Hamas twierdzi, że najmłodszy zakładnik zginął w izraelskim nalocie

Hamas twierdzi, że 10-miesięczne dziecko, najmłodszy zakładnik porwany z Izraela do Gazy, zginęło w izraelskim ostrzale wraz ze swoją matką i starszym bratem.

ISW: Rosja chce ograniczyć prawa migrantów, aby zmusić ich do walki z Ukrainą

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało projekt ustawy, który stworzy w Rosji system „kontrolowanego pobytu” dla migrantów, którzy nie mają podstawy prawnej do pobytu w kraju.

Siódmy rosyjski generał zginął w Ukrainie

45-letni generał Władimir Zawadskij zginął na Chersońszczyźnie.

Amerykanin, odsiadujący wyrok w Rosji, zaatakowany w więzieniu

Paul Whelan, były żołnierz piechoty morskiej USA, odsiadujący w rosyjskiej kolonii karnej wyrok 16 lat więzienia za szpiegostwo, został zaatakowany przez jednego z więźniów - oświadczył jego brat.

Atak na Moskwę. Dron zestrzelony w pobliżu stolicy Rosji

Rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła bezzałogowego drona, który w środę zbliżał się się do Moskwy - poinformował burmistrz rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin.

Jak Ukraina i Rosja mobilizują żołnierzy

Kijów szuka pomysłu na skuteczną mobilizację. Putin dużymi pieniędzmi wabi rodaków na wojnę z Ukrainą.

Pogoda zatrzymała szturm Rosjan na Awdijiwkę

Złe warunki pogodowe spowolniły rosyjskie ataki na Awdijiwkę - strategicznie położoną miejscowość w obwodzie donieckim, która jest uważana za bramę do okupowanego od 2014 roku Doniecka.

USA nie spodziewają się pokoju na Ukrainie przed listopadem 2024 roku

Władimir Putin nie zawrze pokoju z Ukrainą przed poznaniem wyników wyborów prezydenckich w USA - uważa wysoki rangą przedstawiciel Departamentu Stanu USA.

Rosja ma kłopot z afrykańskim spadkiem po Grupie Wagnera

Kreml ma duże kłopoty w przejęciu afrykańskich interesów nieżyjącego Jewgienija Prigożyna.

Hamas zaprasza Elona Muska do odwiedzenia Strefy Gazy. Miliarder nie skorzysta

Wysoki rangą urzędnik Hamasu zaprosił amerykańskiego miliardera Elona Muska do odwiedzenia palestyńskiej Strefy Gazy, aby zobaczyć skalę zniszczeń do jakich doprowadziły bombardowania przeprowadzone przez Izrael. Miliarder odpowiedział, że to zbyt niebezpieczne.

USA i Niemcy sprzeciwiają się szybkiemu przystąpieniu Ukrainy do NATO

W środę NATO i Ukraina mają podpisać listę reform niezbędnych do przyszłego przystąpienia do NATO, pomimo podziałów w kwestii tego procesu i niechęci ze strony USA i Niemiec - informuje portal Euroactiv.

Zakładnik Hamasu Alex Dancyg z potwierdzonym obywatelstwem Polski

Sprawa drugiego, obok izraelskiego, obywatelstwa uprowadzonego 7 października Alexa Dancyga się wyjaśniła. Jego polskie obywatelstwo zostało już oficjalnie potwierdzone - usłyszała „Rzeczpospolita” w Kancelarii Prezydenta.

Żona Kyryło Budanowa, szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego została otruta

Żona szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego została otruta metalami ciężkimi i jest leczona w szpitalu - poinformował agencję Reutera rzecznik ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR).

Rosja chce mieć taką samą broń, jak Ukraina

Do końca roku rosyjska Flota Czarnomorska dostanie 10 dronów morskich, ale tylko do testowania

Znamy nazwisko polskiej zakładniczki uwolnionej przez Hamas

Polka uwolniona w piątek przez Hamas to 77-letnia Hanna Katzir - dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Wcześniej inna terrorystyczna organizacja palestyńska podawała, że Hanna Katzir zmarła w niewoli.

Zawieszenie broni między Izraelem a Hamasem potrwa dwa dni dłużej

Obowiązujące od piątku zawieszenie broni między Izraelem a Hamasem, które miało trwać do ranka, 28 listopada, zostało przedłużone o dwa dni.

Szturm na Awdijiwkę: Rosjanie nacierają z wszystkich stron

Rosyjska armia zintensyfikowała działania ofensywne w rejonie Awdijiwki - strategicznie położonego miasta, które uważa się za bramę do okupowanego od 2014 roku Doniecka.

W Ramallah o złym Hamasie tylko szeptem

W tej wojnie każdy myśli o swoich ofiarach, Palestyńczycy tylko o swoich.