Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku Komentarze

Bogusław Chrabota: Jarosław Kaczyński kontra Kraków. Kupuję popcorn i oglądam

Do „wielkiej smuty” w PiS Jarosław Kaczyński dopuścić nie może. Dlatego wskazany przez niego paluchem Łukasz Kmita będzie się bił o marszałkowski fotel w małopolskim sejmiku po raz trzeci. I będzie to ostatni raz, kiedy spadochroniarz wygra.

Komentarze

Jędrzej Bielecki: Radosław Sikorski nie popełnił błędu Donalda Tuska

Julita Karaś-Gasparska: Ekologia i podatki

Wprawdzie działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska mogą pozytywnie oddziaływać na klimat, ale mają swoje konsekwencje w rozliczeniach z fiskusem.

Trump i Farage o prowokacji NATO. Wierzy w to nie tylko skrajna prawica

Wielu ludzi na Zachodzie podzieliłoby opinie Donalda Trumpa i Nigela Farage’a. Coraz słabiej skrywane jest pragnienie, by w nowym porządku świata, w którym znów zaczyna rządzić siła, dogadać się z tymi, którzy nie boją się po siłę sięgać.

Jacek Nizinkiewicz: Kaczyński przyzna się do winy przyjmując Kowalskiego do PiS

Wybrani politycy Suwerennej Polski mają przechodzić do PiS. Ale nie wszyscy. Ci najbardziej obciążeni ludzie Zbigniewa Ziobry mają nie zostać przyjęci, bo zaszkodzą partii. Fundusz Sprawiedliwości to afera, której prezes się boi.

Stefan Szczepłek: Polexit na boisku

Polska awansowała na Euro 2024 jako ostatnia i jako pierwsza z niego odpadła. Piłkarze wyglądali jak grupa muzyków, którzy wpadli w ostatniej chwili do jadącego tramwaju. Wysiedli na drugim przystanku, kiedy zorientowali się, że wskoczyli do wagonu filharmoników, a sami potrafią grać tylko na harmonijce ustnej.

Daria Chibner: Liczba godzin lekcji religii nie jest ważna, skoro przeraża ich jakość

Właściwie z obcinania godzin religii należy się wyłącznie cieszyć. W obecnym kształcie uczniowie nie wynoszą z tych zajęć absolutnie niczego. No, może poza obojętnością w sprawach wiary. Religia w szkole nie tworzy nawet wojujących ateistów.

Rycerski: Transakcje na akcjach PKP Cargo S.A. Czy prezes spółki wszystko może?

Zamieszanie po informacji o transakcjach na akcjach PKP Cargo S.A. prowadzi do wniosku, że wciąż warto przypominać, co można, czego nie można, a co trzeba robić w przypadku zajmowania określonych stanowisk w spółce giełdowej - pisze dr Adrian Rycerski.

Marek Isański: NSA wreszcie napisał w wyroku prawdę o sobie

Właśnie ukazało się uzasadnienie wyroku NSA II FSK 559/21 z 07.05.2024r. w którym NSA po raz kolejny oddalił skargę kasacyjną w sprawie odmowy stwierdzenia nieważności z powodu rażącego naruszenia prawa w decyzji w sprawie „ofiary ulgi meldunkowej”. Fundacja Praw Podatnika przyzwyczaiła się już dawno do tego, że wydaje on błędne wyroki, w szczególności w sprawach podatkowych dotyczących zwykłych obywateli. Jednak ten zasługuje na szczególną uwagę. NSA wreszcie napisał wprost czemu nie naruszają rażąco prawa te decyzje, pomimo tego że w sposób oczywisty powodują okradanie obywatela przez własne państwo.

Stefan Szczepłek: Porażka z Austrią - smutny powrót do szarości

Austria nie była tak silna jak Holandia, a mimo to Polacy zagrali znacznie słabiej niż w pierwszym meczu.

Polska - Austria. Krótka odpowiedź na pytanie „Czy Krzysztof Piątek umie grać w piłkę?”

Krzysztof Piątek jak mało który polski piłkarz musi się mierzyć z przestrzelonymi, biegunowymi wręcz ocenami. I gdy po kilku latach zawirowań ustabilizował formę w klubie, w meczu Polska - Austria na Euro 2024 przyszło mu wejść w buty Roberta Lewandowskiego. I bez względu na końcowy wynik, tysiące przemokniętych polskich kibiców w Berlinie mu tego gola nie zapomni.

Tomasz Terlikowski: Rasizm nie jest chrześcijański

Ani rasizm, ani szczucie przeciwko migrantom, ani zaostrzanie emocji antyuchodźczych nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Polityk czy partia, która dopuszcza się takich działań, jasno wskazuje, że z nauczaniem Chrystusa nie ma wiele wspólnego.

Irena Lasota: Czerwona pajęczyna

Im bardziej dane państwo lekceważyło lustrację i dekomunizację, tym bardziej jest dziś bezbronne wobec prawdziwej rosyjskiej agentury.

Bogusław Chrabota: Utylizacja

„A jak kiedyś szlag trafi te wszystkie serwery?”

Michał Szułdrzyński: Śmiertelny bój o pietruszkę

Czy trzeba się odwoływać do widza z kosmosu, by zobaczyć jałowość naszych sporów?

Patriarcha z misją. Jürgen Habermas świętuje 95. urodziny

Jeśli na podium miałaby stanąć trójka najwybitniejszych myślicieli współczesnej Europy, to po śmierci Jacquesa Derridy (2004), Umberta Eco (2017) i Josepha Ratzingera (2022) obok Slavoja Žižka i Petera Sloterdijka spoglądałby na nas Jürgen Habermas.

Joanna Ćwiek - Świdecka: Miniony rok szkolny pod szyldem zmiany warty

Zakończył się rok szkolny 2023/2024, który rozpoczął się pod rządami Przemysława Czarnka, a skończył – Barbary Nowackiej. Czy była to zmiana na lepsze?

Marek Kozubal: Rosyjski obiekt nad Polską. Dlaczego muszą nam się zapalić światła alarmowe

Rosja obserwuje nasze reakcje, dlatego sprawa rosyjskiego aerostatu, który przeleciał nad terytorium Polski, nie jest błaha. Jakie związane są z tym zagrożenia?

Mariusz Cieślik: Niemcy przegrywają na Euro

Euro 2024 pokazuje, że Niemcy nie są już tymi Niemcami, wobec których powinniśmy mieć kompleksy. Ich reprezentacja gra ładnie i nieskutecznie. A na zapleczu panuje typowy ruski bardak.

Jan Maciejewski: Kundlizm i debartosiakizacja

Najzabawniejsze jest to, że „debartosiakizacja” życia publicznego miałaby polegać na odebraniu mu tytułu naukowego.