Polityka

Senat zagłosował przeciw uchyleniu immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu

W środę Senat podjął uchwałę o niewyrażeniu zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Tomasza Grodzkiego. Za wnioskiem o wyrażenie zgody głosowało 47 senatorów, przeciw było 52, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Wypadki

Kierowca wjechał w grupę kolarzy i uciekł z miejsca wypadku. Jedna osoba nie żyje

Kontrowersyjne ułaskawienie z psychotropami w tle

Prezydent Andrzej Duda mimo negatywnej opinii sądu wypuścił z więzienia osobę skazaną za ciężkie przestępstwo narkotykowe.

PiS planuje reorganizację

Partia Jarosława Kaczyńskiego szykuje się na poważne zmiany. I na przygotowania do wyborów.

Jedna lista przed, a po wyborach co?

Lista może być jedna albo nie. Ale wezwania do jedności nie powinny zastępować rozmowy o tym, w jakim kraju będziemy żyć, jeśli wygra opozycja.

Wspólnej listy opozycji nie będzie

PO popełnia błąd, stawiając na Donalda Tuska, a nie Rafała Trzaskowskiego – mówi prof. Antoni Dudek, politolog, UKSW.

Gdzie jest koniec Polski. Geoportal z błędami

Geoportal nie pokazuje rzeczywistego przebiegu granic państwowych, bo jest w nim wiele błędów. Teraz są one korygowane – ustaliła „Rzeczpospolita”.

Finlandia i Szwecja do NATO. „Spełnia się koszmar Putina”

„To jest święto wszystkich. Finów i Szwedów, bo zyskają gwarancje bezpieczeństwa. Paktu Północnoatlantyckiego, bo zyska bogate i ze stabilnymi demokracjami kraje. A także Polski i krajów nadbałtyckich, bo zyskamy na rozszerzeniu flanki wschodniej i północnej” – mówi Jędrzej Bielecki z działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”.

Posłanka Razem o swym głosowaniu w Sejmie: Nie odpowiem, mieliśmy rozmawiać o mieszkaniach

Nie odpowiem na to pytanie, mieliśmy rozmawiać o mieszkaniach, głosowałam tak, jak klub - w ten sposób posłanka partii Razem Paulina Matysiak odpowiedziała w RMF FM na serię pytań dotyczących tego, jak głosowała w sprawie obniżki stawki PIT oraz podniesienia kwoty wolnej od podatku dla samotnych rodziców. Zadeklarowała przy tym, że jej formacja zgadza się z tym, że "tę kwotę wolną od podatku należy podnieść".

Szefowa MSZ Wielkiej Brytanii nie wyklucza trybunału dla Putina

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Elizabeth Truss, na antenie Times Radio powiedziała, że jest "otwarta na pomysł powołania międzynarodowego trybunału, który sądziłby Władimira Putina i innych rosyjskich przywódców w związku z wojną na Ukrainie".

Tusk: Pieniądze z KPO zablokowane przez upór rządu. To jest zbrodnia

Od wielu, wielu miesięcy, zamiast dostawać pieniądze z Europy, to Polska płaci jakieś idiotyczne kary - mówił na konferencji prasowej w województwie lubuskim Donald Tusk, przewodniczący PO.

Ujazdowski o zmianach w SN: Przemalowanie fasady, kontrola nad sądami trwa

Przy tym podejściu, które oznacza: "przemalujemy fasadę, ale kontrola polityczna nad sądownictwem zostanie", uważam, że tego sporu się nie da rozwiązać - mówił w rozmowie z Michałem Kolanką senator Koalicji Polskiej-PSL Kazimierz Michał Ujazdowski z partii Centrum dla Polski, pytany o projekt ustawy reformującej Sąd Najwyższy w kształcie, w którym chce przyjąć go PiS.

Kukiz: Reforma sądownictwa będzie trwać co najmniej dekadę

Troszkę inaczej podchodzę do reformy sądownictwa: ono bezwarunkowo wymaga reformy, ale jestem zwolennikiem koncepcji reformy oddolnej sądownictwa, nie rozpoczynania tej pracy od góry - mówił w rozmowie z TVP lider Kukiz'15, Paweł Kukiz.

Inflacja w Polsce. Karczewski: Masło wcale nie jest aż takie drogie

- Widzę bardzo duży ruch w sklepach. Myślę, że ludzie sprawdzają ceny i kupują w sklepach te produkty, które są tańsze i szukają w innych sklepach innych produktów w niższej cenie - powiedział senator PiS Stanisław Karczewski, komentując wzrost inflacji w Polsce. W radiowej Jedynce polityk przyznał też, że wzrosła liczba osób, które straciły zdolność kredytową.

Senator PiS: Mamy szczęście - mamy wspaniałego lidera, Kaczyńskiego

- Przyjmujemy ustawę, którą skierował do parlamentu prezydent - powiedział były wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, odnosząc się w Polskim Radiu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Dodał, że "nie ma mowy o wcześniejszych wyborach" i że przedterminowego głosowania nie chce ani lider PO Donald Tusk, ani PiS.

Belka: Czternasta emerytura? Rząd przyznał już emerytom olbrzymie przywileje

Walka z inflacją najbardziej będzie boleć ludzi biednych - mówił w rozmowie z TVN24 były premier, europoseł Marek Belka.

Minister z Solidarnej Polski: Pieniądze z Unii nam się po prostu należą

- Jeżeli ktoś przez kilka lat mówi o wartościach, że Unia Europejska jest wspólnotą wartości i równości, to tej wspólnoty dzisiaj nie ma - ocenił Michał Wójcik, członek Rady Ministrów z Solidarnej Polski.

Campus reaktywacja. Pomysł ma być inny, bardziej zaskakujący

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chce, by opozycja grała na wielu fortepianach. Coraz wyraźniej widoczna jest walka o młody elektorat.

Michał Szułdrzyński: Zajmowanie się wyborcami albo sobą

Nasz system wyborczy plus kilka ugrupowań politycznych na jednej liście to prosty przepis na długie targi, waśnie i nieporozumienia.

Patostreamer Wojciech O. znowu straszy swoich oponentów

Wojciech O. trafił do aresztu za grożenie politykom śmiercią. Tuż po wyjściu na wolność zaczął nagrywać kolejne wulgarne filmy.