Rząd zmienia plany: pół miliarda euro mniej na szybki internet

7,1 mld zł dotacji ze środków unijnych, 1,9 mld zł mniej niż pierwotnie zapowiadano, mają otrzymać operatorzy na budowę szybkich sieci szerokopasmowych w Polsce. Na co pójdzie ta różnica?

Gremi Media ze wzrostem realnych użytkowników o ponad 1,3 miliona

Grupa Gremi Media odnotowała istotne wzrosty wyników online według najnowszego badania Mediapanel (maj 2023 do maja 2022 r.). Zwiększenie liczby realnych użytkowników o 36 proc. oraz liczby odsłon o 35 proc. świadczy o rosnącej popularności treści grupy, a także jej silnej pozycji na rynku.

Subskrypcje rp.pl dla studentów oraz kadry Akademii Leona Koźmińskiego

„Rzeczpospolita” rozpoczyna współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego, jednym z wiodących ośrodków naukowych i edukacyjnych w Polsce. W ramach podpisanego porozumienia od 1 czerwca 2023 roku studenci oraz kadra Akademii będą mieli pełny dostęp do rzetelnych i specjalistycznych treści serwisu rp.pl. Partnerem akcji jest program mentoringowy InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Anna Zejdler dołącza do „Rzeczpospolitej”. Będzie szefową nowego serwisu kobieta.rp.pl

Anna Zejdler pierwszego czerwca dołączy do zespołu redakcyjnego „Rzeczpospolitej”. Będzie odpowiedzialna za powstanie, rozwój i redakcję nowego serwisu kobieta.rp.pl, skupiającego się na tematach związanych m.in. karierą, rozwojem osobistym i zawodowym kobiet. Nie zabraknie w nim również tematów lifestyle.

Facebook narusza prywatność

Rekordową karę wymierzono w Europie koncernowi Meta za przekazywanie danych osobowych unijnych użytkowników Facebooka do USA. Firma będzie musiała zapłacić aż 1,2 mld euro.

Marzena Tabor szefową redakcji online „Rzeczpospolitej”

Od 1 czerwca Marzena Tabor obejmie stanowisko szefowej redakcji online „Rzeczpospolitej”. Będzie odpowiedzialna za rozbudowę i zarządzanie redakcją internetową rp.pl.

Polacy nie chcą dzieci w social mediach. Wielu popiera zakaz

Aż 75 proc. Polaków popiera ograniczenia w korzystaniu z mediów społecznościowych przez najmłodszych.

Kreml nęka Google karami za informacje o wojnie i życiu w Rosji

Amerykański koncern ma zapłacić do rosyjskiego budżetu karę o równowartości 165 tys zł. Reżim ukarał Google za nieusunięcie uznawanych przez Kreml za nieprawdziwe, informacji o rosyjskiej wojnie na Ukrainie. Dotąd rosyjskie sądy ukarały Amerykanów karami o łącznej równowartości 1,6 mld zł.

Nowojorski zarząd transportu wraca na Twittera. Poszło o pieniądze

Zarządzający transportem publicznym w rejonie Nowego Jorku MTA zrezygnował niedawno z publikowania informacji o awariach i przerwach na Twitterze. Teraz wraca, bo serwis należący do Elona Muska spuścił z tonu.

Zamęt w Hollywood. Scenarzyści zaczęli strajk przeciwko głodowym stawkom

Tysiące scenarzystów filmowych, serialowych i telewizyjnych zaczyna strajk wprawiając biznes rozrywkowy w potężne zamieszanie. Wśród postulatów strajkujących postulaty ograniczania wykorzystania sztucznej inteligencji.

„Twitter nie jest już niezawodny”. Kolejna instytucja publiczna zrywa z portalem

Nowojorski operator transportu publicznego przez lata używał Twittera jako jednego z kanałów powiadomień o problemach. Teraz jednak rezygnuje z tego kanału komunikacji z pasażerami.

Bogusław Chrabota: Lex pilot powróci

Tym wszystkim, którzy chcą odtrąbić rejteradę państwa z próby zmasakrowania rynku telewizyjnego, wypada podpowiedzieć: bez entuzjazmu. Nowogrodzka uznała, że ta bitwa może przynieść jej tylko porażkę. Ważniejsze jest jednak medium przyszłości – internet.

BuzzFeed zwalnia pracowników i zamyka serwis BuzzFeed News

Amerykańska firma medialna BuzzFeed wpadła w kłopoty finansowe. Jak zapowiedział prezes, grupa zwolni 15 proc. siły roboczej i zamknie wzbudzający kontrowersje serwis BuzzFeed News.

Wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” rozpoczyna współpracę z Google

Gremi Media podpisało umowę o współpracy z Google, na mocy której „Rzeczpospolita”, Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” a także serwisy rp.pl oraz parkiet.com dołączą do Showcase w Wiadomościach Google i wykorzystywać będą narzędzie Pinpoint.

Netflix kończy z jedną ze swoich kluczowych kiedyś usług. Historyczny moment

Netfliksowi w pierwszym kwartale nieznacznie przybyło abonentów, a ubyło wydatków na nowe treści. Do tego gigant poinformował, że rezygnuje z usługi, od której zaczął swoje istnienie.

Magazyn „Vogue” wraca na Ukrainę. Pierwszy numer od wybuchu wojny. „To cud”

Po 14 miesiącach przerwy wywołanej wybuchem wojny, ukazał się kolejny numer ukraińskiej edycji magazynu „Vogue”. Jest nietypowy – poświęcono go bohaterom i bohaterkom wojny: od żołnierzy i wolontariuszek po Kyryło Budanowa, szefa wywiadu wojskowego.

Wirtualna Polska odsłania karty w sprawie dywidendy

Zarząd rekomenduje wypłatę 73,24 mln zł z zysku za 2022 r., co daje 2,5 zł na akcję. To ponad dwa razy więcej niż rok temu.

Australia zakaże TikToka swoim urzędnikom. Kto następny?

Kolejny kraj wyrzuca chińską aplikację, na razie tylko ze służbowych urządzeń. Powodem jest zagrożenie bezpieczeństwa państwa.