W Wołgogradzie odsłonięto pomnik Józefa Stalina

W przededniu 80. rocznicy zwycięstwa wojsk radzieckich w bitwie o Stalingrad w mieście, które dziś nosi nazwę Wołgograd, odsłonięto pomniki Stalina i dwóch dowódców Armii Czerwonej z tego okresu. Putin jednak ich nie obejrzy.

Paryż 2024. Jeśli wystartują Rosjanie, Łotwa nie weźmie udziału w igrzyskach

Łotwa nie wyśle swoich sportowców na igrzyska olimpijskie, w których biorą udział obywatele Rosji i Białorusi, dopóki trwa wojna w Ukrainie - powiedział rzecznik łotewskiego komitetu olimpijskiego.

Putin: Nie można pozwolić na ostrzał rosyjskich regionów z Ukrainy

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę na posiedzeniu rządu, że nie można zezwolić na ostrzał rosyjskich terytoriów z Ukrainy, a to jest "zadanie Ministerstwa Obrony".

Pieskow: Kontynuacja umowy o broni jądrowej jest dla Rosji „bardzo ważna”

Uważamy kontynuację traktatu START za bardzo ważną – powiedział Pieskow, opisując go jako jedyny, który pozostał „przynajmniej hipotetycznie wykonalny”.

Premier Izraela rozważy rolę mediatora, jeśli Rosja i Ukraina go o to poproszą

Benjamin Netanjahu powiedział, że rozważy podjęcie roli mediatora między Kijowem a Moskwą, jeśli obie strony złożą wniosek we „właściwym czasie” i we „właściwych okolicznościach”. Ale muszą o to poprosić nie tylko one.

Wojna na Ukrainie. Przedstawiciel Kijowa mówi, kiedy zaczną się główne walki

Główne walki w wojnie Rosji z Ukrainą dopiero nadejdą, dojdzie do nich w ciągu najbliższych dwóch-trzech miesięcy - uważa sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.

Patriarcha Cyryl dziękuje Putinowi za to, że dobrze mu się żyje

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl I, głowa Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, dziękował Władimirowi Putinowi za stworzenie przyjaznych warunkach dla funkcjonowania rosyjskiej cerkwi, które są nieporównywalne z jakimkolwiek okresem w historii Rosji.

Kreml powtarza: Wszystkie zachodnie czołgi zostaną spalone

Nowy pakiet pomocy wojskowej z USA na Ukrainę to bezpośredni sposób zwiększenia poziomu eskalacji, ale nie zmieni to przebiegu wydarzeń - tak Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla skomentował medialne doniesienia o nowym pakiecie pomocy wojskowej, który USA mają przekazać Ukrainie.

Czeski prezydent-elekt: Ukraina powinna po wojnie dołączyć do NATO

Petr Pavel, czeski prezydent-elekt, w rozmowie z BBC stwierdził, że Ukraina powinna mieć możliwość przystąpienia do NATO "gdy tylko wojna się skończy".

Think tank: Ukraińcy mogą podjąć decyzję o wycofaniu się z Bachmutu

Amerykański think tank, Instytut Studiów nad Wojną (ISW) zauważa, że w rejonie Bachmutu najemników z Grupy Wagnera zastępują regularne oddziały rosyjskiej armii.

Donbas: Rosjanie czynią postępy, natarcie na Bachmut i Wuhłedar

Siły rosyjskie czynią postępy w obwodzie donieckim, skupiając swoje wysiłki na natarciu w kierunku Bachmutu - informuje Reuters.

Koncern z USA sprzeda Ukrainie dwa drony bojowe za jednego dolara?

Dwa drony bojowe Reaper MQ-9, zdolne przenosić do 1 360 kg uzbrojenia, chce przekazać Ukrainie za jednego dolara koncern General Atomics - pisze "Wall Street Journal".

USA: Nowy pakiet pomocy dla Ukrainy. Kijów dostanie pociski dalekiego zasięgu?

USA przygotowują wart ponad 2 mld dolarów nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy, w skład którego mają wejść - po raz pierwszy - pociski dalekiego zasięgu - informują dwaj przedstawiciele administracji USA, z którymi rozmawiał Reuters.

Putin chce ruszyć do ataku

Coraz więcej rosyjskich wojsk zbiera się na okupowanych terenach Ukrainy i wzdłuż jej granic.

"Jestem dla was łajdakiem". Były dowódca z grupy Wagnera prosi Ukraińców o wybaczenie

- Proszę, byście mnie nie potępiali i przepraszam - powiedział do Ukraińców były najemnik rosyjskiej grupy Wagnera Andriej Miedwiediew, który stara się o azyl w Norwegii.

Szef MSZ Ukrainy: W pierwszej fali dostaw na Ukrainę trafi do 140 czołgów

Koalicja państw, chcących przekazać zachodnie czołgi Ukrainie, liczy dziś 12 krajów - powiedział Dmytro Kułeba, szef MSZ Ukrainy, w czasie konferencji prasowej.

Wielka Brytania: Wysłanie na Ukrainę myśliwców "niepraktyczne"

Rzecznik premiera Wielkiej Brytanii, Rishiego Sunaka, stwierdził, że wysłanie na Ukrainę brytyjskich myśliwców byłoby "niepraktyczne".

Władze Rosji przyznają, że wcielały do armii osoby niezdolne do służby

Igor Krasnow, prokurator generalny Rosji poinformował, że w wyniku przeprowadzonej kontroli nadzorczej ponad 9 tys. nielegalnie zmobilizowanych obywateli Federacji Rosyjskiej wróciło do domów.