USA: Moskwa i Pjongjang szykują umowę. Broń dla Rosji, żywność dla Korei?

Rosja wysyła delegację do Korei Północnej, aby zaoferowała żywność w zamian za broń - powiedział rzecznik bezpieczeństwa narodowego USA John Kirby.

USA i kraje OBWE powołują się na mechanizm moskiewski wobec Rosji

Stany Zjednoczone i 44 inne kraje należące do OBWE powołały się na specjalny mechanizm w celu zbadania naruszeń praw człowieka przez Rosję podczas wojny na Ukrainie, szczególnie w odniesieniu do przymusowego przesiedlenia i deportacji dzieci.

Dania przyznaje, że ma zbyt słabą armię, by się obronić

Dania ma poważne braki w zdolnościach do obrony swojego terytorium - przyznał główny dowódca sil zbrojnych tego kraju.

Putin podpisał dekret. 147 tys. mężczyzn pójdzie do wojska

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o wiosennym poborze 147 tys. obywateli Rosji do służby wojskowej. Dokument został opublikowany.

USA zabiegają o dostęp konsularny do Gerschkovicha. Rosja: We właściwym czasie

W sprawie zatrzymania Evana Gerschkovicha Departament Stanu jest w bezpośrednim kontakcie z rządem Rosji - powiedziała sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre.

Broń jądrowa. Rosja jednak będzie informować USA o testach

Rosja będzie nadal informować USA z wyprzedzeniem o swoich testach rakietowych, pomimo zawieszenia traktatu o broni jądrowej START - zapowiedział wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow.

Ukraina chce odebrać deportowane dzieci na granicy Rosji z dowolnym krajem UE

- Jako przedstawiciel rządu oficjalnie wyrażam gotowość do przyjęcia wszystkich naszych sierot -przekazała minister ds. reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy Iryna Wereszczuk. Zaproponowała też mechanizm przekazania Ukrainie nielegalnie wywiezionych dzieci.

Ukraińska armia przyznaje: Rosjanie czynią postępy w rejonie Bachmutu

Rosyjskie wojska odniosły "pewne sukcesy" w walkach na wschodzie Ukrainy, w rejonie Bachmutu - przyznają przedstawiciele ukraińskiej armii dodając, że ukraińscy obrońcy miasta nadal utrzymują pozycje obronne.

Syryjskie media: Atak powietrzny Izraela na Damaszek. Są ranni

Syryjskie media państwowe podają, że w ataku powietrznym na Damaszek, jaki miał przeprowadzić Izrael z rejonu Wzgórz Golan, rannych zostało dwóch syryjskich żołnierzy.

Z żelaznym prętem do ukraińskich dzieci

Rosyjskie władze okupacyjne cały czas deportują ukraińskie dzieci w głąb Rosji. Mimo że właśnie za ten proceder wydano nakaz aresztowania prezydenta Putina.

Chorwacja rozważa przekazanie Ukrainie śmigłowców Mi-8

Chorwacki minister obrony Mario Banožić powiedział podczas niezapowiedzianej wizyty na Ukrainie w środę, że Zagrzeb rozważa obecnie dostarczenie Kijowowi śmigłowców Mi-8 i pomoc w rozminowywaniu.

CSIS: Miesięczne straty Rosji 35 razy większe niż w Afganistanie

Zgodnie z najnowszą oceną wywiadu USA, na Ukrainie zginęło lub zostało rannych ponad 220 tysięcy rosyjskich żołnierzy i najemników - powiedział brytyjski minister obrony Ben Wallace.

Putin przyznaje: Sankcje mogą negatywnie wpłynąć na gospodarkę Rosji

Prezydent Władimir Putin na spotkaniu z rządem powiedział, że "bezprawne restrykcje" w przyszłości mogą negatywnie wpłynąć na stan gospodarki Rosji.

NATO. Rzecznik węgierskiego rządu o "trzech żalach" Budapesztu do Szwecji

Rzecznik węgierskiego rządu Zoltán Kovács powiedział w środę, że istnieje "ogromna liczba problemów, które muszą zostać rozwiązane" zanim szwedzki wniosek o przystąpienie do NATO zostanie ratyfikowany.

Niemcy zobowiązują się do wielomiliardowej pomocy wojskowej dla Ukrainy

Niemcy zgodziły się udzielić Ukrainie miliardów euro nowej pomocy wojskowej w ciągu najbliższej dekady, aby wzmocnić walkę Kijowa z Rosją.

Zachodnie czołgi na Ukrainie. Reznikow podaje możliwy termin ofensywy

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow w rozmowie z estońską telewizją zasugerował, że ukraińska ofensywa z udziałem zachodnich czołgów może rozpocząć się w kwietniu lub maju.

Rosjanie uciekają w mistycyzm. Lawinowo rośnie popularność kursów

Internetowe kursy mistycyzmu odnotowały prawie 20-krotny wzrost popularności wśród obywateli Rosji, poinformował dziennik Wiedomosti, powołując się na dane dostarczone przez firmy telekomunikacyjne.

Walki o Bachmut i Awdijiwkę. Sprzeczne doniesienia z frontu

Rosjanie nie ustają w próbach zajęcia zniszczonych nieustannym ostrzałem miast w Donbasie, Bachmutu i Awdijiwki, ale nie czynią żadnych postępów - twierdzi strona ukraińska. Z kolei prorosyjscy separatyści z obwodu donieckiego twierdzą, że rosyjska armia posuwa się naprzód.