Janusz Korwin- Mikke i Jakub Kulesza z Konfederacji Polityka

Sondaż: Koalicja Obywatelska z największym wzrostem poparcia, Konfederacja z największym spadkiem

Prawie 40 proc. zdecydowanych wyborców chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu pracowni Estymator.

Rosjanie chwalą się udanym testem pocisku hipersonicznego Cyrkon

Fregata „Admirał Gorszkow” podczas próbnego startu pocisku naddźwiękowego Cyrkon uderzyła w cel morski na Morzu Białym - podało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Miller o Ziobrze: Ogonek, który macha psem

Według mnie warunki KE nie zostały spełnione - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem były premier, europoseł Leszek Miller, pytany o to czy po przyjęciu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym przez Sejm Komisja Europejska odblokuje środki z KPO dla Polski.

Fałszywe nagranie w Chinach sugeruje, że Duda mobilizował armię, by wkroczyć na Ukrainę

Na portalach społecznościowych w Chinach pojawiło się fałszywie przetłumaczone nagranie, z którego wynika, że prezydent Andrzej Duda ogłasza mobilizację wojskową w celu wsparcia ukraińskiej armii. - To absurdalny fake news - komentuje MON.

Kwiatkowski: Ziobro spadkobiercą Lecha Kaczyńskiego? Czarny humor

Mogę zapowiedzieć, że reprezentacja opozycji w Senacie w przyszłej kadencji się zwiększy - mówił w TVN24 senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski, który wchodzi w skład KRS z ramienia Senatu.

PiS obroniło Zbigniewa Ziobrę

Sejm przegłosował prezydencki projekt zakładający likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Izba Poselska zdecydowała również o odrzuceniu wniosku opozycji o odwołanie ministra sprawiedliwości.

Michał Szułdrzyński: Prezydent ratuje rząd

Gdyby nie Andrzej Duda, PiS musiałby stawić czoło problemom gospodarczym bez miliardów euro wsparcia z Unii Europejskiej. A na to Polski po prostu nie stać.

Nie ma Izby Dyscyplinarnej. Ziobro się utrzymał

Sejm zmienił ustawę o SN i odrzucił wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości.

WOT będzie uczył wojowania leśników i kolejarzy

Wojska Obrony Terytorialnej organizują zajęcia wojskowe dla pracowników kluczowych dla bezpieczeństwa państwa instytucji, m.in. PKP i leśników.

Ceny paliwa i inflacja rosną, kilometrówki stoją. Poczta dopłaci do paliwa

Poczta Polska i Lasy Państwowe wprowadziły specjalne dodatki paliwowe dla pracowników. Bo od 15 lat rząd nie zmienił stawki za tzw. kilometrówkę.

Sondaż: Wyborcy PiS chcą, by opozycja startowała z osobnych list

Opinie na temat układu wyborczego, w którym powinna wystartować opozycja, są podzielone. Połowa wyborców opozycji chce jednej listy, ponad połowa zwolenników PiS – by każdy startował osobno.

Osiem podmiotów z kapitałem z Rosji chce, by Polska zdjęła z nich sankcje

Kolejny Rosjanin, Aleksey Belov, trafił na listę sankcyjną szefa MSWiA. Już osiem podmiotów chce być usuniętych z listy – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Ziobro zostaje. Wniosek o wotum nieufności odrzucony

Posłowie w głosowaniu zdecydowali o odrzuceniu wniosku opozycji o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Sejmowa komisja rekomenduje odrzucenie wniosku ws. Ziobry

Sejmowa komisja sprawiedliwości zarekomendowała odrzucenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

ALL4Kids - Charity Race 2022

W poniedziałek 23 maja 2022 r. wystartowała 2. edycja ALL4Kids Charity Race 2022 - charytatywnego wyścigu firm, utworzona z inicjatywy Rothschild & Co. 171 drużyn z 22 firm – Partnerów akcji będzie przez 7 dni jeździło na rowerach i biegało, a przebyte kilometry zostaną przeliczone na złotówki.

Afera mailowa. Premier miał akceptować zakup respiratorów od handlarza bronią

W internecie opublikowano kolejne e-maile, które - rzekomo - mają pochodzić ze skrzynki e-mailowej Michała Dworczyka, której zawartość mieli przechwycić hakerzy. Z ujawnionej korespondencji wynika, że premier Mateusz Morawiecki wiedział i akceptował, że dostawcą respiratorów (chodzi o głośną "aferę respiratorową") zostanie Andrzej I. właściciel niewielkiej firmy handlującej bronią.

Były minister w rządzie PiS: Powtarzam - sprzedaż stacji Lotosu Węgrom to błąd

Ze sprzedaży części stacji Lotosu węgierskiemu koncernowi MOL można się jeszcze wycofać - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Piotr Woźniak, były minister gospodarki w rządzie PiS, były prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG).

Kiedy pierwsze pieniądze z KPO dla Polski? Rzecznik rządu mówi o wrześniu

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że 2 czerwca planowana jest wizyta przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen w Polsce. Odnosząc się do wypłaty środków z KPO dla Polski powiedział w Polsat News, że deklaracja o spełnieniu kryteriów tzw. kamieni milowych zostanie złożona w lipcu.

Gowin: Jarosław Kaczyński demonizuje sędziów

Jarosław Kaczyński uważa, że środowisko sędziowskie sprzyja dzisiejszej opozycji - mówił w rozmowie z TVN24 lider Porozumienia, Jarosław Gowin.