Skąd pochodzą szpiedzy, zatrzymani przez ABW? Nie z Rosji

Zwerbowani przez rosyjski wojskowy wywiad, monitorowali w Polsce linie kolejowe prowadzące na Ukrainę i przygotowywali akty dywersji.

Były wiceszef CBŚP zatrzymany przez policję

Były wiceszef Centralnego Biura Śledczego Policji Rafał Derlatka został zatrzymany przez policję. Zatrzymanie nastąpiło na polecenie białostockiej Prokuratury - informuje radio ZET..

Kamiński o członkach rozbitej grupy szpiegowskiej: Przygotowywali akty dywersji na zlecenie Rosji

W ostatnich dniach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dziewięć osób podejrzanych o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi - oświadczył szef MSWiA Mariusz Kamiński, który wygłosił oświadczenie ws. doniesień o rozbiciu siatki szpiegowskiej działającej na rzecz Rosji.

Rzecznik rządu o siatce szpiegowskiej: Grupa, która działała na szkodę bezpieczeństwa państwa

- Polskie służby zapobiegły szkodliwym działaniom, które miały miejsce na terenie kraju - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, komentując w Radiu Zet doniesienia o rozbiciu przez ABW siatki szpiegowskiej działającej na rzecz Rosji.

Echa afery z CBA. Znamy uzasadnienie wyroku, który usłyszał pracownik bukmachera

Mąż Katarzyny G. nie był zwykłym graczem. Pracownik bukmachera powinien o nim zawiadomić służby finansowe.

Tajna misja polskich policjantów. Przez kilka miesięcy rozminowywali Ukrainę

O powrocie do kraju 98 policjantów oficjalnie poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. W czwartek wraz z prezydentem Dudą podziękuje funkcjonariuszom.

Glejt do tajemnic w spółkach

Zarządy strategicznych państwowych spółek w większości poddały się procedurze weryfikacji przez ABW. Zażądał tego szef MAP.

Cała władza w ręce Straży Granicznej. Zmiany w prawie naruszają prawa cudzoziemców?

Organizacje pozarządowe i rzecznik praw obywatelskich apelują do senatorów w sprawie rządowej nowelizacji ustawy o cudzoziemcach.

Biden w Warszawie. Utrudnienia dla mieszkańców stolicy

We wtorek 21 lutego rano przyleci do Warszawy prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Po południu w ogrodach Zamku Królewskiego wygłosi przemówienie, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Dwudniowa wizyta potrwa do środy po południu. Na ulicach w Śródmieściu wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu, a w czasie przejazdu kolumn z zagranicznymi politykami ruch na drogach będzie wstrzymywany.

Silne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Setki ofiar. Polscy strażacy ruszają na pomoc

Polscy strażacy z grupy poszukiwawczo-ratowniczej udadzą do Turcji, gdzie w wyniku silnego trzęsienia ziemi zginęło kilkaset osób.

Dlaczego polska Straż Graniczna jest uzbrajana w karabiny maszynowe?

Polska wyposaża Straż Graniczną w szybkostrzelne karabiny maszynowe na „wyjątkowo krytyczne sytuacje”.

Oskarżeni o szpiegostwo słyszą w Polsce symboliczne wyroki

PiS chciał dożywocia za zdradę. Projekt jednak utknął, od roku jest w zamrażarce. A oskarżeni nadal dostają symboliczne wyroki.

Szef Pracodawców RP zatrzymany przez CBA. Organizacje biznesowe protestują

Rafał Baniak, były wiceminister skarbu, szef Pracodawców RP i trzy inne osoby przewiezione do śląskiej prokuratury. Organizacje biznesowe protestują.

CBA zatrzymało Rafała Baniaka, prezesa Pracodawców RP

Prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej potwierdził informację o zatrzymaniu byłego wiceministra skarbu w rządzie PO-PSL Rafała Baniaka (Baniak wyraził zgodę na publikację wizerunku). Baniak jest obecnie prezesem Pracodawców RP.

Śledczy chcą surowszej kary dla skazanych za szpiegostwo na rzecz Rosji

Prokuratura chce wyższych kar dla dwóch przedsiębiorców oskarżonych o współpracę z rosyjskim wywiadem. Zapowiedziała apelację – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Policja kupiła narzędzia, którymi w Rosji inwigilowano opozycję

Rząd odstąpił od zmian w prawie komunikacji elektronicznej, ale policja kupiła narzędzia do inwigilacji w internecie, którymi w Rosji śledzono opozycję.

Wiceszef CBA odchodzi ze stanowiska? Centralne Biuro Antykorupcyjne zaprzecza

Centralne Biuro Antykorupcyjne zaprzeczyło doniesieniom, że wiceszef CBA Bogdan Sakowicz odchodzi ze stanowiska.

MSWiA przygotowało podwyżki dla polskich szpiegów

31,5 proc. dodatku stołecznego dla funkcjonariuszy Agencji Wywiadu i 6 proc. dodatku terenowego za każdy dzień - MSWiA chce zatrzymać falę odejść i zmotywować funkcjonariuszy.