Ambasador Niemiec Arndt Freytag von Loringhoven pojawił się na plakatach z żądaniami zwrotu zagrabio Polityka

Kontrowersyjne plakaty. Niemcy apelowały do polskich władz o zaprzestanie kampanii

Plakaty firmowane przez resort kultury porównują RFN z III Rzeszą.

PSL walczy o wieś, Hołownia oczekuje karniaków

Postulaty gospodarcze od Hołowni, wybory w PSL, konwencja AgroUnii i zjazd europejskiej prawicy. Partie prawicowe i ludowe pracowicie spędziły ostatnie dni.

Bogusław Chrabota: Głupi atak na ambasadora

Posłów się nie zabija ani nie obraża. Takie są cywilizowane obyczaje. Innymi kierowali się tylko barbarzyńcy, i to dawno temu.

Michał Szułdrzyński: Szczyt geopolitycznej ślepoty

Liderzy PiS chcieli udowodnić, że nie są w Europie izolowani, więc zaprosili do Warszawy przedstawicieli antyeuropejskiej prawicy, której część jest izolowana we własnych krajach.

Prezydent Duda: Radio Maryja przywróciło wielu Polakom poczucie godności

- Ten piękny jubileusz to także okazja, aby uhonorować wizjonerski zapał, kreatywność i determinację założyciela i dyrektora Radia Maryja, ojca Tadeusza Rydzyka - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 30. rocznicy powstania Radia Maryja.

Sondaż: Mejza do dymisji? Chce tego trzy czwarte ankietowanych

Czy premier Mateusz Morawiecki powinien zdymisjonować wiceministra sportu Łukasza Mejzę? Decyzję taką poparło w sondażu ponad trzy czwarte respondentów.

Wypadek podczas parady "Mikołaje na motocyklach" w Gdyni

Jedna osoba z widowni trafiła do szpitala po tym, jak w Gdyni, podczas parady "Mikołaje na motocyklach" uderzył w nią motocyklista.

Lider ziemian traktowany jak niebezpieczny przestępca

Michał Sobański, jeden z liderów środowiska ziemiańskiego, który prawie od pół roku siedzi w areszcie, traktowany jest w nim jakby był wyjątkowo niebezpiecznym przestępcą.

Posłanka PiS: W nazwie „Rzesza” nie ma nic złego

- Jestem zdumiona oburzeniem, że określamy dążenia Niemców do federalizacji Europy mianem „IV Rzeszy” - stwierdziła Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Bosak: Jeśli ludzie czegoś nie akceptują, to żaden przepis ich do tego nie zmusi

- Nie żyjemy w państwie totalitarnym, gdzie ktoś będzie wyłapywać niezaszczepionych i ich szczepił - powiedział Krzysztof Bosak z Konfederacji, komentując zapowiedź polityków Lewicy dotyczącą złożenia projektu ustawy o obowiązkowych szczepieniach przeciw Covid-19.

Nie żyje migrantka z Iraku, która wcześniej poroniła

W szpitalu w Hajnówce zmarła 38-letnia Kurdyjka z Iraku, uratowana wraz z rodziną z przygranicznego lasu.

Europoseł PiS: Prorosyjskość na zachodzie Europy jest powszechna

„Celem naszego rządu powinno być opieranie się europejskiemu molochowi biurokratycznemu, zarządzanemu przez najsilniejsze kraje na Starym Kontynencie” - stwierdził eurodeputowany PiS Ryszard Legutko. Dodał, że jeśli się to nie uda, to „stracimy niepodległość i będziemy czekać kolejne dziesięciolecia na jakiś zryw, by ją znowu odzyskać”.

Warszawskie spółdzielnie przeciwko nowym opłatom za śmieci

Warszawskie spółdzielnie mieszkaniowe zażądały od wojewody mazowieckiego unieważnienia uchwały śmieciowej stołecznych radnych, która uzależnia opłaty za wywóz odpadów od powierzchni lokalu.

Szkolny autobus zgubił ucznia. Chłopiec przez pola szukał drogi do domu

Siedmiolatek spod Hrubieszowa wysiadł na złym przystanku ze szkolnego autobusu. Chłopca szukało kilkadziesiąt osób. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Doradca Dudy: Prawicowe partie m.in. z Le Pen to mniejsze zło

Mniejszym złem są politycy, którzy punktowo, dla celów taktyki politycznej, mogli Putina popierać czy ubierać się w koszulki proputinowske, od polityków, którzy w powiązaniu z grupami biznesowymi swoich krajów strukturalnie rozbijają zdolność Unii do bezpiecznego rozwoju - ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.

22389 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 45 chorych z Covid-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w codziennym komunikacie o 22 389 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 45 osób.

Wstrząs w kopalni Bielszowice. Uratowano jednego górnika. Drugi wciąż poszukiwany

Ratownikom w nocy z soboty na niedzielę udało się uwolnić jednego z górników zasypanych w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Był przytomny. Skarżył się na ból pleców i nogi.

Lewica składa ustawę o obowiązkowych szczepieniach na Covid-19

Na niedzielnej konferencji prasowej liderzy Lewicy zapowiedzieli złożenie ustawy o obowiązkowych szczepieniach przeciw Covid-19.

Sondaż: Polacy za militarnym wsparciem dla Ukrainy w przypadku ataku Rosji

"Czy Pani/Pana zdaniem NATO powinno udzielić pomocy wojskowej Ukrainie, gdyby ta padła ofiarą agresji ze strony Rosji?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.