Dwulatek skazany na dożywocie za wiarę rodziców

Reżim Kim Dzong Una doprowadził do skazania na dożywocie dwuletniego dziecka - informuje Departament Stanu USA. Chłopiec spędzi całe życie w obozie jenieckim za to, że w domu jego chrześcijańskich rodziców znaleziono Biblię.

Decyzja ws. Lex Tusk. Prezydencki minister o "krótkim terminie"

Decyzji pana prezydenta w sprawie ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich można się spodziewać w krótkim terminie - powiedział w TVN24 minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. Sprecyzował, że będzie on "krótszy" niż trzy tygodnie.

Sąd Najwyższy uwzględnił kasację ws. kar za wstęp do Puszczy Białowieskiej

Sąd Najwyższy uwzględnił pierwszą z kasacji Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie osób ukaranych za naruszenie zakazu wstępu do Puszczy Białowieskiej podczas wycinki w 2017 r.

RPO do policji ws. zgromadzeń: Trzeba odróżniać głoszenie od zagłuszania

Uczestnicy legalnych zgromadzeń publicznych mają prawo korzystać z urządzeń nagłaśniających i należy odróżnić głoszenie haseł krytycznych od zagłuszania mającego na celu przeszkadzanie - zwraca uwagę RPO w kolejnym piśmie do Komendanta Stołecznego Policji.

Lex Tusk - co zawiera i dlaczego jest groźna

Prawo szyte pod eliminację Donalda Tuska ze sceny politycznej przed wyborami lub przynajmniej upokorzenie go w oczach wyborców - tak mówią o ustawie powołującej komisję do spraw zbadania rosyjskich wpływów jej przeciwnicy. W piątek Sejm ma głosować nad wetem Senatu do niej. Dlaczego Lex Tusk jest groźna nie tylko dla Donalda Tuska?

Wincenty Witos uniewinniony. Wyrok SN ws. procesu brzeskiego

Sąd Najwyższy uniewinnił w czwartek Wincentego Witosa i 9 innych dawnych liderów PSL i PPS. To efekt kasacji złożonej przez Adama Bodnara, rzecznika praw obywatelskich w 2020 r

Prokuratura chce wyższych kar dla Palikota i Wojewódzkiego

Prokuratura Okręgowa w Warszawie planuje odwołać się od wyroku Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście i domagać się wyższych kar dla Janusza Palikota, Kuby Wojewódzkiego i Tomasza Czechowskiego - informuje portal Interia.pl.

Motorniczy i konduktor jak policjant. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustawy o transporcie kolejowym oraz ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Zgodnie z nowymi przepisami pracownicy transportu zbiorowego mają mieć status funkcjonariuszy publicznych.

PiS chce walczyć z patostreamem

Do dziesięciu lat więzienia ma grozić tym, którzy będą zarabiać na puszczaniu w sieci na żywo przemocowych obrazów.

Dziennikarze TVP prawomocnie skazani za zniesławienie Elżbiety Podleśnej

Sąd II instancji podtrzymał stanowisko Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, a tym samym utrzymał w mocy wyrok skazujący dziennikarzy Rafała Ziemkiewicza i Magdalenę Ogórek za zniesławienie aktywistki Elżbiety Podleśnej, informuje onet.pl.

Pociechy pod większą ochroną

Rodzice z dziećmi powinni zachowywać szczególną uwagę, jakby wyprzedzali inny pojazd.

Drażnienie lub płoszenie zwierzęcia w orzecznictwie sądów

Umieszczenie czynu zabronionego, sprowadzającego się do drażnienia lub płoszenia zwierzęcia, w kodeksie wykroczeń, a także ocena surowości/braku surowości sankcji karnych może wywoływać rozbieżne opinie.

Przywłaszczenie funkcji publicznej, czyli na co uważać żeby nie dać się oszukać

Przedmiotem ochrony jest ład publiczny rozumiany jako brak podważania zaufania społecznego.

Nie będzie śledztwa ws. bulwersujących rekolekcji w Toruniu

Prokuratura Rejonowa w Toruniu odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie rekolekcji dla młodzieży, które odbyły się w jednym toruńskich kościołów. Na nagraniach opublikowanych w Internecie widać młodego mężczyznę, który krzyczy do półnagiej kobiety: "Zamknij ryj, szmato! Jesteś moim kundlem!".

Po trzech latach jest sądowy finał głośnej sprawy Margot

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał troje aktywistów LGBT za udział w zbiegowisku, zniszczenie furgonetki Fundacji Pro – Prawo do Życia. Chodzi o głośne zdarzenia z czerwca 2020 roku, do którego doszło przy ul. Wilczej w Warszawie.

Bez aresztu dla Leszka Czarneckiego, sąd musiał odwołać posiedzenie

Leszek Czarnecki to większościowy udziałowiec kilku spółek notowanych na giełdzie, w tym Getin Holding, Geting Noble Bank oraz Idea Bank. Część z tych instytucji finansowych jest zaangażowana w jedną z większych afer finansowych w Polsce - aferę GetBack.

SN: koniec sprawy Żulczyka, który nazwał Andrzeja Dudę "debilem". Kary nie będzie

Sprawa pisarza Jakuba Żulczyka, który nazwał "debilem" prezydenta Andrzeja Dudę, jest ostatecznie umorzona z powodu znikomej szkodliwości społecznej.

Celebryci skazani za reklamowanie alkoholu. Jest oświadczenie Palikota

Warszawski sąd skazał byłego posła Janusza Palikota, gwiazdora TVN Jakuba Wojewódzkiego oraz ich wspólnika Tomasza Czechowskiego za reklamowanie alkoholu w Internecie - donosi "Super Express". Janusz Palikot opublikował w związku z publikacją "SE" oświadczenie, w którym twierdzi, że nie został wezwany do sądu i nic nie wie o wyroku.