Państwo z Ameryki Środkowej zawiesza stosunki dyplomatyczne z Holandią

Nikaragua zawiesiła stosunki dyplomatyczne z Holandią - wynika z oświadczenia opublikowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych tego kraju.

Niemiecki ekspert: Rurociąg zombie, czyli Nord Stream to już historia

Sabotaż na Bałtyku zamyka erę współpracy pomiędzy Niemcami a Rosją - mówi „Rzeczpospolitej” Kai-Olaf Lang, ekspert berlińskiego think tanku Wissenschaft und Politik.

MSZ RP potępia aneksję i wzywa do wspólnych wysiłków w celu izolowania Rosji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych z całą stanowczością potępia nielegalne akty „uznania niepodległości” i „przyłączania” do Federacji Rosyjskiej okupowanych przez nią regionów Ukrainy - czytamy w oświadczeniu polskiego resortu spraw zagranicznych.

Waszyngton-Moskwa. „Czerwony telefon” dzwoni częściej

USA coraz częściej sięgają po bezpośredni kanał komunikacji z Moskwą, zwany też „gorącą linią”. Administracja prezydenta Joe Bidena ostrzega przez nią Rosję przed użyciem broni jądrowej podczas wojny w Ukrainie.

UE osiągnęła wstępne porozumienie ws. ósmego pakietu sankcji

Kraje Unii Europejskiej osiągnęły wstępne porozumienie ws. ósmego pakietu sankcji wobec Rosji - informuje Reuters powołując się na trzy źródła dyplomatyczne.

Rzeczniczka MSZ Rosji: USA korzystają na uszkodzeniu Nord Stream

Maria Zacharowa, rzeczniczka MSZ Rosji na konferencji prasowej oświadczyła, że USA czerpią zyski z sytuacji związanej z uszkodzeniem gazociągów Nord Stream.

Finlandia zamyka granice dla Rosjan, mają czas do północy

Dziś o północy lądowe granice dla Rosjan zamknie Finlandia - ostatni unijny kraj graniczący z Rosją, który dotąd wpuszczał posiadaczy wiz turystycznych.

Zacharowa: UE powinna zareagować na słowa Sikorskiego o Nord Stream

Wpis europosła Radosława Sikorskiego o wycieku z gazociągów Nord Stream nie powinien pozostać bez odpowiedzi Unii Europejskiej - oceniła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

USA wzywają swoich obywateli do opuszczenia Rosji

Ambasada USA w Moskwie apeluje do obywateli USA, aby opuszczali Rosję, ponieważ - w związku z ogłoszoną w Rosji częściową mobilizacją - władze Rosji mogą utrudniać Amerykanom przebywającym w Rosji opuszczanie kraju lub nawet wcielać do armii osoby mające podwójne obywatelstwo.

Kreml zauważył wpis Sikorskiego. "Histeryczno-euforyczna reakcja"

- To przewidywalne i to przewidywalnie głupie i absurdalne, by tak twierdzić - tak rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, skomentował sugestie, że to Rosja stoi za sabotażem gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2 na Morzu Bałtyckim.

Szefowa MSZ Szwecji: Sabotaż wobec Nord Stream to nie atak na Szwecję

Prawdopodobny sabotaż wobec gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2 nie oznacza ataku na Szwecję - oświadczyła szefowa MSZ Szwecji, Ann Linde, w rozmowie z telewizją SVT.

Korea Północna w październiku przeprowadzi test broni atomowej?

Według informacji południowokoreańskiego wywiadu Korea Północna między 16 października a 7 listopada może przeprowadzić test broni atomowej.

Okręty z Rosji i Chin w pobliżu wybrzeża Alaski

Konwój morski złożony z okrętów chińskich i rosyjskich, w skład którego wchodził krążownik rakietowy i niszczyciel, był widziany w pobliżu jednej z wysp wchodzących w skład Alaski.

Rosja wyrzuciła z kraju japońskiego dyplomatę. Oskarżyła go o szpiegostwo

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu japońskiego konsula we Władywostoku pod zarzutem szpiegostwa.

Orban: Przez sankcje wobec Rosji Europejczycy biednieją. Spytamy o nie Węgrów

Premier Węgier, Viktor Orban mówił w węgierskim parlamencie, że "za drastyczny wzrost cen energii nie odpowiadają procesy gospodarcze, lecz polityczne". - Mówiąc wprost - decyzje polityczne Brukseli - oświadczył węgierski premier.

Putin i Łukaszenko w Moskwie. "Mamy to, czego potrzebuje Zachód"

Białoruś i Rosja są gotowe współpracować z Zachodem, ale pod warunkiem, że Zachód będzie okazywał im szacunek - zadeklarowali w Moskwie prezydent Rosji, Władimir Putin i białoruski przywódca, Aleksandr Łukaszenko.

Wiceszef MSZ: Wojna wywołała w Salvinim zmianę. Berlusconi to kolega Tuska

To czy Silvio Berlusconi, kolega z partii Donalda Tuska, jest dobrym partnerem do dyskusji o czymkolwiek, tego nie wiem - mówił w rozmowie z RMF FM wiceszef MSZ, Marcin Przydacz.

Zełenski: Jestem w szoku. Czemu Izrael nie przekazał nam obrony powietrznej?

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest "w szoku" z powodu nieprzekazania Ukrainie przez Izrael systemów antyrakietowych, które mają pomóc w odpieraniu rosyjskich ataków