Dlaczego Maksymilian F. miał broń - znamy kulisy tragedii we Wrocławiu Przestępczość

Dlaczego Maksymilian F. miał broń - znamy kulisy tragedii we Wrocławiu

Przestępca strzelał z broni czarnoprochowej, nie musiał mieć na nią pozwolenia. Pierwsze ustalenia śledczych wskazują na błędy policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę, ale go nie przeszukali - ustaliła „Rzeczpospolita”.

Polityka

Andrzej Duda na COP28: Atom jest przyszłością. Potrzebne są kolejne zdecydowane kroki

Europejscy 16-latkowie coraz częściej idą do urn

Szymon Hołownia obiecał młodzieży obniżenie wieku wyborczego w Polsce do 16 lat. Coraz więcej krajów daje 16 i 17-latkom prawo do wybierania swoich przedstawicieli w parlamentach.

Śmierć 14-letniej Natalii wstrząsnęła całą Polską. Mamy obowiązek reagowania

Psycholożka Anna Alończyk apeluje: Wszyscy mamy obowiązek reagowania na innych. Po okresie pandemii, coraz więcej młodych ludzi ma obniżony nastrój, depresję, myśli samobójcze.

Miliony Mentzena, unijna emerytura Tuska. Politycy ujawniają majątki

Na stronach Sejmu opublikowane zostały oświadczenia majątkowe aktualnych posłów. Poznaliśmy majątki m.in. lidera Platformy Obywatelskiej i kandydata na premiera, Donalda Tuska oraz debiutującego w Sejmie Sławomira Mentzena z Konfederacji.

Kto naprawdę rządzi Polską? "Andrzej Duda zaprzysiągł gabinet cieni"

"Hybrydowa rzeczywistość", w której prezydent zaprzysiągł rząd, który nie rządzi, a rząd, który będzie rządził, czeka na swoją kolej, była komentowana w nowym odcinku podcastu "Polityczne Michałki".

Śmierć 14-latki z Andrychowa. Trwa kontrola działań policji

Trwa wewnętrzna kontrola policyjna, która ma wyjaśnić, czy w sprawie zaginionej 14-latki z Andrychowa funkcjonariusze dopełnili wszelkich procedur. Czternastoletnia Natalia zmarła po tym, jak przez kilka godzin przebywała na mrozie w centrum Andrychowa.

Andrzej Duda mówił o powołaniu rządu Donalda Tuska

Mamy demokratyczne zasady i one są realizowane, ostatnie wybory to pokazują przy wielkiej frekwencji, najwyższej jak do tej pory te wybory się odbyły, został wyłoniony zwycięzca wyborów, w tej chwili trwają parlamentarne procedury i konstytucyjne jeśli chodzi o formowanie nowego rządu - mówił w Dubaju, w czasie spotkania z dziennikarzami, prezydent Andrzej Duda.

Alert pogodowy dla Polski: W weekend może spaść do 65 cm śniegu

IMGW wydało alarmy pogodowe pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, które mają przejść nad Polską.

Dlaczego zmarła 14-letnia Natalia z Andrychowa? Są wyniki sekcji zwłok

Śmierć mózgu w efekcie wylewu i obrzęku była bezpośrednią przyczyną śmierci dziewczynki - pokazuje sekcja zwłok, której wyniki poznała „Rzeczpospolita”.

Niemiecka zbrodnia w Łańcucie. Polka zamordowana, bo ukrywała Żydów

Instytut Pileckiego upamiętni mieszkankę Łańcuta na Podkarpaciu, którą Niemcy zamordowali za ukrywanie Żydów. Wśród oprawców był żandarm Józef Kokot, który w Markowej zabił rodzinę Ulmów.

Kiedy powołanie nowego rządu? Donald Tusk i Szymon Hołownia uzgodnili szczegóły. "Mamy plan"

Podczas spotkania marszałek Sejmu Szymon Hołownia (Polska 2050) i kandydat na premiera Donald Tusk (PO) ustalili, kiedy - w przypadku nieuzyskania wotum zaufania przez gabinet Mateusza Morawieckiego - Sejm ma wybrać premiera, a premier ma wygłosić exposé. - Zaprzysiężenie zakładamy 13 grudnia, tak jak pan prezydent sugerował - powiedział Tusk.

Tomasz Krzyżak i Piotr Litka nominowani do Grand Press za cykl w "Rzeczpospolitej"

Tomasz Krzyżak oraz Piotr Litka zostali nominowani do nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne i nowe formy dziennikarstwa” za cykl „Kościół tysięcy skrzywdzonych”, który ukazał się w „Rzeczpospolitej”.

Kto, poza PiS, popiera rząd Morawieckiego? Premier: Nie potrafię powiedzieć

Chciałem zwrócić uwagę na to, że każdy poseł odpowiada przed swoimi wyborcami, a nie liderami - mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Komisja ds. Pegasusa. Poseł Konfederacji: Wiemy, że politycy byli podsłuchiwani. Doszło do przestępstw

Komisja śledcza ds. Pegasusa powinna powstać, by ustalić, kogo dokładnie postawić przed sądem, kogo wysłać do więzienia - powiedział w RMF FM poseł Konfederacji Michał Wawer.

Radosław Fogiel: Propozycje ws. wiatraków? Ustawa pisana pod dyktando lobbystów

Propozycje przepisów ws. wiatraków wyglądają na ustawę pisaną pod dyktando lobbystów. W tym projekcie są takie kwiatki jak możliwość przełamywania planów zagospodarowania zwykłą uchwałą rady gminy czy budowa wiatraków w parkach krajobrazowych - powiedział w TVP1 Radosław Fogiel.

Gdula: Ludzie powinni poczuć ulgę. To pierwsza spokojna Wigilia od ośmiu lat

To jest pierwsza od ośmiu lat spokojna Wigilia. To ważne, żeby wykreować takie poczucie i żeby ludzie z nadzieją patrzyli na tę ekipę. Ta ekipa będzie realizować plan w zupełnie innym stylu niż było to robione w ostatnich ośmiu latach - powiedział gość Michała Kolanki, prof. Maciej Gdula, Nowa Lewica.

Spotkanie Hołownia-Tusk. Marszałek Sejmu i lider PO mają mówić o rządzie

Po godz. 10:00 rozpoczęło się spotkanie marszałka Sejmu Szymona Hołowni (Polska 2050) i kandydata nowej większości na premiera Donalda Tuska (PO). Tematem rozmów ma być nowy rząd.

Hennig-Kloska: Nie ma afery wiatrakowej. Ustawa jest dobra. Ataki? Służą Putinowi

Liberalizację przepisów dotyczących rozwoju energii z wiatru na lądzie zapowiadały wszystkie ugrupowania opozycyjne - mówiła w rozmowie z Radiem Zet Paulina Hennig-Kloska, posłanka Polski 2050, kandydatka na ministra środowiska w rządzie Donalda Tuska.

Sondaż: Nowy lider rankingu zaufania. Polacy przestają ufać prezydentowi

Nowy lider rankingu zaufania przygotowanego na podstawie sondażu IBRiS dla Onetu notuje wynik zbliżony do najwyższego w historii tego badania. Prezydent Andrzej Duda po raz pierwszy od lat poza podium.