Prezydent USA Joe Biden Polityka

Joe Biden w Polsce 24 lutego? Przydacz: Na tym etapie nie mogę nic potwierdzić

Czy w okolicy rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę prezydent USA Joe Biden odwiedzi Polskę? Przed swoją wizytą w Waszyngtonie sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Marcin Przydacz powiedział, że nie może niczego potwierdzić, ale podkreślił, że Biden chce przyjechać do Polski.

Interpelacje poselskie: Poseł już raczej nie pyta, woli skontrolować

Lawinowo spada liczba składanych interpelacji poselskich. Powodem jest ich ignorowanie lub składanie wymijających odpowiedzi – twierdzą posłowie.

Senat ma powstrzymać psie szczekanie. Będzie licencja na psy?

Senatorowie z pełną powagą będą musieli rozpatrzyć kuriozalny sposób na uciszenie czworonogów.

Michał Szułdrzyński: PiS nie zamarzł i nie łaknie euro

Choć do wiosny daleko, w polityce nowy sezon już się zaczął. Falsyfikowane są polityczne dogmaty – jak te, że trudna zima i brak pieniędzy z KPO dobiją obóz władzy.

Zwrot akcji w sporze Kaczyński-Sikorski. Były szef MSZ przyjął przeprosiny prezesa PiS

"Przyjmuję przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie mnie »zdrajcą dyplomatycznym«" - oświadczył europoseł PO Radosław Sikorski po tym, jak prezes PiS dokonał wpłaty na Siły Zbrojne Ukrainy.

"Jak już Rosjanie będą na kolanach przychodzili podpisać pokój". Duda o rozmowie z Zełenskim

- Przecież chcielibyśmy wszyscy móc żyć z Rosją, z Rosjanami w pokoju, w spokoju, móc się swobodnie rozwijać, móc prowadzić handel, móc budować swoje życie i swoją zamożność razem. Niestety, jak widać, nie da się, bo napadają, bo rabują, bo zabijają, bo chcą odebrać wolność - mówił na Łotwie prezydent Andrzej Duda.

Tak! Dla Polski trzeci, tracą PiS i KO. „Samorządowcy dopalaczem opozycji”

„Ten sondaż pokazuje, że Ruch Samorządowy Tak! Dla Polski odbiera wyborców przede wszystkim Prawu i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej. Ludzie widzą, że ich świat się zmienia właśnie dzięki lokalnym politykom, a nie za sprawą tych z telewizyjnego okienka” – mówi Michał Szułdrzyński w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Samorządowcy w wielkiej grze opozycji: Sondaż daje im miejsce za PiS i KO

Styczeń nie przyniósł rozstrzygnięć, jeśli chodzi o format startu opozycji. Obecnie w Sejmie mówi się o tym, że powstanie koalicja EPP Plus, czyli PO, PSL i ruchu Tak! Dla Polski.

Lubnauer: Sondaże wskazują, że powinna zwyciężyć opozycja. Liczby nie kłamią

- W tej chwili poparcie waha się między 29 a 30 procent, co jeszcze półtora roku temu było nie do pomyślenia. Myślę, że to osłabienie całego wyniku opozycji wynika z nastawienia naszych potencjalnych partnerów - powiedziała na antenie Radia Plus Katarzyna Lubnauer.

Wiadomo gdzie został pochowany ppor. Teodor "Szalony" Pajewski

Odnalezione zostało miejsce pochówku ppor. Teodora Pajewskiego ps. Szalony. "Szalony" został pochowany w niewielkim miasteczku Tamworth, na północ od Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Groził śmiercią Adamowi Niedzielskiemu. 48-latek z Poznania zatrzymany

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który w internecie nawoływał do zabicia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Zmarła Anna Czerwińska. Wybitna himalaistka miała 73 lata

W wieku 73 zmarła Anna Czerwińska, legenda polskiego himalaizmu i alpinizmu, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników i Korony Ziemi.

Pociej: Nie będzie skutecznej nowelizacji ustawy o SN bez zmian w KRS-ie

Wszyscy eksperci stwierdzili, że ustawa jest zła i niczego nie naprawia - mówił Aleksander Pociej, senator KO, w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, oceniając nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym.

46-latek, który zmarł podczas finału WOŚP, zostawił chorego syna. Założono zbiórkę

Bliscy Dariusza Szczepaniaka, trenera oraz założyciela Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów, który zmarł podczas meczu rozgrywanego w ramach finału WOŚP w Ostrzeszowie, założyli zbiórkę, na której zbierane są pieniądze na pomoc rodzinie mężczyzny.

Przedstawiciel mniejszości niemieckiej w Sejmie: Temat reparacji jest zamknięty

Poseł Ryszard Galla, jedyny przedstawiciel mniejszości niemieckiej w Sejmie powiedział w RMF FM, że nie głosował ws. uchwały sejmowej w sprawie reparacji, bo nie chciał wchodzić w tę dyskusję.

Polska nie przekaże Ukrainie swoich F-16. "Nie ma tematu"

Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz poinformował, że nie ma tematu przekazania polskich myśliwców F-16 na Ukrainę.

Niedzielski o odmowie aborcji zgwałconej nastolatce: Bulwersujące. Trwa kontrola

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w rozmowie z Wirtualną Polską o swojej reakcji na doniesienia o zgwałconej 14-latce, której szpitale odmawiały legalnej aborcji. Polityk przyznał, że jest zbulwersowany sprawą.

Sobolewski: Juszczenko mówił, że Kaczyńskiego zabili Rosjanie. Wie, co mówi

- Jak Wiktor Juszczenko mówi, że prezydent Lech Kaczyński w Smoleńsku został zabity w zamachu, wie doskonale o czym mówi, bo sam z takiego zamachu ledwie uszedł z życiem - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Kukiz stawia warunki PiS ws. wspólnego startu. "Nie będę wiecznie czekać"

- Być może wystartuje z PiS, kiedy zostaną uchwaleni sędziowie pokoju i referendum odwołujące wójtów, burmistrzów oraz prezydentów - powiedział w rozmowie z Radiem Zet Paweł Kukiz. - To, co prezes mi obieca, to są słowa. Ja czekam na sędziów pokoju i na ustawę o referendum. Ale nie będę wiecznie czekać - dodał.