Analizy Rzeczpospolitej

Od chmury nie ma już odwrotu

Technologie chmurowe oferują skalowalność, elastyczność i możliwość szybszego reagowania na zmieniające się coraz szybciej warunki rynkowe – mówi Adam Nowaczyk, założyciel Acaisoft.

Analizy Rzeczpospolitej

Wyzwaniem gospodarowanie wielkimi zasobami danych

Partnerzy

Technologie poszerzą działalność banków poza strefę finansów

Duża ilość danych dzięki ścisłym relacjom z klientami umożliwi spersonalizowanie i rozbudowę oferty.

Usługi HR odbiły się po koronakryzysie

Agencje zatrudnienia szybko odrobiły spadki z pierwszych miesięcy pandemii, a w 2021 r. przychody mogą być nawet wyższe niż przed jej wybuchem.

Cyfrowa rewolucja w HR

Dla wielu przedsiębiorstw początki pandemii okazały się absolutną rewolucjąw zakresie cyfrowej transformacji.

Nie wrócimy już do dawnych czasów

Największym wyzwaniem jest teraz kwestia dostępu do kandydatów i luka kompetencyjna, czyli brak odpowiednich pracowników, z niezbędnymi kwalifikacjami – mówi Anna Wicha, prezes Polskiego Forum HR.

Algorytm dobierze i oceni kandydata

Chociaż branża HR już wcześniej inwestowała w cyfryzację i automatyzację, to pandemia upowszechniła zastosowanie nowych technologii.

Globalne przyspieszenie w sektorze

Największe agencje zatrudnienia na świecie, które w tym roku zaczęły odrabiać straty wywołane przez pandemię, przyspieszyły wzrost w II kwartale 2021.

Dofinansowanie posiłków pożądane przez pracowników

Zbudowanie angażującej kultury organizacyjnej, wypracowanie efektywnego modelu pracy hybrydowej oraz dostosowanie oferty świadczeń pozapłacowych do realnych potrzeb pracowników to kluczowe wyzwania branży HR w nowej rzeczywistości.

Zaległości wzrosły o jedną piątą

Jednym z pierwszych objawów pandemii w gospodarce było wstrzymanie zatrudnienia. Dotkliwie przekonały się o tym firmy pośrednictwa pracy, które w minionym roku o niemal jedną piątą obniżyły obroty z rekrutacji.

Ochrona danych ochroną pieniędzy

Szczegółowe dane osobowe to prawdziwy skarb. Jeśli dostaną się w niepowołane ręce, można nie tylko stracić swoje oszczędności, ale też zostać z obcym długiem.

Co zrobić, gdy staniemy się ofiarą cyberataku?

Bank ma obowiązek zwrócić skradzione pieniądze w ciągu jednego dnia roboczego. Ale nie zawsze.

Główne zasady bezpieczeństwa

Transakcje bez gotówki i aplikacje finansowe stają się powszechne. Jak bezpiecznie z nich korzystać?

Ożywienie gospodarcze w Europie jest cyfrowe

Płatności coraz częściej są zaszyte w oprogramowaniu urządzeń połączonych z internetem lub w aplikacjach, co zwiastuje dalszy i nieunikniony rozwój płatności cyfrowych i zakupów przez internet – mówi Jakub Kiwior, dyrektor zarządzający regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Dużo zależy od klienta

Narzędzia w zakresie zabezpieczeń, jakie sektor finansowy udostępnia klientom, są na bardzo wysokim poziomie – mówi Bartłomiej Nocoń, dyrektor zespołu systemów płatniczych i bankowości elektronicznej w Związku Banków Polskich.

Sprawdzanie się sprawdza

Pandemia przyspieszyła cyfryzację przedsiębiorstw i administracji w Polsce. Sami Polacy też nie stoją z boku, lecz uczestniczą w tych zmianach.

Budujmy zaufanie do wirtualnego świata i nowoczesnych technologii

Świat nowoczesnych technologii rozwija się niezwykle szybko. Zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe startupy co chwilę zaskakują swoimi pomysłami i innowacyjnymi rozwiązaniami, mającymi za zadanie uprościć życie, zapewniając przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa cyfrowego.

Przyszłość płatności wymaga kamizelki kuloodpornej

Postęp technologiczny od dłuższego czasu wprowadza stopniowe zmiany w kwestiach wdrażania innowacji.

Odbudowa turystyki już się zaczyna

Polacy będą więcej wydawać na wakacyjny wypoczynek. Obawy związane z pandemią będą w tym roku napędzać frekwencję w krajowych kurortach, ale przyszłoroczny sezon ma przynieść duże odbicie w turystyce zagranicznej.

Solidne zyski najwcześniej za rok

Dwa ostatnie miesiące są słabsze niż zakładano, a rezerwacje na kolejne poniżej oczekiwań – prognozy dla polskiej branży hotelarskiej nie napawają optymizmem.