- PiS zrobi wszystko, żeby tę komisję powołać. Tak naprawdę, żeby zorganizować takie igrzyska, odsun Polityka

Czy część opozycji poprze pomysł PiS na komisję weryfikacyjną? Wspólna strategia nie jest pewna

Najbliższe dni przetestują zarówno rząd, jak i opozycję w Sejmie. Szykuje się seria bardzo ważnych głosowań.

Marek Kozubal: Chaos w służbach sprzyja wrogom

Nadużyciem jest twierdzenie, że polscy politycy wiedzieli o podwójnej grze podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji warszawskiego urzędnika.

Aleksander Kwaśniewski: Niejasna rola Antoniego Macierewicza

Od lat w środowisku PiS działał – najpierw w urzędzie kombatantów, później w urzędzie stołecznym, a potem w komisji likwidacyjnej – człowiek, który został zatrzymany za współpracę z Rosją. Sytuacja rzuca także cień na ludzi, którzy pomagali temu człowiekowi. – mówi Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP.

Miał dbać o wizerunek premiera. Wymyślił premie dla piłkarzy

Władze Prawa i Sprawiedliwości ustaliły, że na pomysł zaproponowania przez Morawieckiego gigantycznych premii za wyjście z grupy na mundialu w Katarze wpadł Mariusz Chłopik. Nazwisko bliskiego współpracownika premiera, który ma dbać o wizerunek Morawieckiego, często pojawiało się w mailach, które wyciekły ze skrzynki pocztowej Michała Dworczyka - informuje Onet.

Macierewicz: Zamordowanie Lecha Kaczyńskiego rozpoczęło tę straszliwą wojnę, która dzisiaj trwa

- Terroryzm rosyjski we współczesnym świecie zaczął się od Polski - przekonywał w TV Trwam Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, tłumacząc sens zgłoszonej przez niego poprawki do uchwały uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm.

Górski & Cieślik: „W tym wieku, na miejscu prezesa, tak bym nie mówił o lekarzach”

Czy o Czesława Michniewicza upomni się Arabia Saudyjska? Izba Lordów do likwidacji. Co premier zrobi z nadmiarem kolumbijskiego węgla? Prezes Kaczyński krytykuje lekarzy, a Zygmunt Solorz świętuje 30-lecie Polsatu. Robert Górski i Mariusz Cieślik zapraszają na satyryczny przegląd wydarzeń tygodnia.

Kaczyński: Są tacy, którzy chcą sprowadzić nasze społeczeństwo do poziomu lumpenproletariatu. Zniszczymy tych ludzi

Dlaczego na spotkanie z prezesem PiS w Chojnicach nie wpuszczono lokalnych mediów, a wydarzenie zabezpiecza „400 policjantów” - pytał mężczyzna, który przerwał wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. - My musimy być pod tą ochroną z tego względu, że mamy prawo do spokojnych spotkań. My Tuska spotkań nie zakłócamy, my nie organizujemy awanturników i różnego rodzaju lumpów, żeby doprowadzali właśnie do tego rodzaju sytuacji - odpowiedział prezes PiS.

RPO: Machińska odwołana. TK: kończy się kadencja Przyłębskiej, ale czy odejdzie?

„Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną odwołania dr Hanny Machińskiej z funkcji zastępczyni RPO przez prof. Marcina Wiącka były różne wizje obrony praw człowieka w Polsce. Różne wizje pojawiają się również w odniesieniu do Julii Przyłębskiej, prezes Trybunału Konstytucyjnego. Rząd mówi, że jeszcze 2 lata. Ustawa zakłada koniec kadencji 20 grudnia tego roku” – mówi Wojciech Tumidalski w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Rzecznik rządu zdziwiony słowami Patryka Jakiego. „To narracja PO”

Jestem zdziwiony słowami Patryka Jakiego, że Polska nic nie uzyskała - stwierdził rzecznik rządu Piotr Müller w reakcji na czwartkowy wywiad eurodeputowanego z Solidarnej Polski.

Obława na nożownika w Sochaczewie. Nie żyje 35-letnia kobieta

W jednym ze sklepów w Sochaczewie nożownik napadł na ekspedientkę. Zadał kobiecie ponad 20 ciosów,

Ewakuacja Kijowa? Były ambasador: W ubiegłym tygodniu prądu nie było kilka dni

Nie wiadomo jak Rosjanie będą dalej atakować Ukrainę. Zajmują się terroryzmem - mówił w rozmowie z RMF FM były ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca.

Patryk Jaki: Premier Morawiecki to mniejsze zło dla Solidarnej Polski

- Póki Solidarna Polska nie ma takiej siły, żeby samodzielnie podejmować decyzje, to trzeba pamiętać, że po drugiej stronie jest opozycja, która godzi się już na wszystkie projekty europejskie - mówi europoseł Patryk Jaki.

Niemiecki historyk chce pomóc bliskim więźniów Auschwitz

Niemiecki historyk, dr Wulff Bickenbach, poszukuje bliskich osób, które w czasie wojny zostali skazani przez sądy i wywiezieni do obozu Auschwitz. Z zachowanych akt, które przeanalizował wynika, że krewni osób nie byli informowani o ich losie. Historyk może pomóc bliskim uzyskać więcej informacji na temat ofiar wojny.

Ile możne zarobić żołnierz polskiego wojska?

Z danych, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Obrony Narodowej wynika, że wysokość przeciętnego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego wraz z dodatkami wynosi 6 304, 74 zł. Jakie dodatki mogą otrzymać żołnierze i jakie odprawy otrzymują z chwilą odejścia ze służby?

Kwaśniewski: Wojna będzie długa. Putin nie może być partnerem do rozmowy

Na Zachodzie zawsze były grupy, które chciały układać się z Rosją - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem były prezydent, Aleksander Kwaśniewski.

Ziobro: Morawiecki zaufał kanclerz Niemiec. Poważny błąd i brak doświadczenia politycznego premiera

- Szuka się chłopca dobicia, ale my się nie damy. Nie jesteśmy słabe chłopaki i będziemy bronić naszych racji. Solidarna Polska jako jedyna jasno ostrzegała, że po przyjęciu tych rozwiązań Polska będzie szantażowana - mówił o KPO minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Sondaż: Wyborcy Zjednoczonej Prawicy chcą Ziobry i Solidarnej Polski w rządzie

Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska powinni opuścić rząd Zjednoczonej Prawicy - uważa 58,8 proc. uczestników sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Jacek Nizinkiewicz: Rząd PiS przetrwa bez partii Ziobry

Jarosław Kaczyński po przegłosowaniu budżetu może pozbyć się Solidarnej Polski z koalicji. Rząd mniejszościowy przetrwałby do końca kadencji parlamentu.

Błąd podczas akcji? W Straszynie mogło zawieść policyjne rozpoznanie lub zlekceważono procedury

Mężczyzna, który otworzył ogień do funkcjonariuszy i zginął, mógł strzelać z legalnej broni swojego brata. Jest śledztwo o przekroczenie uprawnień przez policjantów.