Hiszpanie nie chcą turystów z Rosji. Będą ich separować w hotelach

Od 13 kwietnia turyści z Rosji nie mogą rezerwować noclegów w hotelach hiszpańskiego holdingu RIU zlokalizowanych na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dominikany, Malediwów i Sri Lanki. W innych krajach hotelarze muszą ze względów bezpieczeństwa separować Rosjan od reszty gości.

Poczta Polska na obronnych ćwiczeniach. Też szykuje się do wojny

W tym tygodniu pisaliśmy w „Rz”, że potentat gazowy w kraju - PGNiG planuje szkolenia obronne, które docelowo obejmą kilkadziesiąt tysięcy pracowników. - Militarne przygotowanie personelu to chleb powszedni i stały proces w Poczcie Polskiej – przekonuje narodowy operator.

Montaż, pogotowie hydrauliczne, podłączanie AGD? Zleć i zapłać na Fixly

Fixly, znany serwis umożliwiający zamawianie usług, wprowadza płatności w aplikacji. Dzięki temu teraz już nie tylko znajdziesz odpowiedniego fachowca, ale również wygodnie i bezpiecznie opłacisz jego usługi przez aplikację.

Pandemia zmienia nie tylko ochronę zdrowia. Żniwa weterynarzy w sieci

Telemedycyna to niejedyny wygrany pandemii w zakresie ochrony zdrowia. Coraz częściej podobną zdalną opieką jak ludzi otacza się w Polsce zwierzęta. Globalnie w najbliższych latach wartość takich e-usług będzie rosła o 18 proc. rocznie.

Rząd może zahamować rozwój telemedycyny

Ponad 20 organizacji branżowych oraz stowarzyszeń medycznych i pacjenckich chce nowych reguł dla zdalnych usług lekarskich w naszym kraju.

Firma Billa Gatesa przejmuje sieć luksusowych hoteli

Cascade Investment LLC, spółka inwestycyjna należąca do miliardera Billa Gatesa przejmie operatora sieci luksusowych hoteli Four Seasons.

Czy usługi uratują europejską gospodarkę?

Lipcowe wskaźniki PMI dla strefy euro potwierdziły występowanie głębokiej recesji w przemyśle. Aktywność gospodarcza podtrzymują usługi.

CSR i misjonarze marek. Jak korporacje próbują nam urządzić świat

Korporacje od lat oddziałują na rzeczywistość. Dziś, by lepiej sprzedawać produkty i usługi, podkreślają na marketingowych sztandarach wartości i idee, których rzekomo bronią lub są ich orędownikami. Wkraczają w ten sposób w przestrzeń światopoglądową, w której dominowały dotychczas religie czy partie polityczne.

Odczyt indeksu PMI dla gospodarki Niemiec wskazuje na spowolnienie

W lutym niemiecka gospodarka rozwijała się najwolniej od lipca 2015 r., głównie za sprawą wyraźnego spowolnienia w sektorze przemysłowym.

Po fabrykach przyszedł czas na biura

„Nowoczesne usługi dla biznesu" – to hasło elektryzuje dzisiaj włodarzy coraz większej grupy miast w Polsce, które są „odkrywane" przez krajowych i zagranicznych inwestorów z sektora SSC/BPO/IT (czyli centra usług wspólnych outsourcingu oraz IT). Wśród nich jest też stolica Podkarpacia – Rzeszów.

Rzeszów musi się promować jako miejsce dla usług

Rośnie zainteresowanie miastem ze strony firm sektora badawczo-rozwojowego.

Szykuje się rewolucja

Turbulencje związane z ozusowieniem dotkną tysięcy pracowników w wartej prawie 8 mld zł branży security.

Warto sprawdzić, kto pilnuje

Kupowanie bezpieczeństwa za małe pieniądze to zawsze ryzyko, że fundujemy sobie iluzję ochrony – twierdzi branża.

Gdzie się przesiąść, gdzie się przespać

Lotnisko nie musi być koniecznie duże, żeby było dobrze zorganizowane i przyjazne dla pasażerów. Tegoroczny ranking najprzyjaźniejszych portów wygrało niemieckie Monachium. Warszawa wróciła do pierwszej dziesiątki.

Usługi z wielkim potencjałem

Wartość eksportu usług w ostatnich pięciu latach wzrosła o 42 proc.

Ochrona przekracza granice

Przyszłość w krajowej branży security należy, jak się wydaje, do firm średniej wielkości, elastycznych i oferujących niestandardowe usługi.

Usługi związane z bezpieczeństwem dopiero nabierają rozpędu

Branża security ma za sobą mniejsze i większe wstrząsy, ale zawsze wykazywała wielką odporność na kryzysy - mówi Beniamin Krasicki, członek zarządu PIO, prezes spółki City Security.