Premia za szczepienie. Linie lotnicze płacą ekstra zaszczepionym pracownikom

Southwest Airlines zamierzają premiować zaszczepionych pracowników. Dla niezaszczepionych szykowane jest coś wręcz przeciwnego.

Przebity drogowy tunel do Świnoujścia

Kończy się drążenie tunelu pod Świną w Świnoujściu. - Maszyna TBM drążąca tunel już przeszła pod cieśniną i dotarła do ściany komory odbiorczej na wyspie Wolin – poinformowała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Ryanair zwiększa przewozy i podniesie ceny biletów

Tani irlandzki przewoźnik podwyższył 5-letnią prognozę przewozu pasażerów i zapowiedział dużo droższe bilety latem 2022. Na giełdzie w Dublinie jego akcje zdrożały o ponad 8 proc.

Kolejowy świat w jednym miejscu

Za cztery dni otwarcie Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO.

Z kupnem nowego auta są coraz większe problemy

Brak półprzewodników mocno wyhamowuje europejski przemysł motoryzacyjny. Po czterech miesiącach odrabiania strat sprzedaż aut w UE tąpnęła.

Samorządowiec i geodeta nowym prezesem lotniska Olsztyn-Mazury

Rada Nadzorcza spółki Warmia i Mazury powołała na prezesa lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach Wiktora Wójcika. Zastąpi on Tomasza Kądziołkę, którego kadencja skończyła się w sierpniu.

British Airways lata na używanym oleju jadalnym

Połączenie z Glasgow do Londynu obsługiwane jest przez samolot, który zasilany jest używanymi olejami z gastronomii.

Deutsche Bahn: jest porozumienie płacowe z maszynistami

Niemiecki operator kolejowy Deutsche Bahn osiągnął porozumienie płacowe z maszynistami pociągów, kończąc spór, który doprowadził do trzech rund strajków w ostatnich tygodniach – informuje Reuters.

Bombardier pokazał nową wersję Challengera 350 – 3500

Kanadyjski producent samolotów dyspozycyjnych pokazał udziałowcom nową wersję Challengera 350, bo zakłada wzrost popularności prywatnych rejsów po pandemii i po dekadzie zastoju w biznesie.

Chętni do wypróbowania dronów. Rusza pilotażowy program PAŻP

Trzy obszary w Polsce wezmą udział w prestiżowym i nowatorskim na skalę światową projekcie pilotażowego wdrożenia usługi „Zaawansowanych lotów bezzałogowych statków powietrznych (BSP) na szeroką skalę”. Zostaną one wybrane w ogłaszanym właśnie konkursie.

KLM: szczepienia załóg nie są obowiązkowe

Holenderskie linie KLM zdecydowały, że nie będą wymagały od załóg obowiązku zaszczepienia się przeciw COVID-19. Zamiast tego personel pokładowy bez zaświadczeń o szczepieniu będzie latał tam, gdzie nie są one wymagane.

Elektryczne ciężarówki po próbach

Podwarszawska firma No Limit wypróbowała elektryczną ciężarówkę. Żabka już jedną kupiła.

Taksówkarze niczym kurierzy. Szybkie dostawy podbijają rynek

Operatorzy przewozów osobowych biorą się za wożenie paczek. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", iTaxi chce stworzyć dedykowaną tylko tym usługom flotę pojazdów. Na błyskawiczne dostarczanie przesyłek postawili też Uber i Free Now.

Na taki kryzys nikt nie był gotowy

Chodziłem w kwietniu 2020 r. po lotnisku, przez które przewijało się 300–400 pasażerów dziennie, podczas gdy wcześniej mieliśmy dziennie po 100 tys. – mówi Julian Jäger, prezes Lotniska Wieden-Schwechat.

Boeing zmienia prognozy na 20 lat na bardziej optymistyczne

Boeing podwyższył w długoterminowej prognozie światowy popyt na samoloty czerpiąc optymizm z wyraźnej poprawy na krajowym rynku przewozów.

„Symboliczny” strajk w Grupie Lufthansy. Straszą prawdziwym

We wtorek, 14 września 30 pracowników pokładowych belgijskich Brussels Airlines zorganizowało „symboliczny” strajk.

Na kolei realizuje się czarny scenariusz. Brak pieniędzy rujnuje plany

W 2021 roku, ogłoszonym przez UE Europejskim Rokiem Kolei, perspektywy dla branży kolejowej w Polsce są złe. Nie ma przetargów, a w firmach produkcyjnych rośnie fala zwolnień.

W Katowicach najlepszy wynik w pandemii. Ciągle przeważają czartery

W sierpniu Katowice Airport obsłużył 490 tysięcy pasażerów. To o 87,8 procent więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku i najwięcej od początku pandemii.