Loga firm Pfizer i BioNTech Ochrona zdrowia

Pfizer rozpoczyna testy szczepionki przeciw Omikronowi

Koncern Pfizer rozpoczął badania porównawcze swojej oryginalnej szczepionki przeciw COVID-19 (opracowanej we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną, BioNTech) i jej zmodyfikowaną wersją, przygotowaną pod kątem ochrony przed wariantem Omikron.

Marcelina Zawisza: Rząd abdykuje przed antyszczepionkowcami

Rząd abdykuje przed antyszczepionkowcami, zamiast ratować obywateli - mówi posłanka Marcelina Zawisza z partii Razem i klubu Lewicy.

Rosyjski naukowiec: Dla niezaszczepionych Omikron równie groźny jak Delta

Wariant Omikron koronawirusa nie spowoduje zakończenia pandemii COVID-19, ponieważ jego szybkie rozprzestrzenianie się zwiększa prawdopodobieństwo powstania kolejnej, groźniejszej mutacji - ocenił Aleksandr Gincburg, dyrektor Instytutu im. Gamalei. Zdaniem rosyjskiego naukowca można temu zapobiec tylko przez zaszczepienie 75-80 proc. populacji w ciągu sześciu miesięcy.

COVID-19: Znów ponad 34 tysiące nowych zachorowań

O 34 088 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 25 osób.

Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia: Reinfekcja COVID-19 u nie więcej niż 5 proc. pacjentów

Nawet w okresie rozprzestrzeniania się wariantu Omikron reinfekcja koronawirusem dotyczy nie więcej niż 5 proc. pacjentów, którzy wcześniej chorowali na COVID-19 - ocenił Władimir Czułanow, główny specjalista ds. chorób zakaźnych rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Nowy rekord liczby zakażeń. Niedzielski: W przyszłym tygodniu z całą pewnością kolejne wzrosty

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 876 nowych przypadkach koronawirusa SARS-CoV-2, śmierci 30 osób z powodu COVID-19 i 163 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Partnerzy społeczni chcą obowiązkowych szczepień dla wszystkich

Pracodawcy i związki zawodowe reprezentowani w Radzie Dialogu Społecznego wspólnie apelują do rządzących wprowadzenie powszechnych, obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19.

Zuzanna Dąbrowska: Zapomnieć o grobach bliskich?

Minister zdrowia nie straci stanowiska u progu piątej fali pandemii. Ktoś musi przecież za jakiś czas ponieść za nią odpowiedzialność.

WHO: Nie ma wskazań, by szczepić zdrowe dzieci trzecią dawką

Obecnie nie ma dowodów wskazujących, że zdrowe dzieci i nastolatkowie powinni otrzymać przypominającą (trzecią) dawkę szczepionki na COVID-19 - oświadczyła główna naukowiec WHO, Soumya Swaminathan.

Prof. Horban: Lekarze nie mogą się godzić na cofanie poziomu medycyny o 300 lat i negowanie szczepień

Bezpieczeństwo pacjenta jest najważniejszym prawem - mówi prof. Andrzej Horban, specjalista chorób zakaźnych.

Łukasz Warzecha: Koniec Rady Puchaczy

Minister zdrowia po roku doszedł do wniosku, że należy powołać inną radę.

Raport ekonomistów: Przepustki sanitarne we Francji uratowały życie 4 tys. osób

Francuska Rada Analiz Ekonomicznych, grupa doradzająca rządowi, opracowała raport na temat efektów wprowadzenia przepustek covidowych. Analiza dotyczy okresu od połowy lipca do końca zeszłego roku i wykazuje, że przepustki uratowały życie prawie 4000 osób.

Dr Artur Zaczyński: Lepszy lockdown niż tysiące zgonów

Szczepienia pomagają zmniejszyć dług zdrowotny, chroniąc przed ciężką postacią covidu - mówi dr Artur Zaczyński.

Szczyt piątej fali pandemii COVID-19 zacznie się za dwa tygodnie

Radę Medyczną zastąpi zespół doradczy, składający się z lekarzy, ekonomistów i socjologów. Swoich ekspetów ma mieć także minister zdrowia.

Dyrektor generalny Pfizera: To ostatnia fala epidemii z obostrzeniami

Albert Bourla, dyrektor generalny koncernu Pfizer stwierdził, że koronawirus SARS-CoV-2 będzie krążył między ludźmi przez wiele lat, ale - jak dodał - obecna fala epidemii napędzana wariantem Omikron powinna być ostatnią, która skutkuje wprowadzaniem obostrzeń.

Przedstawiciel WHO o COVID-19: To wciąż nie przeziębienie

Dr David Nabarro, specjalny przedstawiciel WHO ds. walki z COVID-19, w rozmowie ze Sky News stwierdził, że - jeśli chodzi o walkę z epidemią - w Wielkiej Brytanii "widać światło na końcu tunelu". Zaapelował jednocześnie o to, by wciąż nie lekceważyć koronawirusa.

Grypa wraca do Europy. Na OIOM-ach znów pojawiają się zakażeni tym wirusem

W ostatnim tygodniu grudnia 2021 roku na oddziałach intensywnej opieki medycznej w szpitalach na terenie Europy przebywało 43 chorych na grypę. Rok wcześniej przez cały grudzień na OIOM-ach w europejskich szpitalach był tylko jeden chory na grypę - wynika z danych Europejskiego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób (ECDC) i WHO.

Indyjska firma pracuje nad szczepionką przeciw wariantowi Omikron

Indyjska firma farmaceutyczna, Gennova Biopharmaceuticals, pracuje nad szczepionką na COVID-19, która miałaby chronić przed wariantem Omikron koronawirusa SARS-CoV-2 - podaje Reuters, powołując się na osobę znającą szczegóły tych prac.

Premier został bez doradców. W PiS ucieszyło się wiele osób

Rada Medyczna przestaje istnieć po tym, jak większość jej członków złożyła rezygnację.