Wojna na Ukrainie. Plan pokojowy Kijowa. Kułeba: Rosja musi się wycofać

Podczas zorganizowanego w Waszyngtonie Szczytu dla Demokracji szef MSZ Ukrainy przedstawił kluczowe punkty ukraińskiego planu pokojowego. - Pokój za wszelką cenę to iluzja - mówił.

Sojusz Australii, Wielkiej Brytanii i USA rozszerzy się o Nową Zelandię?

Rząd Nowej Zelandii prowadzi rozmowy na temat przystąpienia do partnerstwa strategicznego łączącego USA, Wielką Brytanię i Australię (AUKUS). Celem współpracy tych państw jest stworzenie przeciwwagi dla rosnącej pozycji Chin w rejonie Pacyfiku.

Białoruś: Do przyjęcia rosyjskich rakiet jądrowych zmusiły nas działania NATO

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi oświadczyło, że do umieszczenia na swoim terytorium rosyjskiej broni jądrowej zmusiły je agresywne działania państw NATO, które zagrażają bezpieczeństwu Białorusi.

Rosja grozi Armenii "konsekwencjami" za przystąpienie do MTK

Zamiar Armenii przystąpienia do Rzymskiego Statutu Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) może mieć "negatywne konsekwencje" dla Erewania - zapowiada rosyjski MSZ.

Były prezydent Tajwanu jedzie do Chin. Historyczna wizyta

Ma Ying-jeou, były prezydent Tajwanu, udał się w podróż do Chin z historyczną wizytą - to pierwsza w historii wizyta byłego prezydenta wyspy w Chinach kontynentalnych od 1949 roku, gdy na Tajwanie schronił się rząd Republiki Chińskiej po przegranej wojnie domowej z komunistami.

Korea Płn. wystrzeliła dwie rakiety balistyczne

O 7:47 czasu lokalnego (00:47 czasu polskiego) w poniedziałek Korea Północna wystrzeliła dwie rakiety balistyczne krótkiego zasięgu ze swojego wschodniego wybrzeża - informuje południowokoreańska armia.

MSZ: Rosyjskie groźby potwierdzają zasadność polityki NATO

Decyzja prezydenta Rosji o rozmieszczeniu broni nuklearnej na Białorusi jest dalszym krokiem w kierunku wciągania tego kraju w tryby rosyjskiej machiny wojennej - tak wiceminister spraw zagranicznych Łukasz Jasina komentuje zapowiedź Putina dotyczącą rozmieszczenia broni nuklearnej na Białorusi.

Karol III nie pojedzie do Francji. Macron: Zdecydował zdrowy rozsądek

Planowana na weekend pierwsza podróż zagraniczna króla Wielkiej Brytanii nie dojdzie do skutku. Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że o przełożeniu wizyty Karola III zdecydował "zdrowy rozsądek".

Morawiecki: Polska otrzyma od UE rekompensatę za broń przekazaną Ukrainie

Polska będzie największym beneficjentem Europejskiego Instrumentu Pokojowego. To ogromny sukces - mówił po zakończeniu szczytu UE w Brukseli Mateusz Morawiecki.

Gwałtowne protesty we Francji. Król Karol III przekłada wizytę

W związku z gwałtownymi protestami trwającymi we Francji wizyta króla Wielkiej Brytanii Karola III i jego małżonki nad Sekwaną została przełożona.

Korea Północna testowała nową, podwodną broń, zdolną przenosić głowice atomowe

Korea Północna poinformowała o przetestowaniu nowego, podwodnego drona szturmowego, zdolnego do przenoszenia ładunków nuklearnych - podają w piątek północnokoreańskie media państwowe.

Jerzy Haszczyński: Ajatollahowie czekają na Morawieckiego

Nieoczekiwane porozumienie z Arabią Saudyjską dodało Iranowi energii. Chce dokonać innych przełomów. Z tym najważniejszym - powrotem do umowy atomowej.

Władimir Putin może jechać na Węgry. Nie zostanie aresztowany

Szef kancelarii premiera Węgier, Viktora Orbana, Gergely Gulyas zadeklarował, że Władimir Putin nie zostałby aresztowany, gdyby przyjechał na Węgry.

Książę William w Polsce. Brytyjczycy przepraszają się z Unią

Książę William przyleciał do Polski w chwili, gdy królestwo żegna się z eurosceptycznym populizmem. To wpłynie na relacje Londynu z Warszawą.

Nieoficjalnie: Szef ambasady Białorusi wezwany do MSZ. Usłyszał ostry protest

Kolejny wątek sprawy rozbicia siatki szpiegowskiej działającej na terenie Polski. ​Szef białoruskiej ambasady w Warszawie został wezwany do polskiego MSZ - podało RMF FM. Białoruś zaprzeczyła tym doniesieniom.

Pentagon: USA nie spodziewają się rychłej inwazji Chin na Tajwan

Frank Kendall, sekretarz ds. Sił Powietrznych w Departamencie Obrony USA, na marginesie konferencji w Singapurze stwierdził, że USA "nie dostrzegają rychłego zagrożenia" inwazją Chin na Tajwan. - Miejmy nadzieję, że to nigdy się nie stanie - dodał.

Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie nowym ambasadorem Polski na Ukrainie

Po czterech latach misję ambasadora RP w Kijowie zakończy Bartosz Cichocki. Według informacji RMF FM, nowym ambasadorem ma zostać Jarosław Guzy.

Przydacz o wizycie księcia Williama: Nie przyjechał z "darami"

To kolejny czas, gdy książę William wizytuje Polskę. W 2017 roku wraz ze swoją żoną, Catherine, odwiedził nasz kraj - mówił w rozmowie z TVN24 Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej w kancelarii prezydenta, pytany o wizytę brytyjskiego następcy tronu w Polsce.