USA chcą sprzedać Finlandii broń precyzyjnego rażenia

Administracja prezydenta Joe Bidena zatwierdziła potencjalną sprzedaż broni o wartości 323 mln USD Finlandii, która graniczy z Rosją.

ONZ: Sytuacja humanitarna na południu Ukrainy jest krytyczna

Organizacja Narodów Zjednoczonych ocenia, że sytuacja w Mikołajowie i Chersoniu na południu Ukrainy pozostaje krytyczna” . Prawie ćwierć miliona ludzi tylko w samym Mikołajowie boryka się z brakiem ciepła, wody i prądu.

Rosja wysłała na Białoruś 15 systemów przeciwlotniczych

Federacja Rosyjska wysłała do Republiki Białorusi duży konwój sprzętu wojskowego, który obejmował co najmniej 15 systemów przeciwlotniczych Tor-M2 i 10 jednostek sprzętu inżynieryjnego.

Rosjanie otaczają Bachmut? Ukraina zaprzecza

Ukraina odrzuca zapewnienia Rosji, że ​​strategiczne miasto Bachmut jest otoczone.

Zełenska: Rosjanie systematycznie i otwarcie stosują przemoc seksualną

Rosyjscy żołnierze muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za gwałcenie ukraińskich kobiet i popełnianie innych aktów przemocy seksualnej podczas wojny Rosji w Ukrainie – powiedziała Ołena Zełenska na międzynarodowej konferencji na temat zapobiegania przemocy seksualnej w konfliktach.

Szef NATO ostrzega przed kolejnymi zmasowanymi atakami Rosji

NATO powinno wzmocnić wsparcie dla Ukrainy, aby nie dać Putinowi szansy na rzucenie jej zimą na kolana - powiedział w rozmowie z dziennikiem "Die Welt" szef sojuszu Jens Stoltenberg.

Rosja jednostronnie przekłada rozmowy z USA o redukcji zbrojeń

Załamały się konsultacje między Rosją a Stanami Zjednoczonymi w sprawie strategicznej broni ofensywnej - donosi rosyjski "Kommiersant"

Ukraina odzyska Donbas i Krym? Operacja byłaby krwawa i trudna do zrealizowania

Ukraińskie władze od dawna deklarują, że ostatecznym celem jest odzyskanie terytorium, które Rosjanie anektowali przed 24 lutego. Jednocześnie mają świadomość, że odzyskanie Donbasu i Krymu z wielu powodów nie będzie łatwe - analizuje "The Economist".

Nieoficjalnie: Turcja dokona inwazji na północną Syrię. "To nieuniknione"

Turecka armia potrzebuje zaledwie kilku dni, by osiągnąć gotowość do inwazji lądowej na północną Syrię. Decyzja w tej sprawie może zostać podjęta już w poniedziałek, w czasie posiedzenia tureckiego rządu - podaje Reuters, powołując się na słowa przedstawiciela tureckich władz.

Kreml: Z zadowoleniem przyjmujemy ofertę Watykanu. Stanowisko Ukrainy wyklucza negocjacje

Kreml poinformował, że z uznaniem przyjął propozycją Watykany dotyczącą stworzenia platformy negocjacyjnej dla rozwiązania konfliktu na Ukrainie, ale stanowisko Kijowa to uniemożliwia.

Kreml: Nie wycofamy się z Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla oświadczył, że Rosja nie przygotowuje się do wycofania swoich wojsk z Enerhodaru i Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej.

Dlaczego od września rozbiło się tak wiele rosyjskich samolotów?

Co najmniej sześć rosyjskich samolotów wojskowych rozbiło się od września z powodu, jak się wydaje, wewnętrznych usterek. Na sytuację w siłach powietrznych wpływ mają także sankcje gospodarcze nałożone na Moskwę.

Boeing proponuje dostarczenie Ukrainie pocisków o zasięgu 150 km

Pentagon rozważa propozycję Boeinga, aby dostarczyć Ukrainie tanie, małe, precyzyjne bomby montowane na dostępnych rakietach, co pozwoliłoby ukraińskiej armii uderzać cele daleko za rosyjskimi liniami.

Rosjanie od lutego zniszczyli 32 tys. obiekty cywilne na Ukrainie

Od lutego Rosjanie zniszczyli na Ukrainie około 32 tys. celów cywilnych i ponad 700 obiektów infrastruktury krytycznej - powiedział wiceszef MSW Ukrainy Jewhenij Jenin.

Lider rządzącej SPD wzywa przemysł zbrojeniowy do zwiększenia produkcji

W związku z brakiem sprzętu dla Bundeswehry lider SPD Lars Klingbeil wezwał niemiecki przemysł zbrojeniowy do szybkiego zwiększenia mocy produkcyjnych.

Dyplomatka z USA: Dyrektor CIA nie rozmawiał z Rosjanami o pokoju na Ukrainie

Rosja i USA są w stanie zarządzać ryzykiem nuklearnym na poziomie agencji wywiadu - powiedziała amerykańska charge d'affaires ambasady USA w Moskwie, Elizabeth Rood, w rozmowie z agencją RIA.

Ukrainie nadal brakuje prądu. W Chersoniu nie ma go 83 proc. odbiorców

Ukrenergo, ukraiński operator sieci energetycznej poinformował na swoim kanale w serwisie Telegram, że poziom deficytu w dostawach prądu na Ukrainie wynosi obecnie ok. 20 proc.

"WSJ": Pomoc wojskowa USA dla Ukrainy opóźnia dostawy broni dla Tajwanu

Przedstawiciele administracji i Kongresu USA wyrażają obawy, że pomoc wojskowa udzielana przez Stany Zjednoczone Ukrainie prowadzi do opóźnienia dostaw broni na Tajwan - pisze "Wall Street Journal".