Uzbrojony mężczyzna zaatakował biuro FBI w Cincinnati

W czwartek rano uzbrojony mężczyzna usiłował się włamać do budynku Federalnego Biura Śledczego w Cincinnati w stanie Ohio.

Irańczyk oskarżony o planowanie zabójstwa byłego doradcy Trumpa

Stany Zjednoczone oskarżyły w środę członka elitarnego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Iranie o spisek mający na celu zamordowanie Johna Boltona, doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Rosyjskie służby dokonały przeszukania domu Mariny Owsiannikowej

W Rosji przeprowadzono nalot na dom byłej dziennikarki telewizji państwowej Mariny Owsiannikowej, która odeszła z pracy po wygłoszeniu na antenie protestu przeciwko wojnie na Ukrainie.

Masakra w katolickim kościele w Nigerii. Ujęto podejrzanych

Podejrzani o zamordowanie kilkudziesięciu osób w kościele w Owo w Nigerii zostali zatrzymani - podała agencja Reutera, powołując się na przedstawiciela wojska.

Brazylia: 33-letni mistrz jiu jitsu zastrzelony w nocnym klubie

33-letni Leandro Lo, jeden z najbardziej utytułowanych sportowców uprawiających brazylijskie jiu jitsu, zginął po postrzale w głowę w jednym z klubów nocnych w Sao Paulo.

Atak nożownika w chińskim przedszkolu. Trzy osoby nie żyją

Trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych w ataku nożownika w środę w przedszkolu w południowo-wschodniej prowincji Chin Jiangxi.

Próbował podpalić pająka. Doprowadził do pożaru

26-letni Cory Martin został zatrzymany pod zarzutem lekkomyślnego podpalenia i posiadania narkotyków. Mężczyzna powiedział policji, że doprowadził do pożaru, gdy próbował podpalić pająka.

20-latek oskarżony o próbę zranienia królowej Elżbiety II

Mężczyzna, który został aresztowany po tym, jak z bronią włamał się na teren zamku Windsor w Boże Narodzenie, został oskarżony o zamiar zranienia i zastraszenia królowej - poinformowała Metropolitan Police.

W Japonii przeprowadzono pierwszą w tym roku egzekucję

Tomohiro Kato, który w 2008 roku zabił siedem osób, został powieszony we wtorek podczas pierwszej w tym roku egzekucji w Japonii

Filipiny: Strzelanina w czasie rozdania dyplomów. Nie żyje była burmistrz

Trzy osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło w trakcie uroczystości rozdania dyplomów na uniwersytecie w Quezon City. Jedną z ofiar jest była mer miasta Lamitan, Rose Furigay, która prawdopodobnie była celem ataku.

Raporty o przemocy seksualnej Rosjan na Ukrainie spływają do ONZ

Od lutego Organizacja Narodów Zjednoczonych otrzymała raporty dotyczące ponad 150 zgłoszonych zgłoszonych przypadków przemocy seksualnej wobec kobiet, dziewcząt, mężczyzn i chłopców.

Steve Bannon, były doradca Donalda Trumpa, uznany za winnego obrazy Kongresu

Federalna ława przysięgłych uznała winę Steve'a Bannona, byłego doradcę politycznego Donalda Trumpa, który miał postawione dwa zarzuty dotyczące obrazy Kongresu.

Brytyjska policja: 10 pedofilów z Wielkiej Brytanii przyjechało do Polski by „pomagać uchodźcom”

Brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA) poinformowała, że dziesięciu znanych organom ścigania przestępców seksualnych przybyło do Polski w ciągu sześciu tygodni od rozpoczęcia przez Rosję inwazji na Ukrainę. Mieli twierdzić, że chcą udzielać „pomocy humanitarnej” uchodźcom, wśród których są tysiące dzieci bez opieki.

2,5 sekundy, które przesądziły o losie Shinzo Abe

Ochroniarze mogli uratować Shinzo Abe, gdyby osłonili go lub usunęli z linii ognia w ciągu 2,5 sekundy między nieudanym pierwszym a drugim strzałem, który śmiertelnie go ranił - twierdzi ośmiu ekspertów ds. bezpieczeństwa, którzy przejrzeli materiał filmowy z zamachu na byłego japońskiego premiera.

Złapano Caro Quintero. Narkotykowy boss był poszukiwany za zabicie amerykańskiego agenta

Meksykańska marynarka wojenna w piątek schwytała narkotykowego przywódcę Rafaela Caro Quintero, skazanego za zamordowanie amerykańskiego agenta antynarkotykowego w 1985 roku.

Skazany na dożywocie za ataki w Paryżu Salah Abdeslam nie odwołał się od wyroku

Salah Abdeslam, jedyny ocalały z islamskiego oddziału bojowników, który zabił 130 osób w atakach w Paryżu w 2015 roku, nie odwołał się od wyroku dożywocia.

Po śmierci Shinzo Abe. Zamach, japońskie tabu

Zabicie byłego premiera sprawiło, że Japończycy utracili poczucie bezpieczeństwa. Niedzielne wybory odbyły się jednak bez zakłóceń.

Zabójstwo Shinzo Abe. Policja uważa, że zawiodła ochrona byłego premiera

Japońska policja przyznała, że były błędy w zapewnieniu bezpieczeństwa byłemu premierowi Japonii Shinzo Abe, który został zastrzelony w piątek w mieście Nara.