Pierwsze kroki do edukacji włączającej

Należy dostosować wymagania do tempa uczenia się konkretnego dziecka. Chodzi o to, żeby nie wyprzedzać pewnych etapów i nie stawiać zadań, które będą dla niego za trudne – mówi dr Ryszard Piotrowicz z Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Myśleć o polskiej szkole inaczej

Dzięki edukacji włączającej uczeń po prostu będzie lepiej czuł się w szkole – mówi prof. Agnieszka Olechowska z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Pedagog specjalny wsparciem dla szkoły

Szkoły specjalne będą w systemowy sposób dzieliły się ze szkołami ogólnodostępnymi swoją wiedzą dotyczącą uczniów z niepełnosprawnością – mówi prof. Beata Jachimczak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kolejny podręcznik do HiT już gotowy

Książka wydana przez WSiP stawia na dużą samodzielność uczniów. I bardziej przypomina klasyczny podręcznik do nauki w szkole.

Czarnek wydał zgodę. Uczelnia Tadeusza Rydzyka będzie uczyć prawa

Minister edukacji Przemysław Czarnek wydał zgodę na otwarcie wydziału prawa w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej Tadeusza Rydzyka - pisze Onet.

Minister Rzymkowski mówił o zarobkach nauczycieli. Teraz przeprasza

Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski oświadczył, że chciałby przeprosić urażonych jego wypowiedzią o nauczycielach i ich zarobkach. Odniósł się do wywiadu, w którym mówił, że nauczyciele "wiedzieli, co brali" i że zna pedagogów, którzy zarabiają 11 tys. zł miesięcznie - jak on.

Joanna Ćwiek: Panie Ministrze, nauczyciele widzą i nie biorą

Niewyszukane komentarze wiceministra Rzymkowskiego na pewno nie pomogą zażegnać kryzysu kadrowego w oświacie.

Pedofilia w podręczniku do HiT? Czarnek: To niezwykle ważny cytat

- To jest cytat z jednego z polityków Unii Europejskiej. Warto powiedzieć, że w 68. roku miała miejsce rewolucja społeczna, ruch studencki, którego przywódcami byli bardzo często degeneraci i zboczeńcy, którzy następnie przeniknęli do polityki Unii Europejskiej, dlatego jest jak jest - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do komentarzy dotyczących książki do przedmiotu HiT.

Wiceminister: Nauczyciele wiedzieli, co brali. Znam takich, którzy zarabiają 11 tys. zł

- Wiedzieli, co brali - powiedział wiceszef resortu edukacji Tomasz Rzymkowski, odnosząc się w Radiu Zet do zarobków nauczycieli. Dodał, że zna takich, którzy - tak jak on - zarabiają 11 tys. zł miesięcznie. Wiceminister ocenił, że "przepraszać za to, że nauczyciele zarabiają mniej, a mogli więcej" powinni szefowie central związkowych.

Potrzeby dziecka muszą być w centrum naszej uwagi

Rozmowa z Joanną Wilewską, dyrektor Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Stypendia dla zdolnych studentów i uczniów. Rusza rejestracja wniosków

Rusza nabór do stypendiów miasta Warszawy im. Jana Pawła II.

Bartoszewski będzie patronem szkoły w Warszawie

Patronem jednego z liceów na warszawskiej Woli będzie będzie historyk, publicysta i polityk Władysław Bartoszewski.

Pedofilia w podręczniku promowanym przez ministra Czarnka

W opiniowanej przez resort edukacji książce do przedmiotu HiT znajduje się fragment szczegółowo opisujący kontakty pedofilskie jednego z polityków.

Coraz mniej uczniów z Ukrainy w szkołach. Niektórzy po uzyskaniu pełnoletności wracają do kraju walczyć

Dzieci uchodźców jeżdżą na kilka godzin do kraju, by spotkać się z przebywającymi tam ojcami.

Pandemia przykuła dzieci do biurka

Dwuletnia izolacja pogłębiła negatywne zjawiska jak złe odżywianie i brak aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży – pokazują badania.

Edukacja włączająca: nowa jakość w rozwoju polskiego systemu kształcenia

Nie chodzi tylko o to, aby uczeń był gotowy do szkoły, ale także o to, by to szkoła była gotowa na przyjęcie każdego ucznia – podkreślali eksperci i praktycy uczestniczący w debacie zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Czarnek: Lex Czarnek 2.0 jest gotowe. Kontrola zajęć dodatkowych nadal najważniejsza

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że kolejny projekt nowelizacji ustawy o zmianach w prawie oświatowym jest już gotowy. - Absolutnie zostajemy przy tym najważniejszym rozwiązaniu ustawowym, które w tym projekcie się znajduje - chcemy transparentności i kontroli tego, czego uczą organizacje pozarządowe w szkołach - zapowiedział.

„Średnio trudne” testy klas ósmych

Komizm w „Zemście” i siła przyjaźni – ósmoklasiści napisali egzamin z języka polskiego.