Pijany sprawca tragedii wesprze dzieci ofiary

Chodzi nie tylko o wydatki na życie, ale i mieszkanie, a w przyszłości studia, także płatne. Na to będą mogły być przeznaczone alimenty.

Zmiany w szkoleniach dla kierowców zawodowych. Znikną papiery od lekarza

Sejm pracuje nad projektem zmian w szkoleniach dla zawodowych kierowców. Nowelizacja przygotowana przez ministerstwo infrastruktury zakłada między innymi likwidację papierowych zaświadczeń od lekarza i psychologa oraz ściślejszy nadzór nad uprawnieniami zawodowymi.

Anna Nowacka-Issakson: Miasta mają dość e-hulajnóg

Szwedzi wprowadzają coraz więcej obostrzeń dla tego środka transportu.

Po groźnym wypadku po alkoholu utrata auta

W przypadku zatrzymania pijanego kierowcy to sąd zdecyduje czy straci pojazd. Po tragicznym zdarzeniu konfiskata będzie obowiązkowa.

Nowe przepisy działają? Mniej pieszych ucierpiało na zebrach

Nowe zasady pierwszeństwa na przejściach dla pieszych sprawdzają się w praktyce. Mniej jest wypadków z ich udziałem na pasach.

Wojciech Tumidalski: Niechciane pamiątki z wakacji

Jedynym, co osiągamy podnoszeniem kar w nieskończoność, jest nakręcanie nagonki na sędziów, którzy znając realia konkretnych spraw, orzekają sprawiedliwie, a nie tak, jak chcą politycy.

Za brawurę na pasach stracisz prawo jazdy

Rząd chce, by sądy częściej orzekały zakaz prowadzenia pojazdów za wykroczenia wobec pieszych.

Sąd: zdjęcie z fotoradaru to za mało do utraty prawa jazdy

Nie można skazać kogoś, komu nie udowodniono wykroczenia – uznał Naczelny Sąd Administracyjny. W praktyce dzieje się jednak inaczej.

Zmiany w drodze do uzyskania prawa jazdy

Krótsza przerwa między egzaminami czy informowanie starosty o szkołach, które uczą jeździć i ich rezultatach, nie poprawią jakości szkolenia.

Znaki na drogach lepiej widoczne

Właściwie ustawione mogą poprawić bezpieczeństwo. Mają jednak informować, a nie dezinformować.

Sąd: nie można zatrzymać prawa jazdy za samo zdjęcie z fotoradaru

Naczelny Sąd Administracyjny 25 sierpnia wydał ważny wyrok dotyczący karania kierowców, którzy znacznie przekraczają prędkość w obszarze zabudowanym - informuje branżowy portal brd24.pl.

Mandat od strażnika dla e-hulajnóg

Miłośnicy elektrycznych hulajnóg muszą uważać na pieszych. Jeśli pojadą zbyt szybko, zapłacą.

Zmiany w prawie drogowym: przyjmiesz mandat, punkty karne skasują się szybciej

Rządowa nowelizacja wydłuży okres kasowania się punktów karnych kierowców z roku do dwóch lat. Ale zostawiono w niej furtkę i ten czas będzie mógł być jednak krótszy. Decydować o tym będzie policja - pisze portal o bezpieczeństwie brd24.pl.

Od poniedziałku 30 sierpnia nowy mandat. Wystawi go straż miejska

Od poniedziałku 30 sierpnia strażnicy miejscy będą mogli nałożyć mandat na rowerzystów, użytkowników urządzeń transportu osobistego oraz elektrycznych hulajnóg m.in. za jazdę po chodniku z nadmierną prędkością - informuje portal autokult.pl.

Ministerstwo: nie będzie kar 30 tys. zł za drobne wykroczenia

Ministerstwo Infrastruktury zdementowało doniesienia prasowe, jakoby rząd chciał wprowadzić maksymalną grzywnę w wysokości 30 tys. zł za wszystkie wykroczenia drogowe, także te drobne jak np. jazda bez świateł mijania czy tamowanie ruchu.

Opłata za usunięcie i parkowanie odholowanego samochodu jest niezgodna z prawem - RPO interweniuje

Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpłynęła skarga obywatela, którego samochód został usunięty przez straż miejską z drogi publicznej.

Kursanci szkoleń na prawo jazdy muszą jeździć po ulicach miast

Prezydent Łodzi słusznie postąpił, zakazując przedsiębiorcy prowadzenia ośrodka szkoleniowego dla kierowców – orzekł NSA.

Walka o bezpieczeństwo na drogach się zaostrza

Rosnąca liczba punktów karnych za najpoważniejsze wykroczenia i surowe zasady ich kasowania mają doprowadzić kierowców do porządku.