Sąd nie chce mecenasa. Proces pełnomocnika ofiar wykorzystywania seksualnego szybko nie ruszy

Proces Artura Nowaka, pełnomocnika wielu ofiar wykorzystywania seksualnego, którego prokuratura oskarża m.in. o płatną protekcję i utrudnianie postępowania karnego, prędko nie ruszy.

Były menedżer „Lewego” oskarżony. Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie szantażowania piłkarza

Groźby „w celu zmuszenia do określonego zachowania” i ujawnienie dziennikarzowi tygodnika „Der Spiegel” poufnych informacji o kontraktach piłkarskich, umowach i podatkach – Prokuratura Regionalna w Warszawie finalizuje sprawę Cezarego Kucharskiego, wieloletniego menedżera słynnego piłkarza Roberta Lewandowskiego. – 18 maja akt oskarżenia przeciwko Cezaremu K. został skierowany do sądu – mówi prok. Marcin Saduś, rzecznik prokuratury.

Patostreamer Wojciech O. znowu straszy swoich oponentów

Wojciech O. trafił do aresztu za grożenie politykom śmiercią. Tuż po wyjściu na wolność zaczął nagrywać kolejne wulgarne filmy.

Jak bezrobotny mąż kasjerki z CBA wydał na hazard ponad 10 mln zł?

Pracownik bukmacherskiej spółki nie przyznaje się do zaniedbań. Nie dziwi go, że bezrobotny wydał na hazard ponad 10 mln zł.

Strzelanina w Wielkopolsce. Napastnik zginął, policjanci ranni

W miejscowości Gorzewo w woj. wielkopolskim doszło do strzelaniny, w wyniku której ranni zostali dwaj policjanci, a strzelający do nich napastnik zginął - podała policja.

Pracownik bukmachera stanie przed sądem. To ostatnia odsłona afery z wynoszeniem gotówki z CBA

Rusza proces pracownika STS. Odpowie za to, że nie reagował, kiedy bezrobotny mąż kasjerki z CBA na hazard wydawał miliony przywłaszczonych pieniędzy.

„Najmłodszy polski milioner” Piotr K. pod sąd

180 tysięcy klientów straciło 31 mln zł – twierdzi prokuratura i oskarża Piotra K. o oszustwa.

Jacek Nizinkiewicz: Ordo Iuris podsyca ksenofobiczne nastroje

Próba wykorzystywania zabójstwa do podgrzania społecznych emocji to szkodzenie nie tylko Ukraińcom uciekającym przed wojną, ale również psucie dobrej reputacji Polski.

Policja szuka sprawców zabójstwa na Nowym Świecie. Opublikowała wizerunek uczestnika zdarzenia

Warszawska policja prowadzi postępowanie w sprawie zabójstwa, do którego doszło 8 maja na ul. Nowy Świat w Warszawie. Stołeczni funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą posiadać informacje na temat mężczyzny, którego wizerunek opublikowano na stronie KSP.

Cyberprzestępcy atakują

O blisko 200 proc. więcej prób wyłudzeń danych w sieci i rekordy dotyczące oszustw komputerowych. Hakerzy wykorzystują nawyki i słabości internautów.

Fejki i oszustwa z Ukrainą w tle. CSIRT NASK ostrzega przed kampanią phishingową

Motyw wojny w Ukrainie wciąż jest wykorzystywany do dezinformacji i nowych oszustw. Jak to z użyciem znanych koncernów i wizją „zarobku” na surowcach energetycznych.

Warszawa: Atak nożem na Nowym Świecie. Mężczyzna nie żyje

W nocy do sklepu przy Nowym Świecie w Warszawie wszedł ranny mężczyzna, którego życia nie udało się uratować. Według nieoficjalnych doniesień, mężczyzna został raniony ostrym narzędziem i padł ofiarą napaści.

Afera GetBack: rosyjski wątek?

Tajemniczy autor rozsyła apel o uwolnienie Konrada K. i przekonuje o jego niewinności. Odsyła do strony na rosyjskich serwerach.

Państwo w Państwie: Pożyczki „na teściową”

W 2018 roku podczas pobytu w szpitalu pani Joanna dowiedziała się, że na jej dane zostały zaciągnięte pożyczki. Okazało się, że kredyty miała zaciągać jej synowa, która nazywa się tak samo.

Plaga gwałtów w Warszawie. Sposób działania sprawców jest podobny

Plaga gwałtów w Warszawie w przejazdach zamawianych w internecie. Wykryto już 20 przypadków z podobnym modus operandi sprawców.

Samozwańczy prezydent może trafić do więzienia

Ruszył proces Jana Zbigniewa Potockiego, uważającego się za legalną głowę polskiego państwa. Oskarżony jest o mowę nienawiści wobec Żydów i Ukraińców.

Świadek koronny "Loczek" znaleziony martwy w celi

Funkcjonariusze służby więziennej zakładu karnego w Tarnowie odnaleźli w celi ciało Krzysztofa P., pseudonim "Loczek". Mężczyzna był wieloletnim świadkiem koronnym.

Nie wiadomo, kto groził marszałkowi Senatu, choć śledczy ustalili DNA sprawcy

Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie gróźb kierowanych wobec marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Choć formalnie postępowanie zostało zamknięte, to – jak słyszymy – pozostaje w zainteresowaniu organów ścigania, ponieważ zabezpieczono dowody dające szansę na ustalenie winnego.