Gitarzysta Kultu zatrzymany w sprawie oszustwa, wydał oświadczenie

Policja zatrzymała muzyka zespołu Kult, w związku z podejrzeniem o wyłudzanie odszkodowań. Chodzi o sfingowane zgony w rzekomych wypadkach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych. Muzyk wydał oświadczenie w tej sprawie.

ABW zatrzymała Rosjanina. Miał współpracować z ISIS

Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu obywatela Federacji Rosyjskiej, który miał działać na rzecz międzynarodowych organizacji terrorystycznych. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Gruzini popełniają najwięcej przestępstw ze wszystkich obcokrajowców w Polsce

Kradzieże, jazda po alkoholu, posiadanie narkotyków – Gruzini liderami przestępstw obcokrajowców w Polsce. Ułatwienia wjazdu dla Gruzinów wykorzystują także przestępcy.

Collegium Humanum. Ujawniamy: tak działała fabryka fikcyjnych dyplomów

Nawet setki lewych dyplomów ukończenia studiów, ale i doktoratów, a nawet habilitacji, mogły wyjść z uczelni rektora Pawła Cz., Collegium Humanum – „Rzeczpospolita” ujawnia, co się kryje się za zarzutami.

Znów więcej papierosów od Łukaszenki. Radykalny wzrost przemytu

O ponad 1000 proc. wzrósł w ubiegłym roku przemyt papierosów z Białorusi. Po krótkim zastoju główny „towar eksportowy” reżimu Łukaszenki znowu na topie.

Wydawca Mentzena i Brauna kłamcą oświęcimskim?

Przedsiębiorca, blisko związany z Konfederacją, ma usłyszeć poważny zarzut z ustawy o IPN.

Prawdziwa przeszłość „bimber bossa”. Jak Dariusz P. ukrywał się przed policją?

Polak, który w Wielkiej Brytanii zasłynął produkcją craftowej whisky, pod zmienioną tożsamością ukrył gangsterską przestępczość. Został złapany po 20 latach.

Handlarze lewymi certyfikatami szczepień zatrzymani

Ponad tysiąc osób kupiło fałszywe paszporty covidowe - nie szczepiąc się. Trzy osoby, w tym właściciel przychodni z Małopolski z zarzutami.

Spadła liczba gróźb i przestępstw z „nienawiści”? Tylko zgłaszanych

Łącznie 768 przestępstw „z nienawiści” – według oficjalnych danych. Jednak to niepełny obraz, wiele ataków jest niezgłaszanych, w innych sprawy są umarzane.

Policja rzadziej karze mandatami. Za co kierowcy są karani najczęściej?

O 290 tys. mandatów mniej wystawili w ubiegłym roku policjanci. I nie dlatego, że kierowcy aż tak się poprawili. Główny powód to wakaty i skromniejsze patrole na drogach.

Prokuratura: Była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu oskarżona o korupcję

250 tys. zł w gotówce, wyjazd do Dubaju oraz BMW i Porsche do dyspozycji – za takie korzyści była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu miała wynosić informacje z firmy. Teraz została oskarżona.

Państwo w państwie: Chory psychicznie przyznał się do zarzutów za hot doga

Bezdomny, chory psychicznie mężczyzna okazał się sposobem wrocławskich policjantów na złe statystyki. Oskarżono go o 26 czynów, z których najprawdopodobniej popełnił tylko kilka.

Gangster „Lelek” nie żyje. Strzał padł podczas akcji CBŚP

We wtorek nad ranem policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji próbowali zatrzymać 56-letniego Jacka B. ps. „Lelek”. Znany na Dolnym Śląsku gangster prawdopodobnie popełnił samobójstwo zanim funkcjonariusze weszli do jego mieszkania.

Atak nożownika na dworcu Gare de Lyon w Paryżu. Są ranni

Trzy osoby zostały ranne w sobotę w wyniku ataku nożownika na dworcu kolejowym Gare de Lyon w Paryżu, jednym z głównych węzłów komunikacyjnych – poinformowała francuska policja, dodając, że sprawca został aresztowany.

Policja na tropie "załatwiacza" z afery gruntowej. „Zatrzymanie Piotra Ryby kwestią czasu”

Jest szansa, że Piotr Ryba – oskarżony w aferze gruntowej i od pięciu lat poszukiwany – na procesie będzie mógł podzielić się wiedzą, którą serwuje mediom. Policja wie, gdzie się ukrył.

Ciemna strona migracji. Cudzoziemcy w Polsce jeżdżą po alkoholu i łamią zakazy

Ponad 17 tys. przestępstw popełnili w ubiegłym roku przebywający w Polsce cudzoziemcy. Jest i nowe alarmujące zjawisko: łamanie zakazów sądowych.

Wpadł "Gulczas" - ostatni uczestnik głośnego skoku na 4,2 mln zł

Za pieniądze zrabowane konwojentom kupił 60 metrowe mieszkanie płacąc 357 tys. zł w gotówce. Tym się zdradził i teraz został aresztowany ostatni z podejrzanych o brutalny napad sprzed ponad dekady w Wólce Kosowskiej.

Jest zażalenie na decyzję o przymusowym dokarmianiu Mariusza Kamińskiego

Mariusz Kamiński wrócił z SOR na oddział szpitalny Zakładu Karnego w Radomiu. Podtrzymuje głodówkę, będzie przymusowo dokarmiany.