Niemieckie media: Najbliższa zima będzie testem prawdy dla Unii Europejskiej

Wyborczy sukces prawicy we Włoszech jest ostrzeżeniem dla UE. Jeżeli Bruksela nie wesprze obywateli krajów Wspólnoty w kryzysie energetycznym, populiści zaproponują im swoje rozwiązania – pisze „Sueddeutsche Zeitung”.

Kolejne miliardy z USA dla Ukrainy. Biden podpisał ustawę, Zełenski dziękuje

Prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę o prowizorium budżetowym, obejmującą także pomoc wojskową i finansową dla Ukrainy w wysokości ponad 12 miliardów dolarów - podał Biały Dom. - Ta pomoc jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek - ocenił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Korea Północna odpaliła pociski balistyczne. Czwarty raz w ciągu tygodnia

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu w kierunku wód u swego wschodniego wybrzeża - podały siły zbrojne Korei Południowej. To czwarte odpalenie rakiet przez Pjongjang w ciągu tygodnia.

Sondaż. Niemcy coraz mniej zadowoleni ze swojego rządu

Zadowolenie z rządów koalicji Zielonych, SPD i FDP znacznie spadło od czasu rozpoczęcia wojny w Ukrainie.

Putin nielegalnie anektuje okupowaną część Ukrainy

W Moskwie odbyła się ceremonia, podczas której Władimir Putin ogłosił włączenie do Rosji należących do Ukrainy obwodów donieckiego, ługańskiego, zaporoskiego i chersońskiego. Kijów i Zachód zapowiedziały, że nie uznają aneksji.

Wojna na Ukrainie i eskalacja nuklearna. Kreml nie chce rozwijać tematu

Moskwa nie chce rozwijać tematu możliwej eskalacji atomowej na Ukrainie, wzywa wszystkich do odpowiedzialnego podejścia do tej kwestii - oświadczył rzecznik prezydenta Rosji Władimira Putina Dmitrij Pieskow.

Patruszew chce "wykrycia zleceniodawców i sprawców" uszkodzeń Nord Stream

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, Nikołaj Patruszew ogłosił, że konieczne są "skoordynowane wysiłki", by wykryć "zleceniodawców i sprawców eksplozji", które doprowadziły do wycieków z gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2.

Wielka Brytania traci grunt

Rynki finansowe zaczęły traktować królestwo, szóstą gospodarkę świata, jak kraj rozwijający się. Przez Liz Truss.

Sondaż Centrum Lewady. Spadają notowania Putina

We wrześniu, na tle zapowiedzi częściowej mobilizacji, spadł poziom aprobaty dla głównych instytucji władzy w Rosji. Zmniejszył się również odsetek przekonanych, że sprawy w kraju idą w dobrym kierunku - wynika z sondażu przeprowadzonego przez agencję sondażową Centrum Lewady w dniach 22-28 września.

Sondaż: Niemcy tracą zaufanie, szczególnie w Polsce

Niemcy są uważane za znacznie mniej godne zaufania niż jeszcze rok temu. Spadek ten największy jest w Polsce – wynika z badania German Marshall Fund.

Czarnogóra: Rozbito siatkę szpiegów. Nieoficjalnie: Wśród zatrzymanych Rosjanie

Władze Czarnogóry wszczęły postępowanie przeciwko nieokreślonej liczbie osób oskarżonych o szpiegostwo - poinformował rzecznik czarnogórskiej prokuratury specjalnej.

NATO: Będzie reakcja na każdy atak na infrastrukturę krytyczną

Rada Północnoatlantycka wydała oświadczenie w odpowiedzi na wycieki z gazociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 na Morzu Bałtyckim.

Sky News: Gazociągi Nord Stream zaatakowane z użyciem ładunków wybuchowych

Akt sabotażu - prawdopodobnie ze strony Rosji - wymierzony w gazociągi Nord Stream i Nord Stream 2 na Morzu Bałtyckim, był prawdopodobnie celowym atakiem z użyciem podwodnych ładunków wybuchowych detonowanych zdalnie - twierdzi źródło w brytyjskim resorcie obrony, cytowane przez Sky News.

Lula nokautuje Bolsonaro

Lider Partii Pracujących może wygrać wybory prezydenckie już w pierwszej turze. I zatrzymać falę sukcesów skrajnej prawicy, która tryumfowała w Szwecji i Włoszech.

Atak na gazociągi Nord Stream zagrożeniem dla UE i NATO

UE i NATO zapowiadają zwiększenie ochrony infrastruktury krytycznej po ataku na Nord Stream. A Rosję czekają kolejne sankcje za ostatnie decyzje Putina.

Większość Niemców na wschodzie kraju niezadowolona z demokracji

We wschodniej części Niemiec coraz więcej osób przyznaje, że powątpiewa w demokrację. Jedynie 39 procent ankietowanych jest zadowolonych z tego, jak działa ona w Niemczech.

Korea Płn. wystrzeliła rakietę w kierunku Morza Japońskiego

Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną, nieokreślonego rodzaju, w kierunku Morza Japońskiego (Morza Wschodniego) - poinformowało południowokoreańskie Połączone Kolegium Szefów Sztabów.

Sondaż z Brazylii: Lula blisko prezydentury, Bolsonaro traci dystans

Przed zaplanowaną na 2 października I turą wyborów prezydenckich w Brazylii były prezydent kraju, Luiz Inacio Lula da Silva, powiększa przewagę nad obecnym prezydentem, Jairem Bolsonaro - wynika z najnowszego sondażu Genial/Quaest.