Andrzej Duda Polityka

Andrzej Duda po rozmowie z Joe Bidenem: Nic nie wskazuje, by Polska była w niebezpieczeństwie

- Nic nie wskazuje na to, żeby w tym momencie Polska znajdowała się w jakimkolwiek niebezpieczeństwie - powiedział prezydent po spotkaniu z przywódcami państwa europejskich i USA. Andrzej Duda na piątek zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

Strategia walki z COVID-19. Polacy niezadowoleni z rządu

Polacy krytyczni wobec strategii walki z pandemią – wynika z sondażu IBRiS. Na złe nastroje wpływa ogólna sytuacja w kraju – twierdzą eksperci.

20 tysięcy złotych za trop hakerów

Ataki na telefony znanych osób, w tym żony senatora Brejzy i byłego szefa CBA Pawła Wojtunika, są dziełem tych samych sprawców – wynika z pierwszych analiz śledczych.

Komisja śledcza w Sejmie. Polityczne haki za podsłuchy

Jeśli powstanie komisja, zbada nie tylko Pegasusa. PiS wyciągnie, że za rządu PO-PSL dochodziło do inwigilacji, chociaż winnych nie znaleziono.

Polska w Eurokorpusie. PiS naprawia błąd Macierewicza

Polska została jednym z kluczowych państw w Eurokorpusie.

Michał Szułdrzyński: Dlaczego straszenie PiS-em ma ograniczony zasięg

Przeciwnicy PiS uważają, że afera Pegasusa jest tak wielka, że powinna doprowadzić do upadku rządów prawicy. To twierdzenie jest jednocześnie prawdziwe i nieprawdziwe.

Zuzanna Dąbrowska: Rozmawiać ponad głową pani kurator

To, że premier i minister zdrowia stoją pod ścianą w sprawie pandemii, jest jasne. Muszą teraz wymyśleć, jak się od niej oderwać przy pomocy opozycji, bo inaczej zmiecie ich piąta fala.

Wiceszef MSZ: Polska nie planuje ewakuacji swoich placówek dyplomatycznych na Ukrainie

Nie jest w tej chwili planowana ewakuacja polskich placówek dyplomatycznych z Ukrainy. Nie dostrzegamy w tej chwili takiej potrzeby - poinformował wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Holenderka ukarana za nazistowskie pozdrowienie w Auschwitz

Holenderska turystka została zatrzymana w Polsce za "hajlowanie" na terenie byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau - poinformowała lokalna policja. Na kobietę nałożono grzywnę.

Narada prezydenta Dudy z rządem. Omawiano kwestię pomocy militarnej dla Ukrainy

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda spotkał się z ministrami i szefami służb. Tematem rozmowy była sytuacja na Ukrainie.

Uczniowie wrócą do nauki zdalnej? "Decyzja z dnia na dzień"

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza, że z dnia na dzień zostanie podjęta decyzja o przejściu szkół na naukę zdalną.

Piąta fala epidemii w Polsce. Dr Rakowski: Chorych będzie powyżej 30 mln

Każdy Polak będzie w ekspozycji na koronawirusa i każdy wchłonie pewną dawkę koronawirusa, co pozwoli na wykształcenie się przeciwciał przeciwko wariantowi Omikron - mówił dr Franciszek Rakowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, w rozmowie z Radiem Plus.

Wiceszef MON-u: Polska zaproponowała Ukrainie sprzęt militarny

Taka ewentualność jest rozpatrywana, zresztą przerabialiśmy to już podczas trudnej sytuacji w Donbasie - mówił Wojciech Skurkiewicz, senator PiS-u i wiceminister obrony narodowej, w rozmowie z "Trójką" Polskiego Radia, pytany o to czy polski rząd rozważa przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

Biskupi z Polski i Ukrainy apelują o pokój

Biskupi polscy i ukraińscy apelują o powstrzymanie się od działań wojennych. Polski episkopat ogłasza zaś dzień modlitwy o pokój na Ukrainie.

Posłanki KO: Pierwsza Dama podziela nasz niepokój ws. "lex Czarnek"

Gdyby to Agata Duda podejmowała decyzję, "lex Czarnek" nie weszłoby w życie - przekazały po spotkaniu z Agatą Kornhauser-Dudą posłanki Koalicji Obywatelskiej.

Niedzielski: W tym tygodniu na pewno będzie 50 tys. zakażeń na dobę

Skrócenie kwarantanny jest odpowiedzią na to, co obserwujemy w Europie zachodniej - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Lista Barbary Nowak. Centrum Żydowskie o próbie zaszczucia

Centrum Żydowskie z Oświęcimia, polsko-amerykańska fundacja, która znalazła się na liście instytucji niepożądanych w szkołach, opracowanej przez małopolską kuratorkę Barbarę Nowak, poinformowało o sytuacji amerykański konsulat w Krakowie. - To próba zniesławienia - mówi dyrektor Centrum Tomasz Kuncewicz.

Terlecki o powstaniu komisji śledczej: Zobaczymy. My zawsze mamy większość

Jeżeli zostanie zgłoszony wniosek o powołanie komisji śledczej, to będziemy go procedować - zapewnił w Sejmie wicemarszałek Ryszard Terlecki z PiS.

Atak na rodzinę Wojtunika. Były szef CBA wyznaczył nagrodę

Były szef CBA Paweł Wojtunik wyznaczył nagrodę finansowa za pomoc w ustaleniu sprawców ataku na jego rodzinę.