Potężne trzęsienie ziemi w Indonezji. Ostrzeżenie o tsunami

Trzęsienie ziemi o sile 7,6 stopnia dotknęło region Tanimbar w Indonezji - poinformowało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC).

Już 44 ofiary ulewnych deszczów na Filipinach

Liczba ofiar ulewnych deszczów jakie nawiedziły południowe Filipiny w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, wzrosła do 44, a 28 osoby wciąż uznaje się za zaginione.

Burza śnieżna w USA: Zginęło co najmniej 37 osób. Ciała znalezione w zaspach i samochodach

Przedłużająca się burza śnieżna, która przyniosła obfite opady śniegu, silne wiatry i duży spadek temperatury do większości amerykańskich stanów, doprowadziła do śmierci co najmniej 37 osób. Setki tysięcy osób spędziło święta bez prądu.

Silne trzęsienie ziemi w północnej Kalifornii. Dwie osoby zginęły

Trzęsienie ziemi o sile 6,4 stopni nawiedziło północną Kalifornię, na północny zachód od San Francisco. Było to najsilniejsze trzęsienie ziemi od 15 lat.

Wybuchł wulkan, Indonezja podnosi alarm do najwyższego poziomu

Wybuchł wulkan Semeru w Indonezji. Zarządzono ewakuację na głównej wyspie kraju, Jawie. Nie ma doniesień o ofiarach.

Ischia: Dzieci wśród ofiar lawiny błotnej. Ratownicy poszukują pięciu osób

Co najmniej siedem osób, w tym noworodek i dwoje dzieci, zginęło po tym, jak na wyspie Ischia w południowych Włoszech zeszła lawina błotna, spowodowana ulewnymi deszczami – podaje agencja Reutera. Ratownicy wciąż poszukują pięciu osób.

Włochy. Lawina błotna na wyspie Ischia. Zaginęło 12 osób

Jedna osoba zginęła, 12 uważa się za zaginione po sobotnich lawinach błotnych na wyspie Ischia na południu Włoch, w Zatoce Neapolitańskiej. .

Po trzęsieniu ziemi pięciolatek spędził dwa dni pod gruzami

Pięicoletni Azka, którego matka zginęła podczas trzęsienia ziemi w Indonezji, prawdopodobnie przeżył dzięki temu, że był chroniony przez materac. W dystrykcie Cianjur nadal trwają poszukiwania 40 osób.

Trzęsienie ziemi w Turcji. Wstrząsy odczuwalne w Stambule

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 nawiedziło w środę zachodnią Turcję - informuje Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Szef MSW Turcji mówi, że na razie nie ma informacji o ofiarach, ani poważnych zniszczeniach.

Indonezja: Do 252 wzrosła liczba ofiar trzęsienia ziemi na Jawie

Jak informuje agencja Reutera, liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi na indonezyjskiej wyspie Jawa wzrosła do 252. Ponad 7 tys. osób musiało opuścić swoje domy. Służby poszukują także 32 zaginionych osób.

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Są ofiary

W wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,6, do którego doszło na indonezyjskiej wyspie Jawa, zginęło co najmniej 46 osób. Jak poinformowały lokalne władze, około 700 osób jest natomiast rannych.

Trwa akcja gaśnicza na zboczach Kilimandżaro. Ogień wybuchł w pobliżu szlaku

Jak podaje BBC, strażacy, ratownicy, pracownicy parku i wolontariusze walczą o ugaszenie pożaru, który wybuchł 21 października na zboczu najwyższej góry Afryki – Kilimandżaro. W sieci opublikowano nagrania, na których widać ścianę dymu unoszącą się w tym rejonie.

Huragan Ian znów uderzy w USA. Liczba ofiar na Florydzie może być rekordowa

Służby ratunkowe próbowały w czwartek dotrzeć do mieszkańców Florydy uwięzionych na terenach najciężej doświadczonych uderzeniem huraganu Ian, który obecnie zmierza w kierunku Karoliny Południowej.

Huragan Ian uderzył we Florydę. Są hrabstwa, w których niemal nikt nie ma prądu

Huragan Ian dotarł w środę do wybrzeża Florydy. W momencie uderzenia we Florydę Ian był huraganem czwartej kategorii - towarzyszył mu wiatr wiejący z prędkością ok. 240 km na godzinę. Obecnie huragan spadł do rangi huraganu pierwszej kategorii.

Silne trzęsienie ziemi w Meksyku. W stolicy zachwiały się budynki

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,5 nawiedziło południowo-zachodni Meksyk. W stolicy kraju ewakuowano mieszkańców. To trzeci przypadek w historii, gdy do silnego trzęsienia doszło 19 września.

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Tajwan. Setki osób uwięzionych w górach

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 stopnia nawiedziło w niedzielę słabo zaludnioną południowo-wschodnią część Tajwanu - informuje lokalne biuro meteorologiczne. W wyniku wstrząsów doszło do wykolejenia się wagonów, zawalenia sklepu spożywczego, a setki osób zostały uwięzione na górskich drogach.

Tajfun Hinnamnor uderzył w Koreę Południową. Nie żyje 10 osób

Jak informuje BBC, w czasie gwałtownych ulew, do których doszło podczas tajfunu Hinnamnor w Korei Południowej, siedem osób utonęło w podziemnym parkingu samochodowym w mieście Pohang. Dotychczas kataklizm zabił w kraju już co najmniej 10 osób.

Powódź w Pakistanie: Wciąż rośnie liczba ofiar

W wyniku bezprecedensowej powodzi jedna trzecia powierzchni Pakistanu znalazła się pod wodą. Zginęły już co najmniej 1343 osoby, a straty sięgają miliardów dolarów.