„Nieobliczalna": Julia Wieniawa i Agnieszka Grochowska bronią się przed Amazonem

„Nieobliczalna”, pierwsza polska fabuła Amazona, kusi udziałem Magdaleny Cieleckiej, Agnieszki Grochowskiej, Julii Wieniawy i Andrzeja Seweryna. Mężczyźni bywają przemocowi, ale kobietom brakuje solidarności.

Ten show Freddie Mercury kończył w plażowych spodenkach. Queen w Montrealu

Znakomity koncert “Queen Rock Montreal”, który pokazywano w IMAX, trafił do kanału Disney+. To show z 1981 r., koncert promujący album „The Game”.

Rząd: Prawo twórców do tantiem w sieci niezbywalne. Co na to Netflix i Spotify?

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych, wykonawcy utworów słowno-muzycznych będą mieli niezbywalne prawo do tantiem z internetu. Wprowadzone zostanie prawo pokrewne dla wydawców prasy do korzystania online z ich publikacji prasowych.

„Problem trzech ciał” - serial, który pobudza do myślenia

Serialowa adaptacja powieści fantastycznonaukowej chińskiego pisarza Liu Cixina „Problem trzech ciał” pobudza do przemyślenia znanych nam spraw z innej, bardzo ciekawej dalekowschodniej perspektywy filozoficznej.

„Maestro”. Bradley Cooper żywiołowy jak Bernstein

Oscary 2024 - nominacja w kategorii "najlepszy film”. „Maestro” o Leonardzie Bernsteinie, zrealizowany przez Bradleya Coopera i z nim w roli głównej, od dawna był zapowiadany na filmowy przebój. Czy jednak warto było na niego czekać?

Serial „1670” będzie miał dalszy ciąg

Opowieść „1670”, nagrodzona właśnie Orłem jako najlepsza produkcja serialowa ubiegłego roku, będzie kontynuowana. Trwają prace nad drugim sezonem, ale na finał musimy poczekać.

„Reżim” z Kate Winslet. Putin, Trump, Le Pen i Rasputin w jednym

„Reżim” z Kate Winslet ma wszelkie dane, by być hitem. Kate gra rolę główną, a twórcą jest Will Tracy, scenarzysta „Sukcesji". Na co wskazuje pierwszy odcinek serii HBO?

Nowy „Szogun”. Mocny początek z seppuku i gotowaniem ludzi

„Szogun” był szlagierem serialowym w latach 80-tych, z kreacją Richarda Chamberlaina. Teraz powraca w nowej odsłonie, w dziesięciu odcinkach. Trzyma w napięciu, epatuje japońską kulturą. Gra Cosmo Jarvis, aktor znany z "Peaky Blinders".

Tajemniczy Cristóbal Balenciaga bohaterem nowego serialu

Dostępny już na Canal+ serial „Cristóbal Balenciaga” to kolejny dowód, że moda jest bardzo filmowa, a jej wielcy twórcy to atrakcyjni bohaterowie. Bohaterem innego serialu będzie Christian Dior.

Netflix w lutym: Albert Einstein, bomba, zbrodnie i ciemność

Wśród nowych seriali, komedii romantycznych czy filmów familijnych, jakie Netflix udostępni w lutym, są również ciekawe filmy, choćby „Albert Einstein i bomba”.

„Władcy przestworzy” na Apple TV+. Straceńcy latali w dzień

Twórcy wybitnej „Kompanii braci” oraz „Pacyfiku” po raz trzeci wrócili do czasu II wojny światowej. Widowiskowi „Władcy przestworzy” już na małym ekranie.

„The Curse”. „Fejki” hipsterów, zabobon TikToka

Kąśliwą satyrą na fałszywe używanie liberalnych wartości jest serial „The Curse” w SkyShowtime. Fantastycznie grają Emma Stone, Nathan Fielder i Benny Safdie.

Borys Szyc jako Forst serialu kryminalnym według Remigiusza Mroza

„Tajemnicza śmierć na Giewoncie i Wiktor Forst, który nie będzie miał w tej sprawie z górki” – tak zapowiadany był nowy serial „Detektyw Forst” z Borysem Szycem. Premiera 11 stycznia.

Serialowe Złote Globy. Kolejny triumf „Sukcesji”

Niemal wszystkie Złote Globy podzieliły między sobą trzy produkcje – „Sukcesja”, „The Bear” oraz „Awantura” dowodząc, że seriale bywają dzisiaj często lepsze niż filmy kinowe.

Co obejrzeć w święta? Hity dopiero w styczniu

W święta czeka nas ledwie parę dużych premier. Horror „Saltburn”, muzyczny „Maestro” czy SF „Rebel Moon”. Najciekawsze dopiero w styczniu.

Seriale w 2023 roku. Więcej. Szybciej. Lepiej?

Rok 2023 w polskim serialu należał do Jakuba Żulczyka („Warszawianka”, SkyShowtime, i „Informacja zwrotna”, Netflix). Liczba premier w streamingu nie odzwierciedlała jakości.

„1670” Netflixa. Serial na zaprzysiężenie rządu

„1670” to nowy „Miś”. Bareja i Tym kpili z PRL. Jakub Rużyłło kpi z sarmatyzmu i z tego, czym ośmieszała się prawica.

„Absolutni debiutanci” na Netflixie. Kolejne debiuty aż do śmierci

David Bowie byłby chyba zadowolony, gdyby zobaczył polski serial Netflixa „Absolutni debiutanci” z Martyną Byczkowską, którego tytuł przypomina hit Anglika. Epizod zagrał Maciej Maleńczuk.