Agent FBI, który szpiegował dla Rosji, znaleziony martwy w celi

Nie żyje Robert Hanssen, określany jako "najbardziej szkodliwy szpieg" w historii Federalnego Biura Śledczego. Były agent FBI, który został skazany za szpiegostwo na rzecz ZSRR i Rosji, został znaleziony martwy w celi więzienia.

Wojna w Ukrainie zakłóca powiązania mafijne

Przestępczość zorganizowana nie dba o struktury państwowe. Jednak w wojnie Rosji z Ukrainą nawet przestępcy okazują uczucia patriotyczne. Ma to wpływ na handel narkotykami, bronią i ludźmi.

FBI: Planowano zamach na królową Elżbietę II

Federalne Biuro Śledcze (FBI) ujawniło, że w 1983 roku, podczas wizyty Elżbiety II w Stanach Zjednoczonych, istniało potencjalne zagrożenie dla jej życia. Sympatyk IRA planować miał zamach na brytyjską królową.

Peru: Policja skonfiskowała kokainę w paczkach ze swastyką i nazwiskiem Hitlera

Peruwiańska policja antynarkotykowa skonfiskowała 58 kilogramowych paczek z kokainą, na których znajdowała się nazistowska flaga ze swastyką i napisem "Hitler" z drugiej strony paczki.

Sędzia nie chciał, ale musi rozstrzygnąć o areszcie dla milionera

Warszawski sąd nie zgodził się na wyłączenie z orzekania sędziego, który ma zdecydować w sprawie biznesmena Leszka Czarneckiego. Sędzia będzie więc musiał podjąć decyzję o tym, czy w sprawie Getback aresztować milionera.

Przywódca ataku na Kapitol skazany na 18 lat więzienia

Stewart Rhodes, założyciel i przywódca Strażników Przysięgi, skrajnie prawicowych bojówek, został skazany na 18 lat więzienia za udział i kierowanie zamieszkami na Kapitolu w USA.

Rosyjski ekspert od pocisków hipersonicznych w przyszłym tygodniu stanie przed sądem

Pierwszy z trzech rosyjskich naukowców zajmujących się rakietami hipersonicznymi, którzy zostali aresztowani pod zarzutem zdrady stanu, stanie przed sądem w przyszłym tygodniu. Miał przekazywać tajne informacje Chińczykom.

Korupcja w Sądzie Najwyższym na Ukrainie. Znaleziono ukryte pół miliona dolarów

W trakcie przeszukania Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy i Wyspecjalizowana Prokuratura Antykorupcyjna znalazły kolejne ukryte pieniądze - ok. pół miliona dolarów w gotówce. Chodzi o głośną sprawę korupcji w Sądzie Najwyższym Ukrainy.

Niemiecka policja prowadzi dochodzenie w sprawie możliwego otrucia dwóch Rosjan

Policja w Berlinie wszczęła dochodzenie w sprawie możliwego otrucia dwóch rosyjskich emigrantów, którzy uczestniczyli w konferencji w stolicy Niemiec

Jest wyrok w sprawie zabójstwa słowackiego dziennikarza Jána Kuciaka

Alena Zsuzsová została skazana na 25 lat więzienia za zabójstwo dziennikarza Jána Kuciaka, a także zlecenia zabójstwa prokuratorów Marosza Żilinki i Petra Szufliarskiego. Sąd uniewinnił natomiast Mariana Kocznera.

Policja użyła paralizatora wobec 95-latki w domu opieki

Australijska policja wszczęła dochodzenie w sprawie interwencji funkcjonariuszy w domu opieki w mieście Cooma. Wobec 95-letniej kobiety zastosowano paralizator.

Deutsche Bank zapłaci 75 mln dolarów w ramach ugody z ofiarami Epsteina

Deutsche Bank zapłaci 75 milionów dolarów w celu rozstrzygnięcia sporu sądowego. Niemiecki bank został oskarżony o umożliwienie i czerpanie korzyści z handlu seksualnego młodymi kobietami przez Jeffreya Epsteina.

Wyciek tajnych dokumentów USA: Przełożeni mieli podejrzenia co do sprawcy

Przełożeni członka Gwardii Narodowej z Massachusetts, Jacka Teixeiry, oskarżonego o doprowadzenie do dużego wycieku tajnych dokumentów Pentagonu w serwisie Discord, mieli obawy sygnalizowane kilkukrotnie w związku ze sposobem, w jaki postępuje on z niejawnymi dokumentami - wynika z informacji przedstawionych przez prokuraturę przed sądem.

Niemcy: Zjednoczeni Patrioci przed sądem

Groteskowe przygotowania do zamachu stanu przestały dziwić, gdy stało się jasne, że są przejawem dalszej radykalizacji niemieckiej skrajnej prawicy.

Prawie trzy tony kokainy ukryte w bananach. Policji pomógł pies

Transport ponad 2700 kilogramów kokainy, warty na czarnym rynku ok. 3,6 miliarda złotych, przechwyciła w porcie w Kalabrii włoska policja. Przemycany towar ukryty był w ładunku 70 ton bananów.

Przemówienie Hitlera i nazistowskie hasła odtwarzane w pociągu w Austrii

Pasażerowie austriackiego pociągu jadącego z Bregencji do Wiednia w niedzielę usłyszeli z głośników nagranie przemówienia Adolfa Hitlera.

Strzelanina w mieście w USA. Wiele ofiar, wśród rannych policjanci

Co najmniej cztery osoby, w tym sprawca, zginęły w strzelaninie w mieście Farmington w stanie Nowy Meksyk w USA. Potwierdziły się doniesienia, że ranni zostali dwaj policjanci.

Niemiecki pielęgniarz skazany na dożywocie za zabijanie pacjentów

W Niemczech zapadł wyrok w sprawie pielęgniarza z oddziału geriatrycznego, który podawał pacjentom środki uspokajające, by nie przeszkadzali mu w pracy. Mężczyzna został skazany na dożywocie za dwa morderstwa i sześć prób zabójstwa.