Krzysztof Sobolewski: 236 posłów to zaplecze rządowe. To nie ostatnie słowo

- W tej chwili jest 236 parlamentarzystów w zapleczu rządowym, ale to nie jest ostatnie słowo - mówi sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Poseł Sterczewski jeździł po alkoholu? Tusk: Komunikacja zbiorowa to nasza przyszłość

Lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk zabrał głos w sprawie zatrzymania posła Franciszka Sterczewskiego za jazdę na rowerze po alkoholu.

Rzecznik rządu pytany o inflację: Nie wiemy co zrobi Putin

Nie będę urządzał spekulacji na temat inflacji - powiedział w Radiu Plus rzecznik rządu, Piotr Müller, pytany o to czy inflacja w Polsce może przekroczyć 20 proc.

Sondaż: Ilu posłów powinno zasiadać w Sejmie? Polacy chcą zmian

Polacy oczekują, że liczba posłów zasiadających w Sejmie zostanie zmniejszona do 150.

Marek Belka: Inflacja osiągnie poziom 18 proc. Szczyt we wrześniu

Szczyt inflacyjny nastąpi po wakacjach - mówił w rozmowie z TVN24 europoseł Marek Belka, były premier, były prezes NBP.

Posłanka może stracić immunitet za protest w kościele

Sejm w kwietniu zgodził się na postawienie Joannie Scheuring-Wielgus zarzutów za happening w Toruniu. Na październik zaplanowano kolejne podobne głosowanie.

Konwencja PO. Tusk chce pokazać siłę

To ma być największe tego typu wydarzenie polityczne organizowane przez PO od dekady – tak politycy Platformy mówią o sobotniej konwencji w Radomiu.

Trzaskowski rozmawiał z fałszywym Kliczką. "Zostaliśmy oszukani"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na początku miesiąca rozmawiał za pośrednictwem wideołącza z osobą, która do złudzenia przypominała mera Kijowa Witalija Kliczkę - podało Radio Zet. O sprawie poinformowano Komendę Stołeczną Policji. Oszust prawdopodobnie posłużył się technologią deepfake.

Prezydent Duda: Rosja jest największym zagrożeniem dla państw NATO, dla Polski

Na szczycie NATO w Madrycie będzie polska deklaracja jeżeli chodzi o wzmocnienie sojusznicze w państwach, które są naszymi aliantami w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego - zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

Rząd Morawieckiego spodziewa się wzrostu inflacji w Polsce

Wzrost gospodarczy w Polsce w tym i przyszłym roku będzie dodatni, ale jego poziom zależy "w dużej mierze od sytuacji międzynarodowej" - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. W rozmowie z Trójką przyznał, że płace w Polsce rosną wolniej niż inflacja.

Minister: Nie mówimy tylko o zasiedlaniu uchodźców, program będzie adresowany również do Polaków

- W pierwszej kolejności będziemy starać się zrealizować strategię włączania społecznego osób, które przyjechały do nas z Ukrainy i już chcą z nami trochę dłużej zostać - zapowiedziała na antenie Polskiego Radia Agnieszka Ścigaj (koło Polskie Sprawy), nowo powołana minister w KPRM ds. integracji społecznej.

Woś o KPO: Dostajemy pożyczkę i kupujemy u Niemców

Całe KPO, czyli i granty i pożyczki, to kredyt, który UE zaciągnęła - mówił w rozmowie z TVP1 Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości, polityk Solidarnej Polski.

Kumoch: Przekazaliśmy dużo sprzętu wojskowego Ukrainie. Potrzebujemy wsparcia

- Nie stawialiśmy warunku, że jeśli sprzęt przekazany Ukrainie nie zostanie uzupełniony (przez naszych sojuszników - red.), to nie będziemy wspierać Ukrainy - mówił w TVN24 Jakub Kumoch, szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

Nowy rejestr na wybory. CRW ma zmienić organizację w Polsce głosowań

W koalicji rządzącej trwają intensywne prace nad kształtem systemu CRW, czyli nowego Centralnego Rejestru Wyborców, jednolitego systemu, który byłby oparty na bazie danych PESEL – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”.

Sondaż: Polacy niechętni przesuwaniu wyborów. Nawet ci, którzy popierają PiS

Wybory parlamentarne oraz samorządowe powinny odbyć się w terminie, czyli jesienią 2023 r. Uważa tak aż 66,2 proc. ankietowanych przez IBRiS.

Nieprawidłowości u premiera. NIK kwestionuje m.in. dotację dla fundacji ojca Rydzyka

Podczas kontroli w KPRM NIK stwierdziła m.in. błędy w kampanii Polskiego Ładu i dotacji dla fundacji Lux Veritatis.

Ziobro: Kto blokuje zmiany? Pierwszoplanową rolę odgrywa tu totalna opozycja, do spółki z Komisją Europejską i Niemcami

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że nie zgodzi się z propozycją Pawła Kukiza, dotyczącą sędziów pokoju, jeżeli zmiana ta nie zostanie wprowadzona razem ze spłaszczeniem struktury sądów.

Zandberg: Powrót do węgla jest nie tylko szkodliwy dla klimatu. Jest też nierealny

- Jesteśmy racjonalną opozycją. W sprawie budowy elektrowni jądrowych rząd dostanie nasze wsparcie. Natomiast tam, gdzie robi głupoty, tam, gdzie ustępuje negacjonistom klimatycznym - będziemy go ostro krytykować - zapowiedział Adrian Zandberg z partii Razem.