Politycy znów dokręcą śrubę operatorom

Wyższe koszty w kraju, niższe – przynajmniej przejściowo – przychody za granicą. Tak mogą skończyć się dla telekomów prace nad prokonsumenckim prawem.

Nowe gry z Polski wchodzą na globalny rynek

Drugie półrocze to dla branży okres żniw i czas wzmożonej liczby premier. Najbliższe tygodnie zapowiadają się ciekawie.

Oszustwo na Amazonie. 100 dolarów za naklejki chroniące przed promieniowaniem

Naklejki, które mają chronić użytkowników przed polami elektromagnetycznymi z ich własnych telefonów – wciąż są dostępne na Amazonie. Firma Global EMF Solutions Ltd twierdzi, że EMF są szkodliwe dla ludzi i że naklejki zapewniają im „ochronę”.

Microsoft nie wróci do biur. Czwarta fala Covid straszy

Microsoft, poinformował, że odracza powrót pracowników do biur. Nie podał żadnej nowej daty. Koncern nie chce nawet spekulować, kiedy to może nastąpić. Wariant delta i czwarta fala straszą amerykańskie firmy.

Abonament za e-usługi coraz popularniejszy

2021 rok przyniósł ochłodzenie nastrojów osób subskrybujących usługi w sieci. Kategorią, która trzyma się mocno, są serwisy z filmami i serialami.

Facebook prześwietlony. Dyskryminacja przy naborze pracowników?

Zajmująca się ochroną praw człowieka organizacja Global Witness twierdzi, że nie udało jej się umieścić niedyskryminujących ogłoszeń o pracę.

Jerzy Haszczyński gościem nowego podcastu

Szef działu zagranicznego "Rzeczpospolitej", Jerzy Haszczyński, w pierwszym odcinku podcastu "Układ otwarty" Igora Janke opowie o polskiej polityce wschodniej.

Chińskie spółki gamingowe znowu pod ostrzałem, akcje w dół

Technologiczne spółki pociągnęły dzisiaj w dół chiński rynek akcji. Nadzór ostrzegł producentów gier, że celem ich działalności nie powinna być wyłącznie maksymalizacja zysków.

Senator Warren do Amazona: przestańcie promować dezinformację o Covid

Amazon nie radzi sobie z dezinformacją na temat Covid-19. Algorytmy platformy wciąż promują towary i publikacje, które wprowadzają w błąd klientów. Demokratyczna senator Elizabeth Warren chce wyjaśnień od prezesa Amazona Andy'ego Jassy'ego.

Polska „demoniczna” gra trafi do sprzedaży. Producent debiutuje na GPW

Studio MadMind wchodzi w środę na warszawską giełdę. Korzysta z mody na kontrowersyjne i mroczne gry. W tej dziedzinie firmy z polski są bardzo mocne.

CD Projekt gwiazdą czwartkowego parkietu. „Powrót króla"?

Największe polskie studio mile zaskoczyło wynikami finansowymi, co wywindowało notowania akcji o kilkanaście procent.

Google znowu zmienia plany. Popracuje zdalnie do 2022 r.

Amerykański gigant po raz kolejny odłożył plany powrotu pracowników do biura. Jego personel będzie pracować zdalnie jeszcze co najmniej kilka miesięcy. Inne firmy technologiczne idą tym śladem.

Milion złotych dla TVP od państwowego banku

Bank Gospodarstwa Krajowego wypłacił Telewizji Polskiej 1 mln zł za emisję spotów promujących "Polski Ład" PiS - informuje Onet. Zarobiły również inne media, mimo że założenia "Polskiego Ładu nie zostały jeszcze przyjęte przez Sejm.

Mobilni gracze ofiarami hakerów. Są bezbronni

Polacy coraz częściej grają na smartfonach, a to pożywka dla hakerów. Okazuje się, że fani tego typu cyfrowej rozrywki są bezbronni – niemal trzy czwarte telefonów nie posiada odpowiednich zabezpieczeń.

Przewodniczący KRRiT wydał zgodę. TVN24 może nadawać

Przewodniczący KRRiT wysłał do operatorów telewizyjnych zgodę na wpis do rejestru programu „TVN24” na koncesji Discovery Communications Benelux B.V.

"Forbes" planuje debiut giełdowy po fuzji

Amerykański dwutygodnik biznesowy zamierza zadebiutować na giełdzie w Nowym Jorku po fuzji z Magnum Opus Acquisition z Hongkongu, która wycenia obie firmy na 630 mln dolarów

Axel Springer kupuje Politico

Niemiecki gigant prasowo-wydawniczy przejmie znany amerykański portal Politico w ramach operacji wycenionej na ponad miliard dolarów — poinformował Reuter

Lokalni gracze silniejsi w sieci

W dwucyfrowym tempie urosną w tym roku wydatki reklamodawców na kampanie w internecie – przewidują Wirtualna Polska Holding i Agora.