Tusk: Pieniądze z KPO zablokowane przez upór rządu. To jest zbrodnia

Od wielu, wielu miesięcy, zamiast dostawać pieniądze z Europy, to Polska płaci jakieś idiotyczne kary - mówił na konferencji prasowej w województwie lubuskim Donald Tusk, przewodniczący PO.

Ujazdowski o zmianach w SN: Przemalowanie fasady, kontrola nad sądami trwa

Przy tym podejściu, które oznacza: "przemalujemy fasadę, ale kontrola polityczna nad sądownictwem zostanie", uważam, że tego sporu się nie da rozwiązać - mówił w rozmowie z Michałem Kolanką senator Koalicji Polskiej-PSL Kazimierz Michał Ujazdowski z partii Centrum dla Polski, pytany o projekt ustawy reformującej Sąd Najwyższy w kształcie, w którym chce przyjąć go PiS.

Kukiz: Reforma sądownictwa będzie trwać co najmniej dekadę

Troszkę inaczej podchodzę do reformy sądownictwa: ono bezwarunkowo wymaga reformy, ale jestem zwolennikiem koncepcji reformy oddolnej sądownictwa, nie rozpoczynania tej pracy od góry - mówił w rozmowie z TVP lider Kukiz'15, Paweł Kukiz.

Inflacja w Polsce. Karczewski: Masło wcale nie jest aż takie drogie

- Widzę bardzo duży ruch w sklepach. Myślę, że ludzie sprawdzają ceny i kupują w sklepach te produkty, które są tańsze i szukają w innych sklepach innych produktów w niższej cenie - powiedział senator PiS Stanisław Karczewski, komentując wzrost inflacji w Polsce. W radiowej Jedynce polityk przyznał też, że wzrosła liczba osób, które straciły zdolność kredytową.

Senator PiS: Mamy szczęście - mamy wspaniałego lidera, Kaczyńskiego

- Przyjmujemy ustawę, którą skierował do parlamentu prezydent - powiedział były wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, odnosząc się w Polskim Radiu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Dodał, że "nie ma mowy o wcześniejszych wyborach" i że przedterminowego głosowania nie chce ani lider PO Donald Tusk, ani PiS.

Belka: Czternasta emerytura? Rząd przyznał już emerytom olbrzymie przywileje

Walka z inflacją najbardziej będzie boleć ludzi biednych - mówił w rozmowie z TVN24 były premier, europoseł Marek Belka.

Michał Szułdrzyński: Zajmowanie się wyborcami albo sobą

Nasz system wyborczy plus kilka ugrupowań politycznych na jednej liście to prosty przepis na długie targi, waśnie i nieporozumienia.

Campus reaktywacja. Pomysł ma być inny, bardziej zaskakujący

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chce, by opozycja grała na wielu fortepianach. Coraz wyraźniej widoczna jest walka o młody elektorat.

Artur Bartkiewicz: Kaczyński i kot Schrödingera

Narracja o słabości PiS jest także siłą tego ugrupowania.

Buława w plecaku Trzaskowskiego. „Czeka na swój czas”

„Rafał Trzaskowski planuje swoją polityczną przyszłość długoterminowo. Przywództwo w PO jest bowiem w tej chwili zabetonowane. Ale za kilka lat, właśnie dzięki Campus Polska, może się okazać, że to prezydent Warszawy ma największą siłę w tej partii” – mówi Michał Kolanko, dziennikarz polityczny „Rzeczpospolitej”.

Siemoniak: Minister Schreiber? W gruncie rzeczy nie wiem, czym się zajmuje

- Są tacy PiS-owscy ministrowie, którzy niewiele wiedzą, niewiele umieją, swoją rację istnienia w polityce budują na tym, że trzeba atakować Platformę, Donalda Tuska - powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, komentując wypowiedzi Łukasza Schreibera, szefa stałego komitetu Rady Ministrów.

Chwedoruk: W Polsce konflikt centrum i peryferiów, jak w Ameryce Łacińskiej

Dopiero gruntowna wymiana demograficzna i całkowite zdominowanie elektoratu przez osoby urodzone po roku 1989, które były socjalizowane politycznie już w nowej rzeczywistości politycznej, będzie mogło zmienić ten podział - mówił o podziałach w polskim społeczeństwie prof. Rafał Chwedoruk, politolog, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.

Jest porozumienie PiS z KE, nie ma z Solidarną Polską? "Czasem też tak bywa"

Nie będę tego komentował - mówił w rozmowie z RMF FM Łukasz Schreiber, szef stałego Komitetu Rady Ministrów, pytany o działania polityczne jego żony, Marianny Schreiber, która zakłada opozycyjną partię polityczną "Mam dość 2023", która miałaby wystartować w kolejnych wyborach paramentarnych.

Czy Polska wydali ambasadora Rosji? "Decyzje mogą zapaść w ciągu dni, tygodni"

Stan stosunków polsko-rosyjskich dzisiaj jest, mówiąc delikatnie, trudny - mówił w TVN24 wiceszef MSZ, Marcin Przydacz.

Grupa posłów PiS nie wyklucza zmiany barw. „Głosujemy i nie debatujemy, czy to jest słuszne, czy nie”

- Na ostatnim klubie było jasno powiedziane, że ten kto ciężko, lojalnie pracuje jako poseł, nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o swoją przyszłość na listach - powiedział w rozmowie z Interią wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Według portalu w szeregach PiS rośnie niepokój przed kolejnymi wyborami.

Mija rok od zgody na Fundusz Odbudowy. „Brak KPO czyni z koalicji PiS i Solidarnej Polski najdroższą w historii”

„Spór Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską wokół losów Izby Dyscyplinarnej czyni z koalicji rządzącej chyba najdroższą w historii. Przez nich bowiem, do dziś nie otrzymaliśmy środków z europejskiego Funduszu Odbudowy. Ale wiele wskazuje na to, że polski KPO zostanie zaakceptowany przez KE, bo między koalicjantami dojdzie do jakiegoś – zagmatwanego – porozumienia” – mówi Zuzanna Dąbrowska, redaktorka „Rzeczpospolitej”.

Wieczorek: Zmiana ordynacji na rok przed wyborami to niszczenie demokracji

Nie chciałbym, żeby w Polsce były drugie Węgry, czyli żeby doszło do zmiany ordynacji wyborczej, tylko po to, żeby rządzący mogli wygrywać wybory - podkreślił Dariusz Wieczorek, sekretarz klubu Nowej Lewicy w Sejmie, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Adam Bielan: Nadal wiele państw chce robić interesy z Putinem

- Szósty pakiet sankcji nie jest jakoś szczególnie drastyczny dla Rosji. - Gdyby te sankcje wprowadzono przed 24 lutego, to być może Putin by się zawahał, bo zobaczyłby, że UE i świat Zachodu nie żartują - uważa europoseł Adam Bielan.