Sprawa "lex Tusk". Poseł PiS chce, żeby Polska wystąpiła o likwidację Komisji Europejskiej

Były minister obrony narodowej, poseł PiS Antoni Macierewicz skomentował wszczęcie przez KE postępowanie przeciwko Polsce w związku z tzw. ustawą lex Tusk.

Piątek: Komisja weryfikacyjna ma na celu ukrycie powiązań PiS-u z Rosją

Jest to twór, który miałby być jednocześnie prokuraturą, służbą specjalną i sądem - mówił Tomasz Piątek, dziennikarz, publicysta, autor książek o Antonim Macierewiczu, Mateuszu Morawieckim i Jarosławie Kaczyńskim, odnosząc się do projektu komisji weryfikacyjnej ds. badania rosyjskich wpływów w latach 2007-2022. .

Ambasador Rosji zostanie wydalony z Polski? Morawiecki: Połowa mnie uważa, że tak powinniśmy zrobić

- Sam się zastanawiam bardzo często nad tym, jak długo jeszcze utrzymywać ambasadora rosyjskiego w Polsce - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, pytany o ewentualne konsekwencje dyplomatyczne wobec Rosji po upadku rosyjskiego rakiety pod Bydgoszczą.

Morawiecki: Niech się Tusk nie boi, każdy będzie mógł startować w wyborach

- Decyzje komisji weryfikacyjnej (badającej wpływy rosyjskie w Polsce - red.), gdy ona zacznie działać, nie będą ostateczne - mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Rzymkowski o Turowie: Ekolodzy nie mogą przyczynić się do tragedii tysięcy ludzi

Kopalnia Turów nie zostanie zamknięta. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, że grupa ekologów, poprzez polski wymiar sprawiedliwości, przyczyni się do tragedii 40 tys. ludzi, którzy są zaangażowani w funkcjonowanie kopalni i elektrowni - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MEiN i poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

Horała: Ukraińcy nie są dla UE dobrym przedmiotem projektu ideologicznego

Jak powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała, „oczekiwanie od państwa, które przyjęło milion wojennych uchodźców, by jeszcze przyjmować jakichś dodatkowych, to absurd”.

Marsz 4 czerwca. Jackowski: Program Tuska może być atrakcyjny dla znacznej części wyborców PiS

- Kampania wyborcza przed najbliższymi wyborami do parlamentu zapowiada się na "wyjątkowo brutalną", zaś po marszu 4 czerwca "niekwestionowanym" liderem opozycji jawi się Donald Tusk - ocenił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem senator niezależny Jan Maria Jackowski.

UE podjęła decyzję ws. relokacji migrantów. Wójcik: Ziobro się nie zgadza

Trzeba zrobić wszystko, by nie dopuścić Donalda Tuska do władzy. On by się zgodził na te 2 tysiące (imigrantów relokowanych w ramach UE) - mówił w rozmowie z Polsat News minister w KPRM, wiceprezes Suwerennej Polski, Michał Wójcik.

Bogusław Chrabota: Ściema z darmowymi autostradami

Samochód wciąż pozostaje symbolem statusu, ale rosnące koszty eksploatacji, części zamiennych czy serwisu powodują, że korzystamy z nich coraz rzadziej.

Sondaż: Koalicja Obywatelska po marszu 4 czerwca zbliżyła się do PiS

Zjednoczona Prawica wygrałaby wybory parlamentarne, ale po marszu 4 czerwca jej przewaga nad Koalicją Obywatelską znacznie zmalała - wynika z najnowszego sondażu IPSOS.

Nieoficjalnie: PiS chce obiecać kolejną obniżkę wieku emerytalnego

Prawo i Sprawiedliwość „stawia wszystko na jedną kartę” i ma zaproponować kolejne obniżenie wieku emerytalnego, poprzez ustanowienie nowych wcześniejszych emerytur, tzw. stażowych - twierdzi portal wyborcza.biz.

Podpis, a następnie złożenie nowelizacji ws. lex Tusk. Jak Polacy oceniają decyzję Dudy?

Większość Polaków negatywnie ocenia decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy w sprawie powołania Państwowej Komisji ds. badania rosyjskich wpływów.

Górski & Cieślik: "4 czerwca na placu zabaw byli sami PiS-owcy"

O tym, czy marsz 4 czerwca był sukcesem PO i Donalda Tuska. O tym czy 5 czerwca Donald Tusk dziękował służbom za sprzątanie Warszawy po 100 czy 500 tys. osób. O tym czy wystąpienie Andrzeja Seweryna przed marszem było udane. O tym czy Szymon Marciniak nigdy więcej nie pójdzie na imprezę organizowaną przez Sławomira Mentzena. Robert Górski i Mariusz Cieślik zapraszają na najnowszy odcinek podcastu „Polska od ucha do ucha”.

Konfederacja będzie domagać się milionów złotych za zablokowanie profilu na FB?

Meta przywróciła na Facebooka profil Konfederacji. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" skarbnik partii Michał Wawer mówi, że to nie kończy sprawy. - Będziemy walczyć o przeprosiny, również być może jakieś zadośćuczynienie - deklaruje, zarzucając administratorowi FB rozpowszechnianie oszczerstw na temat Konfederacji.

Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzuca skargę na polskie prawo aborcyjne

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) orzekł w czwartek, że sprawa mająca na celu zakwestionowanie prawie całkowitego zakazu aborcji w Polsce jest niedopuszczalna ze względu na słabość dowodów - informuje portal Politico.

"SE": Porozumienie zawarte. Kaczyński, Kukiz i Ziobro pójdą razem do wyborów

Prawo i Sprawiedliwość, Suwerenna Polska i Kukiz'15 dogadały się w sprawie wspólnego startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Są na etapie ustalania szczegółów - ustalił "Super Express".

KE wysłała Polsce wezwanie do usunięcia uchybień ws. "lex Tusk". 21 dni na odpowiedź

Komisja Europejska wysłała w czwartek do polskich władz oficjalne wezwanie do usunięcia uchybienia związanego z uchwaleniem "lex Tusk", które to prawo zdaniem KE "nadmiernie ingeruje w proces demokratyczny".

Sondaż: Większość Polaków uważa, że marsz 4 czerwca pomoże wygrać opozycji

"Czy Pani/Pana zdaniem marsz 4 czerwca zwiększył szansę partii opozycyjnych na wygranie w wyborach z PiS?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.