Powódź we Włoszech: 9 osób nie żyje. W 36 godzin tyle deszczu co w pół roku

Dziewięć osób zginęło, tysiące zostało ewakuowanych z domów podtopionych w związku z gwałtownymi opadami deszczu w regionie Emilia-Romania, na północy Włoch. Opady deszczu, oprócz podtopień, wywołały też osunięcia ziemi - informują włoskie władze.

Silne trzęsienie ziemi w Japonii. Możliwe wstrząsy wtórne, zawieszono ruch pociągów

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3 wystąpiło w prefekturze Ishikawa w północnej części środkowej Japonii. Władze sprawdzają doniesienia o uszkodzonych budynkach, w regonie częściowo zawieszono kursowanie pociągów.

Przyjaciel dla meksykańskiej armii. Turcja dziekuje za pomoc po trzęsieniu ziemi

Słynna jednostka meksykańskiej armii, specjalizująca się w poszukiwaniu ofiar kataklizmów we współpracy z psami, otrzymała nowego ratownika. Dołączył do niej 3-miesięczny owczarek niemiecki, dar Turcji.

"Usłyszeliśmy, że jest tsunami i uciekliśmy". Silne trzęsienie ziemi w Indonezji

W Indonezji wystąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 oraz seria wstrząsów wtórnych. Władze zaapelowały do wracających do swych domów mieszkańców zachodniej Sumatry o czujność.

Niszczycielskie tornada w USA. Zginęło ponad 20 osób

Co najmniej 21 osób zginęło w ośmiu stanach USA po tym, jak przez południowe i środkowe Stany Zjednoczone przeszły tornada i gwałtowne burze - podała agencja AP.

Tunezji grozi brak wody? W stolicy nocami woda przestaje płynąć z kranów

Tunezyjskie władze zaczęły wstrzymywać w nocy dostawy wody do odbiorców w niektórych częściach stolicy kraju i innych miastach - twierdzą mieszkańcy, na których powołuje się Reuters.

Tornado w USA: miejscowości zrównane z ziemią

Co najmniej 26 osób zginęło w Mississippi i Alabamie po przejściu silnego tornada przez południowe stany USA.

Najsilniejsze od 40 lat tornado na przedmieściach Los Angeles

- Mieszkam w Kalifornii od 1965 r., nigdy czegoś takiego nie widziałem. Jesteśmy przyzwyczajeni do trzęsień ziemi - powiedział Michael Turner komentując tornado, które nawiedziło przedmieścia Los Angeles. Silny wiatr zrywał dachy, jedna osoba została ranna.

Silne trzęsienie ziemi w Azji. Wstrząsy odczuwane w ośmiu krajach

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 44 zostały ranne w północno-zachodnim Pakistanie, po tym jak w sąsiednim Afganistanie doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5. W Afganistanie śmierć poniosły co najmniej dwie osoby.

Trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy były odczuwalne nawet w stolicy Indii. Są ofiary

Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie wstępnie szacowanej na 6,5 nawiedziło północno-wschodni Afganistan. Wstrząsy były odczuwalne także w części Tadżykistanu, Pakistanu, a nawet w New Delhi.

Somalia: 43 tys. nadmiarowych zgonów z powodu suszy. Połowa to małe dzieci

Nowy raport ujawnił tragiczną skalę kryzysu wywołanego suszą w Somalii. Naukowcy ostrzegają przed kolejnymi 34 tysiącami zgonów w 2023 roku.

Syria: Caritas Polska przystępuje do długofalowej pomocy po trzęsieniu ziemi

Po trzęsieniu ziemi, które 6 lutego uderzyło w Turcję i Syrię, Caritas Polska zebrała dla poszkodowanych 11 mln zł od polskich darczyńców. Potrzeby są nadal ogromne – w samej Syrii ponad 900 tys. ludzi pozostaje bez dachu nad głową. Po przekazaniu pierwszych transz niezbędnej pomocy żywnościowej, medycznej i humanitarnej przygotowujemy się do długofalowego wspierania Syryjczyków w zapewnieniu im schronienia i odbudowie ich kraju.

Pożar wieżowca w Hongkongu. Gaszenie ognia trwało całą noc

Na budowie 42-piętrowego wieżowca w Hongkongu wybuchł pożar, który zmusił władze do ewakuacji 170 osób z pobliskiej przestrzeni sklepowej. Gaszenie ognia, z którym walczyło 250 strażaków i ratowników, trwało całą noc.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Spod gruzów wydobyto żywego konia

Po 21 dniach od tragicznego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, które pochłonęło życie ponad 51 tys. osób, spod gruzów wydobyto żywego konia.

Turcja: Erdogan liczy na wybory prezydenckie w terminie, "jeśli Bóg pozwoli"

Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, w wygłoszonym w środę przemówieniu do parlamentarzystów rządzącej krajem Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) przekonywał, że wybory prezydenckie w Turcji odbędą się w zaplanowanym terminie, 14 maja.

Turcja: 11 tys. wstrząsów wtórnych, już ponad 45 tys. ofiar trzęsienia ziemi

Co najmniej 45 089 osób zginęło w Turcji w wyniku trzęsienia ziemi, które nawiedziło 6 lutego południową Turcję i północną Syrię - podała turecka Organizacja ds. Zarządzania Klęskami Żywiołowymi i Sytuacjami Kryzysowymi (AFAD). To najnowsze szacunki dotyczące najtragiczniejszego trzęsienia ziemi w najnowszej historii Turcji.

Erdogan przeprosił za zbyt powolne ratowanie ofiar trzęsienia ziemi w Turcji

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przeprosił w poniedziałek za opóźnienie akcji ratunkowej po ogromnych zniszczeniach spowodowanych przez serię trzęsień ziemi w tym kraju na początku lutego.

Trzęsienie ziemi we wschodniej Turcji. Nie żyje jedna osoba

Trzęsienie ziemi o sile 5,6 nawiedziło w poniedziałek wschodnią Turcję - podało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne.