Poseł Konfederacji: Tusk i Kaczyński zasługują na jedną celę

W przypadku wygranej w wyborach Konfederacja rozliczyłaby PiS z zadłużania kraju oraz polityki prowadzonej w związku z COVID-19 - zadeklarował poseł Robert Winnicki. W rozmowie z Radiem Wnet prezes Ruchu Narodowego ocenił też, że lider PO Donald Tusk jest niewiarygodny.

Błażej Kmieciak rezygnuje z przewodniczenia komisji ds. pedofilii

Błażej Kmieciak w wydanym oświadczeniu poinformował, że "złożył na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek rezygnację z funkcji przewodniczącego Państwowej Komisji" ds. przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat.

Bosak: Piątka Mentzena nie istnieje. Zaczepki Tuska nas nie interesują

- Na pewno nie przyłożymy ręki ani do kontynuacji władzy Morawieckiego, ani do powrotu Tuska do władzy - powiedział szef koła Konfederacji Krzysztof Bosak, który w Polsat News pytany był też m.in. o tzw. piątkę Mentzena.

Schetyna: Zapowiedź "babciowego" to nie jest jeszcze kampania wyborcza

Były przewodniczący Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział na antenie RMF FM, iż wierzy, że opozycja wygra te wybory. - Jedna lista jest jak mit, w który wierzymy, że da nam zwycięstwo w wyborach - powiedział.

Czarnek: Tusk napiera na jedną listę, bo chce wchłonąć opozycję

Donald Tusk, oprócz tego, że chciałby wygrać wybory – czego nie zrobi – to chciałby na pewno przejąć całą opozycję - ocenił w rozmowie z TVP Info minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Kierwiński: Konfederacja? Nie boimy się. Tanie wybiegi brunatnych chłopców

Ani trochę nie boimy się Konfederacji, bo wierzymy, że Polacy nie dadzą nabrać się na tanie wybiegi brunatnych chłopców. Dobre garnitury i piękny język o tym, jak to wszystko zlikwidują, nie zmienia tego, co jest z tyłu: Braun, Korwin, osoby, które popisują się na TT językiem faszyzującym - powiedział w rozmowie z Radiem Zet Marcin Kierwiński.

Kobosko: Poglądy Konfederacji jak poglądy PiS-u, tylko do potęgi

Zgłaszają się do nas inne środowiska. I to są samorządowcy. Zgłaszają się środowiska polityczne - mówił w rozmowie pierwszy wiceprzewodniczący Polski 2050, Michał Kobosko, w rozmowie z Michałem Kolanką.

W Izraelu wrze. Protesty pod domem Netanjahu. Konsul w Nowym Jorku rezygnuje

Protestujący przełamali barykady w pobliżu domu Benjamina Netanjahu w Jerozolimie po tym, jak premier ogłosił dymisję ministra obrony, który skrytykował forsowaną przez rząd reformę systemu sądownictwa Izraela. W reakcji na decyzję premiera zrezygnował konsul generalny Izraela w Nowym Jorku.

Bezustanna kampania Tuska. PO przedstawia program, ale i kontruje Konfederację

Donald Tusk skończył objazd Śląska i przenosi się na Opolszczyznę.

Zuzanna Dąbrowska: „Babciowe” matkom nie wystarczy

W kampanii wyborczej padają obietnice – taka jej natura. Ale byłoby dobrze, gdyby każda z nich była przemyślana i odpowiadała społecznym wyzwaniom. Perspektywa wypłaty żywej gotówki dobrze brzmi na wiecach, ale problemu nie rozwiąże.

Małgorzata Tracz: Solidarna Polska nie ma litości dla drzew

Kiedy otwarto lasy po pandemii, okazało się, jak wiele drzew zostało wtedy wyciętych – mówi posłanka Zielonych Małgorzata Tracz, wiceprzewodnicząca klubu KO.

Pasławska i Kobosko gośćmi na konwencji Jana Strzeżka i Młodej Polski

Młoda Polska - tak nazywa się nowy projekt Jana Strzeżka, byłego rzecznika Porozumienia. W niedziele Strzeżek i jego koledzy i koleżanki spotkali się na konwencji w Warszawie. Nie zabrakło gości z Polski 2050 i PSL.

Jacek Nizinkiewicz: Hołownia tonie, jak utonęła Nowoczesna

Polska 2050 miała być alternatywą dla zmęczonych duopolem PO-PiS. Partia nie tylko straciła świeżość, ale również zakiwała się w politycznych gierkach.

Morawiecki: W Brukseli jest tajemnicą poliszynela, że w Europie nie ma amunicji

Będziemy stawiali w Polsce nowe linie technologiczne do produkcji amunicji - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z RMF FM.

Morawiecki dla "Wall Street Journal": Broń z Chin dla Rosji? NATO musiałoby zareagować

Polska ma nadzieję, że dostawa myśliwców na Ukrainę skłoni sojuszników do pójścia za jej przykładem, tak jak wcześniejsze naciski na dostarczenie czołgów Leopard - powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Wall Street Journal".

Sondaż: Czy PiS utrzyma władzę po wyborach? 44,6 proc. Polaków odpowiada "tak"

"Czy Pani/Pana zdaniem PiS utrzyma władzę po wyborach parlamentarnych w 2023 roku?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Tusk przypomina "piątkę" Konfederacji: Polska bez Żydów, gejów, aborcji, podatków i UE

To od naszego wysiłku zależy, czy uchronimy Polskę przed rządami ksenofobów, którzy do każdej odmienności mają stosunek pogardliwy i agresywny i ludzi, których celem jest wyprowadzenie Polski z UE – mówił lider PO Donald Tusk na spotkaniu z nauczycielami w Siemianowicach Śląskich.

PO kończy objazd Śląska i zaczyna cykl spotkań na Opolszczyźnie

W sobotę w Sosnowcu lider PO Donald Tusk odwiedzi Campus Academy - nowy cykl spotkań z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego - oraz spotka się z mieszkańcami Sosnowca późnym popołudniem. To ostatnie akcenty objazdu Śląska przez PO, który trwał 10 dni.