Kurierzy nie chcą ani etatów, ani pracy „na dziko”

Rząd rozpoczął przygotowania do wdrożenia na polskim gruncie kontrowersyjnej dyrektywy o pracy platformowej – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Nowe regulacje mogą wywrócić do góry nogami branżę kurierów, dostawców jedzenia i taksówkarzy.

Wojna nerwów w Boeingu. Nadchodzi kluczowe głosowanie

Czy 35 proc. podwyżki usatysfakcjonuje pracowników Boeinga? Zdania są podzielone. Bo z jednej strony to dużo. Ale z drugiej mniej, niż chcieli związkowcy. Bo nie dostali podwyżek od 16 lat.

Bruksela nie dawała pieniędzy na rozwój lotnisk. A polskie porty je dostaną

Ponad 31 milionów złotych na trzy ważne inwestycje otrzyma Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS).

Boeing się złamał i poprawił ofertę. Porozumienie jest blisko

Związkowcy w Boeingu wstępnie zaakceptowali porozumienie płacowe. Zarząd, wspierany przez minister pracy USA Julie Su, zaproponował im 35 proc. podwyżki.

Plaga fałszywych ataków bombowych w indyjskich liniach lotniczych

Od ostatniego poniedziałku na lotniskach indyjskich zgłoszono 19 fałszywych informacji o podłożeniu ładunków wybuchowych na pokładach samolotów pasażerskich. To mocno zakłóciło rozkłady.

PKP Intercity przedstawiło nowy rozkład jazdy. Rekordowe czasy przejazdów

Będzie więcej połączeń, krótsze czasy przejazdów, wygodniejsze pociągi – PKP Intercity zapowiada zmianę rozkładu jazdy od połowy grudnia.

Boeing pod ścianą. Pożycza miliardy na prawo i lewo

25 mld dolarów dodatkowej gotówki potrzebuje Boeing, aby móc funkcjonować. Pozbywa się części pracowników i sprzedaje akcje. Nerwowo szuka pieniędzy.

Rekordowa kara dla Lufthansy za odmowę przyjęcia na pokład Żydów

Amerykański Departament Transportu ukarał niemiecką Lufthansę za to, że we Frankfurcie nie przyjęła na pokład 128 ortodoksyjnych Żydów. Wcześniej Niemcy wypłacili im już odszkodowanie.

Kolej ma za mało pociągów. PKP InterCity kupuje piętrusy

PKP InterCity chce zamówić nawet 72 piętrowe pociągi, a rząd myśli o zakupie hiszpańskiego producenta ekspresów Talgo, z którym już zdążyła umówić się Pesa.

Prezes Wizz Aira: geopolityka i pogoda to powody opóźnienia lotów

Samoloty się spóźniają, bo wojna zmieniła trasy, a w Europie Zachodniej i Południowej kontrolerów lotów jest za mało. Na dodatek pogoda mocno daje się ostatnio we znaki.

Irańskie linie nie wlecą do Europy. Sankcje za pomoc Rosji

Unia Europejska nałożyła sankcje na siedem irańskich firm, w tym trzy linie lotnicze, oraz na siedmiu polityków z tego kraju. To kara za dostarczanie Rosji rakiet i dronów używanych w atakach na Ukrainę.

PKP Intercity na wielkich zakupach. Szuka dostawcy 72 piętrowych pociągów

Przewoźnik planuje zainwestować w tabor oraz infrastrukturę blisko 22 mld zł w latach 2025-2030. To warunek utrzymania konkurencyjności w obliczu nadchodzącej liberalizacji rynku przewozów kolejowych.

Więcej Wizz Aira w Warszawie. Ceny biletów nie wzrosną

Nie będzie lotów do Izraela, przynajmniej do końca roku. W obsłudze Warszawy liczą się wszystkie trzy lotniska: Modlin, Radom, ale przede wszystkim warszawskie Lotnisko Chopina. W dalszych planach węgierskiej linii jest wyprzedzenie Ryanaira już w całej Polsce.

Projekt budowlany CPK gotowy. Krótsze pirsy, zmieniony dach

Budowa lotniska CPK ruszy w 2026 r., otwarcie zaplanowano na 2032 r. W ciągu godziny na trzech poziomach będzie obsługiwanych 11 tys. pasażerów. Spółka CPK właśnie otrzymała gotowy projekt budowlany lotniska pod Baranowem.

Niemcy uderzyli podatkami w lotnictwo. Już jest reakcja rynku

Niemcy przestają być konkurencyjne w kolejnej branży. Po motoryzacji przyszedł czas na transport lotniczy. Linie lotnicze kasują połączenia.

Nowy spór handlowy z Chinami. Tym razem chodzi o lotnictwo

Europejskie linie lotnicze domagają się zrównania warunków, na jakich latają do Chin, z tymi, z jakich korzystają chińscy przewoźnicy. Amerykanie już pokazali, jak to można zrobić.

Airbus chce zrealizować roczny plan, pomaga dostawcom

Mniejsze dostawy samolotów Airbusa we wrześniu zmusiły szefa działu ACA Christiana Scherera do uspokajania dziennikarzy lotniczych z AJPAE, że grupa z Tuluzy dotrzyma rocznego planu dostaw 770 samolotów. Przyznał, że największym problemem są silniki spółki CFM. Poinformował, że Airbus rozesłał swych ludzi do dostawców, m.in. do Spirit AeroSpace, aby pilnowali terminowości dostaw podzespołów.

Opóźniony lot i długie oczekiwanie na lotnisku? Sprawdź, jakie należy się odszkodowanie

Ogromna liczba turystów, zwłaszcza w szczycie wakacyjnego sezonu, często bywa przyczyną licznych opóźnień na najpopularniejszych lotniskach. Pasażerom nie raz utrudniają życie także strajki personelu lotniczego. Dla podróżnych czasami oznacza to długie godziny spędzone w oczekiwaniu na lot. W jakich sytuacjach należy nam się odszkodowanie?