Biskupi przeciw wykorzystywaniu. Przesłanie do uczestników skieruje papież Franciszek

Ważnym punktem konferencji w Warszawie będzie wysłuchanie osób z różnych krajów, które zostały skrzywdzone przez duchownych.

Bogusław Chrabota: Ten raport to wyrzut sumienia

Stanięcie dziś przełożonych prowincji dominikańskiej pod pręgierzem, to gest odważny, ale to początek trudnej drogi, którą zakonnicy muszą przejść, by odzyskać dawną cześć.

Dominikanie rozliczają przeszłość

Komisja, która badała działalność dominikanina o. Pawła M., zakończyła prace. Ustalenia są szokujące.

Manipulacje i gwałty. Komisja publikuje raport w sprawie o. Pawła M.

Dominikanie przyznają się do zaniedbań, przepraszają i proszą o przebaczenie.

"Grupa o charakterze sekty". Komisja publikuje raport w sprawie o. Pawła M.

Ekspercka komisja badająca działania dominikanina o. Pawła M. przedstawiła w środę wyniki swoich prac. Stwierdzono, że duchowny dopuszczał się przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej.

Papież odwiedził we wtorek największe osiedle romskie na Słowacji

– Gest piękny i szczególny. To pochylenie się nad Romami, oni to bardzo doceniają – mówi ksiądz sprawujący opiekę duszpasterską nad społecznością romską.

Niemiecki kardynał krytykuje Komisję Europejską. Broni Polski i Węgier

Bruksela nie może wywierać presji na Polskę poprzez wstrzymywanie środków unijnych, ponieważ „to nie są pieniądze polityków europejskich, lecz europejskich podatników” - powiedział niemiecki kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Michał Szułdrzyński: Ogrzać się przy błogosławionych

Obecność podczas beatyfikacji hierarchy, który został ukarany za zaniedbania w sprawach pedofilskich, budzi niesmak, ale to dowód niekonsekwencji Watykanu.

Nowi polscy błogosławieni: kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka

Kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka są błogosławionymi już oficjalnie. W kościelnym kalendarzu ich wspomnienia umieszczono w maju.

Papież beatyfikował kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Czacką

W Świątyni Opatrzności Bożej rozpoczęła się msza beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, oraz Elżbiety Czackiej - fundatorki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Szczegóły uroczystości

W południe w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie rozpocznie się msza beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.

Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński i założycielka Lasek matka Elżbieta Róża Czacka na ołtarze

Kościół w Polsce będzie miał nowych błogosławionych. W niedzielę zostaną nimi ogłoszeni kard. Stefan Wyszyński oraz matka Elżbieta Róża Czacka.

Nie żyje bp Marian Duś, biskup pomocniczy senior archidiecezji warszawskiej

Po długiej chorobie zmarł bp Marian Duś, biskup pomocniczy senior archidiecezji warszawskiej.

Kard. Nycz: Żaden prawdziwy uchodźca nie może zostać skrzywdzony

Chciałbym, żeby kard. Stefan Wyszyński był patronem na dzisiejsze czasy - mówił w rozmowie z Radiem Zet kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Czarnek: Bez Radia Maryja przejechałby nas walec laicyzacji

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w dorocznym Dziękczynienie w Rodzinie" - spotkaniu środowisk Radia Maryja i Telewizji Trwam. - Co by było, gdyby nie Radio Maryja? Walec laicyzacji przejechałby nas jak na Zachodzie - mówił.

Kościół z pomocą dla Afgańczyków. Zbiórki w całym kraju

W niedzielę w polskim kościele będzie obchodzony „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Przed świątyniami odbędą się kwesty na pomoc Afgańczykom, którzy schronili się w Pakistanie, ale też tych, którzy dotarli do Polski.

Minister Czarnek: Neutralność nie znaczy, że w salach szkolnych ma nie być krzyży

- Gdybyśmy zlikwidowali wszystkie elementy życia religijnego w przestrzeni publicznej i w ogóle przestali mówić o chrześcijaństwie i Panu Bogu, to byłoby sprzeczne nawet z preambułą do prawa oświatowego, mielibyśmy dyktaturę ateizmu - ocenił Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, w rozmowie z Radiem Wrocław.

Caritas organizuje zbiórkę dla uchodźców

W niedzielę 5 września w całej Polsce odbędzie się zorganizowana przez Caritas zbiórka na pomoc dla Afgańczyków. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie działań Caritas w Pakistanie oraz na potrzeby uchodźców przebywających już w Polsce.