Czarnek: Egzorcysta przeszkadza „wolnym mediom”? To niech nie dzwonią na telefon zaufania

Funkcjonujący od 13 lat telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, „nie chciał dalej działać” - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, komentując doniesienia o dofinansowaniu przez jego resort telefonu zaufania innej fundacji. Stwierdził tak, mimo że FDDS wystąpiła w konkursie na prowadzenie wsparcia telefonicznego i online dla dzieci i młodzieży, unieważnionym przez Ministerstwo Zdrowia.

Joanna Ćwiek: Pensje poniżej minimum

Płacenie nauczycielom na minimalnym poziomie nie tylko jest upokarzające, ale też pokazuje, jaką wartość dla państwa ma opieka nad dziećmi i ich edukacja.

Szkoły zaszczepią niemal 50 tysięcy uczniów

Resort edukacji: Najwięcej zaszczepionych uczniów jest na Mazowszu. Najmniej – na Podkarpaciu.

Ile dzieci zaszczepiono przeciw COVID-19? Ministerstwo Edukacji publikuje dane

Niemal 50 tysięcy rodziców zadeklarowało, że chce, by ich dzieci zostały zaszczepione przeciw COVID-19 w szkole - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Joanna Ćwiek: Nierozwiązywalny pomysł ministra Czarnka

Pomysł ministra Przemysława Czarnka, by uczniowie kończyli lekcje wcześniej, jest świetny. Tyle że nierozwiązywalny, np. z powodów kadrowych i lokalowych.

Katarzyna Hall: Uwolnić szkołę

Dziś szczególnie potrzebne jest danie przestrzeni szkołom na zmiany oddolne, wychodzące naprzeciw lokalnym potrzebom – pisze była minister edukacji

"Uczeń jest zmęczony". Czarnek zapowiada cięcie godzin lekcyjnych

Bez wątpienia musimy popracować nad odchudzaniem podstawy programowej niektórych przedmiotów - powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Po niespełna tygodniu nauki pierwsze szkoły zaczęły przechodzić w tryb nauki zdalnej

Pojawiają się pierwsze ogniska zakażeń w placówkach edukacyjnych. Uczniowie przechodzą w tryb nauki zdalnej niezależnie od tego, czy są zaszczepieni czy nie.

Pierwsze ogniska koronawirusa w szkołach

Nie ma większego zainteresowania szczepieniami w szkołach. Zgłaszają się tylko pojedynczy uczniowie.

Minister Czarnek: Niepraworządność UE bije w oczy, musimy reagować

- Stoimy na gruncie prawa. Nie możemy ulegać szantażom, które są absolutnie niepraworządne, a takie szantaże płyną z Unii Europejskiej - oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się w RMF FM do kwestii akceptacji polskiego KPO.

Lekarze namawiają do testowania dzieci

Eksperci amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) podkreślają, że jedynym sposobem na utrzymanie nauki stacjonarnej w szkołach jest poddawanie uczniów testom na obecność koronawirusa.

Tę opowieść budują sami Sybiracy

Prof. Wojciech Śleszyński, dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, opowiada o idei i organizacji tej wyjątkowej instytucji.

"Babka od histy": Milczenie to przyzwolenie na zło

Archaiczny język ministra Czarnka wywołuje śmiech, a nie strach – mówi Agnieszka Jankowiak-Maik, nauczycielka.

Sondaż: Ponad połowa Polaków uważa, że Czarnek zmienia szkołę na gorsze

Jak zmienia się polska szkoła w wyniku reform Przemysława Czarnka - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Mazowieckie: Nauka zdalna w szkole po wykryciu koronawirusa u jednego z pracowników

Prawie 900 uczniów ze szkoły w Radomiu musi przejść na naukę zdalną po tym, jak u jednego z pracowników z placówki stwierdzono koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak powojenna szkoła wstawała z kolan

Ogłoszenia prasowe dają wgląd w historię podnoszenia szkół z wojennych ruin. Niektóre sposoby na przyciągnięcie nauczycieli czy zapewnienie dzieciom możliwości nauki mogą nam się wydawać znajome.

Nazwał szkołę szczujnią. Dywanik u ministra Czarnka

Pan minister spóźnił się 20 minut, nie liczył się kompletnie z tym, co mam mu do powiedzenia i nie chciał słuchać moich argumentów - mówi Onetowi Jakub Lewandowski, przewodniczący Rady dzieci i Młodzieży RP przy MEiN.

NIK: w szkole jest tak, jak od dawna mówią nauczyciele

Ponad 73 proc. nauczycieli pracuje po godzinach. Dyrektorzy szkół w ten sposób radzą sobie z niedoborem kadr.