Celine Dion na wieży Eiffela śpiewa "Hymn do miłości" Kultura

Jacek Cieślak: Olimpijski Paryż znowu stolicą świata. Artystyczny kankan o wielu znaczeniach

Nawet Przemysław Babiarz, który drugi raz nazwał „Imagine” komunistyczną piosenką, nie był w stanie przyćmić otwarcia paryskich igrzysk w przestrzeni i kulturowym kodzie miasta oraz Francji. Było miejsce na kankana, a finał należał do Celine Dion.

Kultura

Sztuka i sport w paryskich galeriach: od starożytności do Jeffa Koonsa

Timberlake w Krakowie, czyli nie tylko stanik Janet Jackson i „jedno martini”

Wokalista z klubu gwiazd, mających piosenki z miliardem odtworzeń na Spotify, da dwa koncerty w Tauron Arenie Kraków 26 i 27 lipca.

Przełom. Dyrektor Głuchowski ma zostać w Teatrze im Słowackiego

W Krakowie doszło do pierwszej od lutego 2022 r. rozmowy dyrektora Krzysztofa Głuchowskiego z Zarządem Województwa Małopolskiego. Zadeklarowano nowe otwarcie. Wcześniej dyrektor był odwoływany po premierze „Dziadów”.

Osiemnastka Dwóch Brzegów. "To dla nas pretekst do zabawy skojarzeniami"

Kolejna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi rozpoczyna się w sobotę 27 lipca w Kazimierzu Dolnym. Jednym z tematów będzie emigracja.

Emocje w kolorze. Promocja albumu i plenerowa wystawa „Kolor Powstania 1944”

Na 80. rocznicę Powstania Warszawskiego zrealizowano niezwykły projekt. Sto ikonicznych zdjęć wybranych ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego przez Chrisa Niedenthala ukazało się w wersji pokolorowanej.

Czy Joker znów podbije Wenecję?

Jest już w sieci zwiastun „Jokera: Folie a deux”. Premiera na festiwalu w Wenecji.

Lech Wałęsa z Beethovenem spotkali się w stoczni

Ukrainian Freedom Orchestra na kilka dni otrzymała do dyspozycji wielką halę w stoczni Crist w Gdyni. Na koncercie w takim miejscu nie mogło zabraknąć Lecha Wałęsy.

Zmarł John Mayall, mistrz Claptona, Fleetwooda, Greena

Nie żyje legenda bluesa i rocka, mistrz, który wzbogacił muzykę popularną lat 60. o czarne brzmienia i zainspirował tysiące młodych muzyków, w tym najważniejszych przedstawicieli generacji startujących po przełomie The Beatles i The Rolling Stones.

Lenny Kravitz krzewił miłość w Łodzi. Wspaniały koncert w Atlas Arenie

Rewelacyjny show dał we wtorek w Atlas Arenie Lenny Kravitz, drugi po niedzielnym w Krakowie. Kto nie widział i nie słyszał - niech żałuje, bo mało kto dziś reprezentuje tak jak Kravitz bogactwo rocka i popu.

Wystawa w Berlinie. Naga prawda o skrywanej tożsamości Andy’ego Warhola

Nagi portret Jean-Michela Basquiata, zdjęcia i obrazy Muhammada Alego i Micka Jaggera przyciągają na sensacyjną ekspozycję z rzadko lub wcale niewystawianych prac LGBT Andy’ego Warhola w Nowej Galerii Narodowej w Berlinie.

Jakie gwiazdy pojawią się na festiwalu filmowym w Wenecji

Filmowe sławy z Angeliną Jolie i Joaquinem Phoenixem na czele i ciekawy program festiwalu w Wenecji.

Ostatnie słowa Jerzego Stuhra. Pamiętnik ostatniego roku życia ukaże się 7 sierpnia

„Jerzy Stuhr. Z Biegiem Dni”, tak będzie zatytułowana książka napisana przez wybitnego artystę z podtytułem „Pamiętnik minionego roku”. Ukaże się 7 sierpnia 2024 nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brodka i powstanie warszawskie we współczesnych emocjach

Płyta i koncert „WAWA”, z udziałem i pod opieką Brodki, oraz „Kolor Powstania”, album w wyborze Chrisa Niedenthala, zapowiadają obchody 80. rocznicy zrywu.

Film to sport drużynowy

Anna Kępińska i Krzysztof Terej o kulisach pracy producentów filmowych, kluczach do sukcesu w świecie filmu i o dobrze opowiedzianych historiach.

120. rocznica urodzin Witolda Gombrowicza na 18. BNP Paribas Dwa Brzegi i premiera srebrnej monety kolekcjonerskiej dedykowanej twórczości Gombrowicza

„Zrzućcie maski. Zwykłymi stańcie się ludźmi” - ten cytat z „Operetki” to jedna z wielu prowokacji literackich znakomitego pisarza, dramaturga, filozofa jakim był Witold Gombrowicz. Na 18. BNP Paribas Dwa Brzegi z okazji Roku Gombrowicza spróbujemy pokazać jak wiele masek przywdziewał on sam, autor m.in. „Ferdydurke”, „Transatlantyku”, „Pornografii” „Ślubu”, „Iwony, księżniczki Burgunda” i „Dzienników”.

Przeboje lipca. Na co chodzimy do kina?

Badacze tornad i Minionki pracują na kasowe sukcesy kina.

Paderewski na Ujazdowie, czyli muzyczna uczta w sercu Warszawy

Za nami trzy sobotnie koncerty w ramach II Festiwalu Paderewski na Ujazdowie, wydarzenia, które promuje twórczość oraz postać Ignacego Paderewskiego, postaci nietuzinkowej, godnej pomników i szczególnego miejsca w pamięci rodaków. Paderewski to ikona wśród zasłużonych, zarówno ze względu na swoje dokonania artystyczne, jak i działania propolskie, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy naszego kraju, gdyby nie niebywały talent Paderewskiego, jego bezgraniczna miłość do ojczyzny i ogromna determinacja w walce o niepodległość. W czasach słusznie minionych pamięć o Paderewskim była celowo niszczona, a jego wkład w historię nieodległej Polski zdeprecjonowany. Trzeba o tym mówić głośno.

Ludzkie drapieżniki i empatyczne zwierzęta

„Matki. Pieśń na czas wojny” Marty Górnickiej i „Elisabeth Costello” Krzysztofa Warlikowskiego uznano za wydarzenia Festiwalu Awiniońskiego.

Fenomenalny Bruno de Sa: jeden na 30 tysięcy mężczyzn

Brazylijski śpiewak Bruno de Sa, którego występ zainaugurował właśnie XXV Festiwal Bachowski w Świdnicy to artystyczny fenomen. Jego występy przyjmowane są na świecie entuzjastycznie.