Przemysław Czarnek: W szkole jest już edukacja seksualna

Wrzawa jest dowodem na to, że trafiliśmy w 10 z naszym przepisem. To wrzawa organizacji lewackich, neomarksistowskich - mówił dziś w poranku radia Siódma 9 minister edukacji Przemysław Czarnek.

Czarnek: Opór ze strony ZNP? Niespecjalnie mnie to interesuje

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, „już dawno przestał być związkowcem” i „jest po prostu politykiem Lewicy” - stwierdził minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Wiceminister edukacji: Jeśli ktoś chce wychować bandytę i przestępcę, to proszę bardzo, może to robić

- Jeśli rodzice będą chcieli, żeby ich dzieci uczestniczyły - z punktu widzenia obiektywnego - w zajęciach absolutnie demoralizujących te dzieci, to kurator nie będzie robił problemów - powiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, komentując przyjęcie przez Sejm tzw. lex Czarnek.

Część nauczycieli straciła na „Polskim Ładzie”? Czarnek: Błędy księgowych w naliczaniu podatku

- „Polski Ład” wypalił w stosunku do 95 do 98 proc. - stwierdził minister edukacji Przemysław Czarnek. Odpowiedzialnością za „2-3 proc. źle naliczonych podatków” obarczył księgowych, oceniając, że „temat nauczycieli przestaje istnieć, jeśli chodzi o zaniżone wynagrodzenia”.

"Wolna Szkoła" apeluje do premiera w sprawie zmian w prawie oświatowym

Wolna Szkoła apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o wycofanie się z procedowania zmian w prawie oświatowym

Barbara Nowak pozostaje na stanowisku, a PiS podzielony

Już w piątek zapadła decyzja, że małopolska kurator oświaty Barbara Nowak pozostanie na swoim stanowisku. Przez ostatnie kilkadziesiąt godzin jej los był jednym z tematów, o których byli pytani politycy Prawa i Sprawiedliwości. A to wszystko efekt słów kurator, która w ubiegłym tygodniu zakwestionowała bezpieczeństwo szczepień przeciwko Covid-19. Na antenie Radia ZET nazwała je „eksperymentem”.

Czarnek: Religia nigdy nie była, nie jest i nie będzie obligatoryjna

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział na poniedziałek spotkanie z przedstawicielami Kościołów dotyczące wprowadzenia obligatoryjnego wyboru między religią a etyką w szkołach.

Barbara Nowak wycofuje się ze swoich słów o szczepionkach. Wcześniej reprymenda od Czarnka

Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki - przekazała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Barbara Nowak o szczepionkach: Nie są do końca znane konsekwencje tego eksperymentu

Małopolska kurator oświaty sprzeciwia się wprowadzeniu obowiązku szczepienia nauczycieli. Nie mówi, czy sama przyjęła szczepionkę, ale uważa, że nie wpływa to na jej ocenę.

Polska czeka na falę zakażeń Omikronem. Rząd robi niewiele

Resort zdrowia przygotowuje prognozy dotyczące wzrostu zakażeń nowym wariantem. Ale robi niewiele, by mu zapobiec.

Polskie dzieci śpią coraz krócej. Są wyniki badania naukowców

Jedna trzecia dzieci i nastolatków zaburza swój sen przez długie siedzenie przed komputerem czy używanie smartfonu.

Czarnek: Tzw. zajęcia antydyskryminacyjne w gruncie rzeczy są dyskryminujące dla chrześcijan

„Tzw. zajęcia antydyskryminacyjne” prowadzone przez „część organizacji pozarządowych” to „zajęcia, które można śmiało nazwać praniem mózgu dzieci i młodzieży”. Są to zajęcia „dotyczące płciowości, seksualności, rzeczy, które absolutnie nie powinny nigdy w szkole się pojawiać” - stwierdził minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, komentując protesty przeciwko projektowi zmian w prawie oświatowym.

Ewaluacja nauki po nowemu. Minister sprawdzi, czy wykładowca jest dobry

Ewaluacja nauki przez ministerstwo na nowych zasadach może posłużyć do celów nie związanych z podniesieniem jakości nauczania i prowadzonych badań naukowych – twierdzi część środowiska akademickiego. Na przykład do walki z prywatnymi uczelniami, które licznie powstawały w Polsce pod koniec lat 90-ych.

Do kiedy nauka zdalna? Minister: Dzieci wracają do trybu stacjonarnego

Nauka zdalna obowiązuje w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych do 9 stycznia. Po tym terminie wróci model nauczania, który obowiązywał od września - zapowiedział wiceszef resortu edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Przemysław Czarnek wychowa wyborców PiS?

- Realizujemy postulaty strony społecznej, której minister Czarnek nie chce słuchać. Minister boi się stanąć oko w oko z tymi, którzy tej ustawy nie chcą - mówi Krystyna Szumilas, minister edukacji ma wysokie mniemanie o sobie.

Sąd nad Lex Czarnek. Komisje za dalszymi pracami nad projektem

PiS przeforsował pierwsze czytanie kontrowersyjnego projektu ustawy, zwiększającego rolę kuratorów w szkołach kosztem samorządów i rodziców.

Ogólnopolskie protesty przeciwko lex Czarnek

Pierwsze czytanie ustawy oświatowej odbędzie się w Sejmie hybrydowo. Jest więc niewielkie ryzyko, że PiS-owi zabraknie głosów.

Joanna Ćwiek: I tylko uczniów coraz bardziej żal

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek będzie w nadchodzącym roku chciał sfinalizować rozpoczęte projekty. Na pierwszy ogień idzie „lex Czarnek”.