Aleksander Fiedorek Społeczeństwo

Gdzie się ukryć w czasie ataku?

Warto wzmacniać piwnice, można też samemu postawić budowlę ochronną - mówi Aleksander Fiedorek, ekspert do spraw budowli ochronnych.

Polityka

Ogrzewanie szkół i nauka zdalna. Czarnek ostrzega przed zarządem komisarycznym

Niemiecka prasa: Ryby w Odrze nadal będą umierać

Po opublikowaniu przez Polskę i Niemcy dwóch odrębnych raportów o przyczynach zatrucia Odry niemieccy komentatorzy zarzucają stronie polskiej niechęć do kooperacji i blokowanie poszukiwań sprawców katastrofy.

MSZ RP potępia aneksję i wzywa do wspólnych wysiłków w celu izolowania Rosji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych z całą stanowczością potępia nielegalne akty „uznania niepodległości” i „przyłączania” do Federacji Rosyjskiej okupowanych przez nią regionów Ukrainy - czytamy w oświadczeniu polskiego resortu spraw zagranicznych.

Michał Dworczyk odchodzi. Szef KPRM złożył rezygnację

Michał Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - O moim odejściu przeważyły względy osobiste - oświadczył.

Niemiecki raport ws. Odry: Katastrofa ekologiczna z winy człowieka

Nagły wzrost zasolenia rzeki to najbardziej prawdopodobna przyczyna zakwitu toksycznej algi w Odrze i masowego śnięcia ryb – uważają niemieccy eksperci w swoim raporcie.

Po posiedzeniu klubu PiS. „Kapiszon, nie ma przełomu”

Nie padło nic poza standardowymi formułkami o mobilizacji, o tym że premier nie zostanie zmieniony, że trzeba być aktywnym w mediach społecznościowych – tak wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, które odbyło się we czwartek w Pułtusku, w podcaście „Polityczne Michałki” ocenia Michał Kolanko.

Papież zmienia skład komisji ds. pedofilii

Ewa Kusz, wiceszefowa krakowskiego Centrum Ochrony Dziecka została przez papieża Franciszka powołana w skład Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja papieża ma zostać ogłoszona w piątek w południe.

Inflacja w Polsce. Tusk radzi rządowi Morawieckiego: Nie kraść, myśleć i działać

- Dzisiejszy odczyt inflacji pokazuje bardzo wyraźnie: PiS prowadzi Polskę do przepaści - powiedział lider Platformy Donald Tusk, komentując dane GUS o inflacji w Polsce we wrześniu.

Posiedzenie klubu PiS. Suski: Były piosenki, że ten i ów jest naszym przyjacielem

- Muszę zmartwić opozycję: nie lała się krew - powiedział poseł Marek Suski, relacjonując wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. W rozmowie z Polsat News mówił, że politycy m.in. śpiewali sobie nawzajem życzenia.

Schetyna o uszkodzeniu Nord Stream: Zyskuje Ukraina, szkodzi to Rosji i Niemcom

Problem konfliktu, wojny ukraińsko-rosyjskiej znowu wchodzi na pierwszy plan - mówił o skutkach uszkodzeń gazociągów Nord Stream i Nord Stream były przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Miller: Dworczyk wyrzucony z sań, by wilki nie doścignęły woźnicy z Żoliborza

Decydującym sprawdzianem dla Mateusza Morawieckiego będzie to, co się będzie działo zimą - mówił w rozmowie z Radiem Zet europoseł, były premier, Leszek Miller.

Macierewicz: To straszne, że Sikorski zaatakował Stany Zjednoczone

Radosław Sikorski broni Putina, a Platforma Obywatelska to akceptuje. To rzecz dla Polski bardzo poważna - ocenił w Polskim Radiu poseł PiS Antoni Macierewicz, odnosząc się do wpisu europosła PO dotyczącego uszkodzenia gazociągów Nord Stream.

Katastrofa w Odrze zbadana

Niski stan wód, wysokie temperatury, ogromne zasolenie ze ścieków i nadmiar tlenu spowodowały wyrzut zabójczych dla ryb toksyn z alg – uważają eksperci.

Zuzanna Dąbrowska: Towarzysz podróży z przypadku

W polityce można lawirować, skręcać w lewo i prawo. Ale trudno jest przetrwać, sprzedając, jak Paweł Kukiz, pojedyncze pomysły, gdy inni operują całym uniwersum.

ZNP zabiega o spotkanie z Czarnkiem

Nauczycielscy związkowcy poinformowali, że zaprosili szefa MEiN na spotkanie 17 października. Na poprzednie, 27 września, Przemysław Czarnek nie dotarł.

Korwin-Mikke ciąży nawet partii KORWiN

Kontrowersyjny poseł przestanie być liderem własnej partii. Odcina się od niego również Konfederacja, która jeśli chce rządzić z PiS po kolejnych wyborach, musi pozbyć się balastu.

Dariusz Wieczorek: PiS usiłuje się ratować piarowymi projektami

Za wysokie ceny energii odpowiada tylko rząd – mówi Dariusz Wieczorek, poseł Nowej Lewicy.

Co robić, gdy wybuchnie bomba atomowa?

Rozmowa z Florianem Naumczykiem, ekspertem Broni Masowego Rażenia w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

W rządzie są tajemnicze stanowiska z superpensjami

Rządowe stanowiska z superpensjami zostały już obsadzone. Do jakich konkretnie zadań? To tajemnica.