Joe Biden: NATO jest dziś potrzebne bardziej niż kiedykolwiek

Prezydent USA Joe Biden wyraził poparcie dla kandydatur Szwecji i Finlandii do NATO. - Spełniają wszystkie wymagania sojuszu, a nawet więcej - powiedział po spotkaniu z przywódcami obu państw.

Rosjanie informowali o samobójstwie Zełenskiego. Białorusini o pobieraniu organów od uchodźców w Polsce

Firma Madiant, która zajmuje się bezpieczeństwem cybernetycznym, poinformowała, że rosyjscy agenci rozpowszechniali informacje o samobójstwie prezydenta Zełenskiego. Operacja białoruskich służb była wycelowana w Polskę.

Ukraiński sąd zezwala na aresztowanie byłego prezydenta Janukowycza za ucieczkę do Rosji

Peczerski Sąd Rejonowy w Kijowie wydał zgodę na aresztowanie byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza - poinformowała Prokuratura Generalna Ukrainy

Turcja przekazała sojusznikom w NATO decyzję w sprawie Szwecji i Finlandii

Prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan przekazał sojusznikom, że powie "nie" kandydaturze Szwecji i Finlandii do NATO.

Kanclerz Niemiec proponuje fundusz na odbudowę Ukrainy

Unia Europejska musi rozpocząć przygotowania do odbudowy Ukrainy poprzez utworzenie funduszu solidarności, który pomoże Kijowowi pokryć miliardowe koszty odbudowy - uważa kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Wiceszef MSZ mówi w Dumie o przyłączeniu do Rosji Osetii Południowej

Decyzja o włączeniu Osetii Południowej do Federacji Rosyjskiej będzie wymagała wzięcia pod uwagę wszystkich czynników, w tym sytuacji geopolitycznej - oświadczył wiceszef MSZ, Andriej Rudenko, na forum Dumy (izby niższej rosyjskiego parlamentu).

"Brutalna i nieuzasadniona". Bush pomylił inwazję na Ukrainę z inwazją na Irak

Były prezydent USA George W. Bush w przemówieniu określił inwazję na Irak jako "brutalną" i "nieuzasadnioną", po czym stwierdził, że chodziło mu o inwazję na Ukrainę.

Ławrow chce, by Kijów nie przeszkadzał w realizacji celów Rosji. Prosi o pomoc WHO

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow rozmawiał w środę z szefem WHO Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem. Poprosił, by organizacja wpłynęła na władze w Kijowie, by te nie utrudniały realizacji celów specjalnej operacji wojskowej.

Doradca Putina: Polska wyrwie zachodnie regiony Ukrainy, jeśli da jej się choć pół szansy

Władze Rosji nie porzucają narracji o planach Polski dotyczących zachodniej części Ukrainy. Doradca prezydenta Władimira Putina, Władimir Medyński przekonuje, że "Polacy tylko czekają na okazję".

Państwa alpejskie cenią neutralność

Przeciwnicy zachowania przez Austrię i Szwajcarię obecnego statusu twierdzą, że są one pasażerami na gapę, korzystając z gwarantowanego przez NATO systemu bezpieczeństwa.

Julia Tymoszenko: Negocjacje już nie pomogą

Bez Polski mielibyśmy znacznie mniejsze szanse na zwycięstwo w tej wojnie – mówi Julia Tymoszenko, była premier Ukrainy, szefowa opozycyjnej partii Batkiwszczyna.

Prezydent Chorwacji chce zablokowania przyłączenia Szwecji i Finlandii do NATO

Prezydent Chorwacji Zoran Milanovic chce, aby jego kraj poszedł w ślady Turcji, próbując zablokować przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO.

Mleko w proszku jako problem polityczny

Wraz z inflacją, wojną w Ukrainie oraz zbliżającymi się wyborami administracja Joe Bidena ma jeszcze inny problem: brak mleka w proszku dla niemowląt.

Putin jednoczy Zachód. Nikt nie chce być neutralny

Już nawet Szwajcaria i Austria rozważają akcesję do NATO, a Bruksela angażuje się w zakup broni.

Sztokholm boi się wojny

Już tylko Turcja może zatrzymać szybką akcesję Szwecji i Finlandii do NATO.

Zacharowa: Odpowiedź Rosji na decyzję Finlandii będzie niespodzianką

Rzeczniczka MSZ zapowiedziała, że decyzja w sprawie reakcji Rosji na planowane wstąpienie Finlandii do NATO zostanie podjęta przez armię.

Michał Szułdrzyński: Pluć na Brukselę czy ją chwalić

W mało której sferze tak widać rozchwianie emocjonalne polskiej polityki jak w sprawie wielomiesięcznych targów o KPO i praworządność. I to symetrycznie po obu stronach sceny.

Biden: USA będą współpracować z Finlandią i Szwecją w razie agresji

Stany Zjednoczone będą współpracować z Finlandią i Szwecją w przypadku groźby agresji, gdy rozważane jest członkostwo tych dwóch krajów w NATO - powiedział prezydent Joe Biden.