Trzaskowski: Premier jest albo skrajnie naiwny, albo niedouczony

Jeżeli ktoś chce nas wypchnąć w szarą strefę pomiędzy Unią a Rosją, to znaczy, że jest albo samobójcą albo idiotą - powiedział w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący PO.

Rekordowy Fundusz Kościelny. W 2022 więcej o 50 mln zł

W projekcie przyszłorocznego budżetu zapisana została znaczna podwyżka wydatków na Fundusz Kościelny. Ma on otrzymać 192 miliony złotych. I może to nie być kwota ostateczna.

Tadeusz Rydzyk: Trzeba politykę uprawiać. Trzeba być politykiem

Trzeba się modlić o odważnych polityków, nie politykierów, bo polityka to jest roztropna troska dobro wspólne - mówił podczas konferencji "Ekologiczny Zielony Ład" redemptorysta Tadeusz Rydzyk, pomysłodawca i organizator wydarzenia. Informacja Onetu.

Morawiecki: Ceny paliw niskie na tle Europy. Będziemy dążyć, by były jeszcze niższe

- Niestety cena (paliwa na stacjach benzynowych - red.) mnie niepokoi, ale równie ważne jest porównanie tego do zarobków Polaków i do siły nabywczej Polaków - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Minister i TVP o cenach benzyny: 5,40 zł za PO to dużo więcej niż 5,80 zł za PiS

W 2011 roku przeciętny obywatel mógł kupić za średnie wynagrodzenie około 600 litrów benzyny, a teraz może kupić ponad 800 litrów, choć ceny na stacjach paliw są nominalnie wyższe - wyjaśniał w Bydgoszczy minister Łukasz Schreiber.

Ochroniarz Sasina został dyrektorem w Poczcie Polskiej

Były funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa i osobisty ochroniarz Jacka Sasina został wicedyrektorem w Poczcie Polskiej, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo - informuje Onet.

Afera mailowa. Szef Nowoczesnej składa zawiadomienie do prokuratury

Przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez premiera Mateusza Morawieckiego i szefa KPRM Michała Dworczyka. Sprawa ma związek z tzw. aferą mailową.

Premier podgrzewa polaryzację na linii PiS – PO

Odpowiedź PiS na ubiegłotygodniowe demonstracje prounijne przyszła podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu. – To było najbardziej antyunijne wystąpienie Mateusza Morawieckiego w historii – ocenia Michał Szułdrzyński w podcaście „Polityczne Michałki”.

Żaryn: Białoruś zarabia na migrantach. Od 2 do nawet 14 tys. dol. za osobę

Obserwujemy coraz więcej prób siłowego forsowania granicy - mówiła rzeczniczka Straży Granicznej, ppor. Anna Michalska.

Wicerzecznik PiS: Prezes Kaczyński pracuje na dwóch etatach, prawie na trzech

- Kiedy prezes Kaczyński podejmie decyzję o tym, że zakończył swoje sprawy w rządzie, to wtedy zrezygnuje - nie wcześniej i nie później - oświadczył wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się w Radiu Plus do doniesień o planowanej rezygnacji prezesa PiS z zasiadania w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Bosak: 5,89 zł za litr benzyny 95? 2,86 zł z tego to podatki

Ceny paliw biją rekordy, uderzają we wszystkich Polaków, w polski biznes, obywateli - mówił w czasie konferencji prasowej przed KPRM poseł Konfederacji, Krzysztof Bosak.

"Polacy wyjeżdżali w latach 80. i nie traktowano ich jak migrantów z Iraku"

Uważam, że UE powinna zacząć przemyślaną politykę migracyjną - wzorowaną na tej, którą prowadzą Amerykanie, Kanadyjczycy, czy Australijczycy - podkreślił prof. Antoni Dudek, politolog, historyk, UKSW, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Jachira zmieniła tekst "Roty". Prezes PSL: Przykre. To nie przystoi w polskim Sejmie

- Przeinaczanie utworu, który był symbolem walki o wolność, o Polskę, o prawo do nauczania języka polskiego nie przystoi w Sejmie - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując w Polsat News wystąpienie Klaudii Jachiry (KO), która zaprezentowała swoją wersję "Roty" Marii Konopnickiej.

Czarnek o zgonie Syryjczyka na granicy: To się zdarza, ale nie można kłamać

1,5 mld zł zostanie wydatkowane bardzo szybko, pod pełną kontrolą Centralnego Biura Antykorupcyjnego - mówił w TVP1 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, pytany o decyzję Sejmu, który przyjął specustawę ws. budowy zapory na granicy z Białorusią.

Dlaczego rząd nie obniża akcyzy na benzynę? Belka: Brakuje pieniędzy

Ja bym rekomendował przede wszystkim rządowi, aby sprawę ochrony polsko-białoruskiej granicy, jeśli nie całkowicie, to częściowo powierzył Fronteksowi - mówił w Radiu Zet europoseł Marek Belka, były premier i były prezes NBP.

Przemysław Czarnek: Mam jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia w ministerstwie

Szef MEiN Przemysław Czarnek nie bierze pod uwagę swojej dymisji. - Mam mnóstwo rzeczy do zrobienia jeszcze w resorcie. Mnóstwo już udało mi się zrobić - mówi.

Morawiecki: Fake news czy zdrada JP II

Mateusz Morawiecki przekonywał posłów, że polexit to „wymysł PR-owców PO". W przyszłym tygodniu premier wystąpi na forum PE.

Sondaż: Większość dobrze ocenia działania rządu na granicy z Białorusią

54 proc. respondentów pozytywnie ocenia działania rządu podejmowane na granicy z Białorusią - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.