Rosną koszty firm przewozowych z powodu Rosji

Koszty ubezpieczenia i zgodności z obowiązującymi przepisami firm przewozowych będą wysokie, bo zachodnie ograniczenia w handlu z Rosją i możliwość dalszych sankcji utrudniają globalny handel — stwierdziła międzynarodowa firma prawna DWF z Manchesteru.

Amerykanie chcą znów latać do Europy

Rośnie liczba Amerykanów, którzy szukają w internecie pakietów wypadów do Europy mimo drożejących biletów, gorszych perspektyw gospodarczych i ryzyka zatorów na największych lotniskach.

Portugalski TAP wcześniej pozbył się strat

Narodowy przewoźnik TAP Air Portugal wypracował zysk w 2022 r., wcześniej niż przewidywał to plan restrukturyzacji, bo większe przychody i niższe koszty osobowe pokryły rosnące ceny paliwa. Lepszy bilans ułatwi jego prywatyzację.

Henrik Hololei: Pasażer musi dostać to, co kupił

W 2013 r. położyliśmy na stole dokument zabezpieczający wszystkie prawa pasażerów. Nasza propozycja nie znalazła uznania ustawodawców – mówi Henrik Hololei, szef Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu Komisji Europejskiej.

Najbardziej uderzający przykład wpływu sankcji na rosyjski biznes

Przewoźnicy z Kaliningradu, rosyjskiej enklawy w Unii, ponoszą rekordowe straty. Obwód jest odcięty od dostaw drogą lądową. W portach Rosji na transport czeka 1500 tirów. Przewoźnicy nazywają to najbardziej uderzającym przykładem wpływu sankcji na rosyjski biznes.

Air France-KLM spłaca pomoc po dobrym roku

Francusko-holenderski przewoźnik podał o pełnej spłacie pomocy publicznej gwarantowanej przez państwo. Teraz będzie mógł inwestować, gdzie zechce

Boeingi z Rosji nie zostaną obsłużone w Turcji

Wszystko jest w porządku. Samoloty rosyjskich przewoźników otrzymają normalną obsługę w Turcji — informuje TASS za Rosawiacją. Turcy wydają zupełnie inny komunikat.

PKP PLK kupi drony do spisania drzew. Chce poprawić bezpieczeństwo

Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK), która odpowiada za ruch pociągów oraz realizację miliardowych inwestycji na liniach kolejowych, wyznaczyła sobie nowe zdanie. Chce zebrać dokładne informacje o drzewach i krzewach, które rosną wzdłuż torów. Dlatego za 5,8 mln zł zleciła projekt, którego zadaniem ma być opracowanie systemu ewidencji roślin rosnących w bezpośrednim sąsiedztwie przejeżdżających pociągów.

Pilot LOT-u przyłapany na kradzieży alkoholu przeznaczonego dla pasażerów

Pilot Embraera LOT-u został nagrany przez kolegę z kokpitu w chwili, gdy brał z wózka kateringowego dwie butelki wina — podał TVN24.

Już trzeci pociąg na złym torze, a według PKP PLK nic się nie stało

Pogarsza się bezpieczeństwo na torach. W piątek już po raz trzeci w ciągu kilku dni pociąg na Warszawskim Węźle Kolejowym został skierowany na zły tor. Doszło do tego na stacji Warszawa Zachodnia, jednej z najbardziej ruchliwych stacji w kraju.

Rosyjskie samoloty bliskie uziemienia. Suchoj Superjet 100 już nie poleci?

Rosyjskie linie lotnicze mogą wstrzymać loty samolotów Suchoj Superjet 100 z powodu braku świec zapłonowych do silników. Świece produkuje Francja.

PKP PLK grożą kary za chaos pod Warszawą

Zarządzająca infrastrukturą oraz inwestycjami na torach państwowa spółka nie radzi sobie z organizacją ruchu pociągów podczas przebudowy warszawskiego węzła kolejowego.

Lato na lotniskach? Strajki, tłok i drożyzna

Przewoźnicy obiecują w końcu odbudowanie liczby pasażerów do poziomu sprzed pandemii. Chcą przewieźć ich nawet więcej, ale... przy mniejszej liczbie połączeń. Tylko Lufthansa skasuje latem 34 tys. lotów.

Riyadh Air buduje flotę. Zaczyna od dreamlierów

Nowy Saudyjska przewoźnik zamówił 72 samoloty B787-9 Dreamliner, które będą stanowić trzon jego floty. Flagowy Saudi Arabian Airlines (Saudia) postanowił przy okazji kupić także 39 tych maszyn z opcją na 10 następnych. Łączna wartość zamówionych wynosi 37 mld dolarów w cenach katalogowych.

Drożej, ciaśniej i często z kłopotami. Tak polecimy latem

Linie lotnicze zapowiadają, że tego lata powrócą do oferowania na poziomie roku 2019. A może nawet ten próg przekroczą.

Uber, Lyft i inni mogą nie traktować kierowców jako pracowników

Kalifornijski sąd orzekł, że kierowcy aplikacji przewozowych mogą być traktowani jako niezależni współpracownicy.

Ładowarki nie nadążają za e-autami

Jeśli sprzedaż samochodów elektrycznych będzie rosła w tak szybkim tempie jak do tej pory, kolejki do ładowarek będą ustawiać się nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Druga linia lotnicza powstanie w Arabii Saudyjskiej

W stolicy Arabii Saudyjskiej podano oficjalnie o utworzeniu drugiej linii lotniczej. Riyadh Air będzie młodszą siostrą Saudii z centralą w Dżiddzie.