Po szóstej katastrofie w ciągu 20 miesięcy Indie porzucają rosyjskie myśliwce MiG-21

Władze Indii podjęły decyzję o wycofaniu ostatnich MiG-ów-21 do 2025 roku, po tym, jak w czwartek maszyna tego typu rozbiła się z dwoma pilotami na pokładzie. Była to szósta katastrofa w ciągu ostatnich 20 miesięcy.

Niemiecki dziennik: Kto ma rację w sporze o czołgi? Czy Polska zamówiła Teslę, a miała dostać Trabanty?

„Polska i Niemcy chcą wspólnie pomóc Ukrainie, ale zamiast tego kłócą się o czołgi” - piszą Morten Freidel i Konrad Schuller w weekendowym wydaniu „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”, szczegółowo rekonstruując okoliczności porozumienia i przyczyny jego dotychczasowego fiaska.

Putin zatwierdzi w niedzielę doktrynę rosyjskiej marynarki wojennej

31 lipca Putin podpisze dekrety zatwierdzające Doktrynę Marynarki Wojennej i Kartę Okrętów Marynarki Wojennej - poinformowało biuro prasowe Kremla.

Błaszczak: Będziemy mieć najsilniejsze wojska lądowe w Europie, w ramach NATO

- Dążymy do tego, żeby polskie siły lądowe były najsilniejsze w Europie, najsilniejsze jeżeli chodzi oczywiście o Sojusz Północnoatlantycki, i to zrobimy - zadeklarował szef MON Mariusz Błaszczak, komentując w Polskim Radiu umowę na zakup czołgów, haubic i samolotów z Korei Południowej.

W święto wojska bez defilady

Nie będzie defilady wojskowej, ale pikniki i koncerty. Resort obrony narodowej podał program obchodów tegorocznego święta Wojska Polskiego 15 sierpnia.

Nowa brygada WOT ma bronić Warszawy. To realizacja „oczekiwań mieszkańców stolicy”

Jesienią ruszy szkolenie w nowych brygadach WOT w Warszawie, Przemyślu oraz Chełmie. Trwa już nabór do tych jednostek.

Marek Kozubal: Zaplecze armii musi być zróżnicowane

Gdy mamy problem ze szkoleniem pilotów, twórzmy rezerwy z cywilów.

Rezerwa aktywna to na razie fikcja, nie ma przepisów

Resort obrony nie stworzył bonusów dla osób, które chcą pełnić służbę w rezerwie aktywnej. Nie ma nawet odpowiednich przepisów – przyznają „Rz” rekruterzy zachęcający do służby w armii.

USA z powodzeniem przetestowały pocisk hipersoniczny Lockheed Martin

Siły Powietrzne USA z powodzeniem przetestowały w tym tygodniu pocisk hipersoniczny Lockheed Martin - twierdzi agencja Reutera.

Brytyjski system obrony Sky Sabre w Polsce. Minister potwierdza

Sky Sabre, brytyjski system obrony powietrznej, jest już w Polsce - potwierdził szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak.

Bogdan Klich: Pakiet pomocy NATO dla Ukrainy jest wciąż za mały

Nikt nie ma już wątpliwości, że polityka Rosji zagraża sojuszowi – uważa Bogdan Klich, senator KO, były minister obrony narodowej.

Sondaż: Zdecydowana większość Polaków popiera bazę USA w Polsce

Polacy uważają, że umieszczenie u nas dowództwa V Korpusu wojsk USA poprawi nasze bezpieczeństwo.

NIK: poważne problemy z czołgami Leopard 2A4

Modernizacja czołgów Leopard 2A4 opóźnia się i jest coraz bardziej kosztowna. Z raportu pokontrolnego NIK – do którego dotarła „Rzeczpospolita” wynika, że najpewniej nie zakończy się do końca 2023 r., ale może przeciągnąć się aż do 2028 r.

Zwiększenie z 40 tys. do 300 tys. sił szybkiego reagowania NATO? Stoltenberg tworzy rzeczywistość

Na początku tygodnia sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosił zwiększenie z 40 tys. do 300 tys. sił szybkiego reagowania sojuszu. Nie do końca jest to wiarygodne.

Problemy kadrowe polskiego wojska. Alarmujące dane NIK

Poważnym problemem polskich sił zbrojnych są braki kadrowe, i to nie tylko wśród żołnierzy. Brak sprzętu ogranicza zaś szkolenie wojska, np. pilotów.

Wojciech Lorenz: NATO zaczyna nowe życie

W Madrycie NATO rozpocznie pokoleniową rywalizację z Rosją – sądzi Wojciech Lorenz, ekspert ds. obrony w PISM.

NATO-wskie brygady na Wschodzie. „Szczyt w Madrycie będzie przełomowy”

Sojusz północnoatlantycki zwiększy siedmiokrotnie gotowość bojową w państwach flanki wschodniej w celu zniechęcenie Putina do agresji na kraje bałtyckie.

Jerzy Haszczyński: Troska o niemiecką armię

Jarosław Kaczyński przesadził z pytaniem, przeciwko komu zbroją się nasi zachodni sąsiedzi. Tyle że lęki przed wielkim zbrojeniem, wywołane wspomnieniami z przeszłości, miało przez lata też wielu Niemców.