Rosja potwierdziła sukces ukraińskiego wojska. Wydano nakaz aresztowania

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej potwierdził, że ukraińskie siły powietrzne nad Morzem Azowskim zestrzeliły w lutym rosyjski samolot wczesnego ostrzegania i kontroli A-50, zabijając dziesięciu członków załogi.

Iran przyspiesza program atomowy. Blef ajatollahów czy realna groźba

Wykorzystując stan wojny na Bliskim Wschodzie, Teheran zwiększa arsenał wzbogaconego uranu koniecznego do konstrukcji ładunku nuklearnego.

Zgrzyt między premierem Beniaminem Netanjahu a izraelską armią

Premier Izraela, Beniamin Netanjahu, skrytykował ogłoszony przez izraelską armię plan organizowania w ciągu dnia przerw w działaniach zbrojnych, by umożliwić dostarczenie pomocy humanitarnej dla mieszkańców Strefy Gazy.

NATO ma zwiększyć liczbę głowic atomowych w gotowości bojowej. Sygnał dla Rosji i Chin

W NATO trwają rozmowy na temat rozmieszczenia większej liczby pocisków uzbrojonych w głowice atomowe w związku z zagrożeniem płynącym ze strony Rosji i Chin - mówi sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, cytowany przez "The Telegraph".

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 844

Od ponad dwóch lat Ukraina broni się przed rosyjską agresją. W Szwajcarii trwa szczyt pokojowy, w którym bierze udział 101 państw i organizacji - jest m.in. prezydent Wołodymyr Zełenski.

Nie widać końca wojny w Ukrainie. Konferencja pokojowa nie przyniosła przełomu

Konferencja pokojowa w kurorcie Burgenstock miała zarysować plan zakończenia działań zbrojnych. Ale jedynie uwidoczniła, jak bardzo do tego daleko.

Trump grozi wstrzymaniem pomocy dla Ukrainy po wygraniu wyborów

Były prezydent USA Donald Trump skrytykował skalę amerykańskiego wsparcia dla Ukrainy i powiedział, że jeśli zostanie ponownie wybrany w listopadzie w wyborach prezydenckich, natychmiast "ureguluje tę kwestię".

Izraelskie wojsko zarządza "przerwę taktyczną". Chodzi o pomoc dla Strefy Gazy

Izraelskie wojsko ogłosiło w niedzielę "przerwę taktyczną", która ma na celu wstrzymanie ofensywy naziemnej, aby umożliwić zwiększenie dostaw pomocy humanitarnej do Strefy Gazy.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 843

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W sobotę w Bürgenstock w Szwajcarii rozpoczęła się konferencja dotycząca sprawy pokoju na Ukrainie. Uczestnicy sesji podkreślali znaczenie Karty Narodów Zjednoczonych.

Kanclerz Niemiec odpowiedział na propozycję Putina w sprawie Ukrainy

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz uważa, że proponowane przez Władimira Putina rozwiązanie, które ma doprowadzić do zawieszenia broni na Ukrainie jest niepoważne. Jego zdaniem Putin ma na celu odwrócenie uwagi świata od rozpoczynającego się w Szwajcarii szczytu pokojowego.

Andrzej Duda: Skoro Putin chce, by Rosjanie masowo ginęli, to należy to spełnić

- Rosyjski imperializm nie może zostać zaspokojony. Jego pazerność, jego brutalna żarłoczność nie może zostać zaspokojona terytoriami Ukrainy. Rosyjski imperializm musi zostać skarcony. Temu smokowi musi zostać łeb obcięty - powiedział przed wylotem do Szwajcarii prezydent Andrzej Duda.

Ilu rosyjskich żołnierzy bierze udział w inwazji na Ukrainę? Putin podał konkretną liczbę

Rosyjski przywódca Władimir Putin spotkał się z uczestnikami programu „Czas bohaterów”, przeznaczonego dla żołnierzy, którzy wrócili z wojny z Ukrainą. W czasie wydarzenia tłumaczył m.in., dlaczego Rosja prowadzi ofensywę o obwodzie charkowskim.

Wojna w Strefie Gazy. Losu porwanych z Izraela zakładników nie zna nawet Hamas

Osama Hamdan, rzecznik Hamasu i członek biura politycznego, powiedział w rozmowie z CNN, że „nikt nie ma pojęcia”, ilu zakładników uprowadzonych podczas ataku na Izrael 7 października jeszcze żyje.

Władimir Putin: Świat jest bliski punktu, z którego nie ma odwrotu

Władimir Putin mówił w rosyjskim MSZ, że przez "samolubny i arogancki" Zachód doszliśmy do "groźnego stanu wydarzeń".

Sąsiad Polski przywraca pobór. Młodzi spędzą w armii nawet 9 miesięcy

Litwa reformuje pobór do wojska. Już niedługo do służby w okresie od trzech do dziewięciu miesięcy w armii będą zobowiązani młodzi Litwini między 18 a 22 rokiem życia.

Miedwiediew nawołuje do "wyzwolenia Ukrainy z okowów Zachodu" i cytuje papieża

Ukraina całkowicie utraciła niezależność polityczną, a "specjalna operacja" pomoże wyzwolić ją z neokolonialnych okowów Zachodu - oświadczył Dmitrij Miedwiediew, wiceszef Rady Bezpieczeństwa Rosji w artykule na łamach "Rossijskoj Gaziety"

Rosja znów szantażuje NATO bronią atomową. Zwykły blef czy realna groźba?

Rosyjska armia niespodziewanie rozszerzyła swoje ćwiczenia z taktyczną bronią jądrową na rejony graniczące z państwami NATO. Sojusz zastanawia się, co robić.

Rakiety trafiły statek z polską załogą w Zatoce Adeńskiej

Ukraiński statek z polską załogą, M/V Verbena, został trafiony na wodach Zatoki Adeńskiej przez dwa pociski przeciwokrętowe wystrzelone przez rebeliantów Huti - wynika z komunikatu amerykańskiego Dowództwa Centralnego (CENTCOM).