Białoruś i Rosja wykorzystują Interpol do ścigania opozycjonistów. Polska chce blokady

Białoruś i Rosja wykorzystują Interpol do ścigania opozycji, która znalazła azyl w krajach UE. Polska chce to zablokować.

Jak będą przebiegać obchody rocznicy agresji Sowietów na Polskę?

W Białymstoku zostanie otwarte Muzeum Pamięci Sybiru. W uroczystości weźmie udział prezydent Andrzej Duda.

W sobotę 244 próby nielegalnego wkroczenia do Polski z Białorusi

Straż Graniczna poinformowała, że w sobotę odnotowano 244 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Rajd Śląska przerwany. Zginęła pilotka

Śmiertelny wypadek na trasie Rajdu Śląska. Na odcinku specjalnym Chybie w powiecie cieszyńskim doszło do wypadku załogi numer 40. Pilotka auta poniosła śmierć na miejscu – podali organizatorzy imprezy. I poinformowali o odwołaniu dalszej rywalizacji.

Kłopoty ochrony Sejmu. Odchodzą emeryci, ale kłopot jest także z narybkiem

Z sejmowej straży odchodzą masowo nie tylko emeryci, ale też najmłodsi stażem funkcjonariusze. Rząd chce ich zatrzymać.

Akt oskarżenia za śmiertelny wyścig

Ścigał się z motocyklem i przyczynił się do wypadku, który spowodował ktoś inny – czy taka koncepcja prokuratury przekona sąd?

Kiedy nowa strategia NATO?

Aktualna strategia układu północnoatlantyckiego ma już ponad dziesięć lat. Czy to czas na zmianę?

Polski rząd na celowniku szpiegów Kima

2020 rok był rekordowy, jeśli chodzi o cyberataki na Polskę. Brali w nich udział nawet Koreańczycy z Północy.

Niszczyli ogrodzenie na granicy. Prokuratura chce aresztu

Prokuratura Rejonowa w Sokółce wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt dla trzynastu osób, które w niedzielę zniszczyły ogrodzenie na granicy z Białorusią.

Szef MSWiA: Granice UE nie są i nie mogą być otwarte

- Aleksander Łukaszenko chce zaszkodzić UE, cynicznie wykorzystując i dezinformując ludzi, których zwożą białoruskie samoloty z Bliskiego Wschodu, z Afryki, że granice Unii Europejskiej są otwarte. Nie, nie są otwarte i nie mogą być otwarte - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński do udających się na Litwę polskich policjantów.

Niszczyli płot na granicy. Straż Graniczna zatrzymała 13 osób

W niedzielę wieczorem grupa osób próbowała przeciąć fragment płotu utworzonego na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna i żołnierze zatrzymali łącznie 13 osób. "Poniosą wszelkie konsekwencje karne swoich działań" - zapowiedziała szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Nowe posiłki wojska i policji na granicy

Dziś o godz. 6 rano w Usnarzu Górnym na granicy polsko-białoruskiej, gdzie koczują migranci, przybyły posiłki w postaci żołnierzy i policjantów. Mają wspomóc obecnych już na granicy funkcjonariuszy.

Poseł wezwał karetkę do imigrantów. Wąsik: obciążyć kosztami

- Jeżeli wezwał pan karetkę na granicę dla prowokacji - dopilnuje, by został obciążony pan stosownymi kosztami – zapowiedział w mediach społecznościowych Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA.

Ciężarna mdlała z bólu. Pomogli jej policjanci

Gdyby młoda kobieta w ciąży trafiła do szpitala chwilę później, trudno byłoby ją uratować. Pomogli jej policjanci z Wrocławia.

Straż Graniczna publikuje film. "Białoruś dostarcza posiłki"

Na profilu Straży Granicznej na Twitterze opublikowano w piątek wieczorem nagrania z Usnarza Górnego. Służby informują, że grupa koczujących migrantów dostaje kilka razy dziennie posiłki od białoruskich służb.

Wojsko tylko dla zaszczepionych

Armia nie chce widzieć w swoich szeregach osób niezaszczepionych, a ci, którzy już w niej służą, mogą mieć utrudniony awans.

Zbigniew Bujak: Zostanie nam głęboki ślad

Używanie żołnierzy do rozprawy z cywilami to deprawacja ich roli w systemie bezpieczeństwa państwa.

Wałęsa o słowach Frasyniuka: Brawo! Zabraniam przepraszać

- Brawo Władek! Podpisuję się, masz rację, tak trzeba, tak trzymać! - powiedział były prezydent Lech Wałęsa, komentując wypowiedź Władysława Frasyniuka, który określił mianem „śmieci” żołnierzy polskich, wspierających działania Straży Granicznej na granicy z Białorusią.