Wojna w Gazie. Putin i Raisi wzywają strony konfliktu do "rozsądnej powściągliwości"

Podczas rozmowy z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim Władimir Putin wezwał wszystkie strony konfliktu na Bliskim Wschodzie do powstrzymania się od działań, które mogłyby wywołać nową konfrontację, obarczoną katastrofalnymi konsekwencjami dla regionu.

Andrzej Duda spotka się w USA z Trumpem? "Wykluczenie spotkania byłoby błędem"

Prezydent Andrzej Duda udaje się we wtorek do Nowego Jorku, gdzie spotka się m.in. z sekretarzem generalnym ONZ, Antonio Guterresem. O wizytę w rozmowie z TVN24 był pytany szef BBN, Jacek Siewiera.

Unijny pakt migracyjny: Co dla Polski chce wywalczyć Donald Tusk?

Ratyfikowana w środę przez Parlament Europejski wielka reforma polityki migracyjnej musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Radę UE. Donald Tusk chce wtedy uzyskać wykluczenie naszego kraju z mechanizmu obowiązkowego podziału azylantów.

Czy Polakom w Iranie i Izraelu coś grozi? Jest oświadczenie rzecznika MSZ

- Mamy nadzieję, że wysiłki dyplomatyczne, wpływ Stanów Zjednoczonych spowodują, że nie będziemy mieli kolejnego etapu, uderzenia ze strony izraelskiej w stronę Iranu - mówił na konferencji prasowej rzecznik MSZ, Paweł Wroński.

Iran poinformował USA o swoich planach dotyczących ataku na Izrael

Iran miał przekazać USA informację, że odpowie na izraelski atak na swój konsulat w Damaszku w sposób, który ma na celu uniknięcie poważnej eskalacji i że nie zamierza działać pochopnie - podają irańskie źródła, cytowane przez agencję Reutera.

USA: Donald Trump blokuje pomoc dla Ukrainy. Demokraci będą przed nim bronić spikera?

Po pół roku zwłoki Izba Reprezentantów ma na rozpoczynającej się we wtorek sesji zająć się wreszcie pakietem 60 mld dolarów wsparcia dla Kijowa.

Były sekretarz stanu w administracji Trumpa zabrał głos ws. pomocy dla Ukrainy

Rośnie presja na spikera Izby Reprezentantów, Mike'a Johnsona, by ten poddał pod głosowanie w Izbie Reprezentantów przyjętą przez Senat USA ustawę, która przyznałaby administracji Joe Bidena 60 mld dolarów na pomoc dla Ukrainy.

Ambasador Izraela w Polsce zabrał głos po wizycie w MSZ. "Szczere przeprosiny"

Ambasador Izraela Jakow Liwne po spotkaniu z wiceszefem MSZ Andrzejem Szejną opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym wyraził "szczere przeprosiny" z związku z zabiciem przez wojsko izraelskie siedmiorga wolontariuszy World Central Kitchen w Strefie Gazy, w tym Polaka, Damiana Sobóla.

Adrian Zandberg: Ambasador Izraela powinien zostać poproszony o powrót do kraju

W Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu „dochodzi do masowego naruszania praw człowieka, łamania praw człowieka przez wojska Izraela” - ocenił Adrian Zandberg, współprzewodniczący partii Razem.

Rosja: Francja poprosiła pilnie o rozmowę z Szojgu. Otrzymała ostrzeżenie

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało o telefonicznej rozmowie ministra obrony, Siergieja Szojgu z ministrem obrony Francji, Sébastienem Lecornu.

Ambasador nie przeprosił za atak Izraela na wolontariuszy w Strefie Gazy

- To była pomyłka, takie rzeczy zdarzają się na wojnie - mówił ambasador Izraela w Polsce Jakow Liwne. W rozmowie z Kanałem Zero izraelski dyplomata nie chciał powiedzieć "przepraszam" w imieniu swojego państwa za atak w Strefie Gazy, w wyniku którego zginęło siedmiu wolontariuszy organizacji humanitarnej, w tym Polak Damian Soból. - Ubolewamy nad tym, co się stało - deklarował.

Ambasador Izraela w Polsce: Izraelska armia nigdy nie bierze na cel cywilów

Jaakow Liwne, ambasador Izraela, rozmawiał z wojewodą podkarpacką, Teresą Kubas-Hul. W rozmowie z TVP World Liwne mówił, że izraelska armia "nie celowałaby i nie uderzała w konwój humanitarny celowo".

Radosław Sikorski: Ambasadorowi Izraela radziłbym więcej pokory

– To nie pierwszy raz, gdy armia izraelska nadużyła siły – zwrócił uwagę minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. — Kilkanaście tygodni temu zastrzeliła własnych zakładników — przypomniał, pytany o atak Izraela na konwój humanitarny w Gazie, w wyniku którego zginął m.in. Polak.

Radosław Sikorski: Mamy kandydata na ambasadora Polski w Izraelu

Ostatni ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski opuścił Tel Awiw prawie trzy lata temu. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przekazał, że rząd ma kandydata na to stanowisko.

Śmierć Polaka w Strefie Gazy. Ambasador Izraela od "antysemityzmu" przeszedł do "żalu"

"Izrael wielokrotnie wyrażał swój głęboki żal, smutek i przekazywał kondolencje w związku z tragiczną śmiercią pracowników World Central Kitchen" - napisał w serwisie X ambasador Izraela, Jaakow Liwne.

Bosak krytykuje Donalda Tuska za sposób krytyki Izraela. W tle PiS i Ukraina

"Może zacząć mówić o naszych interesach" - tak wicemarszałek Sejmu, Krzysztof Bosak z Konfederacji, skomentował wpis Donalda Tuska na temat reakcji Izraela na śmierć w Strefie Gazy polskiego wolontariusza.

Donald Tusk do Beniamina Netanjahu: Atak na wolontariuszy w Gazie i reakcja Izraela budzą zrozumiałą złość

Premier RP Donald Tusk zwrócił się w mediach społecznościowych do premiera Izraela Beniamina Netanjahu po ataku na wolontariuszy w Strefie Gazy, w którym zginął m.in. Polak.

NATO zaangażuje się bezpośrednio we wsparcie wojskowe dla Ukrainy? Mowa o 100 mld euro

W środę w Brukseli spotykają się szefowie MSZ państw NATO, którzy rozmawiać będą o tym jak zapewnić długoterminowe wsparcie wojskowe dla walczącej z Rosją Ukrainy.