Nie będzie ekstradycji na Białoruś

Sąd Okręgowy w Warszawie nie wyraził w środę zgody na ekstradycję Stepana Putili prowadzącego kanał informacyjny na popularnym komunikatorze internetowym.

Jest śledztwo w sprawie śmierci ciężarnej pacjentki z Częstochowy

W sprawie śmierci ciężarnej pacjentki szpitala w Częstochowie prokuratura właśnie wszczęła śledztwo. Jak informuje prokurator, obejmie ono zespoły lekarskie z trzech szpitali, w których leczona była kobieta.

"Frog" - najbardziej znany polski pirat drogowy - zatrzymany w Londynie

Robert N., pseudonim "Frog", najbardziej znany polski pirat drogowy został zatrzymany w Londynie - podało RMF FM. Był poszukiwany w celu odbycia kary 1,5 roku więzienia.

Zofia Brzezińska: Nie tylko oko za oko

Jakie tajemnice skrywa jeszcze przed nami jeden z pierwszych w dziejach ludzkości tekst prawa, wyryty prawie 4000 lat temu na słynnej steli Hammurabiego?

Sąd: takich osób nie wolno karać za brak maseczki

Sąd uchylił mandat za brak maseczki w miejscu publicznym, jaki policjanci nałożyli na ubezwłasnowolnionego mężczyznę.

Prokuratura Krajowa zapowiada kasację w sprawie "Froga"

Prokuratura Krajowa zapowiada kasację od wyroku uniewinniającego pirata drogowego Roberta N., ps. Frog.

Sąd uniewinnił "Froga" za uliczne rajdy

Jak donosi PAP, Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie uniewinnił Roberta N., ps. "Frog" za dokonanie rajdów samochodowych w Warszawie i pod Kielcami.

SN: zakaz pobytu w strefie stanu wyjątkowego jest niekonstytucyjny

Rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazu przebywania na obszarze objętym stanem wyjątkowym jest niekonstytucyjne - stwierdził Sąd Najwyższy.

Marek Domagalski: Znieważanie, nie tylko prezydenta, nikomu nie służy

Każdy normalnie operujący słowem wie, że nie można kogoś publicznie określać debilem. Czy język prawników, a zwłaszcza sędziów, tego nie czuje?

Ziobro: wniosek o areszt dla Giertycha. "Postawił się ponad polskim prawem"

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o aresztowanie Romana Giertycha, ponieważ postawił się ponad polskim prawem – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

Do sądu wpłynął akt oskarżenia wobec byłego naczelnika Urzędu Kontroli Skarbowej

Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji skierował do Sądu Rejonowego Szczecin – Prawobrzeże Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko byłemu naczelnikowi w szczecińskim Urzędzie Kontroli Skarbowej.

Afera Pegasusa: ruch prokuratury ws. telefonu senatora Brejzy

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła postępowanie w sprawie uzyskania dostępu do telefonu senatora Koalicji Obywatelskiej, Krzysztofa Brejzy - podała Polska Agencja Prasowa.

Będzie donos do prokuratury na „Radio Mariia” w warszawskim teatrze

Instytut Ordo Iuris zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie spektaklu "Radio Mariia", który jest wystawiany na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie.

Sądy różnie orzekają w sprawie "J...ć PiS"

Sąd Rejonowy ukarał młodą gdańszczankę grzywną za wykrzykiwanie podczas manifestacji hasła "J...ć PiS". Niedawno w podobnych sprawach uniewinnieni zostali manifestanci z Opola i Przemyśla. Sąd Rejonowy w Opolu stwierdził, że nadużyciem prawa byłoby karanie za wyrażanie zdania podczas pokojowych zgromadzeń.

Trudno o szybką reakcję na przemoc w rodzinie

Złożenie wniosku o pozbycie się oprawcy z domu nie oznacza, że szybko do tego dojdzie. Sądy często nie dochowują miesięcznego terminu na jego rozpatrzenie.

Pozbawienie wolności dla byłej prokurator utrzymane w mocy

Sąd Okręgowy w Tarnowie utrzymał w mocy wyrok skazujący Annę H., byłą prokurator na sześć lat pozbawienia wolności. Kobieta była oskarżona ze względu na udział w tzw. aferze podkarpackiej.

Sprawa "Hannibala z Żoliborza" wróci na wokandę

Sprawa Kajetan P., który odsiaduje wyrok dożywocia za brutalne zabójstwo 30-letniej kobiety wróci na wokandę. Do Sądu Apelacyjnego w Warszawie wpłynęły bowiem dwie apelacje od wyroku z 26 stycznia 2021 r. Wnieśli je obrońcy i prokurator.

Matka Boża z tęczową aureolą trafi na wokandę Sądu Najwyższego

Fundacja Życie i Rodzina oraz Ordo Iuris zapowiadają złożenie kasacji do Sądu Najwyższego od wyroku uniewinniającego trzy aktywistki LGBT oskarżone o obrazę uczuć religijnych.