Mistrzowski finał z Krystianem Lupą

1 i 2 kwietnia na koniec XXIX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych odbędą się pokazy „Rodzeństwa” Krystiana Lupy i premiera poświęconego mu albumu wydanego przez Teatr Powszechny w Łodzi.

Polsko-norweski głos w obronie tolerancji

Studenci ostatniego roku Akademii Teatralnej w Warszawie oraz ich odpowiednicy z Norwegii przygotowali pod kierunkiem Piotra Chołodzińskiego spektakl „Aaron”, który po kilku pokazach w Polsce pojechał teraz na Vega Scene w Oslo.

Ukraiński teatr w Polsce

Switłana Oleszko, ukraińska reżyserka, dyrektorka teatru „Arabesky” w Charkowie, przygotowała w tym roku Orędzie Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego ITI na Międzynarodowy Dzień Teatru.

„Irena” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Zagłada w muzyce i rysunkach dzieci

Stworzenie musicalu o życiu Ireny Sendlerowej było ryzykownym pomysłem, ale końcowy efekt okazał się zaskakująco ciekawy.

Nie żyje Piotr Wysocki. Znany aktor zginął w pożarze

W wieku 86 lat zginął Piotr Wysocki, aktor znany m.in. z "Popiołów", "Kariery Nikodema Dyzmy" czy z "Czterech pancernych i psa". Przez kilkadziesiąt lat był związany z lubelskim Teatrem im. Juliusza Osterwy.

Beethovenowska apoteoza tańca

W Berlinie odbyła się premiera nowego spektaklu znanej choreografki Sashy Waltz „Symfonie 7“ w Radialsystem Berlin.

„Imagine” Krystiana Lupy spektaklem roku 2022 w Łodzi

„Imagine” w reżyserii Krystiana Lupy, koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Powszechnego w Warszawie głosami widzów zwyciężyło w Plebiscycie Plastry Kultury 2022 jako najlepszy spektakl roku 2022.

Krzysztof Głuchowski laureatem Nagrody im. Zygmunta Hübnera

Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, został laureatem X edycji Nagrody im. Zygmunta Hübnera CZŁOWIEK TEATRU.

Między wikingami a Morawianami

– Mało kto wie, co się działo przed chrztem Polski – mówi Jarosław Murawski, autor prapremiery „966, czyli zmierzch bogów” w Teatrze Fredry w Gnieźnie

Trzeba umieć igrać z de Mussetem

W Teatrze Telewizji pojawił się po niemal 30 latach nieobecności Alfred de Musset. Zamiast francuskiej romantycznej lekkości była nuda.

Nie żyje Barbara Lityńska. Aktorka miała 50 lat

W wieku 50 lat zmarła Barbara Lityńska, aktorka i autorka wierszy, jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek z zespołem Downa.

Przywitaj wiosnę śmiechem w warszawskim Teatrze Capitol!

Najlepsze komedie i brawurowe farsy w gwiazdorskich obsadach, szalone spektakle improwizowane, roztańczone musicale dla młodzieży oraz bajki edukacyjne dla najmłodszych, to wszystko czeka na Widzów na deskach stołecznego Teatru Capitol w marcu.

Holoubek przemówi po latach

Dejmkowskie „Dziady”, w Teatrze Narodowym, które stały się legendą i wpisały w wydarzenia marcowe 1968 roku będzie można po 55 latach wysłuchać w sobotnim Wieczorze literackim RDC. Gospodarz wieczoru, nasz redakcyjny kolega, krytyk teatralny Jan Bończa Szabłowski zaprosił do studia świadków minionych wydarzeń,. W programie znajdzie się tez fragment historycznego wystąpienia 1 sekretarza KC PZPR Władysława Gomułki.

„Czarny Szekspir”. Aktor, syn wodza czy terrorysta

Ile tematów można zmieścić w jednym musicalu? „Czarny Szekspir” stara się udowodnić, że wiele. Czasami jednak zbyt wiele.

Hamlet zaśpiewa u Warlikowskiego

Tragiczne dzieje królewicza duńskiego przedstawi na scenie paryskiej Opera Bastille Krzysztof Warlikowski. Premiera już 11 marca.

„Kreatur”. Zraniona kobieta może zaatakować

Spektakl „Kreatur” słynnej niemieckiej choreografki Sashy Waltz był wydarzeniem festiwalu Materia Prima.

Kim był czarny Szekspir. Premiera w Teatrze Syrena

Nowy polski musical w Teatrze Syrena w życiu słynnego, XIX-wiecznego aktora chce odnaleźć tematy współczesne.

Teatr Muzyczny w Poznaniu z „Piękną i Bestią” w repertuarze. Magia musicalu budowana przez teatr

W poznańskim Teatrze Muzycznym trwają ostatnie przygotowania do premiery musicalu „Piękna i Bestia” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego (na licencji Disneya) . Zgodnie z planem w weekend pokazany zostanie czterokrotnie. Gotowe są dwie pełne obsady solistów i trzech odtwórców Bestii.