Jan Kosch: Destabilizacja jako broń
Jeśli we Francji wybuchają strajki związane z reformą wieku emerytalnego, a w Wielkiej Brytanii strajki pielęgniarek, uczniów czy kadr szkolnych, to warto postawić pytanie, na ile jest to wynikiem zewnętrznych działań destabilizacyjnych.
Artur Kotowski: Ławnicy Sądu Najwyższego – dylematy wyboru
Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym Senat RP wybrał 30 ławników Sądu Najwyższego drugiej kadencji. Ławnicy zostali wprowadzeni pierwszą ustawą reformującą SN z 8 grudnia 2017 r. Od tego czasu wokół tej instytucji pojawiają się różne kontrowersje. Z początku wątpliwości części komentatorów budził sam pomysł wprowadzenia do jednego z najważniejszych sądów tzw. najwyższego szczebla instytucji czynnika społecznego. Ostatnio spór rozgorzał na nowo – tym razem wokół powołania ławników SN drugiej kadencji.
Granatnik Putina, czyli diabelska alternatywa
Czy w kraju frontowym i zagrożonym z powodów historycznych i strategicznych przez Rosję naprawdę powinniśmy się śmiać z policji, która odpowiada za nasze bezpieczeństwo? – pyta politolog.
Kaczyński cofa się przed Tuskiem
Czyżby po miesiącach szukania lider PO znalazł klucz do tego, by boleśnie uderzać w PiS i docierać do jego elektoratu z rujnującym władzę przekazem?