Komentarze

Andrzej Łomanowski: Przepych kremlowskich sal i pompatyczność uroczystości miały skryć słabość Putina

Najważniejszym zdaniem wypowiedzianym w czasie ceremonii „przyjęcia w skład Rosji” kawałków ukraińskiego państwa przez Władimira Putina było wezwanie, by Kijów zgodził się na „natychmiastowe przerwanie ognia” i „powrót do stołu rozmów”.

Publicystyka

Aleksander Hall: Nie chodzi tylko o Gowina

Jerzy Haszczyński: Wyobraźmy sobie Rosję niezdolną do podbojów

Na piątkowe wydarzenia na Wschodzie Zachód może zareagować tylko w jeden sposób: większym i szybkim wsparciem militarnym Ukrainy.

Piotr Skwirowski: Wpadliśmy w inflacyjny korkociąg

Prezes Glapiński znów pomylił się w sprawie inflacji. Niestety jak zwykle jej nie docenił.

Wina Mazurka: Gdy jabłka nie dają kokosów

Najkrótsza droga znad oceanu do Doliny Elgin wiedzie żwirówką. W życiu bym się nie skusił, bo autostrada, choć kręta, to jednak pewniejsza. No tak, ale wtedy nie poznałbym Iony.

Jan Maciejewski: Wspomożycielko na wpół pokonanych

Jesteśmy jak ten nieszczęsny jeździec niemogący dobrze usiąść na swym koniu i w najmniej spodziewanym momencie zrywający się do lotu.

Kataryna: Prof. Środa, czyli na końcu zawsze patriarchat

Magdalena Środa: „Jeśli zapytacie, dlaczego nasza polityka jest tak narcystyczna, nieskuteczna i niemoralna, to powiem – patriarchalizm. Nawet jeśli zapytacie, dlaczego, do cholery, tak podejrzana postać jak Macierewicz dostaje wbrew prawu ordery, to powiem, że dla patriarchalizmu prawem jest on sam, a poza tym, że nie ma to jak solidarność patriarchatu u władzy”.

Michał Szułdrzyński: Reparacje jako terapia

Czy aby sprawa reparacji nie jest związana z głębokimi kompleksami środowiska Jarosława Kaczyńskiego?

Robert Mazurek: Orgie liberałów

Kocham Ryszarda Petru. Uff, powiedziałem to, mam to za sobą, co za ulga. Kocham, lubię, szanuję. I to na razie tyle, pan Ryszard jest jak fuzja u Czechowa – zawieszamy go na ścianie, wypali w trzecim akcie.

Irena Lasota: Bayraktarem w dobry cel

Samo trafienie w Kreml, nawet przy założeniu, że Putina tam nie będzie, bo ktoś mu pokaże mój artykuł, może być wystarczające.

Tomasz P. Terlikowski: Heroizm odmowy

Demoniczność autorytarnych nacjonalizmów zawiera się także w tym, że trzeba ogromnej odwagi, mądrości i determinacji, by się im sprzeciwić. Mobilizacja w Rosji jest tego kolejnym smutnym dowodem.

Bogusław Chrabota: Ukraina jak Korea 1950/51

Podobną drogą jak Rosjanie, w ramach mobilizacji rzucający setki tysięcy ludzi na front, poszli kiedyś Koreańczycy i Chińczycy. I z kretesem przegrali.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Ile polityki w przejęciu Getin Noble Banku

Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Bank, która się dzisiaj dokonała, ma dwie warstwy: polityczną i gospodarczą.

Zuzanna Dąbrowska: Towarzysz podróży z przypadku

W polityce można lawirować, skręcać w lewo i prawo. Ale trudno jest przetrwać, sprzedając, jak Paweł Kukiz, pojedyncze pomysły, gdy inni operują całym uniwersum.

Paweł Wojciechowski: Zaczyna brakować finezji

Danina Sasina obnażyła fałszywe obietnice rządu PiS i pokazała instrumentalne traktowanie „sprawiedliwości podatkowej” wyłącznie po to, aby osiągnąć doraźny cel fiskalny.

Marcin Liberadzki: Czy Polskę czeka oddolna euroizacja

Za słabe kapitałowo jak na potrzeby inwestycyjne banki i niedorozwinięty krajowy rynek kapitałowy mogą sprawić, że polska gospodarka zacznie się spontanicznie przestawiać na euro, bez oglądania na decyzje polityczne.

Anna Cieślak-Wróblewska: Brytyjska lekcja z kryzysu walutowego

Na razie polska polityka fiskalna jakoś znosi falę paniki na europejskich rynkach. Ale nie wiadomo, czy wkrótce ktoś nie krzyknie, że król jest nagi.

Tomasz Pietryga: Sędziowie pokoju ofiarą tarć w koalicji

Idea powołania sędziów pokoju zaczyna grzęznąć w politycznej plątaninie. O tym, że instytucję wprowadzić trzeba, przekonani są nie tylko politycy prawicy, ale też części opozycji. Problem w tym, że każdy próbuje przy okazji ubić na tym interes.

Romanowski, Siemiątkowski: Prawo holdingowe licencją na „zabicie” grup kapitałowych (2)

Uchwała zarządu spółki zależnej w sprawie wykonania wiążącego polecenia będzie podlegać ocenie pod kątem odpowiedzialności zarówno cywilnej, jak i karnej.

Kappes, Skrzydło: Sprawa Dody nie powinna trafić do Strasburga

Państwo polskie wytoczyło piosenkarce Dodzie ciężką artylerię, stawiając jej zarzut popełnienia przestępstwa z art. 196 kodeksu karnego.