Osuwisko w Papui Nowej Gwinei. Rząd mówi o dwóch tysiącach ofiar i prosi o pomoc

Rząd Papui Nowej Gwinei twierdzi, że piątkowe osuwisko ziemi pochłonęło ponad 2 tysiące ofiar. Kraj formalnie zwrócił się o międzynarodową pomoc. Misja ONZ liczbę ofiar szacuje na ok. 670.

Tornada w USA. Zawalona stacja benzynowa. Uwięzionych nawet 150 osób

Około 150 osób pozostaje uwięzionych w zawalonej stacji benzynowej w USA. Przez Stany Zjednoczone m.in. Teksas przeszły potężne tornada.

Wybuch wulkanu Ibu. Władze nakazały ewakuację ludności

Na indonezyjskiej wyspie Halmahera doszło do erupcji wulkanu Ibu. W niebo wyrzucona została chmura popiołu. Mieszkańcy okolicznych miejscowości zostali ewakuowani - podały władze.

Brazylia: Uratowano konia, który spędził dwa dni na dachu zalanego domu

W Brazylii, która wciąż zmaga się ze skutkami powodzi, żywioł zagraża nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Jak podaje NBC News, służbom udało się uratować między innymi konia, który przez dwa dni uwięziony był na dachu jednego z zalanych domów. W akcji brały udział cztery pontony i cztery statki pomocnicze.

Kilkadziesiąt ofiar ulewnych deszczów i powodzi w Brazylii

Do 78 wzrosła liczba ofiar ulewnych deszczów i spowodowanych przez opady powodzi w stanie Rio Grande do Sul w Brazylii - informują lokalne władze.

Wybuch wulkanu w Indonezji. Ewakuowano ponad 12 tys. osób

We wtorek doszło do erupcji wulkanu Ruang położonego na Wyspach Sangihe w Indonezji.

Tornada pustoszą Oklahomę. Są zabici, są ranni, ogłoszono stan klęski żywiołowej

Co najmniej cztery osoby, w tym czteromiesięczne dziecko, zginęły, a kilkadziesiąt zostało rannych w wyniku przejścia nad Oklahomą w miniony weekend kilkudziesięciu tornad.

W Tajwanie w nocy zatrzęsła się ziemia. Już ponad 1 000 wstrząsów wtórnych

W tajwańskim powiecie Hualian w nocy z poniedziałku kilkadziesiąt razy były odczuwane wstrząsy wtórne po trzęsieniu ziemi z 3 kwietnia.

Dubaj walczy ze skutkami powodzi. Lotnisko wraca do normalnej obsługi pasażerów

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich skierowały pracowników służb miejskich w Dubaju do całodobowej walki ze skutkami rekordowych opadów deszczu. Mieszkańcy dopiero po kilku dniach mogli usunąć z dróg swoje zalane samochody. Do normalnej pracy wraca Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju.

Dubaj usuwa straty po ulewnych deszczach. Czy winę ponosi zasiewanie chmur?

Deszcze sparaliżowały znaczną część kraju i spowodowały znaczne szkody. Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju z trudem nadrobił zaległości w lotach, a wiele dróg nadal jest zalanych. Mieszkańcy narzekają na brak dostaw kurierskich.

Stan wyjątkowy w Rosji. Tysiące ludzi zmuszonych do ewakuacji

Ogromna powódź w rosyjskim mieście Orsk zmusiła tysiące ludzi do ewakuacji, a władze w Moskwie poinformowały o "krytycznej" sytuacji i ostrzegły przed niebezpiecznym poziomem wody na Syberii.

Ponad 4 tys. osób bez dachu nad głową. Klęska żywiołowa na południu Rosji

W Orsku na południu Rosji, przy granicy z Kazachstanem, pękła tama ochronna. Zalanych zostało ponad 2500 budynków mieszkalnych i 6886 działek.

Trzęsienie ziemi w Nowym Jorku. Nie ma informacji o zniszczeniach

Trzęsienie ziemi o sile 4,7 nawiedziło Nowy Jork. Epicentrum znajdowało się w miejscowości Liban w stanie New Jersey, niespełna 65 km od Nowego Jorku.

Tajwan nadal szuka zaginionych w czasie trzęsienia ziemi. 400 osób utknęło w hotelu

Po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,2, które nawiedziło Tajwan 3 kwietnia, ratownicy nadal poszukują osób uznanych za zaginione - informuje Reuters.

Po trzęsieniu ziemi na Tajwanie: Ponad tysiąc rannych. Dziesiątki zaginionych

W największym trzęsieniu ziemi od 25 lat na Tajwanie zginęło dziewięć osób, a ponad tysiąc zostało rannych - podają tajwańskie władze.

Tajwan po trzęsieniu ziemi. Relacja Polaka przebywającego na wyspie

Poza rejonem bliskim epicentrum trzęsienia ziemi, na Tajwanie życie toczy się normalnie – opowiada „Rz” Paweł Szaniawski, Polak, który przebywa obecnie na wyspie na wakacjach.

Potężne trzęsienie ziemi wstrząsnęło Tajwanem. Ostrzeżenie przed tsunami

Trzęsienie ziemi o magnitudzie ocenianej nawet na 7,7 wstrząsnęło w środę Tajwanem. Było to najpotężniejsze trzęsienie ziemi jakiego wyspa doświadczyła od 25 lat.

Pożary w Chile: Nie żyje już ponad 100 osób. "Tragedia o wielkiej skali”

W pożarach, do których doszło w środkowym Chile, zginęło już co najmniej 112 osób. W związku z niezwykle trudną sytuacją prezydent Gabriel Borić ogłosił stan wyjątkowy. Z żywiołem walczy obecnie ponad 1400 strażaków, który wspierani są przez żołnierzy.