Kim Nowak powraca po 11 latach z nowym singlem i płytą Muzyka popularna

Kim Nowak powraca po 11 latach z nowym singlem i płytą

Premiera singla „My” miała miejsce drugiego czerwca, natomiast premiera albumu „My” - trzeciego studyjnego wydawnictwa zespołu Kim Nowak, już w październiku 2023 roku.

Malarstwo

Muza Pabla Picasso nie żyje. Miała 101 lat

Matteo Bocelli na solowych koncertach w Polsce!

Matteo Bocelli, syn wielkiego tenora Andrei Bocellego po raz pierwszy wystąpi na solowych koncertach w Polsce! Niezwykle utalentowany wokalista o zniewalającej urodzie zaśpiewa w październiku w Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu.

Sześć milionów dolarów dla rosyjskiej gwiazdy Anny Netrebko

Jeszcze do niedawna uznawana za najsłynniejszą primadonnę Anna Netrebko, opuszcza Amerykę. Właśnie sprzedała luksusowy apartament w Nowym Jorku.

Hollywood: Aktorzy zaczną strajk? Chcą wyższych honorariów

Jak podaje Bloomberg, związek zawodowy aktorów w Hollywood głosował za autoryzacją strajku, jeśli dojdzie do zerwania negocjacji w sprawie kontraktów. Artyści chcą między innymi wyższych honorariów i zabezpieczeń związanych z nieautoryzowanym wykorzystaniem ich wizerunku przez AI.

Mounia Meddour: Taniec wyzwala i niesie nadzieję

Opowiadam o sile i ambicjach kobiet algierskich – mówi Mounia Meddour, reżyserka i autorka filmu „Houria”.

Opera Narodowa: Z Ukrainą na początek i z niewiadomą na finał

Cztery premiery operowe, półtorej premiery baletowej i najbardziej lubiane spektakle obejrzymy w przyszłym sezonie w Operze Narodowej.

Maurice Béjart: Bolero tańczone na stole

W tym tygodniu w kinach będzie można obejrzeć filmowy zapis choreografii legendarnego Francuza Maurice’a Béjarta, w tym najsłynniejszy balet XX wieku – „Bolero”

Gdy Polka i Ukrainka kierowały teatrem w Berlinie

Miernikiem popularności niemieckojęzycznych spektakli są organizowane od lat przez Berliner Festspiele Niemieckojęzyczne Spotkania Teatralne, które odbyły się w tym roku po raz 60-ty - znów przy pełnej widowni.

„Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski”. Brama do przyszłości

Wspólne inspiracje trzech artystów pokazuje wyjątkowa wystawa „Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski” w krakowskim Muzeum Manggha.

„Mówcie mi Kasandra”. Kubańska Marilyn na czele rewolucji

Powieść „Mówcie mi Kasandra” Marciala Gali łączy w sobie brudny realizm wojenny z opowieścią o transgresji i seksualnym przekroczeniu.

London Design Biennale: Medal dla Polskiego Pawilonu za projekt solidaryzujący się z Ukrainą

Polski Pawilon za wystawę „Poetyka konieczności” zdobył na London Design Biennale jedną z trzech głównych nagród.

Na co iść do kina, jeśli nie interesuje cię nowy „Spiderman: poprzez Multiwersum”

Algierskie kobiety z „Hourii” i młodzi mężczyźni z „Ośmiu gór” – dzieli ich wszystko, ale łączy poszukiwanie sposobu na własne życie

Dzień Dziecka w Teatrze Capitol Przenieście się do świata fantazji w weekend 3 - 4 czerwca!

Bajkowa scena Teatru Capitol, jak co roku przygotowała mnóstwo atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Jeszcze sześć Vermeerów pozostanie dłużej w Rijksmuseum w Amsterdamie

W finałowy weekend 2- 4 czerwca wystawę wszechczasów Vermeera, gromadzącą 28 arcydzieł XVII-wiecznego holenderskiego mistrza, obejrzy 2600 osób, którym udało się zdobyć dodatkowe bilety.

Hronowski o protestach ws. Mystic Festival: To nasze święto, nasze Boże Ciało

Arkadiusz Hronowski, współorganizator Mystic Festival, odniósł się w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem do tego, że jedna z organizacji katolickich żąda odwołania festiwalu muzyki metalowej, który ma odbyć się w czasie Bożego Ciała. - Każdy ma prawo do protestu i może pokazywać, co mu się nie podoba. Ale nie dajmy się zwariować – nie możemy się podporządkować jednej słusznej religii czy doktrynie - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE.

Tomasz "Lipa" Lipnicki: To, co robi PiS, przypomina mi o latach 80-tych

Ani KO, ani PiS to nie są moje bajki. Ja od zawsze byłem wyborcą Zielonych i myślę, że tak pozostanie do końca. Ale po prostu jestem obywatelem tego kraju - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Tomasz "Lipa" Lipnicki, lider zespołów Illusion i Lipali, pytany o swój udział w organizowanym 4 czerwca w Warszawie przez Donalda Tuska i PO marszu.

Sierpień pełen atrakcji

Na Festiwalu Chopin i jego Europa wystąpią artyści, na których występy bilety rozchodzą się błyskawicznie. Już trwa ich sprzedaż.

Nirwana Foo Fighters

11. album grupy „But Here We Are” to rockowy tren na cześć zmarłego nagle perkusisty Taylora Hawkinsa.

Tina znów króluje na listach przebojów

Śmierć gwiazdy wywołała gwałtowny wzrost zainteresowania jej nagraniami w streamingu i w tradycyjnych formatach.