Nie żyje Tomasz Świderek. Przez lata pisał w „Rz” o telekomunikacji

Nie żyje Tomasz Świderek - dziennikarz specjalizujący się w sektorze telekomunikacyjnym. Wiele lat pracował w dziale ekonomicznym „Rzeczpospolitej”.

Masowy protest dziennikarzy w Grecji. „Nie stać nas na utrzymanie rodzin”

Greccy dziennikarze rozpoczęli we wtorek 24-godzinny strajk. Od rana nie działają krajowe portale internetowe, a radio i telewizja nie emitują wiadomości. Pracownicy protestują przeciwko „anarchicznym warunkom pracy i bardzo niskim płacom”.

Nie żyje założyciel Money.pl Arkadiusz Osiak

Odszedł Arkadiusz Osiak, założyciel serwisu Money.pl i jego wieloletni prezes - informuje redakcja Money.pl. Miał 49 lat.

Meta oskarżona o cenzurę. Zablokowała linki do gazety i felieton niezależnego dziennikarza

Meta godzinami blokowała krytyczny dla siebie artykuł pewnej gazety na ten temat. Blokada została nałożona zarówno na Facebooku jaki i innych portalach społecznościowych. Kiedy okazało się, że Meta blokuje także linki do strony internetowej gazet na portalach społecznościowych pojawiły się liczne krytyczne komentarze użytkowników platform Mety.

Polska w gronie muzycznych liderów. Głównie dzięki streamingowi

Nasz rynek muzyczny wart był w 2023 r. niemal 700 mln zł, o prawie 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Wszystko dzięki muzyce w formie cyfrowej oraz winylom.

Rada Polskich Mediów reaguje na "ataki polityków partii rządzących na dziennikarzy"

Część członków prezydium Rady Polskich Mediów w najnowszej uchwale wyraża niepokój z powodu "fali ataków polityków partii rządzących oraz osób publicznych związanych z obecną władzą na dziennikarzy z różnych mediów".

Spotify znów podnosi ceny. Koniec z bezpłatnymi audiobookami

Spotify Technology planuje po raz drugi w roku podnieść cenę swojej popularnej usługi audio na kilku kluczowych rynkach — informuje Bloomberg. Platforma chce osiągnąć długoterminową rentowność. Dotąd, mimo wzrostu przychodów, Spotify nie był na plusie w ciągu całego roku.

Pracownicy TVP otrzymają dodatek wielkanocny. Znacznie niższy niż w Biedronce

Telewizja Polska wypłaci wszystkim pracownikom etatowym dodatek do wynagrodzenia z okazji Wielkanocy. Kwota jest jednak niższa od tej, której domagali się związkowcy i o wiele mniejsza od premii, jakie otrzymają na przykład pracownicy Biedronki.

Gremi Media jedynym polskim wydawcą piątej edycji programu Subscriptions Academy

Gremi Media bierze udział w pięciomiesięcznym prestiżowym programie Subscriptions Academy EMEA 2024, realizowanym przez FT Strategies, pod patronatem Googleʼa. Program ma na celu wspieranie zaawansowanych cyfrowo wydawców w przyspieszaniu wzrostu przychodów ze sprzedaży subskrypcji.

Rusłan Szoszyn z Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego

W kategorii dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne nagroda im. Macieja Płażyńskiego trafiła do Rusłana Szoszyna za cykl tekstów o procesie Andrzeja Poczobuta oraz rozmowę z Andżeliką Borys „Nie chcę uciekać ze swojej ziemi”, opublikowanych w „Rzeczpospolitej”.

Oscar daje drugie życie. Tak zarabiają nagrodzone filmy

Sprzedaż biletów rośnie nawet o kilkaset procent, a liczba kin wyświetlających nagrodzony film zwiększa się ponad dwukrotnie – tak może działać nagroda Oscara. Ale w tym roku zyski w branży są gdzieś indziej niż Oscary.

Udany debiut Reddit. Zyskał 48 procent w dniu debiutu

Akcje platformy społecznościowej Reddit zyskały aż 48 procent podczas pierwszego dnia handlu nimi na nowojorskiej giełdzie NYSE. To było pierwsza od 2019 r. oferta publiczna dużej platformy społecznościowej.

Brytyjczycy robią porządek na rynku mediów. Koniec z zagranicznymi wpływami

Brytyjski rząd zapowiedział, że zagraniczne rządy otrzymają zakaz posiadania udziałów w brytyjskich gazetach i magazynach informacyjnych. Posunięcie to wynika z obaw związanych z potencjalnym przejęciem Daily Telegraph i Spectator przez grupę finansowaną przez Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Ile powinna wynosić nagroda w „Milionerach"? Inflacja pożarła sporą jej część

Polską edycję „Milionerów” wygrało od 1999 roku tylko sześć osób. Najnowszym zwycięzcą jest poeta Mateusz Żaboklicki, który może cieszyć się milionem złotych (minus podatek), ale jego milion nie jest już wart tyle, ile w 1999 roku.

Polska Press z nowym zarządem. Kto został prezesem spółki Orlenu?

Rada nadzorcza należącej do Orlenu grupy medialnej Polska Press wybrała nowego prezesa. Wydawnictwem pokieruje Zenon Nowak, dawny prezes Prasy Śląskiej. Do zarządu dołączy także Elżbieta Żuraw.

92-letni Rupert Murdoch chce się żenić. Zaręczył się po raz szósty

Rupert Murdoch, który w przyszłym tygodniu skończy 93 lata, zaręczył się ponownie niecały rok po odwołaniu swoich ostatnich zaręczyn. Miliarder zamierza poślubić 67-letnią Elenę Żukową, emerytowaną naukowczynię. Dla Murdocha będzie to piąty ślub.

80 zgłoszeń do zarządu Polska Press

Do 5 marca wpłynęło 80 zgłoszeń kandydatów i kandydatek do zarządu Polska Press – poinformowała rada nadzorcza wydawnictwa.

Cyfrowy Polsat coraz mniej warty na warszawskiej giełdzie

Biura maklerskie znowu tną wyceny akcji grupy kontrolowanej przez Zygmunta Solorza. Powód to m.in. spadek ceny energii w Europie. W tym roku Cyfrowy Polsat może wykazać stratę - uważa Santander Biuro Maklerskie.