Nowe sankcje na rosyjskie linie lotnicze. Nie zarobią na slotach

Wielka Brytania zablokuje rosyjskim przewoźnikom możliwość sprzedaży slotów na brytyjskich lotniskach.

List gończy za wiceszefem Aerofłotu: skrytykował napaść Rosji na Ukrainę

Były zastępca dyrektora generalnego Aerofłotu znalazł się na liście poszukiwanych międzynarodowym listem gończym, po tym jak publicznie skrytykował rosyjską agresję na Ukrainę.

Onet: Manipulacje polskiego rządu ws. rosyjskiego paliwa jądrowego nad Polską

Nie ma dowodów na to, że Komisja Europejska prosiła o zgodę na przewożenie nad Polską rosyjskiego paliwa jądrowego na Węgry, jak twierdził polski rząd. Urzędnicy KE też temu zaprzeczają – ujawnił Onet.

Ładowanie e-aut w Polsce może być coraz trudniejsze

W ciągu czterech lat park e-samochodów urósł prawie ośmiokrotnie, a sieć ogólnodostępnych stacji ładowania zaledwie trzykrotnie. Jest ryzyko, że ta dysproporcja może stale się powiększać.

Aerofłot kupuje osiem Airbusów od zagranicznych firm leasingowych

Największa rosyjska linia lotnicza Aerofłot poinformowała, że kupiła osiem samolotów Airbus A330 od zagranicznych firm leasingowych „w ramach wypełniania zobowiązań umownych”.

Rewolucja InPostu trwa w najlepsze. Drogie paliwo uskrzydli „paczkomaty”

Sieć maszyn do odbioru przesyłek rośnie w Polsce jak szalona. W rok urosła o 45 proc. A szczyt popytu na takie usługi jeszcze przed nami.

Rosyjskie statki z zrabowanym z Ukrainy zbożem szukają portów

Rosjanie nie mają problemów z opróżnianiem ukraińskich magazynów ziarna na okupowanych terytoriach. Jednak sprzedaż to już inna sprawa.

Lufthansa przeprasza za to, że nie wpuściła Żydów na pokład

Niemiecki przewoźnik miał zastosować wobec żydowskich pasażerów odpowiedzialność zbiorową.

Polska niegotowa na przekierowanie eksportu Ukrainy

Przejścia graniczne na wschodzie Polski są za ciasne. A najbardziej perspektywiczne dla eksportu ukraińskiego zboża okazują się bałtyckie porty Litwy oraz Łotwy.

Finowie przywiozą kontenery z Chin do Europy i omijają Rosję

Chińskie towary fińska firma przewiezie do Europy Środkowej przez cztery kraje - tak, by ominąć Rosję. Pomoże w tym Kazachstan. Rosyjskie Koleje Żelazne nie zarobią ani kopiejki.

Firmy przewozowe kupują coraz mniej ciężarówek

Kurczy się rynek pojazdów użytkowych. Firmy przewozowe mniej inwestują w nowy tabor, coraz bardziej brakuje kierowców, wojna zatrzymała przewozy na Wschód.

Kradzieże i awantury na lotnisku w Dublinie

Władze dublińskiego lotniska zanotowały w ostatnich dniach nasilenie przypadków okradania pasażerów i awantur wszczynanych przez personel naziemny, zwłaszcza funkcjonariuszy z kontroli bezpieczeństwa.

Rosyjskie lotnictwo uziemione, a piloci masowo opuszczają kraj

Połowa pilotów i co trzeci pracownik pokładowy w rosyjskich liniach lotniczych został zwolniony z pracy, bo kolejni przewoźnicy zostawiają flotę na ziemi. Jak wynika z informacji rosyjskiego Ministerstwa Transportu przynajmniej 70 pilotów co miesiąc opuszcza kraj w poszukiwaniu zatrudnienia.

Kolej przyspiesza przetargi, ale nie ma na nie pieniędzy

Zaplanowane inwestycje nie mają zapewnionego finansowania z UE, bez którego nie ruszą. Na dodatek, do braku stabilności finansowej dochodzi jeszcze niespotykany wzrost kosztów.

Aeroflot znów lata zagranicę. Na razie Turcja, mają być i Malediwy

W ostatni piątek, 6 maja Aeroflot wykonał powrotny rejs na trasie Moskwa – Antalia i szykuje się do kolejnych lotów. Wcześniej rosyjski przewoźnik zapowiadał, że od 9 maja wznowi loty na Malediwy.

Tłok na niebie, gęsto w korytarzach, ataki hakerskie. Latanie stało się mniej bezpieczne

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) ostrzega, że wielki konflikt zbrojny, jaki wybuchł na wschodzie kontynentu stanowi poważne zagrożenie dla lotów pasażerskich.

Duży popyt na samoloty na świecie

Amerykański gigant leasingu Air Lease przewiduje duży popyt na najbardziej popularne wersje samolotów, bo po pandemii odradza się podróżowanie. Ostrzegł tylko producentów przed zagrożeniami związanymi z łańcuchami dostaw podzespołów

Lufthansa spodziewa się lepszych wyników

Niemiecki przewoźnik przewiduje powrót w II kwartale do zysku operacyjnego, bo coraz mniejsze ograniczenia z powodu pandemii zwiększają popyt na podróże, a grupa pokryje wzrost swych kosztów wyższymi cenami biletów