Prezes Lufthansy pod specjalnym nadzorem

Carsten Spohr, prezes Lufthansa Group zawsze podróżuje z ochroniarzem — podaje niemiecki magazyn „Der Speigel”. Reporter tygodnika napisał o Spohrze reportaż po tym, jak spędził z nim cały dzień.

Ukraińcy polecą dla Wizz Aira

Nie ma co się dziwić, jeśli kupując bilet u węgierskiego Wizz Aira, polecimy ukraińską linią lotniczą SkyUp. W dodatku boeingiem, a nie airbusem.

Airbus produkuje coraz więcej, w Boeingu nadal problemy

Airbus zwiększa produkcję samolotów, co oznacza też wzrost kosztów, a Boeing musi ją zmniejszać. Podobnie jest z dostawami dotychczas w tym roku.

Kraków: podróżny hub dla Ukraińców. Cenią wygodę, czystość i urodę miasta

Dla Ukraińców uciekających przed wojną, Kraków okazuje się opcją najlepszą. Historyczna stolica Polski znajduje się stosunkowo blisko granicy z Ukrainą, lotnisko obsługuje dużą liczbę lotów, są też połączenia kolejowe i autobusowe. Wielu znękanych wojną Ukraińców zatrzymuje się też w Krakowie, by odpocząć, podziwiać jego urodę i zabytki.

Po ataku Iranu na Izrael. Loty do Azji znów podrożeją

Atak Iranu na Izrael spowodował kolejne ograniczenia w lotnictwie cywilnym. Izrael, Jordania, Irak i Liban zamknęły swoją przestrzeń powietrzną. Wcześniej zrobił to Iran.

Francuscy kontrolerzy obiecali nie strajkować. Zmienili zdanie

Francuscy kontrolerzy ruchu lotniczego zamierzają strajkować mimo obietnicy z września, że nie będą tego robić do zakończenia paraolimpiady we wrześniu. Ich główny związek SNCTA ogłosił gotowość strajkową 25 kwietnia, bo nie podoba mu się nowa wersja negocjowanego z władzami nowego systemu usług nawigacji lotniczej — podał dziennik „La Tribune” na podstawie informacji AFP.

Koniec strajków w Lufthansie. Pasażerowie odetchną, chociaż nie do końca

Zarząd Lufthansy porozumiał się z pracownikami pokładowymi ze związku Ufo. Wcześniej podpisał umowę z Ver.di - obsługą naziemną. Te bardzo kosztowane ugody mają obowiązywać przez dwa bądź trzy lata.

Ryanair przegrywa w Hiszpanii, zapłaci załodze więcej

Ryanair przegrał w Sądzie Najwyższym Hiszpanii apelację od wyroku sądu II instancji, który wcześniej anulował decyzję linii o obniżeniu siatki płac i skróceniu okresu odpoczynku po lotach pracownikom podjętą w lipcu 2020 po ograniczeniu lotów w warunkach pandemii. Hiszpańskich pracowników reprezentował związek USO.

Boeing niedbale produkował największe samoloty? Rusza śledztwo

Tylko trzy dni minęły od ostatnich złych wiadomości dotyczących Boeinga, a już gigant z Seattle może mieć kolejne poważne problemy.

Miasta mogą mieć problemy z zakupem elektrycznych autobusów

W marcu 2024 r. miejskie spółki przewozowe kupiły 30 elektrobusów, co przekłada się na 114-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

Boeing znów się sypie. Odpadła część B737 i uszkodziła skrzydło

W boeingu Southwest Airlines, startującym z lotniska w Denver, odpadła część obudowy silnika i uszkodziła klapę skrzydła.

Rewolucja kulturalna w Boeingu. Ale są i złe wiadomości

Szybka wypłata odszkodowania, dialog z klientami, otwartość we współpracy z regulatorem ruchu lotniczego. To pozytywne zmiany w Boeingu, które widać po rewolucji kadrowej.

Kto odbuduje most w Baltimore? Pieniądze ma dać państwo

Prezydent Joe Biden obiecał, że poruszy „niebo i ziemię”, aby most w Baltimore został odbudowany jak najszybciej. Wejście do portu w tym mieście zostało zablokowane 26 marca. W tej chwili droga jest otwarta tylko dla mniejszych jednostek.

Znowu poważna awaria Boeinga 737. Pasażerowie przerażeni pożarem

Pasażerowie amerykańskich linii lotniczych Southwest byli w szoku: pilot przerywał start z powodu pożaru silnika Boeinga 737. Dla producenta samolotów nowa awaria oznacza dalsze kłopoty z władzami lotniczymi.

Rosja buduje linię kolejową na Krym. Kijów zna dokładną trasę

Liczne ataki ukraińskich dronów na Most Krymski, utrudniają rosyjskiemu reżimowi przemieszczanie towarów i wojsk na okupowany Krym. Dlatego Rosjanie budują jednotorową lądową linię kolejową. Ukraiński wywiad przygotowuje „incydenty".

Posypią się kary za brak prądu dla samochodów

W 2023 r. liczba ładowarek zwiększyła się tylko o 28 proc. Przez pierwsze dwa miesiące 2024 r. zamontowano ledwie o 16 punktów ładowania więcej niż w tym czasie rok temu.

Sekretarz stanu USA ofiarą kłopotów Boeinga. Musiał przesiąść się do samochodu

Sekretarz stanu USA Antony Blinken to kolejna osoba, która padła ofiarą kłopotów samolotów Boeinga.

Gaboński łącznik ratuje linie lotnicze w Rosji. Jak Kreml omija sankcje Zachodu

Jak to jest możliwe, że mimo zachodnich sankcji rosyjskie lotnictwo cywilne nadal nieźle funkcjonuje? Jedna z tajemnic tego sukcesu tkwi w Afryce.