Kosowo. Żołnierze NATO ranni w starciach z serbskimi demonstrantami

Około 25 żołnierzy sił pokojowych NATO zostało rannych w Kosowie w starciach z serbskimi demonstrantami. Prezydent Serbii wprowadził armię w stan najwyższej gotowości bojowej.

Prezydent Zełenski: Decyzje zostały podjęte

Na posiedzeniu Sztabu Naczelnego Wodza 29 maja zapadły decyzje co do terminu podjęcia odpowiednich działań w ramach zapowiadanej kontrofensywy – wynika z wieczornego nagrania wideo prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, cytowanego przez ukraińskie media.

Szef Sztabu Generalnego armii Czech nie wyklucza wojny NATO z Rosją

Rosja jest na trajektorii konfliktu z Sojuszem Północnoatlantyckim - powiedział szef czeskiego Sztabu Generalnego, Karel Řehka.

Petersburg wyda ponad 170 mln rubli na reklamę służby wojskowej

Władze Petersburga przeznaczyły 172 mln rubli na reklamowanie służby wojskowej w ramach kontraktu - informuje portal Fontanka.ru. Kampania rusza 1 czerwca.

Putin zezwala na przeprowadzenie wyborów na anektowanych terytoriach Ukrainy

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę umożliwiającą przeprowadzenie wyborów w regionach, w których obowiązuj stan wojenny.

Łukaszenko o "broni atomowej dla wszystkich", którzy dołączą do Rosji i Białorusi

Białoruski przywódca, Aleksandr Łukaszenko, w rozmowie dla rosyjskiej telewizji państwowej oświadczył, że każdy kraj, który dołączy do Związku Białorusi i Rosji, może liczyć na rozmieszczenie na jego terenie broni atomowej.

W maju Rosjanie atakują Kijów średnio co dwa dni. Kolejny nocny alarm

Dobę po przeprowadzeniu w nocy z soboty na niedzielę największego ataku na Kijów z użyciem dronów-kamikadze, Rosjanie znów zaatakowali ukraińską stolicę z powietrza.

Ukraiński kontratak: jutro, pojutrze, za tydzień

Obie armie – rosyjska i ukraińska – pokazują oznaki wyczerpania, ale nikt nie zamierza ustępować.

Tak zmasowanego ataku dronów na Kijów jeszcze nie było

W nocy z soboty na niedzielę Rosjanie przypuścili zmasowany atak dronami na ukraińską stolicę. To 14-ty taki atak, ale najbardziej zmasowany ze wszystkich dotychczasowych.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 458

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski zapowiada starania o przyspieszenie dostaw zestawów przeciwlotniczych na Ukrainę.

Wiceszef rosyjskiego MSZ precyzuje warunki "sprawiedliwego i trwałego pokoju"

Wiceszef rosyjskiego MSZ Michaił Gałuzin przedstawił w rozmowie z propagandową agencją TASS warunki zakończenia inwazji na Ukrainę.

Węgry zyskały sojusznika. Ateny i Budapeszt blokują sankcje wobec Rosji

Budapeszt, który dotąd samotnie występował przeciwko nałożeniu kolejnych sankcji, otrzymuje wsparcie ze strony Aten, które sceptycznie podchodzą do najnowszych działań przeciwko Rosji - pisze portal Politico, powołując się na pięciu unijnych urzędników.

Ukraińcy rozpoczynają szkolenia na czołgach Abrams

Około 400 ukraińskich żołnierzy rozpoczyna w Niemczech szkolenie na amerykańskich czołgach M1 Abrams.

Tajemnicza eksplozja w obwodzie pskowskim. Rosjanie mówią o użyciu dronów

Eksplozja w obwodzie pskowskim w Rosji, w pobliżu granicy z Białorusią spowodowała uszkodzenie budynków administracyjnych rurociągu naftowego.

Przedstawiciel władz w Kijowie: Kontrofensywa może zacząć się nawet jutro

Ukraińska armia jest gotowa do rozpoczęcia długo zapowiadanej kontrofensywy - oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, Ołeksij Daniłow, w rozmowie z BBC.

Prigożyn twierdzi, że Grupa Wagnera wycofuje się z Bachmutu. Jak jest naprawdę?

Jewgienij Prigożyn twierdzi, że Grupa Wagnera przekazuje pozycje w Bachmucie jednostkom podległym rosyjskiemu resortowi obrony i wycofuje się z miasta. Think tank z USA, Instytut Studiów nad Wojną (ISW) zwraca jednak uwagę, że jak dotąd "nie ma żadnego wizualnego potwierdzenia", że rosyjska armia przejmuje pozycje w Bachmucie.

Wywiad: Rosjanie szykują niebezpieczną prowokację w elektrowni jądrowej Zaporoże

Wywiad Obrony Ukrainy poinformował, że w najbliższych godzinach rosyjscy najeźdźcy przygotowują zakrojoną na szeroką skalę prowokację mającą symulować wypadek w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej (ZNPP).

Niemcy wycofują swoje systemy Patriot ze Słowacji. Będą przeniesione na Litwę

Niemcy w czerwcu przeniosą systemy rakietowe Patriot ze Słowacji na Litwę, aby zapewnić ochronę szczytu NATO w Wilnie - wynika z komunikatu, opublikowanego przez niemieckie Ministerstwo Obrony.