Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 226

24 lutego Rosja dokonała pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski informuje o wyzwoleniu w październiku ponad 500 kilometrów kwadratowych terytorium w obwodzie chersońskim.

Kadyrow zapowiada wysłanie na wojnę 70 tys. dodatkowych bojowników

W trakcie zgromadzenia sił bezpieczeństwa Czeczeńskiej Republiki deklarowaliśmy gotowość do bicia satanistów i ich sługusów w dowolnym miejscu na świecie - mówił Ramzan Kadyrow.

Rosja przerzuca irańskie drony na Białoruś

Irańskie drony kamikaze „Szahed-136” prawdopodobnie zostały dostarczone na terytorium Białorusi w celu przeprowadzenia uderzeń na zachodnie regiony Ukrainy – informuje Regionalna Dyrekcja Wojsk Obrony Terytorialnej „Zachód”

Rosja. Pisarz, raper i działaczki praw kobiet na liście zagranicznych agentów

Rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości dodało w piątek antywojennego rapera Oxxxymirona, antywojennego pisarza i dziennikarza Dmitrija Głuchowskiego oraz działaczkę na rzecz praw kobiet Alenę Popową do swojego rejestru „zagranicznych agentów”.

Na wyzwolonych terenach znaleziono ponad pół tysiąca ciał cywilów

Według ukraińskiej policji na terytorium północno-wschodniej Ukrainy, które niedawno odebrano siłom rosyjskim, odkryto ciała ponad 500 cywilów.

"FT": Ukraińscy żołnierze zgłaszają awarie Starlinków. "Utrudnienia w ofensywie"

Awarie systemu Starlink wystąpiły, gdy żołnierze weszli na terytoria wyzwolone spod okupacji Rosji. Szczególnie dotkliwe były na południu, w rejonach Chersonia i Zaporoża, ale wystąpiły również wzdłuż linii frontu we wschodnim Charkowie, Doniecku i Ługańsku.

Były dowódca: Najemnicy z Grupy Wagnera coraz bardziej niezadowoleni z Kremla

W szeregach Grupy Wagnera rośnie niezadowolenie ze sposobu prowadzenia przez Kreml działań wojennych na Ukrainie - powiedział CNN były dowódca Grupy Wagnera Marat Gabidullin.

"Spiegel”: Rząd Niemiec wydał wizę rosyjskiemu szpiegowi

Tuż po ataku Rosji na Ukrainę rząd Niemiec wydalił z kraju 40 domniemanych szpiegów rosyjskich. Odtąd obowiązuje zasada niewpuszczania agentów Kremla - pisze „Spiegel Online”. W jednym wypadku prawie się to nie udało.

Amerykański wywiad: Za plecami Putina na Kremlu narasta krytyka

Amerykański wywiad ustalił, że osoba z najbliższego otoczenia Władimira Putina otwarcie skrytykowała jego sposób prowadzenia wojny z Ukrainą - pisze "The Washington Post".

Podolak i Melnyk krytykują decyzję Komitetu Noblowskiego

Doradca szefa kancelarii prezydenta Zełenskiego Mychajło Podolak i kończący misję w Niemczech ambasador Ukrainy Andrij Melnyk skrytykowali decyzję Komitetu, który przyznał Pokojową Nagrodę Nobla Białorusinowi oraz rosyjskiemu Memoriałowi i ukraińskiemu Centrum Wolności Obywatelskich.

Petersburg odwołuje świętowanie Nowego Roku. Pieniądze dla zmobilizowanych

Mer Sankt Petersburga i władze miasta podjęły decyzję o odwołaniu wcześniej zaplanowanych świątecznych imprez noworocznych, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na zakup sprzętu i wyposażenia dla zmobilizowanych.

Miasto z Zaporoską Elektrownią Jądrową znów pod rosyjskim ostrzałem

Enerhodar, w którym znajduje się Zaporoska Elektrownia Jądrowa, jest znów ostrzeliwany przez siły rosyjskie - poinformował ukraiński Energoatom.

Iran zapewnia: Teheran nie wysłał i nie wyśle żadnej broni do Rosji

Teheran „nigdy nie wysłał i nigdy nie wyśle” żadnej broni do Rosji w celu użycia jej w wojnie z Ukrainą - donosi Tashim News Agency, cytując irańskiego ministra spraw zagranicznych Hosseina Amira Abdollahijana.

Ukraińskie wojsko: Rosjanie ponieśli w czwartek znaczne straty

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że w czwartek wojska rosyjskie poniosły na terenie Ukrainy znaczne straty.

Kim Dzong Un złożył życzenia urodzinowe Putinowi

Północnokoreańskie media informują, że przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un, złożył życzenia urodzinowe prezydentowi Rosji, Władimirowi Putinowi.

Think tank z USA: Drony-kamikadze z Iranu to nie HIMARS-y

Wykorzystanie przez Rosję irańskich dronów nie przynosi takich korzyści, jakie Ukrainie przynosi wykorzystanie dostarczanych przez USA wyrzutni rakiet HIMARS i prawdopodobnie nie wpłynie znacząco na przebieg działań wojennych - ocenia w najnowszej analizie Instytut Studiów nad Wojną (ISW), amerykański think tank.

Grupa Wagnera zakłada własny kanał w serwisie Telegram

Grupa Wagnera, sfinansowana przez oligarchę Jewgienija Prigożina prywatna organizacja wojskowa, założyła swój własny kanał w serwisie Telegram - zauważa w analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).

Władze okupacyjne obwodu chersońskiego krytykują "generałów i ministrów" w Moskwie

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, w swoim wieczornym wystąpieniu poinformował o ukraińskich zdobyczach terytorialnych w obwodzie chersońskim i zapowiedział, że w przyszłości będzie informował o wyzwalaniu obwodu zaporoskiego, a także Krymu.