Rosja żegna Aleksieja Nawalnego. Pogrzeb opozycjonisty w Moskwie

W Moskwie w piątek odbywają się uroczystości pogrzebowe Aleksieja Nawalnego. Władze Rosji poinformowały o śmierci opozycjonisty 16 lutego. W jego akcie zgonu wpisano, że zmarł z przyczyn naturalnych. Żona Nawalnego twierdzi jednak, że został zamordowany.

Ukraiński dziennikarz: Polska zastępuje ukraińskie zboże rosyjskim

Po wprowadzeniu zakazu importu ukraińskiego zboża, polskie firmy kupiły taką mąkę z Rosji za co najmniej 8 milionów dolarów.

Pogrzeb Aleksieja Nawalnego. Czy dojdzie do antyputinowskiej demonstracji?

W Moskwie policja już otoczyła cmentarz, na którym w piątek chowany będzie Aleksiej Nawalny. Kreml nie chce publicznej demonstracji oporu.

Szwecja odcina rosyjską Cerkiew od pieniędzy. "Korzysta z niej rosyjski wywiad"

Szwedzka agencja przyznająca środki finansowe Kościołom i wspólnotom religijnym w Szwecji ogłosiła, że wstrzymuje wypłatę środków Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, po doniesieniach szwedzkiego wywiadu.

W brytyjskim parlamencie pojawiła się nowa partia. Jej twórca kiedyś udawał kota

George Galloway wygrał wybory uzupełniające do Izby Gmin w angielskim mieście Rochdale. Tym samym w brytyjskim parlamencie pojawiło się nowe ugrupowanie.

Tym razem Marine Le Pen może zostać prezydentem Francji

Liderka Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen ogłosiła start w wyborach prezydenckich. Choć zostało do nich trzy lata, chce wykorzystać niezwykłą słabość Emmanuela Macrona.

Putin chce rządzić Rosją do roku 2030. Co najmniej

Przestawia kraj na wojenne tory i przygotowuje się do kolejnej sześcioletniej kadencji. Zasugerował też, że w przyszłości stery rządzenia przekaże wojskowym.

Rekordowy napływ imigrantów do Europy promuje skrajną prawicę

Od wielkiego kryzys migracyjnego z lat 2015-16 nie było w Unii tak dużej liczby osób, które występują o azyl - podaje Bruksela.

Emmanuel Macron mówił o wysłaniu wojsk na Ukrainę. Nie wszystkie kraje NATO odrzucają ten pomysł

Nie wszystkie kraje europejskie wykluczyły możliwość wysłania wojsk na Ukrainę, komentując słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona, że kraje UE mogą skierować swoich żołnierzy na Ukrainę w najbliższej przyszłości.

USA: 82-letni senator powoli żegna się z polityką. Zła wiadomość dla Ukrainy

Mitch McConnell w listopadzie nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję na stanowisku przewodniczącego republikanów w Senacie USA. To niedobra wieść dla Ukrainy.

Donald Trump zaprosił Viktora Orbána. Premier Węgier poleci do USA

Były prezydent USA Donald Trump w przyszłym tygodniu spotka się z premierem Węgier Viktorem Orbánem w swojej rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie.

Sondaż. Joe Biden ma problem. Wyborcy jego partii nie chcą wspierania Izraela

W prawyborach w Michigan ponad 100 tysięcy wyborców Partii Demokratycznej wybrało opcję "bezstronny" (ang. uncommited) zamiast poprzeć Joe Bidena w proteście przeciwko wsparciu Bidena dla Izraela w jego wojnie z Hamasem. Najnowszy sondaż Reuter/Ipsos pokazuje, że Biden ma o czym myśleć.

USA: Jest porozumienie w Kongresie, ale nie to, na które czeka Ukraina

Liderzy Partii Demokratycznej i Republikańskiej w Kongresie USA porozumieli się w sprawie przyjęcia ustaw zapewniających tymczasowe finansowanie administracji i chroniących władzę wykonawczą przed paraliżem, czyli tzw. zamknięciem (shutdown).

Donald Trump wykluczony z prawyborów w kolejnym stanie. Decyzja sądu

Sędzia stanowa z Illinois wykluczył Donalda Trumpa ze startu w prawyborach Partii Republikańskiej organizowanych w tym stanie.

Wybory do irańskiego parlamentu. Czy ktoś zagraża władzy ajatollahów?

W piątek wybrany zostanie nowy irański parlament, Madżlis. Dla zdecydowanej większości obywateli jest to wydarzenie bez znaczenia.

Wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Armenii. Rosja traci sojusznika?

Wizyta Wołodymyra Zełenskiego w Erywaniu będzie ciosem dla Kremla i gwoździem do trumny relacji ormiańsko-rosyjskich.

Enrico Letta: Putin przekształca Unię w superpotęgę

Jeśli szybko nie zintegrujemy europejskiej obronności, energetyki i banków, Unia przestanie się na świecie liczyć – uważa były premier Włoch Enrico Letta.

Francja. Prawo kobiet do aborcji bedzie zapisane w konstytucji

Senat Francji przyjął w środę projekt ustawy mający na celu zapisanie prawa kobiety do aborcji w konstytucji. W poniedziałek odbędzie się ostateczne głosowanie parlamentu.