Ukrainka, która zaatakowała ambasadora Rosji, uciekła z Warszawy

"Po tym, jak Rosja rozpoczęła wojnę na pełną skalę i bezlitośnie zabija dzieci i kobiety, jest dla mnie objawieniem, że część polskiego społeczeństwa naiwnie wierzy, że z Rosją można jeszcze utrzymywać dobre stosunki i wierzy w dobrych Rosjan" - napisała w mediach społecznościowych Iryna Zemlana, Ukrainka, która 9 maja oblała czerwoną cieczą ambasadora Rosji.

"Róbcie piwo, nie wojnę". Samolot wykonał nad Polską antywojenny "napis"

Pilot lecący nad Polską tak pokierował swoją maszyną, że trasa samolotu ułożyła się w napis "Róbcie piwo, nie wojnę" i symbol serca.

Sondaż: 73 proc. Polaków chce sankcji na ropę i gaz z Rosji

"Czy Pani/Pana zdaniem należy nakładać sankcje na surowce energetyczne (ropę, gaz, węgiel) z Rosji?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Status osoby najbliższej jednak nie w tym Sejmie

Paweł Kukiz wycofuje się ze swojej sztandarowej propozycji, przypominającej związki partnerskie. Powód? Rosyjska agresja na Ukrainę.

Badanie: Polacy ufają naukowcom, choć uważają, że nauka nie jest bardzo ważna

Choć większości Polaków wydaje się, że nauka jest godna zaufania, to nie wiemy, po co ona w ogóle jest.

Waldemar Stachura: Górnicy to nie idioci i samobójcy

Nie ma możliwości ukrycia, jakie warunki panują na dole. Sprawdzają to nowoczesne systemy, które rejestrują każde naruszenie czujnika – mówi Waldemar Stachura, dyrektor Biura Produkcji w JSW, były dyrektor kopalni Borynia-Zofiówka.

Ambasador Rosji oblany farbą. Były rzecznik Policji: Bardzo poważny błąd

- Będzie to wykorzystane przeciwko naszemu państwu w propagandzie rosyjskiej - woda na młyn dla Rosjan, dla mediów rosyjskich - tak były rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski skomentował incydent w Warszawie, podczas którego ambasador Rosji w Polsce został oblany czerwoną substancją. W rozmowie z Polsat News dodał, że doszło do błędu zabezpieczenia.

Modlitwa o pokój na Ukrainie na Kasprowym Wierchu

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 14. Spotkaniu Miłośników Kasprowego Wierchu, którego głównym punktem była msza św. w intencji pokoju na Ukrainie. W spotkaniu wziął udział były prezydent Bronisław Komorowski, list do uczestników zgromadzenia napisał prezydent Andrzej Duda.

Nie żyje prof. Waldemar Paruch. Miał 57 lat

Zmarł Waldemar Paruch, politolog, profesor nauk społecznych związany z UMCS w Lublinie, były szef Centrum Analiz Strategicznych.

Sondaż: 67,7 proc. Polaków odczuło spadek poziomu życia w związku z inflacją

"Czy w ostatnich sześciu miesiącach odczuła Pani/odczuł Pan obniżenie poziomu życia w związku z wzrostem cen?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Mieszkańcy Włodawy decydują o losie pomnika

Czy pomnik znajdujący się w centrum Włodawy, który upamiętnia „walki i męczeństwo wojsk polskich i sowieckich" powinien zostać usunięty, czy też nie? Takie pytanie zadają władze miasta mieszkańcom w specjalnej ankiecie.

Gdańsk: Płatna komunikacja dla uchodźców. I trudno kupić bilet

W Gdańsku uchodźcy z Ukrainy muszą już płacić za przejazd komunikacją miejską, ale biletu nie kupią w autobusie czy w tramwaju, a jedynie za pomocą aplikacji.

Piorun zabił 11 owiec na Siwej Polanie. Juhas na chwilę odszedł od stada

Burza w Tatrach. Piorun uderzył w podpory parku linowego na Siwej Polanie w Tatrach. Padło 11 owiec.

Tragiczny finał ucieczki przed policją w Pszczynie. Zginął kierowca

Nie żyje 33-letni kierowca opla, który w nocy z piątku na sobotę nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w Pszczynie i podczas ucieczki wjechał pod prąd na rondo, gdzie zderzył się z innym autem.

Nowe dane o uchodźcach. Jest już ich ponad 3,2 mln

Od początku wojny funkcjonariusze straży granicznej odprawili na przejściach granicznych z Ukrainy do Polski ponad 3,2 mln osób. Głównie kobiety i dzieci.

Dziecko zginęło w pożarze. Jego matce udało się uratować

Pięcioletnia dziewczynka zginęła w nocnym pożarze w Kole w Wielkopolsce. Jej matka sama wydostała się z płonącego budynku jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Sondaż: Druga kadencja dla Glapińskiego? Przeciw niemal połowa Polaków

"Czy obecny prezes NBP, Adam Glapiński, Pani/Pana zdaniem powinien kierować Narodowym Bankiem Polskim przez kolejną kadencję?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Polacy i Ukraińcy będą modlić się o pokój na Kasprowym Wierchu

Polacy oraz Ukraińcy będą w niedzielę, 8 maja, wspólnie modlić się o pokój w czasie 14. Spotkania Przyjaciół na Kasprowym Wierchu, które będzie połączone z mszą świętą.