W jednym z największych miast Rosji drwale odcięli prąd

W Jekaterynburgu doszło do masowych przerw w dostawach prądu. Miejscowe służby ustaliły, że powodem awarii była nielegalna wycinka drzew - drwale uszkodzili linię przesyłową.

Rosja: Awaryjne lądowanie samolotu w tajdze. Są ofiary śmiertelne

Cztery osoby zginęły, a dwanaście zostało rannych po tym, jak w obwodzie irkuckim samolot pasażerski L-410 lądował awaryjnie w tajdze i rozbił się.

Rosja: Wybuch w budynku w mieście pod Moskwą. Ściana wieżowca runęła

W wieżowcu w mieście Nogińsk w obwodzie moskiewskim doszło do wybuchu. Budynek został poważnie uszkodzony, zawaliła się część zewnętrznej ściany. Zginęły dwie osoby, wśród rannych są dzieci.

Gruzja. Dwoje Polaków porwanych przez lawinę. Są ranni

Pod szczytem Kazbeku w Gruzji, na wysokości 4700 m, zeszła lawina. Do zdarzenia doszło w miejscu, w którym znajdowali się zagraniczni turyści, w tym dwoje Polaków.

Ogromny pożar 20-piętrowego wieżowca w Mediolanie. Burmistrz żąda wyjaśnień

Burmistrz Mediolanu żąda wyjaśnień w sprawie gigantycznego pożaru 20-piętrowego wieżowca. Z dotychczasowych ustaleń strażaków wynika, że nikt nie zginął.

Potężny wybuch w zakładach przemysłowych w Leamington Spa

W strefie przemysłowej miasta Leamington Spa w hrabstwie Warwickshire doszło do potężnego wybuchu. Płoną zbudowania, w których znajdowało się kilka zakładów produkcyjnych i laboratorium.

Kazachstan: Pożar i eksplozje w bazie wojskowej. Są ofiary

Do serii eksplozji spowodowanej pożarem doszło w bazie wojskowej w południowym Kazachstanie. W wyniku eksplozji i pożaru zginęło pięciu żołnierzy, a 90 zostało rannych - informują władze Kazachstanu.