Szymon Hołownia: Trzeba obniżyć wiek wyborczy w Polsce do 16. roku życia

Na spotkaniu z uczniami w liceum w Krakowie marszałek Sejmu Szymon Hołownia (Polska 2050) opowiedział się za obniżeniem wieku wyborczego w Polsce tak, by głosować można było od 16. roku życia. - To będzie sprawiedliwe w starzejącym się społeczeństwie - przekonywał.

Media nieoficjalnie: "Twarz" telewizji publicznej odchodzi

Szefowa "Wiadomości" i jedna z głównych postaci telewizji publicznej Danuta Holecka podpisała już dokumenty dotyczące swojego odejścia z TVP. Holecka na rewelacje NaTemat odpowiada "bzdura", ale komentować nie chce.

Szymon Hołownia: W piątek nagram pierwszy odcinek podcastu

- Nie tylko prowadzę obrady, nie tylko zajmuję się różnymi rzeczami politycznymi, ale jutro, mam nadzieję, nagram pierwszy odcinek podcastu, który zapowiadałem - oświadczył Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, w czasie spotkania z uczniami liceum w Krakowie.

PiS ma plan jak zdominować komisje śledcze w obecnym Sejmie

Nawet połowę składów wszystkich komisji śledczych chce obsadzić PiS.

Lech Wałęsa oskarżony o fałszywe zeznania

Były prezydent twierdził, że podpisy na zobowiązaniu do współpracy z SB oraz pokwitowaniach odbioru pieniędzy, które w 2016 r. znaleziono w domu gen. Czesława Kiszczaka, nie należą do niego. Prokuratura uważa, że kłamał.

Szczerba: Kaczyński powinien być wezwany przed każdą z komisji śledczych

- Partia PiS uznała się za państwo, za komisję wyborczą, uznała, że funkcjonuje poza prawem i dzisiaj to wszystko trzeba wyjaśnić - powiedział w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem poseł KO Michał Szczerba.

Władimir Putin odpowie na pytania Rosjan po raz pierwszy od wybuchu wojny

Prezydent Rosji, Władimir Putin, podsumuje 14 grudnia 2023 rok w czasie programu "Linia Bezpośrednia" połączonego z wielką konferencją prasową - poinformował rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

Nałęcz: Komisje śledcze pokażą wyborcom PiS, że wierzyli nie w Boga lecz w bałwana

- Wymiar sprawiedliwości ukarał tylko Lwa Rywina, natomiast Polacy ukarali SLD - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem prof. Tomasz Nałęcz, historyk, były wicemarszałek Sejmu i były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, pytany o to czy warto powoływać komisje śledcze.

Jacek Nizinkiewicz: Dlaczego Sławomir Mentzen atakuje PiS i czy przez to Konfederacja się odbuduje

Lider Konfederacji z przytupem zadebiutował z mównicy Sejmowej. Oskarżył PiS o inwigilację Pegasusem politycznych oponentów. Pojawia się jednak pytanie, dlaczego Mentzen nie był taki stanowczy, gdy partia Jarosława Kaczyńskiego rządziła?

Poseł KO: Na Ukrainie powstawały firmy na kilka godzin, by handlować zbożem z polskimi

My analizujemy wszystkie 530 firm, które zarobiły na handlu ukraińskim zbożem - mówił w rozmowie z TVN24 poseł KO, Dariusz Joński.

Protest na granicy. Poseł PiS: Dokumenty korzystne dla Ukrainy przepychane na siłę

To decyzja UE zdecydowała zupełne otwarcie unijnych rynków dla Ukrainy, bez analizy skutków dla krajów przyfrontowych - mówił w rozmowie z RMF FM były wiceszef MSZ, były minister w Kancelarii Prezydenta, Marcin Przydacz.

W Polsce pojawiła się Partia PRL. Chce łowić sympatyków dawnego systemu

Oficjalnie powstała partia, która jak żadna inna nawiązuje do Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Nawet swoją nazwą.

Czego nie będzie mogła ujawnić komisja śledcza ws. Pegasusa?

Posłowie nie mogą ujawniać ani materiałów z kontroli operacyjnych ani tego, kogo podsłuchiwano i dlaczego – prawo blokuje komisję śledczą w sprawie Pegasusa.

Samorządowcy przygotowali postulaty i szykują się na polityczne rozmowy

Jeszcze przed zaprzysiężeniem rządu Donalda Tuska środowiska samorządowe planują rozmowy z liderami nowej koalicji. W tle rusza pre-kampania samorządowa.

Sejm przyjął ustawę o finansowaniu z budżetu metody in vitro. Część posłów PiS "za"

Posłowie Sejmu X kadencji zdecydowali większością głosów, że procedura zapłodnienia metodą in vitro będzie finansowana z budżetu państwa. Był to pierwszy obywatelski projekt ustawy uchwalony przez ten Sejm.

Lech Wałęsa: Niech Ziobro mi zapłaci, nie Polska

Rządy PiS zrujnowały nasz kraj moralnie. Kaczyński powinien zostać osądzony – uważa Lech Wałęsa, były prezydent RP.

Sąd: Premier Morawiecki nie złamał prawa w sprawie wyborów kopertowych

Premier Morawiecki i urzędnicy nie złamali prawa. Za ewentualne uchybienia dotyczące wyborów kopertowych winni ponosić odpowiedzialność polityczną, nie karną – ocenił sąd.

Sejm odwołał wszystkich członków komisji lex Tusk

Po burzliwej dyskusji posłowie odwołali dotychczasowy skład państwowej komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022.