„Roboty traktowane są lepiej”. Pracownicy Amazona mówią czemu strajkują

Brytyjski Amazon musi zmierzyć się z pierwszym strajkiem. „Śmieszna” podwyżka to niejedyny powód buntu pracowników.

2022 rok w telekomunikacji: trendy i wydarzenia

Cyfryzacja i sztuczna inteligencja, inwestycje w zieloną energię, ekspansja światłowodu i hurtowych operatorów sieci optycznych. To główne trendy widoczne na polskim i globalnym rynku telekomunikacyjnego rynku w mijającym 2022 r.

Polskie hotele nie tak atrakcyjne jak te na zachodzie Europy

Blisko 7 mld euro warte były transakcje inwestycyjne na europejskim rynku hotelowym w pierwszej połowie 2022 r. – podała działająca w sektorze nieruchomości firma doradcza Walter Herz.

Hotele mają się coraz gorzej. Fatalne perspektywy

Niska frekwencja i dalszy wzrost kosztów coraz bardziej utrudniający funkcjonowanie hoteli – takiego scenariusza spodziewa się branża hotelarska w Polsce w czwartym kwartale 2022 r.

Czas na kolejny krok

Sieć serwisów Premio jest gotowa, by stawać się alternatywą dla ASO, a 16 lat historii Premio w Polsce pokazuje, że umiemy dostosowywać się do zmian na rynku – mówi Piotr Nowakowski, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej Goodyear w regionie Europa Wschodnia, z okazji jubileuszu sieci Premio w Polsce.

Branża ochrony znów na płacowym wirażu. Pracę straci 25 tys. osób

Skokowe podwyżki płacy minimalnej mocno uderzą w przyszłym roku w firmy security. Szacują one, że pracę straci 25 tys. osób dorabiających do emerytury.

Kurierzy zmuszają Polaków do instalowania aplikacji na telefonie

Firmy kurierskie coraz częściej oferują odbieranie przesyłek z automatów za pomocą aplikacji. Chodzić ma o ekologię i oszczędności, ale za tą polityką kryje się coś jeszcze.

Inflacja dotyka wesela. Jest coraz drożej, goście zaczynają odmawiać

Pary organizujące wesele muszą liczyć się ze sporymi wydatkami. Rosnące ceny prądu, gazu, żywności, wraz z presją płacową, windują ceny. Drożyzna ma jeszcze jeden skutek. Goście masowo odmawiają udziału w uroczystościach.

Ceny hoteli i usług gastronomicznych gwałtownie wzrosły. Polska w czołówce

W tym sezonie za krajowy wyjazd wakacyjny trzeba zapłacić średnio o 16 proc. więcej niż rok temu. Poszybowały też ceny w Bułgarii, Portugalii i Chorwacji.

Nowy zarząd Poczty musi powalczyć o paczki. Rynek listów dołuje

Ruszył konkurs na prezesa i wiceprezesów państwowego operatora. Niezależnie od wyniku spółkę czeka mnóstwo wyzwań związanych z kurczącym się rynkiem listów i uciekającą jej konkurencją.

Hiszpanie nie chcą turystów z Rosji. Będą ich separować w hotelach

Od 13 kwietnia turyści z Rosji nie mogą rezerwować noclegów w hotelach hiszpańskiego holdingu RIU zlokalizowanych na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dominikany, Malediwów i Sri Lanki. W innych krajach hotelarze muszą ze względów bezpieczeństwa separować Rosjan od reszty gości.

Poczta Polska na obronnych ćwiczeniach. Też szykuje się do wojny

W tym tygodniu pisaliśmy w „Rz”, że potentat gazowy w kraju - PGNiG planuje szkolenia obronne, które docelowo obejmą kilkadziesiąt tysięcy pracowników. - Militarne przygotowanie personelu to chleb powszedni i stały proces w Poczcie Polskiej – przekonuje narodowy operator.

Montaż, pogotowie hydrauliczne, podłączanie AGD? Zleć i zapłać na Fixly

Fixly, znany serwis umożliwiający zamawianie usług, wprowadza płatności w aplikacji. Dzięki temu teraz już nie tylko znajdziesz odpowiedniego fachowca, ale również wygodnie i bezpiecznie opłacisz jego usługi przez aplikację.

Pandemia zmienia nie tylko ochronę zdrowia. Żniwa weterynarzy w sieci

Telemedycyna to niejedyny wygrany pandemii w zakresie ochrony zdrowia. Coraz częściej podobną zdalną opieką jak ludzi otacza się w Polsce zwierzęta. Globalnie w najbliższych latach wartość takich e-usług będzie rosła o 18 proc. rocznie.

Rząd może zahamować rozwój telemedycyny

Ponad 20 organizacji branżowych oraz stowarzyszeń medycznych i pacjenckich chce nowych reguł dla zdalnych usług lekarskich w naszym kraju.

Firma Billa Gatesa przejmuje sieć luksusowych hoteli

Cascade Investment LLC, spółka inwestycyjna należąca do miliardera Billa Gatesa przejmie operatora sieci luksusowych hoteli Four Seasons.

Czy usługi uratują europejską gospodarkę?

Lipcowe wskaźniki PMI dla strefy euro potwierdziły występowanie głębokiej recesji w przemyśle. Aktywność gospodarcza podtrzymują usługi.

CSR i misjonarze marek. Jak korporacje próbują nam urządzić świat

Korporacje od lat oddziałują na rzeczywistość. Dziś, by lepiej sprzedawać produkty i usługi, podkreślają na marketingowych sztandarach wartości i idee, których rzekomo bronią lub są ich orędownikami. Wkraczają w ten sposób w przestrzeń światopoglądową, w której dominowały dotychczas religie czy partie polityczne.