Artshow odbywa się w zabytkowej kamienicy Karskich w Warszawie Kultura

Artshow. Spotkania ze sztuką w Warszawie

2 i 3 marca trzecia edycja Artshow prezentuje tysiąc prac ponad stu współczesnych artystów.

Opera

Mariusz Treliński zbiera pochwały i krytyki w Nowym Jorku

Wszyscy powinniśmy działać „W słusznej sprawie”. Kolejna sekcja filmowa Mastercard OFF CAMERA 2024

W nowej sekcji "W słusznej sprawie" Festiwalu Mastercard OFF CAMERA 2024 widzowie będą mieli okazję zagłębić się w świat produkcji, które z niezwykłą precyzją i głębią emocji eksplorują tematykę sprawiedliwości, odwagi i poszukiwania prawdy.

Diuna 2: Arcydzieło na pustyni

„Diuna: Część druga” daje jeszcze więcej, niż obiecywała pierwsza część z 2021 r. Denis Villeneuve stworzył genialne widowisko, a Timothée Chalamet udowadnia, że jest świetnym, charyzmatycznym aktorem.

Zlot gwiazd w Polsce. Takiej wiosny w jazzie dotąd nie było

Jubileuszowe koncerty „Night in Calisia” Włodka Pawlika i Randy’ego Breckera, wiosenna edycja Bielskiej Zadymki Jazzowej, australijskie trio The Necks oraz wokalistka Dianne Reeves to największe atrakcje najbliższych tygodni.

Serial „Ekspatki” z Nicole Kidman. Nowa wieża Babel w Hongkongu

„Ekspatki” i Nicole Kidman pokazują szukanie siebie w globalnej wiosce.

Porcelana miśnieńska na Wawelu

Nowo otwarty „Gabinet Porcelanowy” w Prywatnych Apartamentach Królewskich na Wawelu prezentuje ponad 320 miśnieńskich wyrobów z porcelany, a także srebra stołowe i szkła z manufaktur magnackich.

Stephan Castang, reżyser „Vincent musi umrzeć”: Pies obserwuje piekło stworzone przez ludzi

Większość z nas wśród przemocy, jaka nas otacza, tęskni za uczuciem – mówi Stephan Castang, reżyser „Vincent musi umrzeć”. Film już na ekranach kin.

Orzeł dla Agnieszki Holland

Agnieszka Holland została uhonorowana przez Polską Akademię Filmową za osiągnięcia życia

Niezależni artyści zarabiają miliardy na Spotify

W 2023 r. niezależne wytwórnie płytowe na całym świecie wygenerowały w Spotify niemal 4,5 mld dolarów, czyli niemal 18 mld złotych.

Agnieszka Rosales-Rodriguez: Przed Muzeum Narodowym potężne zmiany po wyprowadzce Muzeum Wojska Polskiego

– Chodzi o rewitalizację całego gmachu już po wyprowadzce Muzeum Wojska Polskiego i przystosowanie infrastruktury wokół – mówi Agnieszka Rosales-Rodriguez, nowa dyrektorka Muzeum Narodowego w Warszawie.

Poznań: Wielka inauguracja gotyckich podziemi ratusza

Niedostępne przez 27 lat gotyckie wnętrza poznańskiego ratusza od 1 marca zostaną otwarte dla zwiedzających.

„Rojst. Millenium”. Polski krajobraz we mgle

W Netfliksie od dzisiaj można oglądać trzecią część serialu „Rojst”. Tym razem jego akcja toczy się w przeddzień nowego wieku

Administracyjna wendetta w Małopolsce: 750 dni odwoływania dyrektora Głuchowskiego

Kazimierz Barczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, żąda przeprosin dla dyrektora Krzysztofa Głuchowskiego, zaprzestania prześladowania go i Teatru im. Słowackiego przez marszałka Macieja Kozłowskiego oraz zwiększenia dotacji.

Justin Timberlake na jedynym show w Polsce

Justin Timberlake wystąpi 26 lipca 2024 w TAURON Arena Kraków. To światna wiadomość dla polskich fanów przed premierą nowego albumu „Everything I Thought It Was", który ukaże się 15 marca.

Nie żyje René Pollesch. Wybitny niemiecki reżyser miał 61 lat

René Pollesch, ceniony niemiecki autor, dramaturg, reżyser i dyrektor teatru Volksbühne, zmarł nieoczekiwanie w Berlinie w wieku 61 lat. To wielka strata dla europejskiego teatru.

Elektroniczno-rockowa fabryka Depeche Mode zaczęła pracę w Łodzi

Depeche Mode jeszcze nigdy nie brzmieli tak żywiołowo, potężnie, rockowo. Hymniczne „Enjoy the Silence” miało posmak ironii, taki piękny muzyczny hałas wzbudzali przez dwie godziny Anglicy.

Nowy „Szogun”. Mocny początek z seppuku i gotowaniem ludzi

„Szogun” był szlagierem serialowym w latach 80-tych, z kreacją Richarda Chamberlaina. Teraz powraca w nowej odsłonie, w dziesięciu odcinkach. Trzyma w napięciu, epatuje japońską kulturą. Gra Cosmo Jarvis, aktor znany z "Peaky Blinders".

Zamek Królewski w Warszawie: Ostatni tydzień z Nowosielskim

Wystawę „Sztuka Widzenia. Nowosielski i inni” obejrzało już 2O tysięcy osób. Kto jeszcze nie zdążył, ma szanse do niedzieli 3 marca.

Filmowcy protestują. Domagają się reform i tantiem

Polska Akademia Filmowa powołała zespół roboczy pracujący nad projektem reform w systemie audiowizualnym, a na razie pisze list do rządu