Pierwsza w historii transmisja na żywo z Marsa. Można ją obejrzeć w internecie

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) będzie w piątek transmitować na żywo zdjęcia z sondy Mars Express. Początek transmisji o godzinie 18.

Pierwsza konferencja NASA na temat UFO. Można ją obejrzeć w sieci

Agencja kosmiczna NASA na środę zaplanowała pierwsze w historii publiczne spotkanie na temat UFO. Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na żywo w Internecie.

Chiny wysłały trzech astronautów na swoją stację kosmiczną

Trzech chińskich astronautów wyruszyło we wtorek na chińską stację kosmiczną na orbicie Ziemi, w ramach rotacji załogi stacji - informuje Reuters.

Internet obiegły nagrania zielonej kuli ognia nad Australią

Na profilu australijskiego lotniska w Cairns (stan Queensland) pojawiło się nagranie, na którym widać zieloną kulę ognia na nocnym niebie nad lotniskiem. Rozbłysk jest prawdopodobnie wynikiem wejścia meteoru w ziemską atmosferę.

Wielkimi krokami zbliża się Copernicus Festival 2023: Kosmos

Czy kosmos istniał przed Wielkim Wybuchem? I czy „nasz kosmos” jest tylko jednym z wielu wszechświatów? Na te i inne pytania szukać można odpowiedzi podczas tegorocznej edycji Copernicus Festival, który odbędzie się między 23 a 28 maja w Krakowie.

Astronomowie zobaczyli "kulę ognia większą 100 razy od Układu Słonecznego"

Kula ognia "100 razy większa od Układu Słonecznego" będąca efektem zasysania gazu przez supermasywną czarną dziurę była efektem największej w historii obserwacji astronomicznych eksplozji dostrzeżonej w kosmosie.

Tajemniczy chiński statek kosmiczny wrócił na Ziemię po 276 dniach

W poniedziałek eksperymentalny chiński statek kosmiczny wrócił na Ziemię po tym jak przez 276 dni przebywał na orbicie naszej planety - podają chińskie media państwowe.

W ciągu 7 lat Chińczycy mają wylądować na Księżycu i założyć tam bazę

Do 2030 r. Chiny dokonają załogowego lądowania na Księżycu i zbudują na Srebrnym Globie stację kosmiczną - zapowiedział główny autor chińskiego programu eksploracji Księżyca Wu Weiren.

Tajemnicze błyski nad Kijowem. Spadł satelita NASA

Według Kijowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej jasne błyski, zaobserwowane w środę wieczorem w pobliżu stolicy Ukrainy, mogły być spowodowane przez satelitę kosmicznego NASA, który spadł na Ziemię.

Asteroida wielkości wieży Eiffla zbliża się do Ziemi

W kierunku naszej planety zbliża się asteroida 2006 HV5 o średnicy większej niż wysokość wieży Eiffla.

Pierwsza prywatna firma dotrze na Księżyc? Lądowanie możliwe 26 kwietnia

Japoński start-up, Ispace Inc., może już 26 kwietnia przeprowadzić lądowanie swojego lądownika na Księżycu, stając się pierwszą firmą prywatną, która dotrze na Księżyc - pisze agencja Kyodo.

Do Ziemi dociera sygnał radiowy z egzoplanety. Rok trwa na niej dwa dni

Astronomowie wykryli powtarzający się sygnał radiowy z egzoplanety (planety spoza Układu Słonecznego) i gwiazdy wokół której planeta ta krąży, oddalonej od Ziemi o 12 lat świetlnych. Sygnał ten sugeruje, że planeta ma pole magnetyczne, a być może nawet atmosferę.

Pierwsza taka misja od pół wieku. NASA ujawniła, kto poleci w pobliże Księżyca

Amerykańska agencja kosmiczna NASA ogłosiła skład załogi misji Artemis II - pierwszej od ponad 50 lat załogowej misji w pobliże Księżyca.

Astronomowie odkryli czarną dziurę 30 mld razy masywniejszą od Słońca

Ogromną czarną dziurę odkryli astronomowie ze angielskiego Durham University. Ultramasywną czarną dziurę 30 mld razy bardziej masywną od Słońca odkryto za pomocą zastosowania nowej techniki - informuje BBC.

Życie przybyło na Ziemię z kosmosu? Japońska sonda dowiodła, że to możliwe

Dwa składniki organiczne kluczowe dla powstania życia, zostały wykryte na próbkach pobranych z asteroidy Ryugu przez japońską sondę kosmiczną Hayabusa 2 - poinformowali japońscy naukowcy.

Kosmiczny Teleskop zrobił zdjęcie umierającej gwiazdy. "Stąd się wzięliśmy"

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wykonał zdjęcie ginącej gwiazdy znajdującej się 15 tys. lat świetlnych od Ziemi.

W walentynki 2046 r. w Ziemię może uderzyć asteroida

Nowo odkryta asteroida 2023 DW (obiekt o średnicy 50 metrów) może za 23 lata uderzyć w Ziemię - wynika z danych NASA.

NASA pokazała zdjęcie zachodu Słońca na Marsie

NASA opublikowało zdjęcie, złożone z 28 zdjęć wykonanych przez łazik Curiosity, które przedstawia ostatnie promienie Słońca podczas zachodu Słońca na Marsie.