Duży spadek liczby zabójstw w Polsce. Jaki jest tego powód?

O jedną piątą mniej zabójstw. Powód: koniec pandemii, gangsterskich porachunków, i brak zbrodni doskonałej, o czym przekonują policyjne Archiwa X.

Kolejny handlarz dopalaczami ułaskawiony przez prezydenta Dudę

Andrzej Duda już po raz drugi w ciągu kilku miesięcy darował karę więzienia osobie skazanej za ciężkie przestępstwo narkotykowe.

Nurkowie z Hiszpanii w pobliżu Naftoportu. "Nie dopuszczono się przestępstwa"

Służby posiadają pełną wiedzę dotyczącą tych osób i okoliczności opisywanych w mediach zdarzeń. Osoby uratowane w czasie akcji ratunkowej nie dopuściły się przestępstw na terenie RP - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Nasila się plaga kradzieży

W 2022 r. co drugie pospolite przestępstwo to kradzież. Bieda jej nie tłumaczy, bo często znikają alkohole i drogie perfumy.

Złodzieje samochodów odpuścili? Auta giną rzadziej, już nie tylko w aglomeracjach

Do 7,6 tys. spadła liczba kradzieży samochodów, jest ich mniej także w dużych aglomeracjach. Jednak nieco przybyło w regionach uchodzących za spokojne.

Próbki tkanek pobrane ze zwłok w Albanii. Czy będzie to DNA Andrzeja Izdebskiego?

Materiał biologiczny handlarza respiratorami jest już w Polsce. Ale w Albanii pobrano go według archaicznej metody, więc nie wiadomo, na ile będzie przydatny.

Niecodzienny obrót sprawy Cezarego Kucharskiego. Mediator w sprawie o szantaż

Sąd skierował sprawę byłego agenta Roberta Lewandowskiego do mediacji, ale proces i tak musi się odbyć.

Karali za ulotki w stanie wojennym, teraz są ścigani

Prokurator IPN z Katowic skierował do wojskowego sądu akt oskarżenia przeciwko byłym sędziom i prokuratorom wojskowym, którzy po wprowadzeniu stanu wojennego ścigali osoby posiadające ulotki. Działacze opozycji byli skazywani za to na kary więzienia.

Warszawa: Atak koktajlem Mołotowa na biletomat. 26-latkowi grozi 5 lat więzienia

W centrum Warszawy 26-letni mężczyzna podpalił biletomat za pomocą koktajlu Mołotowa - informuje stołeczna policja. Mężczyzna, po krótkim policyjnym pościgu, został zatrzymany.

Blokada złodziei danych. Powstanie rejestr zastrzeżeń

Jeśli wpiszemy swój numeru PESEL w bazie, przestępca nie weźmie na nas kredytu, nie sprzeda naszego domu lub spółki.

Polska z systemem blokującym złodziei tożsamości, którego nie ma nikt w UE

Powstanie państwowy rejestr zastrzeżeń - dzięki wpisowi swojego numeru PESEL w bazie przestępca nie weźmie na nas kredytu, nie sprzeda naszego domu lub spółki.

Policja wezwana do gabinetu. Pijana dentystka w święta przyjmowała pacjentów

Policjanci zostali w poniedziałek 26 grudnia wezwani do gabinetu dentystycznego w Zielonej Górze. Funkcjonariuszom zgłoszono, że przyjmująca lekarz prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało niemal 1,7 promila.

Polski Kościół ukarał księdza za pedofilię po 37 latach

Księdza, który w 1982 r. wykorzystał pięcioletnią dziewczynkę, kard. Józef Glemp wysłał na misje do Ameryki Łacińskiej. Kościelne kary nałożono na niego dopiero 37 lat później, po tym jak Stolica Apostolska uchyliła w sprawie przedawnienie.

Zaginięcie Iwony Wieczorek: Są zarzuty dla Pawła P.

Pawłowi P., znajomemu Iwony Wieczorek, postawiono zarzuty dotyczące utrudniania postępowania karnego poprzez usuwanie śladów i dowodów, zacieranie śladów przestępstwa, a także podawanie nieprawdziwych informacji w sprawie dotyczącej Iwony Wieczorek - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Zarzuty dla byłego chłopaka zaginionej Iwony Wieczorek

Wbrew spekulacjom zatrzymanie znajomego zaginionej Iwony Wieczorek nie musi oznaczać przełomu w śledztwie.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Policja zatrzymała pierwsze osoby

W Gdańsku zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z zaginięciem Iwony Wieczorek.

Służby specjalne wydały oświadczenie w sprawie Tomasza L. "Publiczne dywagacje w tej sprawie noszą znamiona walki politycznej"

Kontynuowane są intensywne czynności śledcze, które mają na celu wyjaśnienie i zbadanie wszelkich okoliczności działania Tomasza L. oraz jego współpracy z wywiadem rosyjskim - informuje służby specjalne

Pseudokibice pomagają przemycać ludzi z Białorusi do Polski

Już blisko 700 złapanych w Polsce organizatorów przemytu ludzi z granicy białoruskiej – wśród nich m.in. pseudokibice.