„Romeo i Julia” w Teatrze Wielkim w Łodzi. Pięcioletnia licencja na miłość

Sasha Waltz własną wersją „Romea i Julii” wprowadziła Szekspira i polskich tancerzy w całkiem nowy świat teatru.

Teatr Dramatyczny bez dyrektora. Konkurs nierozstrzygnięty

Obrady jury konkursowego, przesłuchującego siedmioro kandydatów, nie wyłoniły dyrektora Teatru Dramatycznego. Jak poinformowała nas wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra decyzja o tym, co dalej zapadnie do końca przyszłego tygodnia.

Polsko-amerykański musical o Irenie Sendlerowej w Berlinie

Wystawiona w Teatrze Muzycznym w Poznaniu „Irena” z muzyką znakomitego jazzmana Włodka Pawlika i w reżyserii Amerykanina Briana Kite’a będzie miała premierę w berlińskim Admiralspalast.

„Zemsta”, czyli niebywały wdzięk Macieja Stuhra

Uwspółcześniona „Zemsta” Aleksandra Fredry w warszawskim Teatrze Komedia rozgrywa się w środowisku gangsterskim. Brawurowym Papkinem jest Maciej Stuhr.

"Wypiór". Mickiewicz był hipsterem i grasuje na Zbawiksie

W „Wypiórze” warszawskiego Teatru Imka z Magdą Boczarską, Mateuszem Banasiukiem i Oskarem Hamerskim, znajdziemy potwierdzenie znanej prawdy, że Mickiewicz wielkim poetą był. I że jesteśmy „wszyscy z niego”. Nawet hipsterzy.

Krystyna Janda na Woronicza w Teatrze TV

Pięć premier w maju, w tym nagradzany "1989", spektakle z Krystyną Jandą i Jerzym Radziwiłowiczem, zapowiada nowa dyrekcja Teatru TV. Wśród nich nie będzie ani jednego spektaklu powstałego specjalnie na potrzeby telewizyjnej sceny, co było specjalnością Teatru TV.

Łódzki festiwal nagradza i rozpoczyna serię prestiżowych festiwali teatralnych

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych przyznał nagrody publiczności. Pokazane w Łodzi spektakle będzie można teraz zobaczyć na innych festiwalach m. in. Warszawie, Kaliszu, Toruniu i Szczecinie.

Siedmioro chętnych na fotel dyrektorski po Monice Strzępce

Warszawski ratusz poinformował o osobach zakwalifikowanych przez komisję konkursową wybierającą dyrektora Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Premiera spektaklu "Wypiór", czyli Mickiewicz-wampir grasuje po Warszawie

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk, pierwszy raz na scenie razem, Monika Janik-Hussakowska oraz Oskar Hamerski jak Mickiewicz-wampir grają w premierze Teatru Imka w reżyserii Pawła Świątka według książki Grzegorza Uzdańskiego „Wypiór”.

„Równi i równiejsi” wracają. „Folwark zwierzęcy” Orwella reżyseruje Jan Klata

Jan Klata inscenizuje w Katowicach zakazaną w PRL książkę o kłamstwie rewolucji, hipokryzji polityków i naiwności społeczeństw. Premiera 19 kwietnia w Teatrze Śląskim im. Wyspiańskiego w Katowicach.

„Elisabeth Costello” w Nowym Teatrze. Andrzej Chyra gra diabła i małpę

„Elisabeth Costello” w Nowym Teatrze, to zbiorowa kreacja o ludzkości rozdartej między megalomanią, mordowaniem i autokrytycyzmem.

Zagrożone sceny. Czy wyniki wyborów samorządowych uderzą w teatry

Zmiany mogą dotknąć Teatr im. Słowackiego w Krakowie oraz scen w Łodzi, Lublinie, Kielcach i we Wrocławiu.

Nowak kontra Głuchowski. Teatr im. Słowackiego zależy teraz m.in. od byłej kurator PiS

Wyniki wyborów do sejmików oznaczają zagrożenie dla dyrekcji Krzysztofa Głuchowskiego i Teatru im. Słowackiego. W Legnicy nie przeszedł do drugiej tury prezydent Tadeusz Krzakowski, który nie chciał dotować zasłużonego Teatru im. Modrzejewskiej.

Nie żyje Zofia Kucówna - aktorka, pisarka, muza

W piątek w Skolimowie miesiąc przed 91 urodzinami zmarła Zofia Kucówna. Ceniona aktorka, pisarka, wieloletnia wykładowczyni warszawskiej PWST, aktywna działaczka ZASP.

Spektakle Górnickiej i Warlikowskiego na Dziedzińcu Głównym Pałacu Papieży w Awinionie

Widzowie najważniejszego festiwalu teatralnego na kontynencie zobaczą w lipcu „Elizabeth Costello” z Nowego Teatru i „Matki. Pieśń na czas wojny” Chóru Kobiet m. in. o wojnie w Ukrainie. Dziewięć pokazów obejrzy 18 tysięcy widzów.

Zmarł Mieczysław Grąbka, aktor Starego Teatru, głos profesora Nerwosolka

W wieku 73 lat zmarł Mieczysław Grąbka, krakowski muzyk, aktor, pedagog, znany z ról charakterystycznych i rodzajowych, uwielbiany przez publiczność za role m. in. filmach Janusza Machulskiego.

Spowiedź artysty na scenie warszawskiego Teatru Polonia. Jan Peszek w roli Minettiego

Spektakl "Minetti. Portret artysty z czasów starości" przenosi widzów do intymnego świata teatru, dzięki mistrzowskiej adaptacji dzieła Thomasa Bernharda, jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku.

Kamienica świętuje 15. urodziny!

Jubileuszowy wieczór dedykowany będzie Emilianowi Kamińskiemu. Na scenie wystąpią przyjaciele aktora, w tym m.in. Katarzyna Pakosińska, Aldona Jankowska czy Maciej Miecznikowski.