Gęsty dym nad Paryżem. Wielki pożar największego targu z żywnością we Francji

Na przedmieściach Paryża na terenie Rungis, międzynarodowego targowiska z żywnością, wybuchł pożar. Do walki z żywiołem stanęło 100 strażaków.

Były rektor Moskiewskiego Instytutu Lotnictwa nie żyje. Spadł ze schodów

Anatolij Geraszczenko, rektor Moskiewskiego Instytutu Lotnictwa w latach 2007-2015 zginął po "spadnięciu ze schodów, z dużej wysokości" - informuje uczelnia.

Katastrofa covidowego autokaru w Chinach. Zginęło 20 osób

Dwadzieścia osób zginęło na południu Chin, gdy autobus wykorzystywany do przewożenia ludzi na kwarantannę z powodu COVID-19 wypadł z drogi ekspresowej.

Zełenski miał wypadek samochodowy w Kijowie. „Nie stwierdzono poważnych obrażeń”

Samochód wiozący prezydenta Wołodymyra Zełenskiego brał udział w wypadku drogowym w Kijowie. Ukraiński przywódca nie jest poważnie ranny - przekazał jego rzecznik Serhij Nikiforow.

Tajemniczy dron rozbił się w okolicy Stawropola. Kilka osób jest rannych

Strażak i kilka innych osób zostało rannych po tym, jak w środę wieczorem na terytorium Kraju Stawropolskiego rozbił się niezidentyfikowany dron - poinformował gubernator Władimir Władimirow.

Zatonęła łódź z imigrantami. Wśród ofiar pięcioro dzieci. Turcja oskarża Grecję

Sześć osób, wśród których były dzieci, utonęło, gdy łódź przewożąca imigrantów z Libanu do Włoch zatonęła u południowo-zachodnich wybrzeży Turcji - informuje turecka straż przybrzeżna.

Nie żyje dyrektor rosyjskiej korporacji. Wypadł z łodzi

Iwan Pieczorin, dyrektor zarządzający Korporacji Rozwoju Dalekiego Wschodu i Arktyki (ERDC), wypadł z łodzi w pobliżu Rosyjskiej wyspy niedaleko Władywostoku.

Tragedia w Nowej Zelandii. Zginęło pięć osób, winny może być wieloryb

Pięć osób zginęło u wybrzeży Nowej Zelandii po tym, jak łódź z grupą obserwatorów ptaków wywróciła się do góry dnem prawdopodobnie po zderzeniu z wielorybem.

Rozbity na Bałtyku odrzutowiec własnością niemieckiego biznesmena

Prywatny odrzutowiec, który rozbił się w Morzu Bałtyckim u wybrzeży Łotwy, należał do niemieckiego biznesmena Karla-Petera Griesemanna - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele firmy Quick Air, której mężczyzna jest właścicielem.

Samolot z Hiszpanii zniknął z radarów nad Bałtykiem. Zagadkowe milczenie na wezwania kontroli lotów

Niewielki samolot odrzutowy, który miał wylądować w Niemczech, minął lotnisko docelowe i kontynuował lot w stronę wybrzeży Łotwy, gdzie zniknął z radarów. Szwedzkie służby podały, że maszyna się rozbiła.

Zderzenie masowca i gazowca u wybrzeży Gibraltaru. Groźba wycieku paliwa

W porcie w Gibraltarze na południowym krańcu Półwyspu Iberyjskiego zderzyły się masowiec OS 35 i gazowiec ADAM LNG.

Holandia: Ciężarówka wjechała w grupę osób. Są zabici i ranni

Kilka osób zginęło w miejscowości Nieuw-Beijerland w Holandii, gdy ciężarówka wjechała w grupę osób bawiących się na imprezie ulicznej.

Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego podpalił 33 śmietniki. Bo był przesądny

Przesądny mieszkaniec Mamonowa w obwodzie kaliningradzkim spalił w nocy 33 pojemniki na śmieci

Dwóch pasażerów w stanie krytycznym. Czworo rannych jest już w Polsce

Cztery osoby spośród 32 rannych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji wróciły w nocy do kraju. 19 osób wciąż pozostaje w stanie ciężkim w pięciu szpitalach. W nocy pogorszył się stan dwóch pacjentów. Chorwacka policja potwierdziła, że wszystkie ranne osoby zostały zidentyfikowane.

Eksplozja cysterny na drodze w Libii. Są zabici i ponad 70 rannych

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a ponad 70 zostało rannych w pożarze i eksplozji cysterny przewożącej paliwo do miasta w południowej Libii - podała agencja AP.

Gruzja. Paralotniarz zginął po upadku do wąwozu. Helikopter ratowniczy rozbił się

W Gruzji podczas akcji ratowniczej rozbił się helikopter. W maszynie znajdowali się ratownicy, lecący na pomoc paralotniarzowi, który spadł do wąwozu w Gudauri.

Samolot transportowy An-12 rozbił się w Grecji. Pilot zgłaszał awarię silnika

W pobliżu wsi Palaiochori niedaleko Kawali rozbił się samolot transportowy An-12B. Zginęło osiem osób.

Wypadek autokaru z polskimi turystami w Rumunii. Jedna osoba zginęła, są ranni

Autokar z polskimi turystami miał wypadek w miejscowości Moisei w północnej Rumunii. Jak przekazał rzecznik MSZ Łukasz Jasina, zginęła jedna osoba, a siedem trafiło do szpitali.