Ile możne zarobić żołnierz polskiego wojska?

Z danych, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Obrony Narodowej wynika, że wysokość przeciętnego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego wraz z dodatkami wynosi 6 304, 74 zł. Jakie dodatki mogą otrzymać żołnierze i jakie odprawy otrzymują z chwilą odejścia ze służby?

W Przewodowie pracuje kilku prokuratorów i policyjni eksperci

Policyjni eksperci od kryminalistyki doświadczeni w badaniu eksplozji, dron oraz śmigłowiec – trwają oględziny miejsca wybuchu rakiety i dokumentowanie śladów zdarzenia.

Szef kontrwywiadu wojskowego podał się do dymisji

Gen. bryg. Maciej Materka, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, podał się do dymisji. W wydanym oświadczeniu informuje o "podjęciu 20 października decyzji o zakończeniu służby i rezygnacji z funkcji szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego".

Od stycznia SOP z nowym szefem. Olszewski rezygnuje ze stanowiska

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy SOP płk Bogusław Piórkowski, z dniem 7 stycznia ze służby odejdzie komendant Służby Ochrony Państwa ppłk Paweł Olszewski.

SOP będzie szukać funkcjonariuszy na targach pracy

Służba Ochrony Państwa szuka chętnych – po raz pierwszy będzie miała swoje stoisko na Talent Days w Warszawie.

Miliony wyłudzone z dotacji? Maciej Witucki i Tomasz Misiak zatrzymani

37 mln zł rzekomych wyłudzeń z PFRON i ZUS - CBA i CBŚP zatrzymują były zarząd spółki należącej do Tomasza Misiaka.

Odpowiedź autorek „Rz” na sprostowanie szefa ABW

Szef ABW Krzysztof Wacławek oburzył się tytułem artykułu „Andrzej Izdebski pod ochroną ABW” i wyrywając zdania z kontekstu, chce „wybielić” rolę tej służby w sprawie braku poszukiwań handlarza bronią.

Polskim służbom ciągle brakuje pieniędzy. CBA nie ma funduszy na papier

MSWiA znów dosypuje miliony dla służb mundurowych. Na ekstrapieniądze czekają też specsłużby. CBA skończyły się fundusze m.in. na prąd i papier.

Czyje ciało skremowano? Badanie DNA wskaże tożsamość handlarza respiratorami

Wyniki albańskiego śledztwa w sprawie śmierci handlarza respiratorami są już w Polsce – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Teraz zbada je polska prokuratura.

Migrant zawisł na płocie na granicy z Białorusią. Burza wokół nagrania i komentarza posła PiS

Falę komentarzy wzbudziły opublikowane w mediach społecznościowych zdjęcie i nagranie przedstawiające mężczyznę, który próbował przedostać się przez zaporę na granicy Białorusi z Polską i zawisł głową w dół, a także wpis, jaki w związku z sytuacją na Twitterze umieścił poseł PiS.

Kurdowie protestują przeciwko akcji ABW

Europejski Kongres Towarzystw Demokratycznych Kurdystanu (KCDK-E) protestuje przeciwko wkroczeniu funkcjonariuszy ABW do "mieszkań i miejsc pracy członków diaspory kurdyjskiej".

Spór o inwigilację dotarł do Strasburga

Skargę aktywistów na stosowaną w Polsce inwigilację badał we wtorek Europejski Trybunał Praw Człowieka. Rząd uważa, że jest bezzasadna i chce jej oddalenia.

Inwigilacja po lupą Trybunału w Strasburgu

Aż 12 służb może stosować podsłuchy i nawet nie muszą się tłumaczyć, jeśli na cel wzięły osobę niewinną. Jest na to skarga.

Dezubekizacja. Generał Janicki wygrał z PiS i odzyskał emeryturę

Były szef BOR, gen. Marian Janicki, odzyskał przed sądem emeryturę, którą MSWiA zabrało mu w ramach dezubekizacji – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Mimo wysokich zarobków i prestiżu nowej cyberpolicji brakuje ludzi i sukcesów

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, powstałe w styczniu tego roku, zastąpiło działające w komendzie głównej i w komendach wojewódzkich piony do walki z cyberprzestępczością. Choć policjanci i cywile są kuszeni wysokimi pensjami, to dotąd w CBZC udało się zatrudnić tylko 351 funkcjonariuszy.

Kasjerka z CBA ma iść do więzienia. Sąd nie dał jej odroczenia

Katarzyna G., która wyniosła z CBA 9,2 mln zł i została za to skazana, musi się zgłosić do odbycia kary.

Masowe przechodzenie na emeryturę? Policjanci i strażacy chcą waloryzacji uposażeń

Przedstawiciele służb mundurowych podległych MSWiA oraz resortowi sprawiedliwości domagają się waloryzacji uposażeń co najmniej na poziomie tegorocznej inflacji - informuje RMF MF.

Jak wywiad kupował auta, na które nie było go stać

Agencja Wywiadu musiała obniżyć wymogi w przetargu na samochody i sporo dopłacić – te, które chciała kupić, okazały się trzy razy droższe.