Bloomberg: Joe Biden zamierza ubiegać się o reelekcję

Joe Biden zamierza rozpocząć kampanię prezydencką w ciągu kilku miesięcy po listopadowych wyborach cząstkowych do Kongresu - twierdzą liczni doradcy i sojusznicy obecnego prezydenta USA. Oznacza to, że w 2024 roku Biden, w walce o prezydenturę, po raz drugi mógłby zmierzyć się z byłym prezydentem, Donaldem Trumpem.

Wysoki ukraiński urzędnik o zdrajcach: Znaleźć i "wytruć" te szczury

Ukraiński rząd musi znaleźć i pociągnąć do odpowiedzialności wszystkich, którzy pracowali dla agresora, dostarczając danych wywiadowczych wrogim siłom. Nie można ukryć prawdy, więc wcześniej lub później wszyscy zdrajcy zostaną ujawnieni - oświadczył Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, w rozmowie z Radiem NV.

FBI szukało u Trumpa tajnych dokumentów związanych z bronią atomową?

FBI, w czasie przeszukania rezydencji byłego prezydenta Donalda Trumpa, w Mar-a-Lago na Florydzie, szukało m.in. tajnych dokumentów związanych z bronią atomową - twierdzą osoby znające kulisy śledztwa, na które powołuje się "Washington Post".

Grecja na kolanach po kuracji Brukseli. W Unii Europejskiej już tylko Bułgaria jest biedniejsza

Komisja Europejska po 12 latach ogłosiła koniec kuracji zaciskania pasa. Pacjent właściwie jej nie przeżył.

Szwecja dokonała ekstradycji obywatela Turcji. Chodzi o porozumienie ws. NATO?

Władze Szwecji zdecydowały o ekstradycji do Turcji mężczyzny, którego poszukiwano w tym kraju za oszustwo - podaje agencja Reutera. To pierwsza taka sytuacja od kiedy Turcja zażądała ekstradycji osób pochodzenia kurdyjskiego w zamian za ratyfikowanie akcesji Szwecji oraz Finlandii do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Kanclerz Niemiec jest przeciw zakazowi wydawania wiz dla Rosjan

- Trudno sobie wyobrazić zakaz wydawania wiz Schengen obywatelom Rosji - powiedział w czwartek kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Estonia zamknie granice dla Rosjan z wizami Schengen

Władze Estonii podjęły decyzję o zakazie wjazdu na terytorium Estonii obywatelom Rosji posiadającym wizę Schengen wydawanych przez władze kraju. Poinformował o tym w czwartek minister spraw zagranicznych republiki Urmas Reinsalu.

Scholz chętnie widziałby Schroedera jako pośrednika w rozmowach z Rosją

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział, że byłby zadowolony, gdyby były kanclerz Gerhard Schroeder pośredniczył w rozmowach z Rosją w sprawie sporu o zmniejszenie dostaw gazu.

Rosjanie nie zgadzają się, by Szwajcaria reprezentowała interesy Ukrainy

Rosyjskie MSZ nie zgodzi się na to, by Szwajcaria reprezentowała Ukrainę w rozmowach z Moskwą. W ocenie Kremla Szwajcaria, przyłączając się do antyrosyjskich sankcji, straciła swój neutralny status.

Łotewski parlament uznaje Rosję za państwo wspierające terroryzm

Członkowie łotewskiego parlamentu przyjęli w czwartek deklarację w w sprawie wymierzonych przez Rosję ataków wojskowych przeciwko ludności cywilnej i przestrzeni publicznej na Ukrainie, w którym uznaje się rosyjską przemoc wobec ludności cywilnej za terroryzm, a Rosję za państwowego sponsora terroryzmu.

Chiny nazywają USA "głównym winowajcą" kryzysu na Ukrainie

Chiny, których Rosja pragnie być sojusznikiem od czasu, gdy Zachód stanowczo zareagował na inwazję na Ukrainę, nazwały Stany Zjednoczone "głównym inicjatorem" trwającego kryzysu.

Kim Dzong Un przeszedł COVID-19? Korea Płn. grozi odwetem Korei Płd.

Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej, ogłosił zwycięstwo swojego kraju w bitwie z COVID-19. Od maja kraj mierzył się z pierwszą, oficjalnie potwierdzoną, dużą falą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Atrakcyjna oferta dla Teheranu

Wkrótce może nastąpić powrót do wielostronnego porozumienia atomowego z Iranem. To może obniżyć cenę ropy na rynkach światowych.

Kim Dzong Un ogłasza zwycięstwo w walce z COVID-19

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un ogłosił zwycięstwo w walce z koronawirusem i nakazał zniesienie nałożonych w maju maksymalnych środków przeciw epidemii.

Pieskow: Wiele państw przekracza granice rozsądku w negowaniu Rosji

Rzecznik prasowy Kremla skomentował decyzję prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy o odebraniu państwowych odznaczeń łyżwiarzom, którzy wystąpili w Rosji.

Trump na łasce sądu

Czy miliarder zostanie skazany w jednym z wielu toczących się przeciw niemu śledztw, czy wcześniej wróci do Białego Domu? Ruszył wyścig z czasem.

Premier Kosowa ostrzega przed możliwym nowym konfliktem z Serbią

Kosowo jest przygotowane na ewentualny atak ze strony Serbii, ponieważ zaostrzające się spory z mniejszością serbską mogą doprowadzić do nowego konfliktu zbrojnego - powiedział premier Albin Kurti.

Donald Trump sugeruje, że agenci FBI mogli "podłożyć" dowody podczas przeszukania jego rezydencji

Były prezydent USA Donald Trump skrytykował przeszukanie w swojej rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie. Zasugerował, że agenci mogli podłożyć materiały, ponieważ nikt nie obserwował ich prac.