Podwyżki dla medyków. Morawiecki: Każdy Polak musiałby dołożyć 250 zł miesięcznie

- Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli, żeby nie dostrzec skali podwyżek dla pracowników medycznych, jaka dokonała się od 2015 r. - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w pierwszym odcinku swego podcastu.

Kowal: PiS-owskie samorządy szalały jak pijane zające w kapuście

- Nawet rząd się zorientował, że samorządy przegięły - powiedział Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, komentując pismo, jakie do samorządów wysłał dwa dni temu Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Michał Kobosko: Nie wiemy, jaka jest prawda o inflacji

- Dopóki NBP nie zmieni swojej polityki, a jest to przynajmniej oficjalnie instytucja niezależna od PiS-u, niezależna od rządu, to nic się po stronie inflacji nie zmieni - ocenił Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Obóz władzy ma większość. I kłopoty

Obóz rządzący jest jednocześnie w dobrej i złej sytuacji. "Politycznie, co pokazało głosowanie w Sejmie za odwołaniem ministra Pudy, rząd ma niewielką większość" – mówi Michał Kolanko. "Ale obraz państwa, który PiS chciałby schować, widać coraz wyraźniej" – ocenia Michał Szułdrzyński.

Ziobro o uchwałach przeciw ideologii LGBT: Piękne słowa o rodzinie

Środowiska LGBT zmierzają m.in. do tego, by wbrew woli polskich rodziców polskie dzieci były uczone zachowań, norm kulturowych, edukacji seksualnej w sposób niezgodny z wolą tychże rodziców - mówił na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Poseł PiS-u: Małe sklepiki upadają przez zachodnie korporacje

To, że małe sklepiki się zamykają, jest efektem wpuszczenia zachodnich korporacji, a to, że jesteśmy w UE sprawia, że nie możemy postawić tamy - przekonywał Henryk Kowalczyk, poseł PiS-u, przewodniczący Komisji Finansów Publicznych, w rozmowie z RMF FM.

Polska koncesja TVN24 kończy się za 9 dni. Szef KRRiT ma pomysł

W czwartek odbyło się posiedzenie KRRiT w sprawie TVN24. We wtorek rada ma ponownie głosować w sprawie rekoncesji kanału informacyjnego TVN Grupy Discovery. Przewodniczący Witold Kołodziejski chce ją przedłużyć.

Nieoficjalnie: Premier Morawiecki będzie miał swój podcast

KPRM uruchomi osobny serwis poświęcony aktywności premiera Mateusza Morawieckiego. Na stronie mają się pojawić m.in. podcasty szefa rządu - dowiaduje się serwis 300polityka

Adam Niedzielski poinformował prokuraturę o groźbach Grzegorza Brauna

Minister zdrowia Adam Niedzielski złożył zawiadomienie do prokuratury na Grzegorza Brauna - informuje "Wprost". Poseł Konfederacji z mównicy sejmowej groził ministrowi, że "będzie wisiał".

Schetyna o aferze mailowej: Wierzę, że maile są autentyczne

Nie chodzi już tylko o bezpieczeństwo państwa, ale po same wypowiedzi w tych mailach, które ukazują faktyczne demolowanie trójpodziału władzy - mówił Grzegorz Schetyna, poseł, były szef PO, w rozmowie z Radiem ZET, komentując tzw. aferę mailową.

Paweł Kowal: Marian Banaś dał NIK-owi drugie życie

Marian Banaś jest dzisiaj bardzo ważnym elementem sprawiedliwości i uczciwości w Polsce, bo pokazuje mechanizmy tej władzy - przekonywał Paweł Kowal, poseł KO, były wiceszef MSZ-u, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Kowalski: To Ziobro miał rację w ocenie relacji Polski z UE

Jestem przekonany, że ta sprawa zostanie "od A do Z" wyjaśniona - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski, pytany o to czy autentyczność maili, które miały zostać wykradzione ze skrzynki e-mailowej Michała Dworczyka, szefa KPRM i które obecnie są publikowane w serwisie Telegram, powinna zostać zweryfikowana.

Przemysław Czarnek: Musimy chronić UE przed samodemontażem

- Parlament Europejski i w ogóle Unia Europejska idzie w kierunku rozmontowania samej UE i przed tym musimy UE powstrzymać - mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Korwin-Mikke: Braun nie groził Niedzielskiemu. On ostrzegał

- Braun przewiduje, że jeśli pan Niedzielski zrobi jeszcze ze dwa lockdowny, to ludzie mogą nie wytrzymać i go powiesić, ale na to jest mała szansa - tłumaczył zdarzenie, do którego doszło w Sejmie poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

Duda: Jestem zwolennikiem repolonizacji mediów. Proszę kupować

Chciałbym, żebyśmy mieli dobre relacje ze wszystkimi, zwłaszcza z wielkimi graczami - mówi w rozmowie z dziennikiem "Polska Times" prezydent Andrzej DUda.

Minister rolnictwa obroniony przez PiS i Kukiz'15. Wotum nieufności odrzucone

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Grzegorza Pudy. Przeciw byli wszyscy posłowie PiS, trzej posłowie Kukiz'15, dwóch posłów niezrzeszonych i Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej.

Maksymalna kara dla posła Brauna za słowa pod adresem ministra Niedzielskiego

Prezydium Sejmu zdecydowało o ukaraniu posła Konfederacji Grzegorza Brauna za wypowiedź, którą wygłosił w czwartek pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. - Nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia - poinformował wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty.

Są wątpliwości wobec zdalnych posiedzeń w Senacie i w KRS

Czy Lidia Staroń osobiście uczestniczyła w posiedzeniu komisji? W Senacie mają wątpliwości. A to niejedyny taki przykład z ostatnich dni.