Litewski sąd odmawia Clintowi Eastwoodowi. Aktor pozywa Litwinów

Holywoodzki gwiazdor pozwał litewską firmę za nielegalne wykorzystanie jego wizerunku w reklamie i batalię przed amerykańskim sądem wygrał. Ale sąd litewski nie zgodził się na wykonanie wyroku na terenie Litwy.

"Rzeczpospolita" najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym w 2021 r.

W kategorii najczęściej cytowanych tytułów prasowych pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje "Rzeczpospolita" - podaje Instytut Monitorowania Mediów, twórca uznanego rankingu. Zaprezentowano właśnie jego wyniki za cały 2021 r.

Przejęcie UPC przez Play się przedłuża. Bruksela potrzebuje więcej informacji

Play nadal nie złożył w Komisji Europejskiej wniosku o zgodę na przejęcie kablowej telewizji. Bruksela potrzebuje więcej informacji – wynika z informacji „Rz".

TVN walczy teraz o przedłużenie koncesji dla TVN 7

Równo za miesiąc wygaśnie koncesja stacji na nadawanie programu drogą naziemną. Krajowa Rada nadal nie zajęła stanowiska.

Bliski koniec śledzenia w internecie. PE przegłosował historyczne przepisy

PE przegłosował nowe zasady świadczenia usług w sieci. Ograniczają możliwość personalizowania reklam i treści.

Europa porządkuje internet. Pierwszy taki projekt na świecie

Parlament Europejski ma w czwartek przyjąć akt o usługach internetowych. UE będzie pierwszym obszarem, który ureguluje działalność internetowych gigantów.

BBC będzie kasować seriale i programy. Rząd zamroził opłaty

Rząd Borisa Johnsona zdecydował zamrozić brytyjski odpowiednik abonamentu RTV na dwa lata.

Nie czekają z opłatami na ministra kultury. Kina dostają rachunki

Organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi wysyłają do małych kin umowy w sprawie przyszłych rozliczeń. Mimo że trwa spór.

Transakcje Polsatu mogą zakończyć spory o Elektrim

Mniejszościowi akcjonariusze holdingu chcą powrotu do rozmów o sprzedaży akcji. Zaproponowali Zygmuntowi Solorzowi rokowania. Co on na to?

Miliardy wyciśnięte przez gigantów z danych Polaków

Google i Facebook zarabiają na danych użytkowników w polskim internecie około 6,2 mld zł rocznie – szacuje Polski Instytut Ekonomiczny w najnowszym raporcie.

Truth Social. Platforma społecznościowa Trumpa niebawem wystartuje

Nowe medium społecznościowe, mające być wolnościową alternatywą dla gigantów z Doliny Krzemowej, zostanie upublicznione z okazji dnia narodzin Jerzego Waszyngtona 21 lutego.

40 proc. akcji Gremi Media S.A. ostatecznie przejęte przez Pluralis B.V.

KCI S.A. poinformowało o skutecznym zamknięciu umowy z Pluralis B.V. z siedzibą w Amsterdamie w sprawie akcji w Gremi Media S.A. z siedzibą w Warszawie. Pluralis B.V. nabył w dniu 5 stycznia drugi pakiet, w skład którego weszło 344 687 akcji Gremi Media S.A.

Gry CD Projektu, "Cyberpunk" i "Wiedźmin", trzymają się mocno

„Cyberpunk" w statystykach Steamu nie wypada źle, a zainteresowanie „Wiedźminem" wzrosło po premierze drugiego sezonu serialu na Netfliksie.

Usługi mobilne i szybki internet będą siłą 2022 roku

Po roku obfitującym w duże przejęcia i sprzedaż infrastruktury nowy rok będzie spokojniejszy. Za chwilę jednak aukcja 5G i nowi gracze od streamingu.

Ukraina nakłada sankcje na 3 medialne firmy oskarżone o powiązania z Kremlem

Decyzją prezydenta Ukrainy, nie będą mogły przeprowadzać transakcji finansowych na terenie Ukrainy, prowadzić rachunków w ukraińskich bankach, a także otrzymywać państwowych licencji. Ma to ochronić demokrację i stabilność w kraju.

Bon na zakup dekodera telewizji naziemnej. Prawnicy widzą drugie dno

Bon na 100 zł na zakup dekodera do telewizji naziemnej chce wprowadzić ustawą rząd. Prawnicy widzą w projekcie drugie dno.

Google ma zapłacić prawie 100 mln dolarów kary w Rosji

Moskiewski sąd nałożył na właściciela Google’a, spółkę Alphabet, grzywnę w wysokości 7,2 mld rubli, czyli 98 mln dolarów za nieusuwanie treści uznawanych przez rosyjskie władze za nielegalne.

Inwestor Gremi Media: Polska gospodarka ma długoterminowy potencjał

Dostrzegliśmy możliwość wykorzystania szerokiej wiedzy naszych akcjonariuszy w zarządzaniu mediami i w technologiach, by zwiększyć wartość Gremi Media – mówi Patrice Schneider, sekretarz rady nadzorczej holdingu Pluralis, który kupił 40 proc. akcji wydawcy „Parkietu" i „Rzeczpospolitej".