Wrócą po ciała górników z Pniówka

W sobotę, po dziewięciu miesiącach, zostanie wznowiona akcja ratownicza, której celem jest odnalezienie siedmiu górników JSW.

Lawina śnieżna w Tatrach. Zginęło dwóch polskich wspinaczy

W słowackich Tatrach zeszła lawina, która porwała trzech polskich wspinaczy, dwóch z nich nie udało się uratować - podali ratownicy ze Słowacji.

Katowice: Wybuch gazu w kamienicy. Dwie osoby nie żyją

W wyniku wybuchu, do którego doszło przy ulicy Biskupa Herberta Bednorza w katowickiej dzielnicy Szopienice, zawalił się budynek. Dwie osoby zginęły pod gruzami domu. Kilka osób poszkodowanych trafiło do szpitala.

Łódź: Potężny wybuch na parkingu. Nie żyje jedna osoba

W wyniku potężnej eksplozji, do której doszło w niedzielę na jednym z łódzkich parkingów, zginęła jedna osoba. Policja i prokuratura starają się wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

Szklary: Wypadek busa z przedszkolakami. Jedno z dzieci wypadło przez szybę

W Szklarach w gminie Jerzmanowice-Przeginia doszło do groźnego wypadku. Bus wiozący dzieci do przedszkola wpadł w poślizg, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Ze wstępnych informacji wynika, że jedno dziecko wypadło z pojazdu. Wszystkie dzieci żyją.

Karambol pod Kielcami. Zderzyło się kilkadziesiąt aut

Na drodze ekspresowej S74 w kierunku od Cedzyny na Kielce doszło w poniedziałek rano do karambolu z udziałem co najmniej 40 samochodów.

Wypadek w Lublinie. Zginęło troje nastolatków

Na ulicy Jana Pawła II w Lublinie doszło w nocy do śmiertelnego wypadku samochodowego. Zginęły trzy młode osoby.

Lepszy rok na drogach. Zadziałały wysokie mandaty?

Kierowcy jeżdżą wolniej, dzięki czemu mniej jest wypadków, a liczba zabitych spadła po raz pierwszy w historii poniżej 2 tys.

Coraz bliżej prawdy o wypadku polskiego autokaru w Chorwacji

Warszawska prokuratura czeka na kluczową opinię biegłego w sprawie rekonstrukcji wypadku autokaru wiozącego pielgrzymów z Polski w Chorwacji, by zakończyć śledztwo. Dzięki opinii będą mogły zapaść merytoryczne decyzje w tym postępowaniu.

Pożar w szpitalu w Łodzi. Nie żyje jeden z pacjentów

W nocy doszło do pożaru w szpitalu przy ulicy Okólnej w Łodzi. Zginął 72-letni pacjent, a dwie pielęgniarki zostały ranne.

W Zabrzu zapadła się kopuła nad boiskiem. Powodem prawdopodobnie śnieg

W mieście Zabrze w województwie śląskim zawalił się dach pneumatycznej hali, w której znajdowało się boisko piłkarskie. Powodem był prawdopodobnie znajdujący się na kopule hali śnieg.

O niemal 80 proc. wzrosła liczba wypadków spowodowanych przez kierowców z zagranicy

Kierowcy z Ukrainy, a następnie, choć już w mniejszej skali Gruzini, Białorusini oraz Niemcy – to główni zagraniczni sprawcy wypadków na polskich drogach. W tym roku z winy cudzoziemców doszło do 778 takich zdarzeń, w których zginęło łącznie 80 osób – wynika z danych od Komendy Głównej Policji dla „Rzeczpospolitej”.

Wybuch w domu w Ustroniu. Pod gruzami mogą być ludzie, trwa akcja ratownicza

W domu jednorodzinnym w Ustroniu (woj. śląskie) doszło do eksplozji. Budynek został zniszczony. Trwa akcja ratownicza, pod gruzami mogą znajdować się ludzie.

Smutna śląska Barbórka

Nie będzie górniczej fety, kopalnia Pniówek przygotowuje się do rozpoczęcia akcji wydobycia ciał górników, którzy zginęli siedem miesięcy temu.

Piesi na straconej pozycji. Ostre prawo nie działa?

Wypadków jest mniej, kierowcy jeżdżą wolniej, ale piesi nadal giną.

Śmierć szuka pieszych. Wypadków z ich udziałem przybyło

Zaostrzenie kar dla kierowców nie wpłynęło znacząco na liczbę wypadków, których ofiarami są piesi.

Wybuch w Przewodowie: Dwie ofiary

Z informacji, które uzyskaliśmy ze stanowiska dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wynika, że w miejscowości Przewodów koło Hrubieszowa w opuszczonych budynkach dawnego PGR doszło do eksplozji, w której zginęły dwie osoby.

Alvin Gajadhur: Obserwuję systematyczną poprawę zachowań kierowców, jeżdżą teraz wolniej

W miejscach objętych kontrolami prędkości niemal do zera spadła liczba ofiar śmiertelnych. Prawie codziennie mamy nowe prośby o montaż tych urządzeń – mówi dr inż. Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.