Budowany w Indiach most zawalił się do Gangesu. Drugi raz

Czteropasmowy samochodowy most budowany przez rzekę Ganges w stanie Bihar zawalił się po raz drugi w ciągu nieco ponad roku. Mieszkańcy Indii mają wątpliwości w sprawie jakości budowanej przeprawy.

Katastrofa kolejowa w Indiach. Prawie 300 ofiar, 900 rannych

We wschodnich Indiach zderzyły się dwa pociągi - pasażerki i osobowy. Na miejsce wypadku wysłano ponad 200 karetek. Ponad 2 tys. ratowników szuka ofiar w zmiażdżonych wagonach.

Łódź z imigrantami wywróciła się u wybrzeży greckiej wyspy. Są ofiary

Trzy osoby utonęły a co najmniej 12 uważa się za zaginione, po tym jak łódź z imigrantami wywróciła się u wybrzeży greckiej wyspy Mykonos - podała grecka straż przybrzeżna.

Moskwa: Znów pożar w budynku resortu obrony? TASS informuje, potem zaprzecza

Rosyjska agencja TASS najpierw poinformowała o pojawieniu się ognia na balkonie budynku Ministerstwa Obrony Rosji, a potem zdementowała te doniesienia. Tymczasem w mediach społecznościowych pojawia się nagranie, na którym widać dym unoszący się nad budynkiem.

USA: Flaga ze swastyką w ciężarówce, która uderzyła w barierki przy Białym Domu

Kierowca ciężarówki, która w poniedziałek wieczorem wjechała w barierkę ochronną na Placu Lafayette'a, otaczającym Biały Dom - poinformował rzecznik amerykańskiej Secret Service, która odpowiada za bezpieczeństwo prezydenta USA. Po pewnym czasie pojawiła się informacja, że kierowca mógł celowo wjechać w ogrodzenie w pobliżu Białego Domu.

Wybuch paniki na stadionie piłkarskim. Jest wiele ofiar

Co najmniej 12 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w wyniku wybuchu paniki, do którego doszło na stadionie piłkarskim w stolicy Salwadoru.

Katastrofa hiszpańskiego myśliwca. F-18 spadł na ziemię

Myśliwiec F-18 hiszpańskich sił powietrznych, stacjonujący w Saragossie, rozbił się w sobotę na terenie bazy wojskowej.

Los dzieci z katastrofy lotniczej w Kolumbii nadal nieznany. Prezydent usuwa wpis

Nadal nie jest znany los czworga dzieci, które zaginęły po katastrofie lotniczej w południowej Kolumbii. Prezydent Gustavo Petro najpierw poinformował, że odnaleziono je żywe, ale później usunął swój wpis z Twittera.

Katastrofa chińskiego statku. Prawie 40 osób zaginęło

Na środkowym Oceanie Indyjskim zatonął chiński statek. Wszystkich 39 członków załogi uważa się za zaginionych - podały chińskie media państwowe.

Finlandia: Zawaliła się kładka, 27 osób rannych. Większość to dzieci

27 osób, w większości dzieci, zostało rannych po tym jak w fińskim Espoo zawaliła się kładka dla pieszych - informują służby ratunkowe z Helsinek.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Jest wielu rannych

O 12:24 niemiecka policja otrzymała zgłoszenie o wypadku, w którym uczestniczył polski autokar - poinformował przedstawiciel policji z Niemiec, Stefan Möhwald. Rannych zostało 53 pasażerów, w tym jedna osoba ciężej - podał konsul RP w Berlinie Marcin Król. W związku z wypadkiem uruchomiona została infolinia.

Pożar magazynów z prochem w Rosji. Mieszkańcy uciekają

We wsi oddalonej o 30 km od Jekaterynburga w Rosji doszło do pożaru magazynów z prochem. Trwa akcja gaśnicza, ewakuowano mieszkańców pobliskich terenów.

Polski autokar spłonął na Teneryfie. „Podróżni uciekali w popłochu”

Na Teneryfie spłonął autobus, którym polscy turyści wracali z wyjazdu na wulkan Teide do miejscowości Costa Adeje.

Pożar w rosyjskich zakładach rakietowych w Permie

W mieście Perm doszło w sobotę do pożaru na terenie fabryki Motovilicha. Firma w grudniu ubiegłego roku została umieszczona na liście sankcji UE za produkcję broni dostarczanej rosyjskim siłom zbrojnym.

Na Alasce rozbiły się dwa amerykańskie śmigłowce Apache

Dwa amerykańskie śmigłowce Apache rozbiły się w czasie powrotu z lotu szkoleniowego na Alasce - informuje amerykańska armia.

Jemen: Tragedia w czasie dystrybucji pomocy wartej 9 dolarów. 78 osób nie żyje

Co najmniej 78 osób zginęło stratowanych w stolicy Jemenu, Sanie, gdzie setki osób zgromadziły się, by otrzymać pomoc humanitarną - informują świadkowie i media rebeliantów Huti, kontrolujących stolicę Jemenu.

Katastrofa budowlana w Nowym Jorku: Zawalił się czteropiętrowy parking

W wyniku zawalenia się czteropiętrowego parkingu na dolnym Manhattanie, w pobliżu nowojorskiej giełdy, zginął jeden z pracujących na parkingu robotników, a co najmniej pięciu innych zostało rannych - informują władze.

Tragedia w szpitalu w Pekinie. Zginęło ponad 20 osób

Dwadzieścia jeden osób zginęło w szpitalu w centrum Pekinu po tym, gdy we wschodnim skrzydle placówki wybuchł pożar - podało "Beijing Daily".