Fangor. Wielką retrospektywa w Toruniu

Wielką retrospektywę Wojciecha Fangora otworzy w piątek 20 maja Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

Rekordowy obraz polskiej artystki

„Portrait of a Lady (After Louis Leopold Boilly)” Ewy Juszkiewicz został sprzedany na aukcji charytatywnej Christie’s w Nowym Jorku za 1,56 mln dolarów.

Rekordowy obraz Ewy Juszkiewicz

„Portrait of a Lady (After Louis Leopold Boilly)” Ewy Juszkiewicz został sprzedany na aukcji charytatywnej Christie’s w Nowym Jorku za 1,56 mln dolarów.

Powrót dzieł Łukaszowców

Powracające po 83 latach obrazy Bractwa św. Łukasza i makaty Mieczysława Szymańskiego wzbogacą stałą ekspozycję Muzeum Historii Polski.

Bogini Monroe. Nowy rekord sprzedaży w sztuce nowoczesnej

Portret Marilyn Monroe autorstwa Warhola pobił rekord ceny sprzedaży w sztuce nowoczesnej.

Abstrakcjoniści z Australii

15 maja w Warszawie odbędzie się wernisaż malarstwa aborygeńskiego „Dreamtime”.

Rembrandt wrócił na trochę do Polski

„Jeździec polski” należący do Stanisława Augusta Poniatowskiego, a od ponad stu lat do nowojorskiej The Frick Collection przyjechał do Polski.

Jan Dobkowski: Obrazy intuicyjne

Wystawa „Obrazy intucyjne” Jana Dobkowskiego w krakowskiej galerii Artemis, zapowiada czerwcowe 80. urodziny wybitnego współczesnego artysty.

Arcydzieło Rembrandta w Łazienkach Królewskich

„Jeździec polski” Rembrandta, należący kiedyś do kolekcji królewskiej Stanisława Augusta, a od ponad stu lat do nowojorskiej The Frick Collection, odwiedza obecnie w Europie tylko Polskę. Wernisaż pokazu odbędzie się 5 maja w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Dzieło będzie również eksponowane na Wawelu.

Polskie obrazy rycerza z Manczy

„Don Kichot – galeria otwarta” Artura Matysa to ciekawa historia malowania Hiszpana w Polsce.

Zamek Królewski: Portrety Stanisława Małachowskiego

W 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Zamek Królewski w Warszawie składa hołd jej współtwórcy, marszałkowi Stanisławowi Małachowskiemu, wybitnemu mężowi stanu.

„Józef Czapski. Dzieła z kolekcji prywatnych” - nowa wystawa w Kordegardzie

36 dzieł Józefa Czapskiego w większości niepokazywanych, a pochodzących z kolekcji prywatnych, można obejrzeć w warszawskiej Kordegardzie.

„Rejtan” z muzeum trafi na krakowską aukcję

Sześciometrowe historyczne płótno, które podziwiać można było w Muzeum Narodowym w Krakowie i Muzeum Zamojskim, w czwartek wieczorem trafi pod młotek. Aukcję „Rejtana według Matejki” autorstwa słynnego austriackiego malarza Georga Fischhofa przeprowadzi Polski Dom Aukcyjny Wojciecha Śladowskiego w Krakowie. Jak podaje katalog, obraz pochodzi z kolekcji cesarskiego urzędnika na habsburskim dworze i wart może być nawet milion złotych.

Rafael w londyńskiej National Gallery. Gigant renesansu

Ponad 90 prac Rafaela w National Gallery pokazuje jego wszechstronność.

Hojny dar dla Muzeum Narodowego we Wrocławiu

472 prace Marka Oberländera przekazała Muzeum Narodowemu we Wrocławiu Halina Pfeffer-Oberländer, wdowa po wybitnym malarzu

Kobieta, która stworzyła abstrakcję

W piątek 15 kwietnia Światowy Dzień Sztuki. Z tej okazji dwa dni wcześniej w warszawskim Kinie Luna pokaz specjalny dokumentu „Hilma af Klint. Pionierka abstrakcji”. Jej wystawa w 2018 roku była objawieniem.

Ukraińscy artyści w Kordegardzie

W galerii Narodowego Centrum Kultury – w Kordegardzie w Warszawie otwarto wystawę trzech współczesnych artystów ukraińskich: Oleha Kapustyaka, Nikity Tsoya i Vasyla Savczenki.

Tamara Łempicka: Życie jest jak podróż

Tak dużego pokazu prac Tamary Łempickiej u nas było. Na aukcjach jej prace biją rekordy za granicą i w kraju.