Migranci pod nadzorem. Ile kosztuje deportacja

Państwa UE, w tym Polska, wprowadzają większą kontrolę nad nielegalnymi imigrantami w Europie – wpisy o deportacji trafią do wspólnej bazy danych.

Jodek potasu. Wojewoda wielkopolski wystąpił o dodatkowe pół miliona tabletek

Tabletki z jodkiem potasu zostaną w tym tygodniu przekazane do magazynów w gminach województwa wielkopolskiego. Łącznie chodzi o 5 320 000 tabletek - podały służby prasowe wojewody.

WP: Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie Tomasza Lisa. Były naczelny "Newsweeka" nic o tym nie wie

W stołecznej Prokuraturze Okręgowej "toczy się śledztwo w sprawie byłego redaktora naczelnego tygodnika »Newsweek« Tomasza Lisa" - podała Wirtualna Polska. Na pytania portalu Lis odpisał, że nie wie nic o żadnym postępowaniu prokuratury.

Jerzy Urban zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych

Jerzy Urban, rzecznik rządu PRL, naczelny tygodnika "Nie" zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie - informuje redakcja "Nie".

Ekspert: Jak przygotować się na wypadek ataku na Polskę?

Warto wzmacniać piwnice, można też samemu postawić schron – mówi Aleksander Fiedorek, ekspert ds. budowli ochronnych.

Lodołamaczka w Krakowie

W niedzielę, w siedzibie krakowskiego Wydawnictwa Literackiego odbyło się wyjątkowe spotkanie: na premierę książki Rusłana Szoszyna „Lodołamaczka” przyjechała z Wilna jej bohaterka: Swiatłana Cichanouska, reprezentująca wolną Białoruś.

Sondaż: Młodzi Polacy nie chcą przywrócenia poboru do wojska

Tylko co trzeci badany przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” zgadza się na przywrócenie poboru. W ciągu kilku miesięcy spadła liczba tych, którzy akceptują powrót do obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej.

Gdzie się ukryć w czasie ataku?

Warto wzmacniać piwnice, można też samemu postawić budowlę ochronną - mówi Aleksander Fiedorek, ekspert do spraw budowli ochronnych.

Zrzutka dla walczących

Zbieramy na drony, samochody, kamizelki kuloodporne, a nawet śmigłowce dla Ukrainy.

Rząd ustawowo zachęci do blokowania niecenzuralnych treści

Każdy dostawca internetu będzie musiał oferować rozwiązania, utrudniające dostęp do pornografii. Przewiduje to projekt, nad którym prace kończy rząd.

Arnold Schwarzenegger odwiedził Auschwitz, spotkał się z byłą więźniarką. "Walczmy z uprzedzeniami"

Arnold Schwarzenegger, aktor i były gubernator Kalifornii, odwiedził były niemiecki obóz Auschwitz. - Musimy wszyscy razem powiedzieć: nigdy więcej - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami.

Spór o inwigilację dotarł do Strasburga

Skargę aktywistów na stosowaną w Polsce inwigilację badał we wtorek Europejski Trybunał Praw Człowieka. Rząd uważa, że jest bezzasadna i chce jej oddalenia.

Polityk Nowej Lewicy Jakub B. poszukiwany. Partia zawiesza go w prawach członka

Pięć dni temu Jakub B. wyszedł z firmowego szkolenia w Krakowie i zaginął. Według portalu tvp.info sprawa może mieć „kryminalny charakter”. 30-letni polityk został tymczasem zawieszony przez władze Nowej Lewicy.

Sondaż. Podwyżki cen? Ponad jedna trzecia badanych winą obarcza rząd

Rząd, Putin i Zielony Ład Unii Europejskiej - oto główni winowajcy wysokich cen energii w Polsce, których wskazali uczestnicy sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Lis nie pozwał Wirtualnej Polski i autora tekstu o jego zachowaniach w "Newsweeku"

Dwa miesiące temu Tomasz Lis poinformował, że rozważa pozew przeciwko Szymonowi Jadczakowi, autorowi tekstu o zachowaniach dziennikarza w „Newsweeku”. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, Lis dotychczas tego nie zrobił. Nie pozwał także Wirtualnej Polski, w której opublikowano tekst.

Sondaż. Jedna czwarta Polaków stanowczo przeciwna przyjęciu uciekających Rosjan

Niespełna co trzeci Polak uważa, że Rosjanie uciekający przed mobilizacją ogłoszoną przez Putina powinni znaleźć schronienie w Polsce - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Bogatsze posiłki dla czekających na azyl. MSWiA zmienia dzienną stawkę wyżywienia

Państwo będzie lepiej karmiło osoby przebywające w ośrodkach dla cudzoziemców. Przeznaczy więcej środków na ich wyżywienie.

Sondaż: Większość Polaków popiera zaostrzenie kar wobec kierowców

"Po 17 września kierowcy za jedno przewinienie drogowe mogą otrzymać nawet 15 punktów karnych. Czy popiera Pani/Pan zaostrzenie kar wobec kierowców?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.