AstraZeneca to nie tylko szczepionki

Aktywnie działamy, aby system opieki zdrowotnej stawał się bardziej zrównoważony i innowacyjny – mówi Iskra Reic, Executive Vice President, Europe & Canada, AstraZeneca.

Bank Pekao SA jest gotowy na cyfrową transformację

Chcemy, żeby wszystko, czego klient potrzebuje od banku, mógł zrobić w kanałach cyfrowych – mówi Leszek Skiba, prezes Banku Pekao SA.

Rosną możliwości importu gazu

Końcówka przyszłego roku będzie przełomowa dla polskiego rynku gazu. Z jednej strony wygaśnie duży, długoterminowy kontrakt z Gazpromem, a z drugiej zyskamy nowe podłączenia i dostawy ze złóż norweskich i LNG.

Kładziemy duży nacisk na badania w Polsce

Dla MSD Polska jest jednym z najważniejszych krajów pod względem badań klinicznych – mówi Dimitri Gitas, dyrektor zarządzający MSD Polska.

Zrównoważony rozwój liczy się także w modzie i designie

Chociaż część firm dbałość o środowisko traktuje tylko fasadowo, to jednak w innych ekologia ma rzeczywiście coraz większy wpływ na biznes, także na rynku mody.

Zielona transformacja w miastach – wyzwanie czy szansa?

Miasta na całym świecie stoją na pierwszej linii frontu walki z wyzwaniami klimatycznymi. O tym, czy są w tym osamotnione i czego właściwie potrzebują ich liderzy w tym zakresie, rozmawiano podczas panelu dyskusyjnego zorganizowanego przez Fundację Veolia Polska na XXX Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

W onkologii trzeba postawić na jakość leczenia

Skuteczne leczenia raka jest teraz jednym z największych wyzwań. O działaniach, które powinny zwiększyć tę skuteczność, dyskutowano też w Karpaczu.

Seniorzy zaczynają bankować mobilnie

Digitalizacja w usługach bankowych, szczególnie tych skierowanych do klientów indywidualnych, będzie nadal szybko postępować. Z usług zaczynają korzystać także osoby dotychczas omijające banki.

Rynek ubezpieczeniowy dojrzewa

Sprzedaż polis w Polsce rośnie, ale wciąż dystans do Europy w tym zakresie jest duży. Świadomość potrzeby ubezpieczenia jest jednak coraz większa, zwłaszcza w segmencie zdrowotnym.

Pracujemy nad komercjalizacją projektów z obszaru B+R

Nie czekamy, tylko świadomie – również dzięki naszym projektom badawczo-rozwojowym – staramy się wpisać w Europejski Zielony Ład – mówi Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty.

Pandemia: wnioski i zadania

Czas walki z Covid-19 był trudnym sprawdzianem dla placówek ochrony zdrowia. Jest sporo do zrobienia.

Filip Grzegorczyk: Europejski Zielony Ład to szansa na dużą zmianę technologiczną

- Duża transformacja w zakresie energetyki przemysłowej pozwoli na skok technologiczny - mówi Filip Grzegorczyk, wiceprezes Grupy Azoty.

Iskra Reic: AstraZeneca kompleksowo wspiera polski system ochrony zdrowia

- Jako firma jesteśmy niezwykle dumni z niewiarygodnego wysiłku, który włożyliśmy w przeciwstawienie się wyzwaniom przyniesionym światu przez pandemię - mówi Iskra Reic, Wiceprezes Wykonawczy w AstraZeneca na Europę i Kanadę.

Fake newsy o 5G szerzone w internecie to swoisty paradoks

Edukowanie społeczeństwa i jego rzetelne informowanie, ale też przeciwdziałanie fake newsom mogą spowodować większą akceptację dla jakże potrzebnych nowych inwestycji telekomunikacyjnych.

Duży też może być zwinny

Największe polskie firmy finansowe pomimo skali potrafią dostosowywać się do zmiennej rzeczywistości. Pomaga im to, że same ją kształtują.

Wiktor Janicki: Mocno stawiamy na partnerstwo publiczno-prywatne

- Żadna firma, żadna organizacja nie jest w stanie znaleźć rozwiązania czy posiadać kompetencji, by znaleźć rozwiązania na wszystkie wyzwania, które przed nami stoją. Szczególnie w systemie ochrony zdrowia - mówi Wiktor Janicki, prezes AstraZeneca Pharma Poland.

W handlu wiele szans, ale i spore wyzwania

Polski eksport ma się bardzo dobrze. Tegoroczne wyniki są znakomite, ale na eksporterów czyha kilka krajowych i globalnych zagrożeń.

Krzysztof Drynda: Polscy przedsiębiorcy skutecznie poradzili sobie z pandemią

- Pandemia była wielkim dramatem dla wielu przedsiębiorców, ale też okazała się wielką szansą dla poszczególnych branż, dla niektórych sektorów lub konkretnych przedsiębiorstw. Mamy nadzieję, jako PAIH, że te wyniki będą cały czas tak bardzo zadowalające - mówi Krzysztof Drynda, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.