Amerykański krokodyl, jak wszystkie krokodylowate, jest spokrewniony z dinozaurami Nauka

Samica krokodyla złożyła jaja po 16 latach bez kontaktu z samcem

Samica krokodyla amerykańskiego, gada z rodziny krokodylowatych, złożyła jaja po tym jak przez 16 lat była izolowana w parku od kontaktu z innymi przedstawicielami swojego gatunku.

Pierwsza konferencja NASA na temat UFO. Można ją obejrzeć w sieci

Agencja kosmiczna NASA na środę zaplanowała pierwsze w historii publiczne spotkanie na temat UFO. Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na żywo w Internecie.

Studia podyplomowe na UWr odpowiedzią na wyzwania teraźniejszości

Najlepsi wykładowcy, bogata oferta studiów podyplomowych, wysokie miejsca w ogólnopolskich i globalnych rankingach, badania naukowe na światowym poziomie oraz status Uczelni Badawczej – to tylko kilka z wielu atutów, które sprawiają, że Uniwersytet Wrocławski jest atrakcyjnym miejscem do podjęcia studiów podyplomowych.

Chiny wysłały trzech astronautów na swoją stację kosmiczną

Trzech chińskich astronautów wyruszyło we wtorek na chińską stację kosmiczną na orbicie Ziemi, w ramach rotacji załogi stacji - informuje Reuters.

Internet obiegły nagrania zielonej kuli ognia nad Australią

Na profilu australijskiego lotniska w Cairns (stan Queensland) pojawiło się nagranie, na którym widać zieloną kulę ognia na nocnym niebie nad lotniskiem. Rozbłysk jest prawdopodobnie wynikiem wejścia meteoru w ziemską atmosferę.

Morze Czerwone: W Zatoce Akaba wymarł cały gatunek jeżowców

Zabójcza epidemia szerząca się w wodach Morza Czerwonego doprowadziła do zniknięcia w całości całego gatunku jeżowców w Zatoce Akaba, zagrażając rafom koralowym w tym regionie - alarmują izraelscy badacze.

Dell Technologies: nie ma branży czy przedsiębiorstwa, które może funkcjonować bez nowoczesnych technologii

W przypadku zespołów, które coś tworzą, nie da się przejść w 100 proc. na pracę wszystkich w domu. Żyjemy z interakcji, z pomysłów, z brainstormingu, czyli z tego, kto wymyśli coś innego, będąc razem na sali - mówi Dariusz Piotrowski, dyrektor generalny Dell Technologies w Polsce.

Naukowiec z Florydy pobił rekord czasu spędzonego pod wodą

weteran amerykańskiej marynarki wojennej Joe Dituri, który nazywa siebie Dr. Deep Sea, spędził pod wodą 73 dni, bijąc tym samym rekord. Zapowiedział, że w imię nauki planuje spędzić łącznie 100 dni.

Wielkimi krokami zbliża się Copernicus Festival 2023: Kosmos

Czy kosmos istniał przed Wielkim Wybuchem? I czy „nasz kosmos” jest tylko jednym z wielu wszechświatów? Na te i inne pytania szukać można odpowiedzi podczas tegorocznej edycji Copernicus Festival, który odbędzie się między 23 a 28 maja w Krakowie.

Astronomowie zobaczyli "kulę ognia większą 100 razy od Układu Słonecznego"

Kula ognia "100 razy większa od Układu Słonecznego" będąca efektem zasysania gazu przez supermasywną czarną dziurę była efektem największej w historii obserwacji astronomicznych eksplozji dostrzeżonej w kosmosie.

W Wielkiej Brytanii na świat przyszło dziecko, które ma troje rodziców

W Wielkiej Brytanii urodziło się pierwsze dziecko, które ma troje genetycznych rodziców - informuje Sky News. Dziecko, poczęte metodą in vitro, ma DNA swoich rodziców i niewielką ilość mitochondrialnego DNA od "trzeciego rodzica".

Po raz pierwszy udało się uzyskać DNA człowieka z artefaktu z epoki kamienia

Naukowcom udało się wyodrębnić z zęba jelenia, który był prawdopodobnie noszony w epoce kamienia jako naszyjnik, w nieinwazyjny sposób, DNA człowieka, który nosił ten naszyjnik. To pierwszy przypadek, w którym naukowcom udało się wyizolować ludzkie DNA z artefaktu pochodzącego z epoki kamienia - czytamy w magazynie "Nature".

Tajemniczy chiński statek kosmiczny wrócił na Ziemię po 276 dniach

W poniedziałek eksperymentalny chiński statek kosmiczny wrócił na Ziemię po tym jak przez 276 dni przebywał na orbicie naszej planety - podają chińskie media państwowe.

Obozy rzymskiej armii z II w. n.e. odkryte dzięki Google Earth

Zespół badaczy ze Szkoły Archeologii Uniwersytetu Oksfordzkiego zidentyfikował ślady nieznanych dotąd trzech ufortyfikowanych obozów rzymskich, ulokowanych w Jordanii.

Naukowcy: Owady wcale nie lecą do światła

Brytyjscy naukowcy przekonują, że - wbrew powszechnej opinii - owady wcale nie lecą do sztucznego światła, choć rzeczywiście się do niego zbliżają.

Kanada: Alarmujące wyniki badań - ptasia grypa może przenieść się na ludzi

Nowe badania przeprowadzone w Kanadzie wskazują, że określone szczepy ptasiej grypy, odpowiedzialne za śmierć milionów ptaków na całym świecie, są w stanie w warunkach laboratoryjnych szerzyć się szybko i "skutecznie" między fretkami, co może oznaczać, iż wirus ten może przenieść się również na ludzi.

Sztuczna inteligencja udawała Michaela Schumachera. Poleciały głowy, będzie pozew

„Die Aktuelle” opublikował wywiad z Michaelem Schumacherem, który nazwał „światową sensacją”. Odpowiedzi nie udzielił kierowca, tylko bot. Redaktor naczelna Anne Hoffmann straciła pracę, a rodzina domaga się odszkodowania.

W ciągu 7 lat Chińczycy mają wylądować na Księżycu i założyć tam bazę

Do 2030 r. Chiny dokonają załogowego lądowania na Księżycu i zbudują na Srebrnym Globie stację kosmiczną - zapowiedział główny autor chińskiego programu eksploracji Księżyca Wu Weiren.

Tajemnicze błyski nad Kijowem. Spadł satelita NASA

Według Kijowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej jasne błyski, zaobserwowane w środę wieczorem w pobliżu stolicy Ukrainy, mogły być spowodowane przez satelitę kosmicznego NASA, który spadł na Ziemię.