Polityka

Petru: Nie ma możliwości, abyśmy mieli 500 plus w tej formule, 13. i 14. emeryturę, i niską inflację

- Możemy to utrzymywać, ale kosztem bardzo wysokiej inflacji - powiedział Ryszard Petru, były przewodniczący Nowoczesnej, pytany o programy socjalne rządu PiS.

Podręcznik do HiT trafi do szkół. W drugiej ocenie językowej uzyskał pozytywną opinię

Młodzież będzie mogła uczyć się z podręcznika do HiT autorstwa prof. Roszkowskiego – informują wpisy na stronie MEiN.

Katastrofa, wypadek, zamach? IPN odmówił śledztwa ws. rozbicia Tu-134 w Bułgarii, sąd rozpatrzy zażalenie

Bliscy ofiar katastrofy lotniczej sprzed 44 lat chcą, aby prokuratura wyjaśniła okoliczności tragedii.

Sebastian Kaleta: Polska boryka się ze skutkami decyzji premiera

Z reformą sądownictwa czekamy na zgodę PiS – twierdzi Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości Solidarna Polska, poseł PiS.

Nie ma wakacji w polityce. Opozycja w trasie po Polsce

Po konwencji w Radomiu Platforma zapowiada dalsze spotkania z wyborcami w całej Polsce. Swoje plany na wakacje mają wszystkie partie.

Czarnek może stracić immunitet. Za słowa o LGBT grozi mu nawet rok więzienia

Jest już termin rozpatrzenia przez Sejm wniosku dotyczącego ministra edukacji.

Zuzanna Dąbrowska: Głosuj, kto w Boga wierzy!

Konwencja Platformy Obywatelskiej w Radomiu miała dotyczyć przyszłości, ale bardziej stała się rozliczeniem z pisowską teraźniejszością. Taki bilans na pewno jest potrzebny. Tylko po co angażować w to Opatrzność?

Kaczyński: Mówienie o Niemczech jako o światowym mocarstwie to żart

- Ja bym chciał, żeby Unia Europejska była wielkim mocarstwem, ale wielkim mocarstwem opartym o suwerenne państwa, którym się nikt nie będzie wtrącał, jakie mają sądy - powiedział Jarosław Kaczyński na spotkaniu z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach.

Kaczyński: Jeżeli będziemy rządzili, to dobre czasy nadejdą

- Za inflację odpowiada polityka energetyczna UE. Drugim czynnikiem jest epidemia i konieczność ratowania miejsc pracy poprzez inflację - przekonywał Jarosław Kaczyński na spotkaniu z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

NIK: poważne problemy z czołgami Leopard 2A4

Modernizacja czołgów Leopard 2A4 opóźnia się i jest coraz bardziej kosztowna. Z raportu pokontrolnego NIK – do którego dotarła „Rzeczpospolita” wynika, że najpewniej nie zakończy się do końca 2023 r., ale może przeciągnąć się aż do 2028 r.

Morawiecki ws. KPO: Skrajnie nierozsądne „propozycje” padają ze strony osób, które niewiele rozumieją z natury rynków

- Dziś to raczej pożyczenie przez Polskę pieniędzy na rynku międzynarodowym w takiej skali, mogłoby się okazać „kamieniem u szyi”. A to takie skrajnie nierozsądne „propozycje” padają ze strony osób, które niewiele rozumieją z natury rynków - powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o spór ws. Krajowego Planu Odbudowy ze Zbigniewem Ziobrą i pomysły Solidarnej Polski.

Sondaż: Czy Pani/Pana zdaniem Rosja stanowi zagrożenie dla NATO?

"Czy Pani/Pana zdaniem Rosja stanowi zagrożenie dla NATO?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. W Warszawie trwają prace

W Warszawie powstaje park poświęcony Cichociemnych Spadochroniarzom AK. Kompleks sportowo - rekreacyjny będzie gotowy do końca tego roku.

Pomoc dla ukraińskich naukowców w Polsce

Fundacja Kościuszkowska z Nowego Jorku przyznaje granty dla naukowców – obywateli Ukrainy, którzy w wyniku inwazji Rosji znaleźli się w Polsce i nie mają możliwości kontynuowania pracy naukowej w Ukrainie.

Michał Kolanko: Dla PO zwycięstwo zaczyna się od wiary

Zorganizowana z dużym rozmachem konwencja PO w Radomiu - w nowoczesnej hali sportowej w tym mieście na Mazowszu - mogłaby równie dobrze odbyć się na trzy miesiące przed wyborami, a nie na kilkanaście miesięcy przed nimi.

Kaczyński o zapowiedzi Tuska ws. prezesa NBP: Plan z bajki, to by było nielegalne

"Wyprowadzenie prezesa NBP" Adama Glapińskiego byłoby "oczywiście nielegalne" i stanowiłoby "całkowite złamanie konstytucji i prawa karnego" - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do słów przewodniczącego PO Donalda Tuska.

Tusk krytykuje rząd za inflację i zapowiada: Skończy się PiS, skończy się drożyzna

- Powodem PiS-owskiej drożyzny jest chciwość i głupota - przekonywał w Radomiu Donald Tusk w czasie konwencji Platformy Obywatelskiej.

Sondaż: Główny temat kampanii wyborczej? Niemal połowa Polaków: Inflacja

"Co Pani/Pana zdaniem będzie najważniejszym tematem kampanii wyborczej przed wyborami w 2023 roku?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Polska przekazała Ukrainie 25 karetek

Przekazana pomoc to element szerszego projektu realizowanego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków uzyskanych z UE na wsparcie Ukrainy - tłumaczył na uroczystości przekazania karetek we Lwowie wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.