Czynniki ESG w strategii firmy budują zaufanie
Długofalowa odporność firmy jest konsekwencją sposobu zarządzania. A najlepsze perspektywy mają spółki, które rozumieją, że nie ma dziś cenniejszego aktywa niż zaufanie – pisze dyrektor ds. ESG w Żabka Polska.
Zielone innowacje szansą dla firm
Nowatorskie, prośrodowiskowe produkty i rozwiązania wychodzą z rynkowej niszy. Coraz częściej stają się skutecznym sposobem na przyspieszenie rozwoju, obniżkę kosztów, a także na udany start w biznesie.
ESG wytycza inwestycjom kierunek
Coraz więcej pieniędzy płynie do funduszy nastawionych na inwestowanie w spółki stawiające na zrównoważony rozwój biznesu. Dla polskich przedsiębiorstw to wyzwanie, ale też szansa.
Brak ESG może doprowadzić firmę do wypadnięcia z rynku
Jak przestrzegają eksperci, raportowanie niefinansowe to nie jest przejście „od lansu do compliance'u". Spółki muszą mieć świadomość, że jeśli nie podejmą konkretnych działań w obszarze zrównoważonego rozwoju, mogą nie przetrwać.
Brak raportowania przestanie się opłacać
Raportowanie niefinansowe z roku na rok zyskuje na znaczeniu, firmy starają się, by coraz wyższa była jego jakość – mówiono podczas debaty „Rzeczpospolitej" pod hasłem „Liderzy i reszta – rozwój raportowania niefinansowego w polskich spółkach".
Raportowanie niefinansowe przepustką do rozwoju
Latem 2020 r. weszło w życie unijne rozporządzenie w sprawie taksonomii, czyli systematyki działalności zrównoważonej środowiskowo. Na ten rok zapowiadane są kolejne nowe projekty. Na co powinny przygotować się firmy?
Wspólny nacisk regulatorów, liderów i konsumentów
Do nowych wymogów raportowania muszą przygotowywać się wszyscy. Jak zmiany wpłyną na rynek kapitałowy, działalność firm i gospodarkę? Jaką rolę raportowaniu niefinansowemu wyznacza Unia Europejska?