Białoruskie KGB twierdzi, że zabiło obcokrajowca, który chciał dokonać zamachu terrorystycznego

KGB Białorusi oświadczyło, że "wyeliminowało" w Grodnie cudzoziemca, który wjechał do kraju w rzekomym celu dokonania aktu terrorystycznego.

Dramat w Kanadzie: 16-latek postrzelił matkę, zabił dwóch policjantów

16-latek z Edmonton w Kanadzie postrzelił matkę, następnie zastrzelił dwóch policjantów, a na koniec odebrał sobie życie - podaje AP.

Polskie służby rozbiły siatkę rosyjskich szpiegów

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali osoby, które miały w Polsce przygotowywać się do działań dywersyjnych - informuje RMF FM.

Wielka Brytania: Fałszywie oskarżeni o gwałt chcieli odebrać sobie życie

Trzech mężczyzn próbowało odebrać sobie życie, po tym jak 22-letnia Eleanor Williams fałszywie oskarżyła ich o gwałt. Williams oczekuje obecnie na wyrok po tym, jak uznano ją winną składania fałszywych zeznań w styczniu.

Spędził w celi śmierci 45 lat. Sąd ponownie rozpatrzy jego sprawę

Sąd w Japonii zezwolił na ponowny proces mężczyzny, który uważany jest za najdłużej przebywającego w celi śmierci na świecie. Został niemal 60 lat temu skazany na powieszenie za zabójstwo czteroosobowej rodziny.

Karlsruhe. Policja podczas szturmu uwolniła zakładników przetrzymyanych w aptece

W Karlsruhe w Badenii-Wirtembergii policja prowadziła szeroko zakrojona akcję w związku z przetrzymywaniem zakładników w aptece przez uzbrojonego napastnika. Zakładnicy zostali uwolnieni dzięki szturmowi policji. Napastnika aresztowano.

Moskwa. Mężczyzna rzucił się z siekierą na ludzi, ranił dwie osoby

W jednym z parków w Moskwie mężczyzna ranił siekierą dwie osoby - podali miejscowi śledczy.

Strzelanina w Hamburgu. Są ofiary śmiertelne

Siedem osób zginęło w strzelaninie w Hamburgu. Incydent miał miejsce w pobliżu kaplicy Świadków Jehowy w dzielnicy Alsterdorf. Wśród ofiar strzelaniny jest jej sprawca.

6-latek, który postrzelił nauczycielkę, nie usłyszy zarzutów

Prokurator z Newport News w stanie Wirginia poinformował, że nie będzie dążył do postawienia zarzutów 6-letniemu chłopcu, który w styczniu postrzelił swoją nauczycielkę ze szkoły podstawowej. Dodał jednocześnie, że musi jeszcze zdecydować, czy jakakolwiek osoba dorosła związana z tą sprawą może zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej.

Finlandia: 13-letni brat dźgał ostrzem 5-letnią siostrę, bo był zazdrosny

Fińska policja z regionu Itä-Uusimaa ustaliła w czasie śledztwa, że 13-letni chłopiec zadał ciężkie rany swojej 5-letniej siostrze w nocy 3 kwietnia 2022 roku - ustaliła w toku śledztwa fińska policja.

Pasażer groził "przejęciem samolotu" i morderstwem. Grozi mu dożywocie

Jak informuje brytyjski dziennik „The Guardian”, jeden z pasażerów samolotu linii United Airlines zaatakował załogę złamaną łyżką, próbował otworzyć drzwi w lecącym samolocie i groził znajdującym się na pokładzie ludziom morderstwem. Teraz grozi mu dożywocie.

Ktoś truje uczennice w Iranie. Ajatollah: Niewybaczalna zbrodnia

Najwyższy przywódca duchowy Iranu, ajatollah Ali Chamenei stwierdził, że przypadki zatrucia irańskich uczennic, do których doszło w ostatnich miesiącach to "niewybaczalna" zbrodnia.

Amerykanin uniewinniony po odbyciu 38 lat niesłusznego wyroku

Maurice Hastings, 70-letni Afroamerykanin skazany w 1983 r. za napad rabunkowy i zabójstwo oraz napaść na tle seksualnym, został ostatecznie uniewinniony przez kalifornijski sąd.

Moskwa. Współtwórca szczepionki Sputnik-V zginął z rąk męskiej prostytutki

W Moskwie zamordowano Andrieja Botikowa, naukowca z Centrum Badań nad Epidemiologią i Mikrobiologią Gamaleja i współtwórcę rosyjskiej szczepionki na koronawirusa Sputnik-V - informuje niezależny rosyjski portal Meduza.

Elizabeth Holmes stara się opóźnić swój wyrok. Zasłania się drugim dzieckiem

Elizabeth Holmes, była dyrektor generalna firmy Theranos, która skazana została na 11 lat więzienia za wprowadzenie w błąd inwestorów, którzy przekazali pieniądze na rozwój jej firmy, stara się opóźnić swoją odsiadkę. Prawnicy kobiety podkreślają, że ma ona "dwoje bardzo małych dzieci, z którymi musi być”.

Dwaj Amerykanie aresztowani. Mieli wysyłać technologię lotniczą do Rosji

Dwóch obywateli USA zostało w czwartek aresztowanych w Kansas City za rzekome wysyłanie amerykańskiej technologii lotniczej do Rosji - poinformował Departament Sprawiedliwości.

Ojciec aresztowany, córka w sierocińcu. Tak w Rosji zareagowano na antywojenny rysunek 12-latki

Rosyjskie władze aresztowały samotnie wychowującego ojca i wysłały jego córkę do sierocińca po tym, jak narysowała ona w szkole antywojenny rysunek - poinformowała w środę niezależna organizacja zajmująca się ochroną praw człowieka OVD-Info.

San Marino. 4 tys. euro grzywny za strzał w głowę kota ministra

21-letni kolarz zawodowy, Włoch Antonio Tiberi, został skazany za zastrzelenie z wiatrówki kota ministra turystyki San Marino, Federica Amatiego. - Próbowałem trafić w kota… i ku mojemu zdziwieniu rzeczywiście trafiłem - oświadczył w sądzie Tiberi.