Cztery polskie parki przemysłowe z refinansowaniem

Accolade i niemiecki Aareal Bank zawarły transakcję dotyczącą refinansowania w wysokości 54 mln euro inwestycji w Bydgoszczy, Białymstoku, Mińsku Mazowieckim i Legnicy.

Ucieczki z centrów miast

Rośnie sprzedaż nieruchomości na przedmieściach – wynika z analiz serwisu tabelaofert.pl

Ile za działkę pod niewielki dom z Polskiego Ładu

Parcele, na których będzie można budować nieduże domy jednorodzinne, najpewniej bardzo zdrożeją – oceniają analitycy. Już dziś ceny ziemi szybują.

Małe mieszkanie? Musisz czekać

Ceny mieszkań rosną z miesiąca na miesiąc. Deweloperzy żonglują ofertą. Najlepsze lokale czasem wystawiają na końcu.

Inwestycja za pożyczone jest ryzykowna

Niskie stopy procentowe zachęcają do inwestowania w nieruchomości na kredyt. Kiedy jednak jego koszty pójdą w górę, inwestycja może przynieść straty.

Odbiór po nowemu – będą problemy

W nowej ustawie deweloperskiej posłużono się pojęciem wady istotnej, które nie jest zdefiniowane w przepisach – wskazuje partner w kancelarii Jarzyński & Wspólnicy.

Gdy REIT-ów wciąż brak, opcją jest crowdinvesting

Nieruchomości komercyjne to cały czas dobry pomysł na ulokowanie pieniędzy, biorąc pod uwagę niskie stopy procentowe – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Marcin Pabijanek, prezes Petram House i założyciel platformy Social.Estate.

Inwestycyjna hossa nakręca ceny materiałów i usług

W tym roku tempo zwyżek jest wyraźnie większe niż w poprzednich latach. Efekty pandemii zderzają się bowiem z inwestycyjnym boomem. Zdaniem analityków ceny większości materiałów będą najwyższe od pięciu lat.

Panattoni z zielonym portfelem

To pierwszy deweloper przemysłowy z certyfikatem BREEAM Excellent w standardzie.

Wielofunkcyjna inwestycja przy metrze Młociny

Teren na warszawskich Bielanach kupuje White Stone. W sumie deweloper ma w tym miejscu 200 tys. mkw. gruntu. Zapowiada budowę „dzielnicy przyszłości”.

Apartamenty Bergera wyrosną w Poznaniu

W dzielnicy Wilda przy ulicy Bergera w Poznaniu EBF Development wybuduje 134 mieszkania. Ceny zaczynają się od 10 tys. zł za mkw.

Pandemia przemeblowała rynek najmu

Odsetek studentów mieszkających za darmo u rodziny lub znajomych wrósł z 27 proc. w 2020 r. do 52 proc. w tym roku.

Fala podwyżek nie omija mniejszych miast

Średnia cena ofertowa mieszkań z drugiej ręki w Warszawie przekroczyła 12,7 tys. zł za mkw. W Krakowie – 11 tys. zł. Gorąco jest też w mniejszych miastach.

Warszawska zapaść mieszkaniowa

Dramatyczny spadek podaży w stolicy będzie dalej windował ceny lokali i powodował spadek ich dostępności. Władze centralne powinny zadbać o odblokowanie gruntów, a samorządowe o szybsze procedury – postulują PZFD i JLL.

Hotele: Pozwólcie nam działać!

Branża apeluje do rządu o możliwość prowadzenia działalności w okresie jesienno- zimowym. – Potrzebujemy przewidywalności – podkreślają hotelarze.

Architekci wzywają kolegów do bojkotu

Chodzi o konkurs na projekty domów jednorodzinnych z Polskiego Ładu, które miałyby być udostępniane w ramach publicznej domeny za - jak to wskazał premier - symboliczną złotówkę.

Premiera w Gruszczynie

Przy ul. Katarzyńskiej w podpoznańskim Gruszczynie Sky Investments wybuduje osiedle domów w zabudowie bliźniaczej.

Kto chce zrezygnować z biura

Tylko zdanie chcą pracować milenialsi. Młodsi i starsi – niekoniecznie.