Wybory do PE: Burkiewicz wzywa Obajtka do debaty. "Spadochroniarz"

Elżbieta Burkiewicz (Trzecia Droga), która w wyborach do PE kandyduje z okręgu wyborczego nr 9, wezwała Daniela Obajtka – jedynkę z PiS w województwie podkarpackim – do publicznej debaty. Jak zaznacza, były prezes Orlenu unika debat i spotkań z przedstawicielami innych ugrupowań oraz nie angażuje się w bezpośrednie rozmowy z wyborcami.

Były dowódca generalny: Antoni Macierewicz wstrzymał modernizację armii. Mielibyśmy już śmigłowce

Przez ostatnie osiem lat wielokrotnie wskazywałem, że rzekome (jest) budowanie potencjału armii - mówił na konferencji prasowej senator Polski 2050, generał rezerwy, były dowódca generalny Mirosław Różański.

Jacek Nizinkiewicz: PiS dało świadectwo niewinności Tuskowi. Czy za KO będzie tak z Macierewiczem?

Premier Donald Tusk, zarzucając PiS działanie na rzecz Rosji, stawia na szali swoją wiarygodność. Jeśli się okaże, że poza retoryką wyborczą nie ma konkretów i Antoni Macierewicz oraz Michał Dworczyk nadal będą funkcjonować w życiu publicznym, to wyda im tylko certyfikaty niewinności, a PiS wzmocni politycznie.

"Pętla informacji zaciska się wokół Macierewicza". Szymon Hołownia: Nic nie wiem

Donald Tusk w rozmowie z TVN24 mówił, w kontekście badania rosyjskich wpływów w Polsce, że "pętla informacji", jakie są w tej sprawie gromadzone, "zaciska się wokół Antoniego Macierewicza". Do słów tych odniósł się w rozmowie z dziennikarzami marszałek Sejmu, Szymon Hołownia.

Jurgiel nie wyklucza pozwu przeciw Kaczyńskiemu

Zawieszony w prawach członka PiS europoseł Krzysztof Jurgiel uważa, że został pomówiony przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. - To trzeba będzie wszystko wyjaśnić - powiedział w Polsat News, wspominając jednocześnie o krokach prawnych.

Kolarska: PE jak cmentarzysko politycznych słoni. Ludzie chcą zmiany

Trzeba przyznać, że Parlament Europejski często postrzegany jest jako cmentarzysko politycznych słoni. I niestety listy do PE też tak trochę wyglądają. Dla mnie super elementem tej kampanii jest poczucie, że ludzie chcą zobaczyć zmianę – także na poziomie osobowym - powiedziała Dorota Kolarska, partia Razem, kandydatka do PE.

Najnowszy sondaż. PiS o włos przed KO, Lewica tuż za Konfederacją

Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska cieszą się niemal takim samym poparciem - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Budowa CPK? Belka mówi, że jest lotnisko w Stambule, a "pieniądze nie rodzą się na drzewach"

W Polsce lewica cierpi na tym, że przez wiele lat liderzy lewicy prowadzili politykę bardzo zgodną z interesami kraju, ale nie za bardzo zgodną z wąsko rozumianymi interesami partyjnymi - mówił w rozmowie z TVN24 były premier, europoseł i kandydat Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Marek Belka.

Poseł PiS o Antonim Macierewiczu: Pętla się zaciska i zacisnąć nie może

Za naszych rządów powstałą zapora na granica, podwoiliśmy liczebność sił zbrojnych, zrobiono wiele, by Polska była bezpieczna - mówił w rozmowie z RMF FM poseł PiS, były wiceminister obrony, Marcin Ociepa.

Powstaje nowa międzynarodówka z udziałem PiS. Budowa kontaktów nie idzie łatwo

Konferencja partii Vox, która miała miejsce w weekend w Madrycie, to tylko jedna z szeregu imprez z udziałem polityków PiS. Budowa międzynarodowego bloku nie będzie jednak łatwa.

Jędrzej Bielecki: Bigos w Madrycie, czyli zjazd skrajnej prawicy

Lider postfrankistowskiej partii Vox Santiago Abascal zaprosił do hiszpańskiej stolicy populistycznych przywódców z całego świata. Zbyt wiele ich różni, aby wyszedł z tego polityczny alians.

Bogdan Zdrojewski: PO musi pozostać w środku

Sądzę, że dwa ostatnie tygodnie kampanii do PE będą decydujące, jeśli chodzi o wynik wyborów i frekwencję – mówi Bogdan Zdrojewski, szef sejmowej komisji kultury, kandydat do Parlamentu Europejskiego.

Rosyjskie sabotaże w Polsce. Premier mówi zatrzymaniu podejrzanych

- Mamy w tej chwili aresztowanych 9 podejrzanych z postawionymi zarzutami, którzy zaangażowali się bezpośrednio na zlecenie rosyjskich służb w akty sabotażu w Polsce. Dotyczy to pobicia, podpalenia, próby podpalenia - powiedział w TVN24 premier Donald Tusk.

Nowy sondaż: Które partie odpowiadają za podziały w Polsce? PiS i KO daleko przed innymi

Polacy w sondażu przeprowadzonym przez IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu odpowiedzieli na pytanie, które partie są odpowiedzialne za pogłębiający się podział społeczeństwa.

Daniel Obajtek wezwany przed komisję. Nie odebrał wezwania, więc wręczy je policja

Na 28 maja komisja śledcza ds. afery wizowej planowała przesłuchanie byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Szef komisji, poseł KO Michał Szczerba poinformował, że Obajtek do tej pory nie odebrał wezwania na przesłuchanie.

Morawiecki przekonuje, że trzeba zaminować wschodnią granicę Polski

Polska powinna wypowiedzieć traktat ottawski i zaminować fragmenty swej wschodniej granicy, by uniemożliwić czołgom ewentualnego agresora przedarcie się - przekonywał były premier Mateusz Morawiecki.

Jacek Nizinkiewicz: Przemysław Czarnek jako homofobiczna twarz PiS szkodzi partii i dzieli społeczeństwo

Partia Jarosława Kaczyńskiego w kampanii wyborczej znowu atakuje mniejszości seksualne, licząc na polaryzację sceny politycznej i sukces 9 czerwca. Przemysław Czarnek, radykalizując się, traci szansę na nominację prezydencką PiS i przewodzenie partii.

Jarosław Kaczyński zarzuca rządowi zlekceważenie obchodów rocznicy bitwy pod Monte Cassino

My chcemy zadeklarować, że stawiamy sprawę obrony jako ten element, który ma charakter ponadpartyjny - mówił Jarosław Kaczyński w czasie wystąpienia dla mediów.