Tuska nad brzegiem Rubikonu

Trudne rzemiosło, jakim jest utrzymanie władzy, nieodłącznie wiąże się z twardą, czasem dość bezwzględną polityczną grą. Nawet jednak na najbardziej ubitym demokratycznym polu istnieje wyraźna granica, za którą determinacja władzy, dla zbyt wielu wyborców, staje się popisem pustej buty i arogancji.