Duda o dotacjach od Czarnka: Raz otrzymują takie organizacje, a raz otrzymują inne

- To są fundusze, które, jak rozumiem, zawsze były. Były przekazywane do różnych organizacji zawsze. Raz otrzymują takie organizacje, a raz otrzymują inne organizacje - mówił w sobotę o funduszu ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka prezydent Andrzej Duda.

Stan gospodarki lepszy za Tuska czy Morawieckiego? Więcej Polaków wskazuje Tuska

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy czy - w ich ocenie - sytuacja gospodarcza Polski była lepsza w czasie gdy premierem był Donald Tusk czy w czasie, gdy premierem jest Mateusz Morawiecki.

„Willa plus”? Media o. Rydzyka: Trzaskowski dofinansował spektakl promujący dewiacje erotyczne

TV Trwam o. Tadeusza Rydzyka poinformowała o kontrowersyjnym programie Ministerstwa Edukacji i Nauki jako o „dofinansowaniu organizacji patriotycznych i prospołecznych”. Wskazała jednocześnie, że warszawski ratusz sfinansował „szkolenie dla lewackich aktywistów z organizowania i przeprowadzania protestów oraz walk ulicznych” i „spektakl promujący homoseksualizm oraz dewiacje erotyczne”.

W sprawie "Willi plus" poprosimy o rozsądniejsze tłumaczenia

W sytuacji, gdy szkoły jest w tak głębokiej zapaści, nierozsądne wydawanie pieniędzy nie powinno w ogóle mieć miejsca. Ani teraz, ani w przeszłości, ani w kolejnych latach.

Lewica chce odwołania Czarnka za „willę plus”. Jest propozycja ws. wotum nieufności

- Demokratyczna opozycja powinna rozważyć złożenia wniosku o wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka – powiedział Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy.

"Willa plus". Bosak: Ta władza powinna zostać wywieziona na taczkach

W sytuacji, gdy ludziom podniesiono podatki, rozdawanie sobie milionów na budynki jest skrajnie nieprzyzwoite - powiedział poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, komentując w Radiu Zet sprawę tzw. programu "willa plus".

PiS: Tusk obiecał byłym esbekom naprawienie krzywd, jeśli PO wygra wybory

Prawo i Sprawiedliwość w spocie, który opublikowało w swoich mediach społecznościowych uważa, że Donald Tusk obiecał byłym esbekom, że jeśli Platforma Obywatelska wygra wybory, to ich "krzywdy zostaną naprawione".

„To nie węgiel, a bilety PKP i Willa Plus są problemami PiS tej zimy”

„Minister Czarnek rozdając wille w ramach walki z LGBT, zastąpił na tym froncie ideologicznym Jarosława Kaczyńskiego” – mówią Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko.

Girzyński o dotacjach ministra Czarnka na zakup willi: Bramka samobójcza

Zbigniew Girzyński krytycznie ocenił na antenie Radia Plus dotacje MEiN na zakup nieruchomości przez organizacje pozarządowe. Zdaniem byłego polityka PiS minister Czarnek "tuż przed końcem meczu strzelił bramkę samobójczą".

"Program willa plus". Czarnek odpiera zarzuty. "Że lewacy nie dostali? Nie dostaną"

- Pani Lubnauer i Szumilas zrobiły nam znakomitą przysługę, bo z tego zrobimy wielką kampanię wyborczą. Będziemy wyciągać wszystkie fundacje, stowarzyszenia, które działają w miastach typu Gdańsk, Warszawa, Lublin, Kraków i które otrzymują gigantyczne publiczne pieniądze z budżetów miejskich na działalność lewacką - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (PiS), odpowiadając w Polskim Radiu na zarzuty opozycji dotyczące rządowego programu dotacji dla organizacji pozarządowych.

Macierewicz: Rząd PO wschód Polski pozostawiał do dyspozycji Rosji

- Opcja prorosyjska, proniemiecka nadal dominuje w opozycji – w PO i części środowisk lewicowych – i są tam ludzie mocno uwikłani w zależność od Rosji i Niemiec - stwierdził w rozmowie z radiową "Jedynką" Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS.

Wicepremier o dotacjach na zakup willi: Kto nie dostał jest niezadowolony

Zawsze ci, którzy otrzymają pieniądze, są zadowoleni, ci, którzy nie otrzymają, są niezadowoleni - mówił w rozmowie z TVN24 wicepremier i minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk.

Michał Kolanko: Współrządzenie bez turbulencji

Po wyborach Lewica chce współrządzić i pilnować swoich spraw w nowym układzie sił. To polityczny cel jej kierownictwa.

Niemiecki magazyn, związany z AfD, oskarża Polskę o wybuch II wojny światowej

Magazyn związany z niemiecką partią, z którą PiS współpracuje w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, oskarżył Polskę o przyczynienie się do wojny.

Szymon Hołownia: Donald Tusk ma obciążenia

Rafał Trzaskowski wysunie się na polityczne czoło w Platformie – mówi Szymon Hołownia, lider Polski 2050.

Dziambor: Trzymamy kciuki za wspólną listę opozycji. Konfederacja zyskuje

Nie wyobrażam sobie np. żeby konserwatywni wyborcy PSL-u byli zadowoleni z połączenia z Lewicą - mówił Artur Dziambor, lider Wolnościowców, poseł Konfederacji, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, pytany o start opozycji z jednej listy.

Rzecznik rządu o ustawie o SN: Nie wiemy co zrobi prezydent

- Pan prezydent nie zakomunikował decyzji, nie wiem jaką podejmie finalną decyzję - mówił na konferencji prasowej rzecznik rządu, Piotr Müller, pytany o to czy prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę nowelizującą m.in. przepisy o Sądzie Najwyższym, której przyjęcie ma umożliwić odblokowanie środków z funduszu odbudowy dla Polski.

Jacek Karnowski: Walczymy o możliwość odrzucenia weta prezydenta

Jeżeli nie będzie porozumienia senackiego, to nie zasługujemy na to, by nazywać się politykami. Polityka to służba. I każdy, kto wystawi kandydata lub kandydatkę wbrew paktowi senackiemu będzie zdrajcą - mówi prezydent Sopotu i prezes Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski, Jacek Karnowski.