Po ponad roku pobytu na powierzchni Marsa chińska sonda Tianwen-1 wykonała zdjęcia obejmujące całą czerwoną planetę - poinformowała w środę agencja kosmiczna tego kraju.
NASA wybrała dwa nowe zestawy narzędzi dla "priorytetowych" misji naukowych w nadchodzącym księżycowym programie kosmicznym Artemis. Celem jednej z misji będzie zbadanie nasypów na powierzchni Księżyca.
Rosyjski satelita wojskowy Kosmos-2555, którego przeznaczenie jest tajne, spłonie w atmosferze maksymalnie za 2-3 tygodnie, jeśli jego kurs nie zostanie skorygowany - zwracają uwagę naukowcy.
Badacze w czwartek po raz pierwszy przedstawili supermasywną czarną dziurę, która znajduje się w centrum naszej galaktyki. Sagittarius A* pochłania każdą materię poruszającą się w obrębie jej ogromnego przyciągania grawitacyjnego.
Pod powierzchnią księżyca Mimas, który jest najbliższym z 82 naturalnych satelitów Saturna, może znajdować się ocean - wynika z opublikowanych właśnie badań.
Należący do NASA teleskop Jamesa Webba, zaprojektowany, aby obserwować pierwsze gwiazdy powstałe po Wielkim Wybuchu, dotarł w poniedziałek do swojego celu na orbicie wokół Słońca, ponad milion kilometrów od Ziemi
Stany Zjednoczone odmówiły wydania wizy kosmonaucie Nikołajowi Czubowi, który miał polecieć do USA aby wziąć udział w szkoleniu przed lotem na ISS - poinformowała agencja Interfax.
Japonia zrewidowała swoje plany podboju kosmosu - obecnie przewidują one, że pierwszy obywatel Japonii postawi nogę na Księżycu w drugiej połowie obecnej dekady XXI wieku.
Amerykańska agencja badań kosmicznych NASA wystrzeliła rakietę Ariane 5, z teleskopem Webba na pokładzie. Zadaniem teleskopu będzie badanie początków wszechświata z czasów, gdy formowały się galaktyki.
Program NASA "Artemis", którego celem jest ponowne lądowanie człowieka na Księżycu, opóźni się jeszcze bardziej, niż zakłada to NASA - wynika z audytu, którego wyniki opublikowano w poniedziałek.
Glen de Vries, biznesmen, który przed miesiącem poleciał w kosmos lotem Blue Origin, zginął w czwartek w katastrofie lotniczej małego samolotu w New Jersey.
Doktorant Ziteng Wang za pomocą radioteleskopu ASKAP należącego do CSIRO wykrył niezwykłe sygnały z głębin Drogi Mlecznej. Naukowcy nie mają pojęcia co za obiekt może je nadawać.