Taylor Swift o narkotykowym piekle Florydy na płycie "ratującej życie"

„The Tortured Poets Department” to jedenasta studyjna płyta muzycznej liderki świata i miliarderki Tylor Swift. Na płycie zwraca uwagę „Florida!!!”, świetny duet Taylor Swift oraz Florence + The Machine. Aferę wywołał wyciek płyty do sieci.

Jean-Michel Jarre i Brian May na bezpłatnym show w Bratysławie

Jean-Michel Jarre da koncert „Bridge From The Future” na The STARMUS Festival, który odbędzie się 12 maja w Bratysławie. Gościem specjalnym będzie sir Brian May, gitarzysta Queen.

Pearl Jam zaprasza fanów do wysłuchania nowej płyty w kinach

Nowy album Pearl Jam „Dark Matter” ukaże się w piątek 19 kwietnia. 16 i 17 kwietnia wydawnictwa będzie można posłuchać i doświadczyć w sieciach kin Helios oraz Multikino.

Mrozu i Maryla Rodowicz w duecie „Sing-Sing”

Maryla Rodowicz i Mrozu nagrali nową wersję „Sing-Sing”, wielkiego przeboju Maryli z 1976 r. To zapowiedź nowej płyty królowej polskiej piosenki z gwiazdorskimi duetami.

Maciej Maleńczuk: Po roku niepicia, gdy patrzę na kogoś kto pije — to się dziwię

Nie piję. Trudno, żebym grzał heroinę w moim wieku. Dobrej kokainy w Polsce nie ma, więc pozostały mi jointy, więc śpiewam „Populares uber alles”. Generalnie jestem zwolennikiem wolności - mówi Maciej Maleńczuk, który 26 kwietnia wyda płytę Homo Twist, a 12.04 zaczyna koncerty.

Podsiadło, Hemingway i inni: dzięki nim polska fonografia jest już 18. na świecie

Polska fonografia zwiększyła wartość sprzedaży muzyki w 2023 r. do ponad 671 mln zł, co stanowi wzrost rok do roku o 18,7%.

K-pop i SEVENTEEN rządzili w 2023 r. na świecie w fonografii

W 2023 r. tylko jeden z 20 najlepiej sprzedających się albumów na świecie nie pochodził z kręgu K-pop – „1989” Taylor Swift. 400 tysięcy winyli „Ciemnej strony” sprzedali Pink Floyd, ok. 300 tys. „Hackney Diamonds" The Rolling Stones.

Beyoncé, nowa królowa rodeo

Album „Act 2: Cowboy Carter” Beyoncé przynosi piosenki country, ale to zróżnicowany soundtrack z udziałem Dolly Parton i Williego Nelsona w roli radiowych prezenterów.

BEKSIŃSKI.LIVE. Muzyka obrazów

Liczyliśmy na poszerzenie zasięgu sztuki Beksińskiego, wyjście poza muzealny szablon i się nie zawiedliśmy – mówi o koncertach BEKSIŃSKI. LIVE Jarosław Serafin, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, w którym działa Galeria Beksińskiego.

Judas Priest w Wielką Sobotę w Krakowie i kłopot fana-katolika

Gwiazdy heavy metalu zagrają razem z Saxon i Uriah Heep w Tauron Arena Kraków. Sprzedaż biletów ruszyła w czerwcu 2023 r., dlatego niektórzy fani bliżej daty show byli zaskoczeni, że to Wielka Sobota.

Nosowska, Fisz, Rogucki śpiewają do obrazów Beksińskiego

Spektakl multimedialny BEKSIŃSKI.LIVE powiększa zainteresowanie twórczości wybitnego, tragicznie zmarłego malarza. W tym roku zaplanowano koncerty w Krakowie (26.04), Lublinie (22.05), Olsztynie (13.06) i Szczecinie (28.09).

Setki teorii przed premierą płyty Beyoncé, nowej królowej rodeo

„Act 2: Cowboy Carter”, długo oczekiwana płyta Beyoncé, określana jako countrowa, ukaże się 29 marca. Wywołała mnóstwo spekulacji. Nikt nie zauważył, że Beyoncé wkracza na terytorium countrowe, skąd wyszła Taylor Swift, z którą Beyoncé rywalizuje.

Lech Janerka zaśpiewa w odzyskanej Trójce na 62-lecie programu

Lech Janerka, Marcin Masecki i Jan Emil Młynarski, Artur Andrus i Joanna Kołaczkowska, Renata Przemyk i Dagadana, Kari Sál i Adam Bałdych zaśpiewają na antenie Trójki w jej 62. urodziny 1 kwietnia. To nie Prima Aprilis.

Madonna zaprasza na darmowy show na plaży Copacabana w Rio de Janeiro

Madonna ogłosiła, że 4 maja zakończy „Celebration Tour” bezpłatnym występem na plaży Copacabana w Rio de Janeiro w Brazylii. Stonesi zgromadzili na tej plaży 1,5 mln fanów.

Vito Bambino obraził się na branżę i używa Fryderyków w toalecie

Vito Bambino pobił rekord nominacji do tegorocznej edycji nagród Fryderyka. Otrzymał ich osiem, ale statuetki żadnej. Wyraz swojemu oburzeniu dał na Instagramie.

Fryderyki: Lech Janerka z pięcioma statuetkami

Lech Janerka, który po latach powrócił albumem „Gipsowy odlew falsyfikatu”, był największym bohaterem gali w Gliwicach. Otrzymał pięć Fryderyków, zmieniając pięć nominacji na pięć statuetek.

Fryderyk Festiwal 2024. Vito Bambino z rekordem nominacji do Fryderyków

Gala Fryderyka w Gliwicach zbiega się z raportem Spotify. Wypłacił w Polsce za 2023 r. ponad 150 mln zł.

Spotify ujawnia: ponad 150 mln zł dla polskiej fonografii w 2023 r

Ponad 150 milionów złotych przekazało Spotify właścicielom praw do muzyki w Polsce w ubiegłym roku, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z rokiem 2022.