Kontrowersyjna ustawa PiS odsunięta w czasie. Rząd przegrał głosowanie w komisji

Przekładana już kilka razy sejmowa komisja poświęcona nowym przepisom dla wartego ponad 40 mld zł rynku telekomunikacyjnego i telewizyjnego została… przełożona. PiS zarzuciło posłów poprawkami. Co z aukcją 5G?

Komisja Europejska chce ulżyć telekomom. Kosztem Netfliksa i innych?

Komisja Europejska przygotowuje się do publikacji projektu przepisów wspierających właścicieli infrastruktury telekomunikacyjnej na kontynencie. W tle ścierają się operatorzy i globalni dostawcy treści.

Rynek reklamy zwalnia tempo

Tylko o 3,4 proc., do prawie 12,6 mld zł, urosły w 2022 roku wydatki na reklamę w Polsce – szacuje GroupM. 2023 rok może przynieść spowolnienie w branży zależnej od gospodarczej koniunktury.

Mniejsi operatorzy też podniosą ceny za internet

Kolejni właściciele hurtowych sieci światłowodowych budowanych przy wsparciu środków unijnych mogą podnieść ceny.

Netflix szuka czerwonej koperty

Największa platforma streamingowa ma za sobą trudny rok. W nowym obiecuje wzrost, ale już nie tak szybki jak kiedyś. Liczy na nowe źródła dochodu, np. reklamę. W branży rośnie konkurencja, a sytuacja gospodarcza wymusza walkę ceną.

Odwleka się dyskusja w Sejmie o ustawie „pilotowej”

Tym razem na przyszły wtorek odłożono posiedzenie sejmowej komisji poświęconej zmianom w prawie telekomów i nadawców. Dlaczego?

Konfederacja Lewiatan o prawie komunikacji: niepokojące i bulwersujące

„Nowy projekt prawa komunikacji elektronicznej narusza prawa przedsiębiorców i konsumentów. Będzie miał niekorzystny wpływ na prywatność i cyberbezpieczeństwo” – uważa Konfederacja Lewiatan. Jej członkami są m.in. globalni gracze OTT, tacy jak Facebook.

Netflix szuka stewardessy. Oferuje do 385 tysięcy dolarów rocznie

Gigant streamingu ma flotę prywatnych odrzutowców, do których szuka teraz personelu pokładowego.

Streaming zostawia dużo większy ślad węglowy

Nadal widzimy okazje do przeprowadzenia znaczących transakcji – mówi Steven Marshall, prezes funduszu Cordiant Digital Infrastructure, który w listopadzie przejął Emitela, największego operatora telewizji naziemnej w Polsce.

Firmy technologiczne będą musiały lepiej chronić dzieci przed zagrożeniami online

Brytyjski parlament chce przegłosować przepisy, które będą kryminalizować „powtarzające się” naruszenia bezpieczeństwa dzieci w sieci.

Lex pilot na razie zostaje. Rozkręca się medialna wojna

Sejm nie zgodził się, by zarzucić prace nad przepisami dla rynku telekomunikacji i płatnych telewizji. Prywatne firmy nie składają broni.

Co zmieni „lex pilot” i co czeka abonentów telekomów? Opinie ekspertów

Rusza wielka batalia w obronie rynku płatnych telewizji w Polsce. – To bomba w nasz rynek – mówią przedsiębiorcy. Ile stracą?

Sejm nadal będzie pracować nad prawem dla rynku telekomunikacyjnego i Lex Pilot

Prace nad ustawą Prawo Komunikacji Elektronicznej w komisji sejmowej mają zakończyć się do 6 lutego. Opozycja nie przekonała rządzących by wycofali projekt.

Dominik Skoczek, dyrektor ZAPA: Twórcy tracą przez filmy w internecie

Tantiemy są od lat wypłacane za eksploatację dzieł w telewizji, sieciach kablowych, na DVD czy w kinach. Dlaczego serwisy streamingowe miałyby działać na innych zasadach? – pyta Dominik Skoczek, dyrektor ZAPA.

W 2023 roku kina będą nadal odrabiać straty

Około 50 mln biletów kupimy w tym roku na seanse na dużym ekranie. To o kilkanaście procent więcej niż w minionym, trudnym dla branży, mimo zniesienia pandemicznych obostrzeń.

Radek Kucko nowym członkiem zarządu Gremi Media

Rada Nadzorcza Gremi Media SA (wydawca m.in. „Rzeczpospolitej”, portalu RP.pl i „Parkietu”) podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 1 stycznia 2023 roku Radosława Kucko na Członka Zarządu Gremi Media SA.

Założyciel Yandexu żegna się: Niech następny rok przyniesie pokój

Współzałożyciel rosyjskiego giganta internetowego Yandex, Arkadij Wołoż, pożegnał się z pracownikami. Koncern jest w trakcie restrukturyzacji. Prawdopodobnie będzie miał nowych właścicieli.

Spotify nie płaci, artyści walczą o swoje. Ustawa ma to zmienić

W sumie 60 proc. Polaków korzysta z muzyki w streamingu, ale nawet płatne serwisy nie płacą twórcom. Zmienić to ma nowa ustawa.