Soumya Swaminathan Ochrona zdrowia

WHO: Nie ma wskazań, by szczepić zdrowe dzieci trzecią dawką

Obecnie nie ma dowodów wskazujących, że zdrowe dzieci i nastolatkowie powinni otrzymać przypominającą (trzecią) dawkę szczepionki na COVID-19 - oświadczyła główna naukowiec WHO, Soumya Swaminathan.

Zuzanna Dąbrowska: Zapomnieć o grobach bliskich?

Minister zdrowia nie straci stanowiska u progu piątej fali pandemii. Ktoś musi przecież za jakiś czas ponieść za nią odpowiedzialność.

Dr Artur Zaczyński: Lepszy lockdown niż tysiące zgonów

Szczepienia pomagają zmniejszyć dług zdrowotny, chroniąc przed ciężką postacią covidu - mówi dr Artur Zaczyński.

Szczyt piątej fali pandemii COVID-19 zacznie się za dwa tygodnie

Radę Medyczną zastąpi zespół doradczy, składający się z lekarzy, ekonomistów i socjologów. Swoich ekspetów ma mieć także minister zdrowia.

Dyrektor generalny Pfizera: To ostatnia fala epidemii z obostrzeniami

Albert Bourla, dyrektor generalny koncernu Pfizer stwierdził, że koronawirus SARS-CoV-2 będzie krążył między ludźmi przez wiele lat, ale - jak dodał - obecna fala epidemii napędzana wariantem Omikron powinna być ostatnią, która skutkuje wprowadzaniem obostrzeń.

Przedstawiciel WHO o COVID-19: To wciąż nie przeziębienie

Dr David Nabarro, specjalny przedstawiciel WHO ds. walki z COVID-19, w rozmowie ze Sky News stwierdził, że - jeśli chodzi o walkę z epidemią - w Wielkiej Brytanii "widać światło na końcu tunelu". Zaapelował jednocześnie o to, by wciąż nie lekceważyć koronawirusa.

Grypa wraca do Europy. Na OIOM-ach znów pojawiają się zakażeni tym wirusem

W ostatnim tygodniu grudnia 2021 roku na oddziałach intensywnej opieki medycznej w szpitalach na terenie Europy przebywało 43 chorych na grypę. Rok wcześniej przez cały grudzień na OIOM-ach w europejskich szpitalach był tylko jeden chory na grypę - wynika z danych Europejskiego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób (ECDC) i WHO.

Indyjska firma pracuje nad szczepionką przeciw wariantowi Omikron

Indyjska firma farmaceutyczna, Gennova Biopharmaceuticals, pracuje nad szczepionką na COVID-19, która miałaby chronić przed wariantem Omikron koronawirusa SARS-CoV-2 - podaje Reuters, powołując się na osobę znającą szczegóły tych prac.

Premier został bez doradców. W PiS ucieszyło się wiele osób

Rada Medyczna przestaje istnieć po tym, jak większość jej członków złożyła rezygnację.

Czy można zakazić się Omikronem dwa razy? Tak - mówią epidemiolodzy

Omikron, najnowszy i najszybciej rozprzestrzeniający się wariant koronawirusa SARS-CoV-2, może dwukrotnie zakazić tę samą osobę i wcale nie musi być to rzadkie zjawisko - twierdzą eksperci.

COVID-19: dlaczego zaszczepieni chorują?

Co powoduje, że mimo przyjęcia szczepionki, można zarazić się koronawirusem? Jest kilka przyczyn.

Joanna Ćwiek: Z piątą falą pandemii będą walczyć słupki

Dymisja 13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze nie dziwi. Zastanawia tylko to, dlaczego aż tak długo pozwalali rządzącym, by traktowali ich lekceważąco.

Amerykański ekspert: Maski materiałowe nieskuteczne w przypadku wariantu Omikron

Lawrence Gostin, profesor prawa na Uniwersytecie Georgetown i dyrektor Centrum Współpracy w zakresie Krajowego i Globalnego Prawa Zdrowotnego Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ocenił, że materiałowe maski ochronne na twarz są „nieskuteczne” przeciwko wariantowi Omikron.

Ekspert: W Polsce wygrywa buraczana medycyna

Polska przoduje na świecie pod względem liczby zakażeń. To efekt braku przestrzegania reguł sanitarnych i niechęci do szczepień.

Kukiz: Jeden ryzykuje tym, że się nie szczepi, drugi ryzykuje tym, że się szczepi

Paweł Kukiz zapowiedział, że na pewno nie poprze wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko Covid-19 w Polsce.

WHO: Podawanie kolejnych dawek przypominających nie jest sensowną strategią

Eksperci WHO ostrzegli we wtorek, że powtarzanie dawek przypominających oryginalnej szczepionki przeciw Covid-19 nie jest sensowną strategią przeciwko pojawiającym się kolejnym wariantom koronawirusa. Wezwali do stworzenia nowej szczepionki, która lepiej będzie chronić przed transmisją wirusa.

Rosyjskie dane: Śmiertelność z powodu Omikrona 4,17 razy niższa niż przy poprzednich wariantach

Wariant Omikron koronawirusa rozprzestrzenia się szybko, a jednocześnie zmniejszyła się wywołana nim liczba hospitalizacji, liczba ciężkich zachorowań i śmiertelność - poinformował Denis Łogunow, wiceszef Ośrodka im. Nikołaja Gamalei.

Francuski epidemiolog: Piąta fala Covid-19 będzie ostatnią? Pobożne życzenia

Liczba aktywnych przypadków Covid-19 we Francji to już prawie 3,5 mln, tymczasem w żadnej z poprzednich fal pandemii wskaźnik ten nigdy nie przekroczył 1 mln. Mimo to minister zdrowia zachowuje optymizm, tonowany przez naukowców.

Adam Niedzielski: Do tej pory w pandemii nie mieliśmy takiego ryzyka

- Musimy przygotowywać plan na mniej więcej 60 tysięcy łóżek covidowych, co oczywiście oznacza sytuację katastroficzną - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o piątą falę pandemii koronawirusa.