Wydatki na IT w przyszłym roku urosną na świecie o 8 proc., do ponad 5 bln dol. Analizy Rzeczpospolitej

Popyt na technologie będzie rósł

Globalny rynek IT urośnie w przyszłym roku dwa razy szybciej niż w 2023 r. Postępująca cyfryzacja skutkuje coraz większym zapotrzebowaniem na usługi dla biznesu oraz sektora publicznego.

Analizy Rzeczpospolitej

Od technologii nie ma odwrotu

Kompleksowe podejście kluczem do sukcesu

Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z obszaru ESG powinno być wpisane w misję każdej nowoczesnej organizacji, której zależy na realizacji celów klimatycznych ONZ – z takiego właśnie założenia wychodzimy w Schneider Electric. Wierzymy, że w ten sposób możemy wywierać pozytywny wpływ tak na naszych interesariuszy, jak i społeczności lokalne.

Biznes będzie coraz mocniej skręcał w zieloną stronę

Wyzwania klimatyczne przybierają na sile. Państwa, organizacje i firmy muszą jeszcze mocniej postawić na zrównoważony rozwój.

Firmy chcą być zrównoważone

W ostatnich latach coraz więcej mówimy o zrównoważonym rozwoju. Jest to efekt wielu czynników. Na pewno wpływają na to regulacje unijne, zobowiązujące firmy do wprowadzania pewnych rozwiązań i transparentnego raportowania.

Coca-Cola HBC uznana za najbardziej zrównoważoną firmę napojową na świecie

Międzynarodowa agencja ratingowa S&P Global opublikowała „Sustainability Yearbook 2024” – ranking firm dbających o zrównoważony rozwój, które zostały poddane ocenie aż w 50 kategoriach. Najlepsze 10 proc. z nich tworzy „Dow Jones Sustainability Index” (DJSI), w którym Coca-Cola HBC już trzynasty rok z rzędu znalazła się w czołówce branży, a po raz siódmy zajęła pierwsze miejsce, zyskując tytuł „Najbardziej zrównoważonej firmy napojowej na świecie”. To efekt konsekwentnie realizowanych działań Coca-Cola HBC w ramach Misji Zrównoważonego Rozwoju.

Świat zanurzony w chmurze

Rośnie znaczenie sztucznej inteligencji i technologii bazujących na modelu chmurowym. Stanowią już część biznesu i są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w przemyśle, usługach czy handlu, ale i w życiu prywatnym.

Programistów w Polsce jest nadal za mało

Wprawdzie globalne firmy technologiczne w tym roku przeprowadzały zwolnienia, ale długofalowy trend się nie zmienia: eksperci od IT nadal są na wagę złota.

Wraz z cyfryzacją usług rosną oczekiwania klientów

Polacy doceniają możliwości usług realizowanych online. Cyfryzacja, która przyniosła wiele ułatwień użytkownikom, zarówno w usługach publicznych, jak i w e-commerce, sprawiła, że konsumenci oczekują rozwiązań wygodnych i szybkich. Również w kwestii płatności – komentuje Wojciech Murawski, członek zarządu i dyrektor komercjalizacji Autopay.

Prefabrykacja coraz mocniej rozwija się na polskim rynku budowlanym

Beton, drewno, rzadziej stal – rodzime firmy od lat dostarczają prefabrykaty z tych materiałów do składania budynków za granicą. Stopniowo zaznaczają też swoją obecność w kraju.

Deweloperzy magazynowi inwestują w prąd ze słońca

Rosnące wymogi ESG, redukcja kosztów, zwiększenie niezależności, bezpieczeństwo energetyczne i wsparcie najemców – powodów mocnego angażowania się budowniczych hal logistyczno-przemysłowych w fotowoltaikę jest wiele.

Firmy wznoszące budynki i wykończeniowe dołożyły prawie 400 mln zł zaległości

Przeterminowane zobowiązania biznesu wobec kontrahentów i banków przekroczyły na koniec sierpnia 42,5 mld zł, od grudnia ub.r. wzrosły o 8 proc.

Jacek Nizinkiewicz: Co powinno zmienić się w Polsce po utracie władzy przez PiS

Osiem ostatnich lat było pokazem upartyjniania państwa. Nowa władza musi zawrócić kraj z kursu miękkiego autorytaryzmu, rozliczyć PiS i wrócić na drogę demokracji.

Handel korzysta z innowacji

Kupowanie przez internet wchodzi na nowy poziom. Do gry wkraczają sztuczna inteligencja i inne nowoczesne rozwiązania.

Sprzedawcy pod specjalnym nadzorem

Platformy internetowe jak Allegro, Amazon czy OLX będą musiały informować o sprzedawcach, którzy w ciągu roku wykonali co najmniej 30 transakcji.

Zakupy w sieci podstawową strategią na trudne czasy

Co drugi Polak częściej niż rok temu kupuje online. To najpopularniejszy sposób radzenia sobie z kryzysem i inflacją.

Zaległości wzrosły o ponad jedną piątą

Wprawdzie nie spełniły się prognozy z czasu pandemii, że e-commerce wyeliminuje tradycyjny handel, ale jednak dzięki lockdownom sprzedaż w sieci zdecydowanie wzmocniła swoją pozycję.

Platforma do zarządzania dostawami

W jaki sposób można efektywnie zarządzać ostatnią milą w e-commerce, procesami związanymi z dostawami przesyłek, jakie są trendy światowe i czy można wpłynąć na poprawienie doświadczeń zakupowych konsumenta?

Sondaż. Minister Zbigniew Ziobro powinien przeprosić Agnieszkę Holland

Histeryczne i okrutne słowa Zbigniewa Ziobry wobec Agnieszki Holland to odprysk wielkiego sporu o to, jaka ma być Polska i kto sprawuje w niej rząd dusz.

Michał Kolanko: Kolejna szansa Trzeciej Drogi

W polityce trudno zrobić pierwsze wrażenie po raz drugi. Polska 2050 i PSL mają taką szansę. Czy z niej skorzystają?