Duża awaria w Banku Pekao S.A. Nie działały karty, nie można było wypłacić pieniędzy Społeczeństwo

Duża awaria w Banku Pekao S.A. Nie działały karty, nie można było wypłacić pieniędzy

Użytkownicy z całej Polski informowali w sobotę o problemach z korzystaniem z kart płatniczych wydanych przez Bank Pekao S.A.

Polityka

Poseł PiS: Bez Jarosława Kaczyńskiego ciężko byłoby wygrywać kolejne wybory

Tomasz Krzyżak: Kościół wraca do zasady abp. Jędraszewskiego - najpierw miłosierdzie dla sprawców

Ważnych stanowisk w Kościele nie mogą pełnić ci, którzy ukrywali sprawców. Owszem należy im okazać miłosierdzie, ale przed nim winna kroczyć sprawiedliwość. Kościół może odzyskać zaufanie tylko wtedy, gdy nie będzie bał się prawdy.

IPN wraca do śledztwa w sprawie zabójstwa w lesie Rząśnik

Pion śledczy IPN w Białymstoku po ponad dziesięciu latach wznowił śledztwo w sprawie mordu dokonanego przez Niemców na około 1500 Żydach. Doszło do niego w lesie Rząśnik koło Zambrowa.

Artur Dziambor zatrudniony w państwowej spółce. "Pojawiła się oferta"

Były poseł Konfederacji i były kandydat Trzeciej Drogi do Sejmu, Artur Dziambor, został zatrudniony w Porcie Gdańsk - jest teraz dyrektorem departamentu i rzecznikiem tej państwowej spółki. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" powiedział, że na to stanowisko nie był organizowany konkurs.

Groźny wypadek w Szczecinie. Kierowca staranował pieszych na przejściu. Wielu rannych

W centrum Szczecina samochód wjechał na pasach w grupę pieszych. Co najmniej 19 osób jest rannych, dwie w stanie ciężkim. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku. Policja potwierdza, że 33-letni mężczyzna, Polak i mieszkaniec Szczecina, został ujęty.

Szymon Hołownia buduje pozycję międzynarodową. Prekampania prezydencka trwa

Protesty rolników, sytuacja w koalicji rządzącej, wizyta marszałka Szymona Hołowni w Pradze i kwestia odbudowy Pałacu Saskiego – to najważniejsze tematy kolejnego odcinka podcastu „Polityczne Michałki”.

Oskarżeni prokuratorzy i sędzia stanu wojennego

Pion śledczy IPN w Krakowie skierował do sądu akt oskarżenia wobec trzech byłych prokuratorów i sędziego, którzy są podejrzani o bezprawne pozbawienie wolności w 1982 r. działaczy opozycji demokratycznej.

Koniec kontroli granicznej na granicy polsko-słowackiej. Decyzja MSWiA

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński (PO) podjął decyzję o zakończeniu tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej na granicy Polski ze Słowacją.

Słonie na Balkonie ogłosiły oddolną żałobę w Światowy Dzień Walki z Depresją

W piątek 23 lutego wiele polskich miast opuściło flagi samorządowe do połowy masztu lub przywiesiło do nich kir, jako znak symbolicznej żałoby po samobójczych śmierciach dzieci.

Kiedy Monika Pawłowska obejmie mandat po Mariuszu Kamińskim? Wskazała warunek

Będę składała wniosek o przyjęcie do Klubu Parlamentarnego PiS. Jeżeli nie zostanę przyjęta, to będę posłanką niezrzeszoną - powiedziała w rozmowie z „Wprost” Monika Pawłowska, która ma przejąć mandat po Mariuszu Kamińskim. Jak dodała, przed ślubowaniem "chciałaby się spotkać i porozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą".

Gwałt w centrum Warszawy. Poszkodowana kobieta nie żyje

Nie żyje 25-letnia Białorusinka, która kilka dni temu została brutalnie zgwałcona w centrum Warszawy - donosi Wirtualna Polska.

Rosyjskie samoloty przechwycone przez myśliwce NATO na północ od Polski

Myśliwce NATO przechwyciły trzy rosyjskie samoloty wojskowe - podało Dowództwo Sojuszniczych Sił Powietrznych NATO.

Łukasz Schreiber ogłosił rozstanie z żoną. "Każde z nas robi coś na swój rachunek"

Polityk PiS Łukasz Schreiber, który chce ubiegać się o posadę prezydenta Bydgoszczy, poinformował, że rozstał się ze swoją żoną Marianną. - Rozmawiamy o separacji - powiedział w wywiadzie dla portalu metropoliabydgoska.pl.

Matysiak: Lasek musi odejść. Nie nadaje się na pełnomocnika ds. CPK

Myślę, że musi odejść. Myślę, że koniec końców odejdzie i zostanie zmieniony w tej funkcji, ponieważ on nie chce wybudować tego lotniska. To jest osoba, która w poprzedniej kadencji też swoją kampanię wyborczą opierała na zupełnie przeciwstawnych hasłach, była przeciwnikiem rozwoju tego projektu - mówiła posłanka Lewicy Paulina Matysiak o Macieju Lasku, pełnomocniku rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego,

Miller krytykuje Hołownię. "Infantylny, niech jedzie na front"

- To świadectwo infantylnej niedojrzałości pana marszałka. Nie słyszałem podobnych słów ze strony żadnego szefa parlamentu w państwach UE czy NATO - powiedział były premier Leszek Miller, komentując w Radiu Zet słowa Szymona Hołowni, który deklarował, że "Putina wgnieciemy w ziemię".

Siemoniak: Tajne materiały w mediach? Nie da się funkcjonować w takim państwie

Nie może być zgody na to, żeby ściśle tajne materiały operacyjne, stenogramy z podsłuchów wyciekały i były przedmiotem jakichś medialnych gier - powiedział na antenie Radia Wrocław Tomasz Siemoniak, minister-koordynator do spraw służb specjalnych. Nie da się funkcjonować w państwie, w którym ściśle tajne materiały można przejrzeć w mediach po jakimś czasie - zaznaczył.

Biejat "głęboko rozczarowana Hołownią". Współprzewodnicząca partii Razem wskazała powód

Kobiety zbyt długo słyszały, że są ważniejsze sprawy. Nie ma dla kobiety ważniejszej sprawy, niż jej bezpieczeństwo, gdy zachodzi w ciążę. Zwracam uwagę, że o depenalizacji aborcji nie mówi tylko Lewica. Ostatnio mówiła o tym minister zdrowia Izabela Leszczyna. Na lewicy robimy wszystko, by przekonać koalicję do tego, by te projekty były jak najszybciej procedowane - powiedziała na antenie TVP Info Magdalena Biejat, wicemarszałek Senatu i kandydatka na prezydenta Warszawy.

Wieczorek: Collegium Humanum? Uczelnie nie mogą być drukarnią dyplomów

W nauce musimy postawić na jakość, to jest kluczowa rzecz w tej kadencji. Nie może być tak, jak jest – w przypadku Collegium Humanum mówimy o MBA, ale są uczelnie, które dają kwalifikacje na przykład nauczycielom. Nikt nie kontroluje tego, więc musimy podjąć bardzo szybkie i radykalne decyzje. To będzie wymagało zmiany ustawy o szkolnictwie wyższym. Szykujemy ją właśnie, żeby ten system uszczelnić - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Dariusz Wieczorek, minister nauki.

Konfederacja założyła zespół ds. równych praw mężczyzn. Szef zespołu: To żartobliwy pomysł

Posłowie Konfederacji założyli w Sejmie parlamentarny zespół ds. równych praw mężczyzn. - To żartobliwy pomysł oczywiście - mówi "Rzeczpospolitej" szef zespołu poseł Konrad Berkowicz dodając, że "zasadniczo" jest za równością wobec prawa. - Uważam, że kobiety mogą mieć pewne przywileje w prawach i jestem w tym sensie dużo bardziej prokobiecym politykiem niż środowiska feministyczne - zastrzega.