Rusłan Szoszyn: Koszykarka za „handlarza śmiercią”

Joe Biden demonstruje troskę o własnych obywateli, Władimir Putin wysyła pozytywny sygnał swojej agenturze.

Marek Kozubal: Chaos w służbach sprzyja wrogom

Nadużyciem jest twierdzenie, że polscy politycy wiedzieli o podwójnej grze podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji warszawskiego urzędnika.

Bogusław Chrabota: Święta niepomne inflacji

Pomimo galopujących cen nie taki Polak wystraszony, jakby się wydawało. Nie będzie żadnych skromnych świąt.

Jędrzej Bielecki: Macron nie odda Rosji Krymu

Francuski przywódca porównał prawo Ukraińców do odzyskania półwyspu do walki Francuzów o odzyskanie Alzacji i Lotaryngii w I wojnie światowej, być może najbardziej heroicznego starcia w historii Republiki.

Rusłan Szoszyn: Putin zrzuca maskę. Tak, jestem imperialistą

Władimir Putin wreszcie wprost wyjawił prawdziwe przyczyny trwającej od ponad dziewięciu miesięcy wojny. To policzek dla prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który wciąż baja o „gwarancjach bezpieczeństwa dla Rosji”.

Jerzy Haszczyński: Czujni Niemcy i oby tacy pozostali

Operetkowych puczystów było niewielu, ale środowiska, z których się wywodzą, których idee podzielają, są już większe.

Tomasz Pietryga: Wyrok to nie prezent od Świętego Mikołaja

Wpis Sylwii Gregorczyk-Abram, aktywistki Wolnych Sądów, że „Święty Mikołaj jest po naszej stronie”, komentujący orzeczenia, które zapadły 6 grudnia, jest obraźliwy przede wszystkim dla samych sędziów.

Piotr Skwirowski: Kurski sprawdzi się w biznesie, czyli turbo-PRL

Szukam jasnych stron w nominacji byłego szefa TVP. Jacek Kurski mówi, że chce dalej służyć Polsce. Do niedawna bardzo źle jej służył. W Banku Światowym nowych wielkich szkód, poza wizerunkowymi, nam pewnie nie wyrządzi. Ale może mam małą wyobraźnię.

Bogusław Chrabota: Sejm nie pamięta o bohaterach

W Ukrainie zginęło kolejnych dwóch Polaków. Ich poświęcenie obowiązujące prawo łączy z formą państwowej zdrady. Jak długo jeszcze?

Tomasz Pietryga: Katastrofa smoleńska. Prokuratorzy nie podzielają tez Macierewicza

Fragmenty opinii biegłych pokazują, że rewelacje podkomisji smoleńskiej nijak się mają do ustaleń śledczych. Co więcej, ich wyciek do mediów może wskazywać na chęć prokuratorów do zamknięcia wątku śledztwa dotyczącego wybuchu.

Michał Kolanko: Przed koalicją rządową trzy ważne sprawdziany, być może końcowe

PiS i Solidarna Polska przeżywały już wiele podobnych napięć, również personalnych. Ale ostatnie wydarzenia naprawdę niebezpiecznie zaostrzają sytuację w toczącej się od wielu miesięcy wojnie pozycyjnej między koalicjantami.

Bogusław Chrabota: Ta debata świata nie zmieni

Skąd nagła deklaracja Jarosława Kaczyńskiego o możliwej debacie z Donaldem Tuskiem, której dotąd unikał jak ognia? Co się zmieniło?

Michał Szułdrzyński: Kaczyński, Morawiecki i Ziobro. Wojna totalna w rodzinie

Wyborca Zjednoczonej Prawicy ma prawo czuć się kompletnie zagubiony. Wmawia mu się, że jak PiS przegra wybory, to Polska straci suwerenność, tymczasem Ziobro twierdzi, że to rząd PiS sam się niemal już pozbył tej suwerenności.

Michał Szułdrzyński: PiS nie trafił z rakietami

Przyjęciu niemieckiej propozycji rozmieszczenia w Polsce baterii patriotów wciąż sprzeciwia się Jarosław Kaczyński. Jego propozycja, by wysłać je Ukrainie, ma minimalne poparcie w społeczeństwie.

Stefan Szczepłek: Kapitan zawiódł, trener do zmiany

Polska przegrała z Francją po swoim najlepszym meczu w turnieju. Gdyby grała tak od początku, nasze nastroje byłyby zupełnie inne.

Jerzy Haszczyński: U Macrona bez zmian, niestety

W czasie, gdy Rosja próbuje chłodem wykończyć miliony Ukraińców, prezydent Francji wrócił do swoich prorosyjskich pomysłów.

Michał Szułdrzyński: Elon Musk redaktorem naczelnym Twittera

Zawieszając Kanyego Westa za antysemickie wypowiedzi miliarder postąpił słusznie. Ale postąpił tym samym wbrew głoszonemu przez siebie absolutyzmowi wolności słowa

Artur Bartkiewicz: Niemcom spłonęła stodoła, czyli kompleksy Solidarnej Polski

Politycy Solidarnej Polski mecz niemieckiej reprezentacji przeżywali bardziej niż polskiej. Można odnieść wrażenie, że gdyby Niemcy nagle przestali istnieć, wielu z nich straciłoby swoją tożsamość.