Duda: Rosja Sowiecka przegrała tylko jedną wojnę w historii. Z Polską

Sowieccy dowódcy byli pewni zwycięstwa. Można śmiało powiedzieć, że dzielili już skórę na niedźwiedziu. Tymczasem okazało się, ze Polacy mają serce lwów - mówił prezydent Andrzej Duda, przemawiając w czasie centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego w Warszawie.

Beata Kempa: Trzeba wygrać wybory, bo musimy wciąż pilnować Ojczyzny

Bruksela i Berlin razem z polską opozycją „robią wszystko, żeby albo obalić rząd, albo żeby Zjednoczona Prawica nie wygrała kolejnych wyborów” i „po to też Donald Tusk został wysłany do Polski” - stwierdziła eurodeputowana Beata Kempa z Solidarnej Polski.

Anna Moskwa: nie wykluczamy żadnej przyczyny skażenia Odry. W pobranych próbkach nie stwierdzono rtęci

Prowadzimy prace nad najszybszą identyfikacją źródła skażenia Odry, wszystkie laboratoria pracują 24 godziny na dobę - powiedziała Anna Moskwa podczas konferencji prasowej po spotkaniu ministrów ds. środowiska i gospodarki wodnej Polski i Niemiec.

Wojewoda dolnośląski od 3 sierpnia wiedział o Odrze. Do dziś jest na urlopie

Były senator PiS, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski 3 sierpnia dowiedział się katastrofie na Odrze. Nie powołał sztabu kryzysowego, ponieważ do dziś przebywa na urlopie - informuje Interia.pl

Katastrofa na Odrze. Minister klimatu Anna Moskwa przebywała na urlopie

W ciągu ostatniego tygodnia minister klimatu i środowiska Anna Moskwa nie pojawiła się w swoim resorcie. Jak informuje Interia.pl, przebywała na urlopie.

Sondaż: PiS i KO poprawiają notowania. Sześć ugrupowań w Sejmie

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach, najwięcej głosów zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość. Do Sejmu dostałoby się sześć ugrupowań.

Leszek Miller: Odrą płynie już tylko śmierć

- Prawo i Sprawiedliwość najpierw zatruło polskie społeczeństwo, a teraz zaczyna truć rzeki i to jeszcze w taki sposób, żeby zwalić winę na wszystkich, także i na opozycję - powiedział były premier Leszek Miller, komentując katastrofę ekologiczną na Odrze.

Mateusz Morawiecki: Służby zadziałały opieszale. Dowiedziałem się za późno

Premier Mateusz Morawiecki uważa, że niektóre służby zbyt opieszale zareagowały na doniesienia o zanieczyszczeniu Odry. - Chcemy znaleźć winnych i ukarać sprawców tego ekologicznego przestępstwa - zapowiedział.

Zanieczyszczenie Odry. Tusk wzywa Dudę, Morawieckiego i Kaczyńskiego, by wrócili z wakacji

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk bierze udział w samorządowym sztabie kryzysowym w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze. - Apeluję do pana prezydenta, premiera i prezesa. Kryzys trwa kilkanaście dni. Wróćcie z wakacji natychmiast i zajmijcie się zarządzaniem kryzysowym - mówił.

Katastrofa ekologiczna na Odrze. Poseł Konfederacji żąda dymisji wiceministra Witkowskiego

"To jest po prostu niebywałe jak nieodpowiedzialni, niekompetentni ludzie nami rządzą" - ocenił poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, odnosząc się do wiceministra infrastruktury Grzegorza Witkowskiego, który - w jego ocenie - powinien stracić stanowisko po swej wypowiedzi o sytuacji na Odrze.

Marszałek województwa lubuskiego: Odra umiera. W rzece kąpały się dzieci

Odra na naszych oczach dzisiaj umiera. Gdzie jest państwo polskie, gdzie są rządzący? - pytała na konferencji prasowej Ewa Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Hołownia: Katastrofa ekologiczna na Odrze, Polska 2050 stworzy sztaby kryzysowe

- Na naszych oczach umiera jedna z największych polskich rzek - powiedział lider Polski 2050 Szymon Hołownia, odnosząc się do sytuacji na Odrze. Zapowiedział, że formacja utworzy w dotkniętych sytuacją województwach sztaby kryzysowe.

Opozycja komentuje katastrofę na Odrze. „Może dowiemy się, że osobiście wylewaliśmy rtęć do rzeki”

Katastrofa ekologiczna, która dotknęła Odrę, stał się tematem politycznym. Politycy opozycji kwestionują działania władz w tej sprawie i domagają się rozliczenia odpowiedzialnych. „Za to co się dzieje w Odrze powinny zapaść najsurowsze wyroki” - wezwał Jan Strzeżek, rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia.

Dziemianowicz-Bąk o martwych rybach w Odrze: To może być śmiertelne zagrożenie

Nic nie stałoby się strasznego, gdybyśmy dmuchali na zimne. - mówiła w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Nowej Lewicy.

Wiceszef MSZ: Są tacy, którzy chcą zepsuć Unię Europejską

- Za Komisją Europejską stoją twarde interesy poszczególnych państw, które może nie są zadowolone z tego, że Polska się tak dobrze rozwija - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

Terlecki: Na jedność Unii Europejskiej nie ma już co liczyć

„Dopóki brukselska biurokracja, zdominowana przez Niemcy, narzuca całej Unii swoje egoistyczne interesy, tak długo Unia będzie brnąć ku nieuniknionej dezintegracji i przekreśleniu wartości, dla których została stworzona” - ocenił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS.

Gowin: Dzieci poczęte metodą in vitro są często szczególnie kochane

Czym innym jest ocena metody in vitro, a czym innym ocena godności osób poczętych tą metodą - mówił w rozmowie z TVN24 były wicepremier, prezes Porozumienia, Jarosław Gowin.

Spięcie Tuska z uczestniczką spotkania w Jaktorowie. „Powtarza pani ohydne kłamstwa na temat OFE”

Jedna z uczestniczek spotkania z Donaldem Tuskiem w Jaktorowie zadała przewodniczącemu Platformy pytania m.in. o pieniądze z Otwartych Funduszy Emerytalnych oraz niskie waloryzacje emerytur w czasie rządów PO-PSL. Były premier nie uchylił się od odpowiedzi.