Rosja publikuje współrzędne Pentagonu. "Zachodnie satelity pracują dla wroga"

Rosyjska agencja kosmiczna opublikowała współrzędne zachodnich siedzib obronnych, w tym amerykańskiego Pentagonu i miejsca szczytu NATO, twierdząc, że zachodni operatorzy satelitarni pracują dla wroga Rosji - Ukrainy.

Boris Johnson: Putin liczył na osłabienie NATO. Całkowicie się pomylił

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że Władimir Putin całkowicie się mylił w swoich nadziejach na ograniczenie przewagi NATO.

Agencja Wywiadu publikuje nagranie rozmowy rosyjskich żołnierzy

Agencja Wywiadu opublikowała dwa fragmenty przechwyconych rozmów z Rosji. Na jednym z zarejestrowanych nagrań rosyjska urzędniczka usiłuje dowiedzieć się w organach porządkowych, jakie procedury obowiązują żołnierzy, którzy chcą uniknąć dalszych walk na froncie. Na drugim rosyjscy wojskowi analizują faktyczne przyczyny decyzji o ataku na Ukrainę.

Joe Biden: W Polsce powstanie stała kwatera główna V korpusu armii USA

Podczas szczytu NATO w Madrycie prezydent Joe Biden zapowiedział powstanie w Polsce stałej kwatery głównej V korpusu armii Stanów Zjednoczonych.

Wielka Brytania: Rozmowy pokojowe dopiero po klęsce Rosji na Ukrainie

Brytyjska minister spraw zagranicznych Liz Truss uważa, że rozmowy pokojowe z Rosją powinny się odbyć dopiero po jej klęsce na Ukrainie.

Zełenski: Nie interesują mnie plotki o zdrowiu Putina

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, w rozmowie z NBC stwierdził, że nie interesuje go czy prawdziwe są plotki mówiące o złym stanie zdrowia i poważnej chorobie prezydenta Rosji, Władimira Putina.

Scholz: Członkowie NATO będą wysyłać Ukrainie broń tak długo, jak to będzie konieczne

Sojusznicy NATO będą dostarczać Ukrainie broń w jej wojnie z Rosją tak długo, jak będzie to konieczne - zapowiedział w Madrycie kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

Szef NATO: Sojusz stoi przed największym wyzwaniem od czasów II wojny światowej

W związku z wojną na Ukrainie, sojusz stoi w obliczu największego wyzwania od czasów II wojny światowej - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

"Musimy wysłać sygnał, że będziemy bronić każdego centymetra terytorium NATO"

Premier Hiszpanii, Pedro Sanchez, gospodarz szczytu NATO w Madrycie, w rozmowie z AP stwierdził, że szczyt musi wysłać "sygnał odstraszający, że Sojusz jest gotowy bronić każdego centymetra swojego terytorium".

Amerykański think tank: Rosjanie mogą wyprzeć Ukraińców z Lisiczańska

Dalsze posunięcia Rosji w Donbasie będą zależeć od zdolności do odzyskania siły bojowej z sił w Siewierodoniecku - uważają eksperci z amerykańskiego think tanku Institute for the Study of War.

Johnson: Putin nie rozpocząłby wojny, gdyby był kobietą

Władimir Putin nie rozpocząłby wojny na Ukrainie, gdyby był kobietą - stwierdził Boris Johnson w rozmowie z niemieckim nadawcą ZDF, po zakończeniu rozmów przywódców państw G7 w Niemczech.

Obrońcy Brytyjczyka, walczącego w Donbasie, chcą dla niego dożywocia

Obrońcy obywatela Wielkiej Brytanii, Shauna Pinnera, skazanego na śmierć za walkę jako najemnik na Ukrainie przez sąd samozwańczej, separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej, chcą zamiany wydanego w jego sprawie wyroku na wyrok dożywocia - podała agencja TASS, powołując się na obrońcę Pinnera.

Ławrow: Zełenski jest teraz nieodzowną częścią każdego zgromadzenia

Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski z przyjemnością przemawia na każdym forum, ale Rosji nie obchodzi, czy weźmie udział w zbliżającym się szczycie G20 w Indonezji, czy nie - powiedział we wtorek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

Jeszcze jedna wojna z terroryzmem

Po rakietowym ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku prezydent Wołodymyr Zełenski wezwał USA, by uznały Rosję za „państwo terrorystę”.

Ławrow o "schizofrenicznych" wypowiedziach zachodnich przywódców

Schizofrenią można nazwać zachowanie zachodnich polityków, którzy zamierzają wydawać pieniądze z Europejskiego Funduszu Pokoju na broń dla Ukrainy - stwierdził minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Uszakow: To nie premier Włoch decyduje o obecności prezydenta Putina na G20

Premier Włoch Mario Draghi zapewnił dziś, że indonezyjskie władze wykluczają obecność Władimira Putina na szczycie G20 na Bali. Prezydent Rosji wczoraj przyjął zaproszenie na szczyt.

Administracja Bidena zaczyna wątpić w przywrócenie granic Ukrainy

Urzędnicy Białego Domu tracą pewność, że Ukraina kiedykolwiek będzie w stanie odzyskać całą ziemię, którą zagarnęła Rosja w ciągu ostatnich czterech miesięcy wojny.

Szczyt NATO w Madrycie. „Wskażą na głównego wroga, Rosję”

„To spotkanie członków Paktu Północnoatlantyckiego zdefiniuje najbliższą przyszłość sojuszu. Nowa strategia będzie opierać się przede wszystkim na stawieniu czoła głównemu wrogowi – Rosji. Nie tylko słowami, ale również znacznym zwiększeniem obecności militarnej na wschodniej flance. Broń atomowa? Być może o tym też będzie się rozmawiać” – mówi Jerzy Haszczyński, szef działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”.