Sondaż: 40,4 proc. Polaków uważa, że Polska nie jest dziś państwem prawa

"Czy Pani/Pana zdaniem Polska jest obecnie demokratycznym państwem prawa?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Burza po wulgarnym nagraniu Andrzeja Seweryna. PiS oburzone, aktor reaguje

Tomasz Lis udostępnił w mediach społecznościowych nagranie, w którym wybitny aktor Andrzej Serweryn w wulgarnych słowach opisuje kierownictwa Zjednoczonej Prawicy i zachęcał do udziału w marszu 4 czerwca.

Sondaż: Niemal połowa Polaków negatywnie ocenia podpis Dudy pod "lex Tusk"

"Jak ocenia Pani/Pan decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustawy określanej jako 'lex Tusk', czyli ustawy o powołaniu Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Sondaż: Polacy nie chcą podwyżki 500+. Wolą ulgi podatkowe

Podnoszenie kwoty wolnej od podatku, a nie waloryzacja świadczenia, jest najbardziej oczekiwanym rozwiązaniem pomocy dla rodzin.

Rusza kampania dziennikarzy i wydawców na rzecz wprowadzenia dyrektywy DMS

Izba Wydawców Prasy, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS informują, że łączą siły w walce na rzecz uczciwego wynagrodzenia dziennikarzy za wykorzystywanie ich pracy przez cyfrowych gigantów.

Mniej dzieci ginie w wypadkach drogowych

W ciągu dekady na drogach zginęło łącznie 730 dzieci. Jednak w Polsce szybciej niż w innych krajach Unii Europejskiej bezpieczeństwo najmłodszych ulega poprawie.

Bez oszczędzania na najmłodszych

Choć inflacja ostro daje się we znaki, Polacy nie chcą ograniczać nakładów na dzieci. Prezenty dla nich prawie się nie zmniejszają, choć często są też dodatkiem do specjalnych atrakcji.

List do przyszłych pokoleń

Kapsułę czasu z listem do przyszłej społeczności Akademii Leona Koźmińskiego i przedmiotami charakterystycznymi dla czasów obecnych zakopano przed uczelnią. Zostanie otwarta za 20 lat.

RCB informuje o przedłużeniu stopni alarmowych na terenie całej Polski

Jak poinformowało w komunikacie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, premier Mateusz Morawiecki przedłużył okres obowiązywania stopni alarmowych, które dotyczą między innymi zagrożenia terroryzmem i cyberterroryzmem.

Czy granica między Polską a Niemcami zostanie zamknięta?

Będzie więcej mieszanych patroli i zatrzymań imigrantów w pociągach, ale nie ma decyzji o przywróceniu kontroli na granicy Polski z Niemcami.

Echa podpisania "lex Tusk". Znany profesor opuszcza prezydenta Dudę

W obliczu podpisania ustawy, która umożliwia niszczenie wolności i demokracji w imię interesów partyjnych, nie mogę pozostać bierny - oświadczył wirusolog prof. Krzysztof Pyrć, który po podpisaniu przez prezydenta Dudę tzw. lex Tusk rezygnuje z zasiadania w Narodowej Radzie Rozwoju.

Po Nowym Sączu przechadza się niedźwiedź. „Pozostać w domach"

Na osiedlu Chruślice w Nowym Sączu zauważono niedźwiedzia. Władze miasta apelują, by mieszkańcy zachowali szczególną ostrożność.

Terespol: Rosjanie staranowali szlabany na przejściu granicznym

We wtorek nad ranem rosyjska rodzina z dziećmi miała staranować samochodem osobowym szlabany na przejściu granicznym w Terespolu - podaje RMF FM.

1 czerwca: Nie tylko Dzień Dziecka, ale i Ogólnopolski Dzień bez Alkoholu

Komitet Obrony Dzieci i Młodzieży przed Patologiami Społecznymi przypomina, że 1 czerwca przypada nie tylko Dzień Dziecka, ale i Ogólnopolski Dzień bez Alkoholu. „Jednym z najbardziej wartościowych prezentów, jakie wielu rodziców mogłoby w tym dniu ofiarować swoim dzieciom jest trzeźwa wspólna zabawa, spacer lub rozmowa” – podkreślono.

Kierowca autobusu stanie się nietykalny. Nowe przepisy już od czerwca

Przewoźnicy transportu zbiorowego będą mieć status funkcjonariusza publicznego – prezydent RP podpisał ustawę autorstwa posła Nowej Lewicy.

Granica z Białorusią znowu mocniej atakowana. Dziennie próbuje ją sforsować nawet 150 migrantów

Reżim Łukaszenki wspierany przez Rosję ponownie się uaktywnił – ściąga cudzoziemców niemal z całego świata i pomaga im nielegalnie przedostać się do Polski. Granica z Białorusią ostatnio zaczęła być mocniej atakowana. W tym roku próbowało ją sforsować już 10 tysięcy migrantów – to ponad dwie trzecie stanu za cały ubiegły rok – wynika z danych Straży Granicznej.

Sondaż: Kto mógłby zostać koalicjantem PiS? Nikt lub Konfederacja

"Gdyby PiS potrzebował koalicjanta w przyszłym Sejmie, kto Pani/Pana zdaniem byłby najbardziej prawdopodobnym koalicjantem tej partii?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

W Tatrzańskim Parku Narodowym pojawiły się tajemnicze namioty. „Nie podchodzić”

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zaapelowały do turystów, by nie zbliżali się i nie dotykali namiotów, które pojawiły się w okolicy Morskiego Oka i Leśnej Polany. Czym są tajemnicze obiekty?