Danuta Stenka najlepszą aktorką konkursu w Kaliszu

Zakończone w weekend festiwale stanowią znakomitą rekomendacje dla widzów.

Jeszcze milion spektakli. Jacek Kawalec świętuje urodziny

Jacek Kawalec będzie świętował swoją „sześćdziesiątkę” trzydziestego września koncertem w Klubie Potok w Warszawie. Kilka dni przed występem, artysta powiedział o tym, co u niego słychać.

Ciągłe zawirowania na scenie Teatru TV

Nowy sezon Teatru TV otwiera nowy rozdział jego historii. Wiele wskazuje, że będzie to równia pochyła.

Norwid, Niemen, Sikora. „Norwidowskie Theatrum Mundi”

„Norwidowskie Theatrum Mundi” to widowisko, które w piątek 24 września w rocznicę dwusetnej rocznicy Cypriana Kamila Norwida zaprezentuje Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie we współpracy z Teatrem Narodowym w Warszawie.

Konflikt Raźniak kontra Klata w Teatrze Starym

Narodowy Stary Teatr skomentował uwagi Jana Klaty w sprawie obecności jego spektakli w krakowskim teatrze.

Wybrano "Człowieka teatru 2021": Zobaczyć siebie przez teatr

Robert Talarczyk „Człowiekiem teatru 2021”. Reżyser i aktor, dramaturg i autor piosenek, dyrektor Teatru Śląskiego w Katowicach odebrał nagrodę im. Zygmunta Hübnera przyznawaną twórcom ze szczególnym słuchem społecznym.

Przedwyborcze spory artystów w ZASP

Przed wyborami w Związku Artystów Scen Polskich padły oskarżenia o wysokie koszty i niegospodarność. Prezes Szuster odpiera zarzuty.

Stary Teatr: Raźniak kontra Klata

Nie będzie zapowiadanego powrotu Jana Klaty do Narodowego Starego Teatru, który miał być częścią normalizacji sytuacji w instytucji po objęciu dyrekcji przez Waldemara Raźniaka i wcześniejszej dymisji Marka Mikosa.

Najlepsze spektakle przyjadą do Łodzi

Przedstawienia w reżyserii Percevala, Warlikowskiego, Jandy, Rubina, Zadary, Łysaka, Ziemilskiego i Siegoczyńskiego będą szlagierami XXVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, który rozpocznie się 2 października.

„Księgi Jakubowe” w Hamburgu

19 września w Hamburgu w Thalia Theater odbędzie się oficjalna premiera spektaklu „Księgi Jakubowe” w reżyserii Eweliny Marciniak, laureatki najważniejszej niemieckiej nagrody teatralnej „Der Faust” za „Boksera” wg „Króla” Szczepana Twardocha.

„Bulwar Zachodzącego Słońca": Wejście gwiazdy

Broadwayowski szlagier „Bulwar Zachodzącego Słońca" zaprezentuje w sobotę bydgoska Opera Nova.

45. Opolskie Konfrontacje Teatralne/„Klasyka Żywa”: To, co przetrwało próbę czasu

Uroczystą inaugurację festiwalu polskich tekstów klasycznych, która odbędzie się 10 września w Opolu, poprzedził czwartkowy pokaz „Matki Joanny od Aniołów” w reżyserii Jana Klaty, wyjątkowo w siedzibie Nowego Teatru w Warszawie. Przez ponad dwa tygodnie widzowie obejrzą dziewięć najlepszych realizacji klasycznych polskich tekstów ostatnich dwóch sezonów teatralnych. Zaplanowano też liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. koncerty, spektakle, wystawy.

Wiesław Gołas. Papkin, który szedł w Polskę

Kochany za piosenki w kabaretach Starszych Panów i Dudek, rolę Czereśniaka i kreacje u Barei, Wiesław Gołas zmarł w wieku 90 lat.

Teatr Capitol zaprasza dzieci na najnowszy spektakl - "Brzechwa 2020"

Już od 12 września w bajkowym repertuarze warszawskiego Teatru Capitol znajdzie się spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży - „Brzechwa 2020.”

Nie żyje Adam Baumann, aktor znany m.in. z "Piłkarskiego pokera"

W wieku 73 lat zmarł aktor Adam Baumann, znany m.in. z filmu "Piłkarski poker" - poinformował Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Prapremiera opery Wanda Joanny Wnuk-Nazarowej

W Roku Cypriana Kamila Norwida Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Opera Krakowska wraz z Programem Drugim Polskiego Radia i Zamkiem Królewskim na Wawelu zapraszają na premierę opery Wanda Joanny Wnuk-Nazarowej do słów misterium Cypriana Kamila Norwida.

„Bowie w Warszawie” – nowa sztuka i nowa książka Doroty Masłowskiej

Najnowsza sztuka Doroty Masłowskiej „Bowie w Warszawie” ukaże się w formie książkowej nakładem Wydawnictwa Literackiego na początku 2022 roku.

„Śnieg" Orhana Pamuka: Zadziwiająca śmierć demokracji

Reżyser Bartosz Szydłowski o bardzo aktualnym „Śniegu" noblisty Orhana Pamuka. Premiera na Solidarity of Arts.