Maciej Maciejowski, prezes Gremi Media: Kluczem do sukcesu jest subskrypcja

Nasze tytuły powinny być jednym z filarów wolności słowa w Polsce i regionie. Chcę to podkreślić, chodzi o cały region Europy Środkowej – z Maciejem Maciejowskim, prezesem Gremi Media rozmawia Bogusław Chrabota.

Twórcy gier nie będą próżnować podczas wakacji

Letnie miesiące to w branży tradycyjnie najsłabszy okres. Ale nawet w tym ogórkowym sezonie można trafić na ciekawe premiery.

Maciej Maciejowski nowym prezesem Gremi Media S.A.

O zmianie w fotelu prezesa wydawcy dzienników „Rzeczpospolita”, „Parkiet” i „Sport” zdecydowała Rada Nadzorcza spółki. Maciej Maciejowski przez kilkanaście lat był związany z Grupą TVN. Tomasz Jażdżyński, dotychczasowy prezes Gremi Media, kierował wydawnictwem od końca 2017 r.

Play ma inwestora do światłowodów. Z Francji

InfraVia, b. akcjonariusz Autostrady Wielkopolskiej i partner infrastrukturalny Grupy Iliad, ma teraz wyłożyć 1,8 mld zł na udziały w infrastrukturze przewodowej w Polsce.

Deszcz czerwcowych premier gier z Polski

„Builder Simulator”, „Green Hell VR” czy „Postal: Brain Damaged” to przykłady gier, które w ostatnich dniach trafiły na rynek. Zebrały dobre opinie, ale oczekiwania były jeszcze większe.

Rosjanie nie chodzą na rosyjskie filmy. Kina są zamykane i upadają

Rosyjskie kina tracą widzów i repertuar. Od napaści Putina na Ukrainę, połowie kin w Rosji grozi bankructwo. Władze Moskwy zrekompensują kinom koszty wyświetlania rosyjskich filmów. Łączna kwota odszkodowanie wyniesie równowartość 6,5 mln zł. No niewiele, wobec potrzeb środowiska.

„Rzeczpospolita” liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów

Według majowego raportu Instytutu Monitorowania Mediów najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce jest „Rzeczpospolita”, na którą dziennikarze innych redakcji w kraju powoływali się prawie 1,9 tys. razy.

Edward Miszczak po ćwierć wieku odchodzi z TVN

Edward Miszczak, członek zarządu i dyrektor programowy Grupy TVN, odchodzi ze stanowiska – informuje Presserwis.

Przełomowa zmiana w Facebooku. Sheryl Sandberg ustępuje

Javier Olivan rośnie w siłę u boku Marka Zuckerberga. Hiszpan przejmie obowiązki od Sheryl Sandberg, która przez 14 lat współtworzyła najpotężniejsze medium społecznościowe.

Autoodnawialne subskrypcje cyfrowe „Rzeczpospolitej” urosły w I kwartale o 50%

Wydawca „Rzeczpospolitej” podsumował rozwój liczby subskrypcji cyfrowych w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku. Zwiększone zainteresowanie wiarygodnymi treściami spowodowane wybuchem wojny Rosji z Ukrainą doprowadziło do skokowego wzrostu ich liczby.

Bruksela naciska Polskę w sprawie dyrektywy o prawach autorskich

Polska niedawno przegrała w unijnym trybunale w sprawie dyrektywy o prawach autorskich. Stąd Komisja Europejska domaga się teraz jej wdrożenia.

Rynek gier nie przestanie rosnąć. Wartość przebije dużą granicę

W 2022 r. po raz pierwszy wartość globalnego rynku gier przebije granicę 200 mld dol., a liczba graczy przekroczy trzy miliardy.

Autorzy „Rzeczpospolitej” wyróżnieni w konkursach

Maj okazał się przychylnym czasem dla dziennikarzy naszej gazety. Wyróżnienia przyznały im Towarowa Giełda Energii oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Krach transakcji czy próba zmiany ceny Twittera

Miliarder Elon Musk twierdzi, że transakcja zakupu przez niego Twittera za 44 mld dol. nie może zostać zrealizowana, dopóki będą wątpliwości w sprawie liczby fałszywych kont.

E-Kiosk: 3,2 mln zł przychodów i 1,2 mln zł EBITDA. Rentowność EBITDA ponad 37 proc.

W pierwszym kwartale 2022 roku firma e-Kiosk S.A. (kontrolowana przez Gremi Media), do której należą platformy eKiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i ebookami oraz agencja marketingowa eContentLAB.pl, wypracowała przychody na poziomie 3 240 tyś. zł., natomiast wskaźnik EBITDA skorygowana wyniósł 1 213 tyś. zł. Daje to rekordową rentowność EBITDA dla omawianego okresu na poziomie ponad 37 proc.

Spór o Radio Zet: Agora wygrywa z UOKiK w I instancji

Sąd zmienił decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakazującą Agorze przejęcia kontroli nad Radiem Zet. Urząd zapowiada: będzie apelacja.

"Rzeczpospolita" w czołówce i z awansem wśród najbardziej opiniotwórczych mediów

Radio RMF FM, dziennik „Rzeczpospolita” oraz portal Onet.pl – to według raportu Instytut Monitorowania Mediów najbardziej opiniotwórcze i najczęściej cytowane media w kwietniu tego roku.

Disney+ powalczy ceną o czas polskiego widza

19 zł miesięcznie – pod warunkiem uiszczenia opłaty za rok – to cena za dostęp do mającej ruszyć w czerwcu platformy Disney+ w tzw. ofercie powitalnej.