Rzecznik PiS Rafał Bochenek i poseł Kukiz'15 Paweł Kukiz Polityka

Kukiz wystartuje z list PiS? Rzecznik PiS mówi, że decyzję podejmie Kaczyński

- Wiele wariantów jest rozważanych - oświadczył rzecznik PiS Rafał Bochenek, pytany, czy Paweł Kukiz wystartuje z list PiS.

Społeczeństwo

Pandemia i wojna napędziły nienawiść w Polsce

Zmiana czasu 2023. Kiedy przestawić zegarek na czas letni?

Już w ostatnim tygodniu bieżącego miesiąca nastąpi zmiana czasu z zimowego na czas letni. Kiedy dokładnie powinniśmy przestawić zegarki?

Służby wybiorą sejmową komisję pod dyktando PiS?

Platforma zbojkotuje PiS-owską komisję ds. wpływów rosyjskich i nie zgłosi do niej swoich kandydatów – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Sondaż: Pamięć o Janie Pawle II bez zmian

Zdecydowana większości badanych przez IBRiS twierdzi, że medialne publikacje o Karolu Wojtyle nie zmieniają ich stosunku do jego osoby.

Bosak po wykładzie Morawieckiego w Niemczech: Większy kłamca, niż jego były szef Donald Tusk

Zdaniem Krzysztofa Bosaka opinie Mateusza Morawieckiego, które premier wypowiedział w czasie wykładu w niemieckim Heidelbergu, to dowód na to, że Prawo i Sprawiedliwość boi się utraty swoich wyborców na rzecz Konfederacji.

Wojska amerykańskie na stałe w Polsce

W Polsce powstaje garnizon wojsk amerykańskich. Będzie on wspierał obecność żołnierzy z tego kraju, przebywających już na naszym terenie. Teraz jest u nas 10 tysięcy wojskowych z USA.

Nowe publikacje o Karolu Wojtyle wpłynęły na ocenę autorytetu papieża? Polacy odpowiedzieli w sondażu

Większość Polaków uważa, że nowe publikacje o tym, co Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii w polskim Kościele, nie podważają jego autorytetu. Niemal połowa jest zdania, że podjął wystarczające działania, by przeciwdziałać seksualnym nadużyciom duchownych.

Bielan: Będzie pozew wobec Szczerby i Jońskiego. To notoryczni kłamcy

Europoseł PiS Adam Bielan powiedział w rozmowie z Radiem Plus, że "Szczerba i Joński to notoryczni kłamcy”. - Oczywiście spotkamy się w sądzie. Padały bardzo konkretne kłamstwa. Szczerba i Joński na ostatniej konferencji mówili, że nie było żadnego audytu w styczniu, a kilka godzin później NCBR udowodniło datami, kiedy odbywały się pierwsze audyty - powiedział.

Tomczyk: Byliśmy tymi, którzy rozdawali karty w Unii Europejskiej

Jak powiedział w rozmowie z Polsat News Cezary Tomczyk, „byliśmy jako Polska, nawet w ramach Trójkąta Weimarskiego, dodając do tego Hiszpanię i Włochy, jednym z pięciu państw, które de facto zarządzały Unią Europejską”.

Bosak: Nie widzę możliwości tworzenia koalicji z PiS po wyborach

PiS to nie jest grzeczny miś, a Jarosław Kaczyński nie jest poczciwym dziaduniem. To wyrachowani politycy, którzy sprawnie rozgrywają opinię publiczną. Moim zdaniem społeczeństwo jest dla nich przeciwnikiem, którego trzeba zakiwać i zamęczyć, jak na boisku - powiedział w rozmowie z Super Expressem poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

Fogiel o swoim nagraniu na TikToku: Cele zasięgowe osiągnęliśmy

- Film w ciągu doby wygenerował 160 tys. odsłon, kilka tysięcy komentarzy. Wie pan co robią w tym momencie algorytmy TikToka - tak Radosław Fogiel, w rozmowie z Michałem Kolanką, odpowiedział na pytanie o nagranie na profilu PiS na TikToku, w którym pyta młodych "dlaczego nienawidzą PiS-u".

Grabiec: Wyborcy zepchną partie opozycyjne, które nie będą chciały wspólnej listy

Jak ocenił w rozmowie z Radiem Zet rzecznik PO Jan Grabiec, „najprostszym sposobem na zwycięstwo wyborcze jest wspólna lista opozycji”. - Tu nie ma co wysyłać zaproszeń. To nie jest czas na długie negocjacje. Panowie, to czas decyzji, trzeba zacisnąć zęby i zdecydować. Nie ma drogi po środku - stwierdził.

Fogiel o słowach ambasadora we Francji: Burza w szklance wody

Ambasador mówił jasno: jeśli Ukraina padnie, Rosja będzie u naszych granic i prędzej czy później do konfliktu dojdzie - mówił w rozmowie z Michałem Kolanką poseł PiS, szef komisji spraw zagranicznych, Radosław Fogiel.

Sondaż: PiS z Konfederacją z większością, jeśli nie ma jednej listy opozycji

Z sondażu opublikowanego przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że tylko start KO, Polski 2050, PSL i Nowej Lewicy z jednej listy daje tym partiom większość w przyszłym parlamencie.

Tusk deklaruje, że język śląski zostanie uznany za język regionalny

- Dokończymy to, co ludzie stąd zaczynali - na razie bez powodzenia - czyli uznanie języka śląskiego jako języka regionalnego - zadeklarował lider PO Donald Tusk.

„Afera maseczkowa”. Dlaczego po prawie 3 latach nikomu nie postawiono zarzutów?

„Afera maseczkowa” w Ministerstwie Zdrowia wciąż czeka na rozliczenie – śledztwo rozrosło się do kilkunastu wątków.

Reaktywowali dawną partię Andrzeja Leppera

Samoobrona RP, która w latach 2006–2007 współrządziła Polską, znów działa i zapowiada start w najbliższych wyborach.

Jacek Nizinkiewicz: Wracają wspólne listy opozycji

Podczas nieobecności prezesa PiS w kampanię zaangażowała się Beata Szydło, którą wspiera Solidarna Polska. Tymczasem konkurencja traci w sondażach i chce wrócić do rozmów o współpracy.

Marek Kozubal: Po co nowa agencja od zabytków

W resorcie kultury wykluwa się projekt Agencji Rewitalizacji Dziedzictwa. Jej utworzenie może być przełomowe dla ochrony zabytków albo tę ideę utopić.