Marcin Dorociński w nowym filmie Jana. P. Matuszyńskiego „MInghun” Film

„Minghun” z Marcinem Dorocińskim na początek festiwalu mBank Nowe Horyzonty

Tegoroczne filmowe mBank Nowe Horyzonty oferują 258 filmów o łącznym czasie projekcji 25 600 minut. Przyjedzie 500 gości z Polski i świata. W ofercie 600 seansów, wystawy, koncerty, spotkania, a także pokazy online.

Słynny Festiwal BBC Proms w Londynie i w radiowej Dwójce

Koncertem w wielkiej Royal Albert Hall w Londynie mogącej pomieścić 7 tysięcy widzów rozpoczyna się festiwal BBC Proms. Transmisje zapowiada nasza radiowa Dwójka. W tym roku będą dominować kobiety.

Ruszyła sprzedaż biletów na 18. BNP Paribas Dwa Brzegi

Sprzedaż biletów jest prowadzona wyłącznie drogą internetową przez platformę biletomat.pl i rozpoczęła się dnia 17.07.2024. Zakup biletu online będzie możliwy do rozpoczęcia seansu, wydarzenia lub do wyczerpania miejsc.

Magdalena Kaczorowska nową dyrektorką Polskiej Opery Królewskiej

Konkurs ogłoszony w lutym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego został rozstrzygnięty. Polską Operą Królewską ma kierować jej dotychczasowa wicedyrektorka Magdalena Kaczorowska.

Pożegnanie Jerzego Stuhra

„W sztuce to, co najpiękniejsze jest wykreowane, a nie wybebeszone”, pisał Jerzy Stuhr w swojej wzruszającej autobiograficznej książce: „Tak sobie myślę…”, której podtytuł „Dziennik czasu choroby” wszystko nam wyjaśnia. W dniu pogrzebu artysty żegna go Krystyna Woźniak-Trzosek, pisarka, eseistka.

Trzydniowe urodziny warszawskiej Starówki

19 lipca Stare Miasto w stolicy rozpocznie obchody 71 rocznicy odbudowy, w które włączyło się 40 instytucji. Weekendowy urodzinowy program obejmuje sto różnorodnych wydarzeń.

Możliwy przełom w sprawie Teatru im. Słowackiego

Po oświadczeniu zespołu Teatru im. Słowackiego w sprawie konfliktu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego o przyszłość sceny i dyrekcję Krzysztofa Głuchowskiego – samorząd zadeklarował rozmowy zespołem i Ministerstwem Kultury o „ewentualnym współprowadzeniu".

Madonna wyklęta przez Kościół. Niezwykła biografia, która przywraca wokalistce blask

„Madonna. A Rebel Life”, ponadtysiącstronnicowa biografia artystki, ukazała się w Polsce, przypominając przełomową gwiazdę pop i jej galaktykę.

Muzeum POLIN przygotowuje się do jubileuszu dziesięciolecia

Obraz Wilhelma Sasnala i dokument „Kim jesteśmy” Mikołaja Grynberga uzupełniły wystawę stałą muzeum „1000 lat historii Żydów polskich”.

Gdynia 2024: Kto będzie walczył o Złote Lwy?

W konkursie głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znalazło się 16 tytułów. Połowę z nich zrealizowali młodzi twórcy, filmowców interesuje też to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą.

Tradycja Teatru TV zobowiązuje

Teatr Telewizji rozpoczął wakacje po podsumowującym mijający sezon festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. Nie należał do udanych.

Jacek Cieślak: Teatr TV dla młodszych widzów w internecie

Jeśli największy polski teatr chce przetrwać rewolucję w mediach – musi na nowo wypromować się w sieci dla nowej publiczności.

Shannen Doherty nie żyje. "Przegrała walkę z rakiem"

Nie żyje Shannen Doherty, amerykańska aktorka, gwiazda serialu Beverly Hills 90210. "Przegrała z rakiem po wielu latach walki" - oświadczyła jej rzeczniczka, Leslie Sloane.

Anna Netrebko rozstała się z mężem

Najsłynniejsza rosyjska śpiewaczka, Anna Netrebko zdecydowała się na separację z mężem, tenorem Yusifem Eyvazovem. Rozstanie jest pokojowe, a jedynym powodem nie jest wygaśnięcie uczuć.

Wystawa we Wrocławiu: „Wojciech Fangor. American Dream”

Wyjątkową wystawę najsłynniejszych dzieł wybitnego polskiego artysty XX wieku można oglądać od 13 lipca we wrocławskiej siedzibie Krupa Art Foundation.

Dorota Masłowska jako didżejka oraz arcydzieła kina. Nowe otwarcie FINA

Do 14 lipca Filmoteka Narodowa- Instytut Audiowizualny prezentuje w Kinie Iluzjon autorski przegląd nowego dyrektora Tomasza Kolankiewicza „Nowe otwarcie”. Będą filmy Hasa, Wilczyńskiego i braci Quey.

„Mars express. Świat, który nadejdzie”, „Kod zła” i „Zabierz mnie na Księżyc”. Rekomendacje filmowe na weekend: Dla każdego coś interesującego

W ten weekend trzy ciekawe filmy: świetna animacja „Mars express. Świat, który nadejdzie”, horror „Kod zła” i komedia romantyczna „Zabierz mnie na Księżyc”.

Ukrainian Freedom Orchestra zagra w niedzielę w Warszawie

Swoje trzecie tournée Ukrainian Freedom Orchestra, złożona z najlepszych muzyków kraju walczącego od dwóch lat z Rosją, zaczęła w tym roku od Paryża. Ale 14 lipca wystąpi w Teatrze Wielkim–Operze Narodowej.

Warszawski Teatr Capitol zaprasza w wakacje!

Sezon wakacyjny nie musi oznaczać przerwy od teatru. Stołeczny Teatr Capitol za-prasza na spektakle w licu i sierpniu. Wakacje, to doskonały czas, aby delektować się sztuką i nadrobić teatralne zaległości. To również wyjątkowa okazja dla tury-stów, by cieszyć się warszawskim teatrem w wakacyjnej atmosferze.