Zabójstwo Marka Papały. Zbrodnia wciąż niewyjaśniona

Rozprawa w sprawie zabójstwa gen. Papały odroczona. Tym razem z Wrocławia nie dowieziono jednego z oskarżonych.

Wpadł pedofil objęty ustawą o „bestiach”

Obecnie 148 karanych za pedofilię jest objętych nadzorem prewencyjnym policji. Wpadł właśnie jeden z nich – mężczyzna, który wysyłał 9-latkom filmy pornograficzne.

Posiedzenie ws. Leszka Czarneckiego odwołano. Sędzia nie chce prowadzić sprawy miliardera

Zadziwiający obrót w sprawie wniosku o aresztowanie Leszka Czarneckiego. Wniosek o wyłączenie z orzekania złożył sędzia.

Mafia zarabia na wojnie. Zwiększył się przemyt z Ukrainy do Polski

Wzrost przemytu z Ukrainy do Polski fałszywych dokumentów, broni oraz przerzut ludzi, którym trudnią się Ukraińcy to efekty wojny na wschodzie.

Apel Państwowej Komisji ds. osób wykorzystanych seksualnie

Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 apeluje do wszystkich osób skrzywdzonych przez żyjące osoby z listy opublikowanej przez "Rzeczpospolitą" o zgłoszenie sprawy.

Archaiczne przepisy: Nie wystarczy brak zgody na gwałt

Średnio tylko co drugie zgłoszone zgwałcenie zostaje potwierdzone. Czy powodem jest m.in. archaiczna definicja gwałtu?

Leszek Czarnecki podróżował, gdy nie mógł. Prokuratura wnioskuje o areszt

Rzekomo chory biznesmen unika przesłuchań, a w tym czasie odbywa loty po świecie. Prokuratura ma nowe dowody i ponownie chce jego aresztowania.

Pedofilia. Ogromna skala krzywd w Kościele

Co najmniej 1100 małoletnich mogło zostać w okresie PRL wykorzystanych seksualnie przez duchownych i świeckich pracujących w Kościele. Sprawcami tych przestępstw było ok. 300 osób.

Powtórka z rozliczania aferzystów z WGI. Rusza proces w pierwszej aferze finansowej III RP

Po 17 latach ponownie rusza proces karny szefów spółki Warszawska Grupa Inwestycyjna. Poprzedni wyrok był porażką prawa – uznał sąd w apelacji.

Napad na bank w Lubuskiem. Trwa obława na sprawcę

W Nowogrodzie Bobrzańskim (woj. lubuskie) doszło do napadu na bank. Policjanci ścigają sprawcę. Na terenie powiatu zielonogórskiego policja rozstawiła blokady.

Korupcyjna fala w policji. Ale nie w drogówce

Korupcja, ale i sprzedaż tajemnic, a nawet kierowanie gangiem – takich przestępstw dopuszczali się funkcjonariusze.

Próbowała uprowadzić chłopca z przedszkola. Policja szuka kobiety z Wrocławia

Policjanci z Wrocławia poszukują kobiety, która próbowała w ubiegłym tygodniu odebrać z przedszkola 4-letniego chłopca. Gdy jej zamiary zostały wykryte przez opiekunki, kobieta uciekła. Opublikowano sporządzony portret pamięciowy.

Tragedia chłopca

Dramat ośmioletniego Kamilka ujrzał światło dzienne 3 kwietnia. Jego stan był tak ciężki, że musiał zostać przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

Kradli w Polsce, zyski ukrywali w Emiratach

Hinduski „bankier”, syn gangstera mafii pruszkowskiej, ukraińscy pomocnicy – ich intratny biznes w Wólce Kosowskiej, którym kierował 50-letni Polak, okazał się przestępstwem na ponad 325 mln zł.

Nie żyje 8-letni Kamil z Częstochowy. Ziobro: Niestety w Polsce mamy tylko dożywocie

- Będziemy dążyć do najsurowszego wymiaru kary dla sprawcy - zapowiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro po śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy. Podejrzanemu o katowanie dziecka 27-letniemu Dawidowi B. ma zostać postawiony zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. "Niestety, w Polsce mamy tylko dożywocie…" - pisze na Twitterze Ziobro.

Łódzkie: Tragedia w domu dziecka. 19-letni nożownik zabił 16-latkę

W Tomisławicach, w powiecie sieradzkim (woj. łódzkie) doszło we wtorek, ok. godziny 23, do ataku nożownika. 19-letni napastnik zaatakował ostrym narzędziem wychowawczynię i wychowanków domu dziecka. W wyniku ataku zginęła 16-latka - informuje TVN24.

Importerzy i pośrednicy ścigani za fałszywe zboże z Ukrainy

Sprowadzanie zboża technicznego z Ukrainy było oparte na oszustwie. KAS z prokuraturą tropią importerów i pośredników – dowiedziała się „Rz”.

Jak Ryszard S. aparthotel budował. Powrót „bohatera” afery hazardowej

Podsłuchy pozwoliły zebrać CBA dowody, że za gigantyczną inwestycją w aparthotel stoi korupcyjny układ: urzędników z biznesmenem z afery hazardowej.