Sąd: katechetka mogła nieść krzyż na procesji, mimo zwolnienia lekarskiego

Spotkanie we wspólnocie religijnej poprawia zdrowie - uznał Sąd Rejonowy w Toruniu i przywrócił zasiłek katechetce, która będąc na zwolnieniu lekarskim, wzięła aktywny udział w drodze krzyżowej.

Mimo obaw sytuacja FUS cały czas niezła

Pokrycie bieżących wydatków wpływami ze składek w trzech kwartałach 2022 r. wynosi 84,8 proc. – wynika z danych ZUS.

Robert Gwiazdowski: ZUS tonie?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował właśnie prognozę dochodów i wydatków FUS (Fundusz Ubezpieczeń Społecznych) na lata 2023–2027. I po jej opublikowaniu wybuchła awantura polityczna. „Katastrofalne dane” – czytam. „Opozycja przejmie zakład z ogromnym mankiem”.

Minister Maląg o ubóstwie, 15. emeryturze i uchodźcach

Prawdopodobnie najbliższą środę ogłosimy nowy program Maluch Plus. W nowej odsłonie jego budżet zostanie potrojony – poinformowała w Radiu Zet minister rodziny Marlena Maląg. Złożyła też stanowczą deklarację w sprawie planów wprowadzenia 15. emerytury.

W 2023 roku emerytury i renty w górę. Prezydent podpisał ustawę

Minimalna emerytura wzrośnie od marca przyszłego roku z 1338,44 zł do 1588,44 zł, czyli rocznie emeryt, który pobiera ją w takiej wysokości dostanie więcej o 3 tys. zł.

ZUS ostrzega: jeśli tego nie zrobisz, możesz nie dostać na czas emerytury

Emeryt czy rencista musi pamiętać o tym, aby na bieżąco informować ZUS o zmianie adresu zamieszkania i numeru rachunku bankowego. Niedopełnienie tej formalności może mieć wpływ na wypłatę emerytury czy renty.

Coraz więcej wydajemy na emerytury i renty

277,3 mld zł, czyli o 6,4 proc. więcej niż rok temu, płacimy niezdolnym do pracy i emerytom.

TK oceni konieczność zmian w wypłacie zasiłku. Sejm jest przeciwny

Sejm chce umorzenia postępowania przed TK dotyczącego uprawnień osób bliskich ubezpieczonemu do zasiłku chorobowego.

Marcin Wojewódka: Cie choroba, czyli kolejny przejaw niepotrzebnej megalomanii

Nie czas wydawać pieniądze Polaków na polityczne fanaberie. Czas zacisnąć pasa i oszczędzać. Żeby właśnie było na emerytury. A nowa aplikacja pieniędzy na jesień wieku nie zwiększy.

Emeryci zaskoczeni przez nowe przepisy

Niektórzy dopiero teraz dowiadują się o zmianach w przeliczaniu emerytur ze starego systemu. I zaczynają kwestionować zmienione regulacje.

Nowe przepisy o kwalifikacjach operatorów maszyn budowlanych

Będą nowe przepisy o nabywaniu uprawnień do obsługi budowlanych maszyn i urządzeń technicznych.

Agnieszka Chłoń-Domińczak: Trzeba wyrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn

Główne wyzwania, przed jakimi stoi system emerytalny, to podwyższenie wieku i jego wyrównanie dla obu płci. A także rozwiązanie kwestii OFE i stworzenie rynku produktów zachęcających do oszczędzania na starość – mówi dr hab. Agnieszka Chłoń-Domińczak.

Prof. Agnieszka Chłoń-Domińczak: Powinniśmy podwyższyć wiek emerytalny

Należałoby raczej pomyśleć jak optymalnie kształtować emeryturę minimalną niż dokładać kolejne świadczenia, które są kosztowne i jakoś dziwnym trafem skorelowane z terminami wyborów.

Miałeś wypadek przy pracy? Możesz uzyskać odszkodowanie z ZUS

Osoby objęte ubezpieczeniem wypadkowym, które na skutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej stały się długotrwale lub stale niezdolne do pracy, mogą ubiegać się z ZUS-u o jednorazowe odszkodowanie.

PiS jednak nie da 15. emerytury. Sobolewski: "Nie ma decyzji politycznej"

- Nie toczą się żadne prace, ani tym bardziej nie ma decyzji politycznej, dotyczącej wypłaty 15. emerytury – powiedział sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski komentując doniesienia serwisu Wyborcza.biz.

Waloryzacja emerytur i rent zaakceptowana przez Senat

Senatorowie zgodzili się na to, żeby przyszłoroczna podwyżka świadczeń miała charakter kwotowo-procentowy. W efekcie wzrosną one co najmniej o 250 zł.

Będą wyższe progi dorabiania dla emerytów i rencistów

W grudniu oraz styczniu i lutym 2023 r. obowiązują nowe limity zarobkowe dla świadczeniobiorców.

Wraca pomysł wdowich emerytur. Co na to ZUS i przedsiębiorcy

Świadczenia dla wdów podzieliły ekspertów. Związki są na tak. Sceptycznie do tematu podchodzą organizacje przedsiębiorców i ZUS.