Dymisje w Służbie Ochrony Państwa. Decyzję podjął minister Marcin Kierwiński

Szef MSWiA miał zdymisjonować dwóch zastępców komendanta SOP - ppłk Bartłomieja Hebdę, odpowiadającego za działania ochronne (byłego szefa ochrony prezydenta Andrzeja Dudy) i płk Włodzimierza Gawędę, któremu podlegała logistyka w SOP. Powody zmian nie są znane. Decyzja ministra Marcina Kierwińskiego ma zostać ogłoszona jeszcze dziś.

Kto stoi za taśmami Daniela Obajtka?

CBA nie stosowało kontroli operacyjnej w gabinecie prezesa Orlenu Daniela Obajtka – wynika z naszych ustaleń. Najbardziej prawdopodobna hipoteza? Prywatne porachunki.

Akcja ABW w sprawie działalności szpiegowskiej na rzecz Rosji. Oskarżony obywatel RP

Funkcjonariusze ABW przeprowadzili w środę czynności procesowe na terenie Warszawy i Tychów, w ramach prowadzonego śledztwa w sprawie działalności szpiegowskiej na rzecz Federacji Rosyjskiej - brzmi komunikat Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ministerialna kontrola w Służbie Ochrony Państwa. Wyniki niejawne

Po audycie w SOP. Badano m.in. zabezpieczenie przy miesięcznicach smoleńskich i ochrony polityków PiS.

Cała prawda o Pegasusie. Jak działał, jakich materiałów dostarczał, kogo podsłuchiwano?

Dwa komputery w głównej siedzibie CBA – tak działał Pegasus w Polsce. Nie mógł ingerować w zawartość telefonu, a sądy świadomie dawały zgodę na inwigilację szyfrowanych komunikatorów – „Rzeczpospolita” ujawnia nieznane dotąd fakty o Pegasusie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne przechodzi do historii. Rząd chce uzdrowić służbę

Centralne Biuro Zwalczania Korupcji – tak będzie się nazywała nowa formacja utworzona na zgliszczach CBA. Część jego zdań przejmie ABW i KAS.

W Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wzrosną płace. Dodatkowe 89 mln w budżecie

Poprzednia władza dopieszczała głównie funkcjonariuszy CBA i SOP. Obecna chce podnieść pensje i prestiż ABW.

Służba Ochrony Państwa: dobrze płatne awanse dla wybranych

Czworo funkcjonariuszy w SOP zarabia więcej niż szefowie największych służb jak policja czy CBA.

Coraz częściej dzwonimy pod numer 112. W wielu przypadkach niepotrzebnie

Prawie 22,4 mln połączeń na numer 112 zarejestrowano w Polsce w 2023 r. Problem w tym, że prawie 40 proc. z nich zostało zakwalifikowanych jako niezasadne czyli takie, które nie wymagały interwencji służb.

Tomasz Siemoniak: Polska musi mieć jak najlepsze służby specjalne

Do końca marca zakończy się audyt w służbach – mówi Tomasz Siemoniak, minister koordynator służb specjalnych.

Tajemnica policyjnych wpisów w portalu X. Kto z konta KGP pisał do Krzysztofa Brejzy?

Byłe kierownictwo policji osobiście odpowiadało za tweety, atakujące m.in. ówczesnego polityka opozycji – wynika z naszych informacji.

Major SOP jeździł samochodem bez prawa jazdy. Wpadł przez kolizję

Szef pirotechników rządowej ochrony jeździł bez uprawnień. Wpadł przypadkiem przez kolizję drogową. Przed dyscyplinarką pozwolono mu odejść na emeryturę. Szef MSWiA: – Będzie kontrola.

Rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska odwołana

Porucznik Anna Michalska, uważana za "twarz" kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej, nie jest już rzeczniczką Straży Granicznej.

Coraz więcej mundurowych emerytów z wysokimi świadczeniami. W ubiegłym roku przybyło ich ponad 8 tys.

Mundurowych emerytów jest dziś więcej niż funkcjonariuszy w czynnej służbie – to już blisko 220 tys. osób. Największy odpływ głównie z policji miał miejsce w ubiegłym roku, kiedy to mundur zrzuciło ponad 8 tys. osób – wynika z danych MSWiA, które poznała „Rzeczpospolita”.

Dymisji w SOP nie będzie, bo funkcjonariusze pomogli zatrzymać polityków PiS?

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa pomogli policji zatrzymać posłów PiS w Pałacu - swoich byłych przełożonych. Kierownictwo SOP pokazało lojalność wobec nowego rządu.

Nieoficjalnie: Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński już nie na Grochowie. Zostali przewiezieni do innych zakładów karnych

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik z Aresztu Śledczego Warszawa-Grochów zostali przewiezieni do dwóch różnych zakładów karnych w województwie mazowieckim - podały niezalezna.pl i Wirtualna Polska.

Szef CBA został odwołany. Znamy nazwisko następczyni

Andrzej Stróżny, szef CBA został odwołany ze stanowiska - informuje Radio Zet. Jego następcą została Agnieszka Kwiatkowska Gurdak. Kilka minut po podaniu tej informacji potwierdził ją na konferencji prasowej Donald Tusk.

Donald Tusk dymisjonuje szefa CBA choć prawo na to nie pozwala

Premier Donald Tusk skraca o pięć miesięcy kadencję szefa CBA Andrzeja Stróżnego, choć prawo tego nie przewiduje. Sprawa najprawdopodobniej trafi do sądu i prokuratury - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.