Afera Funduszu Sprawiedliwości. Jest decyzja sądu. W tle sprawa Barskiego

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienia sądu pierwszej Instancji o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec trójki podejrzanych w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Podejrzany o zabójstwo Polaka w Szwecji jest w areszcie od ponad miesiąca

Sąd w Huddinge pod Sztokholmem aresztował 18-letniego Mohammeda M. podejrzanego o zastrzelenie na początku kwietnia w dzielnicy Skarholmen 39-letniego Mikaela polskiego pochodzenia - informują szwedzkie media.

Nowy wyrok dla Antoniego K., który prowadził po marihuanie

Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił styczniowy wyrok Sądu Rejonowego Warszawa-Wola skazujący aktora i celebrytę Antoniego K. za prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany.

Sprawa kanibali spod Choszczna. Jest data wyroku SN

Do 5 czerwca Sąd Najwyższy odroczył wydanie orzeczenia w głośnej sprawie zabójstwa mężczyzny nad jeziorem Osiek i zjedzenia jego zwłok. Obrona chce uniewinnienia głównego oskarżonego skazanego na 25 lat więzienia.

Prokuratura umarza postępowanie w sprawie Lisa. Posłanka: Nieprawdopodobne uzasadnienie

Prokuratura umorzyła sprawę Tomasza Lisa. Jak wynika z uzasadnienia, powodem umorzenia było przedawnienie karalności czynu. Prokuratura podjęła także próbę usprawiedliwienia redaktora.

Psychoterapeutka oskarżona o wyłudzenia z NFZ. Fikcyjne wizyty i prawie 1300 zarzutów

Do wyłudzeń miało dochodzić poprzez nierealizowanie przez psychoterapeutkę wizyt, na które otrzymała pieniądze z NFZ. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.

Zapadł wyrok ws. życzeń Nergala na Dzień Kobiet. Sędzia: Jest to pewna szansa

Lider zespołu Behemoth Adam "Nergal" Darski został uniewinniony od dwóch zarzutów obrazy uczuć religijnych. W przypadku trzeciego sąd warunkowo umorzył postępowanie - informuje "Radio Gdańsk".

Przestępstwo szpiegostwa w orzecznictwie sądów

W orzecznictwie przeanalizowane zostały liczne przypadki przestępstwa szpiegostwa. Dzięki tej judykaturze możemy naświetlić przykładowe czyny, na które każdy powinien być wyczulony, zwłaszcza w obliczu obecnych zagrożeń. Omawiany czyn został scharakteryzowany, przy czym odnotowania wymaga, że art. 130 k.k. w ciągu lat podlegał zmianom.

Wątpliwy dowód z Pegasusa

W polskim prawie nie ma przepisów, które dopuszczałyby wykorzystywanie programów działających jak Pegasus.

Anna Nowacka-Isaksson: Nie wierzcie oskarżonym

Państwo traci miliardy na konfabulacjach przestępców.

Jacek Skała: Pan Szmydt przysporzy nam wielu problemów

Prześwietlenia wymaga cała aktywność tego pana, czyli cofnięcie się do momentu nawiązania współpracy – mówi Jacek Skała, prokurator PR w Krakowie ws. Tomasza Szmydta.

Jarosław Gwizdak: Czytajmy książki, słuchajmy dziennikarzy

To, że dziennikarz nie jest już wrogiem sędziego, wydaje się oczywiste. Z pożytkiem dla nas wszystkich.

Jacek Dubois: W poszukiwaniu źródeł zła

Po nadejściu nowej władzy najbardziej oczekiwano, że prokuratura zacznie wypełniać swoje zadania.

Mikołaj Małecki: Jeśli zabierać, to wszystkim pijanym

Sąd musi móc podjąć decyzję, czy przepadek auta będzie uzasadniony okolicznościami.

Michał Skwarzyński: Aborcja nie jest prawem człowieka

Nie może istnieć prawo podmiotowe do eliminacji innego podmiotu prawa.

Ksiądz skazany za znieważenie ministry na Facebooku

Ksiądz Mirosław Matuszny, proboszcz parafii w podlubelskim Snopkowie, został skazany za znieważenie posłanki Lewicy, obecnej minister do spraw równości, Katarzyny Kotuli. Jak podaje TVP Info, uzasadnienie nieprawomocnego wyroku zostało odczytane za zamkniętymi drzwiami.

Były sędzia Tomasz Szmydt ścigany czerwoną notą Interpolu

Do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji w Komendzie Głównej trafiły wszystkie dokumenty dotyczące byłego sędziego Tomasza Szmydta. To oznacza, że może on być już od dziś ścigany czerwoną notą Interpolu - podaje "Radio Zet".

Zatrzymanie Tomasza Szmydta zależy od Kremla

Szanse na ujęcie Tomasza Szmydta są znikome. Europejski nakaz aresztowania i działanie Interpolu na niewiele się zdadzą dopóki będzie on cenny dla Mińska i Moskwy.