Największy proces współczesnych Niemiec. Sąd nad spiskowcem Heinrichem XIII

To nie była groteska ani operowe libretto, lecz poważny plan przekształcenia Niemiec w Cesarstwo Niemieckie z czasów kanclerza Bismarcka.

Szwecja: Dwie strzelaniny w Sztokholmie. Jedna osoba nie żyje

W stolicy Szwecji, Sztokholmie, doszło do dwóch strzelanin, w wyniku których zginął jeden mężczyzna, a drugi został ranny.

Próba podpalenia synagogi we Francji. Sprawca zastrzelony przez policję

Mężczyzna, który próbował podpalić synagogę w Rouen we Francji został zabity przez policję.

USA: Ukrainiec pomagał informatykom Kima udawać Amerykanów. Aresztowali go Polacy

Amerykańska prokuratura ogłosiła, że aresztowano Amerykankę i Ukraińca, którzy mieli pomagać pracownikom branży IT związanymi z Koreą Północną udawać Amerykanów, by mogli oni zatrudniać się do zdalnej pracy w setkach amerykańskich firm.

Zaginął 25 lat temu, sąsiad więził go w piwnicy. Był zaledwie 200 metrów od domu

Odnaleziono mężczyznę, który ponad 25 lat temu zaginął w Algierii. Jak ustaliła policja, przetrzymywany był w piwnicy u swojego sąsiada. Jego bliscy mieszkali zaledwie 200 metrów od miejsca, w którym był więziony – podaje brytyjski dziennik "The Telegraph.

Sztokholm: Strzelanina w pobliżu ambasady Izraela

W centrum stolicy Szwecji, Sztokholmie, doszło do strzelaniny w pobliżu ambasady Izraela - informuje szwedzki dziennik „Expressen”. Policja zatrzymać miała w tej sprawie kilka osób.

Zamach na premiera Słowacji. Robert Fico walczy o życie

Zamachowiec oddał przynajmniej cztery strzały w kierunku premiera Słowacji Roberta Fico. Parę z nich trafiło polityka, w tym w brzuch.

Atak na furgonetkę więzienną we Francji. Przestępcy uwolnili więźnia i zabili strażników

We wtorek uzbrojeni w broń napastnicy zaatakowali furgonetkę więzienną w północnej Francji. W wyniku ataku zginęło dwóch strażników. Trwają poszukiwania napastników i więźnia, który z nimi uciekł.

Karabinami maszynowymi chcieli zabijać Żydów. Teraz odpowiedzą przed sądem

Przed brytyjskim sądem stanęło dwóch mężczyzn oskarżonych o planowanie ataków na członków społeczności żydowskiej w północno-zachodniej Anglii. Mieli tego dokonać przy użyciu broni automatycznej.

Josef Fritzl opuści specjalny zakład penitencjarny. „Nie jest już niebezpieczny”

Skazany na dożywocie Austriak Josef Fritzl, który więził swoją córkę przez 24 lata w piwnicy, gwałcił ją i spłodził z nią siedmioro dzieci, w najbliższym czasie opuści specjalny zakład penitencjarny. Sąd uznał bowiem, że może zostać przeniesiony do normalnego więzienia.

W Rosji aresztowano generała pracującego w Ministerstwie Obrony. Zarzut korupcji

Gen. Jurij Kuzniecow, szef wydziału personalnego w Ministerstwie Obrony Rosji, został aresztowany - informuje agencja TASS.

Chciał zaprotestować przeciwko wojnie. Skazano go na 15 lat więzienia

Rosyjski aktywista skazany na 15 lat więzienia za próbę podpalenia punktu poboru do wojska w proteście przeciwko wojnie w Ukrainie.

Krwawy ślad wracających z wojny. Byli żołnierze zabijają w Rosji

W ciągu dwóch lat byli wojskowi walczący na froncie po powrocie do domów zabili nie mniej niż 107 osób. Większość morderców to dawni więźniowie.

Londyn: Pięć osób rannych w pobliżu stacji metra. Napastnik miał miecz

Jak poinformowała londyńska policja do ataku z użyciem miecza doszło w pobliżu stacji metra Hainault w Ilford, w północno-wschodnim Londynie. Z 5 rannych osób nie przeżył 13-nastolatek - informuje agencja Associated Press.

Strzelanina w Karolinie Północnej. Czterech policjantów zginęło

Czterech policjantów zginęło, a czterech innych zostało rannych w czasie wymiany ognia, do której doszło przy próbie aresztowania poszukiwanego zbiega w Charlotte (Karolina Północna).

Rosyjski szpieg w szeregach Bundeswehry. Były oficer przyznał się do winy

Były oficer Bundeswehry przyznał się do przekazania Rosji tajnych informacji wojskowych. Wyjaśniając swoje motywy powiedział, że obawiał się, iż dostawy broni dla Ukrainy spowodują uznanie Niemiec za stronę konfliktu.

Australia: Po ataku na biskupa nastolatkowie planowali ataki na Żydów

W czwartek w zeszłym tygodniu przed sądem w Sydney postawiono zarzuty czterem nastolatkom w wieku od 14 do 17 lat, którzy planowali dokonać ataku przy użyciu broni na tle rasistowskim - donosi agencja Associated Press. Celem ataku mieli być przedstawiciele społeczności żydowskiej.

Ukraiński minister rolnictwa aresztowany. Wpłacił prawie 2 mln dol. kaucji i wyszedł

Sąd zdecydował w piątek o aresztowaniu ministra rolnictwa Ukrainy, Mykoły Solskiego. Minister jest podejrzany o nielegalne pozyskanie należących do państwa gruntów wartych 7 mln dolarów. Minister opuścił już areszt po uiszczeniu kaucji i "wrócił do pełnienia obowiązków".