Zielona zmiana nabiera rozpędu

Transformacja energetyczna, walka ze smogiem, usprawnienie gospodarki wodnej i odpadowej, zagospodarowanie zieleni miejskiej, kształcenie ekoodpowiedzialnych obywateli. Zielone zmiany objęły wszystkie obszary naszego życia.

Samorządy na pierwszej linii wyzwań

Międzynarodowe grono uczestników zgromadziła sesja plenarna, która odbyła się podczas pierwszego dnia VIII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach.

W jaką stronę powinny podążać regiony

Polityka spójności i kierunki rozwoju regionów znalazły się w centrum uwagi podczas sesji plenarnej drugiego dnia tegorocznego Europejskiego Kongresu Samorządów.

Cyfrowe rozwiązania ułatwiają życie

Tematem jednego z paneli dyskusyjnych pierwszego dnia VIII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach były nowe technologie w ujęciu regionalnym.

Sport to też szansa na przyciągnięcie gości

Sport może być dobrym sposobem na dbanie nie tylko o kondycję fizyczną, ale również finansową.

VIII EKS wobec nowej rzeczywistości

W sytuacjach kryzysowych obywatele powinni móc liczyć na sprawnie funkcjonujące władze, organizacje pomocowe oraz systemy cyfrowe.

Miasta i regiony wobec zmian klimatycznych

Co mogą zrobić włodarze miast i regionów, by poprawić naszą jakość życia?

O finansach samorządu na VIII Europejskim Kongresie Samorządów

Jak wygląda stan samorządowych finansów po ponad dwóch latach pandemii i konsekwencjach gospodarczych wojny w Ukrainie?

Przyszłość idei decentralizacji

Delegowanie uprawnień na szczebel lokalny i regionalny w wielu krajach przynosi znakomite efekty oraz bodźce prorozwojowe. W jakim kierunku powinna zmierzać Polska?

Nowa epoka, nowa solidarność

O ruszającym za tydzień VIII Europejskim Kongresie Samorządów mówi Zygmunt Berdychowski, jego organizator.

Lider samorządu na miarę kryzysu

Jak powinien wyglądać lider na miarę obecnie trwającego kryzysu? Jakie stoją przed nim największe wyzwania? Jak poradzić sobie z kryzysem? O tym już niebawem na EKS w Mikołajkach.

Wyzwanie: budowa kompetencji cyfrowych

Umiejętność adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych to jedno z kluczowych wyzwań przy budowaniu pozycji konkurencyjnej zarówno w skali przedsiębiorstw, jak i całych gospodarek.

Valéry Gaucherand: Potrzebny jest łatwiejszy dostęp do zielonej energii

Ważne jest dla nas wsparcie polskich władz w łatwiejszym dostępie do zielonej energii dla firm – mówi Valéry Gaucherand, dyrektor generalny L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie.

Philippe Crouzet: Atom to droga do dekarbonizacji gospodarki

Energia jądrowa to filar miksu energetycznego przyszłości – mówi Philippe Crouzet, wysoki przedstawiciel ds. francusko-polskiej współpracy w dziedzinie cywilnej energetyki jądrowej.

Joanna Affre: Początek końca greenwashingu

Jeśli posługujemy się danymi zwrotami, musi to być weryfikowalne. Żeby nie okazało się, że „eco” jest tylko opakowanie, a sam produkt już nie – mówi Joanna Affre, wiceprezes Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, szefowa Kancelarii Affre i Wspólnicy.

Dimitri Gitas, MSD Polska: Inwestycje w system opieki zdrowotnej powinny być priorytetem

Jeśli chcemy budować odporność Polski na przyszłe kryzysy, to priorytetem powinny być inwestycje w system opieki zdrowotnej – mówi Dimitri Gitas, dyrektor zarządzający MSD Polska.

Nowe technologie mogą naprawić ochronę zdrowia

Tegoroczna edycja raportu „Future Health Index” firmy Philips wskazuje, że jednym z priorytetów dla polskich liderów ochrony zdrowia jest rozwój infrastruktury technologicznej.

Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse w Polsce: Przyszedł czas na energetykę jądrową

Czas na energetykę jądrową, która mogłaby ewolucyjnie zastąpić bloki węglowe i dać Polsce niezależność i samowystarczalność energetyczną – mówi Mirosław Kowalik, prezes zarządu Westinghouse w Polsce.