Drzwi tego kościoła garnizonowego w Poznaniu obrzuciła jajkami Zofia N. Sąd uznał ją za winną zniewa Kościół

Obrzucila kościoł jajkami, winna znieważenia miejsca kultu

Zofia N., wicedyrektor Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, która rzucała jajkami w drzwi kościoła garnizonowego, została uznana winną znieważenia miejsca kultu religijnego.

Wiceminister sprawiedliwości: Władze brukselsko-berlińskie to szantażyści

- Z szantażystami, bo tak niestety trzeba określić władze brukselsko-berlińskie, trzeba postępować w sposób zdecydowany. Ani kroku w tył - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski z Solidarnej Polski.

Medycy protestują. Niedzielski: Ich postulaty są absurdalne

Minister zdrowia Adam Niedzielski ocenił, że postulaty płacowe protestujących medyków są absurdalne. W rozmowie z TVP Info nie zgodził się z zarzutami o brak dialogu ze strony rządu.

Sondaż: Lewica, PSL, Kukiz'15 i Porozumienie poza Sejmem

Poparcie dla PiS jest ponad dwukrotnie wyższe od tego, na jakie może liczyć Koalicja Obywatelska - wynika z nowego sondażu CBOS.

Trzaskowski w Budapeszcie: Pamiętajcie, Polska to nie Kaczyński

- Kaczyński bardzo by chciał, żeby w Warszawie był Budapeszt - więc zróbmy to razem, niech Budapeszt wygra, niech później wygra Polska - mówił na wiecu opozycji w stolicy Węgier Rafał Trzaskowski. - Nie pozwolimy na polexit, nie pozwolimy na hungarexit - deklarował.

Z Lewicy przez Porozumienie do PiS? Szykuje się transfer posłanki

Monika Pawłowska, posłanka związana do tej pory z Jarosławem Gowinem, prawdopodobnie będzie wspierać PiS - twierdzą portale gazeta.pl i onet.pl, powołując się na swoje źródła w obozie rządzącym.

Morawiecki: Licho nie śpi. Rosja wzmacnia swoją potęgę

- Każdy gniewny pomruk ze strony Kremla czy Mińska musi wywoływać konsolidację po naszej stronie - mówił premier Mateusz Morawiecki po polsko-litewskich konsultacjach międzyrządowych.

Nie żyje Alfred Miodowicz, przeciwnik Wałęsy w słynnej debacie

W wieku 92 lat zmarł Alfred Miodowicz, pierwszy Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (1984-1991), poseł na Sejm PRL IX kadencji.

Podwyżki dla medyków. Morawiecki: Każdy Polak musiałby dołożyć 250 zł miesięcznie

- Trzeba mieć naprawdę dużo złej woli, żeby nie dostrzec skali podwyżek dla pracowników medycznych, jaka dokonała się od 2015 r. - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w pierwszym odcinku swego podcastu.

Kowal: PiS-owskie samorządy szalały jak pijane zające w kapuście

- Nawet rząd się zorientował, że samorządy przegięły - powiedział Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, komentując pismo, jakie do samorządów wysłał dwa dni temu Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Michał Kobosko: Nie wiemy, jaka jest prawda o inflacji

- Dopóki NBP nie zmieni swojej polityki, a jest to przynajmniej oficjalnie instytucja niezależna od PiS-u, niezależna od rządu, to nic się po stronie inflacji nie zmieni - ocenił Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Obóz władzy ma większość. I kłopoty

Obóz rządzący jest jednocześnie w dobrej i złej sytuacji. "Politycznie, co pokazało głosowanie w Sejmie za odwołaniem ministra Pudy, rząd ma niewielką większość" – mówi Michał Kolanko. "Ale obraz państwa, który PiS chciałby schować, widać coraz wyraźniej" – ocenia Michał Szułdrzyński.

Ziobro o uchwałach przeciw ideologii LGBT: Piękne słowa o rodzinie

Środowiska LGBT zmierzają m.in. do tego, by wbrew woli polskich rodziców polskie dzieci były uczone zachowań, norm kulturowych, edukacji seksualnej w sposób niezgodny z wolą tychże rodziców - mówił na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Mural upamiętniający Jana Lityńskiego powstanie na warszawskiej Woli

W warszawskiej dzielnicy Wola powstanie mural upamiętniający Jana Lityńskiego.

Poseł PiS-u: Małe sklepiki upadają przez zachodnie korporacje

To, że małe sklepiki się zamykają, jest efektem wpuszczenia zachodnich korporacji, a to, że jesteśmy w UE sprawia, że nie możemy postawić tamy - przekonywał Henryk Kowalczyk, poseł PiS-u, przewodniczący Komisji Finansów Publicznych, w rozmowie z RMF FM.

Polska koncesja TVN24 kończy się za 9 dni. Szef KRRiT ma pomysł

W czwartek odbyło się posiedzenie KRRiT w sprawie TVN24. We wtorek rada ma ponownie głosować w sprawie rekoncesji kanału informacyjnego TVN Grupy Discovery. Przewodniczący Witold Kołodziejski chce ją przedłużyć.

Nieoficjalnie: Premier Morawiecki będzie miał swój podcast

KPRM uruchomi osobny serwis poświęcony aktywności premiera Mateusza Morawieckiego. Na stronie mają się pojawić m.in. podcasty szefa rządu - dowiaduje się serwis 300polityka

Rzecznik rządu pytany o lockdown: Nie wykluczamy

W przypadku zwiększenia liczby zakażeń, będziemy patrzeć (na sytuację) regionalnie, bo liczby będą się różnić zależnie od regionu - wyjaśnił Piotr Müller, rzecznik rządu, w rozmowie z Radiem Plus.

Adam Niedzielski poinformował prokuraturę o groźbach Grzegorza Brauna

Minister zdrowia Adam Niedzielski złożył zawiadomienie do prokuratury na Grzegorza Brauna - informuje "Wprost". Poseł Konfederacji z mównicy sejmowej groził ministrowi, że "będzie wisiał".