Sondaż: Koalicja Obywatelska z największym wzrostem poparcia, Konfederacja z największym spadkiem

Prawie 40 proc. zdecydowanych wyborców chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu pracowni Estymator.

Ziobro: Pieniądze z Funduszu Odbudowy nam się należą jak przysłowiowa kość psu

Za obecny stan rzeczy w kwestii pieniędzy z Funduszu Odbudowy odpowiedzialność ponosi wyłącznie opozycja - stwierdził Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski.

Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie będzie wspólnej listy opozycji

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że opozycja nie wystawi wspólnej listy do wyborów parlamentarnych. - Gdzie są wtedy nasi wyborcy? Co oni myślą? Myślą: kurczę, idą na na tej jednej liście ze skrajną lewicą, która proponuje małżeństwa homoseksualne i adopcje przez nie dzieci, a PSL mówi, że broni wartości tradycyjnych, chrześcijańskich, że nie będzie rewolucji światopoglądowej. To się kupy nie trzyma - powiedział.

Miller o Ziobrze: Ogonek, który macha psem

Według mnie warunki KE nie zostały spełnione - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem były premier, europoseł Leszek Miller, pytany o to czy po przyjęciu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym przez Sejm Komisja Europejska odblokuje środki z KPO dla Polski.

Fałszywe nagranie w Chinach sugeruje, że Duda mobilizował armię, by wkroczyć na Ukrainę

Na portalach społecznościowych w Chinach pojawiło się fałszywie przetłumaczone nagranie, z którego wynika, że prezydent Andrzej Duda ogłasza mobilizację wojskową w celu wsparcia ukraińskiej armii. - To absurdalny fake news - komentuje MON.

Kwiatkowski: Ziobro spadkobiercą Lecha Kaczyńskiego? Czarny humor

Mogę zapowiedzieć, że reprezentacja opozycji w Senacie w przyszłej kadencji się zwiększy - mówił w TVN24 senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski, który wchodzi w skład KRS z ramienia Senatu.

PiS obroniło Zbigniewa Ziobrę

Sejm przegłosował prezydencki projekt zakładający likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Izba Poselska zdecydowała również o odrzuceniu wniosku opozycji o odwołanie ministra sprawiedliwości.

Michał Szułdrzyński: Prezydent ratuje rząd

Gdyby nie Andrzej Duda, PiS musiałby stawić czoło problemom gospodarczym bez miliardów euro wsparcia z Unii Europejskiej. A na to Polski po prostu nie stać.

Nie ma Izby Dyscyplinarnej. Ziobro się utrzymał

Sejm zmienił ustawę o SN i odrzucił wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości.

Ceny paliwa i inflacja rosną, kilometrówki stoją. Poczta dopłaci do paliwa

Poczta Polska i Lasy Państwowe wprowadziły specjalne dodatki paliwowe dla pracowników. Bo od 15 lat rząd nie zmienił stawki za tzw. kilometrówkę.

Sondaż: Wyborcy PiS chcą, by opozycja startowała z osobnych list

Opinie na temat układu wyborczego, w którym powinna wystartować opozycja, są podzielone. Połowa wyborców opozycji chce jednej listy, ponad połowa zwolenników PiS – by każdy startował osobno.

Osiem podmiotów z kapitałem z Rosji chce, by Polska zdjęła z nich sankcje

Kolejny Rosjanin, Aleksey Belov, trafił na listę sankcyjną szefa MSWiA. Już osiem podmiotów chce być usuniętych z listy – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Ziobro zostaje. Wniosek o wotum nieufności odrzucony

Posłowie w głosowaniu zdecydowali o odrzuceniu wniosku opozycji o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Sejmowa komisja rekomenduje odrzucenie wniosku ws. Ziobry

Sejmowa komisja sprawiedliwości zarekomendowała odrzucenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Afera mailowa. Premier miał akceptować zakup respiratorów od handlarza bronią

W internecie opublikowano kolejne e-maile, które - rzekomo - mają pochodzić ze skrzynki e-mailowej Michała Dworczyka, której zawartość mieli przechwycić hakerzy. Z ujawnionej korespondencji wynika, że premier Mateusz Morawiecki wiedział i akceptował, że dostawcą respiratorów (chodzi o głośną "aferę respiratorową") zostanie Andrzej I. właściciel niewielkiej firmy handlującej bronią.

Były minister w rządzie PiS: Powtarzam - sprzedaż stacji Lotosu Węgrom to błąd

Ze sprzedaży części stacji Lotosu węgierskiemu koncernowi MOL można się jeszcze wycofać - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Piotr Woźniak, były minister gospodarki w rządzie PiS, były prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG).

Kiedy pierwsze pieniądze z KPO dla Polski? Rzecznik rządu mówi o wrześniu

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że 2 czerwca planowana jest wizyta przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen w Polsce. Odnosząc się do wypłaty środków z KPO dla Polski powiedział w Polsat News, że deklaracja o spełnieniu kryteriów tzw. kamieni milowych zostanie złożona w lipcu.

Gowin: Jarosław Kaczyński demonizuje sędziów

Jarosław Kaczyński uważa, że środowisko sędziowskie sprzyja dzisiejszej opozycji - mówił w rozmowie z TVN24 lider Porozumienia, Jarosław Gowin.