Poczta Polska strajkuje. Na dwie godziny wstrzymano pracę

Część listonoszy, pracowników placówek i magazynów, czy kurierów Poczty Polskiej w czwartek o godz. 8 przestało wykonywać obowiązki służbowe. To akcja mająca pokazać zarządowi państwowej spółki brak zgody na redukcję zatrudnienia i niskie pensje.

Gorąca sytuacja w Poczcie Polskiej. Prezes grozi pracownikom pozwami

Sytuacja w Poczcie Polskiej robi się gorąca. I nie chodzi o strajk ostrzegawczy, ale o relacje pracowników z nowym szefem państwowej spółki Sebastianem Mikoszem. „Rzeczpospolita” dotarła do treści kontrowersyjnego listu jaki napisał do pracowników.

Prywatny system opieki zdrowotnej zbankrutował. Musi sprzedać szpitale

Steward Health Care wystawiło na sprzedaż wszystkie 31 szpitali w USA, mając nadzieję na sfinalizowanie transakcji do końca lata, aby pokryć swoje zobowiązania o wartości 9 miliardów dolarów – poinformowali prawnicy firmy na rozprawie sądowej w Houston.

Wielki protest w Poczcie Polskiej. Pomogli górnicy i kolejarze

Przed Ministerstwem Aktywów Państwowych odbywa się protest pracowników Poczty Polskiej. Kilkaset osób głośno sprzeciwia się planom redukcji zatrudnienia i domaga się odbudowy silnej pozycji operatora.

Będzie strajk w Poczcie Polskiej, ucierpią klienci. „Absurdalna propozycja zarządu”

Związkowcy Poczty Polskiej (PP) nie zgadzają się na propozycję przedstawioną przez nowy zarząd państwowej spółki. W skrócie chodzi o zgodę na zwolnienia grupowe w zamian za podwyżki. W efekcie dojdzie do strajku ostrzegawczego.

Amsterdam broni się przed nadmiarem turystów. Radykalny krok samorządu

Amsterdam nie będzie wydawał pozwolenia na budowę nowych hoteli w ramach walki z masową turystyką - powiadomił samorząd lokalny. „Chcemy, aby miasto było przyjazne mieszkańcom i przyjezdnym. Oznacza to: brak nadmiernej turystyki, brak nowych hoteli i nie więcej niż 20 milionów noclegów w hotelach turystów rocznie” – napisano w oświadczeniu.

Poczta Polska w tarapatach. Górnicy ruszą na pomoc listonoszom?

Rusza reforma w państwowej spółce – dotknie tysiące etatów, a placówki mocno ograniczą działalność. Nowy zarząd firmy ma już plan na jej uzdrowienie. Pracownicy jednak szykują akcję protestacyjną.

To będzie terapia szokowa. Poczta Polska szykuje gigantyczne zwolnienia

Poczta Polska zlikwiduje tysiące etatów, a placówki ograniczą działalność. Pracownicy szykują protest.

Chcą zagrozić dominacji paczkomatów InPost. Rewolucja na rynku paczek i kurierów

Orlen zawarł sojusz z Allegro, DHL z Alibabą, a broker kurierski Furgonetka buduje sieć automatów paczkowych otwartą dla wszystkich operatorów. To wieszczy prawdziwą zmianę w branży.

Poczta Polska chce się uratować. Będą redukcje

Spółka ledwo zipie, ale pomysł prezesa Sebastiana Mikosza, by ją ratować, zmniejszając zatrudnienie, nie przypadł do gustu pracownikom. By zapewnić im pensje, Poczta Polskamusiała zaciągnąć kredyty.

Rewolucja na rynku taksówek i dostaw jedzenia. Unia Europejska przyjęła przepisy

Unia Europejska będzie miała nowe przepisy regulujące działalność takich internetowych platform dostarczania usług, jak Uber, czy Glovo. Taksówkarze, czy dostawcy posiłków, będą mieli szanse na minimalną płacę, urlop, czy płatne zwolnienie.

UPS zwolni 12 tys. pracowników. Perspektywy na ten rok są mroczne

UPS zapowiedział, że zwolni 12 000 pracowników i opublikował prognozę przychodów na ten rok, która spowodowała gwałtowny spadek akcji spółki.

W salonach kosmetycznych ma być taniej. Tusk obiecał niższy VAT

Podatek VAT dla tzw. branży "beauty" zostanie obniżony, decyzja wejdzie w życie od 1 kwietnia - powiedział na konferencji po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk.

Dostawcy i kierowcy na razie bez umów o pracę

Unijny „sojusz”, dotyczący opracowania regulacji korzystnych dla pracujących w usługach przez aplikację, właśnie się posypał. Ale to nie koniec batalii o ich prawa. Tyle że tzw. gig-workerzy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Hakerzy atakują Booking.com. "To oszustwo działa"

Od marca 2023 roku cyberprzestępcy zaczęli atakować platformę rezerwacyjną Booking.com. Zdaniem ekspertów serwis mógłby robić więcej, by chronić klientów przed oszustami.

Tomasz Wojak, szef Seris Konsalnet: Ochrona dotknięta błędami władzy znalazła się na krawędzi

Błędy w polityce gospodarczej rządu zafundowały przedsiębiorcom niekończące się turbulencje w biznesie i na egzystencjalne ryzyko wystawiły spółki branży zatrudniającej 250 tys. pracowników – mówi Tomasz Wojak, szef Seris Konsalnet.

Firma „kucharza Putina” już nie nakarmi rosyjskiej armii. Kreml zrywa kontrakt

Rosyjskie Ministerstwo Obrony zerwało kontrakt z firmą cateringową zmarłego Jewgienija Prigożyna - Concord Catering.

Usługi przez apkę będą droższe i trudno dostępne

Bruksela bierze się za pracę platformową. Zmiany mają być korzystne dla pracowników, ale firmy z branży dostawczej i przewozowej straszą poważnymi konsekwencjami dla klientów końcowych.