Polecamy na weekend. Kinowe nowości przed świętami

„Święty” - polski kryminał z lat 80., „Sundown” - tajemniczy film o „wypisywaniu się” z życia i „John Wick 4” - oszałamiające kino akcji - każdy znajdzie w tym tygodniu coś dla siebie

"Wyrwa": Wypadek, który mógł być samobójstwem

Bartosz Konopka dekadę po „Lęku wysokości” w „Wyrwie” znów zmusza bohaterów i widzów do zrobienia rachunku sumienia.

Nie żyje aktor Paul Grant. Grał Ewoka w „Gwiezdnych wojnach” i goblina „Harrym Potterze”

Aktor, który wystąpił jako Ewok w „Powrocie Jedi” i grał goblina w „Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym”, zmarł w wieku 56 lat.

Znamy pierwsze filmy nominowane w konkursach Mastercard OFF CAMERA 2023

„Kobieta na dachu” Anny Jadowskiej, „Apokawixa” Xawerego Żuławskiego, „Strzępy” Beaty Dzianowicz, „Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej i „Norwegian Dreams” Leiva Devolda – to pięć z dziesięciu filmów, które znalazły się w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych tegorocznej edycji Mastercard OFF CAMERA.

Od rodzinnej tragedii do dinozaurów

Dramat „Syn” Zellera, komedia „I Love My Dad” Morosiniego i Adam Driver w prehistorii w „65” Becka i Woodsa. Moje serce jest przy „Synu”, ale jeśli ktoś chce popatrzeć na dinozaury - też ma prawo. „65” ma lepsze recenzje od widzów niż od krytyków

Nie żyje aktor Lance Reddick, znany z serii „John Wick” i serialu „Prawo ulicy”

W wieku 60 lat zmarł Lance Reddick, znany m. in. z serialu „Prawo ulicy” oraz serii filmów „John Wick”.

"Fabelmanowie" Spielberga są już dostępni w VOD

Filmy „Fabelmanowie” Spielberga, „Orzeł. Ostatni patrol”, dokumentalny „Lombard” oraz „Czarną Panterę. Wakanda w moim sercu” można już oglądać w portalu Canal+.

Trudna miłość ojca i syna z internetem w tle. Recenzja filmu „I Love My Dad”

Nie trzeba sobie po „I Love My Dad” zbyt wiele obiecywać, ale film jest zabawny i ciepły, a dwie sympatycznie spędzone godziny to też coś.

Wielki talent bywa hazardem

Jeśli praski kompozytor Josef Mysliveček był wzorem dla Mozarta, to film „Il Boemo” – tak nazywano Czecha w Europie – musiał powstać również ze względu na klasę jego muzyki i dramatyzm biografii.

Oscary 2023: Gdzie online obejrzeć film "Wszystko wszędzie naraz"?

"Wszystko wszędzie naraz" w polskich kinach zagościło już dawno, bo 15 kwietnia 2022 roku. Obecnie film, który zdominował Oscary 2023, jest już dostępny online. Gdzie można obejrzeć go w sieci?

Oscary 2023: Scholz pisze o "wielkim sukcesie niemieckiego filmu"

Kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, pogratulował twórcom filmu "Na Zachodzie bez zmian" zdobycia czterech nagród Akademii w czasie tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów.

Oscary 2023: Czy osioł na scenie był oślicą Jenny z "Duchów Inisherin"?

W czasie tegorocznej oscarowej gali w pewnym momencie prowadzący ceremonię rozdania Oscarów Jimmy Kimmel pojawił się na scenie z osłem.

Jacek Cieślak: Najgorsze Oscary świata

„Wszystko wszędzie naraz” Dana Kwana i Daniela Scheinerta obsypane najważniejszymi nagrodami. Siedmioma. To pierwsza pechowa siódemka w historii. Nic dziwnego: wieść dotarła do nas trzynastego. Najbardziej pechowego w historii kinematografii.

Oscary 2023: Wielki triumf 35-latków

Film „Wszystko wszędzie naraz” Daniela „Dana” Kwana i Daniela Scheinerta zdobył 7 Oscarów.

Oscar dla "Nawalnego". Żona opozycjonisty: Marzę o dniu, gdy Rosja będzie wolna

Film dokumentalny "Nawalny", opowiadający o otruciu przed trzema laty najbardziej znanego rosyjskiego opozycjonisty, który obecnie odsiaduje wieloletni wyrok w rosyjskim łagrze zdobył Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.

„Wszystko wszędzie naraz”: Film, który wciąga i wzrusza

„Wszystko wszędzie naraz” Dana Kwana i Daniela Scheinerta zachwyca krytyków i widzów.

Oscary 2023: Triumf filmu „Wszystko wszędzie naraz”. "IO" bez statuetki

W Hollywood po raz 95. wręczono Oscary, najbardziej prestiżowe nagrody w świecie filmu. Najwięcej, bo aż siedem statuetek, między innymi za najlepszy film, reżyserię oraz scenariusz oryginalny, powędrowało do twórców „Wszystko wszędzie naraz”. Nagrodzony nie został niestety polski film "IO" Jerzego Skolimowskiego.

"Dwa bilety do Grecji": Nadzieja błękitu

W „Dwóch biletach do Grecji” Marca Fitoussiego oglądamy dwie czterdziestolatki w pejzażu słonecznej Grecji i hitu Luca Bessona.