Tusk komentuje zapowiedź komisji. "Jeszcze coś ukradną, jeszcze będą kąsać"

Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedzieli zwołanie komisji, która oceniłaby politykę energetyczną rządu PO-PSL.

Ks. Isakowicz-Zaleski: Polski episkopat jest winny tuszowania pedofili

Strategia Kościoła polega na tym, żeby milczeć, aż sprawa ucichnie - podkreślił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, komentując reakcję Kościoła Katolickiego na doniesienia o czynach pedofilskich księży.

Kaczyński: Nie ma gwarancji, że Niemcy strzelaliby do rosyjskich rakiet

- Rakiety stojące tutaj dla ozdoby to jest wyjście, które być może ma zalety estetyczne. Militarnych i politycznych nie ma - powiedział o niemieckich patriotach w Polsce prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński o Jakim: Nie zajmuję się studiowaniem jego wystąpień

- Pan premier mnie nie wprowadza w błąd i to jest wszystko - mówił na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński, prezes PiS, pytany o wypowiedź europosła PiS, Patryka Jakiego, który w Radiu Zet przekonywał, że premier wprowadza Kaczyńskiego w błąd.

PiS chce komisji ds. polityki energetycznej rządu PO

Prezes PiS zapowiedział projekt ustawy dotyczący powołania komisji, która zbadała politykę energetyczną prowadzoną przez rząd w latach 2007 – 2015.

Wiceszef MON: Ukraińcy mogą nauczyć się obsługi Patriotów w krótkim czasie

Zdaniem wiceszefa MON Wojciecha Skurkiewicza, "Ukraińcy są w stanie nauczyć się obsługi Patriotów w bardzo krótkim czasie". - To kwestia do dwóch miesięcy. Piłeczka jest teraz po stronie Niemiec, czekamy na ruch z ich strony - podkreślił.

Jaki: Solidarna Polska opuści rząd, jeśli premier przyjmie kapitulanckie warunki

Patryk Jaki zapytany został na antenie Radia Zet, czy jeśli premier Mateusz Morawiecki przyjmie warunki Brukseli, to Solidarna Polska opuści rząd. - To zależy, jakie będą warunki. Jeśli kapitulanckie warunki, to tak. Jeśli dobre dla Polski, to nie - stwierdził.

Brudziński: Patrioty z Niemiec? Ukraińcy obsługują bardziej skomplikowany sprzęt

- To jest fantastyczny pomysł, żeby Patrioty trafiły, ale na Ukrainę. Ich skuteczność będzie dużo większa, jeśli będą one umiejscowione właśnie na Ukrainie. Ukraińcy obsługują znacznie bardziej skomplikowane systemy niż te niemieckie Patrioty z lat 80. - powiedział na antenie RMF FM europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

Gwiazdowski: Powinniśmy pobierać podatki jak za Gierka

Jak ktoś zarabia dziesięć razy więcej od kogoś innego, to niech dziesięć razy więcej zapłaci podatku - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem prof. Robert Gwiazdowski, prawnik, komentator gospodarczy i polityczny.

Macierewicz o patriotach: Propagandowa propozycja. Narzędzie dla opozycji do ataku na rząd

Były szef MON Antoni Macierewicz uważa, że celem niemieckiej propozycji dotyczącej przekazania Polsce baterii Patriot była próba zaatakowania rządu PiS. - - Wydaje się, że takie działanie było celem całej tej operacji, czyli próba zaatakowania naszego rządu, zaatakowania Polski. - Danie opozycji, formacji proniemieckiej, pewnego narzędzia do ataku na rząd - stwierdził.

Ważny czas dla opozycji w Sejmie

To już oficjalne stanowisko Platformy Obywatelskiej. Celem przed wyborami jest budowa jednej listy opozycji. Ale na pozostałych partiach nie robi to wrażenia.

Partia Razem ma nowe władze - pokierują nią Zandberg i Biejat

Posłowie Adrian Zandberg i Magdalena Biejat zostali współprzewodniczącymi partii Razem.

Sondaż: PiS minimalnie traci. KO niewiele zyskuje

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tym tygodniu, Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 201 miejsc w Sejmie. O 34 mniej niż w 2019 roku.

Sondaż: Ponad połowa Polaków spodziewa się, że zbiednieje w 2023 r.

"Jak Pani/Pana zdaniem zmieni się sytuacja ekonomiczna Pani/Pana rodziny w 2023 roku?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Niemieckie Patrioty ciągle w grze. Polska liczy na przychylność Amerykanów

Polski rząd czeka na zdanie Amerykanów w sprawie propozycji przekazania Ukrainie Patriotów. Sprawą mogę się zająć dyplomaci państw NATO na szczycie w Bukareszcie, który odbędzie się w ostatnich dniach listopada

Brejza składa doniesienie ws. dodatku węglowego. "Niedopełnienie obowiązków"

Senator KO Krzysztof Brejza złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie domniemania niedopełnienia obowiązków przez członków Rady Ministrów, dotyczących przekazywania gminom środków na wypłatę dodatków węglowych.

Sondaż: Sześciu na dziesięciu Polaków chce dymisji Zbigniewa Ziobry

"Czy Zbigniew Ziobro powinien zostać odwołany ze stanowiska ministra sprawiedliwości?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Michał Kolanko: Dlaczego im więcej programu, tym lepiej dla opozycji

Na mniej niż rok przed wyborami sejmowa opozycja znajduje się w zupełnie innym miejscu niż PiS w analogicznym punkcie w 2014 roku. To wymusza inne podejście u liderów sejmowych partii. I powoduje, że każda nowa propozycja programowa - zwłaszcza w kluczowych politycznie sferach - pomaga samej opozycji się określić. Jak i przygotować ramy współpracy już po wyborach.