100 tysięcy seniorów dostaje za mało

Tylko tegoroczni emeryci czerwcowi dostaną podwyżki zaniżonych świadczeń, bo nie działają one wstecz.

Próba oszukania ZUS się nie udała

Kobieta pobierająca zasiłek z tytułu sprawowania osobistej opieki nad chorym dzieckiem, które uczęszczało do przedszkola, nie otrzyma zgody na opłacenie składek po terminie.

Emerytura bez podatku od 2022 r. Ile emeryci dostaną na rękę?

Tzw. emerytury bez podatku mają być wypłacane od 1 stycznia 2022 r. Ile będzie można zyskać na zmianach w zależności od wysokości obecnego świadczenia?

Już wiemy ile wyniesie płaca minimalna w 2022 roku

Na wtorkowej Radzie Ministrów płaca minimalna na rok 2022 została określona na 3010 zł - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Jak dodała, w porównaniu do roku 2021 wynagrodzenie minimalne wzrośnie o 210 zł - tj. o 7,5 proc.

Prawo do zasiłku dla bezrobotnej nie ucierpi przez Covid-19

Przy orzekaniu o świadczeniu dla bezrobotnych nie można pominąć dalszego okresu obniżonego etatu.

Zamiast marketów w niedziele mają być czynne stragany

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy posłów PiS i Kukiz ’15 o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w soboty i niedziele przez rolników i ich domowników - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

14. emerytura w listopadzie i bez wniosku

Emeryci i renciści nie będą musieli składać żadnego wniosku o wypłatę tzw. czternastki. Dodatkowe pieniądze trafią do nich wraz z wypłatami listopadowymi.

Premier ogłosił szczegóły pakietu podatkowego „Polskiego Ładu” PiS

Według słów Mateusza Morawieckiego jest to historyczna zmiana w polskim systemie podatkowym, a hasłem przewodnim można by określić sprawiedliwe podatki i wsparcie służby zdrowia.

Prawo do zasiłku należy się zgodnie z jego celem

Choć w domu był mąż, który w myśl przepisów powinien zaopiekować się niedołężną żoną, urząd przy wydawaniu decyzji powinien uwzględnić jego podeszły wiek i to, że nie jest on w stanie się nią zająć.

Ciąża pozwoli odzyskać pracę

Ciężarna wróci na etat, bo zgodziła się na rozwiązanie umowy za porozumieniem, nie znając swojego stanu.

ZUS: prezydent podpisał ustawę, emeryci dostaną wyrównanie

ZUS z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach czerwcowe emerytury, które przyznano w tym roku. Oznacza to, że osoby te nie będą musiały składać żadnego wniosku.

Dodatkowy dzień wolny od pracy? Apel do prezydenta

27 grudnia może być kolejnym dniem wolnym od pracy. Historycy i samorządowcy chcą, by ta data była nowym świętem państwowym - pisze portal Onet.pl.

Samotna matka z prawem głosu

Także rodzice niepozostający w związku małżeńskim będą mogli we wniosku o rodzinny kapitał opiekuńczy zaznaczyć, czy wolą otrzymywać 500 zł czy 1000 zł.

"Polski Ład" PiS: ulga dla klasy średniej w PIT tylko dla pracowników

Osoby na zleceniach oraz samozatrudnieni nie dostaną nowego odpisu. Problem mogą mieć twórcy.

ZUS przejmie obsługę 500+. Mniej stanowisk pracy w samorządach

Już od stycznia obsługą i wypłatą świadczenia wychowawczego zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pracownicy samorządowi boją się o pracę.

Dorabiasz? Od 1 września zmieniają się limity

Od 1 września zmniejszają się graniczne kwoty przychodu, które powodują zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przedsiębiorca nie musi zamykać firmy, by otrzymywać emeryturę

Emerytura dla osób prowadzących działalność gospodarczą jest liczona według tych samych zasad jak dla każdego ubezpieczonego. Są jednak niewielkie różnice korzystne dla osób prowadzących firmy - twierdzi ZUS

Wiącek do Dworczyka: narażali życie i zdrowie, teraz tracą na emeryturze

Funkcjonariusze tracą szansę na podwyższenie emerytury. Nie mogą wykazać okresów służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających zdrowiu i życiu, gdyż akta spraw, w których uczestniczyli, są po pewnym czasie niszczone. RPO interweniuje w tej sprawie u Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.