Na Ukrainie zaczęły się ćwiczenia z udziałem żołnierzy USA

Armia Ukrainy rozpoczęła w poniedziałek ćwiczenia, w których biorą udział również żołnierze amerykańscy i żołnierze innych państw NATO. Chodzi o ćwiczenia "Rapid Trident - 2021", które potrwają do 1 października.

W ataku amerykańskiego drona zginęło 7 dzieci. Pentagon: Tragiczny błąd

Pentagon przyznał, że w amerykańskim ataku przeprowadzonym pod koniec sierpnia w Afganistanie zginęło 10 cywilów, w tym siedmioro dzieci.

Macron: Lider Państwa Islamskiego na Saharze nie żyje

Prezydent Francji poinformował na Twitterze, że lider tzw. Państwa Islamskiego na Saharze, Adnan Abu Walid al-Sahrawi, został "zneutralizowany przez francuskie siły". Nie podał żadnych dalszych szczegółów operacji francuskiej armii.

Rakieta wystrzelona w stronę Izraela. Izrael odpowiedział nalotem na Strefę Gazy

Izraelskie siły zbrojne zaatakowały w poniedziałek nad ranem cele w Strefie Gazy. Była to reakcja na wystrzelenie w niedzielę z terytorium Strefy Gazy rakiety w kierunku terytorium Izraela.

Prezydent Ukrainy nie wyklucza wojny z Rosją

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, przyznał, że istnieje możliwość wybuchu pełnowymiarowego konfliktu Ukrainy z Rosją.

Ahmad Masud wzywa Afgańczyków do powstania przeciw talibom

Ahmad Masud, stojący na czele Narodowego Ruchu Oporu w Afganistanie, wezwał mieszkańców kraju do powstania przeciwko talibom.

Samobójstwa Brytyjczyków z powodu odwrotu z Afganistanu? Minister: Myliłem się

Brytyjski wiceminister obrony oświadczył w poniedziałek, że popełnił błąd mówiąc, iż niektórzy byli brytyjscy żołnierze popełniają samobójstwa z powodu rozżalenia decyzją o wycofaniu się wojsk USA i ich sojuszników z Afganistanu.

Afganistan: Talibowie twierdzą, że opanowali Dolinę Pandższeru

Talibowie wydali oświadczenie, z którego wynika, że kontrolują całą prowincję Pandższir, w tym Dolinę Pandższeru.

Afganistan: Koniec walk się zbliża? Ahmad Masud chce rozmawiać z talibami

Stojący na czele Narodowego Frontu Oporu Afganistanu (NRFA), Ahmad Masud, którego siły kontrolują dolinę Pandższeru, położoną na północ od Kabulu, w niedzielę przyjął pozytywnie propozycję uczonych muzułmańskich (ulemów), którzy proponują zawarcie porozumienia między NRFA a talibami.

Syryjskie media: Izrael zaatakował cele w pobliżu Damaszku

Izrael przeprowadził w piątek ataki powietrzne na cele w pobliżu Damaszku, wywołując reakcję syryjskiej obrony przeciwlotniczej. Po stronie syryjskiej nie ma żadnych ofiar - podały syryjskie media państwowe. Miał to być drugi taki atak w ciągu nieco ponad dwóch tygodni.

Rosja ostrzega USA przed uzbrajaniem Ukrainy. "Może być nieprzewidywalna"

Kreml ostrzegł, że pomoc wojskowa USA dla Ukrainy może sprawić, że Ukraina zacznie zachowywać się nieprzewidywalnie i groźnie w związku z konfliktem trwającym na wschodzie Ukrainy.

USA nie wykluczają współpracy z talibami przeciwko ISIS

Możliwe, że USA będą musiały koordynować z talibami przyszłe ataki antyterrorystyczne w Afganistanie przeciwko ISIS - powiedział w środę generał Mark Milley, przewodniczący połączonych szefów sztabu wojsk USA.

Talibowie wściekli na USA. "Zniszczyli aktywa narodowe"

Nowe władze Afganistanu gniewem przyjęły zniszczenie przez Amerykanów sprzętu wojskowego przed wylotem z kraju. - Zniszczyli nasze narodowe aktywa - stwierdził jeden z talibskich przywódców, Anas Haqqani.

Afganistan: Walki w Dolinie Pandższiru. Talibowie ponieśli straty

Talibowie starli się z milicjami w rejonie Doliny Pandższiru, na północ od stolicy Afganistanu, Kabulu. Co najmniej siedmiu talibów zginęło - informują w rozmowie z Reutersem dwaj członkowie głównej grupy opozycyjnej wobec rządów talibów.

Atak z użyciem dronów na lotnisko w Arabii Saudyjskiej

Co najmniej osiem osób zostało rannych w wyniku ataku przeprowadzonego przez rebeliantów Huti, biorących udział w wojnie domowej w Jemenie, na lotnisko w mieście Abha. W wyniku ataku uszkodzony został również cywilny samolot - informuje saudyjska telewizja państwowa.

Ćwiczenia rosyjskich wojsk przy granicy z Afganistanem

Około 500 żołnierzy rosyjskiej piechoty zmotoryzowanej bierze udział w ćwiczeniach przy granicy z Afganistanem, w górach Tadżykistanu.

Talibowie w chińskiej telewizji: 7 cywilnych ofiar ataku USA

Rzecznik talibów poinformował, że w niedzielnym ataku amerykańskiego drona, którego celem był domniemany terrorysta-samobójca w Kabulu, były też ofiary cywilne. Zabihullah Mujahidtold na antenie chińskiej telewizji CGTN potępił USA za to, że Waszyngton nie poinformował talibów o planowanym ataku.

Afganistan: W kierunku lotniska w Kabulu wystrzelono rakiety

Nawet pięć rakiet zostało wystrzelonych w stronę lotniska w Kabulu, ale wszystkie zostały przechwycone przez amerykański system obrony przeciwrakietowe - poinformował przedstawiciela amerykańskiej administracji.