Fałszywe telefony. Prof. Matczak poinformowany o śmierci syna. Córka Giertycha zastraszona

W czwartek wieczorem nieznani sprawcy zadzwonili do prof. Marcina Matczaka i poinformowali o śmierci jego syna. Telefon odebrała również córka Romana Giertycha, której zagrożono, że jej ojciec zostanie zamordowany.

W USA wykonano pierwszy wyrok śmierci w 2022 roku

W czwartek w Oklahomie wykonano wyrok śmierci na mężczyźnie, który w 2001 roku podczas napadu rabunkowego zabił dwóch pracowników hotelu.

Niemcy: Rosjanin oskarżony o szpiegostwo. Miał wykradać informacje o rakiecie kosmicznej

Obywatel Rosji został w Niemczech aresztowany i oskarżony o szpiegowanie na rzecz Rosji. Mężczyzna miał przekazywać rosyjskiemu wywiadowi informacje na temat technologii lotniczej, w szczególności rakiety nośnej Ariane.

Ukraina: Zatrzymano żołnierza, który zabił pięć osób w fabryce broni

Żołnierz ukraińskiej Gwardii Narodowej zaczął strzelać do strażników w fabryce broni w środkowej Ukrainie, zabijając pięć osób i raniąc pięć kolejnych, po czym uciekł. Po kilkudziesięciu minutach pojawiła się informacja o zatrzymaniu zbiegłego żołnierza.

Koniec sporu między Arabią Saudyjską i Tajlandią o kradzież sprzed 30 lat

Arabia Saudyjska we wtorek, po trzech dekadach, podniosła do najwyższego poziomu relacje dyplomatyczne z Tajlandią. Ranga relacji dyplomatycznych między obydwoma państwami została obniżona po kradzieży diamentów z pałacu saudyjskiego księcia przez dozorcę z Tajlandii.

Holenderka ukarana za nazistowskie pozdrowienie w Auschwitz

Holenderska turystka została zatrzymana w Polsce za "hajlowanie" na terenie byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau - poinformowała lokalna policja. Na kobietę nałożono grzywnę.

Strzelanina na uniwersytecie w Heidelbergu. Są ranni, sprawca nie żyje

Mężczyzna uzbrojony w długą broń otworzył ogień w jednej z sal wykładowych uniwersytetu w Heidelbergu na południowym zachodzie Niemiec.

Atak na rodzinę Wojtunika. Były szef CBA wyznaczył nagrodę

Były szef CBA Paweł Wojtunik wyznaczył nagrodę finansowa za pomoc w ustaleniu sprawców ataku na jego rodzinę.

Meksyk: Trzecie zabójstwo dziennikarza w 2022 roku. Strzał w głowę

Lourdes Mandonado, doświadczona dziennikarka, objęta programem ochrony dziennikarzy przez meksykańskie władze, zginęła od strzału w głowę w swoim samochodzie, zaparkowanym przed jej domem w Tijuanie.

USA oskarżają czterech białoruskich urzędników o piractwo. Grozi im dożywocie

Czterech białoruskich urzędników zostało oskarżonych przez USA o piractwo powietrzne. Zarzuty mają związek ze zmuszeniem do lądowania w Mińsku samolotu Ryanair lecącego do Wilna, na pokładzie którego znajdował się opozycyjny, białoruski dziennikarz Raman Pratasiewicz. Po wylądowaniu Pratasiewicz został wyprowadzony z samolotu i aresztowany. Aresztowano również towarzyszącą mu obywatelkę Rosji.

Pakistan: Kobieta skazana na śmierć za wysłanie bluźnierczej wiadomości przez internet

Sąd w Pakistanie skazał 26-letnią Aneeqę Atteeq na śmierć po uznaniu jej za winną znieważenia Mahometa. Kobieta miała dopuścić się przestępstwa za pośrednictwem WhatsAppa i Facebooka.

Szpiegowani izraelskim Pegasusem. Polacy na długiej liście

Stworzone przez izraelską firmę oprogramowanie szpiegowskie Pegasus mogło być wykorzystane do inwigilacji ponad 450 telefonów na całym świecie. Izraelski dziennik "Haaretz" opublikował listę potwierdzonych przypadków, na której znalazła się Polska.

Psychiatra: Anders Breivik jest tak samo groźny jak 10 lat temu

Sprawca masakry na wyspie Utoya, Anders Breivik, jest tak samo skłonny do popełniania aktów przemocy jak dziesięć lat temu - powiedziała psychiatra Randi Rosenqvist przed sądem na posiedzeniu dotyczącym zwolnienia warunkowego mordercy.

Zmarł po powrocie z Korei Północnej. Rodzina otrzyma niemal ćwierć miliona dolarów

Sąd w Stanach Zjednoczonych przyznał rodzinie Otto Warmbiera, studenta, który zmarł po tym, jak został zatrzymany przez władze w Pjongjangu, 240 000 dolarów przejętych z północnokoreańskiego banku.

Zwolnienie warunkowe. Breivik rozpoczyna przesłuchanie od nazistowskiego gestu

Anders Breivik wykonał we wtorek nazistowskie pozdrowienie, gdy wchodził do sądu na przesłuchanie w sprawie zwolnienia warunkowego. Sąd zdecyduje, czy powinien on zostać wypuszczony na wolność po spędzeniu ponad dekady za kratkami.

USA. Plaga kradzieży z użyciem broni. Łupem - psy

Na obszarze całych Stanów Zjednoczonych, od Nowego Jorku po Los Angeles i od Miami po Chicago, rośnie plaga kradzieży buldożków francuskich. Uzbrojeni złodzieje kradną je nawet na ulicy, terroryzując właścicieli.

Anders Breivik odsiedział 10 lat. Chce wyjść na wolność

Andres Breivik, który w 2011 roku zabił 77 osób na wyspie Utoya oraz w Oslo, jutro ma złożyć wniosek o przedterminowe zwolnienie z więzienia. Odsiedział 10 lat z 21, na które został skazany.

Bruksela. Pchnął kobietę pod pociąg metra. Sprawca aresztowany

Na stacji metra w stoicy Belgii, Brukseli, mężczyzna pchnął na tory oczekującą na pociąg pasażerkę. Został aresztowany.