Jego krzyż szokował. Caspar David Friedrich, drugi niemiecki malarz po Dürerze

W Berlinie trwa wielka wystawa Caspara Davida Friedricha. Metropolitan Museum w Nowym Jorku pokaże obrazy czołowego niemieckiego romantyka w 2025 r.

Wielka retrospektywa Roya Lichtensteina. Dzieła z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem

Wielka retrospektywa Roya Lichtensteina w wiedeńskiej Albertinie pokazuje prace współtwórcy pop-artu, wymienianego jednym tchem z Andy Warholem.

„Polski” Vincent van Gogh i plany przebadania następnych dzieł z kolekcji Porczyńskich

26 kwietnia w Warszawie otwarty zostanie pokaz obrazu van Gogha, jedynego w polskiej kolekcji, którego autentyczność poświadczyły najnowsze badania.

Jan Matejko, jakiego nie znamy, na Zamku Królewskim w Warszawie

Wystawa „Matejko nieznany” na Zamku Królewskim w Warszawie prezentuje niedostępne na co dzień dzieła artysty z kolekcji prywatnych. Okazuje się, że Jan Matejko malował świetne portrety.

Wilhelm Sasnal w Amsterdamie i szalony świat Roberta Walsera

Muzeum Stedelijk w Amsterdamie otworzy 30 marca wystawę Wilhelma Sasnala „Malarstwo jako rekwizyt”, m. in. z obrazami, które zagrają w zapowiedzianym na ten rok filmie Sasnala według prozy Roberta Walsera.

Omenaa Mensah i polskie artystki tworzą nowy rozdział Biennale na Malcie

Na pierwszej edycji Biennale Sztuki na Malcie, w którym biorą udział artyści z 23 krajów, otwarto polski pawilon narodowy oraz dwie prezentacje przygotowane przez OmenaArt Foundation.

Nowe obrazy Włodzimierza Pawlaka: martwe natury, geometria, kwiaty z gwoździ

Indywidualna wystawa Włodzimierza Pawlaka w galerii Aspekty w Warszawie przedstawia nowe poszukiwania wybitnego artysty, wywodzącego się ze słynnej warszawskiej Gruppy.

Zamek Królewski w Warszawie: Prezentacja jedynego w polskich zbiorach Rafaela

Pokaz mistrzowskiego rysunku Rafaela, cennego nabytku Zamku Królewskiego, będzie trwał przez najbliższy tydzień.

Zamek Królewski w Warszawie: Ostatni tydzień z Nowosielskim

Wystawę „Sztuka Widzenia. Nowosielski i inni” obejrzało już 2O tysięcy osób. Kto jeszcze nie zdążył, ma szanse do niedzieli 3 marca.

Wystawa „Nowa ekspresja” w Toruniu

Panoramiczny przegląd sztuki kilkudziesięciu polskich artystów tworzących w latach 80. XX wieku, zwanych także nowymi dzikimi, jest ich największą zbiorową prezentacją.

Wystawa Andrzeja Wróblewskiego na Biennale Sztuki w Wenecji

Wystawa jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, zatytułowania „In the First Person”, na zaproszenie Adriano Pedrosa, kuratora tegorocznego 60. Biennale, została włączona do jego oficjalnego programu towarzyszącego

Plany Zamku Królewskiego to Rafael, Matejko i Hasior

Pięć czasowych wystaw wybitnych artystów i nowe stałe ekspozycje, m.in. Galeria Porcelany z cenną kolekcją z królewskich manufaktur zapowiada Zamek Królewski w Warszawie.

"Obrazy kobiety". Jedyne wspólne dzieło Beatlesów sprzedane na aukcji

Obraz namalowany przez czterech członków zespołu The Beatles podczas tournee po Japonii w 1966 roku został sprzedany na aukcji za 1,7 miliona dolarów.

Podróż „Dziewczyny” Rembrandta z Warszawy do Wiednia

Jedno z największych arcydzieł w polskich zbiorach „Dziewczyna w ramie obrazu” Rembrandta jesienią gościć będzie w Kunsthistorisches Museum w Wiedniu.

Artystyczna podróż do Zakopanego. Wystawa w Warszawie

Nawet jeśli nie możemy wyrwać się zimą w Tatry, wystawa „Zakopane, Zakopane!” w Warszawie daje posmak takiej podróży.

150 lat impresjonizmu. Wielka wystawa w Paryżu

Musée d'Orsay w Paryżu, słynące z największej kolekcji dzieł impresjonistów, przygotowuje wielką rocznicową wystawę „Paryż 1874. Wynalezienie impresjonizmu", którą otworzy w marcu.

Sztuka olimpijska. Jakie wystawy czekają nas w 2024 roku?

Startują wystawy Yoko Ono w Londynie, Mariny Abramović w Amsterdamie i van Gogha w Londynie.

Pablo Picasso i karykatura Stalina

Najnowsza biografia Picassa jest portretem artysty, Francji i burzliwego wieku XX. Życie geniusza obserwujemy z perspektywy polityki i artystycznej rewolucji.