Michał Szułdrzyński: Symetrysta Tusk

Dawno już nikt nie przedstawił tak gruntownej krytyki Platformy Obywatelskiej, jak zrobił to w sobotę w Płońsku jej przewodniczący.

Warszawa: Krzyczał, że Ziemię opanowali kosmici, zaatakował policjantkę. Mężczyzna zatrzymany

- Ziemię opanowali kosmici, świat się kończy - krzyczał mężczyzna, który podczas kontroli drogowej w Warszawie zaatakował policjantkę. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Białoruś wystawiła list gończy. Opozycjonistę zatrzymano pod Warszawą

W niedzielę w Piasecznie doszło do zatrzymania przez policję białoruskiego opozycjonisty Makarego Malakouskiego. List gończy za Białorusinem wystawiły władze w Mińsku.

Australia: Wpadł na kontroli covidowej. Miał 145 kg marihuany

Policja aresztowała mężczyznę, który w czwartek próbował przekroczyć granicę między australijskimi stanami Nowa Południowa Walia i Queensland z ukrytymi w samochodzie 145 kilogramami marihuany.

Wielka Brytania: Pięcioletni uchodźca z Afganistanu wypadł z okna hotelu. Nie żyje

W środę z okna hotelu w Sheffield wypadł pięcioletni chłopiec. Brytyjskie służby poinformowały, że ofiarą jest afgański uchodźca, którego rodzina niedawno uciekła przed talibami.

Mąż najechał na żonę. Nie zauważył jej

W gminie Skała w Małopolsce doszło do niecodziennej sytuacji. Starsza kobieta została przygnieciona przez samochód na własnym podwórku.

Było zgłoszenie o niedźwiedziu na drodze. A to tylko pluszowy miś

Mazowiecka policja w Grójcu dostała zgłoszenie, że na krajowej pięćdziesiątce niedaleko Grójca leży niedźwiedź. Na miejscu mundurowi znaleźli... pluszowego misia, a teraz szukają jego właściciela.

Amstaff pogryzł chłopców kąpiących się w jeziorze

Dwóch nastolatków kąpiących się w Jeziorze Leśnym w Czarnoborze na terenie Szczecinka zostało pogryzionych przez amstaffa.

Berlin: Młoda Afganka zabita przez braci za zhańbienie rodziny

Niemiecka policja aresztowała dwóch mężczyzn za rzekome zamordowanie swojej siostry. Powodem zabójstwa miało być zhańbienie rodziny poprzez odmowę noszenia hidżabu i związanie się z nowym partnerem po rozwodzie.

WSA: Policja nie mogła wydać zaświadczenia o przebiegu interwencji

Policja nie mogła wydać zaświadczenia o przebiegu interwencji.

Pijany prowadził karetkę. Sąd warunkowo umorzył postępowanie

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. warunkowo umorzył na dwa lata postępowanie w sprawie kierowcy szpitalnej karetki, który rok temu został zatrzymany, gdy prowadził pojazd z 0,99 promila alkoholu we krwi.

Francja: Podejrzany o podpalenie katedry imigrant przyznał się do zabicia księdza

Przebywający we Francji imigrant z Rwandy, przeciwko któremu toczy się śledztwo w sprawie podpalenia katedry w Nantes, został aresztowany pod zarzutem zabójstwa księdza. Mężczyzna przyznał się do winy - poinformowała w poniedziałek francuska prokuratura.

Zamieszki w Lubinie. Policja zatrzymała 57 osób

W piątek po interwencji policji w szpitalu w Lubinie zmarł 34-letni mężczyzna. W niedzielę w mieście doszło do zamieszek, w stronę funkcjonariuszy rzucano kamienie, butelki i koktajle mołotowa. Policja aresztowała 57 osób.

Sondaż: Prawie połowa Polaków za wyższymi mandatami

46,7 proc. ankietowanych w sondażu, przeprowadzonym przez agencję SW Research dla „Rzeczpospolitej”, pozytywnie odniosło się do zapowiadanej przez rząd podwyżki mandatów i zaostrzenia kar dla kierowców. Przeciwnego zdania jest nieco więcej niż jedna trzecia respondentów.

Pędził 250 km/h, uciekał przed policją, popełnił 30 wykroczeń

Zielonogórscy policjanci z grupy SPEED złapali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przed funkcjonariuszami z prędkością ponad 200 km/h, a w czasie ucieczki popełnił 30 innych wykroczeń. Okazało się, że 20-letni mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez trzy prokuratury.

Protest przed komendą policji w Lubinie po śmierci zatrzymanego

Kilkaset osób przyszło przed Komendę Powiatową Policji w Lubinie, by zaprotestować przeciw działaniom funkcjonariuszy w związku z interwencją, po której zmarł zatrzymywany przez policjantów mężczyzna. Protest przerodził się w zamieszki, kilkadziesiąt osób zostało zatrzymanych.

Hulajnogą po drodze krajowej. Ze szczęśliwym finałem

Dzieci na hulajnogach wyjechały na drogę krajową nr 36 na Dolnym Śląsku. Skończyło się dobrze, bo zauważył je policjant i zaalarmował kolegów, którzy na sygnałach szybko do dotarli do dwójki młodych ludzi.

Pieszy dźgnięty nożem przez kierowcę w centrum Warszawy

Na przejściu dla pieszych w Warszawie doszło do awantury. 43-letni mężczyzna został ugodzony nożem. Kierowca został zatrzymany.