W całym kraju brakuje 16 tys. funkcjonariuszy. Policja szuka młodych

W całym kraju brakuje 16 tys. policjantów, w stolicy jednej trzeciej składu. MSWiA szykuje ułatwienia w naborze m.in. dla absolwentów szkół mundurowych.

Nieoficjalnie: Komendant stołeczny policji ma stracić stanowisko

Komendant stołeczny policji nadinspektor Paweł Dzierżak ma w poniedziałek stracić stanowisko - wynika z informacji RMF FM.

Zgłaszasz pirata drogowego? Spodziewaj się wezwania na policję lub do sądu

Jest nagranie z kamerki, musi być też świadek. Obecne przepisy zniechęcają do zgłaszania wykroczeń kierowców, bo łączą się z koniecznością stawienia się w charakterze świadka. Stąd postulat, by to zmienić.

Jest nowy komendant główny policji. Marcin Kierwiński ogłosił decyzję

Insp. Marek Boroń został na wniosek szefa MSWiA Marcina Kierwińskiego powołany na stanowisko komendanta głównego policji przez premiera Donalda Tuska.

Gangi piorą z pomysłem. Rośnie asortyment przestępczych metod

Przestępcy mocno przykładają się do legalizacji lewych zysków. Już co piąty podejrzany w sprawach CBŚP ma zarzut prania pieniędzy.

Emeryt z dodatkiem inwalidzkim ma być szefem policji. Komisja uznała, że ozdrowiał

Szykowany na nowego komendanta głównego Michał Domaradzki dotąd był emerytem z dodatkiem za inwalidztwo. W tym roku komisja lekarska uznała, że jest zdrowy.

Awantura podczas miesięcznicy smoleńskiej. Policja prowadzi postępowanie ws. Kaczyńskiego

Stołeczna policja prowadzi trzy postępowania w sprawie zniszczenia wieńca złożonego przed pomnikiem smoleńskim. Efektem czynności w sprawie polityków PiS - Jarosława Kaczyńskiego, Anity Czerwińskiej i Marka Suskiego mogą być wnioski o uchylenie immunitetu - informuje Onet.pl

Wiceszefowa warszawskiej policji odwołana. Na stanowisku była trzy tygodnie

P.o. szefa policji Marek Boroń podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska wiceszefowej stołecznej policji Judyty Prokopowicz - informuje RMF FM.

Eksplozja granatnika w Komendzie Głównej Policji. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w związku z wybuchem granatnika, do którego doszło w grudniu 2022 r. w gabinecie ówczesnego komendanta głównego policji generała Jarosława Szymczyka.

Po proteście rolników policja poszukuje kilkunastu osób. Publikuje ich wizerunki

Komenda Stołeczna Policji opublikowała wizerunki kilkunastu poszukiwanych osób, podejrzewanych o udział w zamieszkach podczas protestu rolników w Warszawie i „dopuszczenie się naruszenia obowiązującego porządku prawnego”.

Wybuch granatnika w gabinecie komendanta policji. Jest nowe doniesienie do prokuratury

Posiadanie granatnika bez zezwolenia i niesprawdzenie go pod kątem pirotechnicznym – szef MSWiA chce ścigania winnych tych zaniedbań. Jest postępowanie sprawdzające po zawiadomieniu szefa MSWiA – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Niezidentyfikowany obiekt spadł pod Ostródą. Wojskowy? Trwa akcja służb

Na polu w okolicach Miłakowa w woj. warmińsko-mazurskim znaleziono niezidentyfikowany obiekt. Miejsce jest obecnie zabezpieczane przez służby.

Pilot Black Hawka zerwał linię energetyczną. Komendant policji podwyższył mu świadczenia

Pilot policyjnego Black Hawka, który w ubiegłym roku podczas imprezy w Sarnowej Górze zahaczył o linię wysokiego napięcia, otrzymał finansową nagrodę od byłego komendanta Jarosława Szymczyka.

Nowa władza zarzuca starej bałagan i próbę wyciszenia sprawy granatnika

Po audycie w Komendzie Głównej Policji dotyczącym wystrzału z granatnika, szef MSWiA zapowiada nowe doniesienia do prokuratury na gen. Jarosława Szymczyka. Tymczasem w już trwającym śledztwie wciąż nie ma kluczowej opinii biegłych z zakresu badania broni wojskowej.

Wybuch granatnika w KGP. Będą zawiadomienia do prokuratury dot. Jarosława Szymczyka

Podczas kontroli po wybuchu granatnika w gabinecie byłego komendanta głównego policji generała Jarosława Szymczyka stwierdzono 27 bardzo poważnych uchybień - oświadczył szef MSWiA Marcin Kierwiński, zapowiadając złożenie zawiadomień do prokuratury w związku z m.in. niedopełnieniem obowiązków.

Wybuch granatnika w KGP. Po ponad roku śledztwo na wczesnym etapie

Przedłuża się śledztwo w sprawie wybuchu granatnika w Komendzie Głównej Policji - podaje RMF FM dodając, że postępowanie jest wciąż na wczesnym etapie.

Policja rzadziej karze mandatami. Za co kierowcy są karani najczęściej?

O 290 tys. mandatów mniej wystawili w ubiegłym roku policjanci. I nie dlatego, że kierowcy aż tak się poprawili. Główny powód to wakaty i skromniejsze patrole na drogach.

Policja w kadrowej zapaści. To może zagrażać bezpieczeństwu

Dotkliwe braki w policji - jest już 13 tys. wakatów, co zagraża bezpieczeństwu Do wyjścia z kryzysu potrzeba ekstra zachęt dla funkcjonariuszy w wielkich miastach.