Członkowie komisji Kongresu wezwali Biały Dom do natychmiastowego dostarczenia Ukrainie pocisków ATACMS

Członkowie Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów USA przedstawili rezolucję wzywającą administrację prezydenta Joe Bidena do natychmiastowego dostarczenia Ukrainie systemów rakietowych dalekiego zasięgu ATACMS.

Donald Trump usłyszał 37 zarzutów. Tajne dokumenty trzymał w sypialni i pod prysznicem

Były prezydent USA Donald Trump został oskarżony o 37 przestępstw, w tym o nieuprawnione przechowywanie dokumentów niejawnych i działanie mające na celu utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości po opuszczeniu Białego Domu w 2021 roku

Putin został zapytany o ukraińską kontrofensywę. "Nie osiągnęli swoich celów"

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w piątek, że rozpoczęła się długo oczekiwana kontrofensywa ze strony Ukrainy, ale Kijów jak dotąd "nie osiągnął" swoich celów.

Kiedy na Białoruś trafi broń jądrowa? Putin podał termin

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział na spotkaniu z Aleksandrem Łukaszenką w Soczi, kiedy zacznie się rozmieszczanie rosyjskiej broni jądrowej na Białorusi.

Ambasador Brzeziński: Rosyjska inwazja na Ukrainę jest „strategiczną porażką”

Przystąpienie Finlandii do NATO podkreśla, że rosyjska inwazja na pełną skalę na Ukrainę była „strategiczną porażką” - powiedział ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński.

Hiszpania: Polityk nazwała rywala "żydowskim nazistą". "Nie ma nic do Żydów"

Amparo Rubiales, polityk Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE) odchodzi z ugrupowania po tym, jak nazwała rywala "żydowskim nazistą". Rubiales podkreśla przy tym, że nie wycofuje się ze słów o "naziście".

Donald Trump oskarżony w sprawie o nielegalne przechowywanie tajnych dokumentów

Federalna wielka ława przysięgłych postawiła Donalda Trumpa w stan oskarżenia, w związku z przechowywaniem przez niego niejawnych dokumentów i obstrukcję wymiaru sprawiedliwości - twierdzi prawnik byłego prezydenta USA i drugie źródło, znające szczegóły sprawy.

Pekin się zreflektował. Chiny dystansują się od Rosji?

Wizyta Antony’ego Blinkena w Pekinie to sygnał, że Xi Jinping dystansuje się od Władimira Putina.

Komisja Europejska bada zgodność lex Tusk z prawem UE. Co nie podoba się Unii?

Europarlamentarzyści chcą, by jesienne wybory do Sejmu i Senatu obserwowała w Polsce specjalna misja OBWE.

Czy sprzęt wojskowy ze Szwajcarii trafi na Ukrainę? Neutralność do dyskusji

Parlament w Bernie nadal nie zezwala na dostawy szwajcarskiego sprzętu wojskowego do Ukrainy. Jednak coś się zmienia.

Chiny utworzą bazę szpiegowską na Kubie. Zawarto tajne porozumienie

Chiny zawarły tajne porozumienie z Kubą w sprawie utworzenia elektronicznej stacji podsłuchowej na wyspie położonej niecałe 200 kilometrów od Florydy - donosi "Wall Street Journal".

Sondaż: Putin zwrócił dwie trzecie Europejczyków przeciwko Rosji

Nie spełniły się oczekiwania Władimira Putina, że problemy gospodarcze związane z wojną na Ukrainie spowodują, iż Europejczycy zwrócą się przeciwko rządom, które wspierają Kijów. Podwoiła się liczba Europejczyków, którzy postrzegają Rosję jako przeciwnika.

Łukaszenko: Rosja i Białoruś znów chcą negocjacji w sprawie wojny na Ukrainie

Aleksander Łukaszenko na spotkaniu z sekretarzami rady bezpieczeństwa państw członkowskich OUBZ w Mińsku wezwał do wznowienia negocjacji w sprawie zawarcia pokoju na Ukrainie.

Rosyjski elity straciły wiarę w sukces Putina na Ukrainie

Nastrój coraz większego przygnębienia ogarnia rosyjską elitę w kwestii rozpoczętej przez Władimira Putina wojny na Ukrainie. Nawet najbardziej optymistyczni uważają zamrożenie konfliktu za najlepszy możliwy wynik dla Kremla - informuje Bloomberg.

Dziesiątki chińskich samolotów naruszyły strefę identyfikacji powietrznej Tajwanu

Ministerstwo obrony poinformowało, że od 5 rano wykryło 37 chińskich samolotów sił powietrznych, w tym bombowce H-6 zdolne do przenoszenia broni jądrowej, które wleciały w przestrzeń obrony powietrznej Tajwanu. Aktywowano systemy obrony powietrznej.

Aleksander Łukaszenko ułaskawił Sofię Sapiegę, byłą partnerkę Ramana Pratasiewicza

Rządzący Białorusią Aleksander Łukaszenko ułaskawił Sofię Sapiegę, Rosjankę, która w 2021 r. została zatrzymana razem z Ramanem Pratasiewiczem.

Turcja: 16-latek aresztowany po dorysowaniu wąsów na plakacie Erdogana

16-latek z miasta Mersin został oskarżony o "obrazę prezydenta" z paragrafu na podstawie którego w Turcji skazano 16 753 osoby.

Korea Północna: Organizacja dziecięca przekazała armii wyrzutnie rakiet

Koreański Związek Dzieci, organizacja pionierów, której członkowie znani są z noszenia charakterystycznych, czerwonych chust, z okazji 77. rocznicy powołania Związku przekazała północnokoreańskiej armii wyrzutnie rakiet - informuje Reuters, cytując północnokoreańską agencję KCNA.