Trzaskowski w Budapeszcie: Pamiętajcie, Polska to nie Kaczyński

- Kaczyński bardzo by chciał, żeby w Warszawie był Budapeszt - więc zróbmy to razem, niech Budapeszt wygra, niech później wygra Polska - mówił na wiecu opozycji w stolicy Węgier Rafał Trzaskowski. - Nie pozwolimy na polexit, nie pozwolimy na hungarexit - deklarował.

Członek komisji wyborczej zabrał karty do głosowania. „Naruszenie proceduralne”

W Petersburgu członek obwodowej komisji wyborczej wyniósł z lokalu wyborczego do domu karty do głosowania. Petersburska komisja wyborcza stwierdziła, że nie zachodzi obawa fałszerstwa, bo było to tylko „naruszenie proceduralne”.

Częściowy obowiązek szczepień na COVID-19. Słowenia znów zaostrza przepisy

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 dla pracowników administracji rządowej mają rozpocząć się bezzwłocznie - ogłosiły władze Słowenii, które w ostatnim czasie zaostrzają przepisy związane z koronawirusem SARS-CoV-2.

Afganistan: Talibowie każą wracać do szkół. Tylko chłopcom

Afgańskie Ministerstwo Edukacji poinformowało, że - począwszy od soboty - uczniowie z klas od szóstej do 12 i nauczyciele płci męskiej powinni wznowić zajęcia w szkołach.

Chińskie myśliwce w pobliżu Tajwanu. Tajwan poderwał samoloty bojowe

Tajwańskie siły zbrojne poderwały myśliwce, by zmusić do zmiany kierunku lotu 10 chińskich samolotów wojskowych, które znalazły się w strefie identyfikacji obrony powietrznej Tajwanu - informuje resort obrony wyspy.

Albanią będą rządzić kobiety - pierwszy taki rząd w historii

W nowym rządzie Ediego Ramy, który po raz trzeci obejmuje urząd premiera Albanii, 12 z 17 resortów obejmą kobiety.

Orban: Bez względu na to, jak UE skrzypi, pozostaniemy w niej

Węgry muszą pozostać członkiem Unii Europejskiej, aby zapewnić sobie stały dostęp do jednolitego rynku, powiedział . Viktor Orban. Premier Węgier dodał, że jego kraj byłby jednym z ostatnich, który opuściłby blok, gdyby doszło do jego rozpadu.

Rosja: Rozpoczęły się wybory. Google i Apple usuwają aplikację Nawalnego

Google i Apple usunęły ze swoich sklepów aplikację Aleksieja Nawalnego, krytyka Kremla, po tym, jak Rosja oskarżyła amerykańskie firmy o mieszanie się w jej wewnętrzne sprawy.

Francja mówi o "ciosie w plecy". Australia: ostrzegaliśmy was

Premier Australii Scott Morrison w czerwcu miał ostrzegać prezydenta Francji o możliwości rozwiązania umowy na zakup okrętów podwodnych. Paryż twierdzi, że nie został ostrzeżony.

Ćwiczenia wojskowe na Ukrainie. Wezmą w nich udział żołnierze z USA

Armie Ukrainy i USA wezmą udział we wspólnych ćwiczeniach wojskowych na zachodniej Ukrainie, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu - poinformował ukraiński Sztab Generalny.

Rosjanie wybierają nową Dumę. Komuniści najgroźniejszym rywalem partii Putina

W piątek rozpoczęły się w Rosji trzydniowe wybory do Dumy. Faworytem wyborów jest prezydencka partia Jedna Rosja, która jednak w ostatnim czasie zanotowała spadek w sondażach i pytanie o skalę jej zwycięstwa pozostaje otwarte.

Zaraza na Kremlu przed wyborami. Putin zniknął na kwarantannie

Tuż przed rozpoczęciem wielodniowych wyborów do Dumy prezydent Władimir Putin zniknął na kwarantannie.

Polski pomnik w Berlinie. Wiadomo jaki, nie wiadomo, gdzie i kiedy

Realizacja projektu zależy od decyzji wybieranego za tydzień Bundestagu.

Białoruś jak za czasów Stalina

Państwo Aleksandra Łukaszenki coraz bardziej przypomina Białoruską Socjalistyczną Republikę Radziecką. Zwłaszcza pod względem propagandy antypolskiej.

Nowy sojusz. Francja poświęcona w walce USA z Chinami

Stany Zjednoczone zawierają umowę z Australią na budowę okrętów podwodnych z napędem atomowym. Zamówienie mieli realizować Francuzi.

Rosja zakończyła testy "systemu obrony kosmicznej". S-500 trafia do armii

Rosja zakończyła testy nowych systemów rakietowych ziemia-powietrze S-500. Teraz zestawy te będą dostarczane jednostkom rosyjskich sił zbrojnych - informuje agencja RIA.

Reakcja UE. Przedstawi swój plan dla regionu Indo-Pacyfiku

Unia Europejska przedstawi w czwartek oficjalną strategię mającą na celu zwiększenie jej obecności w regionie Indo-Pacyfiku i przeciwstawienie się rosnącej potędze Chin.

Otoczenie Putina zakażone. Prezydent Rosji pozostanie w izolacji

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w czwartek, że najbliższych kilka dni spędzi w izolacji, ponieważ kilkadziesiąt osób z jego otoczenia zachorowało na COVID-19.