Julian Assange Komentarze

Jędrzej Bielecki: Dlaczego Julian Assange za uwolnienie powinien podziękować Donaldowi Trumpowi?

Joe Biden nie chciał, aby w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi w USA Julian Assange, twórca Wikileaks został osadzony w amerykańskim więzieniu. Trudno byłoby to pogodzić z wizerunkiem prezydenta, który jest obrońcą wolności, w tym przecież również wolności słowa.

Komentarze

Jędrzej Bielecki: Radosław Sikorski nie popełnił błędu Donalda Tuska

Szczepłek: Dlaczego mam słabość do Kamila Grosickiego

Mecz z Francją będzie ostatnim, 95. występem skrzydłowego w reprezentacji Polski

Anna Cieślak-Wróblewska: Dziura w finansowaniu zdrowia. Ją też politycy spróbują przemilczeć?

Rząd Donalda Tuska dostał w spadku po PiS finanse publiczne w opłakanym stanie. Co gorsza, tak jak poprzednicy, również politycy KO jak ognia unikają debaty na każdy temat, który może się kojarzyć z wysiłkiem czy społecznymi wyrzeczeniami.

Hubert A. Janiszewski: Po co nam tyle spółek Skarbu Państwa?

Zbyt duży udział państwa w gospodarce zwykle się źle kończył, zwłaszcza dla samych jego spółek, które topiła niekompetencja partyjnych nominatów oraz wątpliwej jakości strategie oparte na kalkulacjach politycznych.

Jerzy Surdykowski: Bez profesorów z PiS i Róży Thun, za to z Grzegorzem Braunem. Plecami do Europy

Jaki jest prawdziwy wynik ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego? Wystarczy spojrzeć, jak przygotowani są nowi polscy europosłowie.

Teresa Siudem: Milcząca zgoda organu na odrolnienie

Odrolnienie gruntów klas I-III, położonych poza miastem nigdy nie było prostą sprawą. Po wprowadzeniu reformy planistycznej, jeszcze trudniej jest zmienić ich przeznaczenie.

Paweł Kowal: Charków to zwrotny moment wojny. Zwycięstwo Rosjan byłoby hańbą dla Zachodu

Jeśli Władimir Putin wygrałby rozgrywkę o to miasto, oznaczałoby to strategiczną głupotę Zachodu o trudnych do przewidzenia skutkach – pisze z Charkowa szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Bogusław Chrabota: Wyrwać Polska Press z rąk polityków

Jeśli prezes Orlenu Ireneusz Fąfara naprawdę chce sprzedać Polska Press, to jest to jeden z lepszych newsów dla rynku medialnego, tak jak kilka lat temu decyzja o zakupie Polska Press była jednym z najgorszych.

Jan Skoumal: Jak ministerstwo zrobiło z ławników paprotki

Skoro "akcja paprotka" ma ocieplać wizerunek ławnika, to w ramach dbania o wizerunek adwokatów i radców prawnych proponuję "akcję papuga". Efekt będzie równie powalający.

Michał Szułdrzyński: Rasizm popłaca? Dlaczego PiS i Kaczyński wracają do migracyjnego referendum

PiS Jarosława Kaczyńskiego odwołuje się do rasizmu i populizmu, bo wie, że na podsycaniu antyimigranckich lęków może zyskać. Nawet jeśli punktów jemu nie przybędzie, uderzenie w wiarygodność przeciwnika politycznego też jest politycznym zyskiem.

Rusłan Szoszyn: Samobój Radosława Sikorskiego. Zamknięcie granicy skazałoby Białorusinów na łagier

Rząd rozważa zamknięcie przejść granicznych na granicy z Białorusią. To byłby wizerunkowy błąd. Należy szukać pomysłów, które zmuszą reżim Aleksandra Łukaszenki do ustępstw, ale nie uderzą w zwykłych ludzi. Ich los nie obchodzi dyktatora.

Julita Karaś-Gasparska: Ekologia i podatki

Wprawdzie działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska mogą pozytywnie oddziaływać na klimat, ale mają swoje konsekwencje w rozliczeniach z fiskusem.

Trump i Farage o prowokacji NATO. Wierzy w to nie tylko skrajna prawica

Wielu ludzi na Zachodzie podzieliłoby opinie Donalda Trumpa i Nigela Farage’a. Coraz słabiej skrywane jest pragnienie, by w nowym porządku świata, w którym znów zaczyna rządzić siła, dogadać się z tymi, którzy nie boją się po siłę sięgać.

Jacek Nizinkiewicz: Kaczyński przyzna się do winy przyjmując Kowalskiego do PiS

Wybrani politycy Suwerennej Polski mają przechodzić do PiS. Ale nie wszyscy. Ci najbardziej obciążeni ludzie Zbigniewa Ziobry mają nie zostać przyjęci, bo zaszkodzą partii. Fundusz Sprawiedliwości to afera, której prezes się boi.

Stefan Szczepłek: Polexit na boisku

Polska awansowała na Euro 2024 jako ostatnia i jako pierwsza z niego odpadła. Piłkarze wyglądali jak grupa muzyków, którzy wpadli w ostatniej chwili do jadącego tramwaju. Wysiedli na drugim przystanku, kiedy zorientowali się, że wskoczyli do wagonu filharmoników, a sami potrafią grać tylko na harmonijce ustnej.

Daria Chibner: Liczba godzin lekcji religii nie jest ważna, skoro przeraża ich jakość

Właściwie z obcinania godzin religii należy się wyłącznie cieszyć. W obecnym kształcie uczniowie nie wynoszą z tych zajęć absolutnie niczego. No, może poza obojętnością w sprawach wiary. Religia w szkole nie tworzy nawet wojujących ateistów.

Rycerski: Transakcje na akcjach PKP Cargo S.A. Czy prezes spółki wszystko może?

Zamieszanie po informacji o transakcjach na akcjach PKP Cargo S.A. prowadzi do wniosku, że wciąż warto przypominać, co można, czego nie można, a co trzeba robić w przypadku zajmowania określonych stanowisk w spółce giełdowej - pisze dr Adrian Rycerski.

Marek Isański: NSA wreszcie napisał w wyroku prawdę o sobie

Właśnie ukazało się uzasadnienie wyroku NSA II FSK 559/21 z 07.05.2024r. w którym NSA po raz kolejny oddalił skargę kasacyjną w sprawie odmowy stwierdzenia nieważności z powodu rażącego naruszenia prawa w decyzji w sprawie „ofiary ulgi meldunkowej”. Fundacja Praw Podatnika przyzwyczaiła się już dawno do tego, że wydaje on błędne wyroki, w szczególności w sprawach podatkowych dotyczących zwykłych obywateli. Jednak ten zasługuje na szczególną uwagę. NSA wreszcie napisał wprost czemu nie naruszają rażąco prawa te decyzje, pomimo tego że w sposób oczywisty powodują okradanie obywatela przez własne państwo.

Stefan Szczepłek: Porażka z Austrią - smutny powrót do szarości

Austria nie była tak silna jak Holandia, a mimo to Polacy zagrali znacznie słabiej niż w pierwszym meczu.