Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska Polityka

Ile zakażeń na dobę w Polsce? "Przewidujemy od kilku do kilkunastu tysięcy"

Obecnie przewidujemy od 5 tysięcy zakażeń dziennie do kilkunastu tysięcy, więc trudno nam w tej chwili coś prognozować - mówił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, senator, w rozmowie z Radiem Plus.

Ochrona zdrowia

Niedzielski: Liczba zakażeń będzie rosła, 99 proc. to niezaszczepieni

Morawiecki: Trwa zorganizowany szturm na polską granicę

Widać wyraźnie, że jest to akcja sterowana z Rosji. Dodatkowo mój niepokój budzi fakt, że Białoruś wprowadziła ruch bezwizowy z kilkoma krajami o wielkim potencjale migracji - mówił szef rządu po odprawie w związku ze śmiercią migrantów przy granicy polsko-białoruskiej.

Ponad 350 zakażeń. Nie odnotowano zgonów z powodu Covid-19

W poniedziałkowym raporcie resort zdrowia informuje o potwierdzeniu kolejnych 363 zakażeń koronawirusem. Nie odnotowano zgonów z powodu Covid-19.

Zybertowicz o "Polskim Ładzie": Sprawa zawalona komunikacyjnie

"Polski Ład" został pomyślany jako element komunikacji społecznej, żeby PiS-owi ruszyło w sondażach - ocenił w RMF FM doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz.

Czarnek: Rodzic to ten, co zradza potomstwo

Czy ja wszystkim muszę tłumaczyć, że rodzic to jest ten co zradza potomstwo? To są tak oczywiste sprawy, znane ludziom od miliardów lat - stwierdził w TVP Info minister edukacji Przemysław Czarnek.

Wiceminister o uchwałach "anty-LGBT": Tam jest dużo dobrego tekstu

Absolutnie nie wiem, po jakich faktach pani redaktor wnosi, że moglibyśmy mięknąć - mówił w rozmowie z Radiem Zet Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej zapytany o to, czy rząd "mięknie w relacjach" z UE.

Czarzasty o śmierci migrantów: Oczekuję prawdy od premiera

Kiedy wprowadzali stan wyjątkowy, pytaliśmy, co będzie, jak ktoś umrze. To, że nie ma dziennikarzy na granicy polsko-białoruskiej, obciąża premiera - ocenił lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty w Polsat News.

Andrzej Dera: Rzeka Bug będzie drogą śmierci

Migranci nielegalnie przekraczają granicę, nie znają terenu, wchodzą w miejsca, z których trudno się wydostać, a obecnie jest zimno i dochodzi do tragedii - tak sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, Andrzej Dera, komentuje śmierć migrantów.

Niemal co drugi Polak za blokowaniem środków z UE przy naruszaniu praworządności

"Czy UE powinna blokować wypłatę środków finansowych krajom, które naruszają zasady praworządności?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

"Tato – bądź, prowadź, chroń". Narodowy Marsz Życia i Rodziny w Warszawie

Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Według organizatorów, w wydarzeniu wzięło udział ok. 6 tys. osób.

"Cichy dyżur" zamiast "Białego miasteczka". Medycy zmieniają formułę protestu

Protestujący medycy oświadczyli, że po tragedii przed KPRM zmieniają formułę "Białego miasteczka" na "Cichy dyżur". Komitet protestacyjny wyraził gotowość do rozmów "z merytorycznymi przedstawicielami premiera, nie warunkując tego personaliami".

Do Polski trafi dwa razy więcej szczepionek przeciw grypie niż rok wcześniej

Pracownicy szkół i przedszkoli, studenci medycyny, żołnierze oraz funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych i specjalnych po raz pierwszy będą mieli możliwość zaszczepienia się przeciwko grypie z darmowej puli szczepionek zabezpieczonych przez rząd. Szacuje się, że zamrożonych dla wytypowanych branż (w tym także pracowników ochrony zdrowia i seniorów) zostanie aż 3 mln dawek z blisko 5 mln, jakie w tym sezonie trafią do Polski.

Prof. Robert Gil: Koordynacja jak w PRL

Krajowa Sieć Kardiologiczna w proponowanym kształcie stanowi spore niebezpieczeństwo dla chorych – mówi Prof. Robert Gil.

Grzegorz Braun nie spotkał się z krytyką we własnych szeregach

Politycy Konfederacji tolerują kolejne wyskoki posła, bo – jak przekonują nieoficjalnie – jest im po prostu potrzebny.

W Kancelarii Premiera powstaną ekstrapłatne stanowiska

W szybkim trybie przyjęto rozporządzenie pozwalające tworzyć posady z zarobkami na poziomie wiceministra. Opozycja obawia się, że będą to stanowiska dla swoich.

Donald Tusk wyznacza nowy kierunek Platformy Obywatelskiej

Propozycja zmiany konstytucji, wrażliwość na problemy małych miast i zmiany statutu partii – na to stawia Platforma.

Beata Kempa: W naszym kraju tolerancja jest bardzo rozwinięta

- Praworządność jest pretekstem wykorzystywanym po to, żebyśmy przyjęli europejski - proponowany przez liberałów - styl życia i myślenia - oceniła Beata Kempa, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości.

Strzał zamknął białe miasteczko. Medycy otwarci na rozmowy dwustronne

Tragiczne wydarzenie podczas protestu medyków doprowadziło do przełomu w rozmowach z rządem.

Terlecki: Broń Boże, nie chcemy, żeby Europa była jednym państwem

- Nie chcemy, żeby Europa była jakąś strukturą dyrygowaną z Brukseli. Jesteśmy tak bardzo przywiązani do suwerenności i do wolności, że z pewnością się na to nie zgodzimy - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki w rozmowie z Polskim Radiem.