ZNP zabiega o spotkanie z Czarnkiem

Nauczycielscy związkowcy poinformowali, że zaprosili szefa MEiN na spotkanie 17 października. Na poprzednie, 27 września, Przemysław Czarnek nie dotarł.

Czarnek do ZNP: O co chodzi? Takich nakładów na edukację dotąd nie było

- Jeśli Związek Nauczycielstwa Polskiego mówi o bardzo dużych problemach edukacji, to ja wyliczam osiągnięcia na polu edukacji w ostatnich dwóch-trzech latach. To są gigantyczne środki finansowe na inwestycje, gigantyczna zwyżka subwencji oświatowej, poważne podwyżki dla nauczycieli - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.

Prof. Roszkowski o swym podręczniku do HiT: Sprzedało się 50 tysięcy

Prof. Wojciech Roszkowski powiedział w Radiu Zet, że na swoim podręczniku do HiT finansowo nie zyskał na razie wcale, a "za sprawą tej całej kampanii hejtu" na reputacji trochę stracił.

Prof. Roszkowski: Na HiT źle reagują politycy, którym można przypomnieć to i owo

- Wydaje mi się, że tutaj zachodzi coś, co można by nazwać efektem Barbry Streisand. Na polski to można przetłumaczyć jako efekt Kazika Staszewskiego: im większy hejt na kogoś spada, tym bardziej nakład mu rośnie - powiedział w Studiu PAP prof. Wojciech Roszkowski, odnosząc się do swego podręcznika do przedmiotu historia i teraźniejszość.

Sondaż. Zaledwie niespełna 7 proc. Polaków docenia reformy Czarnka

Blisko 63 proc. ankietowanych przez United Surveys Polaków źle ocenia zmiany, jakie wprowadził w oświacie obecny minister edukacji Przemysław Czarnek. Sondaż dla Wirtualnej Polski.

Szkoła pęka w szwach

Brakuje klas, pieniędzy i kadry. Na horyzoncie czai się widmo strajku i ryzyko nauki zdalnej. Blisko 5 mln uczniów idzie do szkoły.

To będzie kryzysowy rok szkolny w polskich miastach

Brakuje klas, pieniędzy a także nauczycieli. Na horyzoncie czai się widmo strajku a także ryzyko powrotu nauki zdalnej. Tak wygląda rzeczywistość, w której blisko 5 milionów uczniów idzie do szkoły.

Proste reguły bez wyjątków

Esperanto to prosty język, który powstał, by łączyć ludzi. Posługiwali się nim Albert Einstein, Julian Tuwim, twórca koncernu samochodowego Daewoo Kim Woo. Każdy może się go nauczyć nawet w ciągu zaledwie pół roku

Czy zdolni zapłacą za studia

Limit na bezpłatną naukę. Studenci nie zgadzają się na wprowadzenie ograniczeń w bezpłatnym studiowaniu. – Stracą zdolni i pracowici – twierdzi rzecznik praw studenta

Ks. Popiełuszko, czyli lekcja prawdy

16 lutego, w dniu premiery obrazu „Popiełuszko”, ruszy wielka kampania społeczno-edukacyjna

Ratujmy historię, ratujmy polski kanon

Apel w związku z wprowadzeniem nowej podstawy programowej do szkół

Posłowie wysłali sześciolatki do szkół

W 2012 roku obniżamy wiek szkolny. Platforma Obywatelska przeforsowała ustawę oświatową. Koalicja zabezpieczyła się też na wypadek prezydenckiego weta