Janusz Korwin-Mikke: ZBiR pręży muskuły

Nie zdziwię się, gdy po manewrach Zapad wojska rosyjskie zostaną na Białorusi – pisze polityk.

Aleksander Alesin: Rosja demonstruje, że nigdy nie odda Białorusi

Wygląda na to, że Putin powierzył Łukaszence obronę zachodniej flanki – mówi Aleksander Alesin, czołowy białoruski ekspert wojskowy.

Zapad na naszej granicy. Manewry coraz większe i coraz bliżej Polski

Na 14 poligonach Rosji i Białorusi odbywają się ogromne ćwiczenia Zapad 2021. Osiem z nich znajduje się w pobliżu naszych granic. W dodatku rosyjskie oddziały pojawiły się też poza nimi, w rejonie Grodna.

Rusłan Szoszyn: Putin nakreślił czerwoną linię

Kreml demonstracyjnie pokazuje, że będzie stał murem za dyktaturą Łukaszenki. W razie potrzeby nie oszczędzi samolotów, rakiet i czołgów.

Polski kontyngent wojskowy ma Morzu Północnym

Od początku października polscy marynarze będą kierowali działaniami Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1, który będzie operował na Morzu Północnym.

Prezydent Duda o ewakuacji z Afganistanu: Pokazaliśmy klasę i umiejętności na najwyższym poziomie

- Żaden Polak ani żaden z naszych gości nie zginął. Ta misja była wielkim sukcesem - powiedział Andrzej Duda, odnosząc się do polskiego udziału w ewakuacji z Afganistanu. Prezydent mianował gen. broni Tomasza Piotrowskiego na drugą kadencję na stanowisku Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Rosomaki tankujące na Orlenie? Ruchy armii to planowe ćwiczenia

Konwoje wojskowe na ulicach polskich miast, ciężki sprzęt na platformach kolejowych. MON zapewnia, że to element zaplanowanych ćwiczeń, a nie sytuacja na wschodzie.

Przerzut wojska na południe. To ćwiczenia

Żołnierze i broń z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej zostaną przerzuceni na południowo – wschodnie tereny Polski.

Komorowski: Jeżeli jest rzeczywiste zagrożenie militarne, to się wprowadza stan wojenny. Z grubej rury

- Całe środowisko PiS-owskie stara się rządzić w tej chwili poprzez strach - ocenił były prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się na antenie TVN24 do decyzji o stanie wyjątkowym.

Mariusz Kamiński: Usnarz Górny to czubek góry lodowej. Nie pozwolimy na to

- Nie pozwolimy na to, aby Polska była kolejnym szlakiem masowego przerzucania nielegalnych migrantów na teren UE. Nie pozwolimy, aby bezpieczeństwo naszych obywateli było narażone - zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Łukaszenko: Rosja dostarczy Białorusi ogromną ilość uzbrojenia

Rosja wkrótce dostarczy Białorusi ogromną ilość sprzętu wojskowego, w tym samoloty, śmigłowce i systemy obrony przeciwlotniczej - zapowiedział Aleksandr Łukaszenko.

Mariusz Kamiński: Na Białorusi manewry. Obawiamy się tragicznych incydentów

- Już za chwilę, za kilka dni rozpoczną się wielkie manewry wojskowe białorusko-rosyjskie wzdłuż naszej granicy. Żołnierze tych armii będą ćwiczyli w okolicach Brześcia, w okolicach Grodna. Obawiamy się prowokacji, że może dojść do tragicznych incydentów i musimy mieć poczucie, że w pełni kontrolujemy pas naszej granicy - mówi szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Niszczyli płot na granicy. Straż Graniczna zatrzymała 13 osób

W niedzielę wieczorem grupa osób próbowała przeciąć fragment płotu utworzonego na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna i żołnierze zatrzymali łącznie 13 osób. "Poniosą wszelkie konsekwencje karne swoich działań" - zapowiedziała szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Zgorzelski: Łukaszenka zdecydował o możliwości użycia broni

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski poinformował, że Aleksander Łukaszenka podjął decyzję o użyciu broni w przypadku eskalacji na granicy z Polską. Informację tę przekazał były ambasador w Polsce Paweł Łatuszka.

Zbigniew Bujak: Zostanie nam głęboki ślad

Używanie żołnierzy do rozprawy z cywilami to deprawacja ich roli w systemie bezpieczeństwa państwa.

Jan Zielonka: Czy NATO przetrwa?

Żałosna ucieczka z Afganistanu kompromituje nie tylko Amerykę.

Wałęsa o słowach Frasyniuka: Brawo! Zabraniam przepraszać

- Brawo Władek! Podpisuję się, masz rację, tak trzeba, tak trzymać! - powiedział były prezydent Lech Wałęsa, komentując wypowiedź Władysława Frasyniuka, który określił mianem „śmieci” żołnierzy polskich, wspierających działania Straży Granicznej na granicy z Białorusią.

Mateusz Morawiecki: Reżim Łukaszenki wybrał niewłaściwą granicę

- Reżim Łukaszenki wybrał granicę polsko-białoruską do dokonania prowokacji. Polega ona na tym, że popychani w kierunku polskiej granicy mają być Irakijczycy - ludzie, którzy mają stanowić instrument w polityce zagranicznej Łukaszenki - powiedział premier Mateusz Morawiecki.