Wielki powrót Łukaszowców

Po raz pierwszy na wystawie „Łukaszowcy. Wielki powrót”, otwartej dziś w Warszawie, można zobaczyć wszystkie dzieła, które latem powróciły z USA po 83 latach.

Wystawa w Warszawie: Pop-art po włosku

Blisko 50 dzieł włoskiego pop-artu prezentuje wystawa otwierana 27 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Canaletto maluje i pozuje na Zamku

150 obrazów wybitnego Włocha to podróż artysty z Wenecji do Warszawy przez Drezno, Wiedeń i Monachium.

Elżbieta II w oczach artystów

W czasie długiego panowania królowej powstało ogromna liczba jej portretów, przede wszystkich fotograficznych, ale także malarskich. Część z nich to dziś ikony sztuki.

Rubens i van Dyck w warszawskich Łazienkach

Pięć arcydzieł z Dulwich Picture Gallery w Londynie, kupionych dla króla Stanisława Augusta, odwiedza pierwszy raz Warszawę.

Jan Piotr Norblin, wybitny artysta epoki stanisławowskiej

Zamek Królewski w Warszawie prezentuje 125 prac Jana Piotra Norblina w Pałacu pod Blachą. To pierwsza tak duża monograficzna wystawa artysty, obejmująca oleje, gwasze, akwarele, rysunki tuszem i akwaforty.

Tamara Łempicka w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera dziś wystawę Tamary Łempickiej.

Polska nowoczesność w Muzeum Narodowym w Krakowie

Krakowska wystawa imponuje liczbą dzieł sztuki, rzemiosła artystycznego i technicznych wynalazków z czasów II RP. Sensację wzbudza motocykl Sokół.

Jacek Sempoliński, artysta poszukujący

30 sierpnia mija 10 lat od śmierci Jacka Sempolińskiego. Z tej okazji w M6 na Żurawiej w Warszawie obejrzeć można wystawę tego wybitnego artysty.

Charytatywna aukcja w Warszawie z obrazami ukraińskich artystów

W DESA Unicum trwa do 2 września charytatywna aukcja na rzecz Ukrainy, zorganizowana przy wsparciu Ambasady Ukrainy w Polsce.

Jeździec Rembrandta przybył na Wawel

Jeszcze przez dwa miesiące będziemy mogli podziwiać arcydzieło Rembrandta „Jeździec polski” ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku.

Obrazy Wojciecha Cieśniewskiego: Z niezgody na zło

Wystawa malarstwa „A jednak życie” Wojciecha Cieśniewskiego pod patronatem Muzeum POLIN rozpoczyna obchody 80. rocznicy zagłady gett w Otwocku, Falenicy i Rembertowie.

Nie żyje Stefan Gierowski

W niedzielę 14 sierpnia zmarł w wieku 97 lat Stefan Gierowski, jeden z najwybitniejszych polskich malarzy XX wieku. O odejściu artysty poinformowała Fundacja jego imienia.

Podróż do Uniwersum Jana Dobkowskiego

Blisko 30 obrazów Jana Dobkowskiego na wystawie w Desa Unicum w Warszawie syntetycznie przedstawia najważniejsze etapy rozwoju i zmian sztuki wybitnego artysty. Retrospektywa przypomina, że w tym roku twórca obchodzi 80 urodziny.

Królewny, Kopciuszek i siedem kruków widziani na nowo

"Motywy baśniowe w rzeczywistości codziennej" w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy przy ul. Czerniakowskiej 178a to wystawa Bartka Jaczewskiego.

Czy Berlin zwróci obrazy wywiezione z Wrocławia? „Władze polskie nie wystosowały zapytania”

Władze niemieckie mogą rozmawiać „w duchu dialogu i porozumienia” o zwrocie utraconych przez Polskę dzieł sztuki, jeśli resort kultury złoży wniosek.

Tajemnice kolekcjonera. Prezentacja kolekcji Fibaka

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie prezentuje sto dzieł ważnych polskich artystów. To część kolekcji Wojciecha Fibaka.

Artyści, którzy nie chcą stąd uciekać

Wystawa w warszawskiej Zachęcie, która oddaje głos 20- i 30-latkom, to interesująca manifestacja pokoleniowej wrażliwości.