Alkomatem w funkcjonariusza na służbie

MSWiA wprowadza nowe zasady badania funkcjonariuszy służb na trzeźwość oraz obecność narkotyków. Zostaną sprawdzeni, gdy przełożony nabierze podejrzeń.

Kolejne wątpliwości wokół wybuchu granatnika w KGP. Złamano procedury?

Policja o eksplozji nie zawiadomiła inspektoratu budowlanego, który dowiedział się o niej z mediów – ustalił senator KO.

Jerzy Dziewulski: Komendant główny policji do dymisji

Jarosław Szymczyk ma teraz dług wobec Mariusza Kamińskiego – uważa Jerzy Dziewulski, były policjant i antyterrorysta.

Granatnik, podnośnik, nastolatki w radiowozie. Serie wpadek pogrążają policję

Pompowanie pieniędzy na pensje policjantów nie dało efektów. Masowe odejścia i serie wpadek pogrążają mundurowych.

Nastolatki w radiowozie. Dochodzenie przejmuje warszawska prokuratura

Dochodzenie w sprawie wypadku radiowozu w Dawidach Bankowych zostało przejęte przez prokuraturę okręgową w Warszawie - informuje RMF FM.

Nastolatki w radiowozie. Komendant Stołeczny Policji podjął decyzję w sprawie funkcjonariusza

Rzecznik KSP poinformował, że dowódca patrolu, który wioząc nastolatki rozbił radiowóz, został zawieszony w czynnościach służbowych. Sprawa dotyczy ubiegłotygodniowego zdarzeniem w Dawidach Bankowych.

Tajemnicza podróż radiowozem. „Obecność nastolatek nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia”

Zabranie nastolatek do radiowozu było bezpodstawne. Jednak wstępnie nie potwierdza się wersja, że dziewczyny wsiadły pod przymusem – wynika z wewnętrznych ustaleń policji i prokuratury w sprawie wypadku na Mazowszu.

Rozbity radiowóz na Mazowszu. W środku policjanci i dwie nastolatki

W miejscowości Dawidy Bankowe na Mazowszu doszło do wypadku radiowozu. Wydział kontroli komendy powiatowej policji w Pruszkowie wszczął w tej sprawie postępowanie, ponieważ w pojeździe oprócz policjantów znajdowały się także dwie nastolatki.

Policjanci przejdą ćwiczenia z obsługi granatników

MSWiA porządkuje szkolenie strzeleckie policjantów. To konsekwencja eksplozji w Komendzie Głównej Policji.

Wspólny komunikat władz Polski i Ukrainy: Gen. Szymczyk niesprawiedliwie poniósł konsekwencje

Po spotkaniu szefów MSWiA Polski i Ukrainy wydano wspólny komunikat, w którym skomentowano wybuch z budynku Komendy Głównej Policji. "Komendant Jarosław Szymczyk jest wielkim przyjacielem Ukrainy, który z zaangażowaniem wspiera służby ukraińskie w tym trudnym czasie, a jednocześnie niesprawiedliwie poniósł konsekwencje tego incydentu" - przekazano.

Zawiodły służby, procedury, czy ludzie? Kto odpowiada, za eksplozję w KGP

Posłowie zażądali wyjaśnień na temat wybuchu granatnika z Ukrainy w Komendzie Głównej Policji.

Komenda Główna Policji szuka specjalisty do remontu

Komenda Główna Policji w Warszawie opublikowała w internecie ofertę pracy dla specjalisty do Sekcji Realizacji Inwestycji i Remontów Wydziału Inwestycji i Remontów KGP Biura Logistyki Policji.

Ukraina: Nie było i nie mogło być zamiaru skrzywdzenia komendanta Szymczyka

Komendant Jarosław Szymczyk otrzymał symboliczny prezent wyłącznie z dobrych intencji i głębokiej wdzięczności - pisze w oświadczeniu Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Pusty rejestr korzyści komendanta głównego policji

Jarosław Szymczyk wszystkie otrzymywane przez siebie wartościowe podarki powinien ujawniać w rejestrze korzyści. Ani razu tego nie zrobił.

Nieoficjalnie: Dymisja komendanta głównego policji jeszcze w tym tygodniu. Oficjalnie Kamiński ją wyklucza

Komendant główny policji gen. Jarosław Szymczyk jeszcze przed świętami ma podać się do dymisji. Decyzja ta miała być wymuszona politycznie - informuje Onet.pl. Doniesieniom tym zaprzecza szef MSWiA, Mariusz Kamiński.

Sondaż: Polacy jednoznacznie o przyszłości komendanta głównego Policji

Polacy jednoznacznie oceniają incydent, do którego doszło w Komendzie Głównej Policji. Ponad 80 proc. osób uważa, że komendant główny policji, generalny inspektor Jarosław Szymczyk powinien stracić stanowisko.

Nieoficjalnie: MSWiA już szuka nowego komendanta głównego Policji

Kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczęło poszukiwania następcy gen. insp. Jarosława Szymczyka - twierdzi Radio Zet. To pokłosie eksplozji, do której doszło w siedzibie Komendy Głównej Policji.

#najlepRze2022. Gen. Jarosław Szymczyk: Nie widzę powodu, żeby składać wniosek o dymisję

W naszej świadomości to nie było uzbrojenie, tylko zużyte, puste tuby po granatnikach – mówi komendant główny policji, generalny inspektor Jarosław Szymczyk.