Analizy Rzeczpospolitej

Świat płatności w nowej odsłonie

Gotówka odchodzi do lamusa. Coraz większego znaczenia w usługach finansowych nabierają innowacyjne technologie.

Partnerzy

Śmiałe i ambitne rozwiązania odmienią przyszłość branży

Drony, autonomiczne roboty czy egzoszkielety już wkrótce staną się codziennością w logistyce. Usprawnią i obniżą koszty procesów dostaw oraz magazynowania.

Branża logistyki już pod prądem

Operacje logistyczne z wykorzystaniem elektrycznych ciężarówek są już testowane w Polsce.

Najemcy wchodzą do obiektów eko

Wybudowane w zielonych nowoczesnych technologiach hale wolniej się starzeją. Firmy wynajmują od razu po kilkadziesiąt tysięcy metrów.

Elektryczna autostrada dla bezemisyjnego przewozu towarów

Firmy logistyczne muszą dysponować nie tylko odpowiednimi pojazdami, ale też możliwością zapewnienia im efektywnego sposobu zaopatrywania w energię elektryczną.

Proptech hula w halach

Nowe technologie sprawiają, że proste z pozoru budynki są pełne systemów pozwalających m.in. na usprawnienie pracy i oszczędność.

Logistyka, choć wspomaga transport, sama potrzebuje pomocy

Pandemia koronawirusa była i nadal jest wyjątkową okolicznością bezpośrednio wpływającą na całą gospodarkę, a w szczególności na branżę logistyki i dystrybucji.

Szkolenia coraz częściej przez internet

Nawet pracodawcy, którzy wcześniej stawiali na tradycyjne kursy w sali, przekonują się do nauki online, tym bardziej że nowe technologie pomagają też zdobyć praktyczne umiejętności w wirtualnym świecie.

Start-upy HR Tech pomagają w cyfrowej rewolucji

Cyfryzację pracy i procesów HR ułatwia rosnąca oferta nowatorskich rozwiązań. Prześcigają się w nich setki młodych firm.

Pracownicy wiedzą, czego potrzebują. Warto ich słuchać

Forma benefitu – nie tylko klasyczna, ale też cyfrowa, wirtualna – ma coraz większe znaczenie dla pracodawców i pracowników, którzy podążają za nowymi technologiami w nowej rzeczywistości. Jednak kluczem do efektywności oferty benefitowej i motywacji pracowniczej jest przede wszystkim dopasowanie rozwiązań do rzeczywistych potrzeb zatrudnionych. Komponując pakiet świadczeń, warto uwzględnić benefity pracownicze odpowiadające na wyzwania codzienności w świecie ciągłych zmian i niepewności ekonomicznej.

Cyfryzacja, rozwój technologii, innowacje finansowe – trendy, które wpływają na rozwój sektora MŚP

Ostatnie dwa lata były dla przedsiębiorców okresem pełnym wyzwań i niepewności. Zmienił się nie tylko styl funkcjonowania firm, ale również zachowania i zwyczaje konsumentów.

Od boomu do zmienności

Konsumenci dążą do maksymalnej wygody i jak najlepszego doświadczenia wspieranego nowymi technologiami. A to dobra wiadomość dla firm rozwijających kanały cyfrowe. Perspektywy dla internetowej sprzedaży i usług są obiecujące.

Kapitał skręca w kierunku ESG

Przedsiębiorcy ignorujący zasady zrównoważonego rozwoju będą mieć coraz większe problemy z pozyskaniem finansowania.

Wymagania wobec firm będą coraz większe

Klienci, dostawcy, pracownicy i inwestorzy motywują przedsiębiorców do respektowania zasad zrównoważonego rozwoju.

BAT: Lepsze jutro w praktyce

Zaproponowanie konsumentom szerokiej gamy produktów mniej szkodliwych od tradycyjnych papierosów (1) zakłada strategia „A Better Tomorrow”, czyli „lepszego jutra” wprowadzona przez British American Tobacco (BAT), jeden z dwóch największych koncernów tytoniowych na świecie. Pozostałymi filarami tej strategii są: dążenie do neutralności klimatycznej w 2030 r. oraz realizacja celów społecznych, ujętych w tzw. wskaźnikach ESG (ang. Environmental, Social Responsibility, Corporate Governance).

Nowe życie magazynów

Nasze obiekty od samego początku projektujemy tak, aby mogły służyć klientom przez długi czas i by możliwe były w nich idące z duchem czasu modernizacje – mówi Joanna Janiszewska, dyrektor regionalna SEGRO.

Visa: chcemy być motorem zrównoważonego handlu

Rozmowa z Jakubem Kiwiorem, dyrektorem zarządzającym regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Oczekujemy uczciwej konkurencji

W dzisiejszej przestrzeni medialnej jako obywatele, jako pracownicy, jako związkowcy, słyszymy dużo o transformacji energetycznej, zrównoważonym rozwoju, neutralności klimatycznej, Zielonym Ładzie, kosztach emisji CO2, sprawiedliwej transformacji.