Ukraińskie władze: coraz więcej ofiar rosyjskich gwałtów

Kijów oskarża rosyjskie wojska o celowe stosowanie przemocy seksualnej wobec mieszkańców Ukrainy. „To metoda prowadzenia wojny”.

Krytyk Ramzana Kadyrowa zamordowany w Szwecji

Tumso Abdurachmanow, krytyk prezydenta Czeczenii, Ramzana Kadyrowa, znany czeczeński opozycyjny bloger, został zamordowany w Szwecji - podaje Radio Wolność, powołując się na kanał 1ADAT w serwisie Telegram.

USA: Śledztwo FBI ws. ataku na podstacje elektryczne w Karolinie Płn.

Mieszkańcy hrabstwa Moore w Karolinie Północnej od soboty pozbawieni są prądu, po tym jak nieznani sprawcy dokonali ataku na dwie podstacje elektryczne w hrabstwie. Według władz atak nie był przypadkowy.

Kobieta wyłączyła pacjentce respirator, bo denerwował ją dźwięk urządzenia

72-letnia kobieta w Niemczech została aresztowana po tym, jak rzekomo dwukrotnie wyłączyła respirator innej pacjentce w szpitalu, ponieważ denerwował ją wydawany przez urządzenie dźwięk.

Rosja: Więcej przestępstw z użyciem broni. Zwłaszcza przy granicy z Ukrainą

Rosyjskie MSW odnotowuje ogromny wzrost poziomu przestępczości z użyciem broni palnej i ładunków wybuchowych.

Hiszpania: Premier otrzymał przesyłkę z materiałem wybuchowym

Do premiera Hiszpanii, Pedro Sancheza, dotarła "koperta z materiałem pirotechnicznym", która została rozbrojona przez funkcjonariuszy odpowiedzialnych za jego bezpieczeństwo.

Mieszkaniec Odessy wywiesił w oknie flagę Rosji. Spędzi 15 lat w więzieniu

Mieszkający w Odessie mężczyzna, który wywiesił na swoim domu flagę z napisem "Odessa to rosyjskie miasto”, skazany został na karę 15 lat pozbawienia wolności – poinformowało Państwowe Biuro Śledcze Ukrainy.

Janusz Waluś zaatakowany w więzieniu. Został dźgnięty nożem

Janusz Jakub Waluś – południowoafrykański działacz skrajnej prawicy narodowości polskiej, terrorysta i zabójca czarnoskórego lidera partii komunistycznej Chrisa Haniego przebywa w szpitalu po ataku w więzieniu.

Trzy wypadki we Francji. Myśliwi postrzelili przypadkowe osoby

W weekend myśliwi we Francji trzykrotnie ranili przypadkowe osoby, które mylili ze zwierzętami.

Dziennikarz BBC był bity i kopany przez policję. Relacjonował protesty w Chinach

BBC wydało oświadczenie, w którym potwierdza, że doszło do zatrzymania jednego z dziennikarzy stacji. Operator kamery Edward Lawrence został "pobity i skopany" przez policję podczas relacjonowania trwających w Chinach protestów przeciwko przepisom dotyczącym covid-19.

Szwecja: Były pracownik służb specjalnych oskarżony o szpiegowanie dla Rosji

Były pracownik szwedzkich służb specjalnych i sił zbrojnych Szwecji, a także jego brat stają w piątek przed sądem, oskarżeni o szpiegowanie dla Rosji.

49 osób skazanych na śmierć za lincz. Bezpodstawnie skatowali mężczyznę

Algierski sąd skazał 49 osób na karę śmierci za brutalne zabójstwo malarza, który był podejrzany o wywołanie niszczących pożarów, ale w rzeczywistości przybył, aby pomóc w ich zwalczaniu.

Proces o korupcję w Watykanie. Potajemnie nagrywano papieża Franciszka

Podczas procesu dotyczącego korupcji w Watykanie sędziowie wysłuchali nagrania rozmowy między oskarżonym kardynałem Angelo Becciu a papieżem Franciszkiem.

USA: Strzelanina w supermarkecie. Są ofiary

Kilka osób, w tym napastnik, zginęło w strzelaninie do której doszło w sklepie sieci Walmart w stanie Wirginia - informuje lokalna policja.

Alabama wstrzymuje egzekucje po trzecim nieudanym wstrzyknięciu trucizny

Gubernator Alabamy Kay Ivey poprosiła o wstrzymanie egzekucji i zarządziła przegląd stanowego systemu wykonywania kar śmierci po bezprecedensowym trzecim nieudanym śmiertelnym zastrzyku.

Strzelec z klubu LGBTQ w Kolorado w ubiegłym roku groził atakiem bombowym

Napastnik, który otworzył ogień do osób w klubie nocnym w Colorado Springs, w zeszłym roku został zatrzymany przez policję za groźby użycia bomby przeciwko swojej matce.

Strzelanina w klubie LGBTQ w Kolorado. Są zabici i ranni

Pięć osób zginęło, a 18 zostało rannych w wyniku strzelaniny w klubie nocnym w Colorado Springs, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę.

Na Ukrainie odkryto salę tortur, w której trzymano dzieci

Ukraiński rzecznik praw człowieka Dmytro Łubiniec poinformował o odkryciu nowych okoliczności tortur, które miały być zadawane przez wojska rosyjskie mieszkańcom obwodu chersońskiego podczas okupacji, w tym izbę tortur z osobną celą, w której trzymano nieletnich.