Muzyka popularna

TikTok na wojnie z fonograficznymi gigantami

TikTok w kulisach Grammy w Los Angeles negocjował opłaty licencyjne za nagrania muzyczne. W Australii wycofał natomiast muzykę największych gwiazd, by sprawdzić jak zareaguje rynek.

Muzyka popularna

Roger Waters: Polacy podatni na zachodnią propagandę. Dają pokaz rusofobii

Salman Rushdie wydał pierwszą powieść od ataku nożownika

Brytyjski pisarz i eseista pochodzenia indyjskiego Salman Rushdie, który w minionym roku został raniony nożem podczas swojego wykładu, wydał właśnie pierwszą powieść od czasu ataku. Choć artysta nie wybierze się w podróż promującą tytuł, to jego powrót do zdrowia ma „postępować”.

Nagrody Grammy: Beyonce przechodzi do historii po nieudanej dla siebie gali

Otrzymując cztery statuetki Grammy wokalistka pobiła rekord wszech czasów, mając teraz w kolekcji 32 prestiżowe nagrody. Po dwie statuetki, bardziej prestiżowe, otrzymali Harry Styles, Ozzy Osbourne, Wet Leg i Wille Nelson.

Beethoven przez dwa tygodnie

Znany jest już program 27. Wielkanocnego Festiwalu Beethovenowskiego. Można też już kupować bilety na wszystkie koncerty.

Asterix i Obelix. Bohaterowie dla wszystkich

Reżyser i aktor Guillaume Canet wierzy w sukces nowych przygód Asteriksa i Obeliksa w Chinach.

Gérard Depardieu: Nadal jestem Rosjaninem. Uwielbiam rosyjską kulturę

Aktor Gérard Depardieu, który w 2013 roku otrzymał rosyjskie obywatelstwo, powiedział, że inwazja Moskwy na Ukrainę w lutym zeszłego roku nie zmieniła jego stosunku do Rosji.

Nie żyje gwiazda filmów lat 80. i 90. Była dwukrotnie nominowana do Oscara

Zmarła amerykańska aktorka Melinda Dillon, znana z takich filmów jak "Bliskie spotkania trzeciego stopnia", "Prezent pod choinkę" czy "Magnolia".

Społeczeństwo w krzywym zwierciadle czy delikatność uczuć? Filmowe rekomendacje na weekend

Na ekrany wchodzą dwie satyry społeczne. W „Masz ci los!” Mateusz Głowacki opowiada o prowadzącej do amoralności chciwości Polaków, w „Chorej na siebie” Norweg Kristoffer Borgli pokazuje ludzi, którzy są dziko żądni sławy. Ale jeśli ktoś szuka czegoś bardziej delikatnego i wyrafinowanego to radzę wybrać się na „Podejrzaną” Koreańczyka Parka Chan-wooka.

„Jutro premiera”. Świętoszki i feministki

Teatr Polskiego Radia to dziś jedyne miejsce, które daje szansę polskim dramaturgom. A warto to robić, o czym przekonuje choćby słuchowisko „Jutro premiera” Piotra Zaremby w reżyserii Sebastiana Konrada. Ciekawa opowieść o grupie, którą mało kto traktuje serio. O współczesnej młodzieży.

Park Chan-Wook: Zmęczenie przemocą

Postanowiłem sportretować detektywa o dobrym sercu – mówi reżyser „Podejrzanej” Park Chan-Wook, nagrodzony za nią na festiwalu w Cannes.

Kiedy twardziel kocha mężczyznę

Serial HBO „The Last of Us” wywołał poza zachwytami również komentarze homofobiczne. Kontekst może tłumaczyć spektakl „Botticelli” w Krakowie.

SkyShowtime ujawnił swoje hity

Nowa platforma streamingowa, która ruszy 14 lutego, reklamuje się ofertą "tysięcy godzin najlepszej rozrywki dla całej rodziny oraz bogatą selekcją najgłośniejszych i najbardziej oczekiwanych filmów i seriali". Ich gwiazdami są Harrison Ford, Hellen Mirren i Uma Thurman.

Netflix pokaże nowego "Znachora"

Netflix pokaże w drugiej połowie roku ekranizację „Znachora”, na podstawie kultowej powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

„The Last Of Us”: Kolejny twardziel pokochał mężczyznę

Trzeci odcinek serialu HBO „The Last Of Us”, ocenianego jako najlepsza jak dotąd ekranizacja gry komputerowej, wywołał poza zachwytami również homofobiczne komentarze.

Te filmy zobaczymy na 16. Mastercard OFF CAMERA. Znamy pierwsze tytuły!

16. Mastercard OFF CAMERA to blisko sto tytułów z czterdziestu krajów świata w ośmiu festiwalowych sekcjach, co da łącznie ponad dwieście projekcji.

Zabawa w szkołę

Karolina Wojtas, polska fotografka i artystka multimedialna, wygrała konkurs prestiżowej Fundacji C/O.

Za i przeciw eutanazji

Trudny temat coraz mocniej wkracza do książek i spektakli. Z wielu perspektyw.

Zmarł Leonard Pietraszak. Wybitny aktor i kolekcjoner sztuki

W wielu 86 lat zmarł Leonard Pietraszak. Wszystkie informacje o śmierci przypominają głównie trzy role, choć to tylko ułamek jego dorobku.

Nie żyje wybitny aktor Leonard Pietraszak

W wieku 86 lat zmarł Leonard Pietraszak, wybitny aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. W pamięci widzów zapisał się m.in. jako Kramer z filmów z serii "Vabank" Juliusza Machulskiego.