Na jakie inwestycje stać dziś samorządy?

Podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się 4–5 marca 2024 r. w Mikołajkach, spotka się ponad 2000 uczestników z ponad 30 krajów.

Bezpieczeństwo energetyczne jest kluczowe

Niezależność energetyczna kraju to fundament rozwoju gospodarki. Dlatego biznes oczekuje szybkiej transformacji w tym zakresie, i to nie tylko sektora energii.

Trzeba więcej inwestować w odnawialne źródła energii

Notujemy stabilne wzrosty sprzedaży zielonej energii. W styczniu nasza sprzedaż była o 60 proc. wyższa niż w styczniu zeszłego roku. – mówi Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy

Inwestujący w Polsce oczekują stabilności

Biznesowi zależy na jasnych ramach prawnych, przewidywalności działań rządzących, a także na włączeniu do rozmów o efektach wprowadzanych regulacji. Wtedy łatwiej będzie się decydował na szerokie inwestowanie.

Trendy gospodarcze w centrum uwagi

Jeden dzień, 11 debat, niemal setka prelegentów, ponad 1100 uczestników. Dyskusje i wnioski dotyczące gospodarki i perspektyw jej rozwoju. Tak przebiegała konferencja EEC Trends, zapowiadająca XVI Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress, EEC 7–9 maja, Katowice).

Mniejszości narodowe i etniczne w samorządach lokalnych – tożsamość, rola, wyzwania

Zbliża się IX Europejski Kongres Samorządów w Mikołajkach, który odbędzie się 4–5 marca 2024 r. w hotelu Gołębiewski. W wydarzeniu weźmie udział ponad 2 tys. uczestników z ponad 30 krajów.

Decentralizacja – jak wzmocnić europejską samorządność?

Podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach, który odbędzie się w dniach 4–5 marca 2024 r., spotka się ponad 2000 uczestników z ponad 30 krajów. Hasłem tegorocznej konferencji jest: „Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie”. W nawiązaniu do hasła przewodniego IX EKS-u jednym z wiodących wydarzeń merytorycznych będzie panel „Decentralizacja – jak wzmocnić europejską samorządność?”.

Zbliża się doroczne spotkanie samorządowców

Zaledwie miesiąc przed wyborami do władz lokalnych odbędzie się w Mikołajkach kolejny Europejski Kongres Samorządów.

Niecierpliwie czekamy na Krajowy Plan Odbudowy

KPO jest już spóźniony o dwa lata. Sami finansujemy szereg projektów, które miały być realizowane w ramach planu – mówi Elżbieta Anna Polak, marszałkini województwa lubuskiego.

ESG wpływa na wartość spółki

Odpowiedzialność – a tak wewnętrznie tłumaczymy ESG – to jedna z czterech wartości, którymi żyjemy w Żabce. Jest ona wpisana w nasze DNA. Bierzemy odpowiedzialność za naszych pracowników, dostawców, franczyzobiorców, za planetę – mówi Anna Grabowska, wiceprezeska zarządu ds. strategii konsumenckich Grupy Żabka.

Rozmowa z Antoine Bernet

Gościem programu Jeremiego Jędrzejkowskiego podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego był Antoine Bernet, szef działu Crop Science w Bayer dla Polski, Krajów Bałtyckich, Czech i Słowacji.

Leki recepturowe pozwalają na personalizację leczenia

Przygotowywane w aptece na podstawie przepisu lekarza leki są dostosowane do indywidualnych potrzeb konkretnego pacjenta. Nie zawierają wypełniaczy, konserwantów czy barwników – mówili uczestnicy debaty podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Jak wygląda polska kadra na EuroSkills 2023

Aż 46 zawodników będzie reprezentować Polskę podczas branżowych mistrzostw EuroSkills Gdańsk 2023. Polacy wystartują w 40 konkurencjach, a zmagania wszystkich 600 zawodników będzie obserwować 100 tys. widzów z całej Europy. Zapraszamy do obejrzenia relacji z konferencji poświęconej naszej reprezentacji.

Przed GOZ jest długa i ciekawa droga

Chcemy być firmą, która odbiera odpady, potrafi je przetwarzać, odzyskując surowce, i potem dostarcza je kolejnym odbiorcom – mówi Lars Ibsen, dyrektor zarządzający Stena Recycling w Polsce.

Kowalska: Świat przechodzi od łańcuchów dostaw do łańcuchów wartości

Sytuacja w globalnych łańcuchach dostaw się stabilizuje, ale polskie firmy czeka kolejne wyzwanie w postaci transformacji energetycznej - mówi Katarzyna Kowalska, wiceprezes zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Ryszard Hordyński: Magazyny energii, kolejny etap rewolucji

Nasza firma już oferuje takie magazyny. Zarówno przydomowe, dla Kowalskich, takie dla średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

Rafał Bień: Nie ma ucieczki od cyfryzacji

Firmy, które nie zainwestują w rozwiązania cyfrowe, po prostu nie przetrwają na rynku – mówi Rafał Bień, dyrektor Działu Automatyki Przemysłowej, Siemens Polska.

Michał Mrożek: Krajowy i światowy popyt spada

Globalne łańcuchy dostaw powoli się stabilizują, ale polscy przedsiębiorcy stoją przed kolejnymi wyzwaniami związanymi z wysokimi kosztami finansowania, brakiem środków z KPO oraz kwestiami ESG - mówi Michał Mrożek, wiceprezes ING Banku Śląskiego.