Jarosław Kaczyński Polityka

Podziały w Trzeciej Drodze i na Lewicy. Nowa taktyka PiS ma zmobilizować wyborców

W wyborach do PE na ugrupowania rządzące zagłosowało mniej osób, niż w wyborach parlamentarnych. Ale problemów obecna władza ma więcej. PiS próbuje propagandowo okraść KO ze zwycięstwa, a w samej koalicji 15 października coraz głośniej od tarć.

Sondaż "Rz": Czy Polacy chcą przepisów regulujących kwestie związków partnerskich?

Zdecydowana większość Polaków chce unormowania kwestii majątkowych w związkach partnerskich. Koalicjanci jednak nie mogą się w tej sprawie dogadać.

Waldemar Buda z PiS o Marine Le Pen: W nacjonalistycznej narracji jest racjonalna

Z Marine Le Pen należy rozmawiać, ona być może będzie niebawem tworzyła we Francji rząd. To jest bardzo poważna siła w Europie - powiedział w RMF FM Waldemar Buda z PiS, nowy europoseł z PiS.

Był wypadek, jest wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Adamowi Szłapce

Prokuratura chce stawiać ministrowi ds. UE zarzuty za potrącenie rowerzystki. Jeżeli Szłapka sam zrzeknie się immunitetu, co publicznie deklarował, sprawa szybko trafi do sądu.

Zmiana warty w Pałacu. Prezydent Andrzej Duda ma plan na ostatni rok kadencji

Małgorzata Paprocka zastąpiła Grażynę Ignaczak-Bandych na stanowisku szefowej Kancelarii Prezydenta. W tle spór personalny i plan prezydenta Dudy na ostatni rok kadencji.

Piorun raził grupę turystów w górach. Trzynaście osób trafiło do szpitali

W Górach Izerskich grupa turystów została porażona piorunem. Ratownicy GOPR sprowadzili poszkodowane osoby do Świeradowa-Zdroju. Trzynaście osób trafiło do szpitali.

"Sio z paskami". Małopolska kurator mówi, że "stopni nie trzeba wyrażać w skali 1-6"

Małopolska kurator oświaty Gabriela Olszowska w poście w mediach społecznościowych napisała: "Dość pasków. Sio z paskami. Nie – dla pasków na świadectwie". Post wywołał żywą dyskusję, a kurator ostatecznie go edytowała.

W Sejmie o zakazie handlu w niedzielę. Petru: Chodziło o to, by zarobić na Polakach

- Dzisiejsza debata o uwolnieniu handlu w niedzielę to debata o tym jakim krajem ma być Polska - mówił w Sejmie poseł Polski 2050 Ryszard Petru.

Lewica chce ukręcić łeb kredytowi 0 proc. Biejat: Nie podniesiemy ręki za tym projektem

— Dla mnie jest to dość oczywiste, że Lewica zawiodła swoich wyborców. To nie jest czas na robienie uników, udawanie, że nic się nie stało - komentowała rezultat w eurowyborach w Onet Rano Magdalena Biejat wicemarszałek Senatu z partii Razem.

Drukowanie plakatów wyborczych PiS w garażu. Roman Giertych pokazał nagranie

Poseł Koalicji Obywatelskiej Roman Giertych opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać, jak przygotowywano plakaty wyborcze kandydata Prawa i Sprawiedliwości Marcina Romanowskiego. Zapowiedział, że materiały zostaną przekazane prokuraturze i PKW.

Mastalerek: Tusk boi się wystartować w wyborach, a chce mieć prerogatywy prezydenta

- Mam nadzieję, że po porażce w Trzeciej Drodze i Lewicy członkowie tych partii przestaną się godzić na taką antypaństwową politykę Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego - mówi o dymisji ambasadora w Waszyngtonie Marka Magierowskiego szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek.

Rząd zabrał głos w sprawie przekazania Ukrainie systemu Patriot. Podjęto decyzję

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk poinformował, że Polska nie zgodziła się na przekazanie Ukrainie stacjonującej w naszym kraju baterii systemu Patriot.

Sondaż: Kto ma największe szanse na prezydenturę? W grze cztery nazwiska

W najnowszym sondażu prezydenckim przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski powtarzają się nazwiska osób, które mogłyby zaskarbić sobie głosy wyborców w wyborach prezydenckich. Kto na rok przed wyborami mógłby liczyć na największe poparcie?

Afera Funduszu Sprawiedliwości. Roman Giertych wnioskuje o ochronę dla Tomasz Mraza

Poseł Koalicji Obywatelskiej Roman Giertych wystąpił do szefa MSWiA o objęciem ochroną policji byłego dyrektora Funduszu Sprawiedliwości Tomasza Mraza.

Janusz Kowalski: Władysław Kosiniak-Kamysz był zdecydowanie lepszym premierem od Donalda Tuska

Gdyby dziś Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że chce zostać premierem we wspólnym rządzie z PiS (...) to ja osobiście zagłosowałbym za takim rozwiązaniem - zadeklarował Janusz Kowalski z Suwerennej Polski.

Joanna Mucha: Przez proces rozliczeń zdemobilizowaliśmy 44 proc. elektoratu PiS-u

- Ludzie oczekują po nas, czyli po koalicji 15 października zbudowania dobrego, fajnego, ciekawego państwa - komentowała wyniki eurowyborów w rozmowie z Joanną Ćwiek - Joanna Mucha, wiceminister edukacji i posłanka Polski 2050.

Marek Jakubiak ma propozycję dla PiS. „Na jakiś czas musimy zwyczajnie polubić PSL i Hołownię”

Nie potrafię zrozumieć, na co czeka Szymon Hołownia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem - powiedział Marek Jakubiak z koła Kukiz'15, komentując wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego i sytuację w koalicji rządzącej.

Wiceminister obrony w Sejmie: Wojsko ma prawo używać broni na granicy. I używa

- My dziś musimy jasno powiedzieć, że państwo musi stać po stronie żołnierzy - mówił w Sejmie wiceminister obrony Cezary Tomczyk, w czasie informacji na temat sytuacji na granicy Polski z Białorusią.

Były szef BBN o zakuciu żołnierzy w kajdanki: Byłem zszokowany

- Zapewne tam były wykroczenia. Na pewno nie jest tak, że nie było podstaw, aby wyjaśniać tę sprawę - mówił w rozmowie z TVN24 były szef BBN, gen. Stanisław Koziej, komentując sprawę zatrzymania trzech żołnierzy po tym, gdy oddawali oni strzały ostrzegawcze w związku z próbą siłowego sforsowania granicy z Białorusią przez imigrantów.