"Sio z paskami". Małopolska kurator mówi, że "stopni nie trzeba wyrażać w skali 1-6" Szkoły podstawowe i średnie

"Sio z paskami". Małopolska kurator mówi, że "stopni nie trzeba wyrażać w skali 1-6"

Małopolska kurator oświaty Gabriela Olszowska w poście w mediach społecznościowych napisała: "Dość pasków. Sio z paskami. Nie – dla pasków na świadectwie". Post wywołał żywą dyskusję, a kurator ostatecznie go edytowała.

Drukowanie plakatów wyborczych PiS w garażu. Roman Giertych pokazał nagranie

Poseł Koalicji Obywatelskiej Roman Giertych opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać, jak przygotowywano plakaty wyborcze kandydata Prawa i Sprawiedliwości Marcina Romanowskiego. Zapowiedział, że materiały zostaną przekazane prokuraturze i PKW.

Mastalerek: Tusk boi się wystartować w wyborach, a chce mieć prerogatywy prezydenta

- Mam nadzieję, że po porażce w Trzeciej Drodze i Lewicy członkowie tych partii przestaną się godzić na taką antypaństwową politykę Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego - mówi o dymisji ambasadora w Waszyngtonie Marka Magierowskiego szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek.

Rząd zabrał głos w sprawie przekazania Ukrainie systemu Patriot. Podjęto decyzję

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk poinformował, że Polska nie zgodziła się na przekazanie Ukrainie stacjonującej w naszym kraju baterii systemu Patriot.

Sondaż: Kto ma największe szanse na prezydenturę? W grze cztery nazwiska

W najnowszym sondażu prezydenckim przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski powtarzają się nazwiska osób, które mogłyby zaskarbić sobie głosy wyborców w wyborach prezydenckich. Kto na rok przed wyborami mógłby liczyć na największe poparcie?

Afera Funduszu Sprawiedliwości. Roman Giertych wnioskuje o ochronę dla Tomasz Mraza

Poseł Koalicji Obywatelskiej Roman Giertych wystąpił do szefa MSWiA o objęciem ochroną policji byłego dyrektora Funduszu Sprawiedliwości Tomasza Mraza.

Janusz Kowalski: Władysław Kosiniak-Kamysz był zdecydowanie lepszym premierem od Donalda Tuska

Gdyby dziś Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że chce zostać premierem we wspólnym rządzie z PiS (...) to ja osobiście zagłosowałbym za takim rozwiązaniem - zadeklarował Janusz Kowalski z Suwerennej Polski.

Joanna Mucha: Przez proces rozliczeń zdemobilizowaliśmy 44 proc. elektoratu PiS-u

- Ludzie oczekują po nas, czyli po koalicji 15 października zbudowania dobrego, fajnego, ciekawego państwa - komentowała wyniki eurowyborów w rozmowie z Joanną Ćwiek - Joanna Mucha, wiceminister edukacji i posłanka Polski 2050.

Marek Jakubiak ma propozycję dla PiS. „Na jakiś czas musimy zwyczajnie polubić PSL i Hołownię”

Nie potrafię zrozumieć, na co czeka Szymon Hołownia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem - powiedział Marek Jakubiak z koła Kukiz'15, komentując wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego i sytuację w koalicji rządzącej.

Wiceminister obrony w Sejmie: Wojsko ma prawo używać broni na granicy. I używa

- My dziś musimy jasno powiedzieć, że państwo musi stać po stronie żołnierzy - mówił w Sejmie wiceminister obrony Cezary Tomczyk, w czasie informacji na temat sytuacji na granicy Polski z Białorusią.

Były szef BBN o zakuciu żołnierzy w kajdanki: Byłem zszokowany

- Zapewne tam były wykroczenia. Na pewno nie jest tak, że nie było podstaw, aby wyjaśniać tę sprawę - mówił w rozmowie z TVN24 były szef BBN, gen. Stanisław Koziej, komentując sprawę zatrzymania trzech żołnierzy po tym, gdy oddawali oni strzały ostrzegawcze w związku z próbą siłowego sforsowania granicy z Białorusią przez imigrantów.

Śmierć żołnierza na granicy. Dowództwo Generalne odpowiada na tekst "Gazety Wyborczej"

W środę odbył się pogrzeb Mateusza Sitka, sierżanta śmiertelnie ranionego nożem na granicy z Białorusią. "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że polski żołnierz w momencie ataku nie miał na sobie kamizelki. Na tekst odpowiedziało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Szef BBN mówił do pustej sali w Sejmie. "Posłowie tytanami pracy nie są"

Baterie Patriot można w niektórych konfiguracjach podzielić, by np. część komponentu przesunąć a część pozostawić - mówił w rozmowie z Radiem Zet szef BBN, Jacek Siewiera, pytany o doniesienia "New York Times", który podał, że amerykańska bateria Patriot może być przerzucona z Polski na Ukrainę.

Europoseł PSL mówi: Rolnicy zagłosowali na Konfederację. Wśród winnych wskazuje Thun

Te opinie, które nawołują do zakończenia Trzeciej Drogi, głoszą osoby, które od początku miały krytyczny stosunek do tego projektu - mówił w RMF FM europoseł PSL, Krzysztof Hetman.

Po pół roku rządu Donalda Tuska: Katalog wyzwań, rekonstrukcja i wakaty

Rząd po pół roku od zaprzysiężenia 13 grudnia 2023 roku czekają ważne decyzje. W koalicji rządzącej po wyborach 9 czerwca iskrzy. Ale w tej chwili nikt nie spodziewa się większego przesilenia czy wcześniejszych wyborów.

Po wyborach do PE: Czego oczekują Polacy od europosłów w nowej kadencji?

53 europosłów z Polski od połowy lipca – gdy odbędzie się pierwsza sesja nowego Parlamentu Europejskiego – będzie pracowało nad kluczowymi dla Polski i Europy sprawami. Czego od nich oczekują wyborcy? Znamy wyniki nowego sondażu.

Śledztwo w sprawie zabójstwa żołnierza na granicy. Ważne ślady na nożu

Śledczy mają wyizolowane DNA, możliwe, że należy do sprawcy. Priorytetowe postępowanie dotyczące zabójstwa polskiego żołnierza na granicy.

Fundusz Sprawiedliwości – wiemy nie tylko, ile wydawał, ale także ile dostawał

Z sądów, pracy więźniów i darowizn w ciągu ośmiu lat do funduszu spłynęło ponad 1 mld 300 mln zł – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Sondaż: Jak Polacy oceniają rząd Donalda Tuska po pół roku jego pracy?

13 czerwca mija pół roku odkąd prezydent Andrzej Duda dokonał zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. Uczestników sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" spytano, jak oceniają pracę rządu sześć miesięcy od jego zaprzysiężenia.