Czy PiS nie chce patriotów

Szef MON proponuje, aby Niemcy swoje baterie Patriot przekazali na Ukrainę, a nie do Polski. Spór o rozmieszczenie baterii Patriot zaognił relacje z Niemcami, ale pomiędzy MON, a Pałacem Prezydenckim.

Ambasador Niemiec w Polsce: Polska odpowiedź w sprawie patriotów jest trudna do zrozumienia

Rozmieszczenie baterii Patriot poza obszarem NATO nie jest realistyczne – mówi Thomas Bagger, ambasador Niemiec w Warszawie.

Zandberg: Pusty gest Błaszczaka. Rządzący mają podejście „nie, bo Niemcy”

- To jest propozycja, którą należy potraktować bardzo poważnie i jeżeli ona pozwoli na to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo polskiego terytorium, to warto rozważyć to, żeby z niej skorzystać - powiedział Adrian Zandberg z partii Razem, komentując propozycję Berlina dotyczącą skierowania do Polski niemieckiego systemu rakietowego Patriot.

Co dziesiąty ochotnik chce zostać w polskim wojsku

Obecnie 1 200 ochotników, którzy rozpoczęli szkolenie w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, może zostać przyjętych do służby zawodowej.

Pierwsze bayraktary trafiły do polskiej armii

Wicepremier i minister obrony, Mariusz Błaszczak, przekazał dziś pierwsze bezzałogowe statki powietrzne bayraktar żołnierzom 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych.

Jacek Siewiera: Polska przekazała Ukrainie uzbrojenie o wartości dwóch miliardów dolarów

Przesłanek o włączeniu Polski w konflikt zbrojny dziś nie ma - mówi Jacek Siewiera, szef BBN.

Rosyjskie samoloty w pobliżu polskiej granicy. Poderwano myśliwce

Stacjonujące w Polsce włoskie myśliwce zostały poderwane, by przechwycić rosyjskie samoloty lecące w pobliżu granic NATO. To kolejny taki incydent w ostatnich dniach.

Odwołana wizyta Błaszczaka w Seulu. Media informowały o interwencji Chin. MON komentuje

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak miał w środę odbyć spotkania w Korei Południowej w sprawie zamówionych czołgów i armatohaubic. Podpisana miała być również umowa na dostarczenie wyrzutni Chunmoo. Wiecepremier został w kraju, a koreańskie media mówiły o "interwencji Chin". Resort obrony tłumaczy to usterką techniczną samolotu.

Na Białoruś przybyli pierwsi rosyjscy żołnierze połączonych sił

Na Białoruś przybyły pierwsze oddziały z rosyjskimi żołnierzami w ramach regionalnego zgrupowania wojsk - poinformowało białoruskie Ministerstwo Obrony, prezentując zdjęcia i film z powitania.

Polski generał: Ukraińska armia jest lepsza od polskiej

Władimir Putin przegrał militarnie wojnę na Ukrainie, Rosja nie zaatakuje Polski rakietami Iskander - mówił w Radiu Zet generał rezerwy Mirosław Różański, doradca Polski 2050 Szymona Hołowni. Ocenił, że armia ukraińska jest lepsza od polskiej.

Minister obrony chce, by powstała wojskowa telewizja internetowa

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak chce stworzenia wojskowej telewizji internetowej. Wicepremier wydał w tej sprawie zarządzenie.

Kirgistan odwołuje manewry wojskowe z Rosją

Kirgistan odwołał manewry „Niezniszczalne Braterstwo - 2022”, które miały się odbyć wspólnie z tzw. siłami pokojowymi Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ), utworzonymi przez Rosję do tłumienia protestów społecznych w postsowieckich republikach. Kirgistan nie podał powodu rezygnacji z ćwiczeń.

Mariusz Błaszczak obiecuje weteranom. Szczegółów brak

Resort obrony przygotowuje kolejną nowelizację ustawy o weteranach. Nie podaje jednak szczegółów, nie wiadomo też, kiedy wejdzie ona w życie.

Nowy komponent WOT nie taki nowy

W Wojskach Obrony Terytorialnej ma powstać nowy tzw. komponent obrony pogranicza. Oparty on będzie jednak na już istniejących jednostkach.

Wojsko zaprasza Polaków na szkolenie. Chętni nauczą się m.in. strzelania

Armia organizuje bezpłatne, jednodniowe szkolenia wojskowe dla chętnych.

Terytorialsi ruszyli na manewry

Ponad 800 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i żołnierzy wojsk lądowych zaczyna ćwiczenia taktyczne w strefie przygranicznej z Białorusią.

WOT będzie ćwiczył działania przeciwko dywersantom przy granicy

Od 16 do 18 września ponad 800 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i żołnierzy wojsk lądowych zaangażowanych będzie w strefie przygranicznej z Białorusią w zajęcia taktyczne KOP-22 – informuje dowództwo WOT.

Ministerstwo Obrony Narodowej pyta żołnierzy dlaczego odchodzą z armii

Departament Kadr MON prosi odchodzących z armii żołnierzy, by wypełnili ankiety, w których pyta o powody zdejmowania munduru - pisze Onet.