Minister zdrowia Adam Niedzielski Komentarze

Zuzanna Dąbrowska: Zapomnieć o grobach bliskich?

Minister zdrowia nie straci stanowiska u progu piątej fali pandemii. Ktoś musi przecież za jakiś czas ponieść za nią odpowiedzialność.

Opinie polityczno - społeczne

800 lat i co dalej

Tomkiewicz: Inflacja i cyfryzacja – dlaczego tak szybko rosną ceny w Europie Środkowo-Wschodniej

Bieżąca dyskusja o inflacji skupia się na cenach energii, które podlegają szybkim zmianom, natomiast mało uwagi poświęca się obserwacji strukturalnych zmian, a te są wyjątkowo ciekawe.

Witold M. Orłowski: Strategia Napoleona

W dziedzinie strategii nie trzeba wymyślać nic nowego. Wystarczy wzorować się na Napoleonie. W ostatnim czasie robi to zarówno nasz rząd, jak i bank centralny.

Robert Gwiazdowski: Stopy w górę? Radziłbym uważać

Jak już zrobiliście błąd i nie zaczęliście podnosić stóp procentowych w maju, to nie róbcie drugiego i nie podnoście ich teraz zbyt szybko.

Tomasz Pietryga: Prezydent między gołębiami a jastrzębiami

Prezydent albo wybierze prezesa Izby Dyscyplinarnej SN z bliskich Zbigniewowi Ziobrze „jastrzębi", co gwarantuje dalszy konflikt z UE, albo stanie po stronie „gołębi", z którymi łatwiej wykonać wyrok TSUE.

Michał Szułdrzyński: Prawo i Sprawiedliwość jako fabryka nienawiści

Partia rządząca obficie czerpie z podręczników wojny informacyjnej KGB. Maile Dworczyka wydają się być tego najlepszym przykładem.

Artur Ilgner: Antyszczepionkowe jołopy

Trzynastu "gniewnych ludzi" (starsi pamiętają głośny film z poprzedniego stulecia), nie ławników, a polskich profesorów, lekarzy i naukowców z Rady Medycznej przy premierze RP, których przy powoływaniu szef ministrów nazwał "najwybitniejszymi z wybitnych" zrezygnowało z udziału w pseudomedycznej farsie.

Bogusław Chrabota: Chronić polskich wydawców i twórców

W czwartek 20 stycznia Parlament Europejski głosuje w sprawie DSA, czyli aktu o usługach cyfrowych. To ważna regulacja, bowiem uporządkuje na dekady sferę internetu, nowelizując tym samym ponad 20-letnią dyrektywę o handlu elektronicznym.

Chronić polskich wydawców i twórców

W czwartek 20 stycznia Parlament Europejski głosuje w sprawie DSA, czyli aktu o usługach cyfrowych. To ważna regulacja, bowiem uporządkuje na dekady sferę internetu, nowelizując tym samym ponad 20-letnią dyrektywę o handlu elektronicznym.

Piotr Górski: Polityk nie powinien wchodzić do gabinetu lekarskiego

Z pandemią jest jeden, podstawowy problem. Poza telewizją, która pokazuje obrazki ze szpitali, nikt jej nie widział i nikt nie widział wirusa. Poza specjalistami patrzącymi w mikroskop i lekarzami z nią walczącymi. Dlatego być może mało się jej boimy. Tak, jak niechętnie stosujemy zasady profilaktyki wielu chorób, dopóki choroba nas nie dopadnie. Wierzymy, że jesteśmy nieśmiertelni. W tym przypadku jest dokładnie tak samo.

Tomasz Pietryga: Ziobro nie pozwoli im się cofnąć

Każdy defensywny krok traktowany jest przez obóz władzy jak uległość. Taki sposób myślenia wyklucza gaszenie ognisk zapalnych w sądownictwie.

Ryszard Sadlik: Minął trudny rok w sądownictwie

Mimo pandemii funkcjonowanie sądownictwa zostało zachowane.

Marek Domagalski: Znieważanie, nie tylko prezydenta, nikomu nie służy

Każdy normalnie operujący słowem wie, że nie można kogoś publicznie określać debilem. Czy język prawników, a zwłaszcza sędziów, tego nie czuje?

Janusz Lewandowski: Rozbiór Lotosu: odwet na Pomorzu?

Niepokorne Pomorze nie podda się kolonizacji politycznej, chociaż ponosi straty. Sprawcy szkody nie pozostaną bezimienni. Spisane będą czyny i rozmowy...

Adam Roguski: Osiedla łanowe nie spadły z kosmosu

Miasta rozlewają się nie bez powodu – Polaków nie stać na drogie mieszkania. Jak walczyć z chaosem przestrzennym, a zarazem nie wylać dziecka z kąpielą?

Jerzy Haszczyński: Koniec wojny o polskie „w”

Dobre wieści z Wilna. Znika jeden z problemów, który psuł stosunki z Warszawą. Problem pisowni nielitewskich nazwisk.

Marek Ziółkowski: Sposób na wygrane wybory

Głosy w koalicji należałoby liczyć w zależności od liczby wszystkich głosów oddanych na partie.

Alicja Krawczun-Rygmaczewska: Cyrkulacja zamiast drenażu mózgów

Jak pomóc młodym polskim naukowcom wrócić do kraju? Po pierwsze, wysłuchać, co mają do powiedzenia.

Marek Kozubal: Kadrowe falowanie w polskiej armii

Z wojska odeszło w poprzednim roku 10 tys. żołnierzy. Co to oznacza?