Zełenski i Nauseda przemawiali w warszawskim Natolinie

Prezydent Ukrainy odpowiadał na pytania studentów Kolegium Europejskiego w Natolinie.

Putin zarzuca "neonazistom na Ukrainie" popełnianie zbrodni na cywilach

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że próby rewidowania wkładu Rosji w zwycięstwo nad III Rzeszą są równoznaczne z usprawiedliwianiem zbrodni nazizmu. Oskarżył przy tym "neonazistów na Ukrainie" o zbrodnie na cywilach.

Przydacz: Putin powołał setki tysięcy, Ukraina musi mieć czym się bronić

Nie można odmówić bohaterstwa żołnierzom ukraińskim, ale muszą mieć narzędzia do obrony - podkreślił Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Daniłow: Kwestia Putina jest już w Rosji prawie zamknięta. Szukają zastępcy

Jak powiedział w rozmowie z ukraińską telewizją Kanał 24 sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow, „otoczenie Putina zaczyna zdawać sobie sprawę, że Rosja przegra wojnę”. Zdaniem polityka jednym z dowodów mają być "ataki histerii z powodu ilości broni, jaką Ukraina otrzymuje z Zachodu”.

Hiszpania gotowa przekazać Ukrainie czołgi z Saragossy. Są tam 53 leopardy

Margarita Robles, minister obrony Hiszpanii zadeklarowała w czwartek, że Hiszpania jest gotowa dostarczyć Ukrainie czołgi Leopard 2, ale - jak dodała - maszyny te "muszą zostać odnowione".

Parlament uczynił prezydenta Turkmenistanu generałem

Serdar Berdimuhamedow, prezydent Turkmenistanu i naczelny wódz sił zbrojnych kraju, został mianowany na stopień generała - informuje rosyjska agencja Interfax.

Ojciec Djokovicia z fanem w koszulce z literą "Z". Australia: Jesteśmy z Ukrainą

Premier Australii, Anthony Albanese, oświadczył, że jego kraj wspiera Ukrainę i skrytykował zwolenników rosyjskiej inwazji na Ukrainę po tym jak upublicznione zostało nagranie, na którym ojciec Novaka Djokovicia pozuje w czasie Australian Open z fanami, którzy trzymają rosyjską flagę z wizerunkiem Władimira Putina, a jeden z nich ma na koszulce dużą literę "Z" - symbol rosyjskiej agresji.

Afera w Szwajcarii. Szef koncernu medialnego, który wiedział więcej od innych

Marc Walder był w czasie pandemii nad wyraz dobrze poinformowany przez swe źródło w Ministerstwie Zdrowia. Sprawa kończy się skandalem.

Mer Paryża widzi Rosjan i Białorusinów na igrzyskach. Ukraina grozi bojkotem

MKOl chce, by sportowcy z Rosji i Białorusi startowali na igrzyskach olimpijskich pod neutralną flagą. Sprzeciwu nie wyraża mer Paryża, przyszłego gospodarza igrzysk. Ukraińcy zapowiadają, że zbojkotują zawody.

Beata Szydło: Kim pan jest, panie Sikorski?

- Nie do końca byłam zdziwiona tym, co Radosław Sikorski w tej chwili wygaduje. Nie jest to jego pierwsza taka wypowiedź - skomentowała europosłanka PiS Beata Szydło.

USA: Sankcje wobec Rosji mogą zostać złagodzone, jeśli wycofają się z Ukrainy

Podsekretarz stanu USA ds. politycznych Victoria Nuland uważa, że możliwym warunkiem złagodzenia części sankcji nałożonych na Rosję jest jej wycofanie się z całej Ukrainy i poważne podejście do negocjacji.

Ukraina może uzyskać dodatkową ochronę nieba. Francja i Włochy bliskie porozumienia

Francja i Włochy są bliskie sfinalizowania szczegółów technicznych dotyczących dostawy systemu obrony powietrznej SAMP/T na Ukrainę - informuje agencja Reutera powołując się na dwa źródła dyplomatyczne.

Wybory w Czechach. Generał Pavel żyje i zmierza ku zwycięstwu

Petr Pavel, były szef Komitetu Wojskowego NATO, wydaje się zdecydowanym faworytem drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach, która odbywa się w piątek i sobotę. Były premier Andrej Babiš do końca jednak szukał elektoratu.

Donald Trump krytycznie o przekazaniu Ukrainie czołgów USA

Były prezydent USA Donald Trump atakuje zapowiedziane przez administrację Joe Bidena wsparcie wojskowe dla Ukrainy. Jego zdaniem doprowadzenie do końca wojny jest "łatwe", ale nie przedstawia żadnych konkretów.

Joe Biden może przyjechać do Polski w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Prezydent USA Joe Biden rozważa podróż do Europy w związku z przypadającą 24 lutego rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę - poinformowało CNN dwóch pracowników Białego Domu.

Partia Zełenskiego wyrzuca deputowanego. Zaplanował wyjazd do Bangkoku

Deputowany Mykoła Tyszczenko został wyrzucony z partii Sługa Narodu. Decyzję podjęła liderka Ołena Szulak.

Kandydat na prezydenta Czech zapewnia, że żyje

Faworyt w wyborach prezydenckich w Czechach, emerytowany generał Petr Pavel, oświadczył, że żyje i zaprotestował przeciwko rozpowszechnianiu fałszywych informacji dotyczących jego rzekomej śmierci. Poinformował, że sprawą zajęła się policja.

Zełenski o Putinie: On jest dla mnie nikim

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w wywiadzie dla Sky News, że nie jest zainteresowany spotkaniem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w celu odbycia rozmów pokojowych. Ocenił, że Rosjanie nie chcą negocjacji i że dla Putina Ukraina stanowi jedynie "pierwszy krok".