Traktor na polu płaci z polisy OC jak auto

Ubezpieczenie komunikacyjne obejmuje także szkody wynikające z „normalnej funkcji” pojazdu zgłoszonego jako wielofunkcyjny.

Diagności samochodowi walczą o być albo nie być

Cena przeglądu technicznego nie zmieniła się od lat. Właściciele stacji diagnostycznych żądają podwyżek.

Mogą być problemy z badaniem technicznym auta. W czwartek protest diagnostów

Stacje diagnostyczne zamykają się jedna po drugiej. To uderzy w kierowców, nas wszystkich. Nie sprawdzimy auta, zapłacimy mandat.

Co dalej z kursami reedukacyjnymi dla kierowców? Jest odpowiedź resortu

Do informacji mediów dotyczących nowych zasad kursów reedukacyjnych po przekroczeniu 24 punktów odniósł się rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury, Szymon Huptyś.

Tomasz Pietryga: Skazanie celebryty, krótka refleksja

Sąd, wydając wyrok w sprawie znanej osoby, powinien zadbać odpowiednią komunikację z opinią publiczną.

Kierowca nie zapłaci 50 groszy. Może dostać nawet 30 tys. zł mandatu

Upłynął okres, na który zatrzymano prawo jazdy? To nie znaczy, że kierowca może z powrotem kierować samochodem - ostrzega Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Kasowanie punktów karnych po nowemu - widać duży problem

Kierowcy martwią się o kasowanie punktów karnych i recydywę. Przepisy są nieprecyzyjne. Widać duży problem.

Na hulajnogę tylko w kasku i ochraniaczach? RPD chce zmiany przepisów

Tylko od stycznia do lipca tego roku w wypadkach na hulajnogach elektrycznych kilkadziesiąt dzieci zostało rannych, a jedno zginęło - alarmuje Rzecznik Praw Dziecka. Jego zdaniem brakuje obowiązku jeżdżenia w kasku i ochraniaczach, szczególnie przez nieletnich.

Nowe prawo: możliwy mandat za skrzyżowanie, którego nie rozpoznasz

Od 21 września obowiązuje nowa definicja skrzyżowania w Prawie o ruchu drogowym. Niektórych skrzyżowań kierowcy mogą nie rozpoznać, a mogą dostać mandat za wykroczenie.

Zmieni się porządek na drogach. Za wejście na ścieżkę rowerową może być mandat

Kierujący rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osoby poruszające się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch na przejazdach dla rowerzystów mają pierwszeństwo przed nadjeżdżającymi pojazdami tylko w sytuacji, gdy już znajdują się na przejeździe. Nie posiadają go jednak jako wjeżdżający na ten przejazd.

Protest w WORD. Czego mogą się domagać kandydaci na kierowców

Koszty dojazdu, urlopu, wykupionych dodatkowych jazd czy utracone korzyści z powodu braku możliwości wykonywania pracy zarobkowej – tego wszystkiego mogą się domagać kandydaci na kierowców.

Czy nowe kary dla kierowców mają sens? Odpowiada psycholog transportu

Zawsze mnie zastanawia naiwna wiara, że jeśli nad kimś będzie ciążyła bardzo wysoka kara, to on zmieni swoje zachowanie – mówi Andrzej Markowski, psycholog transportu.

Kierowcy mają dość. "To stalinowskie podejście do błędów"

Zapytaliśmy kierowców, co sądzą o obowiązujących od 17 września karach za wykroczenia drogowe.

Kierowca nie pozbędzie się już niechcianych punktów karnych

Od 17.09 znikają kursy pozwalające na redukcję punktów karnych (nadmiaru - dwa razy do roku po 5 punktów karnych). Nie ma już ratunku dla kierowców na bakier z prawem. Co o tym myślą eksperci?

Punktowe szaleństwo, czyli nowa rzeczywistość dla kierowców

Od dziś tj. 17 września na kierowców czeka punktowe szaleństwo. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego kierowca będzie mógł dostać nawet 15 punktów karnych.

Od 17 września jeszcze surowsze kary dla kierowców

Rząd miał dziewięć miesięcy a i tak dopiero w ostatniej chwili pokazał ile punktów karnych ma grozić za wykroczenia na drodze. Od 17 września mają być wyższe.

Marek Kobylański: Surowe przepisy niewiele zmieniają

Przyznawanie punktów karnych i wysokie mandaty nie mogą być jedynym pomysłem na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Nieoficjalnie: Egzaminatorzy planują strajk generalny w WORD-ach

Szykuje się strajk generalny w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Związki zawodowe są właśnie w trakcie zawiązywania komitetu strajkowego - ustalił nieoficjalnie RMF.