Niecierpliwie czekamy na Krajowy Plan Odbudowy

KPO jest już spóźniony o dwa lata. Sami finansujemy szereg projektów, które miały być realizowane w ramach planu – mówi Elżbieta Anna Polak, marszałkini województwa lubuskiego.

ESG wpływa na wartość spółki

Odpowiedzialność – a tak wewnętrznie tłumaczymy ESG – to jedna z czterech wartości, którymi żyjemy w Żabce. Jest ona wpisana w nasze DNA. Bierzemy odpowiedzialność za naszych pracowników, dostawców, franczyzobiorców, za planetę – mówi Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich Grupy Żabka.

Rozmowa z Antoine Bernet

Gościem programu Jeremiego Jędrzejkowskiego podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego był Antoine Bernet, szef działu Crop Science w Bayer dla Polski, Krajów Bałtyckich, Czech i Słowacji.

Leki recepturowe pozwalają na personalizację leczenia

Przygotowywane w aptece na podstawie przepisu lekarza leki są dostosowane do indywidualnych potrzeb konkretnego pacjenta. Nie zawierają wypełniaczy, konserwantów czy barwników – mówili uczestnicy debaty podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Jak wygląda polska kadra na EuroSkills 2023

Aż 46 zawodników będzie reprezentować Polskę podczas branżowych mistrzostw EuroSkills Gdańsk 2023. Polacy wystartują w 40 konkurencjach, a zmagania wszystkich 600 zawodników będzie obserwować 100 tys. widzów z całej Europy. Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji poświęconej naszej reprezentacji.

Przed GOZ jest długa i ciekawa droga

Chcemy być firmą, która odbiera odpady, potrafi je przetwarzać, odzyskując surowce, i potem dostarcza je kolejnym odbiorcom – mówi Lars Ibsen, dyrektor zarządzający Stena Recycling w Polsce.

Kowalska: Świat przechodzi od łańcuchów dostaw do łańcuchów wartości

Sytuacja w globalnych łańcuchach dostaw się stabilizuje, ale polskie firmy czeka kolejne wyzwanie w postaci transformacji energetycznej - mówi Katarzyna Kowalska, wiceprezes zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Michał Mrożek: Krajowy i światowy popyt spada

Globalne łańcuchy dostaw powoli się stabilizują, ale polscy przedsiębiorcy stoją przed kolejnymi wyzwaniami związanymi z wysokimi kosztami finansowania, brakiem środków z KPO oraz kwestiami ESG - mówi Michał Mrożek, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Ryszard Hordyński: Magazyny energii, kolejny etap rewolucji

Nasza firma już oferuje takie magazyny. Zarówno przydomowe, dla Kowalskich, takie dla średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

Europejski Kongres Gospodarczy to przede wszystkim dialog

Gościem programu Marcina Piaseckiego podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego był Wojciech Kuśpik, Prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości.

Rafał Bień: Nie ma ucieczki od cyfryzacji

Firmy, które nie zainwestują w rozwiązania cyfrowe, po prostu nie przetrwają na rynku – mówi Rafał Bień, dyrektor Działu Automatyki Przemysłowej, Siemens Polska.

Petro Poroszenko: Zwycięstwo Ukrainy. Tylko tak może się skończyć wojna z Rosją

Gościem programu Bogusława Chraboty, redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach był Petro Poroszenko, były prezydent Ukrainy.

Jak przemysł farmaceutyczny traktuje zagadnienia związane z ESG?

Gościem programu Marcina Piaseckiego podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia w firmie Adamed Pharma.

Podziękowania za wkład w pomoc uchodźcom

Równe szanse dla Ukraińców uciekających przed wojną: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zainicjowała programy nastawione na wsparcie i integrację.

Odpowiedzialne firmy, czyli Orły ESG 2023

E – środowisko, S – społeczeństwo, G – ład korporacyjny – to inaczej odpowiedzialna firma.

„Rzeczpospolita” nagrodziła zrównoważone przedsiębiorstwa

Kapituła, w skład której wchodzili przedstawiciele redakcji, uhonorowała firmy, które wykazują się szczególną aktywnością i konsekwencją w obszarze wdrażania zasad ESG.

Kontrahenci z zagranicy zapytają firmy o kwestie ESG

Krajowa Izba Gospodarcza szacuje, że w latach 2023–2024 zapytanie o kwestie zrównoważonego rozwoju dostanie od swych kontrahentów 37 tys. firm. W okresie 2025–2026 ma to dotyczyć kolejnych 99 tys. podmiotów.

Małe i średnie firmy też mogą eksportować

Korzystając z wiedzy nabytej przez wiele lat od zagranicznych inwestorów rodzime przedsiębiorstwa powinny kierować się mocniej w stronę sprzedaży i ekspansji zagranicznej - mówi Grzegorz Oszast, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.