Pożar na Marywilskiej. Handlowcy nocowali pod targowiskiem w kolejce po kontenery

Dwa tygodnie po pożarze, który strawił halę Marywilska 44 w Warszawie, handlowcy koczowali w nocy przed targowiskiem, by zapewnić sobie kontenery sprzedażowe. Chcieli mieć pewność, że losowanie miejsc na tymczasowym targowisku, przebiegnie spokojnie.

Pożar w szkole pod Warszawą. Zapalił się dach

W Szkole Podstawowej numer 2 przy ulicy Granicznej w podwarszawskim Józefowie (powiat otwocki) doszło do pożaru.

Tragiczny wypadek na trasie S3 koło Szczecina. Nie żyje jedna osoba

Na drodze S3 niedaleko Szczecina doszło do tragicznego wypadku. Po tym, jak samochód ciężarowy uderzył w tył autobusu serwisowego i zapalił się, zginęła jedna osoba.

Trzeci górnik nie żyje. Tragiczny bilans wstrząsu w kopalni Mysłowice-Wesoła

Ekipy ratunkowe dotarły do ciała ostatniego górnika, poszukiwanego po wczorajszym wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła. Wcześniej odnaleziono dwóch nieżyjących pracowników zakładu.

Płonie liceum w Grodzisku Mazowieckim. Kolejny pożar w ostatnich dniach

Przed południem w liceum w Grodzisku Mazowieckim, podczas egzaminu maturalnego z języka angielskiego, doszło do pożaru.

Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje dwóch górników

We wtorek nad ranem doszło do wstrząsów w kopalni węgla kamiennego Mysłowice-Wesoła. Bezpiecznie ewakuowano 11 z 15 pracujących na dole górników. Jeden z pozostałych górników trafił do szpitala, dwóch nie żyje. Trwają poszukiwania czwartego górnika.

Czy za pożarami w Polsce mogą stać rosyjskie służby? Szef BBN: To musi budzić podejrzenia

To że nie wiemy czy mamy do czynienia z naturalnym biegiem spraw, czy z inspiracją służb, np. w sieciach społecznościowych, jest elementem wojny kognitywnej - mówił w rozmowie z TVN24 szef BBN, Jacek Siewiera.

Co przyczyniło się do pożaru hali Marywilska 44? Śledczy nie wykluczają żadnej z tez

Paliło się zbyt szybko i intensywnie, co sugeruje celowe działanie. Jednak dopiero oględziny z użyciem drona i skanera 3D wskażą hipotezę.

Seria pożarów w Polsce. Gdzie do nich doszło?

W ostatnich dniach w Polsce doszło do serii pożarów. W piątek ogień płonął w Siemianowicach Śląskich. W niedzielę doszło natomiast do pożaru centrum handlowego Marywilska 44, składowisk odpadów w warszawskim Wilanowie i na Siekierkach oraz lasu w Kampinoskim Parku Narodowym. W nocy z niedzieli na poniedziałek straż pożarna walczyła zaś z dużym pożarem autobusów stojących w zajezdni w Bytomiu.

Pożar w Bytomiu. W ogniu stanęła zajezdnia autobusowa

W nocy doszło do pożaru w zajezdni autobusowej w Bytomiu.

Po pożarze w Siemianowicach Śląskich zanieczyszczenia przedostały się do rzek

Zanieczyszczenia po piątkowym pożarze w Siemianowicach Śląskich przedostały się do rzek na terenie województwa śląskiego. Wpłyną też do rzek na terenie województwa małopolskiego. Taką informację przekazały Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Środowiska w Katowicach i w Krakowie.

Siemianowice Śląskie. Czarny dym nad miastem. Pożar składowiska z chemikaliami

Ponad 30 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem składowiska odpadów w Siemianowicach Śląskich. Na miejscu rozszczelniają się pojemniki z chemikaliami, sytuacja nie jest opanowana. Wydano alert RCB.

Pożar w Siemianowicach Śląskich. Piech: Takich tykających bomb są setki

- Takich sytuacji jak w Siemianowicach Śląskich, tych tykających bomb, pojemników z chemikaliami w całej Polsce są setki, jak nie tysiące - powiedział prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech oceniając, że Polska staje się niestety wysypiskiem Europy. W Siemianowicach Śląskich doszło do pożaru substancji chemicznych na składowisku odpadów.

Pożar w wieżowcu w centrum Warszawy. Ewakuowano kilkaset osób

W wieżowcu przy ulicy Twardej w Warszawie doszło do pożaru. Straż pożarna ewakuowała około 700 osób.

Po czarnej serii wypadków motocyklistów policja nasili kontrole

Częstsze kontrole kierowców motocykli i nową akcję uświadamiającą zagrożenia – zapowiada policja w reakcji na lawinowy wzrost wypadków z ich udziałem.

Bilans majówki na polskich drogach. Ogromna liczba wypadków i nietrzeźwych kierowców

W przedłużony weekend na polskich drogach miało miejsce aż 346 wypadków drogowych - wynika z dziennych danych policji za okres od 30 kwietnia do 4 maja.

Bmw spłonęło po uderzeniu w drzewo. „Chwilę wcześniej kierowca kręcił bączki”

Trzy osoby zginęły w wypadku na ul. Vogla w warszawskim Wilanowie. Z niewiadomych przyczyn kierowca auta marki BMW zjechał z pasa drogi i uderzył w drzewo.

Wzrosła liczba wypadków z udziałem motocyklistów. Co jest powodem?

Ogółem blisko pół tysiąca wypadków więcej, do czego przyczynił się radykalny wzrost – o 80 proc. – tych z udziałem motocyklistów. Powód: tłok na drogach i brawura.