Uśmiercił siekierą psią rodzinę. "To bezprecedensowy wyrok"

Decyzją Sądu Okręgowego w Bydgoszczy 46-letni mężczyzna, który w bestialski sposób zabił psa i trzy szczeniaki, trafi do więzienia na dwa lata - informuje "Express Bydgoski".

25 lat więzienia dla syna krakowskiej prokurator za zabójstwo matki

Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał, że młody mężczyzna pozbawił życia swoją matkę, zadając jej prawie 90 ciosów m.in. nożem.

Skazani w „procesie brzeskim” muszą jeszcze "poczekać" na wyrok SN

Problem dopuszczalności kasacji złożonej w historycznej sprawie polityków lewicy i ruchu ludowego, więzionych za sanacji w latach 30. ubiegłego wieku, spowodował odroczenie sprawy przez Sąd Najwyższy.

Śpiewak bez wyroku, do akcji wkroczy prokuratura

Sąd II instancji prawomocnie umorzył postępowanie z prywatnego oskarżenia warszawskiego aktywisty o zniesławienie Jacka Majchrowskiego.

Za ujawnienie tajemnicy spółki nawet do więzienia

Przestępstwem jest każde wykorzystanie lub ujawnienie tajemnicy spółki wbrew obowiązkowi, które ma swoje źródło w ustawie, a niekiedy również umowie.

Kobiety za kratami mają szanse na biustonosze

Osadzone w zakładach kobiety mogą wreszcie liczyć na zmianę przepisów i włączenie biustonosza do bielizny więziennej, którą otrzymają na koszt państwa, jeśli nie mają własnej.

TSUE wskazuje, kiedy policja można zbierać dane genetyczne i biometryczne

Systematyczne gromadzenie danych biometrycznych i genetycznych każdej osoby, której przedstawiono zarzuty, dla celów ich rejestracji policyjnej jest niezgodne z prawem unijnym - orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Próba wymuszenia dwóch milionów złotych - prokuratura stawia zarzuty zatrzymanym

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali kolejne osoby zamieszane w usiłowanie wymuszenia rozbójniczego na kwotę dwóch milionów złotych. Jeden z zatrzymanych przebywał w Areszcie Śledczym.

Sąd: sprawa Giertych vs Gmyz wraca na wokandę

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił dziś decyzję o umorzeniu postępowania karnego, które adwokat Roman Giertych wytoczył dwa lata temu dziennikarzowi TVP Cezaremu Gmyzowi.

Długoletnie procesy sądowe. Jak wyrok po latach wpływa na społeczeństwo

Spółka upadła w 2004 r., a jej szefowie dopiero teraz zostali ostatecznie uwolnieni od zarzutu działania na jej szkodę.

Prokuratura składa apelację ws. zabójstwa Jarosława Ziętary

Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem uniewinniającym dwóch oskarżonych o uprowadzenie, pozbawienie wolności i pomocnictwo w zamordowaniu dziennikarza Jarosława Ziętary. Dlatego śledczy złożyli apelację - informuje "Głos Wielkopolski".

Jest wyrok ws. młodej prawniczki oskarżonej o zabójstwo swojego partnera

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie skazał na 15 lat więzienia Karolinę B. 26-letnia prawniczka była oskarżona o zabójstwo swojego partnera, młodego lubelskiego radnego Igora K.

Policjanci wyrabiają limity legitymowania. Wiącek pisze do Szymczyka

Stażyści w patrolach policyjnych dostają polecenia ujawniania wykroczeń, a w przypadku ich braku mają legitymować określoną liczbę obywateli i sporządzać notatki służbowe z tych czynności. Rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek przypomina, że żądanie okazania dowodu osobistego musi mieć faktyczną podstawę, nie można legitymować przypadkowych obywateli.

Rumuński sąd przedłużył areszt dla Andrew Tate

Influencer Adrew Tate wraz z bratem Tristanem pozostaną w areszcie do 27 lutego - decyzję o przedłużeniu aresztu dla zatrzymanych podjął rumuński sąd.

Miesięcznice to nie publiczny akt religijny. Prokuratura wycofała zarzuty

Po 15 miesiącach od wszczęcia postępowania prokuratura wycofała zarzuty wobec aktywistów Lotnej Brygady Opozycji za złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego podczas miesięcznicy smoleńskiej na placu Piłsudskiego w Warszawie - informuje OKO.press.

Wojciech Tumidalski: Ukraińcy czekają na sprawiedliwość

Osądzanie rosyjskiej agresji na Ukrainę będzie miało dwa wymiary: sąd nad Putinem, raczej przy pustej ławie oskarżonych, i rozliczenie brutalnych zbrodni żołnierzy agresora. Dla każdego z tych procesów najważniejsze jest jedno: zgromadzenie dowodów.

Zabiła męża, bo chciał ją zgwałcić. SN: niewinna

Sąd Najwyższy utrzymał w środę wyrok uniewinniający dla 38-letniej kobiety, która w obronie przed gwałtem zadała mężowi śmiertelny cios w klatkę piersiową. Prokuratura domagała się dla kobiety 8 lat pozbawienia wolności.

Trybunał dla Putina coraz bliżej. Niemcy zapowiadają sprawiedliwość za zbrodnie

Niemcy chcą trybunału karnego dla Putina i innych rosyjskich zbrodniarzy i wspierają Ukrainę w tworzeniu takiego sądu. Tematem zajmie się też w czwartek Parlament Europejski.