La Palma: Erupcja wulkanu będzie trwać trzy miesiące?

Erupcja wulkanu na wyspie La Palma może trwać do 84 dni - twierdzą eksperci z Instytutu Wulkanologii Wysp Kanaryjskich.

W Australii zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy uszkadzały budynki w Melbourne

Australię nawiedziło najsilniejsze, od 2016 roku, trzęsienie ziemi.

Rzeka lawy płynie przez La Palmę. Eksperci ostrzegają przed chmurą toksycznych gazów

Lawa wypływająca z wulkanu na wyspie La Palma ma dotrzeć do wód Oceanu Atlantyckiego ok. godz. 20:00 czasu lokalnego - przekazały miejscowe władze. Na zachód od wyspy wprowadzono zakaz żeglugi.

Erupcja wulkanu na wyspie La Palma. Pierwszy taki przypadek od 50 lat

Na hiszpańskiej wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie) doszło do erupcji wulkanu. Wcześniej władze zarządziły częściową ewakuację.

W Chinach zatrzęsła się ziemia. Są ofiary, dziesiątki rannych.

Chiny wysłały służby ratunkowe w rejon trzęsienia ziemi o magnitudzie 6, które nawiedziło południowo-zachodnią prowincję Syczuan.

Nicholas nie jest już burzą tropikalną. W wybrzeże Teksasu uderzy huragan

Burza tropikalna Nicholas zbliżająca się do Teksasu przybrała na sile i jest obecnie huraganem kategorii pierwszej - informuje amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów (NHC).

Trąba powietrzna nad włoską wyspą. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych po tym, jak wichura uderzyła w Pantellerię, małą włoską wyspę na Morzu Śródziemnym.

Meksyk: Silne trzęsienie ziemi. W stolicy zadrżały ściany budynków

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 nawiedziło Meksyk - podaje amerykańska USGS. Epicentrum znajdowało się 17,7 km na północny wschód od Acapulco, znanego meksykańskiego kurortu.

Meksyk: Podtopienie szpitala. 17 pacjentów nie żyje. Większość miała COVID

17 pacjentów szpitala w mieście Tula, w stanie Hidalgo, zmarło w wyniku podtopienia placówki, spowodowanego gwałtownymi opadami deszczu, które doprowadziły do wystąpienia z brzegów rzeki Tula - poinformowały władze Meksyku.

USA: 44 ofiary ulewnych deszczy. Nowojorskie metro pod wodą

Gwałtowne opady deszczu doprowadzające do lokalnych podtopień i powodzi, doprowadziły do śmierci co najmniej 44 osób w północno-wschodnich stanach. Ulewne deszcze są pokłosiem huraganu Ida, który przed kilkoma dniami uderzył w wybrzeże USA.

Huragan Ida uderzył w USA. Nowy Orlean bez prądu

Huragan Ida uderzył w Luizjanę, od strony Zatoki Meksykańskiej w niedzielę, jako potężny huragan 4. kategorii - informuje Reuters.