Ćwiczenia Anakonda 23 Wojsko

Marek Kozubal: Czy większa polska armia odstraszy wroga?

Zwiększanie liczby żołnierzy wynika nie tylko z konieczności uzupełnienia stanów jednostek wojskowych. Istotny jest też element odstraszania.

Polityka

Jacek Nizinkiewicz: Jedna lista opozycji wciąż jest możliwa

Partnerzy

Koalicja Obywatelska i Lewica z ofertą dla kobiet

W cieniu sporów na opozycji posłanki Koalicji Obywatelskiej i Lewicy przygotowują wyborczą ofertę dla kobiet i rodzin.

Bądź jak duża firma

W pędzie do nowych rozwiązań zdarza się zapominać o podstawach biznesu, a te to m.in pewność, że zawarte kontrakty przyniosą spodziewane efekty.

Potrzeba inwestycji w technologie i współpracy ze start-upami

Polska ma potencjał, aby stać się jednym z kluczowych centrów fintechowych na świecie. Nie można jednak nawet na chwilę spowolnić cyfrowej transformacji.

Znaczenie innowacyjności w branży finansowej

Innowacje w sektorze finansowym to nie zawsze nowy produkt czy usługa. To przede wszystkim umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby i oczekiwania konsumentów oraz zdolność odpowiadania na nie.

Michał Kolanko: Kończy się czas ostrożnej gry

Wielki marsz Platformy, zapowiedziany na 4 czerwca, ma pokazać siłę opozycji. Wyzwaniem nie jest frekwencja, a bardziej oczekiwania wobec wydarzenia.

Marek Kozubal: Jak trwoga, to do Boga albo schronu

W schronach może zmieścić się ledwie 300 tys. osób, ale MSWiA twierdzi, że „doraźnych” miejsc ukrycia mamy ponad miarę i schowa się tam 49 mln Polaków.

Michał Kolanko: Bez wielkanocnego przełomu dla opozycji

Zgodnie z dawną teorią Adama Bielana, warto wytworzyć temat polityczny na święta, do dyskusji przy zastawionych stołach. Sejmowa opozycja nie ma na Wielkanoc dla swoich wyborców nowych wiadomości.

Rusłan Szoszyn: Wyciek „tajnych” dokumentów i ukraińska sztuka wojenna

Wygląda na to, że Kijów chce sprawić, by Rosja przegrała wojnę jeszcze przed ukraińską kontrofensywą.

Marek Kozubal: Doświadczenia z ukraińskiej lekcji

Jakie najpilniejsze zadania stoją przed polskim państwem i społeczeństwem, patrząc na doświadczenia wojny, która toczy się na Wschodzie?

Jak się wyróżnić na konkurencyjnym rynku pracownika

Współczesny pracodawca wie, że benefity są ważne. Jednak z naszych obserwacji wynika, że wciąż mało firm umiejętne dobiera benefity do oczekiwań pracowników. A tylko wtedy możemy mówić o sukcesie świadczeń pozapłacowych.

Inflacja wyzwaniem dla pracodawców

Podwyżka wynagrodzeń, umożliwienie pracy w formie płatnych nadgodzin czy dodatkowe benefity – to przykłady wsparcia dla pracowników.

Benefity dla pracowników zyskują na znaczeniu

Świadczenia pozapłacowe stanowią o atrakcyjności oferty pracodawcy i jego pozycji wśród innych firm.

Pakiety medyczne – najbardziej pożądany benefit

60 proc. pracowników potwierdza gotowość współfinansowania pakietów medycznych oferowanych w miejscu pracy.

Branża HR w rok zwiększyła poziom zaległości aż o 90 procent

Działalność związana z zatrudnieniem, zamiast pracowników, szuka obecnie sposobu na wyjście z długów.

Recepta na dobry system

Typowe oprogramowanie to już przeżytek. Wymagania przedsiębiorców rosną, bo przybywa wyzwań związanych z obsługą obszaru HR. Nowe standardy w oprogramowaniu kadrowo-płacowym wytycza SyKOF HR.

Poszukując efektywności pracowników, nie można zapominać o regeneracji i odpowiednim rozłożeniu sił

Funkcjonujemy w pułapce przyspieszenia, co w dużym stopniu zaburza równowagę życiową pracowników, generuje dodatkowy stres, negatywnie wpływa na kondycję psychofizyczną. Według ekspertów utrzymanie zaangażowania i efektywności pracowników nie będzie możliwe bez długofalowego wspierania ich kondycji psychofizycznej.

Skuteczna walka z hejtem, ale i anonimowość

Dzięki wsłuchiwaniu się w anonimowy głos użytkowników pracodawca ma możliwość wprowadzania wewnętrznych zmian, które powodują poprawę sytuacji tych pracowników i firmy – mówił w RZECZoBIZNESIE Michał Szymański, dyrektor operacyjny GoWork.

Polacy nie chcą wracać do biur

Praca zdalna i hybrydowa zyskały na znaczeniu, a wiele firm zaczyna je traktować jako standard. Obie formy zatrudnienia mogą być dla pracodawców zarówno szansą, jak i wyzwaniem.