Analizy Rzeczpospolitej

Świat płatności w nowej odsłonie

Gotówka odchodzi do lamusa. Coraz większego znaczenia w usługach finansowych nabierają innowacyjne technologie.

Zuzanna Dąbrowska: Niech premier kupi ten los na loterię

Władza nieśmiało zmienia ton wobec Unii. Premier nawet podobno wypełnił wniosek o pieniądze. Rządowi podoba się chyba chodzenie w glorii zbawców Ukrainy.

Covid przyspieszył cyfryzację we wszystkich krajach

Pandemia wyraźnie wzmocniła obserwowane od kilku lat zmiany w zachowaniach zakupowych i płatniczych.

Jak nie wpaść w sidła cyberprzestępców

Coraz większa część naszego życia przenosi się do sieci. Wykorzystują to hakerzy. Ich ataki stają się coraz bardziej wyrafinowane, masowe i złożone.

Wokół e-commerce rośnie cały ekosystem

Internetowe zakupy zyskują popularność, a wraz z nimi zwiększa się zapotrzebowanie na narzędzia IT, usługi kurierskie i finansowe.

Rekrutacja liderem technologicznym w HR

Przyspieszona przez pandemię cyfryzacja i automatyzacja procesów HR jest najbardziej widoczna w poszukiwaniu i doborze nowych pracowników.

Motywacja i rozwój idą do sieci

Spopularyzowana w czasie pandemii praca zdalna i hybrydowa wpłynęła na rynek szkoleń i świadczeń pracowniczych. Nowa rzeczywistość przyśpieszyła cyfryzację nauczania i zwiększyła udział benefitów w formie online.

AI zadba o doświadczenia kandydata i nowego pracownika

Technologiczne rozwiązania w HR, w tym wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI) boty, pomagają firmom zadbać o wizerunek pracodawcy.

Grywalizacja w HR? Gra toczy się o zaangażowanie pracowników

Utrzymanie motywacji, osiąganie założonych celów czy też przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu to jedne z największych wyzwań dla pracodawców – to zadanie szczególnie ważne teraz, gdy do odbudowy i utrzymania wielu biznesów niezbędny jest wysoki poziom zaangażowania i efektywności zespołów. Jak zatem wzmacniać i rozwijać organizację w angażujący i nowoczesny sposób?

Zakupy online zmienią swoje oblicze

Handel internetowy dalej będzie się bardzo szybko zmieniał. Drony, standard NFT czy rzeczywistość metaverse to trendy, które już niedługo będą nas coraz mocniej dotyczyć. Wiele zmian może nastąpić już w ciągu kilku najbliższych lat.

Rośnie konkurencja, innowacje odpowiedzią

Kupującym nie wystarczy już samo uruchomienie e-sklepu, oczekują innowacji nie tylko w płatnościach, ale i metodach dostaw zakupów. Najlepiej bez opłat.

Michał Szułdrzyński: Prawo i Sprawiedliwość jako fabryka nienawiści

Partia rządząca obficie czerpie z podręczników wojny informacyjnej KGB. Maile ze skrzynki Dworczyka wydają się być tego najlepszym przykładem.

Biznes docenia nowe technologie

Chmura, cyfryzacja dokumentów i procesów, automatyzacja, robotyka i analiza danych – to tylko przykłady tematów, które coraz częściej trafiają na agendy zarządów przedsiębiorstw.

Cyfryzacja zmienia reguły gry

Pandemia zwiększa tempo technologicznych przemian w gospodarce i życiu społecznym. Obserwujemy boom na przenoszenie handlu do sieci, zmiany w modelu pracy i edukacji, a także cyfrową rozrywkę.

Zaległości rosną wolniej, bo sprzyja koniunktura i lęk o dostawców

Przedstawiciele branży handlowej najczęściej patrzą na nadchodzący rok z optymizmem.

Podpis elektroniczny zwiększa bezpieczeństwo relacji w sieci

Stosunki handlowe w ostatniej dekadzie uległy znacznym przeobrażeniom, a cyfrową rewolucję w handlu ze zwielokrotnioną siłą napędziła pandemia.

Visa to więcej niż karty

Rozmowa z Jakubem Kiwiorem, dyrektorem zarządzającym regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Podpis elektroniczny – jak prowadzić business w wersji ‘smart’

Cyfryzację życia zawodowego, ale także i prywatnego traktujemy współcześnie jako normę. Poszukujemy rozwiązań zapewniających szybsze i efektywniejsze wykorzystanie naszego czasu. Mamy coraz większą świadomość, jak wybierać usługi, którym możemy zaufać. Stawiamy na jakość, technologiczną przyjazność i cyberbezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że wszystkie te korzyści niesie ze sobą korzystanie z podpisu elektronicznego. Mamy dzięki temu narzędziu nie tylko realne oszczędności w zakresie wydruków, przesyłania dokumentów lub dojazdów do partnerów biznesowych. Znacząco redukujemy także negatywny wpływ na środowisko.

Paczkowy rekord to skutek pandemii

Branża kurierska w Polsce od ponad półtora roku notuje potężne zwyżki. Wiele wskazuje na to, że nie jest to tymczasowy trend i dynamiczny rozwój usług w tym biznesie utrzyma się też w kolejnych latach. Rynek czeka jednak ewolucja.