Trudne warunki w Tatrach. Wszystkie szlaki zamknięte dla turystów

Tatrzański Park Narodowy w sobotę rano poinformował, że do odwołania zostaje zamknięty cały obszar Tatr po polskiej stronie. W górach obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego.

Sondaż: Polacy bardziej tolerancyjni niż Czesi i Niemcy

Polacy nie mają nic przeciwko osobom LGBT we własnej rodzinie ani cudzoziemcom w Polsce. Martwią się o zmiany klimatyczne. Nie wierzą jednak w to, że mogą mieć jakikolwiek wpływ na politykę – wynika z Europejskiego Sondażu Społecznego przeprowadzonego przez PAN.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw: Wulgaryzmy w pracy to nie mobbing

- Nie będę ulegał presji samosądu, bo gdybym tak robił, to by się źle skończyło dla przedsiębiorców – powiedział w RMF24 Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw Adam Abramowicz.

Beskid Sądecki: Ratownicy GOPR ewakuowali dzieci ze schroniska

Ze schroniska na Przechybie w Beskidzie Sądeckim ewakuowano czternaścioro uczniów szkoły podstawowej – podaje Polsat News. Gdy pogorszyły się warunki, szlaki zostały zasypane, a droga na szczyt była nieprzejezdna.

Pies-weteran wojenny na leczeniu w Polsce

Czarny cane corso Waśka, pies jednego z ukraińskich oddziałów walczących na froncie, trafił na leczenie w Polsce. Waśka zaplątał się w druty blisko pozycji Rosjan, i aby się uwolnić, odgryzł sobie łapę.

Sondaż. Zdecydowane "nie" dla abonamentu radiowo-telewizyjnego

Ponad 55 proc. ankietowanych Polaków zdecydowanie sprzeciwia się płaceniu abonamentu radiowo-telewizyjnego. W 2023 ponad 40 proc. rzeczywiście go nie zapłaci. Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Senatorowie napisali list w sprawie Pokojowej Nagrody Nobla. Zaproponowali WOŚP

Do Komitetu Noblowskiego wysłano list, w którym 37 senatorów zaapelowało o nominację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla. Dokument miał wysłać marszałek izby Tomasz Grodzki – informuje TVN24.

46-latek, który zmarł podczas finału WOŚP, zostawił chorego syna. Założono zbiórkę

Bliscy Dariusza Szczepaniaka, trenera oraz założyciela Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów, który zmarł podczas meczu rozgrywanego w ramach finału WOŚP w Ostrzeszowie, założyli zbiórkę, na której zbierane są pieniądze na pomoc rodzinie mężczyzny.

„Prosty przepis na kryzys: nie podnosić wieku emerytalnego”

„Coraz mniej pracujących będzie płacić coraz wyższe podatki, aby zarobić na coraz więcej emerytów z coraz mniejszymi, głodowymi świadczeniami. Musimy więc podwyższyć wiek emerytalny w Polsce oraz zrównać go dla kobiet i mężczyzn. Inaczej jedynym ratunkiem będą imigranci. Ale nie wiem, czy polskie społeczeństwo jest gotowe na przyjęcie 5, a nawet 10 milionów osób” – mówi Grzegorz Siemionczyk w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Nowe doniesienia ws. wybuchu w Katowicach. Powodem zbiorowe samobójstwo?

Trzy dni po wybuchu, do którego doszło w jednej z kamienic w Katowicach, media dotarły do listu, w którym wyjaśniono okoliczności zdarzenia. Jak informuje Polsat News, miało to być rozszerzone samobójstwo.

GUS: W 2022 zanotowano najmniej urodzeń w okresie powojennym

Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. W minionym roku było to zaledwie 305 tys. – to najgorszy wynik od czasów II wojny światowej.

Tragedia w czasie meczu zorganizowanego na rzecz WOŚP. 46-latek zmarł na boisku

Dariusz Szczepaniak, założyciel Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów, menadżer sportu i organizator szkolenia młodzieży zmarł nagle w niedzielę, w czasie meczu rozgrywanego przy okazji finału WOŚP - podaje Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

Licznik WOŚP pędzi. Zebrano więcej niż przed rokiem

Trwa 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera fundusze na walkę z sepsą. Z najnowszych informacji wynika, że zebrano już 154 606 764 złotych - o ok. 18 mln więcej niż w momencie zamknięcia poprzedniego Finału.

Ukraińcy i Białorusini chcą azylu nad Wisłą

Uciekający przed reżimem Łukaszenki Białorusini coraz częściej szukają schronienia w Polsce. W ubiegłym roku od nich pochodził co trzeci złożony wniosek.

Sondaż: Polacy nie wierzą w pokój na Ukrainie

Większość ankietowanych zakłada, że wojna rosyjsko-ukraińska nie zakończy się w tym roku.

Spinki od prezydenta, spacer z Tuskiem i młotek Morawieckiego. Politycy dla WOŚP

Cekinową marynarkę Pierwszej Damy oraz srebrne spinki do mankietów prezydenta można kupić na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoje przedmioty wystawili także inni politycy.

Owsiak: Brakuje pieniędzy na leczenie, a TVP dostaje miliony na zabawę w Zakopanem. Wstyd!

- Telewizja publiczna jest jak samochód - trudno się gniewać na sam samochód, ważne, kto siedzi za kierownicą. Teraz telewizję publiczną przejęli piraci, ludzie bez zasad, bez żadnego kodeksu etycznego i moralnego - powiedział w rozmowie z Onetem Jerzy Owsiak, organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, krytykując wielomiliardową dotację z budżetu dla TVP.

Prof. Aleksander Krawczuk nie żyje

W wieku 100 lat zmarł prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim.