Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: Bez tej ustawy nie uda się zarządzać piątą falą epidemii

- Minister Niedzielski dostał zdecydowane zapewnienie podczas weekendowych rozmów zarówno z premierem Mateuszem Morawieckim, jak i z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, że ta ustawa będzie teraz priorytetem - mówił rzecznik Ministerstwa Zdrowia o projekcie ustawy ws. weryfikacji covidowej.

Adam Hofman: Pozyskiwano informacje przez Pegasus. Tworzono różne narracje o mnie

Adam Hofman oczekuje wyjaśnień w sprawie wykorzystywania przez polskie służby Pegasusa. Były rzecznik PiS miał być jedną z inwigilowanych osób.

40 licencji na Pegasusa. Wśród szpiegowanych ludzie z otoczenia PiS

Pierwszy kontakt na zakup Pegasusa miał obejmować 40 licencji, a wśród inwigilowanych znaleźli się m.in. były rzecznik PiS Adam Hofman i były minister skarbu Dawid Jackiewicz - informuje "Gazeta Wyborcza"

Jackowski o Pegasusie: Dziś wielu polityków sprawdza, czy byli inwigilowani

Głosowałem za tą komisją, ale formalnie w jej pracach uczestniczyć nie mogę, ponieważ członkowie komisji ds. inwigilacji Pegasusem byli desygnowani przez kluby senackie- mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem senator PiS, Jan Maria Jackowski.

Michał Kamiński: Jeśli Kaczyński nie przyjdzie rozmowa z nim będzie utrudniona

Z całą pewnością to bardzo wyraźne stwierdzenie, że Citizen Lab dysponuje kryminalistycznymi dowodami na to, że doszło do kradzieży materiałów z telefonu senatora Krzysztofa Brejzy, to jest kolejny dowód na to, że w Polsce ta broń cybernetyczna jaką jest Pegasus prawdopodobnie była używana niezgodnie ze swoim przeznaczeniem - mówił w rozmowie z Radiem Zet wicemarszałek Senatu, senator Koalicji Polskiej-Unii Europejskich Demokratów, Michał Kamiński.

Paweł Kukiz: Być może członkowie Rady Medycznej przestraszyli się tzw. foliarzy

- Błędem było, że w Radzie Medycznej przy premierze znaleźli się sami medycy - uważa Paweł Kukiz.

Czarnek: "Lex Czarnek" napisali nauczyciele. Protestują środowiska lewackie

"Lex Czarnek" nie dotyka w ogóle nauczycieli - mówił w rozmowie z Radiem Wrocław minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Bolesław Piecha: Nie jest tajemnicą, że w PiS jest grupa "antysanitarystów"

- Wydaje mi się, że jest czas, żeby tę ustawę poddać pod głosowanie, niezależnie od tego, czy w klubie będzie konsensus, czy nie - mówi o projekcie ustawy ws. weryfikacji covidowej poseł PiS Bolesław Piecha.

Sondaż: Premier Morawiecki z największym zaufaniem Polaków

Mateusz Morawiecki cieszy się największym zaufaniem Polaków, tuż za nim plasują się Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda. Największymi przegranymi są Szymon Hołownia i Donald Tusk — takie są wyniki sondażu IBRiS dla Onetu.

Walka z przeciwnikami szczepień w PiS. Niedzielski grozi dymisją

Minister zdrowia Adam Niedzielski może ogłosić swoją dymisję, jeżeli w Sejmie nie zostanie przyjęta ustawa, która da pracownikom możliwość weryfikacji covidowej. Ustawa jest blokowana przez grupę przeciwników szczepień z klubu PiS.

Tusk zaczyna dzień w piekarni. "Chleb będzie droższy, albo ludzie stracą pracę"

Ludzie pracujący w Polsce swoją ciężką robotę zaczynają w Polsce od rana - mówił Donald Tusk w czasie porannej wizyty w piekarni w Kościanie (Wielkopolska).

Służby Andrzeja Dudy sprzeciwiły się wykreśleniu przepisu o lżeniu prezydenta

Z kodeksu karnego szybko nie zniknie przepis, przewidujący do trzech lat więzienia za znieważenie głowy państwa. Na jego usunięcie były szanse, jednak storpedowali je politycy PiS i sama Kancelaria Prezydenta.

Inwigilacja Pegasusem już pod lupą senackiej komisji

Opozycja nie traci czasu. Specjalna komisja dotycząca nielegalnej inwigilacji rozpoczęła prace. PiS liczy na to, że sprawa nie wpłynie na wyborców.

Komisja ds. Pegasusa. Banaś zwolnił Kwiatkowskiego z tajemnicy. Senator: Powiem wszystko, co wiem

Senator Krzysztof Kwiatkowski poinformował, że stawi się we wtorek przed senacką komisją nadzwyczajną do badania sprawy Pegasusa. Zadeklarował, że powie "wszystko co wie", ponieważ prezes NIK Marian Banaś zwolnił go z tajemnicy kontrolerskiej w tej sprawie.

Niedzielski: 5. fala staje się faktem. Według prognoz do 140 tys. zakażeń dziennie

W szczycie piątej fali koronawirusa ośrodki współpracujące z Ministerstwem Zdrowia prognozują do 140 tys. nowych przypadków dziennie. Ryzyko niewydolności systemu opieki zdrowotnej jest bardzo duże - przekazał minister Adam Niedzielski.

Niedzielski: Przy premierze powstanie nowa rada ds. walki z koronawirusem

Członkowie Rady Medycznej byli namawiani przez ministra zdrowia i premiera do wycofania niedawno złożonych rezygnacji, ale nie zmienili zdania. Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że powstanie nowa rada doradzająca premierowi w sprawie walki z pandemią i że znaleźć się w niej mają także ekonomiści, nie tylko lekarze.

„Im więcej dowiemy się o Pegasusie przed wyborami, tym większa szansa, że będą uczciwe”

„Wobec kogo użyto Pegasusa? Kto zlecał takie działania? Czy premier Morawiecki i prezes Kaczyński o tym wiedzieli? Odpowiedzi na te pytania najprawdopodobniej nie padną przed senacką komisją, ale im więcej dowiemy się o tym systemie podsłuchiwania, tym lepiej. Ktoś może się już obawiać kolejnego użycia Pegasusa” – mówi Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Komisja ds. Pegasusa. Citizen Lab: Dane z telefonu Brejzy były wykradane

W poniedziałek o 14 rozpoczęło się pierwsze posiedzenie komisji nadzwyczajnej do badania sprawy Pegasusa. Pracami komisji kieruje senator Koalicji Obywatelskiej, Marcin Bosacki.