Piotr Solarz: Studia MBA potrzebują rewolucji

Ze względu na brak norm programowych trudno jest jednoznacznie ocenić jakość programów MBA. Po aferze Collegium Humanum państwo powinno narzucić uczelniom specjalne ograniczenia i wymogi związane z interesem publicznym w postaci nowych reguł prawnych przywracających np. minima kadrowe.

Walka o dusze młodych Polaków. Jak Barbara Nowacka chce mobilizować wyborców?

Młodzi Polacy to elektorat Koalicji Obywatelskiej. Dlatego Ministerstwo Edukacji Narodowej zrobi wszystko, żeby zachęcić do chodzenia na wybory. Ministra Barbara Nowacka już zapowiada wychowanie obywatelskie.

Zmiany w edukacji od nowego roku szkolnego. Zniknie kontrowersyjny przedmiot

W połowie kwietnia mają ruszyć konsultacje w sprawie zmian w podstawie programowej. Do końca czerwca Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje wydać rozporządzenia wprowadzające zmiany od 1 września.

Łukasz Warzecha: Średniowieczne standardy

Koalicja Obywatelska promuje zdruzgotanie polskiej szkoły.

Olimpiada z chemii przepustką do dobrego liceum? MEN nie mówi „nie”

Niewykluczone, że od roku szkolnego 2025/2026 olimpiada z chemii ułatwi start do dobrego liceum. MEN rozważa wpisanie jej na listę konkursów dających pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły średniej.

Przed wyborami samorządowymi KO puszcza oko do młodych

Przed wyborami samorządowymi politycy KO podkreślają swoją troskę o młodzież i dzieci. Rafał Trzaskowski zapewnia, że dzięki dobrej współpracy z minister Nowacką warszawskie dzieci będą miały lepiej.

Barbara Nowacka: PiS z Suwerenną Polską dokonali gigantycznego skoku na państwo

Dziecko powinno uczyć się w szkole. Rodzic może je wspierać, ale to szkoła powinna przekazywać wiedzę – mówi Barbara Nowacka, ministra edukacji narodowej.

Wystawa „KL Plaszow. Miejsce po, miejsce bez”. Czego dowiemy się o historii obozu?

15 marca o godz. 11 w Krakowie zostanie odsłonięta wystawa plenerowa „KL Plaszow. Miejsce po, miejsce bez”. Teren dawnego obozu został uporządkowany, stanie się częścią muzeum.

Joanna Ćwiek: Polska szkoła. System trudny dla dzieci z Ukrainy

Dzieci z Ukrainy są oceniane według tych samych zasad co dzieci polskie – wskazuje raport NIK. Chociaż jest im trudniej, niekiedy nie bierze się pod uwagę włożonego wysiłku i stopniowo osiąganych rezultatów.

Pieniądze na podwyżki dla nauczycieli na kontach samorządów

Ruszają wypłaty podwyżek dla nauczycieli. Pierwsze pieniądze dla nich trafiły już na konta samorządów terytorialnych. Trwają rozmowy o podwyżkach w przyszłym roku.

Ukraińskie dzieci zostaną objęte obowiązkiem szkolnym

MEN chce włączyć dzieci ukraińskie do polskiego systemu edukacji. W szkołach będą prowadzone dla nich specjalne lekcje ukraińskiego. Zatrudnieni będą także nauczyciele z Ukrainy.

Przetarg na laptopy dla uczniów w prokuraturze

Nie dowiemy się, co wykrył minister cyfryzacji. Zawiadomienie do prokuratury jest niejawne.

Konferencja Episkopatu Polski o planach MEN ws. lekcji religii: Dyskryminujące

Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski wyraziła „głębokie zaniepokojenie i sprzeciw wobec informacji płynących ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej zapowiadających zmianę w organizacji lekcji religii”.

Pożegnanie "Syzyfowych prac". Które lektury chce wykreślić MEN?

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało nową, okrojoną listę lektur. Wypadły z niej m.in. utwory Stefana Żeromskiego, Zofii Kossak-Szczuckiej, Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego. W szkołach średnich pojawiła się Olga Tokarczuk.

Sondaż. Jak Polacy oceniają rządowe plany likwidacji prac domowych

Ponad połowa ankietowanych przez IBRiS uważa, że likwidacja prac domowych nie jest dobrym pomysłem. Za zmianą opowiedziało się 43 proc. badanych.

Sejm o podwyżkach w szkole

Dyskusja o kolejnych podwyżkach w szkole pozwala odwrócić uwagę od tego, że te obecne są niższe niż obiecane 1500 zł.

Nowacka o wycofaniu prac domowych. "Konsultowane przede wszystkim z młodzieżą"

Uczeń nie może dostawać wyłącznie informacji zwrotnej, że czegoś nie umie - mówiła w "Kropce nad i" ministra edukacji Barbara Nowacka.

Uczelnia Tadeusza Rydzyka ma zwrócić ministerialną dotację

Założona przez redemptorystę Tadeusza Rydzyka Akademia Kultury Społecznej i Medialnej (AKSiM) zwróci dofinansowanie na utworzenie kierunku "Informatyka medialna" - poinformowała minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.