Grzegorz Braun bez immunitetu. Sejm zdecydował

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun stracił immunitet. Z wnioskiem o jego uchylenie wystąpił Komendant Główny Policji, gdy Braun odmówił przyjęcia mandatu za wykroczenie drogowe.

Sejm za przełożeniem wyborów samorządowych. Kukiz głosuje z PiS

231 głosami "za" przy 209 głosach "przeciw" Sejm przyjął ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 roku.

Raport Fundacji Otwarty Dialog o prokuraturze pod rządami Zjednoczonej Prawicy

Fundacja Otwarty Dialog przygotowała raport, w którym przytacza przykłady i dowody na bezprecedensowe upolitycznienie prokuratury od chwili przejęcia władzy w Polsce przez Zjednoczoną Prawicę w 2015 roku.

Kontrowersyjny wpis o wycieku z Nord Stream zniknął z konta Sikorskiego

Na profilu Radosława Sikorskiego na Twitterze nie ma już wpisu "Thank you, USA" (Dziękujemy, USA). Słowa europosła, które odnosiły się do wycieku z gazociągu Nord Stream, wywołały burzę.

Wpis Sikorskiego o Nord Stream. Budka: Głupi, ale nie będzie partyjnych konsekwencji

- Jak ktoś głupio pisze, to musi później ponosić tego konsekwencje. Nie, nie będzie partyjnych konsekwencji, bo za tweety nie karzemy - powiedział szef klubu KO Borys Budka, pytany w Radiu Plus o głośny wpis Radosława Sikorskiego w sprawie uszkodzenia gazociągów Nord Stream.

Wieczorek: Działania rządu ws. cen energii są spóźnione, ceny nie spadną

Firmy handlujące energią już zakontraktowały dostawy energii na rok 2023 r. i po takiej cenie na jaką się umówiły będą musiały ją sprzedawać - podkreślił Dariusz Wieczorek, poseł Nowej Lewicy, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, odnosząc się do projektów PiS-u mających na celu obniżenie cen energii elektrycznej.

Janusz Korwin-Mikke odchodzi ze stanowiska prezesa partii KORWiN

Dotychczasowy szef partii KORWiN ustąpi za stanowiska prezesa partii, na czele której ma stanąć Sławomir Mentzen - dowiaduje się „Rzeczpospolita”.

Wiceszef MSWiA zapowiada dystrybucję jodku potasu w Polsce

Kierując się bezpieczeństwem obywateli, a z drugiej strony standardowymi, rutynowymi procedurami wynikającymi z zasad ochrony ludności i zarządzania kryzysowego, podjęliśmy decyzję o dystrybucji tabletek z jodkiem potasu - poinformował na antenie TVP wiceszef MSWiA, Błażej Poboży.

Sondaż: Polacy najbardziej ufają Trzaskowskiemu, najbardziej nie ufają Ziobrze

Spośród polskich polityków największym zaufaniem cieszy się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, największą nieufność wzbudza minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

Kukiz przestaje głosować z PiS-em. Podał warunek wznowienia współpracy

Od października Paweł Kukiz nie będzie głosował wspólnie z PiS do czasu uchwalenia projektu o sędziach pokoju. - Taka była umowa - powiedział lider Kukiz'15 w Radiu Zet.

Wicepremier: Rekonstrukcja rządu? Zajmuję się problemami. Np. produkcją jabłek

- My nie zajmujemy się stołkami - mówił w rozmowie z RMF FM wicepremier, minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk pytany o spory w rządzie.

Wpis Sikorskiego o wycieku z Nord Stream. Horała: Katastrofalna głupota

- Trzeba się poważnie zastanowić, czy można być aż tak głupim z takim doświadczeniem życiowym, pełniąc takie funkcje, żeby takie tweety pisać - powiedział wiceminister funduszy Marcin Horała, komentując w Polskim Radiu wpis europosła PO Radosława Sikorskiego o wycieku z gazociągu Nord Stream.

Tusk, Trzaskowski, Hołownia i Kwaśniewski. Polacy wskazują liderów opozycji

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski z PO uzyskują najwięcej wskazań w sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", w którym ankietowanych spytano o to kto może zostać liderem opozycji.

Premier Morawiecki na razie nie straci stanowiska

PiS w szybkim tempie forsuje w parlamencie projekt wydłużający kadencję samorządów do wiosny 2024 r. Możliwy jest też koniec politycznego przesilenia.

Sondaż: 82 proc. Polaków obawia się, że UE potraktuje Polskę jak Węgry

Zdecydowana większość badanych przez IBRiS obawia się, że Unia Europejska może zmniejszyć fundusze wypłacane Polsce.

PO i PiS to partie starego świata

Będziemy współpracować na opozycji i wspólnie stworzymy stabilny rząd – deklaruje Szymon Hołownia, Polska 2050.

Polska i Niemcy z osobnymi raportami na temat katastrofy w Odrze

Mimo że to wspólna rzeka, rządy po obu stronach Odry osobno przedstawią wyniki badań w sprawie masowej śmierci ryb. Według informacji DW nie wiedzą też na razie, jakie są konkluzje po drugiej stronie granicy.

Na horyzoncie koniec przesilenia w PiS

Nie zmienia się polityczny plan PiS dotyczący końca tygodnia: w czwartek po zakończeniu posiedzenia Sejmu odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu, w piątek możliwe jest spotkanie ścisłych władz partii.