Kierowca wjechał w grupę kolarzy i uciekł z miejsca wypadku. Jedna osoba nie żyje

Pod Tarczynem w województwie mazowieckim doszło do wypadku z udziałem grupy kolarzy. Kierowca samochodu wjechał w 14 osób i uciekł z miejsca zdarzenia. Jedna osoba nie żyje, a sześć zostało rannych.

Była dyrektor u prezesa Banasia z zarzutem za wypadek

Dyrektorka z NIK, która samochodem przygniotła do ściany pracownika, usłyszała zarzut spowodowania wypadku. Nadal pracuje w Izbie, tyle że jako „doradca prawny”.

Węgiel znowu za życie. W śledztwie dotyczącym Pniówka zaczęto przesłuchiwać świadków

Cztery lata temu w Zofiówce zdarzył się identyczny wypadek okupiony śmiercią pięciu górników – powodem był nieprzewidywalny wstrząs górotworu.

Tragedia w kopalni Zofiówka. Wszyscy poszukiwani górnicy "bez oznak życia"

Ratownicy dotarli do wszystkich czterech poszukiwanych górników w kopalni Zofiówka - poinformował dyrektor ds. pracy kopalni Marcin Gołębiowski. Dodał, że akcja poszukiwawcza się zakończyła, a odnalezieni pracownicy są transportowani bez oznak życia.

Wstrząs w kopalni Zofiówka. Premier: Sześciu górników nie żyje

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wzrosła liczba ofiar wstrząsu w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju.

Już cztery ofiary wstrząsu w Zofiówce

Lekarz stwierdził zgon dwóch kolejnych górników odnalezionych w chodniku D4a. Tragiczny bilans wczorajszego wstrząsu wysokoenergetycznego w kopalni wzrósł do czterech osób - poinformowano na stronie internetowej Grupy JSW.

Nie żyje drugi górnik odnaleziony w Zofiówce

Zmarł drugi górnik z czterech, odnalezionych wczoraj po wstrząsie w kopalni Zofiówka. Wciąż poszukiwanych jest sześciu pracowników kopalni JSW.

Wstrząs w kopalni Zofiówka. Odnaleziono 4 z 10 poszukiwanych górników

W kopalni Borynia-Zofiówka doszło do silnego wstrząsu połączonego z wypływem metanu. 42 górników opuściło kopalnię o własnych siłach, spośród 10 górników, z którymi nie było kontaktu, ratownicy odnaleźli 4. Śmierć pierwszego wydobytego na powierzchnię stwierdził lekarz. Trwa akcja ratownicza.

Akcja ratunkowa w kopalni Pniówek przerwana. Teren zostanie odizolowany

Zespół specjalistów w sztabie akcji ratunkowej w kopalni Pniówek podjął decyzję o zawieszeniu prowadzonych działań. Teren zostanie odizolowany. Pod ziemią po środowym wybuchu metanu pozostało siedmiu górników

Trzeci wybuch w kopalni Pniówek. Ranni są ratownicy

W czwartek doszło do trzeciej eksplozji w Kopalni Węgla Kamiennego "Pniówek". Ranni zostali ratownicy.

Prezydent: Modlimy się, żeby udało się wydobyć górników i ratowników żywych

- Wszystko wskazuje na to, że to jest najgorsza katastrofa w dziejach kopalni Pniówek - powiedział prezydent Andrzej Duda, który przyjechał do kopalni w Pawłowicach, gdzie od kilkudziesięciu godzin trwa akcja ratownicza po wybuchach metanu.

Wybuchy metanu w kopalni Pniówek. Liczba ofiar wzrosła do pięciu

W kopalni Pniówek doszło do wybuchów metanu. Zginęło pięć osób, siedem jest uwięzionych pod ziemią. Do szpitali trafiło ponad 20 osób. Akcja ratownicza trwa. Na miejsce katastrofy przybył premier Mateusz Morawiecki. - Stało się nieszczęście, słowa grzęzną w gardle - powiedział.

Auto byłej I prezes SN i byłego prezesa TK zatrzymane

Jest śledztwo w sprawie wypadku, w którym zginął motocyklista, tuż po tym, gdy minął go samochód kierowany przez męża byłej I prezes Sądu Najwyższego.

Na Podkarpaciu wykoleił się pociąg z uchodźcami z Ukrainy

Na odcinku Ustianowa - Olszanica ok. godz. 15.00 doszło do wykolejenia pociągu wiozącego uchodźców z przejścia granicznego w Krościenku oraz punktu recepcyjnego w Łodynie.

Wieje w całej Polsce. Są ofiary śmiertelne

Niemal w całej Polsce wieje silny wiatr powodujący zniszczenia. Zginęły dwie osoby, a prądu nie ma ponad 300 tys. odbiorców.

Wichury nad Polską. W Krakowie przewrócił się żuraw budowlany, zginęły dwie osoby

Nad Polską przechodzą niszczycielskie wichury. Dwie osoby zginęły, a dwie odniosły obrażenia po tym, jak na placu budowy w Krakowie przewrócił się żuraw wieżowy. W Lubuskiem drzewo przewróciło się na samochód - kierujący nie przeżył.

Śląskie: Silny wybuch w fabryce materiałów wybuchowych. Dwie osoby zginęły

Na terenie zakładów wytwarzających materiały wybuchowe w Krupskim Młynie (województwo śląskie) doszło do silnej eksplozji. Dwóch pracowników firmy zginęło w wybuchu.

Zginęli polscy wspinacze, który zdobywali Gerlach

Ciała trzech polskich wspinaczy, poszukiwanych od piątku znaleźli słowaccy ratownicy.