Ruszyła rejestracja uczestników EEC Trends

Cykl debat o perspektywach rozwoju gospodarki, poprzedzający kwietniowy Europejski Kongres Gospodarczy, odbędzie się 6 lutego w Warszawie.

Afryka chce z Polską handlować

Afryka to bardzo rozwojowy kontynent, na którym warto rozwijać biznes – zachęca Grzegorz Piechowiak, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Kryzys to ryzyko, ale i nowe możliwości

Wskutek kryzysu polskie firmy mogą wejść w nowe relacje handlowe i nowe łańcuchy dostaw – mówi Michał Mrożek, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Wojna pogłębiła problemy w całej branży budowlanej

W krótkim czasie nastąpił kolejny drastyczny wzrost cen paliw czy kluczowych materiałów budowlanych – mówi Artur Popko, prezes spółki Budimex.

Polska ma zapewnione dostawy paliw

Panel pt. „Kryzys surowcowy” odbył się w środę, w dniu, w którym rano Rosja odcięła dostawy gazu do Polski. Temat dywersyfikacji dostaw i odejścia od paliw z Rosji stał się bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej.

O handlu z Rosją możemy zapomnieć

Wymianę handlową ze Wschodem trzeba przekierować na inne rynki - mówi Tomasz Ślagórski, wiceprezes KUKE.

Weszliśmy w obszar zielonej energii

Nasze produkty z obszaru energetyki opierają się na przetwarzaniu i analizie danych, na sztucznej inteligencji – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei.

FAMUR inwestuje w zieloną transformację

Decyzja o budowaniu holdingu inwestującego w zieloną transformację wyznacza kierunek rozwojowy naszej firmy - mówi Mirosław Bendzera, prezes Famuru.

ESG realnie kształtuje strategie biznesowe

Podczas tegorocznego ESG wiele miejsca poświęcano kwestiom ochrony środowiska i klimatu oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Mówiono także o roli i wyzwaniach dla firm w tych obszarach. Tematyka ta była m.in. osią debaty „ESG – nowe ramy strategii biznesowych”.

Szukajmy wspólnie nowych rynków

Nieustannie zachęcamy przedsiębiorców do poszukiwania dla ich eksportu i inwestycji mniej oczywistych kierunków – mówi Janusz Władyczak, prezes KUKE.

Jesteśmy firmą w pełni omnichannelową

Po pandemii wygrały te firmy, które zamiast mówić o transformacji cyfrowej, po prostu ją zrobiły – mówi Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Nie chcemy, aby kredyty nie były spłacane

Propozycje rządu dotyczące pomocy dla osób, które mają złotowe kredyty hipoteczne, są kompromisem – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao.

Potencjał wodoru dla gospodarek nakręca wyścig technologiczny

Unia Europejska w planie transformacji energetycznej szczególne miejsce przeznaczyła dla wodoru. Ma on być paliwem przyszłości. Duże nadzieje są także wiązane z możliwościami magazynowania energii z użyciem tego gazu.

Przyszłość to technologie i dane

O nowych możliwościach skutecznego dotarcia do klienta z przekazem marketingowym dyskutowali eksperci podczas debaty „Marketing przyszłości”.

W transporcie teraz pora na kolej

Jesteśmy liderem na świecie, jeżeli chodzi o zaawansowane technologie w transporcie kolejowym – mówi Sławomir Cyza, prezes i dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

Globalny handel w turbulencjach

Światowy handel szybko się zmienia. Następują procesy deglobalizacyjne i jednoczesna regionalizacja wymiany przy skróconych łańcuchach dostaw. Polska ma jednak swe atuty choćby w postaci mocnego, zróżnicowanego przemysłu.

Oceniamy już klientów pod kątem ESG

Jesteśmy postrzegani jako dobry partner do rozmowy na temat wyboru najlepszych rozwiązań, które mają służyć zielonej transformacji – mówi Robert Kasprzak, wiceprezes Banku Ochrony Środowiska.

Agresja Rosji na Ukrainę zmienia przyszłość Europy

Bezpośrednie skutki wojny to spowolnienie gospodarcze, nowe podejście do polityki energetycznej, poważna zmiana relacji handlowych z Rosją. Ale Unia Europejska może wyjść z tej sytuacji wzmocniona.