Silne trzęsienie ziemi w Meksyku. W stolicy zachwiały się budynki

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,5 nawiedziło południowo-zachodni Meksyk. W stolicy kraju ewakuowano mieszkańców. To trzeci przypadek w historii, gdy do silnego trzęsienia doszło 19 września.

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Tajwan. Setki osób uwięzionych w górach

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 stopnia nawiedziło w niedzielę słabo zaludnioną południowo-wschodnią część Tajwanu - informuje lokalne biuro meteorologiczne. W wyniku wstrząsów doszło do wykolejenia się wagonów, zawalenia sklepu spożywczego, a setki osób zostały uwięzione na górskich drogach.

Tajfun Hinnamnor uderzył w Koreę Południową. Nie żyje 10 osób

Jak informuje BBC, w czasie gwałtownych ulew, do których doszło podczas tajfunu Hinnamnor w Korei Południowej, siedem osób utonęło w podziemnym parkingu samochodowym w mieście Pohang. Dotychczas kataklizm zabił w kraju już co najmniej 10 osób.

Powódź w Pakistanie: Wciąż rośnie liczba ofiar

W wyniku bezprecedensowej powodzi jedna trzecia powierzchni Pakistanu znalazła się pod wodą. Zginęły już co najmniej 1343 osoby, a straty sięgają miliardów dolarów.

Powódź w Pakistanie: Liczba ofiar przekroczyła 1 300

Pakistańskie władze podejmują działania, które mają pozwolić uniknąć katastrofy, jaką byłoby wystąpienie z brzegów największego w kraju jeziora i zalanie pobliskich miast. Pakistan boryka się z ogromną powodzią, która objęła 1/3 terytorium kraju.

Silne trzęsienie ziemi w Chinach

Trzęsienie ziemi o sile 6,8 wstrząsnęło w poniedziałek po południu regionem Luding w prowincji Syczuan - podała agencja informacyjna Xinhua.

Potężne gradobicie w Katalonii. Nie żyje 20-miesięczne dziecko

Silna burza z opadami gradu nawiedziła we wtorek po południu prowincję Girona w północno-wschodniej Hiszpanii. Po uderzeniu kulą gradową, z powodu urazu głowy zmarła 20-miesięczna dziewczynka.

Pakistan: Powódź będzie kosztować kraj ponad 10 mld dolarów

Pakistański minister planowania i rozwoju, Ahsan Iqbal, w rozmowie z Reuterem stwierdził, że wstępne szacunki wskazują, iż koszty związane ze zniszczeniami, wywołanymi przez powódź, która nawiedziła kraj, przekroczą 10 mld dolarów.

Minister z Pakistanu prosi świat o pomoc finansową w związku z powodzią

Minister spraw zagranicznych Pakistanu, Bilawal Bhutto-Zardari, w rozmowie z agencją Reutera stwierdził, że jego kraj potrzebuje pomocy finansowej, by poradzić sobie z "przytłaczającą powodzią". Bhutto-Zardari liczy na wsparcie międzynarodowych instytucji finansowych, takich jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW).

W Moskwie czuć silny zapach spalenizny

Silny zapach spalenizny był wyczuwalny w nocy i rankiem w niektórych częściach stolicy Rosji, Moskwy - podaje agencja Interfax.

Susza w Europie odsłoniła starożytne skały i okręty z czasów II wojny światowej

Trwająca od tygodni w całej Europie susza spowodowała, że poziom wody w rzekach i jeziorach spadł do poziomu, którego nie pamięta wielu lokalnych mieszkańców. Przy okazji odsłoniły się zatopione przedmioty, w tym okręty i bomby.

Powietrze w Moskwie nadal śmierdzi spalenizną

Drugi dzień z rzędu mieszkańcy Moskwy skarżą się na wyczuwalny zapach spalenizny, który roznosi się po całym mieście. Dzień wcześniej Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych wyjaśniało, że przyczyną wyczuwalnego zapachu spalenizny w stolicy Rosji są pożary lasów w obwodzie riazańskim.

Rosja: Pożar magazynu w Rostowie. Ogień objął 1,5 tys. m2

W Rostowie nad Donem, który jest stolicą obwodu rostowskiego, graniczącego z Ukrainą, doszło do dużego pożaru przestrzeni magazynowej w jednym z marketów.

Katastrofalna susza. Ren już właściwie szoruje po dnie

Jeszcze kilka dni upałów i braku poważnych deszczy, a najważniejsza rzeka Niemiec przestanie być spławna.

Pożar w kościele. Nie żyje co najmniej 41 osób

Co najmniej 41 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w pożarze kościoła w egipskim mieście Giza.

Francuzi z pomocą polskich strażaków powstrzymali rozprzestrzenianie się ogromnego pożaru

Strażakom udało się powstrzymać rozprzestrzenianie się "potwornego" pożaru w południowo-zachodniej Francji, co pozwoliło władzom na ponowne otwarcie odcinka autostrady dla ruchu.

Susza w Anglii, pożary we Francji. Podziękowanie dla polskich strażaków

Strażacy z całej Europy, także z Polski, przybyli w piątek na ratunek Francji, aby walczyć z ogromnym pożarem. Ogień szalał również w Portugalii, a część Anglii stanęła w obliczu poważnej suszy.

Polscy strażacy są w drodze do Francji. Pomogą gasić gigantyczne pożary

Polska grupa ratownictwa wyruszyła z Norymbergii w kierunku Bordeaux, aby pomóc w gaszeniu pożarów w regionie Landiras.