Kolejna dziwna śmierć nad Dnieprem

W sierpniu znaleziono powieszonego Białorusina w Kijowie i mera Krzywego Rogu z przestrzeloną głową, a teraz nie żyje sędzia.

29 lat temu uciekł z więzienia. Teraz oddał się w ręce policji

Mężczyzna, który blisko 30 lat temu przepiłował kraty i uciekł z więzienia, zgłosił się na policję w Sydney. Pozostanie w areszcie do czasu rozprawy - podała dpa.

Atak nożownika we Włoszech. Imigrant ranił cztery kobiety i dziecko

W mieście Rimini we Włoszech uzbrojony w nóż mężczyzna ranił pięć osób, w tym dziecko. Domniemany sprawca - 26-letni Somalijczyk - został zatrzymany.

Kanadyjczyk oskarżony o napaść. Rzucał kamieniami w premiera Trudeau

25-letni Kanadyjczyk został oskarżony o napaść z bronią w ręku za rzekome rzucanie kamieniami w premiera Justina Trudeau.

Uciekli z więzienia. Na wolności zostało tylko dwóch Palestyńczyków

Izraelska policja schwytała w sobotę dwóch kolejnych palestyńskich bojowników, którzy byli wśród sześciu uciekinierów z więzienia o zaostrzonym rygorze na początku tygodnia - poinformowała rzeczniczka policji.

Atak na bank w Gruzji. Napastnik wziął zakładników

Uzbrojony człowiek włamał się do oddziału Banku Gruzji w mieście Kwareli w regionie Kachetia. Po kilkugodzinnej operacji policja zatrzymała napastnika.

Teksas: Sąd Najwyższy wstrzymał egzekucję na trzy godziny przed jej wykonaniem

Sąd Najwyższy nakazał wstrzymanie egzekucji skazanego na śmierć za zabójstwo sprzedawcy Johna Henry'ego Ramireza, po tym jak mężczyzna zarzucił władzom stanu ograniczenie jego wolności religijnej. Chodziło o to, że Ramirez nie uzyskał zgody na to, by przy egzekucji towarzyszył mu jego pastor, który miał położyć na nim dłonie i odprawiać modły w czasie, gdy Ramirez otrzymywałby zastrzyk z trucizną.

Pięć lat więzienia za roznoszenie koronawirusa

W Wietnamie skazano w poniedziałek mężczyznę na pięć lat więzienia za złamanie zasad kwarantanny i rozsiewanie koronawirusa.

Strzelanina w Waszyngtonie. Nie żyją trzy osoby

Trzy osoby zginęły w wyniku strzelaniny w północnej części Waszyngtonu. Trzy kolejne są ranne. Sprawcy zbiegli.

Nowa Zelandia: Atak nożownika związanego z Daesh. Był pod obserwacją

Nowozelandzka policja zastrzeliła w piątek "brutalnego ekstremistę", którego tożsamość była policjantom znana - poinformowała premier Jacinda Ardern. Wcześniej mężczyzna zaatakował nożem i ranił co najmniej sześć osób w supermarkecie.

USA. Brat zabił brata. Pokłócili się o szczepionki na Covid-19

Mieszkaniec amerykańskiego stanu Illinois zabił swojego przyrodniego brata po tym, jak poróżnił się z nim o szczepienia przeciw Covid-19.

Sąd rozpatrzy wniosek o zwolnienie warunkowe Breivika

Wniosek o zwolnienie warunkowe Andersa Breivika zostanie rozpatrzona przez sąd - poinformowała norweska prokuratura.

Talibowie pobili w Kabulu dziennikarza i jego operatora

Dziennikarz TOLOnews Ziar Yaad i jego kamerzysta zostali pobici w środę przez talibów w Kabulu. Do zdarzenia doszło, gdy pracowali nad reportażem.

Rio de Janeiro: Obserwowali wschód słońca ze szczytu pomnika Chrystusa. Staną przed sądem

Brazylijskie władze zatrzymały dwóch Francuzów za oglądanie wschodu słońca nad Rio de Janeiro ze szczytu pomnika Chrystusa Zbawiciela.

Indonezja: 12 lat więzienia dla ministra. W tle COVID i korupcja

Były indonezyjski minister ds. społecznych, Juliari Batubara, został skazany na 12 lat więzienia w związku ze skandalem korupcyjnym związanym z zakupem dóbr na potrzeby pakietów z pomocą dystrybuowanych w związku z epidemią COVID-19.

Australia: Wpadł na kontroli covidowej. Miał 145 kg marihuany

Policja aresztowała mężczyznę, który w czwartek próbował przekroczyć granicę między australijskimi stanami Nowa Południowa Walia i Queensland z ukrytymi w samochodzie 145 kilogramami marihuany.

Waszyngton: Zagrożenie bombowe w pobliżu Kapitolu. Sprawca zatrzymany

Policja z Waszyngtonu prowadziła negocjacje z mężczyzną, który twierdzi, że ma w samochodzie materiały wybuchowe. Pojazd zaparkował w pobliżu Kapitolu i Sądu Najwyższego. Według nieoficjalnych informacji, napastnik domaga się ustąpienia prezydenta Joe Bidena. Po kilku godzinach podejrzany został zatrzymany.

Andrzej Duda coraz surowszy dla skazanych

Prezydent bije rekordy w niekorzystaniu z prawa łaski. Mimo to jedna jego decyzja może budzić kontrowersje.