Pogranicznik da mandat. Nowe uprawnienia Straży Granicznej

Podobnie jak drogówka, funkcjonariusze Straży Granicznej będą mogli karać kierowców za powszechne wykroczenia na drodze.

Pomnik ofiar totalitaryzmów zamiast wdzięczności Armii Czerwonej

W Folwarku na terenie gminy Prószków Instytut Pamięci Narodowej odsłoni pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej.

Urodziny twórcy wojsk desantowych

130 lat temu urodził się gen. Stanisław Sosabowski, dowódca 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej, która wzięła udział w największej powietrznodesantowej misji w czasie II wojny światowej - operacji Market Garden.

Dziecko zginęło w pożarze. Jego matce udało się uratować

Pięcioletnia dziewczynka zginęła w nocnym pożarze w Kole w Wielkopolsce. Jej matka sama wydostała się z płonącego budynku jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Czas na lifting CBA. Pojawią się nowe stanowiska

Mimo wysokich pensji i wąskiej specjalizacji spada efektywność CBA. Służba wprowadza więc nowe stanowiska, m.in. niezależnego eksperta.

US Army ćwiczy przerzut wojska i uzbrojenia

Od 1 do 27 maja odbywać się będą ćwiczenia Defender Europe 2022 oraz Swift Response 2022 z udziałem polskich żołnierzy.

SKW informuje o zatrzymaniu obywateli Rosji i Białorusi. Szpiegowali na granicy

Służba Kontrwywiadu Wojskowego informuje o zatrzymaniu przez Żandarmerię Wojskową obywatela Rosji i obywatela Białorusi, którzy mieli "prowadzić działalność szpiegowską" na terenie Polski.

Debata "Dwa kolory – między buntem a posłuszeństwem"

27 kwietnia o godz. 17 na Zamku Królewskim w Warszawie, Centrum Myśli Jana Pawła II rozpoczyna projekt „Dwa kolory – między buntem a posłuszeństwem".

IPN zdemontuje pomniki Armii Czerwonej

W przyszłym tygodniu IPN rozbierze trzy monumenty poświęcone Armii Czerwonej, w ten sposób realizuje akcję dekomunizacji przestrzeni publicznej.

Żaryn: Rosyjski szpieg zatrzymany. Mieszkał w Polsce od 18 lat

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała obywatela Rosji podejrzanego o działania na rzecz rosyjskiego wywiadu - poinformował rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych. Przekazał, że zatrzymano także dwóch obywateli Białorusi podejrzanych o działalność szpiegowską na rzecz białoruskich służb specjalnych.

Granica z Ukrainą będzie jeszcze kosztowniejsza, niż ta z Białorusią

Ćwierć miliona policjantów w ciągu ośmiu miesięcy na granicy polsko-białoruskiej i miliony do zapłaty za nadgodziny.

Co jest w projekcie ustawy o ochronie ludności

Resort spraw wewnętrznych przygotował ustawę o ochronie ludności oraz o stanie klęski żywiołowej. Zawiera ona szereg nowych uregulowań prawnych, w tym dotyczących organizacji Obrony Cywilnej.

ABW wnioskuje do MSZ o wydalenie z Polski 45 rosyjskich dyplomatów. "Prowadzą działalność wywiadowczą przeciwko Polsce"

ABW przygotowała listę 45 osób pracujących w Polsce pod tzw. przykryciem dyplomatycznym. To osoby, które funkcjonują w ramach statusu dyplomatycznego, ale de facto prowadzą działalność wywiadowczą przeciwko Polsce - oświadczył rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych. Stanisław Żaryn przekazał, że szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wnioskuje do MSZ o pilne wydalenie tych osób z Polski.

Straż Graniczna uważa Białoruś za państwo bezpieczne

Podczas kiedy Polacy pomagają setkom tysięcy uciekinierów z Ukrainy, na granicy polsko-białoruskiej uchodźcy, w tym dzieci, wypychane są z powrotem na terytorium państwa Aleksandra Łukaszenki.

Policja przeszukała dom szefa prorosyjskiej partii

W poniedziałek przeszukano dom lidera Przebudzonych Konsumentów, a prokuratura wezwała go w sprawie m.in. znieważenia prezydenta.

Koniec śledztwa ws. śmierci funkcjonariusza ABW. To było samobójstwo

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci funkcjonariusza ABW – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Projekt IPN – „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”

IPN zainaugurował międzynarodowy projekt „Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności”, który ma ukazać wędrówki tysięcy Polaków – cywilów i żołnierzy gen. Władysława Andersa.

Proobronni pod patronatem wojska szkolą cywilów

Organizacje proobronne organizują szkolenia dla cywilów, którzy chcą nauczyć się walczyć. Zainteresowanie jest olbrzymie. Odbywają się one pod skrzydłami wojska.