Uber: Straciliśmy w Polsce 30 proc. kierowców. Ta liczba będzie rosła

Czas oczekiwania na kurs w niektórych lokalizacjach zwiększył się o 60 proc., a ceny skoczyły nawet o 20 proc. – alarmuje Michał Konowrocki z Uber Polska. Firma chce teraz współpracować z korporacjami taxi w małych miastach i „werbować" Ukrainki.

Airbus tnie koszty i zamraża etaty. Nowy program „LEAD” ma poprawić rentowność

Nowy program „LEAD” Airbusa przewiduje cięcie kosztów i zamrożenie etatów, aby poprawić rentowność firmy w tym roku i w latach następnych. Wcześniej Airbus musiał obniżyć plany produkcji samolotów.

Węgrzy podają szczegóły budowy swojego CPK. Ale plany są już dużo mniej ambitne

Nie ma już jakichkolwiek wątpliwości. Rząd Viktora Orbána postanowił konkurować z polskimi planami budowy Centralnego Portu komunikacyjnego. Tylko inwestycje mają być skromniejsze.

Największy Boeing 777-9 walczy w powietrzu o certyfikację

Boeing zaczął loty samolotem B777-9 w ramach starania o certyfikację tego typu samolotu. Dostawy 44 maszyn w czerwcu były mniejsze o 27 proc. niż rok temu, ale był to najlepszy miesiąc dla koncernu w tym roku.

Lufthansa dostała zgodę na przejęcie ITA. Już są pierwsze cięcia

Powtarza się scenariusz z poprzednich transakcji Lufthansy: kiedy przejmuje inną linię, kierownictwo zaczyna od zwolnień i zmiany prezesa.

Aeroflot nie chce rosyjskich Superjetów. Zrywa umowę

Narodowy przewoźnik Rosji zdecydował o wycofaniu się z zakupów samolotów Super Jet (SJ-100), które są tzw. zastępującą import wersją odrzutowców SSJ-100. Samoloty te stworzone wspólnie z Francuzami, bazowały na zachodnich częściach. Wojna wzniecona przez Putina odcięła Rosję od tego importu.

Trzaskowski ogłosił, że ruszają prace przedprojektowe dla czwartej linii metra

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oświadczył, że zarząd miasta wybrał już firmę, która będzie odpowiedzialna za wykonanie prac przedprojektowych dla czwartej linii metra. „Nie zwalniamy tempa!” – zaznaczył Trzaskowski.

Na lotnisku Chopina pękły 2 miliony. Tłok na europejskich lotniskach

W czerwcu 2024 r. Lotnisko Chopina w Warszawie po raz pierwszy w swojej historii odprawiło ponad 2 miliony pasażerów w ciągu miesiąca. O rekordach informują też inne europejskie lotniska.

Bruksela ściga Lufthansę za 6 mld euro wsparcia w pandemii

Komisja wszczyna szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie pomocy rządu w Berlinie dla Lufthansy. Chodzi o niebagatelną kwotę 6 mld euro na dokapitalizowanie niemieckiego przewoźnika w czasie pandemii.

Lemma Yadecha z Ethiopian Airlines: Po Afryce latamy wszędzie. Nasz cel to Europa

Postawiliśmy na lato jako na czas rozruchu. A jeśli wszystko będzie szło zgodnie z naszymi oczekiwaniami, to kolejnym krokiem będą bezpośrednie połączenia z Polski do Etiopii – mówi Lemma Yadecha, wiceprezes Ethiopian Airlines.

Seria kłopotów Boeinga nie ma końca. Teraz maski tlenowe do sprawdzenia

Boeing musi natychmiast dokonać przeglądu mocowania masek tlenowych w ponad 2,6 tys. samolotów typu B737 - nakazał amerykański regulator rynku lotniczego FAA.

Boeing zgubił koło po starcie. Kolejny taki wypadek

Samoloty Boeinga nie mają dobrej passy. Tym razem maszyna 757-200 zgubiła koło zaraz po starcie z Los Angeles. Piloci United Airlines bez problemu wylądowali w docelowym Denver. Ale to nie pierwszy podobny wypadek.

Francuscy związkowcy nie zawiedli. Będą strajki na powitanie olimpijczyków

Francuskie związki zawodowe groziły strajkami przed igrzyskami w Paryżu, jeśli nie dostaną więcej pieniędzy. Teraz spełniają groźby.

Boeing przyznał się do winy. I uniknął gigantycznej kary

Prawie pół miliarda dolarów grzywny i drugie tyle na poprawę bezpieczeństwa produkcji. To nie wszystko. Władze USA nie dowierzają Boeingowi i będą go kontrolować przynajmniej przez trzy lata — wynika z informacji Departamentu Sprawiedliwości USA (DOJ).

Ukraiński rynek przewozów drogowych w świetnej kondycji. Poszły inwestycje

Sprzedaż aut dostawczych w Ukrainie rośnie z miesiąca na miesiąc. Firmy przewozowe kupują mniejsze dostawczaki, ale i duże ciężarówki.

Szmuglowali części samolotów do Rosji. Już siedzą w areszcie

Amerykanie i Europejczycy starają się dociec jak to jest, że mimo obowiązującego embarga, lotnicze komponenty nadal docierają do Rosji. Amerykański pilot jednej z linii komercyjnych wyjaśnił szczegóły tego procesu.

Rosjanie zarejestrowali nowiutkiego Airbusa. Jak to było możliwe

Od wiosny 2022 obowiązuje embargo na dostawy zachodnich samolotów do Rosji. Tymczasem w Moskwie właśnie zarejestrowano nowy Airbus Corporate Jet 320.

Holendrzy poważnie podchodzą do zmian klimatu. Sprawdzą pracowników

Od 1 lipca 2024 każdy holenderski pracodawca musi się zainteresować tym, jak osoby, które zatrudnia dojeżdżają do pracy. Dotyczy to firm w których pracuje ponad 100 osób.