W ciągu sześciu lat kwoty z ZUS wydane tylko na renty dla obywateli Ukrainy wzrosły ponad dziesięcio Społeczeństwo

Emerytury dla Ukraińców. Jedna składka do ZUS wystarczy do otrzymania polskiego świadczenia

Wystarczy jedna składka, by obywatel Ukrainy czy Białorusi mógł dostać polską emeryturę minimalną – umowy z tymi krajami otworzyły pole do nadużyć.

Bogusław Chrabota: Ściema z darmowymi autostradami

Samochód wciąż pozostaje symbolem statusu, ale rosnące koszty eksploatacji, części zamiennych czy serwisu powodują, że korzystamy z nich coraz rzadziej.

Tomasz Krzyżak: Pozorna troska o dobro dzieci. PiS demontuje komisję ds. pedofilii

PiS demontuje państwową komisję ds. pedofilii. Zamieszanie wokół niej pokazuje, że poważny problem społeczny rządzących nie obchodzi.

Sondaż: Koalicja Obywatelska po marszu 4 czerwca zbliżyła się do PiS

Zjednoczona Prawica wygrałaby wybory parlamentarne, ale po marszu 4 czerwca jej przewaga nad Koalicją Obywatelską znacznie zmalała - wynika z najnowszego sondażu IPSOS.

Nieoficjalnie: PiS chce obiecać kolejną obniżkę wieku emerytalnego

Prawo i Sprawiedliwość „stawia wszystko na jedną kartę” i ma zaproponować kolejne obniżenie wieku emerytalnego, poprzez ustanowienie nowych wcześniejszych emerytur, tzw. stażowych - twierdzi portal wyborcza.biz.

Helpdesk.media zbiera pieniądze na pomoc ofiarom zniszczenia zapory na Dnieprze

Organizacja pozarządowa Helpdesk.media, która zajmuje się pomocą osobom dotkniętym skutkami wojny na Ukrainie, prowadzi zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych w wyniku zniszczenia tamy na Dnieprze.

Podpis, a następnie złożenie nowelizacji ws. lex Tusk. Jak Polacy oceniają decyzję Dudy?

Większość Polaków negatywnie ocenia decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy w sprawie powołania Państwowej Komisji ds. badania rosyjskich wpływów.

Górski & Cieślik: "4 czerwca na placu zabaw byli sami PiS-owcy"

O tym, czy marsz 4 czerwca był sukcesem PO i Donalda Tuska. O tym czy 5 czerwca Donald Tusk dziękował służbom za sprzątanie Warszawy po 100 czy 500 tys. osób. O tym czy wystąpienie Andrzeja Seweryna przed marszem było udane. O tym czy Szymon Marciniak nigdy więcej nie pójdzie na imprezę organizowaną przez Sławomira Mentzena. Robert Górski i Mariusz Cieślik zapraszają na najnowszy odcinek podcastu „Polska od ucha do ucha”.

Konfederacja będzie domagać się milionów złotych za zablokowanie profilu na FB?

Meta przywróciła na Facebooka profil Konfederacji. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" skarbnik partii Michał Wawer mówi, że to nie kończy sprawy. - Będziemy walczyć o przeprosiny, również być może jakieś zadośćuczynienie - deklaruje, zarzucając administratorowi FB rozpowszechnianie oszczerstw na temat Konfederacji.

Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzuca skargę na polskie prawo aborcyjne

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) orzekł w czwartek, że sprawa mająca na celu zakwestionowanie prawie całkowitego zakazu aborcji w Polsce jest niedopuszczalna ze względu na słabość dowodów - informuje portal Politico.

"SE": Porozumienie zawarte. Kaczyński, Kukiz i Ziobro pójdą razem do wyborów

Prawo i Sprawiedliwość, Suwerenna Polska i Kukiz'15 dogadały się w sprawie wspólnego startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Są na etapie ustalania szczegółów - ustalił "Super Express".

KE wysłała Polsce wezwanie do usunięcia uchybień ws. "lex Tusk". 21 dni na odpowiedź

Komisja Europejska wysłała w czwartek do polskich władz oficjalne wezwanie do usunięcia uchybienia związanego z uchwaleniem "lex Tusk", które to prawo zdaniem KE "nadmiernie ingeruje w proces demokratyczny".

Sondaż: Większość Polaków uważa, że marsz 4 czerwca pomoże wygrać opozycji

"Czy Pani/Pana zdaniem marsz 4 czerwca zwiększył szansę partii opozycyjnych na wygranie w wyborach z PiS?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Najnowszy sondaż: KO dogania PiS, o większości zdecyduje Konfederacja

Ani PiS, ani ewentualna koalicja KO, Polski 2050, PSL i Lewicy nie będą miały w Sejmie samodzielnej większości bez poparcia Konfederacji - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu.

Posłanka odchodzi z Nowej Lewicy. "Niezwykle trudna dla mnie decyzja"

Wiceprzewodnicząca klubu Nowej Lewicy Karolina Pawliczak poinformowała, że odchodzi z Lewicy oraz klubu parlamentarnego Lewicy.

Na Facebooku znów pojawi się profil Konfederacji

Po siedemnastu miesiącach zawieszenia strona Konfederacji wraca na Facebooka. "Będziemy kontynuować sądową walkę o przeprosiny i odszkodowanie" - zapowiedział skarbnik Konfederacji Michał Wawer.

Polski rząd reaguje na decyzję KE ws. lex Tusk. "W Polsce były rosyjskie wpływy"

- Polska ma nie tylko pełne prawo, ale też obowiązek badać wpływy rosyjskie w Polsce - oświadczył minister ds. Unii Europejskiej, Szymon Szynkowski vel Sęk, pytany o decyzję Komisji Europejskiej ws. ustawy określanej jako lex Tusk.

Donald Tusk zapowiada manifestacje w kolejnych miastach

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zapowiedział, że po marszu w Warszawie, kolejne podobne wydarzenia będą organizowane w innych miastach. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Poznaniu.

UE wszczyna postępowanie przeciwko Polsce w związku z lex Tusk

Komisja Europejska poinformowała w środę, że wszczyna postępowanie przeciwko Polsce w związku z utworzeniem komisji badającej rosyjskie wpływy (tzw. lex Tusk). KE mówi o naruszeniu przez przepisy o powołaniu komisji unijnego prawa.