Tatry Nieruchomości

W Zakopanem stanie najdroższy apartamentowiec w Polsce. Władze protestują

W otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego ma powstać luksusowy apartamentowiec z szokującymi cenami. Inwestycja wywołała silne kontrowersje.

Marynarska Point 1 szykuje się do modernizacji

Remont biurowca na warszawskim Mokotowie rozpocznie się jeszcze w tym kwartale.

Strabag Real Estate kupuje 80 tys. mkw. gruntu w Krakowie

Na działce na Dąbiu stoi przeznaczona do rozbiórki dawna galeria handlowa Plaza. W tym miejscu powstanie wielofunkcyjny kompleks.

Wraca home office. Pracownicy się nie cieszą

Już czterech na dziesięciu pracowników przyznaje, że praca zdalna męczy dużo bardziej niż biurowa, a 37 proc. narzeka na zachwianą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym – wynika z raportu firmy doradczej CBRE.

Mniejsze miasta również potrzebują biur

Analizy pokazują, że lokalny rynek na przykład w Chełmie jest w stanie wchłonąć 2 tys.mkw. powierzchni biurowej – mówił w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Mariusz Domeradzki, prezes spółki Operator ARP.

Nabywcy i budowniczowie lokali ciągną na prowincję

Można się spodziewać dalszego zwiększania inwestycji mieszkaniowych w otoczeniu największych aglomeracji – prognozują analitycy rynku nieruchomości PKO BP.

Jesteśmy na początku cyrkularnej drogi

Najmniej materiałów budowlanych marnuje się w krajach biednych i gospodarkach wschodzących. Często obieg zamknięty to niestety konieczność, a nie wybór – mówi architekt Paweł Wołejsza.

Barometr: Kupujący godzą się ze wzrostem cen mieszkań?

Przygotowywany przez JLL i obido dla „Nieruchomości" „Rzeczpospolitej" barometr nastrojów na rynku mieszkaniowym (porównuje możliwości finansowe potencjalnych nabywców z cenami na rynku pierwotnym) dla dwóch z trzech analizowanych rynków przyjmował na koniec 2021 r. wartości ujemne.

Fiskus naciągnął zwolnienie, żeby deweloper nie odliczył VAT

Nabycie używanego budynku do generalnej przebudowy, zmiany funkcji i przeznaczenia, a następnie jego sprzedaż w postaci nowych mieszkań to przykład kreowania nowej wartości.

Atrium Promenada przejdzie metamorfozę

Gruntowną przebudowę warszawskiego centrum handlowego ogłasza Atrium. Zakończenie remontu galerii firma zapowiada na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Osiedle Fit wyrośnie w Tychach

Przy al. Bielskiej w Tychach Murapol planuje cztery budynki z ponad 350 mieszkaniami. Do oferty trafiło ponad 200 lokali.

P3 z nowymi działkami w portfelu

Inwestor i deweloper magazynów, spółka P3, kupił trzy działki o łącznej powierzchni 32 ha. Tereny znajdują się w Łodzi, we Wrocławiu i w Bydgoszczy.

Taniej już było. Rekordowe wzrosty cen mieszkań

W największych miastach mieszkania zdrożały w ciągu roku nawet o 18 proc. – wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Gold Finance.

Budowlanka na bakier z raportowaniem niefinansowym

Tylko 10 proc. podmiotów polskiego sektora budowlanego zna szczegółowe wytyczne w zakresie nowych regulacji dotyczących ESG - wskazuje Deloitte.

Biurowiec Mokotów Plaza zmienia właściciela

Pięciopiętrowy budynek przy ulicy Postępu w Warszawie firma M7 Real Estate sprzedaje spółce FLE GmbH. Ta zapowiada w Polsce kolejne zakupy.

Rewolucja w wirtualnych spacerach po inwestycjach deweloperskich

Technologia 3D ułatwia zakup i wykończenie mieszkania. Dlatego 3D Estate i Decoroom stawiają na kolejne innowacyjne rozwiązania z jej wykorzystaniem.

MLP Group rośnie w okolicach Frankfurtu nad Menem

Na poprzemysłowym terenie o powierzchni ok. 4,1 ha w miejscowości Idstein w pobliżu Frankfurtu nad Menem MLP Group wybuduje park logistyczny. Ma być gotowy w pierwszej połowie 2023 roku.

Scallier wybuduje park handlowy w Vaslui

W mieście we wschodniej Rumunii polska firma wybuduje obiekt o powierzchni ponad 9,9 tys. mkw. Park ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Padł rekord kredytów mieszkaniowych w Polsce

Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że w 2021 r. Polacy zaciągnęli więcej kredytów i pożyczek niż przed rokiem. Akcja kredytowa osiągnęła łączną wartość 187,6 mld zł i była wyższa o 33 proc. rok do roku. Historyczny rekord padł w przypadku kredytów mieszkaniowych.