Huawei jak Barbra Streisand. Straszy doradców premiera pozwem

Zaczęło się ostatnie posiedzenie think tanku premiera z uchwałą o Tik Tok i Huawei na agendzie. Koncern telekomunikacyjny wysłał do obradujących pisma przedsądowe. - To nie zamykanie ust – twierdzi.

Więcej czasu na streaming przed telewizorem. Pomógł im SkyShowtime

Platformy streamingowe na telewizorach oglądano w Polsce w lutym 2023 roku o minutę dłużej niż w styczniu. Widzowie przeznaczyli na nie po raz pierwszy ponad 6 proc. czasu – wyniki badania The Gauge.

Światłowód za pieniądze z UE: czemu jest nie tam, gdzie trzeba? Jak go zdobyć?

Nie masz dostępu do internetu, choć ma go sąsiad i... pusta działka? Dlaczego tak się zdarza i co zrobić, aby operator podłączył dom - mówi menedżer Nexery.

Centra usług podkręcą eksport i rynek pracy

Przedłużająca się wojna w Ukrainie nie odstraszyła inwestorów w nowoczesne usługi dla biznesu. Przybywa projektów i zapytań od zagranicznych firm.

Zły początek roku dla hoteli. Ferie nie pomogły

Ferie nie pomagają, a wysokie ceny zniechęcają gości. Branża hotelowa nie zaliczy początku obecnego roku do udanych, bo wyniki operacyjne hoteli dalej się pogarszają.

Orange Polska po wynikach rocznych podnosi dywidendę

Podniesienie dywidendy o 40 proc. do 35 gr na akcję proponuje zarząd telekomu w 2023 r. Tegoroczne przychody i zysk urosną, ale niedużo – obiecuje.

Hotele nie mogą narzekać. Ten rok też ma być rekordowy

W 2022 r. wojna zapełniła hotele. W tym roku cała nadzieja w biznesie, który wraca do konferencji, w tym także wyjazdowych. Ale nie tylko.

„Roboty traktowane są lepiej”. Pracownicy Amazona mówią czemu strajkują

Brytyjski Amazon musi zmierzyć się z pierwszym strajkiem. „Śmieszna” podwyżka to niejedyny powód buntu pracowników.

2022 rok w telekomunikacji: trendy i wydarzenia

Cyfryzacja i sztuczna inteligencja, inwestycje w zieloną energię, ekspansja światłowodu i hurtowych operatorów sieci optycznych. To główne trendy widoczne na polskim i globalnym rynku telekomunikacyjnego rynku w mijającym 2022 r.

Polskie hotele nie tak atrakcyjne jak te na zachodzie Europy

Blisko 7 mld euro warte były transakcje inwestycyjne na europejskim rynku hotelowym w pierwszej połowie 2022 r. – podała działająca w sektorze nieruchomości firma doradcza Walter Herz.

Hotele mają się coraz gorzej. Fatalne perspektywy

Niska frekwencja i dalszy wzrost kosztów coraz bardziej utrudniający funkcjonowanie hoteli – takiego scenariusza spodziewa się branża hotelarska w Polsce w czwartym kwartale 2022 r.

Czas na kolejny krok

Sieć serwisów Premio jest gotowa, by stawać się alternatywą dla ASO, a 16 lat historii Premio w Polsce pokazuje, że umiemy dostosowywać się do zmian na rynku – mówi Piotr Nowakowski, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej Goodyear w regionie Europa Wschodnia, z okazji jubileuszu sieci Premio w Polsce.

Branża ochrony znów na płacowym wirażu. Pracę straci 25 tys. osób

Skokowe podwyżki płacy minimalnej mocno uderzą w przyszłym roku w firmy security. Szacują one, że pracę straci 25 tys. osób dorabiających do emerytury.

Kurierzy zmuszają Polaków do instalowania aplikacji na telefonie

Firmy kurierskie coraz częściej oferują odbieranie przesyłek z automatów za pomocą aplikacji. Chodzić ma o ekologię i oszczędności, ale za tą polityką kryje się coś jeszcze.

Inflacja dotyka wesela. Jest coraz drożej, goście zaczynają odmawiać

Pary organizujące wesele muszą liczyć się ze sporymi wydatkami. Rosnące ceny prądu, gazu, żywności, wraz z presją płacową, windują ceny. Drożyzna ma jeszcze jeden skutek. Goście masowo odmawiają udziału w uroczystościach.

Ceny hoteli i usług gastronomicznych gwałtownie wzrosły. Polska w czołówce

W tym sezonie za krajowy wyjazd wakacyjny trzeba zapłacić średnio o 16 proc. więcej niż rok temu. Poszybowały też ceny w Bułgarii, Portugalii i Chorwacji.

Nowy zarząd Poczty musi powalczyć o paczki. Rynek listów dołuje

Ruszył konkurs na prezesa i wiceprezesów państwowego operatora. Niezależnie od wyniku spółkę czeka mnóstwo wyzwań związanych z kurczącym się rynkiem listów i uciekającą jej konkurencją.

Hiszpanie nie chcą turystów z Rosji. Będą ich separować w hotelach

Od 13 kwietnia turyści z Rosji nie mogą rezerwować noclegów w hotelach hiszpańskiego holdingu RIU zlokalizowanych na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dominikany, Malediwów i Sri Lanki. W innych krajach hotelarze muszą ze względów bezpieczeństwa separować Rosjan od reszty gości.