Marek Kozubal: Czy PiS zamierza wygnać z Polski niemieckiego generała?

Politycy PiS niesprawiedliwie traktują Niemców. Nie chcą od nich patriotów, ale jednocześnie tolerują ich obecność w wielu dowództwach na terenie Polski. Czy im też powinniśmy mówić: precz!

Jacek Nizinkiewicz: Solidarna Polska może wypaść z rządu. Ale jeszcze nie teraz

Solidarna Polska grozi wyjściem z koalicji, jeśli rząd Mateusza Morawieckiego dogada się z Brukselą. Ale z koalicji nie wyjdą, bo nie mają gdzie pójść.

Stefan Szczepłek: Obowiązkowe zwycięstwo

Właściwie wszystko poszło zgodnie z planem. Arabia Saudyjska, po wygranej z Argentyną nie była już tak dynamiczną drużyną. Wiadomo było, że to ona częściej będzie miała piłkę, można było się na to przygotować, zabrać ją, gdy nadarzy się okazja i przeprowadzić kontratak.

Jacek Cieślak: Czy wojewoda Radziwiłł unieważnia Jedwabne?

Nie wierzę, żeby Konstanty Radziwiłł mógł coś takiego napisać. Ktoś napisał to w imieniu wojewody, a on tego nie przeczytał?

Mirosław Żukowski: FIFA - moralny bankrut

Mundial w Katarze to wizerunkowa klęska Światowej Federacji Piłkarskiej. Jeszcze nigdy pytanie, czy władza nad futbolem nie powinna przejść w inne ręce, nie było tak zasadne.

Mariusz Cieślik: Druga strona tęczy

Sprawa tęczowych opasek na mundialu dobrze pokazuje, jak wygląda tzw. walka o prawa LGBT w sytych społeczeństwach Zachodu. Kiedy oznacza to jakikolwiek, nawet najmniejszy, koszt dla bojowników – następuje tchórzliwy odwrót.

Jędrzej Bielecki: Polityka nad bezpieczeństwo

Dotąd PiS nie przekraczał czerwonej linii: poświęcania gwarancji pokoju na rzecz wewnętrznych rozgrywek. Tym razem jest inaczej.

Jacek Cieślak: Wojewoda, metodami administracyjnymi, nie zatrzyma zmian w teatrze

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł w swoim uzasadnieniu odwołania ze stanowiska dyrektora Teatru Dramatycznego Moniki Strzępki napisał, że komisja konkursowa wybrała ją na dyrektorkę, odstępując od założeń konkursowych.

Jędrzej Bielecki: Relacje z Niemcami na nowym dnie

Do tej pory ataki na zachodniego sąsiada miały służyć PiS do utrzymania władzy nawet kosztem polityki zagranicznej. Teraz cena jest jeszcze wyższa: fundamentalne bezpieczeństwo kraju.

Michał Szułdrzyński: Jarosław Kaczyński wysyła sygnał do Brukseli

Czy zdaniem Solidarnej Polski liberalizacja tzw. ustawy wiatrakowej może być zagrożeniem dla polskiej suwerenności? Przecież to absurd.

Michał Szułdrzyński: Nie będzie Niemiec dawał nam patriotów, ni nieba nam germanił

Odrzucając propozycję ochrony polskiego nieba przez niemieckie patrioty, PiS jawnie gra bezpieczeństwem Polski w imię doraźnych politycznych celów.

Stefan Szczepłek: Niemcy - Japonia 1:2. Towarowy z węglem do Berlina

Japonia wygrała z Niemcami, którzy długo grali fantastycznie, mieli przygniatającą przewagę, potwierdzoną jedną bramką. Ale z karnego, bo ani jedna z ich wyrafinowanych akcji nie zakończyła się golem.

Joanna Ćwiek: Sami mężczyźni? Zawsze tak było

Kobiety nie muszą się prosić o intratne posady i eksponowane stanowiska, które ktoś im da, bo tak teraz wypada. Są mądre, inteligentne i zaradne – poradzą sobie.

Zuzanna Dąbrowska: Przyszłość bez kobiet. Prezydencka rada, której nikt nie doradził

A jeśli żadna profesorka nie chciała wejść do Rady? A może nie udało się znaleźć takiej, która miałaby odpowiednie zasługi? To trzeba było intensywniej dzwonić i rozsyłać maile.

Jędrzej Bielecki: Szkocja podzieli los Katalonii

Sytuacja gospodarcza Wielkiej Brytanii jest zła, a ludzie w dzisiejszych czasach reagują emocjonalnie. Twarde „nie” Londynu dla referendum może więc napędzić nowych zwolenników szkockiej niepodległości.

Stefan Szczepłek: Lewandowski jak Deyna

Polacy grali jak zawsze od kiedy trenerem jest Czesław Michniewicz. Koncentrowali się na obronie i przeszkadzaniu przeciwnikowi. Sami nie skonstruowali ani jednej groźnej akcji. Mogli liczyć jedynie na rzuty wolne i rożne oraz szczęście.

Michał Szułdrzyński: Rozmowa Dudy z fałszywym Macronem to więcej niż błąd

To niestety już druga taka sytuacja. Państwo, służby i administracja powinny wyciągnąć z tego surowe konsekwencje. Bo Rosjanie z pewnością to już starannie przeanalizowali.

Stefan Szczepłek: Wstyd Argentyny

Arabia Saudyjska pokazała jak grać z przeciwnikiem, który teoretycznie jest lepszy pod każdym względem. Argentyna po pierwszej połowie musiała być pewna, że kolejne bramki są kwestią czasu. Ich straty chyba w ogóle nie brała od uwagę. Nie dość, że bardzo się w rachubach pomyliła, to nie była w stanie odpowiedzieć.