Jakub Kumoch i Paweł Soloch Dyplomacja

Polska wysyła broń Ukrainie? Prezydencki minister: Jedni się chwalą, inni nie

Prezydent rozmawiał na początku tygodnia z przywódcami NATO i UE, w tym z prezydentem Joe Bidenem. Pewne informacje są na tyle istotne, że należy je przekazać liderom partii parlamentarnych i podzielić się nimi z głównymi przywódcami państwa - mówił w rozmowie z RMF FM szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, Jakub Kumoch.

Przestępczość

Były poseł PiS zatrzymany przez CBA

Mejza stawia warunek w kwestii poparcia komisji śledczej ds. Pegasusa

Niezależny poseł Łukasz Mejza uzależnił poparcie komisji ds. inwigilacji Pegasusem od uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszkowi Grodzkiemu z KO.

"Kto będzie pracował?". Opozycja krytykuje "lex Kaczyński"

Do Sejmu wpłynął w czwartek projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących ochrony życia i zdrowia obywateli w okresie epidemii COVID-19, czyli projekt, który zastąpił tzw. lex Hoc, czyli ustawę o weryfikacji szczepień pracowników przez pracodawców. Zapisy ustawy są ostro krytykowane przez polityków opozycji, którzy określają nową ustawę mianem "lex Kaczyński".

Fałszywe telefony. Prof. Matczak poinformowany o śmierci syna. Córka Giertycha zastraszona

W czwartek wieczorem nieznani sprawcy zadzwonili do prof. Marcina Matczaka i poinformowali o śmierci jego syna. Telefon odebrała również córka Romana Giertycha, której zagrożono, że jej ojciec zostanie zamordowany.

Morawiecki wzywa Tuska do natychmiastowej rezygnacji z kierowania EPL

Premier Mateusz Morawiecki uważa, że nikt nie zrobił więcej dla Władimira Putina i Nord Stream 2 niż Europejska Partia Ludowa, na której czele stoi Donald Tusk.

Posłanka Solidarnej Polski w TVP: Szczepienia nic nie dają

Posłanka Solidarnej Polski Maria Kurowska w studiu TVP Rzeszów przekonywała, że najwięcej osób z powodu COVID-19 umiera w krajach, gdzie odnotowano najwyższy współczynnik wyszczepienia.

Ślady ofiar Treblinki przekazane do muzeum

W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu do Muzeum Treblinka zostały przekazane rzeczy ofiar tego obozu odnalezione podczas śledztwa prokuratorskiego.

Ordo Iuris bez agresji. Nowa prawicowa organizacja

Instytut Logos – tak ma się nazywać organizacja stworzona m.in. przez byłych członków prawicowej organizacji.

Opozycja w weekend z nowymi pomysłami

Lewica organizuje konwencję dotyczącą ochrony zdrowia, Platforma Obywatelska rusza z cyklem debat programowych. To plan na najbliższe dni.

Emerytalna rewolucja. Rząd rozważa nowe rozwiązanie

Rząd analizuje pomysł uzależnienia świadczeń od dochodów dzieci emeryta.

Wojna domowa w Najwyżej Izbie Kontroli

70 proc. stanowisk kierowniczych w Najwyższej Izbie Kontroli może być obsadzonych niezgodnie z prawem – echa zawiadomienia do prokuratury.

Nowy projekt ustawy covidowej w Sejmie. Słaby start testowania w aptekach

Do Sejmu trafił projekt ustawy covidowej autorstwa posłów PiS. Obecnie jedynym środkiem wprowadzonym przez rząd w związku z rekordową liczbą zakażeń jest przeniesienie na naukę zdalną dzieci.

Michał Szułdrzyński: Pojedynek czy loteria

Tak jak matematyka jest uważana za królową nauk, tak też arytmetyka jest królową polskiej polityki. Szczególnie teraz, gdy właściwie podczas każdego posiedzenia Sejmu padają pytania o to, czy Jarosław Kaczyński dysponuje większością.

Zuzanna Dąbrowska: Życie jest święte. Rodzących też?

Po śmierci Izabeli z Pszczyny trwają protesty w sprawie zmarłej Agnieszki z Częstochowy. Te tragedie to także efekt braku szacunku dla kobiet w ciąży.

Powódź przez błąd

Mieszkańcy działek przy ulicy Luborzyckiej w Krakowie muszą nieustannie walczyć z zalewającą ich posesje wodą. Dzieje się tak na skutek błędu dewelopera i źle wybudowanej przez niego drogi.

Aleksander Kwaśniewski: Groźba wojny w regionie. Konsekwencje byśmy odczuli

Afera podsłuchowa to skandal na nieporównywalnie większą skalę niż afera Rywina – uważa Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP.

Amnesty International: Rok po orzeczeniu TK. Regres w dostępie do aborcji zagraża życiu i zdrowiu kobiet

Mija rok od publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Amnesty International informuje, że w tym czasie ponad 1000 kobiet zwróciło się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, starając się dochodzić swoich praw.

Starzejemy się, czyli Spis Powszechny 2021. „Już nie 4, a tylko niespełna 3 osoby pracują na jednego emeryta”

„Do bankructwa systemu emerytalnego nie dopuszczą politycy. Jeśli więc nie zostanie podwyższony wiek emerytalny i nie zostaną otwarte drzwi dla imigrantów, każdy pracujący w Polsce będzie miał z roku na rok coraz większą liczbę emerytów na utrzymaniu. Tylko, że podatków nie można podnosić w nieskończoność” – mówi Krzysztof Adam Kowalczyk z działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej”.

Organizacje żydowskie w Polsce popierają roboczą definicję antysemityzmu

Żydowskie gminy wyznaniowe w Polsce, organizacje żydowskie w Polsce i Naczelny Rabin Polski, Michael Schudrich, poparli roboczą definicję antysemityzmu opracowaną w 2016 roku przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA).