Linie lotnicze coraz częściej narzekają na agresję pasażerów

Powrót do latania po przerwach spowodowanych pandemią okazał się dla linii lotniczych mniej słodki, niż by chciały. Pasażerowie chętniej bowiem sprawiają problemy.

Odwołany szef informacji TVP znalazł nową posadę. W PAŻP

Jarosław Olechowski, który w kwietniu został odwołany z funkcji dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, ma już nową posadę. Będzie pełnomocnikiem zarządu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ds. komunikacji i mediów.

Lotnictwo odżywa. Ma być więcej pasażerów w samolotach, ale skromne zyski

To już pewne. Linie lotnicze wyszły z kataklizmu, jaki spowodowała pandemia koronawirusa. To nie oznacza jednak, że mogą komfortowo inwestować. Bo zysk jest niewielki — wynika z prognoz Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).

Brakuje w Polsce specjalistów do produkcji baterii e-aut

System edukacyjny w Polsce nie nadąża za dynamicznie rozwijającymi się inwestycjami w branżach związanych z elektromobilnością.

Udział Lufthansy w ITA Airways zwiastuje nowe takie transakcje w Europie

Objęcie przez grupę Lufthansy mniejszościowego pakietu we włoskiej linii ITA Airways, która jeszcze traci pieniądze, jest nowym impulsem w konsolidowaniu rozczłonkowanego europejskiego rynku lotniczego. Są jeszcze narodowi przewoźnicy średniej wielkości, którzy mogą trafić do nowych właścicieli — przytacza Reuter ocenę analityków.

Linie lotnicze z problemami w dostawach przez wiele lat

Linie lotnicze na świecie muszą liczyć się z niedostatecznymi dostawami nowych samolotów, silników i części zamiennych w najbliższych latach, gdy gwałtownie rośnie popyt na podróże po okresie zastoju w pandemii — powiedział Reuterowi Aengus Kelly, prezes irlandzkiej firmy leasingowej AerCap.

Węgrzy chcą odkupić lotnisko w Budapeszcie. Ale nie mają pieniędzy

— Rząd węgierski poszukuje przyjaznego inwestora, który byłby w stanie odkupić lotnisko w Budapeszcie od obecnych właścicieli — poinformował minister rozwoju gospodarczego, Marton Nagy.

Rząd USA zdecydował: British Airways ma zapłacić 1,1 mln dol. kary

Amerykański rząd nałożył karę w wysokości 1,1 miliona dolarów na British Airways za to, że przewoźnik nie wypłacił odszkodowań klientom za odwołane loty w czasie pandemii.

Sukces USA. Chińskie linie ograniczają przeloty nad Rosją

Amerykańskie linie lotnicze mogą mówić o sukcesie. Ich chińska konkurencja w rejsach do USA w większości rejsów będzie omijać Rosję. To był warunek wznowienia na pełną skalę połączeń między oboma krajami.

Autosan w końcu produkuje broń. Pancerny waran znad Sanu

Autosan, kupiony w 2016 roku od syndyka przez firmy zbrojeniowe, teraz wreszcie sam produkuje broń.

Linie lotnicze zbierają rezerwacje na lot elektrykiem. Odbędzie się w 2028 r.

Od 2 czerwca Scandinavian Airlines, czyli SAS otwierają rezerwacje na pierwszy rejs samolotem z napędem elektrycznym. Na razie jest to oferta dla podróżujących z trzech krajów skandynawskich — Szwecji, Danii oraz Norwegii.

Ukraińcy chcą więcej połączeń kolejowych z Polską. Testują swoje nowe wagony

Dla Ukraińców transport kolejowy jest w tej chwili najwygodniejszy i najbardziej bezpieczny. A najwięcej kolejowych połączeń mają z Polską. Chcieliby jednak ich liczbę zwiększyć - pisze agencja Interfax.

Boeing zwiększa produkcję dreamlinerów

Koncern Boeing zwiększył produkcję szerokokadłubowych B787 Dreamliner z trzech do czterech miesięcznie i chce dojść pod koniec roku do pięciu miesięcznie.

OT Logistics stawia na rozwój w portach

Grupa intensywnie inwestuje w terminale morskie w Gdyni i Świnoujściu, dzięki czemu znacznie poprawi swoje zdolności przeładunkowe, magazynowe i wywozowe.

PKP Cargo odczuwa spowolnienie gospodarcze

Grupa osiąga wysokie zyski, mimo że otoczenie rynkowe jest coraz bardziej wymagające. Również w najbliższej przyszłości będzie skupiać się na poprawie wyników finansowych.

Awantura w turystycznym raju. „Szantaż jest częścią sposobu działania Ryanaira"

Politykom z portugalskich Azorów nie podobają się warunki, jakie Ryanair stawia władzom tego popularnego wśród turystów archipelagu.

Rosja ma pomysł, jak obejść polski zakaz przejazdu rosyjskich ciężarówek

Obowiązujący od 1 czerwca zakaz przejazdu rosyjskich i białoruskich ciężarówek nie wpłynie na czas dostawy towarów na nasze terytorium - zapewnia rosyjskie Ministerstwo Transportu.

Autostrady do poszerzenia o dodatkowy pas ruchu

Prawie 3 mln zł będzie kosztował projekt poszerzenia 35 km autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Włocławkiem. Przebudowa czeka także autostradę A2 od Warszawy do Łodzi i A4 pomiędzy Krzyżową a Tarnowem.